Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Badgley
Postovi: 107
Pridružen/a: 01 apr 2026, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Badgley » 13 jun 2026, 12:55

Kako smo mi jadan narod. Bosna igra na svjetskom prvenstvu, svi su oduševljeni nasom defanzivnom igrom. Ovo nista nije slucajno pa od Madjarske u gostima imamo ovakav stil igre. Sta vi očekujete, da Mahmić igra u prvih 11 zbog jednog dobrog pasa pa da momka ismijavaju nakon prve lose utakmice. Isto tako smo Tahirovića,.Gigovica i druge ukivali u zvijezde.

Nemas veliki kvalitet ali igras pametno i koristis svoje jace strane. Sergej je kad je preuzeo repku kao uzor naveo reprezentacije Gruzije i Slovenije sa posljednjeg Eura. Bajraktarević ljudi su ocekivali dva gola i tri asistencije a on je odigrao dobru utakmicu defanzivno, odlicno je u paru sa Dedicem zatvarao po desnoj strani i puno se trosio pa u napadu nije mogao nista napraviti. Memić s druge strane isto tako i zato oni i imaju prednost u odnosu na Alajbegovića.

Lako mozemo dobiti Švicarsku pa remizirali u zadnjem kolu. Ova reprezentacija zna igrati na rezultat ali poznavajuci nas mentalitet kad nas Barbarez odvede za Svjetsko, Evropsko prvenstvo i budemo medju 20 najbolji reprezentacija na svijetu dozivjeti ce isti tretman kao Piksi u Srbiji.

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2047
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la BenjooJutub » 13 jun 2026, 12:56

Ja ne mogu da vjerujem da velika većina forumaša ne zna da to što nastupa 48 reprezentacija nije nikakva olakšavajuća cinjenica za nas jer je Evropa dobila samo tri dodatna mjesta za razliku od prošlih prvenstava sa 32 ekipe.

spolacentra
Postovi: 199
Pridružen/a: 04 sep 2024, 06:05
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la spolacentra » 13 jun 2026, 13:01

Padovan je napisao/la:
13 jun 2026, 12:45
spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 10:48
Balorda je napisao/la:
13 jun 2026, 10:10
Ali “eksperiment ne vodi nigdje” - odveo nas na SP uz najveći uspjeh u istoriji reprezentacije :rol:

Potraćit’ ćemo generaciju koja već igra SP :rol:

Kolega, sve ok, ali nemoj, brukaš se.
Kako nije eksperiment dovesti za selektora nekoga ko prije toga nije 20 godina imao veze s fudbalom ? Apsolutno nikakav trenerski CV nema. Taj isti strucnjak nije htio uopce da zove momke koji su mu donijeli ovaj plasman. Nije problem, dobio je podrsku. Nisam bio protiv toga ali ako vec 2 godine nisi u stanju dalje od hrkljusa dogurati, onda ne treba da se zavaravamo i da mislimo da cemo iskorak napraviti sa njim.

Plasman na veliko takmicenje vise nije uspjeh, pogledaj koliko danas igra drzava na tim takmicenjima. Daleko tezi posao su imali Dzeko i klapa prije 10 godina, kada smo igrali fudbal sa Francuskom, Spanijom, Portugalom i to ravnopravno. Argentina, Nigerija, Brazil. Kakav najveci uspjeh, jesi li dobar ? Tebi je uspjeh braniti se ko Zepa protiv reprezentacije koja je bas sinoc osvojila historijski bod ?

Lijepo se slaze kostur ekipe, pojavljuju se mladi i talentovani igraci niotkuda i mi bi tek u sljedecih nekoliko godina trebali imati perspektivnu ekipu ali s ovim nacinom vodjenja ekipe, sve to pada u vodu. Gusi se potencijal ove djece. U tom smislu je tracenje, antifudbal koji igramo te neznanje i Sergejov ego ce jednostavno unistiti ovu generaciju.

Ako ti stvarno treba jos nesto crtati, nemam snage. Nekima je lakse metar u guzicu nego cenat u glavu. Kritike ne da su pozitivna stvar, nego pozeljna. Nas hebe kompleks patuljka i nize vrijednosti, to je najveci problem. Nismo svjesni nasih fizickih predispozicija i dometa. Ugledati se na Hrvate, svako takmicenje pucaju na najvise. Bronca, srebro, bronca. Nikad im nije dosta. Bosnjo utuvio sebi u glavu da je dovoljno da se pojavi negdje. I Curacao ga igra. Zelenoortska ostrva. Vise Sarajevo stanovnika ima.

Evo da se ne brukas, lakse bilo otici Papetovoj generaciji, jer je grupa bila lagana, a ekipa duplo jaca od ove po svemu svi igraci na vrhuncu karijere, sa mnogo utakmica i iskustva u nogama. Proci Vels i Italiji kroz baraz tesko bi uspjela i ta generacija, tako da te price kretenske vise reprezentacija koliko je to EUROPA dala vise reprezentacija, ukupno je vise repki ali odnosi se i na druge kontitente, ne znam kako se mozete toliko brukati, hebo vas onaj pop. Postujete malo legende ove drzave ....
Ona Slovacka je Brazil za Rumuniju i Austriju. Italijani su sami sebe izbacili, ne da im se otici na SP. Ne zavaravaj se italijanskim pehovima. Nisam ja ljubitelj ni Papeta ali smo egal utakmicu odigrali sa Argentinom i Messijem, pokradeni od Nigerije a rutinski rijesili Iran. Kvalifikacije i barazi su daleko tezi bili u vrijeme Ibisevica, Salihovica, Misimovica i ostalih. Ali i kad smo kiksali, bilo je igre. Napadali smo, bilo je nekog smisla. Licilo je to na nesto. Toliko nesretnih situacija je sprijecilo onu generaciju da puno vise naprave. Ovo je bas suprotno, nigdje nista a eto sreca nas mazi pa nekako preskacemo prepreke. Sve cemo to skupo platiti prvom prilikom kad naletimo na ozbiljnog protivnika. Ja sam siguran da bi nam Svabe opet barem petaka uvalili s pola snage. Mi ne znamo kako smo uopce kvalifikacije prosli. Evo kad se ja brukam, ti mi ukratko sazmi utisak ovog ciklusa. Sta to tacno karakterise nasu igru, sta je to tacno Sergej unio ili promijenio u nasu igru. Evo reci nam sta je nase najjace oruzje, koji dio ekipe je najuigraniji, najbolji... ma sta god.

Kod nas se uvijek ide iz krajnosti u krajnost. Barbarez je nasa legenda, nikad u zivotu ga necu pljuvati ali svi mi imamo mana pa i nasa legenda. Ako nesto ne funkcionise, ne treba to forsirati.
Zadnja izmjena: spolacentra, dana/u 13 jun 2026, 13:05, ukupno mijenjano 1 put.

dena24
Postovi: 422
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la dena24 » 13 jun 2026, 13:05

Badgley je napisao/la:
13 jun 2026, 12:55
Kako smo mi jadan narod. Bosna igra na svjetskom prvenstvu, svi su oduševljeni nasom defanzivnom igrom. Ovo nista nije slucajno pa od Madjarske u gostima imamo ovakav stil igre. Sta vi očekujete, da Mahmić igra u prvih 11 zbog jednog dobrog pasa pa da momka ismijavaju nakon prve lose utakmice. Isto tako smo Tahirovića,.Gigovica i druge ukivali u zvijezde.

Nemas veliki kvalitet ali igras pametno i koristis svoje jace strane. Sergej je kad je preuzeo repku kao uzor naveo reprezentacije Gruzije i Slovenije sa posljednjeg Eura. Bajraktarević ljudi su ocekivali dva gola i tri asistencije a on je odigrao dobru utakmicu defanzivno, odlicno je u paru sa Dedicem zatvarao po desnoj strani i puno se trosio pa u napadu nije mogao nista napraviti. Memić s druge strane isto tako i zato oni i imaju prednost u odnosu na Alajbegovića.

Lako mozemo dobiti Švicarsku pa remizirali u zadnjem kolu. Ova reprezentacija zna igrati na rezultat ali poznavajuci nas mentalitet kad nas Barbarez odvede za Svjetsko, Evropsko prvenstvo i budemo medju 20 najbolji reprezentacija na svijetu dozivjeti ce isti tretman kao Piksi u Srbiji.
:clap: da smo u engleskoj, njemacoj pricalo bi se o kolasincu i nasoj borbi danima. cak i pricaju . a ove nase "OcEkIvAo sam mnogo vise" gnjide nek s hbu...cak sam citao ovdje na forumu neko kaze da je seo odradio kao svoje, tu negdje je bio oke hahahahah

Avatar
signalidunapark
Postovi: 1551
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 13 jun 2026, 13:09

Badgley je napisao/la:
13 jun 2026, 12:55
Kako smo mi jadan narod. Bosna igra na svjetskom prvenstvu, svi su oduševljeni nasom defanzivnom igrom. Ovo nista nije slucajno pa od Madjarske u gostima imamo ovakav stil igre. Sta vi očekujete, da Mahmić igra u prvih 11 zbog jednog dobrog pasa pa da momka ismijavaju nakon prve lose utakmice. Isto tako smo Tahirovića,.Gigovica i druge ukivali u zvijezde.

Nemas veliki kvalitet ali igras pametno i koristis svoje jace strane. Sergej je kad je preuzeo repku kao uzor naveo reprezentacije Gruzije i Slovenije sa posljednjeg Eura. Bajraktarević ljudi su ocekivali dva gola i tri asistencije a on je odigrao dobru utakmicu defanzivno, odlicno je u paru sa Dedicem zatvarao po desnoj strani i puno se trosio pa u napadu nije mogao nista napraviti. Memić s druge strane isto tako i zato oni i imaju prednost u odnosu na Alajbegovića.

Lako mozemo dobiti Švicarsku pa remizirali u zadnjem kolu. Ova reprezentacija zna igrati na rezultat ali poznavajuci nas mentalitet kad nas Barbarez odvede za Svjetsko, Evropsko prvenstvo i budemo medju 20 najbolji reprezentacija na svijetu dozivjeti ce isti tretman kao Piksi u Srbiji.
Kako se usuđuješ koristiti zdrav razum i činjenice na ovom forumu?

dena24
Postovi: 422
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la dena24 » 13 jun 2026, 13:10

spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 13:01
Padovan je napisao/la:
13 jun 2026, 12:45
spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 10:48


Kako nije eksperiment dovesti za selektora nekoga ko prije toga nije 20 godina imao veze s fudbalom ? Apsolutno nikakav trenerski CV nema. Taj isti strucnjak nije htio uopce da zove momke koji su mu donijeli ovaj plasman. Nije problem, dobio je podrsku. Nisam bio protiv toga ali ako vec 2 godine nisi u stanju dalje od hrkljusa dogurati, onda ne treba da se zavaravamo i da mislimo da cemo iskorak napraviti sa njim.

Plasman na veliko takmicenje vise nije uspjeh, pogledaj koliko danas igra drzava na tim takmicenjima. Daleko tezi posao su imali Dzeko i klapa prije 10 godina, kada smo igrali fudbal sa Francuskom, Spanijom, Portugalom i to ravnopravno. Argentina, Nigerija, Brazil. Kakav najveci uspjeh, jesi li dobar ? Tebi je uspjeh braniti se ko Zepa protiv reprezentacije koja je bas sinoc osvojila historijski bod ?

Lijepo se slaze kostur ekipe, pojavljuju se mladi i talentovani igraci niotkuda i mi bi tek u sljedecih nekoliko godina trebali imati perspektivnu ekipu ali s ovim nacinom vodjenja ekipe, sve to pada u vodu. Gusi se potencijal ove djece. U tom smislu je tracenje, antifudbal koji igramo te neznanje i Sergejov ego ce jednostavno unistiti ovu generaciju.

Ako ti stvarno treba jos nesto crtati, nemam snage. Nekima je lakse metar u guzicu nego cenat u glavu. Kritike ne da su pozitivna stvar, nego pozeljna. Nas hebe kompleks patuljka i nize vrijednosti, to je najveci problem. Nismo svjesni nasih fizickih predispozicija i dometa. Ugledati se na Hrvate, svako takmicenje pucaju na najvise. Bronca, srebro, bronca. Nikad im nije dosta. Bosnjo utuvio sebi u glavu da je dovoljno da se pojavi negdje. I Curacao ga igra. Zelenoortska ostrva. Vise Sarajevo stanovnika ima.

Evo da se ne brukas, lakse bilo otici Papetovoj generaciji, jer je grupa bila lagana, a ekipa duplo jaca od ove po svemu svi igraci na vrhuncu karijere, sa mnogo utakmica i iskustva u nogama. Proci Vels i Italiji kroz baraz tesko bi uspjela i ta generacija, tako da te price kretenske vise reprezentacija koliko je to EUROPA dala vise reprezentacija, ukupno je vise repki ali odnosi se i na druge kontitente, ne znam kako se mozete toliko brukati, hebo vas onaj pop. Postujete malo legende ove drzave ....
Ona Slovacka je Brazil za Rumuniju i Austriju. Italijani su sami sebe izbacili, ne da im se otici na SP. Ne zavaravaj se italijanskim pehovima. Nisam ja ljubitelj ni Papeta ali smo egal utakmicu odigrali sa Argentinom i Messijem, pokradeni od Nigerije a rutinski rijesili Iran. Kvalifikacije i barazi su daleko tezi bili u vrijeme Ibisevica, Salihovica, Misimovica i ostalih. Ali i kad smo kiksali, bilo je igre. Napadali smo, bilo je nekog smisla. Licilo je to na nesto. Toliko nesretnih situacija je sprijecilo onu generaciju da puno vise naprave. Ovo je bas suprotno, nigdje nista a eto sreca nas mazi pa nekako preskacemo prepreke. Sve cemo to skupo platiti prvom prilikom kad naletimo na ozbiljnog protivnika. Ja sam siguran da bi nam Svabe opet barem petaka uvalili s pola snage. Mi ne znamo kako smo uopce kvalifikacije prosli. Evo kad se ja brukam, ti mi ukratko sazmi utisak ovog ciklusa. Sta to tacno karakterise nasu igru, sta je to tacno Sergej unio ili promijenio u nasu igru. Evo reci nam sta je nase najjace oruzje, koji dio ekipe je najuigraniji, najbolji... ma sta god.

Kod nas se uvijek ide iz krajnosti u krajnost. Barbarez je nasa legenda, nikad u zivotu ga necu pljuvati ali svi mi imamo mana pa i nasa legenda. Ako nesto ne funkcionise, ne treba to forsirati.
Jarane, Argentina jeste otišla do finala, ali dobro se sjećam kako su ih kritikovali zato što su loše igrali. Svaku utakmicu su jedva dobili s jednim golom razlike, a polufinale 0:0 na penalima. Sjećam se dobro da je tad krenula priča kako Messi nije isti igrač u reprezentaciji kao u Barceloni... Mi smo imali probleme s Nigerijom, nikakvu igru mi nismo stvorili tad.

Nešto smo se mi umišljali da smo im parirali, a oni realno podbacili igrom.

husrefbeg
Postovi: 1253
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la husrefbeg » 13 jun 2026, 13:11

Vasilj bi ono sinoć odbranio da lopta nije pogodila Katića u nogu i promijenila smjer. Sve u svemu moramo biti prezadovoljni. Na svjetskom smo što puno jačim nije uspjela. Sve se brzo izdešabalo od totalnog rasula do uspjeha. Svi su na nogama I uz repku. Naravno da se guraju neki igrači koji su odigrali kvalifikacije. Bit će vremena za Mahmica i mnoge druge. Evo i Dzeko i Tabak su tu samo zbog zasluga jer je očigledno da nisu spremni. Mislim da će naši protiv Švicarske osvojiti najmanje bod jer se tu nema šta izgubiti. Ako odemo dalje što je realno onda je to uspjeh nad uspjesima.
U svakom slučaju čestitke Barbarezu i njegovom štabu kao i Spahi.
Ovo što je Amar Osim izjavo da smo nula njemu na čast. On Sve što je osvojio bilo je uz pomoć sudija i saveza. Uostalom da što vrijedi nebi ga Zeljo nogirao.

Badgley
Postovi: 107
Pridružen/a: 01 apr 2026, 15:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Badgley » 13 jun 2026, 13:14

dena24 je napisao/la:
13 jun 2026, 13:05
Badgley je napisao/la:
13 jun 2026, 12:55
Kako smo mi jadan narod. Bosna igra na svjetskom prvenstvu, svi su oduševljeni nasom defanzivnom igrom. Ovo nista nije slucajno pa od Madjarske u gostima imamo ovakav stil igre. Sta vi očekujete, da Mahmić igra u prvih 11 zbog jednog dobrog pasa pa da momka ismijavaju nakon prve lose utakmice. Isto tako smo Tahirovića,.Gigovica i druge ukivali u zvijezde.

Nemas veliki kvalitet ali igras pametno i koristis svoje jace strane. Sergej je kad je preuzeo repku kao uzor naveo reprezentacije Gruzije i Slovenije sa posljednjeg Eura. Bajraktarević ljudi su ocekivali dva gola i tri asistencije a on je odigrao dobru utakmicu defanzivno, odlicno je u paru sa Dedicem zatvarao po desnoj strani i puno se trosio pa u napadu nije mogao nista napraviti. Memić s druge strane isto tako i zato oni i imaju prednost u odnosu na Alajbegovića.

Lako mozemo dobiti Švicarsku pa remizirali u zadnjem kolu. Ova reprezentacija zna igrati na rezultat ali poznavajuci nas mentalitet kad nas Barbarez odvede za Svjetsko, Evropsko prvenstvo i budemo medju 20 najbolji reprezentacija na svijetu dozivjeti ce isti tretman kao Piksi u Srbiji.
:clap: da smo u engleskoj, njemacoj pricalo bi se o kolasincu i nasoj borbi danima. cak i pricaju . a ove nase "OcEkIvAo sam mnogo vise" gnjide nek s hbu...cak sam citao ovdje na forumu neko kaze da je seo odradio kao svoje, tu negdje je bio oke hahahahah
Citam strane medije, navijace koji nisu nerealni kao nasi u Bosni ili zaslijepljeni mrznjom kao u regionu. Trebamo podrzati ove momke a ne bespotrebno dizati tenzije.
Zadnja izmjena: Badgley, dana/u 13 jun 2026, 13:14, ukupno mijenjano 1 put.

RobijaNicaze1945
Postovi: 120
Pridružen/a: 01 apr 2026, 12:55
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la RobijaNicaze1945 » 13 jun 2026, 13:14

Ne treba biti bezobrazan pobjedom protiv Katara stoposto u nokaut fazi,da nam je neko reko to prije baraza samo lud ne bi prihvatio.
Al jedini po kome se treba srat pisat i sve ostalo je Demirovic,ta ublehaška neznalica da sam ja trener ne bi nikad vise bio starter taman kad bi zlatnu loptu osvojio

Avatar
Pitar6785
Postovi: 8137
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Pitar6785 » 13 jun 2026, 13:48

Barbarezu i ss, svaka cast sta su uradili u kvalifikacijama i barazu.

Al mi moramo izbacit luzerski mentalitet, u vidu dobro je ovo kvalifikovali smo se i to je dovoljno, nesmije se trazit vise, nesmije se reci nista selektoru jer je uzo bod austri koji ti nije donio direktan plasman (tacnije taj bod he odve direktno AUSTRIJU NA SP) nesmije senista reci selektoru jer je uzeo BOD, kanadi koji vidim vec licno selektor a i vecina novinara ovde racunaju da je dovoljan za prolazak grupe. Ocito ljudi ne kontaju da sve treceplasirane reprezentacije nece proc, tacnije 33% treceplasirani ce ispast.

Nezaboravimo da je kanada domacin da igraju tek trecu utakmicu sa svicarskom, da ce se vec tada moci znat ko skim igra ako si prvi a ko skim igra ako si drugi, sto sam siguran da ce svicarska pustit kanadu da ih pobjedi ako bi to znacilo da ce kao drugo plasirani dobit lakseg protivnika.

Po mom misljenju nasa utakmica je kljucna protiv svice, naravno da bi bilo extra uzet bod, da nekazem sva tri, al ako bi nekim slucajem nedo bog izgubili da to bude minimlnim rezultatom. Nesmijemo dozvolit da nas nabiju 3 i vise razlike.

Mi imamo takodje jednu tesku okolnost a tonje igranje po vrucini, i utakmicama koje se ugraju prije 6 pm. Sjetimo se kako smo protiv San Marina u zenici bili, a mi sve tri utakmice igramo u 2 sata.

Vasilj los
Muharemovic tanak
Katic tanak
Esmir tanak
Lukic jeste dao go i samo radi toga mogu reci DOBAR
DEMIR ok
Alajbegovic tanak
Memic DOBAR
KOLASINAC DOBAR
Gigovic slabo
Benjo tanak
Bazdar tanko
Burnic nezns kod je poso
Dedic tanko tanko
Sunjic ok samo zato sto je covjek povrijedjen bez tog TANKO

Jesmol spori
Jesmol slabo fizicki kondiciono spremni
Jesmol slabo pripremljeni za tempereture i igranje za vrijeme dzume
Jesmol psihicki slabo pripremljeni
Jesmol na svakom djelu terenu bili slabi od kanadjana
Jesmol igrali formaciju koja je kontrolisala utakmicu

JESMO, i nema tu sta BARBAREZ DA SE LJUTI, kad je on i njegov ss spremali ovu ekipu 15+ dana (23 maja su neki igraci poceli dolazit) fala bogu nisi imo nekih povreda jedino Nazalost Nidal Celik, koji nebi ni igrao i da je zdrav bio, za Dzeku i Tabakovica se znalo da su povridjeni, licno ti SELEKTOR si uzeo taj rizik sto je ok, al nemozes ti pod osvojenim bodom (koji NIJE GARANCIJA DACES PROC DALJE) zabranit nekom da kaze ove stvari, i da ove stvari okarakterises kao mrznju kao zlo namjeru, kao ne znanje i kao ovo je mlada ekipa.

Ekipa je u 15 dana odigrala 2 prijateljske utakmice laganog intenziteta gdje su svi igraci rotirani, imao si dovoljno vremena da spremis ekipu ako nista kondiciono KANADJANI SU 100x bolje fizicki i kondiciono spremni i to nemoze niko pravdat.

Naravno moja podrska igracima ss na max sretno

Avatar
DamirT
Postovi: 30970
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 13 jun 2026, 13:55

Pitar6785 je napisao/la:
13 jun 2026, 13:48
Barbarezu i ss, svaka cast sta su uradili u kvalifikacijama i barazu.

Al mi moramo izbacit luzerski mentalitet, u vidu dobro je ovo kvalifikovali smo se i to je dovoljno, nesmije se trazit vise, nesmije se reci nista selektoru jer je uzo bod austri koji ti nije donio direktan plasman (tacnije taj bod he odve direktno AUSTRIJU NA SP) nesmije senista reci selektoru jer je uzeo BOD, kanadi koji vidim vec licno selektor a i vecina novinara ovde racunaju da je dovoljan za prolazak grupe. Ocito ljudi ne kontaju da sve treceplasirane reprezentacije nece proc, tacnije 33% treceplasirani ce ispast.

Nezaboravimo da je kanada domacin da igraju tek trecu utakmicu sa svicarskom, da ce se vec tada moci znat ko skim igra ako si prvi a ko skim igra ako si drugi, sto sam siguran da ce svicarska pustit kanadu da ih pobjedi ako bi to znacilo da ce kao drugo plasirani dobit lakseg protivnika.

Po mom misljenju nasa utakmica je kljucna protiv svice, naravno da bi bilo extra uzet bod, da nekazem sva tri, al ako bi nekim slucajem nedo bog izgubili da to bude minimlnim rezultatom. Nesmijemo dozvolit da nas nabiju 3 i vise razlike.

Mi imamo takodje jednu tesku okolnost a tonje igranje po vrucini, i utakmicama koje se ugraju prije 6 pm. Sjetimo se kako smo protiv San Marina u zenici bili, a mi sve tri utakmice igramo u 2 sata.

Vasilj los
Muharemovic tanak
Katic tanak
Esmir tanak
Lukic jeste dao go i samo radi toga mogu reci DOBAR
DEMIR ok
Alajbegovic tanak
Memic DOBAR
KOLASINAC DOBAR
Gigovic slabo
Benjo tanak
Bazdar tanko
Burnic nezns kod je poso
Dedic tanko tanko
Sunjic ok samo zato sto je covjek povrijedjen bez tog TANKO

Jesmol spori
Jesmol slabo fizicki kondiciono spremni
Jesmol slabo pripremljeni za tempereture i igranje za vrijeme dzume
Jesmol psihicki slabo pripremljeni
Jesmol na svakom djelu terenu bili slabi od kanadjana
Jesmol igrali formaciju koja je kontrolisala utakmicu

JESMO, i nema tu sta BARBAREZ DA SE LJUTI, kad je on i njegov ss spremali ovu ekipu 15+ dana (23 maja su neki igraci poceli dolazit) fala bogu nisi imo nekih povreda jedino Nazalost Nidal Celik, koji nebi ni igrao i da je zdrav bio, za Dzeku i Tabakovica se znalo da su povridjeni, licno ti SELEKTOR si uzeo taj rizik sto je ok, al nemozes ti pod osvojenim bodom (koji NIJE GARANCIJA DACES PROC DALJE) zabranit nekom da kaze ove stvari, i da ove stvari okarakterises kao mrznju kao zlo namjeru, kao ne znanje i kao ovo je mlada ekipa.

Ekipa je u 15 dana odigrala 2 prijateljske utakmice laganog intenziteta gdje su svi igraci rotirani, imao si dovoljno vremena da spremis ekipu ako nista kondiciono KANADJANI SU 100x bolje fizicki i kondiciono spremni i to nemoze niko pravdat.

Naravno moja podrska igracima ss na max sretno
Sta si ti gledao kad su ti Vasilj, Katic i Muharemovic losi/tanki...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

spolacentra
Postovi: 199
Pridružen/a: 04 sep 2024, 06:05
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la spolacentra » 13 jun 2026, 13:56

dena24 je napisao/la:
13 jun 2026, 13:10
spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 13:01
Padovan je napisao/la:
13 jun 2026, 12:45



Evo da se ne brukas, lakse bilo otici Papetovoj generaciji, jer je grupa bila lagana, a ekipa duplo jaca od ove po svemu svi igraci na vrhuncu karijere, sa mnogo utakmica i iskustva u nogama. Proci Vels i Italiji kroz baraz tesko bi uspjela i ta generacija, tako da te price kretenske vise reprezentacija koliko je to EUROPA dala vise reprezentacija, ukupno je vise repki ali odnosi se i na druge kontitente, ne znam kako se mozete toliko brukati, hebo vas onaj pop. Postujete malo legende ove drzave ....
Ona Slovacka je Brazil za Rumuniju i Austriju. Italijani su sami sebe izbacili, ne da im se otici na SP. Ne zavaravaj se italijanskim pehovima. Nisam ja ljubitelj ni Papeta ali smo egal utakmicu odigrali sa Argentinom i Messijem, pokradeni od Nigerije a rutinski rijesili Iran. Kvalifikacije i barazi su daleko tezi bili u vrijeme Ibisevica, Salihovica, Misimovica i ostalih. Ali i kad smo kiksali, bilo je igre. Napadali smo, bilo je nekog smisla. Licilo je to na nesto. Toliko nesretnih situacija je sprijecilo onu generaciju da puno vise naprave. Ovo je bas suprotno, nigdje nista a eto sreca nas mazi pa nekako preskacemo prepreke. Sve cemo to skupo platiti prvom prilikom kad naletimo na ozbiljnog protivnika. Ja sam siguran da bi nam Svabe opet barem petaka uvalili s pola snage. Mi ne znamo kako smo uopce kvalifikacije prosli. Evo kad se ja brukam, ti mi ukratko sazmi utisak ovog ciklusa. Sta to tacno karakterise nasu igru, sta je to tacno Sergej unio ili promijenio u nasu igru. Evo reci nam sta je nase najjace oruzje, koji dio ekipe je najuigraniji, najbolji... ma sta god.

Kod nas se uvijek ide iz krajnosti u krajnost. Barbarez je nasa legenda, nikad u zivotu ga necu pljuvati ali svi mi imamo mana pa i nasa legenda. Ako nesto ne funkcionise, ne treba to forsirati.
Jarane, Argentina jeste otišla do finala, ali dobro se sjećam kako su ih kritikovali zato što su loše igrali. Svaku utakmicu su jedva dobili s jednim golom razlike, a polufinale 0:0 na penalima. Sjećam se dobro da je tad krenula priča kako Messi nije isti igrač u reprezentaciji kao u Barceloni... Mi smo imali probleme s Nigerijom, nikakvu igru mi nismo stvorili tad.

Nešto smo se mi umišljali da smo im parirali, a oni realno podbacili igrom.
Mi smo kvalitetno prvenstvo odigrali 2014te i nezasluzeno ispali. S Argentinom i Nigerijom koje su fudbalske sile. Ovo sinoc je bruka i sramota. Protiv Kanade, koja je proslo SP prvi gol u historiji dala a ove godine prvi bod osvojila. Protiv likova koje uopce fudbal ne zanima. Ali eto, mi smo tada umislili da pariramo svjetskoj fudbalskoj velesili ali sinoc je super bilo, smislene akcije i napada ne napraviti za 90 minuta protiv umalo amaterske reprezentacije. Zanimljivo vidjenje objektivne bh. publike.

SanaBosna
Postovi: 1373
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la SanaBosna » 13 jun 2026, 13:57

Pitar6785 je napisao/la:
13 jun 2026, 13:48
Barbarezu i ss, svaka cast sta su uradili u kvalifikacijama i barazu.

Al mi moramo izbacit luzerski mentalitet, u vidu dobro je ovo kvalifikovali smo se i to je dovoljno, nesmije se trazit vise, nesmije se reci nista selektoru jer je uzo bod austri koji ti nije donio direktan plasman (tacnije taj bod he odve direktno AUSTRIJU NA SP) nesmije senista reci selektoru jer je uzeo BOD, kanadi koji vidim vec licno selektor a i vecina novinara ovde racunaju da je dovoljan za prolazak grupe. Ocito ljudi ne kontaju da sve treceplasirane reprezentacije nece proc, tacnije 33% treceplasirani ce ispast.

Nezaboravimo da je kanada domacin da igraju tek trecu utakmicu sa svicarskom, da ce se vec tada moci znat ko skim igra ako si prvi a ko skim igra ako si drugi, sto sam siguran da ce svicarska pustit kanadu da ih pobjedi ako bi to znacilo da ce kao drugo plasirani dobit lakseg protivnika.

Po mom misljenju nasa utakmica je kljucna protiv svice, naravno da bi bilo extra uzet bod, da nekazem sva tri, al ako bi nekim slucajem nedo bog izgubili da to bude minimlnim rezultatom. Nesmijemo dozvolit da nas nabiju 3 i vise razlike.

Mi imamo takodje jednu tesku okolnost a tonje igranje po vrucini, i utakmicama koje se ugraju prije 6 pm. Sjetimo se kako smo protiv San Marina u zenici bili, a mi sve tri utakmice igramo u 2 sata.

Vasilj los
Muharemovic tanak
Katic tanak
Esmir tanak
Lukic jeste dao go i samo radi toga mogu reci DOBAR
DEMIR ok
Alajbegovic tanak
Memic DOBAR
KOLASINAC DOBAR
Gigovic slabo
Benjo tanak
Bazdar tanko
Burnic nezns kod je poso
Dedic tanko tanko
Sunjic ok samo zato sto je covjek povrijedjen bez tog TANKO


Jesmol spori
Jesmol slabo fizicki kondiciono spremni
Jesmol slabo pripremljeni za tempereture i igranje za vrijeme dzume
Jesmol psihicki slabo pripremljeni
Jesmol na svakom djelu terenu bili slabi od kanadjana
Jesmol igrali formaciju koja je kontrolisala utakmicu

JESMO, i nema tu sta BARBAREZ DA SE LJUTI, kad je on i njegov ss spremali ovu ekipu 15+ dana (23 maja su neki igraci poceli dolazit) fala bogu nisi imo nekih povreda jedino Nazalost Nidal Celik, koji nebi ni igrao i da je zdrav bio, za Dzeku i Tabakovica se znalo da su povridjeni, licno ti SELEKTOR si uzeo taj rizik sto je ok, al nemozes ti pod osvojenim bodom (koji NIJE GARANCIJA DACES PROC DALJE) zabranit nekom da kaze ove stvari, i da ove stvari okarakterises kao mrznju kao zlo namjeru, kao ne znanje i kao ovo je mlada ekipa.

Ekipa je u 15 dana odigrala 2 prijateljske utakmice laganog intenziteta gdje su svi igraci rotirani, imao si dovoljno vremena da spremis ekipu ako nista kondiciono KANADJANI SU 100x bolje fizicki i kondiciono spremni i to nemoze niko pravdat.

Naravno moja podrska igracima ss na max sretno
Vasilj = ok
Muharemovic = dobar
Katic = dobar
Dedic = dobar
Kolasinac = dobar
Benjo = uzas
Basic = ni dobro ni lose
Esmir = moglo je bolje
Memic = dobar
Lukic = dobar
Demirovic = uzas

Gigovic = ni dobro ni lose
Bazdar = izgubit
Sunjic = ok
Alajbegovic = ok
Burnic = ok

dena24
Postovi: 422
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la dena24 » 13 jun 2026, 14:02

spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 13:56
dena24 je napisao/la:
13 jun 2026, 13:10
spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 13:01

Ona Slovacka je Brazil za Rumuniju i Austriju. Italijani su sami sebe izbacili, ne da im se otici na SP. Ne zavaravaj se italijanskim pehovima. Nisam ja ljubitelj ni Papeta ali smo egal utakmicu odigrali sa Argentinom i Messijem, pokradeni od Nigerije a rutinski rijesili Iran. Kvalifikacije i barazi su daleko tezi bili u vrijeme Ibisevica, Salihovica, Misimovica i ostalih. Ali i kad smo kiksali, bilo je igre. Napadali smo, bilo je nekog smisla. Licilo je to na nesto. Toliko nesretnih situacija je sprijecilo onu generaciju da puno vise naprave. Ovo je bas suprotno, nigdje nista a eto sreca nas mazi pa nekako preskacemo prepreke. Sve cemo to skupo platiti prvom prilikom kad naletimo na ozbiljnog protivnika. Ja sam siguran da bi nam Svabe opet barem petaka uvalili s pola snage. Mi ne znamo kako smo uopce kvalifikacije prosli. Evo kad se ja brukam, ti mi ukratko sazmi utisak ovog ciklusa. Sta to tacno karakterise nasu igru, sta je to tacno Sergej unio ili promijenio u nasu igru. Evo reci nam sta je nase najjace oruzje, koji dio ekipe je najuigraniji, najbolji... ma sta god.

Kod nas se uvijek ide iz krajnosti u krajnost. Barbarez je nasa legenda, nikad u zivotu ga necu pljuvati ali svi mi imamo mana pa i nasa legenda. Ako nesto ne funkcionise, ne treba to forsirati.
Jarane, Argentina jeste otišla do finala, ali dobro se sjećam kako su ih kritikovali zato što su loše igrali. Svaku utakmicu su jedva dobili s jednim golom razlike, a polufinale 0:0 na penalima. Sjećam se dobro da je tad krenula priča kako Messi nije isti igrač u reprezentaciji kao u Barceloni... Mi smo imali probleme s Nigerijom, nikakvu igru mi nismo stvorili tad.

Nešto smo se mi umišljali da smo im parirali, a oni realno podbacili igrom.
Mi smo kvalitetno prvenstvo odigrali 2014te i nezasluzeno ispali. S Argentinom i Nigerijom koje su fudbalske sile. Ovo sinoc je bruka i sramota. Protiv Kanade, koja je proslo SP prvi gol u historiji dala a ove godine prvi bod osvojila. Protiv likova koje uopce fudbal ne zanima. Ali eto, mi smo tada umislili da pariramo svjetskoj fudbalskoj velesili ali sinoc je super bilo, smislene akcije i napada ne napraviti za 90 minuta protiv umalo amaterske reprezentacije. Zanimljivo vidjenje objektivne bh. publike.
ocigledno nisi pratio nase protivnike ,ti isti amateri kanadjani otisli do polufinala kopa amerike, a mi se svega DVA PUTA kvalifikovali za iole kakav turnir. ova se njihova igra i sistem gradi vec 2 godine sa ozbiljnim igracima koji su igrali ili igraju u obrim klubovima, ovako oni igraju protiv svakog protivnika. A ova tvoja 2014ta je nakantana od portugala i spanije. cuj amaterske ekipe. prestani srati bgti

spolacentra
Postovi: 199
Pridružen/a: 04 sep 2024, 06:05
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la spolacentra » 13 jun 2026, 14:12

Honduras, Gvatemala, Curacao, Surinam... strasan ti je taj kup.

Avatar
DamirT
Postovi: 30970
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 13 jun 2026, 14:20

spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 14:12
Honduras, Gvatemala, Curacao, Surinam... strasan ti je taj kup.
Ti ne znas ni ko igra na tom kupu ocito.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

MiranGlasnic
Postovi: 983
Pridružen/a: 14 okt 2025, 16:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la MiranGlasnic » 13 jun 2026, 14:23

spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 13:56
dena24 je napisao/la:
13 jun 2026, 13:10
spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 13:01

Ona Slovacka je Brazil za Rumuniju i Austriju. Italijani su sami sebe izbacili, ne da im se otici na SP. Ne zavaravaj se italijanskim pehovima. Nisam ja ljubitelj ni Papeta ali smo egal utakmicu odigrali sa Argentinom i Messijem, pokradeni od Nigerije a rutinski rijesili Iran. Kvalifikacije i barazi su daleko tezi bili u vrijeme Ibisevica, Salihovica, Misimovica i ostalih. Ali i kad smo kiksali, bilo je igre. Napadali smo, bilo je nekog smisla. Licilo je to na nesto. Toliko nesretnih situacija je sprijecilo onu generaciju da puno vise naprave. Ovo je bas suprotno, nigdje nista a eto sreca nas mazi pa nekako preskacemo prepreke. Sve cemo to skupo platiti prvom prilikom kad naletimo na ozbiljnog protivnika. Ja sam siguran da bi nam Svabe opet barem petaka uvalili s pola snage. Mi ne znamo kako smo uopce kvalifikacije prosli. Evo kad se ja brukam, ti mi ukratko sazmi utisak ovog ciklusa. Sta to tacno karakterise nasu igru, sta je to tacno Sergej unio ili promijenio u nasu igru. Evo reci nam sta je nase najjace oruzje, koji dio ekipe je najuigraniji, najbolji... ma sta god.

Kod nas se uvijek ide iz krajnosti u krajnost. Barbarez je nasa legenda, nikad u zivotu ga necu pljuvati ali svi mi imamo mana pa i nasa legenda. Ako nesto ne funkcionise, ne treba to forsirati.
Jarane, Argentina jeste otišla do finala, ali dobro se sjećam kako su ih kritikovali zato što su loše igrali. Svaku utakmicu su jedva dobili s jednim golom razlike, a polufinale 0:0 na penalima. Sjećam se dobro da je tad krenula priča kako Messi nije isti igrač u reprezentaciji kao u Barceloni... Mi smo imali probleme s Nigerijom, nikakvu igru mi nismo stvorili tad.

Nešto smo se mi umišljali da smo im parirali, a oni realno podbacili igrom.
Mi smo kvalitetno prvenstvo odigrali 2014te i nezasluzeno ispali. S Argentinom i Nigerijom koje su fudbalske sile. Ovo sinoc je bruka i sramota. Protiv Kanade, koja je proslo SP prvi gol u historiji dala a ove godine prvi bod osvojila. Protiv likova koje uopce fudbal ne zanima. Ali eto, mi smo tada umislili da pariramo svjetskoj fudbalskoj velesili ali sinoc je super bilo, smislene akcije i napada ne napraviti za 90 minuta protiv umalo amaterske reprezentacije. Zanimljivo vidjenje objektivne bh. publike.
De predloži nam nešto što funkcioniše sa ovim smećem od igračkog kadra…

Avatar
CAGarfia
Postovi: 5853
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la CAGarfia » 13 jun 2026, 14:24

DamirT je napisao/la:
13 jun 2026, 14:20
spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 14:12
Honduras, Gvatemala, Curacao, Surinam... strasan ti je taj kup.
Ti ne znas ni ko igra na tom kupu ocito.
Dobro je pismen za glupog insana. Respect.

SanaBosna
Postovi: 1373
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la SanaBosna » 13 jun 2026, 14:28

DamirT je napisao/la:
13 jun 2026, 14:20
spolacentra je napisao/la:
13 jun 2026, 14:12
Honduras, Gvatemala, Curacao, Surinam... strasan ti je taj kup.
Ti ne znas ni ko igra na tom kupu ocito.
Pobrkao covjek gold cup sa copa america


Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: AndreWilliams, Bing [Bot] i 42 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []