18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Daduli
Postovi: 1026
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Daduli » 14 jun 2026, 12:14

Igramo neriješeno sa Švicarskom i pobjeđujemo Katar. Kanada pobjeđuje Katar a Švicarska Kanadu. I onda ne znam ko će biti prvi Švicarska ili mi, zavisi od gol razlike.

A sad ozbiljno.
Ide sve po planu, ne znam čemu tolika negativa na forumu.
Glory Glory Man United

Avatar
Valter
Postovi: 1201
Pridružen/a: 01 avg 2013, 20:23
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Valter » 14 jun 2026, 12:15

Naša ključna utakmica za prolazak dalje nije protiv Katara nego protiv Švice. Jesu Švicarci favoriti, ali mislim da će za nas to biti nešto laksa utakmica nego protiv Kanade. I u psihološkom i u trkačkom i u taktičkom i u klimatskom-adaptivnom smislu (u 14h i nama i njima isto, obje ekipe iz Europe). U ovoj utakmici napokon moramo i prema gore mnogo više stvari raditi. Barba i stručni štab trebaju igrati sa postavkom koja ima ambiciju i koja smije povuči i prema naprijed. U konačnici nama i bod dobar, Švicarcima veliki problem.

myself
Postovi: 188
Pridružen/a: 13 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la myself » 14 jun 2026, 12:16

stanjejepsihoticno je napisao/la:
14 jun 2026, 11:34
myself je napisao/la:
14 jun 2026, 11:31
JohnCleese je napisao/la:
14 jun 2026, 09:45


To bi bio domacin USA potaman ;)
Slažem se ali može biti i Njemačka
Sanse da bude njemacka su 0.01,football meets data objavio da samo u jednoj simulaciji od 450 su igrali B3 I E1,ako budemo treći igramo protiv Amera vjerovatno,ako budes drugi koreja vjerovatno,a ako budes prvi iran ili egipat zavisi ko bude 2 u toj grupi
Onda ok. Ja sam mislio da su šanse između SAD-a i Njemačke 50:50

zeljovac21
Postovi: 2516
Pridružen/a: 06 jul 2019, 18:35
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la zeljovac21 » 14 jun 2026, 12:21

Valter je napisao/la:
14 jun 2026, 12:15
Naša ključna utakmica za prolazak dalje nije protiv Katara nego protiv Švice. Jesu Švicarci favoriti, ali mislim da će za nas to biti nešto laksa utakmica nego protiv Kanade. I u psihološkom i u trkačkom i u taktičkom i u klimatskom-adaptivnom smislu (u 14h i nama i njima isto, obje ekipe iz Europe). U ovoj utakmici napokon moramo i prema gore mnogo više stvari raditi. Barba i stručni štab trebaju igrati sa postavkom koja ima ambiciju i koja smije povuči i prema naprijed. U konačnici nama i bod dobar, Švicarcima veliki problem.
Tek sad vidis koliko je bio dobar bod protiv Canade da mozemo i kalkulisati protiv svicarske i da nisu bodovi pod moranje dok oni moraju ici na pobjedu

Coolpanda24
Postovi: 3175
Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Coolpanda24 » 14 jun 2026, 12:23

Sve treninge do Švicarske, njih ukupno tri, Zmajevi će obaviti u RSL Traninig centru u SLC.

Dakle, neće trenriati u Los Angelesu gdje igraju naredni meč sa Švicarskom.

Ta odluka se može prepoznati kao sumnjičavost, odnosno prevencija da reprezentacija ne trenira tamo gdje protivnici lakše mogu ubaciti svoje “špijune”. Barbarez je inače do utakmice otvorio sve treninge za medije prvih 15 minuta.

Zmajevi u srijedu putuju za Los Angeles gdje će isti dan biti održana press konferencja našeg tima u 02,00 sata po našem vremenu.

Duel sa Švicarskom igra se 18. juna u četvrtak u Los Angelesu od 21,00 sati po našem vremenu (12,00 po lokalnom).

adrenaline323
Postovi: 406
Pridružen/a: 25 dec 2022, 16:32
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la adrenaline323 » 14 jun 2026, 12:27

Nadam se da je Sunjic spreman, on i Basic su igrali super u tandemu protiv Italije i poluvrijeme protiv Velsa. Ako Tahirovic pocne opet bit ce samo odbrana 90% utakmice.

Avatar
Finn
Postovi: 10052
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Finn » 14 jun 2026, 12:39

Nije ovo ona nekadašnja Švica definitivno, bod je itekako ostvariv.

SHZ82
Postovi: 965
Pridružen/a: 21 maj 2023, 21:35
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la SHZ82 » 14 jun 2026, 12:45

protiv Svice ce se morati izmjesati karte na terenu.
Prvo Bajraktarevic ne moze imati prednost ispred Kerima, izgubio je 9 duela, od 5 driblinga samo mu jedan prosao. Memica desno, Kerim lijevo.
Vezni red covjek vise ne zna sta tu postaviti jer bas smo losi. Evo ako je Sunjic spreman za 60-70min jakog tempa na +30 mora poceti, ali s kim ga upariti Tahirovic ili Basic tesko pitanje. Ne znamo ni u kojem je stanju Hadziahmetovic, a on bi nam bas valjao jer zna i naprijed odigrati.
Veliki je ? sta Sejo moze na lijevom beku u Kanadi je odigrao odlicno ali pitanje njegove fizicke spreme je zaista veliko, a alternative su nam Burnic i Mujakic ne znas od kojeg oci vise peku kad su na terenu.
u vrh ce opet Demirovic i Jovic, al haj ti znaj u kakvom je sad mentalnom stanju Demirovic jer sva ova fulanja u reperezentaciji ostavljaju traga. Dzeko ce sigurno dobiti svoje prve minute na SP.
Po igri Svica bi trebala da godi nasem sistemu niskog bloka ali pitanje je ako cemo opet braniti 70 napada kao protiv Kanade koliko ta koncentracija moze trajati kod stopera, jer vidjeli smo protiv Kanade 2-3 ispadanja gdje smo skidali lopte sa linije.
Mislim da Barbarez mora vec poceti sa pripremama za Katar i posjed jer tu ce nam trebati furioznih pola sata i top realizacija, jer sta ces pripremat Svicu, tu cemo stati svakako u kiski blok i cekati da se otvori put naprijed preko krila.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2830
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la h1a2s3o4 » 14 jun 2026, 12:53

Švicarci imaju "specijalca" za BiH: Adnan pomno prati svaki potez Zmajeva, čita i komentare na mrežama!
Adnan Aličajić jedan je od ljudi u stručnom štabu reprezentacije Švicarske koji ima posebnu misiju. Saznati sve o fudbalerima Bosne i Hercegovine.
Taktika, prekidi, iznošenje lopte, kako i gdje igrači šutiraju penale.

Adnan, piše švicarski Blick, prati utakmice, gleda snimke, čita bosanskohercegovačke medije kako bi saznao, primjera radi, da li je neko povrijeđen ili stručni štab ima neku novu ideju na umu.
-Pratim čak i društvene mreže u Bosni - priznao je.


Švicarska je na Mundijal povela trojicu analitičara. Adnan je pratio BiH, Kevin Ehmes, vođa tima skautirao je Katar, a Julian Lauer Kanadu.
Oni snimaju i treninge švicarske reprezentacije i ustupaju ih selektoru Muratu Yakinu.
Tokom same utakmice, oni nastavljaju svoj analitički rad. Kevin Ehmes zauzima mjesto na klupi, dok se Adnan Aličajić i Julian Lauer penju na tribine i u stalnoj su vezi sa svojim šefom.
Ljudino sve što si vidio suprotno im reci inače u Bosnu nam ne dolazi. :bih:
Barba halali sto smo sumnjali.

Kljukusar
Postovi: 161
Pridružen/a: 05 sep 2025, 08:43
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Kljukusar » 14 jun 2026, 12:56

Ja mislim da ce Barbarez ici taktikom autobusa. Zatvori igru, brani se 90 minuta pa ako sta bude prilika opajdari je naprijed pa ako Demirovic zabije dobro a ako ne nema veze bitno je da ne primimo puno golova.

tuzlanskinacin
Postovi: 1541
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la tuzlanskinacin » 14 jun 2026, 12:58

h1a2s3o4 je napisao/la:
14 jun 2026, 12:53
Švicarci imaju "specijalca" za BiH: Adnan pomno prati svaki potez Zmajeva, čita i komentare na mrežama!
Adnan Aličajić jedan je od ljudi u stručnom štabu reprezentacije Švicarske koji ima posebnu misiju. Saznati sve o fudbalerima Bosne i Hercegovine.
Taktika, prekidi, iznošenje lopte, kako i gdje igrači šutiraju penale.

Adnan, piše švicarski Blick, prati utakmice, gleda snimke, čita bosanskohercegovačke medije kako bi saznao, primjera radi, da li je neko povrijeđen ili stručni štab ima neku novu ideju na umu.
-Pratim čak i društvene mreže u Bosni - priznao je.


Švicarska je na Mundijal povela trojicu analitičara. Adnan je pratio BiH, Kevin Ehmes, vođa tima skautirao je Katar, a Julian Lauer Kanadu.
Oni snimaju i treninge švicarske reprezentacije i ustupaju ih selektoru Muratu Yakinu.
Tokom same utakmice, oni nastavljaju svoj analitički rad. Kevin Ehmes zauzima mjesto na klupi, dok se Adnan Aličajić i Julian Lauer penju na tribine i u stalnoj su vezi sa svojim šefom.
Ljudino sve što si vidio suprotno im reci inače u Bosnu nam ne dolazi. :bih:
Apel za sve da ga sjebemo da napisemo sve glupost do gluposti nek se aktiviraju troleri tipa psv i taj nema sansi da ista analizira.
#CarsijaOdjebi

Sindikat12
Postovi: 2257
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Sindikat12 » 14 jun 2026, 13:01

Mi imamo najbolju odbranu u grupi bez dileme, bitno je da se prema naprijed napravi nesto zbog toga je bitno da Dzeko udje u ritam i pospremi par golova. Nama niko nece dati vise od 1 gola på tekmi, a gore se mora biti efikasan… Demirovic nam je crna mrlja sto se tice zavrsnice….

DzaniMehmet
Postovi: 50
Pridružen/a: 18 maj 2026, 17:10
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la DzaniMehmet » 14 jun 2026, 13:01

Sigurno s svicarce ce startati Manzambi Po boku , jucer tek oko 70 min usao. Cak su stedili jašarija .

Oba igrača mogu nam zadati velike probleme. Posebno je Manzambi na krilu imao sjajnu sezonu u Bundesligi.

Avatar
Elddar
Postovi: 2317
Pridružen/a: 02 sep 2009, 10:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Elddar » 14 jun 2026, 13:05

Ljudi uzivajte malo u svemu ovome, kao sto ovaj ranije napisa. Prvo kolo odigrano, imamo bod protiv domacina SP, ti “vanzemaljci” Svicarci kiksali protiv najlosije ekipe protiv koje mi tek trebamo igrati. Oni vec imaju kiks, mi tek igramo i s jednim i s drugim.

Mislim da ce se svi sloziti da je ovdje Svica trebala uzet 3 boda, neozbiljni su bili i Katar nicim zasluzeno (sto se napada tice) uzima bod i to je to, kiks je kiks. Citajte malo Svicine dr. mreze da vidite “atmosfere” :rol:
...jer žive, i prkose vragu, dok smrt im opaku slute.

Avatar
Elddar
Postovi: 2317
Pridružen/a: 02 sep 2009, 10:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Elddar » 14 jun 2026, 13:11

Imamo 9 utakmica u nizu bez poraza (ok nije tu bilo ni puno pobjeda), i protiv Svice ide jubilarna deseta :opaopa:

Koji nam je rekord sto se toga tice?
...jer žive, i prkose vragu, dok smrt im opaku slute.

CAZIN
Postovi: 2498
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la CAZIN » 14 jun 2026, 13:18

Kad nas Barabrez iznenadi sa 4-2-3-1 a to bude izgledalo ovako:

Vasilj
Memić-Katić-Muharemović-Dedić
Šunjić-Bašić
Bajraktarević-Mahmić-Alajbegović
Demirović

Ovo bih volio da se proba protiv Katara jer će nam pobjeda u toj utakmici sve reći kako treba a vjerovatno ćemo protiv njih imati veći posjed i više napadati.

DonRamiz
Postovi: 540
Pridružen/a: 19 feb 2020, 23:29
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la DonRamiz » 14 jun 2026, 13:23

Elddar je napisao/la:
14 jun 2026, 13:11
Imamo 9 utakmica u nizu bez poraza (ok nije tu bilo ni puno pobjeda), i protiv Svice ide jubilarna deseta :opaopa:

Koji nam je rekord sto se toga tice?
Barbarez i Prosinecki imaju po 9 utakmica bez poraza,to je rekord.

Avatar
Elddar
Postovi: 2317
Pridružen/a: 02 sep 2009, 10:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Elddar » 14 jun 2026, 13:31

DonRamiz je napisao/la:
14 jun 2026, 13:23
Elddar je napisao/la:
14 jun 2026, 13:11
Imamo 9 utakmica u nizu bez poraza (ok nije tu bilo ni puno pobjeda), i protiv Svice ide jubilarna deseta :opaopa:

Koji nam je rekord sto se toga tice?
Barbarez i Prosinecki imaju po 9 utakmica bez poraza,to je rekord.
Kipar, Malta, Rumunija, Austrija, Vels, Italija, Makedonija, Panama, Kanada i protiv Svice 10ta jubilarna i opet 1-1 nas omiljeni rezultat :opaopa:
...jer žive, i prkose vragu, dok smrt im opaku slute.

oelcaelala
Postovi: 17
Pridružen/a: 28 maj 2025, 16:20
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la oelcaelala » 14 jun 2026, 13:31

Je li mozda u ovoj situaciji kad smo iscupali bod protiv Kanade, utakmica protiv Svicarske najbolja za neka eventualna "eksperimentisanja" sa formacijom, ako kazemo da nemamo sta izgubiti jer se radi o znatno kvalitetnijoj reprezentaciji od nase? Obzirom da ce se Svicarci pripremati za 4-4-2, mozda izlazak sa 3 nazad ne bi bio losa opcija, sa velikim MOZDA!

Iz nekoliko razloga bi i nama odgovaralo sa 3 nazad u ovom mecu - uzimajuci u obzir da Katic ima zuti karton (2 zuta - suspenzija), mislim da bi ga trebalo sacuvati za daleko najbitniju utakmicu u grupi. Uz to, vjerujem da bi lakse pregrmili sa Dennisom ako odigramo sa 3 nazad. Takodje Kolasinac se pozalio na grceve, i bilo bi korisno vidjeti ga na trecem stoperu, kako bi odigrao utakmicu u nesto nizem tempu, pred opet kazem najbitniju utakmicu - Katar. Glavni problem se namece taj lijevi wing back, ali vjerujem da je Burnic sasvim korektan pogotovo protiv jacih ekipa, gdje nam treba odgovornost i disciplina u najvecem dijelu utakmice. Poceo bih i bez Esmira i bez Kerima, koje bih sacuvao za kasniji period utakmice kad se svicarski bekovi umore. Pisao sam to jednom ranije, ludost ili ne, volio bih vidjeti Memica i Demirovica zajedno na devetkama, vjerujem da bi iscupali gol ili po neki karton protiv ovakvih ekipa.

3-4-1-2

Demirović - Memić
Gigović
Burnić - Šunjić - Bašić - Dedić
Kolašinac - Muharemović - Hadžikadunić
Vasilj

Vjerujem da je prevelik dzumbus sa ovim sastavom i da su male sanse da Sergej i razmisli o nesto slicnom, ali eto...
Takodje instant promjena na poluvremenu u 4 nazad bi bila smislena opcija, gdje bi odmorili Kolasinca, i nekog od dvojca Dedic/Memic, a uveli i Kerima i Esmira i napravili totalni haos od utakmice, prelazeci iz ekipe koja igra sa 5 nazad natrpana pokretnim i defanzivno odgovornim igracima, u ekipu sa 4 nazad koja igra sa dva direktna krila na kontra nogama koja otvaraju vanjske koridore bekovima koji bi dolazili visoko, gdje bi je mozda mogli usmjeriti na nas mlin. Dobili bismo i na posjedu obzirom da bismo mogli vrtiti loptu sa strane na stranu ovoj dvojici kao protiv Italije.

4-2-3-1

Demirović
Alajbegović - Gigović - Bajraktarević
Šunjić - Bašić
Burnić - Muharemović - Hadžikadunić - Dedić/Memić
Vasilj

Naredne izmjene, prvi kandidati bi bili oko 55-60 minute Bašić -> Tahirović, i Dedić/Memić -> Malić. Peta izmjena bi ostala rezervisana ovisno o rezultatu, Šunjić -> Džeko ako budemo gubili (prelazak u 4-4-2), ili Hadžiahmetović umjesto umornijeg od dvojca Gigović/Šunjić ako budemo imali nulu ili kojim slucajem vodstvo (zadrzavanje 4-2-3-1). Krajnji rezultat bi vjerovatno bio 2-3:0 za nekog, a svi golovi postignuti u drugom poluvremenu. Po nekom osjecaju u kakvom su momentumu obje ekipe, osjecam da bi utakmica otisla na nasu stranu!
:kafa: :opaopa:

Alipasino
Postovi: 9004
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Alipasino » 14 jun 2026, 13:35

Do sad sto sam gledo mi i ZuidAfrika i Paragvaj najlosiji.Ako se budemo opet branili i nabijali lopte onda nam negine 3 komada.Ako budemo igrali fudbal ko sav normalan svijet onda moze bude opet 1–1.Sa igracima poput Tahirage Demirage i Gigana sve osim poraza je ogroman uspjeh.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: alacious, Beduin, Goalgetter, tuzlanskinacin, visarionovich i 43 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []