Kerim Alajbegović

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
HariTz
Postovi: 3231
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la HariTz » 13 jun 2026, 02:32

jasmin10 je napisao/la:
12 jun 2026, 23:04
Mora igrat ispred Esmira i gotovo.
Vidi, to su sada "nijanse".

Barbarez je na presici upravo rekao ono što se ovdje piše već neko vrijeme... ne želi da Kerima tereti sa defanzivnim zadacima jer onda od njega vjerovatno izgubimo ono što svi najviše očekujemo, blitzkrieg pred protivničkim golom :mrgreen:

Bajraktarević se trenutno čini kao više disciplinovan i da može odgovoriti onome što se traži od njega... Kerimu je tek 18 godina, on će neupitno biti naš starter, ali je trenutno Memić lijevo potrebniji.

Avatar
soccerfan
Postovi: 9871
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la soccerfan » 13 jun 2026, 03:13

Edinovom Daniju je Kerim omiljeni igrac ocito.
Danas prije tekme se slika sa njim a babo nek trci 😂
10a slika :opaopa:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
Pitar6785
Postovi: 8134
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la Pitar6785 » 13 jun 2026, 03:40

akisarajevo92 je napisao/la:
13 jun 2026, 02:23
Oprosti mu Kerime, ne zna sto cini

slika
Nemas se sta ljutit Kerime ESMIR igra bolje defanzivu.. i to je to

Memic je bolji i od esmira i od kerima

Shevko
Postovi: 541
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la Shevko » 13 jun 2026, 08:32

On jučer ušao i momentalno smo imali na trenutke posjed i dodavanje. Možda je ipak vrijeme da on počinje utakmice a zašto ne bi Memića umjesto Demirovića pokušali?

Nije loša prilika protiv Švicaraca da Barba nešto promijeni. Džeku i Tabakovića čuvati za Qatar pa se za tu utakmicu možemo vratiti na početne postavke.

Shevko
Postovi: 541
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la Shevko » 13 jun 2026, 15:21



Mora počinjati utakmice

zicer
Postovi: 255
Pridružen/a: 30 avg 2011, 18:31
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la zicer » 13 jun 2026, 15:44

Ma ne možemo mi očekivati puni potencijal od Kerima, kada igramo pasivnu igru. On je momak od akcije, protrčavanja, ubacivanja u prazan prostor. Nama se korištenje Kerima svodi na to da mu se na postavljenu odbranu dodaje lopta, i očekujemo da magično predribla 2-3 igrača i stvori sebi prostor (što momak čak često i uradi, dokazujući klasu).

Međutim, hoću da kažem da ćemo teško vidjeti njegov puni potencijal na ovom SP. Vjerujem da će biti u startnoj postavi protiv Katra. Protiv Švicarske ponovo ne očekujem da će biti neka prevaga, jer ćemo se vjerovatno braniti dobar dio utakmice.

Avatar
Saurman
Postovi: 26852
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la Saurman » 13 jun 2026, 18:22

Ono što važi za Bajraktarevića važi i za Kerima previše soliranja u momentima kad se lomi utakmica i gdje nam treba smirenost i konkretan potez a ne driblanje 2-3 igrača koje u 99% slučajeva završi gubitkom lopte.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
soccerfan
Postovi: 9871
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la soccerfan » 13 jun 2026, 18:29

Saurman je napisao/la:
13 jun 2026, 18:22
Ono što važi za Bajraktarevića važi i za Kerima previše soliranja u momentima kad se lomi utakmica i gdje nam treba smirenost i konkretan potez a ne driblanje 2-3 igrača koje u 99% slučajeva završi gubitkom lopte.
To je sindrom novih malady igraca.
Ne rade to namjerno jer prosto imaju samopouzdanje i zele da sve rjese sami.
Pa i Yamal ti je isti.
Pogledas Neymara I CR iz main dana- isto.
Treba im iskustva da krenu igrati vise za ekipu.
Esmir je opet meni nekako bolji I tom segmentu jer zna stati i pogledati gdje su saigraci i pogoditi saigraca u obrvu doslovno. Kerim malo vise splits. Opet kazem nije to losa stvar. Prosto djeca su to I povuce ih adrenalin da sami mogu sve. S godinama ce to nadoci
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
jasmin10
Postovi: 14899
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la jasmin10 » 13 jun 2026, 19:36

Bas čudno da krilo dribla.

Avatar
Madal
Postovi: 5999
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la Madal » 13 jun 2026, 19:42

zicer je napisao/la:
13 jun 2026, 15:44
Ma ne možemo mi očekivati puni potencijal od Kerima, kada igramo pasivnu igru. On je momak od akcije, protrčavanja, ubacivanja u prazan prostor. Nama se korištenje Kerima svodi na to da mu se na postavljenu odbranu dodaje lopta, i očekujemo da magično predribla 2-3 igrača i stvori sebi prostor (što momak čak često i uradi, dokazujući klasu).

Međutim, hoću da kažem da ćemo teško vidjeti njegov puni potencijal na ovom SP. Vjerujem da će biti u startnoj postavi protiv Katra. Protiv Švicarske ponovo ne očekujem da će biti neka prevaga, jer ćemo se vjerovatno braniti dobar dio utakmice.
Pa i od Esmira takodjer. Isto tako mi nemamo ostale pozicije za stil igre koji bi njima odgovarao. Jbg, reprezentacija nije samo 10ak kvalitenih igraca vec i da su kompatibilni.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
bh22
Postovi: 62
Pridružen/a: 07 jun 2026, 20:37
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la bh22 » 13 jun 2026, 19:44

Saurman je napisao/la:
13 jun 2026, 18:22
Ono što važi za Bajraktarevića važi i za Kerima previše soliranja u momentima kad se lomi utakmica i gdje nam treba smirenost i konkretan potez a ne driblanje 2-3 igrača koje u 99% slučajeva završi gubitkom lopte.
To nema veze sa Kerimom, jer on proba nesto napraviti, a ne da se stalno samo vraca loptu u nazad ko sto svak drugi uradi. Kanada je tako taktikci preopterecila krila, a i u buducnost ce svaka ekipa tako protiv nas. Jer da zatvoris krila sa 3 igracima, nemaju gdje izvor. Isto se desava sa Esmirom. To je do formacije i taktikcu pripremu protivnika. Pogledaj ponovo snimke, i pokazi mi gdje su mogli sa loptom kad su je dobivali. Kontra za ovu taktiku je da poboljsas sredini terena, da nemogu preopterecirati krila i da moraju respekt pokazati tom diu terena. Kad imas Dzeku, to lici ok jer on se zna vracati za "hold up play" i moze sluziti nekako kao desetka. A kad nema Dzeke, nista od igre. Sve dok to ne skontaju nasi i ako protivnik ima imalo takticko znanje, patit ce se Kerim i Esmir. Mozda malo manje Memic jer ima brzinu, al isto vazi za njega.

Avatar
Saurman
Postovi: 26852
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la Saurman » 13 jun 2026, 20:56

soccerfan je napisao/la:
13 jun 2026, 18:29
Saurman je napisao/la:
13 jun 2026, 18:22
Ono što važi za Bajraktarevića važi i za Kerima previše soliranja u momentima kad se lomi utakmica i gdje nam treba smirenost i konkretan potez a ne driblanje 2-3 igrača koje u 99% slučajeva završi gubitkom lopte.
To je sindrom novih malady igraca.
Ne rade to namjerno jer prosto imaju samopouzdanje i zele da sve rjese sami.
Pa i Yamal ti je isti.
Pogledas Neymara I CR iz main dana- isto.
Treba im iskustva da krenu igrati vise za ekipu.
Esmir je opet meni nekako bolji I tom segmentu jer zna stati i pogledati gdje su saigraci i pogoditi saigraca u obrvu doslovno. Kerim malo vise splits. Opet kazem nije to losa stvar. Prosto djeca su to I povuce ih adrenalin da sami mogu sve. S godinama ce to nadoci
Jedno imati samopouzdanje a drugo je imati kvalalit da nešto kad počneš i završiš.Nije on Yamal ili Robben da na isti fazon svaki put se zaletiš u 2-3 igrača i završiš golom ili asistencjom.Mora razmišljati šta je prioritet i gdje su mu suigrači kad na sebe navuče 2-3 protivnička.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Saurman
Postovi: 26852
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la Saurman » 13 jun 2026, 21:00

jasmin10 je napisao/la:
13 jun 2026, 19:36
Bas čudno da krilo dribla.
Nije čudno,ali mi nemamo ništa od beskorisnih driblinga i gubljenja lopte.Nije ovo bajramski turnir ovo je jedinstvena prilika da prođemo dalje u nikad lakšoj grupi i ne smijemo se zayebavati na terenu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Blizzard
Postovi: 99
Pridružen/a: 22 nov 2016, 12:37
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la Blizzard » 15 jun 2026, 07:59

Treba se ova ekipa još uigrat (nadam se da će se liga nacija iskoristiti za to), jer u budućnosti će se vjerovatno igrati na izolacije na krilima pa da Emir i Kerim igraju 1 na 1 sa bekovima, ali za to ti je potrebno vrijeme

random11
Postovi: 325
Pridružen/a: 25 feb 2026, 15:01
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la random11 » 15 jun 2026, 19:02

Prvi meč 16 minuta, nadam se da barem igra sljedeće tekme minimum 30 do 45 minuta, ako ne starta od početka...
Strah me da ne prođe SP, a da se nije mogao pokazati jer je imao skroz malu minutažu.

Avatar
Denno
Postovi: 4950
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la Denno » 15 jun 2026, 19:05

Kerim-Malen-Greenwood :zviz:
embrace the chaos

Avatar
Principatus
Postovi: 9466
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la Principatus » 15 jun 2026, 20:33

Smijesno da nam jedan od najboljih graca igra 15 minuta. Autosabotaza.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
invincible1921
Postovi: 11405
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la invincible1921 » 15 jun 2026, 20:51

bh22 je napisao/la:
13 jun 2026, 19:44
Saurman je napisao/la:
13 jun 2026, 18:22
Ono što važi za Bajraktarevića važi i za Kerima previše soliranja u momentima kad se lomi utakmica i gdje nam treba smirenost i konkretan potez a ne driblanje 2-3 igrača koje u 99% slučajeva završi gubitkom lopte.
To nema veze sa Kerimom, jer on proba nesto napraviti, a ne da se stalno samo vraca loptu u nazad ko sto svak drugi uradi. Kanada je tako taktikci preopterecila krila, a i u buducnost ce svaka ekipa tako protiv nas. Jer da zatvoris krila sa 3 igracima, nemaju gdje izvor. Isto se desava sa Esmirom. To je do formacije i taktikcu pripremu protivnika. Pogledaj ponovo snimke, i pokazi mi gdje su mogli sa loptom kad su je dobivali. Kontra za ovu taktiku je da poboljsas sredini terena, da nemogu preopterecirati krila i da moraju respekt pokazati tom diu terena. Kad imas Dzeku, to lici ok jer on se zna vracati za "hold up play" i moze sluziti nekako kao desetka. A kad nema Dzeke, nista od igre. Sve dok to ne skontaju nasi i ako protivnik ima imalo takticko znanje, patit ce se Kerim i Esmir. Mozda malo manje Memic jer ima brzinu, al isto vazi za njega.
Apsolutno...sjecam se u zenici protiv Austrije, nisam vidio austrijanca na ovoj strani gdje igro mujakic i ja mislim gigovic..kako udjr kerim odjednom po 3 :D

Ko igra fife moze vidjeti koliko je tesko igrat na ovaj nacin....uzmes nas i vidis na sredini rupa u napadu od jedno 40 metara :D
Zadnja izmjena: invincible1921, dana/u 15 jun 2026, 20:56, ukupno mijenjano 1 put.
=\_1921_/=

Avatar
armando
Postovi: 3882
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la armando » 15 jun 2026, 20:52

Principatus je napisao/la:
15 jun 2026, 20:33
Smijesno da nam jedan od najboljih graca igra 15 minuta. Autosabotaza.
Barba vjerovatno hoće da ima aduta u rukavu, to jest da ima nešto kvalitetno ubaciti u nastavku utakmice. Ili misli da se Kerim ne zalaže dovoljno u defanzivi.
Stvari se moraju mijenjati, najbolji moraju igrati.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
PasodelMar
Postovi: 703
Pridružen/a: 08 sep 2024, 12:08
Kontakt:

Re: Kerim Alajbegović

Post Postao/la PasodelMar » 15 jun 2026, 21:23

Principatus je napisao/la:
15 jun 2026, 20:33
Smijesno da nam jedan od najboljih graca igra 15 minuta. Autosabotaza.
Smiješno i suludo. Eto čisto da i oni imaju neku taktiku i strategiju, a strategija za Bogu plakati.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: edvaE2, Goalgetter, Google Adsense [Bot], HariTz, Marsiano, rishovski, rossonero85, Shevko, signalidunapark, Sport90 i 65 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []