Upravo. BiA ponajviše rovari ovdje na forumu.Iceplayer je napisao/la: ↑15 jun 2026, 01:13Ma to su sve strani botovi koji rade da unesu pomutnju u narod i reprezentaciju. Na isti način su uništili repku iz 2014...CAGarfia je napisao/la: ↑15 jun 2026, 01:08Kakvi likovi ovdje pišu, to je za izučavanja kakav mindset imaju.
Za svaku utakmicu se povlače neke paralele imali smo sreće, drugačije bi bilo da nismo imali igrača više i slične gluposti. To je uglavnom skup likova koji čašu napunjenu do pola tretiraju kao napola praznu. Postoje također primjeri gdje ni mi nismo imali sreće tokom ovih kvalifikacija i baraža. Svaki scenario koji napišete u šbbkbb scenariju je totalna glupost i idiotarija. Eto samo mi imamo sreće. Magično sreća prati samo nas već godinu i po i nikako da prestane. Ali obavezno se naglasi da će se kad-tad vidjeti da su pesimisti bili u pravu i da će nas neko pošteno nabiti kad ne budemo imali sreće.
18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
-
FerdinandF
- Postovi: 589
- Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ima li neko informaciju, kako ce navijaci biti organizovani u LA. Hocemo imati iza gola svoj dio ili cemo biti razbacani kao i protiv Kanade?
Vidim Holanđani su bili svi na istom sektoru pa lijepo izgleda kad su zajedno sa istom bojom dresova.
Nekako mi izgleda da je putpuna deorganizacija navijaca, pogotavo kod nas.
Moja procjena je da ce nas biti vise u LA jer su karte puno jeftinije bile nego u Torontu....
Vidim Holanđani su bili svi na istom sektoru pa lijepo izgleda kad su zajedno sa istom bojom dresova.
Nekako mi izgleda da je putpuna deorganizacija navijaca, pogotavo kod nas.
Moja procjena je da ce nas biti vise u LA jer su karte puno jeftinije bile nego u Torontu....
-
rossonero85
- Postovi: 541
- Pridružen/a: 13 maj 2026, 21:19
- Lokacija: Sarajevo
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Admin treba pročistiti gov.na sa teme. Inače je saučesnik.
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Normalno da cu braniti Bilino Polje odakle je sve i počelo i odakle smo se i plasirali prvi put na SP... Sarajlijama ne valja ni ovo sad Bilino ni novo kad se izgradi. Preko 20 godina je Bilino domaćin a pojedini to ismijavaju i pljuju.. Isti takvi pojedinci iz Sarajeva ismijavaju i Velež i jos se udruže s onim sto velicaju Herceg Bosnu,pa onda dođe na red i Sloboda pa se vrate na Čelik i Bilino,samo nek je ismijavat a samo zato sto Sarajevo nije centar desavanja kad je reprezentacija u pitanju.
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Cuj botovi unistili repku 2014Iceplayer je napisao/la: ↑15 jun 2026, 01:13Ma to su sve strani botovi koji rade da unesu pomutnju u narod i reprezentaciju. Na isti način su uništili repku iz 2014...CAGarfia je napisao/la: ↑15 jun 2026, 01:08Kakvi likovi ovdje pišu, to je za izučavanja kakav mindset imaju.
Za svaku utakmicu se povlače neke paralele imali smo sreće, drugačije bi bilo da nismo imali igrača više i slične gluposti. To je uglavnom skup likova koji čašu napunjenu do pola tretiraju kao napola praznu. Postoje također primjeri gdje ni mi nismo imali sreće tokom ovih kvalifikacija i baraža. Svaki scenario koji napišete u šbbkbb scenariju je totalna glupost i idiotarija. Eto samo mi imamo sreće. Magično sreća prati samo nas već godinu i po i nikako da prestane. Ali obavezno se naglasi da će se kad-tad vidjeti da su pesimisti bili u pravu i da će nas neko pošteno nabiti kad ne budemo imali sreće.
Samo sto je Lulić jedini bio tu koji je rekao istinu..
Koji crni botovi... Ovdje kad se napise istina odmah si neprijatelj i bot
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Nisam ni ja stručnjak ali ne slažem se baš s ovim dijelom oko sistema. Mislim da miješaš jednostavnost sistema sa jednostavnošću zadataka koje igrači imaju u njemu. Ovo boldirano je kontradiktornost. Upravo prva boldirana rečenica potvrđuje da 4-4-2 nije najjednostavniji sistem za igrati. U modernom fudbalu klasični 4-4-2 može biti izuzetno zahtjevan za odbranu jer kao što kažeš dva centralna vezna moraju pokrivati ogroman prostor. Zato mnoge ekipe koje nominalno igraju 4-4-2 zapravo u fazi odbrane prelaze u 4-4-1-1 ili 4-5-1. Nije slučajno što je danas mnogo više ekipa u 4-3-3 ili 4-2-3-1 nego u čistom 4-4-2. Kažeš da sistemi sa tri vezna igrača dovode do manje discipline jer "uvijek ima neko treći da pokrije", ali je u stvarnosti više obrnuto. U 4-3-3 su zadaci često preciznije definisani. Ako jedan vezni izađe u presing, druga dvojica imaju jasno određene pozicije za osiguranje. Zato vrhunske reprezentacije poput Španije uglavnom igraju sa tri centralna vezna ili nekom njihovom varijacijom. Moderni fudbal je praktično napustio čisto M2M branjenje koje spominješ. Većina ekipa danas brani zonu s određenim principima preuzimanja. Čisto praćenje igrača po cijelom terenu može dovesti do raspadanja strukture ekipe, pogotovo protiv tehnički kvalitetnijih protivnika koji namjerno rotiraju pozicije. Jedini razlog što je Sergej birao 4-4-2 si potvrdio svojom zadnjom rečenicom tj. imao je istovremeno na raspolaganju dva napadača koje je bilo teško ostaviti na klupi. U tom slučaju sistem se prilagođava igračima, a ne obrnuto...oelcaelala je napisao/la: ↑14 jun 2026, 22:49Daleko sam od strucnjaka, ali moje misljenje je da dobrim dijelom ima uticaja to sto je Sergej po dolasku na klupu zakljucio da ima limitirane igrace koji igraju u razlicitim sistemima i ligama, i da ce svako kompleksno zonsko branjenje i pomjeranje (tesko je do savrsenstva dovesti i u klupskom nogometu, a pogotovo u reprezentativnom gdje postoji 10 ozbiljnih treninga na godisnjem nivou) biti nerealno za ocekivati protiv jacih reprezentacija, time se odlucio na odbranu M2M. Sistem 4-4-2 je mozda sistem koji igraca niske razine najduze drzi budnim u fazi odbrane, te izvlaci maksimum iz koncentracije i determinacije, jer nema ko preuzeti tvoje zadatke. Dva su vezna, nema treceg koji moze preuzeti, ti moras ispratiti do kraja. Krilo mora za bekom jer zna da je njegov bek svezan, da nema treceg veznog koji moze rasiriti dijagonalno, i tako dalje. Svi drugi sistemi, prvenstveno mislim na 4-3-3, 3-5-2 i 3-4-3, racunajuci i njihove podsisteme (4-2-3-1, 3-4-1-2, 3-4-2-1) obavezno u jednoj liniji imaju igraca vise, gdje se upada u tu neku nazovimo je nonsalanciju i odstupanje od takticke discipline. 4-4-2 je najosnovniji i najjednostavniji sistem za igrati, pogotovo kod neuigranih ili ozbiljno limitiranih ekipa. Drugi razlog je jasan, radi se o reprezentativnom fudbalu i moras utrpati sto je moguce vise svojih najboljih igraca u pocetnih 11, a da pri tome zadovoljis postulate nekog sistema nogometne igre. Najbolji igrac nam je jedan od najboljih "sidrasa" posljednjih 20 godina Evrope, a pored Edina tu je i Ermedin koji je jedan od rijetkih igraca koje imamo u ligama petice i nezamislivo je drzati ga na klupi, a uz to su i savrsen spoj iz konteksta profila igraca.
![]()
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Mamić u detalje objasnio neke stvari.
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Protiv Rumunije smo odmah na startu drugog poluvremena dali gol za 1-1 i to bez crvenog. Dali bi drugi i da nije dobio crveni jer smo imali momentum.rishovski je napisao/la: ↑15 jun 2026, 00:51U te dvije utakmice smo imali igraca vise i zato je izgledalo da smo kao nesto zayebani i motivisani.. Da nije bilo crvenih zavrsilo bi otprilike kao i s Austrijom u Zenici, teško da bi Rumune dobili a o Italiji da ne pričamo.. 60 minuta smo imali igrača više protiv Italije i nije se zabilo...Marokanci58 je napisao/la: ↑15 jun 2026, 00:00Kada se u igračima pojavi glad i ratno raspoloženje kao protiv Rumunije i Italije u Zenici tada ne samo da ćemo dobiti Švicarsku nego i mnogo jače reprezentacije. Nešto ih treba razdrmati i motivisati.
Sve je ovo super sto se nama dešava ali treba gledat realno i kakve su okolnosti bile.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
- BenjooJutub
- Postovi: 2045
- Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Goapodin Mamic nije mogao bolje analizirati utakmicu protiv Kanade i generalnu situaciju. Sasvim realno i treba mladoj ekipi koja nema izgustva na velikim takmicenjima dati vrijeme da se uigra. Nervoza je bila vidjela sto je sasvim normalno.
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Nije deorganizacija navijaca nego smo se zadnji kvalifikovali od svih, kod kupovine karata je bilo daj sta das, po mogucnosti sto jeftinije obzirom na cijene karataKljukusar je napisao/la: ↑15 jun 2026, 02:22Ima li neko informaciju, kako ce navijaci biti organizovani u LA. Hocemo imati iza gola svoj dio ili cemo biti razbacani kao i protiv Kanade?
Vidim Holanđani su bili svi na istom sektoru pa lijepo izgleda kad su zajedno sa istom bojom dresova.
Nekako mi izgleda da je putpuna deorganizacija navijaca, pogotavo kod nas.
Moja procjena je da ce nas biti vise u LA jer su karte puno jeftinije bile nego u Torontu....
TŽV!
-
FerdinandF
- Postovi: 589
- Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Uskoro smo konpletni. Jedva čekam taj momenat.
A to će vjerovatno biti za Katar. Kad nas boosta ta energija!
Eno, čak je i Hadžikić došao.
A to će vjerovatno biti za Katar. Kad nas boosta ta energija!
Eno, čak je i Hadžikić došao.
-
antetokounmpo
- Postovi: 54
- Pridružen/a: 04 jan 2026, 21:45
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ovo je tacno bolesna sredina. Sve nam je na sreću, sto smo na Svjetskom, na srecu bod na svjetskom, na srecu Real uzeo 15 liga prvaka, na sreću Knicksi uzeli NBA... Toliko apatije i depresije nema nigdje. Prvi se javljamo kad treba kritikovati, jer nam je neuspjeh poznat, zivimo ga, a prvi smo u redu da kritikujemo uspjeh, jer smo toliko ljubomorni, bolesno ljubomorni da to prelazi sve granice zdravog razuma, duha i tijela. Čovječe Boziji, reprezentacija nam po drugi put igra na Svjetskom prvenstvu. Umjesto da uzivamo u fudbalskom festivalu, mi trazmo dlaku u jajetu i glumimo veće katolike od Pape.
Stvarno je ovdje na putu do zvijezda najteze izaci iz bare naseg mentaliteta.
Stvarno je ovdje na putu do zvijezda najteze izaci iz bare naseg mentaliteta.
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Papci neka šute, mi smo na svjetskom!!!!
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Pa sigurno ga zvali iz saveza, ali malo sutraFerdinandF je napisao/la: ↑15 jun 2026, 12:16Uskoro smo konpletni. Jedva čekam taj momenat.
A to će vjerovatno biti za Katar. Kad nas boosta ta energija!
Eno, čak je i Hadžikić došao.
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Pobjedit cemo,reko papagaj

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Philly vs Everybody
#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT
#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT
- Beduin
- Postovi: 19468
- Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
- Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Eto i Mamic potvrdi da @PeppermintSA i jos par forumasa su amateri i nemaju pojma o fudbalu.
Sad ocekujem iste da se oglase i upute nas kako Mamic nije eminentni strucnjak.
Upravo covjek rekao sve sto i ja trubim danima ovoj forumskoj struci. Lahko je biti general poslije bitke i "rekao sam vam", u suprotnom se samo presaltaju na nesto drugo da kude, nakon turnira ce biti vremena da se sve analizira i mijenja sta se moze i treba promijeniti ili prilagoditi, a nikako sad na turniru. Ali eto forum zna bolje.
Sad ocekujem iste da se oglase i upute nas kako Mamic nije eminentni strucnjak.
Upravo covjek rekao sve sto i ja trubim danima ovoj forumskoj struci. Lahko je biti general poslije bitke i "rekao sam vam", u suprotnom se samo presaltaju na nesto drugo da kude, nakon turnira ce biti vremena da se sve analizira i mijenja sta se moze i treba promijeniti ili prilagoditi, a nikako sad na turniru. Ali eto forum zna bolje.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.
075 ❤
075 ❤
- imekorisnicko
- Postovi: 1242
- Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ni meni raja nije jasna,makar ovi što su neprestano nezadovoljni.antetokounmpo je napisao/la: ↑15 jun 2026, 12:28Ovo je tacno bolesna sredina. Sve nam je na sreću, sto smo na Svjetskom, na srecu bod na svjetskom, na srecu Real uzeo 15 liga prvaka, na sreću Knicksi uzeli NBA... Toliko apatije i depresije nema nigdje. Prvi se javljamo kad treba kritikovati, jer nam je neuspjeh poznat, zivimo ga, a prvi smo u redu da kritikujemo uspjeh, jer smo toliko ljubomorni, bolesno ljubomorni da to prelazi sve granice zdravog razuma, duha i tijela. Čovječe Boziji, reprezentacija nam po drugi put igra na Svjetskom prvenstvu. Umjesto da uzivamo u fudbalskom festivalu, mi trazmo dlaku u jajetu i glumimo veće katolike od Pape.
Stvarno je ovdje na putu do zvijezda najteze izaci iz bare naseg mentaliteta.
Rumuniju riješiš, Austrija kući strepi do kraja utakmice u njihovim najboljim kvalifikacijama u zadnjih 30 godina (ovo je njihov prvi plasman od 98e), Vels pred njihovim navijačima ostaviš bez prvenstva, Italiju ostaviš kući i onda na SP domaćin protiv tebe vadi bod u,za njih, opet na neki način historijskoj utakmici.
Online
Trenutno korisnika/ca: DanijelTZ, Elddar, ExEsPerac, Goalgetter, invincible1921, Wisey i 57 gostiju.



