18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 2097
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 17 jun 2026, 10:34

Prilično sam siguran da ćemo mi i Švicarcima zabit barem jedan gol. Ono što nisam siguran je kako ćemo u defanzivi izgledati, tj. da li možemo održati isti nivo. Švicarska je protiv Katara stvorila dovoljno dobrih šansi za komotnu pobjedu. Ako ih stvore približno protiv nas, neće biti dobro, jer bojim se da ne mogu ponoviti onako loš dan u smislu realizacije tih šansi.

Kerim mora dobiti više minuta, da je ne znam kakav protivnik pred nama.

EDIT: Temu treba prebaciti u World Cup podforum.
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

Avatar
viKK
Postovi: 3638
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la viKK » 17 jun 2026, 10:44

Patrice_Evra_3 je napisao/la:
17 jun 2026, 10:34
Ono što nisam siguran je kako ćemo u defanzivi izgledati, tj. da li možemo održati isti nivo. Švicarska je protiv Katara stvorila dovoljno dobrih šansi za komotnu pobjedu. Ako ih stvore približno protiv nas, neće biti dobro, jer bojim se da ne mogu ponoviti onako loš dan u smislu realizacije tih šansi.
Katar je igrao jako lošu odbranu, zato i jeste Švicarska imala toliko šansi. Protiv nas im neće bit ni blizu lako.

Sindikat12
Postovi: 2270
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Sindikat12 » 17 jun 2026, 10:47

Virtu4l je napisao/la:
17 jun 2026, 10:22
Sindikat12 je napisao/la:
17 jun 2026, 09:01
Kako su uglavnom neefikasni? Bili smo 10 minuta od pobjede a 1 bod nam otvara vrata knockout faze.
Zar Kerimova minutaza protiv Velsa i Italije nije bila pun pogodak?

Pazi, jednom će svanuti dan kad će protivniku ući sve ono što su promašili Vels, Italija i Kanada, izbroj samo prečke i stative iz te tri utakmice i biće dovoljno.

Kerimova minutaža u tim utakmicama bi bila nebitna da je Vasilj primio ono što je realno trebao primiti. ;)
Zar stvarno mislis da nas je sreca dovela na SP i da nas jos uvijek drzi? To mi je bas cudno razmisljanje…..
Protiv Velsa smo svjesno prepustili inicijativu… Gol su zabili nakon nase greske, broj sansi je bio tu negdje, Demirovic je sam fulio 2/3 zicera... Tesko da je iko neutralan rekao da je prolaz bio nezasluzen.

Protiv Italije je bilo sve samo ne sreca….

Protiv Kanade smo se previse povukli, ali SP nosi ogroman pritisak itd…. Malo smo se bojali rizika… Opet je Demirovic imao sansu da rijesi utakmicu... X je bio realan.

Imam osjecaj da bi neki radije gledali da dominiramo posjedom stavaramo sanse pa izgubimo, nego da igramo ”dosadno” i uzimamo bodove. Rezultat je najbitniji

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59795
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Virtu4l » 17 jun 2026, 10:49

Sindikat12 je napisao/la:
17 jun 2026, 10:47
Zar stvarno mislis da nas je sreca dovela na SP i da nas jos uvijek drzi? To mi je bas cudno razmisljanje…..
Nigdje ja nisam napisao da nas je sreća dovela na SP, ali nam je itekako pomogla, što je svakako normalno u fudbalu.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Shevko
Postovi: 574
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Shevko » 17 jun 2026, 10:51

viKK je napisao/la:
17 jun 2026, 10:44
Patrice_Evra_3 je napisao/la:
17 jun 2026, 10:34
Ono što nisam siguran je kako ćemo u defanzivi izgledati, tj. da li možemo održati isti nivo. Švicarska je protiv Katara stvorila dovoljno dobrih šansi za komotnu pobjedu. Ako ih stvore približno protiv nas, neće biti dobro, jer bojim se da ne mogu ponoviti onako loš dan u smislu realizacije tih šansi.
Katar je igrao jako lošu odbranu, zato i jeste Švicarska imala toliko šansi. Protiv nas im neće bit ni blizu lako.
Imali su bas malo igraca u kaznenom, ni jedan ubacaj nije bio opasan po igri glavom.

Jedina opasnost je da im prodje jedna kombinatorika pa poentiraju. Bojim se da ce bekovi i krila morati biti na vrhunskom zadatku.

Avatar
bhsport
Postovi: 13524
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la bhsport » 17 jun 2026, 10:51

Patrice_Evra_3 je napisao/la:
17 jun 2026, 10:34
Prilično sam siguran da ćemo mi i Švicarcima zabit barem jedan gol. Ono što nisam siguran je kako ćemo u defanzivi izgledati, tj. da li možemo održati isti nivo. Švicarska je protiv Katara stvorila dovoljno dobrih šansi za komotnu pobjedu. Ako ih stvore približno protiv nas, neće biti dobro, jer bojim se da ne mogu ponoviti onako loš dan u smislu realizacije tih šansi.

Kerim mora dobiti više minuta, da je ne znam kakav protivnik pred nama.

EDIT: Temu treba prebaciti u World Cup podforum.
Ja se nadam golu ali mislim da cemo defanzivno biti na nivou.
Prema naprijed smo sterilni, anemicni i ne vidim nacin osim prekida kako mozemo zabiti.
Nama je fokus na utakmici sa Katarom gdje bi nam pobjeda donijela prolaz dalje. Ovdje sta god uredimo osim poraza je odlično.
Drzati nulu sto vise i probati na kontre.
Moze li Kerim igrati na 10?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Madal
Postovi: 6005
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Madal » 17 jun 2026, 10:52

Virtu4l je napisao/la:
17 jun 2026, 10:49
Sindikat12 je napisao/la:
17 jun 2026, 10:47
Zar stvarno mislis da nas je sreca dovela na SP i da nas jos uvijek drzi? To mi je bas cudno razmisljanje…..
Nigdje ja nisam napisao da nas je sreća dovela na SP, ali nam je itekako pomogla, što je svakako normalno u fudbalu.
Druga strana medalje:
Vels i Italije jedine golove dali zbog neforsiranih gresaka Vasilja, doslovno ogromnu srecu imali da postignu te golove
Protiv Kanade Demirovic je imao sta je imao i promasio

Itekako nam je pomogla sreca, slazem se. Samo jedna vrlo bitna napomena, itekako je pomogla i nasim protivnicima.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

19vendetta87
Postovi: 10281
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la 19vendetta87 » 17 jun 2026, 10:56

Sindikat12 je napisao/la:
17 jun 2026, 10:47

Zar stvarno mislis da nas je sreca dovela na SP i da nas jos uvijek drzi? To mi je bas cudno razmisljanje…..
Protiv Velsa smo svjesno prepustili inicijativu… Gol su zabili nakon nase greske, broj sansi je bio tu negdje, Demirovic je sam fulio 2/3 zicera... Tesko da je iko neutralan rekao da je prolaz bio nezasluzen.

Protiv Italije je bilo sve samo ne sreca….
Nije nas striktno sreca dovela, ali ko kaze da nas sreca nije mazila, sam sebe laze.

Pa Vels je zabio gol i pogodio okvir gola dva puta dok mi jos nismo nijednu ozbiljnu sansu za gol ostvarili.
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

Avatar
Surreal
Postovi: 11814
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Surreal » 17 jun 2026, 10:58

Sutra igramo drugu utakmicu svjetskog prvenstva u kojoj možemo obezbijediti historijski plasman u knockout fazu, ovdje se i dalje piše da li nas je sreća odvela ili dova, ili je neko bacao sihre na igrače Italije i Velsa, jbt dan.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?
Smrt je ništa. Smrt ne boli. Uživaj - to je smisao.

Shevko
Postovi: 574
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Shevko » 17 jun 2026, 10:58

19vendetta87 je napisao/la:
17 jun 2026, 10:56
Sindikat12 je napisao/la:
17 jun 2026, 10:47

Zar stvarno mislis da nas je sreca dovela na SP i da nas jos uvijek drzi? To mi je bas cudno razmisljanje…..
Protiv Velsa smo svjesno prepustili inicijativu… Gol su zabili nakon nase greske, broj sansi je bio tu negdje, Demirovic je sam fulio 2/3 zicera... Tesko da je iko neutralan rekao da je prolaz bio nezasluzen.

Protiv Italije je bilo sve samo ne sreca….
Nije nas striktno sreca dovela, ali ko kaze da nas sreca nije mazila, sam sebe laze.

Pa Vels je zabio gol i pogodio okvir gola dva puta dok mi jos nismo nijednu ozbiljnu sansu za gol ostvarili.
Taj faktor srece ulazi u racunicu zbog pozrtvovanosti nasih igraca. Mozda u trenutku suta su protivnici bili zatvoreni, ili su pod pritiskom primili neki pas, ili su zbog tempa bile umorne noge.

Nikada protivnici nisu imali laganicu, izglednu priliku da je ubace u prazan gol i nekim cudom promase. Sto bi se reklo, ekipa pod Barbom svoje srece zasluzi.

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2047
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BenjooJutub » 17 jun 2026, 10:58

Virtu4l je napisao/la:
17 jun 2026, 10:49
Sindikat12 je napisao/la:
17 jun 2026, 10:47
Zar stvarno mislis da nas je sreca dovela na SP i da nas jos uvijek drzi? To mi je bas cudno razmisljanje…..
Nigdje ja nisam napisao da nas je sreća dovela na SP, ali nam je itekako pomogla, što je svakako normalno u fudbalu.
Da li je sreća izbacivanje lopte Kolašinca sa gol linije?

Avatar
darker10
Postovi: 5824
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la darker10 » 17 jun 2026, 11:00

Joj bezveze prica,ko da se ne smije imat doza srece.Pa Kolo Muani proslo prvenstvo promasi cistu sansu za titulu u zadnjoj minuti.Ko to uopste gleda.Rezultat na kraju je najbitniji.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24454
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Goalgetter » 17 jun 2026, 11:04

U pravu je @virtu4l, imali smo srece u nekim stvarima, sto ne znaci da je nismo zasluzili.
Prosli smo 10 puta gora vremena u reprezentaciji, i licno sretan i zahvalan sam za ovo, sto ne znaci da ne trebas na neke stvari kriticki gledati/prokomentarisati na forumu. Kako god proslo SP, za mene strucni stab i Spaha imaju 100% podrsku, i to se ne mjenja.

Avatar
HariTz
Postovi: 3231
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la HariTz » 17 jun 2026, 11:05

darker10 je napisao/la:
17 jun 2026, 11:00
Joj bezveze prica,ko da se ne smije imat doza srece.Pa Kolo Muani proslo prvenstvo promasi cistu sansu za titulu u zadnjoj minuti.Ko to uopste gleda.Rezultat na kraju je najbitniji.
Pa kad se ta sreća predstavi kao jedini faktor koji je releventan za naš plasman i dobre rezultate, onda to nije više bezveze priča.

A naravno da se na kraju gleda samo rezultat, svi je imaju, neko manje, neko više.. a treba je Bgm i zaslužiti.

Avatar
phillies
Postovi: 2372
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la phillies » 17 jun 2026, 11:07

Sto se srece tice, ima ona jos duga otplatiti zbog ofsajda protiv Nigerije.

Avatar
DamirT
Postovi: 30963
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la DamirT » 17 jun 2026, 11:08

phillies je napisao/la:
17 jun 2026, 11:07
Sto se srece tice, ima ona jos duga otplatiti zbog ofsajda protiv Nigerije.
Da bi se otplatila za sve nepravde, minimum trebamo doci do polufinala. :mrgreen:

Francuska penal nigdje veze, Nigerija, Spanija gdje se igralo dok nisu gol dali, a vjerovatno bi jos igrali da nisu. Nastavi niz...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59795
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Virtu4l » 17 jun 2026, 11:09

Goalgetter je napisao/la:
17 jun 2026, 11:04
U pravu je @virtu4l, imali smo srece u nekim stvarima, sto ne znaci da je nismo zasluzili.
Prosli smo 10 puta gora vremena u reprezentaciji, i licno sretan i zahvalan sam za ovo, sto ne znaci da ne trebas na neke stvari kriticki gledati/prokomentarisati na forumu. Kako god proslo SP, za mene strucni stab i Spaha imaju 100% podrsku, i to se ne mjenja.

Ma ne mogu oni da shvate poentu, a ona je da moramo mnogo bolje i da napokon moramo početi igrati utakmice sa jasnim planom gdje se nešto pitamo.

Napokon nam se sve vratilo, i Francuska i Nigerija i Sjeverna Irska, Španija, itd, itd.

Svaki od ovih protivnika je po mjeri i sigurno da možemo biti mnogo bolji.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
phillies
Postovi: 2372
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la phillies » 17 jun 2026, 11:15

DamirT je napisao/la:
17 jun 2026, 11:08
phillies je napisao/la:
17 jun 2026, 11:07
Sto se srece tice, ima ona jos duga otplatiti zbog ofsajda protiv Nigerije.
Da bi se otplatila za sve nepravde, minimum trebamo doci do polufinala. :mrgreen:

Francuska penal nigdje veze, Nigerija, Spanija gdje se igralo dok nisu gol dali, a vjerovatno bi jos igrali da nisu. Nastavi niz...
Gol spanca na Kosevu za 1:2. Gol kakav nikad vise ni na igrici nije postigao, precka i stativa u Portugalu na prvoj utakmici prvog baraza, pa i ona Grcka po kisi na Kosevu...

Ali slazem se s Virtualom, moramo biti bolji, a ako Bog da i bicemo...vrijeme je pred ovim momcima.

boki86
Postovi: 5129
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la boki86 » 17 jun 2026, 11:17

Mora se imati ono sto se zove sportska sreca, pa pogledajte hrvate. Ljudi su patentirali nafaku. Protiv belgije lukaku fuli 3 zicera sa 5 metara, prodju dalje, tamo ne znaju ni oni kako prezive opsadu brazila i prodju na penale.
Jbg kad si baksuz bolje ti se odmah roknuti :D

Avatar
Madal
Postovi: 6005
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Madal » 17 jun 2026, 11:19

Virtu4l je napisao/la:
17 jun 2026, 11:09
Goalgetter je napisao/la:
17 jun 2026, 11:04
U pravu je @virtu4l, imali smo srece u nekim stvarima, sto ne znaci da je nismo zasluzili.
Prosli smo 10 puta gora vremena u reprezentaciji, i licno sretan i zahvalan sam za ovo, sto ne znaci da ne trebas na neke stvari kriticki gledati/prokomentarisati na forumu. Kako god proslo SP, za mene strucni stab i Spaha imaju 100% podrsku, i to se ne mjenja.

Ma ne mogu oni da shvate poentu, a ona je da moramo mnogo bolje i da napokon moramo početi igrati utakmice sa jasnim planom gdje se nešto pitamo.

Napokon nam se sve vratilo, i Francuska i Nigerija i Sjeverna Irska, Španija, itd, itd.

Svaki od ovih protivnika je po mjeri i sigurno da možemo biti mnogo bolji.
Protiv Italije se nismo pitali?
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

DEBUG SSO: [] | STATUS: []