Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Simptomaticno je kada selektor nakon tekme kaze da smo igrali sjajno do 60 minute, a dojam svakog neutralnog posmatraca je da smo bili bezidejna reprezentacija koja je gledala samo na jednu stranu, da ne primi go. To ti govori o dvije stvari:
Covjek je jako sujetan i ne daje pravo kritike, pa onda iskrivljuje nazor drugom sliku kako bi stvari se cinile boljim nego jesu.
Covjek ocigledno nije nikada ni vjerovao da moze nesto ozbiljno uraditi protiv Svicarske ako se usudi reci da smo super igrali do 60 minute.
Imali su Svicarci itekako prilika i do tada, ali tacno je da nije gol visio u zraku. Ako je to mjerilo za "super", onda je i iz te recenice jasno sta je nama limit sa Barbarezom.
Covjek je dobio kljuceve tima i relativno dugo vremena, meni je jasno da je tim citav promijesan i da se stvara nesto novo, ali ja samo vidim "novo", a nikakvo stvaranje.
1. Meni recimo nije jasno zasto on u vezi ima potrebu da svaku utakmicu ima potrebu da mjenja 2-3 igraca, ne vidim kako je produktivno u kontekstu da se nesto uigra, a potrebno nam je radi nedostatka individualnog kvaliteta da se zna ko sta radi, da se zna ko kada gdje stoji, da se repeticijom popravlja tacnost, preciznost, da se tako oslobadja i igrac straha. Mi u fazi napada djelujemo isto rastimana gitara, nikakve harmonije tu nema, igraci kao da ne komuniciraju pri iznosenju lopte, igrac s loptom ostaje skoro svaki put izoliran i onda se s boka daje neka duga lopta, ili tacnije, predaje protivniku. Tesko je igrati fudbal kada se nonstop branis i ganjas loptu, vise se trosimo i zato fizicki i padamo od 70 minute.
2. Isto tako, nije mi jasno zasto igra sa dva napadaca ako vidi da su isti potpuno neupotrebljivi jer ne dolaze upotrebljive lopte do njih. Pa ni krila nam nemaju upotrebljive lopte jer nismo u stanju napraviti visak nekom brzom promjenom strana ili sa par direktnih pasova. Ja sam imao utisak da on nazor gura i Ermedina i Dzeku, prvog jer je objektivno u godinama kada treba da igra po kvalitetu, a Dzeku jer eto mora da igra. Pa onda eto mora radi javnosti sa dva napadaca, da "pogura" nabolje u prvih 11. Ali kada sam vidio protiv Kanade da izlazi sa 2 napadaca, bilo mi je jasno da covjek ocigledno smatra da mi trebamo igrati sa dva napadaca. Mozda bi to i imalo smisla da sredina moze iznijeti teret i dati nesto upotrebljivo, ali ne moze. U odbrani nam taj prsten puca ko od sale, a u napadu neupotrebljivi, jer Tahirovic i Sunjic su u tehnickom smislu dva Rahimica koji daju prvom do sebe. Nama se nema ko vratiti po loptu da je iznese, kao nekad Pjanic, prije njega Misimovic. Pa ako je to tako, onda pojacaj tu vezu da barem imas igraca viska, da olaksas protok lopte. To su neke elementarne stvari u pm, evo ne tvrdim to ja, nego svaki realan igrac / trener u studiju to manje ili vise stidljivo spominje. Dzaba 2 napdaca ako nema upotrebljivih lopti. Ovo kako igramo mi lici na Skotsku i Norvesku od prije 25 godina. Nula, obicna nula.
3. Barba ima neki fiks na Tahirovica, kao sto je Ciro imao Ibricica, kao sto se Susicu spocitavao necak, Hadzic. Hajde to cu i razumijeti nekako, ali opet realno gledano, Tahirovicu karijera ide u najboljim godinama silaznom putanjom i momak ili nije dovoljno kvalitetan ili ima problema u glavi. On bi u pravilu trebao da bude neko ko treba da se vrati po loptu, ko ima taj pas, ali on se nonstop krije i apsolutno ne donosi nista u fazi izgradnji igre. kada primi Dedic na beku, ili Seo, milion puta ostanu izolovani, pa Tahir mora prici iz veze, ponuditi se za pas, navuci svog cuvara i onda odigrati nesto na prvi ili drugi prijem kako bi se slomio taj presing prve linije. A njega nema nikako. Pa jedino se par puta Sunjic vracao po loptu, nije normalno da se Sunjic vise nudi od Tahirovica koji bi eto trebao biti tehnicki daleko superiorniji. Kada ti se igrac krije u takvim situacijama, ili je kur*obolja ili je strah ili ne razumije sistem. A mozda ni nema sistema, mozda to i ima najvise smisla.
Ima tu jos mnogo stvari, moglo bi se dugo pisati o onome sto treba biti bolje. Pri tome ja ne omalovazavam cinjenicu da smo limitirani, ali limitirane su i mnoge druge reprezentacije na ovom prvenstvu pa opet znaju iznijeti loptu, opet stvore par prilika iz izgradjenih akcija. Ja ne znam da imamo ijednu izgradjenu akciju.
Evo samo pogeldajte ovaj video i uporedite s onim sto gledamo danas. Vidjet cete da protivnik pravi agresivni presing i da bi danasnja Bosna vjerovatno vukla loptu na bok i onda bi isla neka dubinska.
A pogledajte ovdje kombinatorike. Ako pogledate detaljno vidjet cete da je to isti obrazac pasova u "trouglu" nasih igraca kako bi se izvukao protivnicki igrac i probio presing, tacno se zna gdje ko sta radi. Pogledajte koliko je tu igraca nasih na malom prostoru, nijedan igrac s loptom nije izoliran i pod prisilom da salje neku neupotrebljivu loptu naprijed.
Nije onda ni problem kad dodas loptu igracu kojem protivnik puse za vratom, jer on zna sta ce s tom loptom dalje. Ide odmah pas na prvi ili drugi dodir. I onda protivnik nema tu sanse ako su lopte tacne.
Mi nismo odigrali 3-4 pasa na prvu kako je Sergej dosao u reprezentaciju.
Zalosno je to, druge repke napreduju a mi se vracamo na neke fabricke postavke od prije 30 godina. A sve radi (ne)struke.
Covjek je jako sujetan i ne daje pravo kritike, pa onda iskrivljuje nazor drugom sliku kako bi stvari se cinile boljim nego jesu.
Covjek ocigledno nije nikada ni vjerovao da moze nesto ozbiljno uraditi protiv Svicarske ako se usudi reci da smo super igrali do 60 minute.
Imali su Svicarci itekako prilika i do tada, ali tacno je da nije gol visio u zraku. Ako je to mjerilo za "super", onda je i iz te recenice jasno sta je nama limit sa Barbarezom.
Covjek je dobio kljuceve tima i relativno dugo vremena, meni je jasno da je tim citav promijesan i da se stvara nesto novo, ali ja samo vidim "novo", a nikakvo stvaranje.
1. Meni recimo nije jasno zasto on u vezi ima potrebu da svaku utakmicu ima potrebu da mjenja 2-3 igraca, ne vidim kako je produktivno u kontekstu da se nesto uigra, a potrebno nam je radi nedostatka individualnog kvaliteta da se zna ko sta radi, da se zna ko kada gdje stoji, da se repeticijom popravlja tacnost, preciznost, da se tako oslobadja i igrac straha. Mi u fazi napada djelujemo isto rastimana gitara, nikakve harmonije tu nema, igraci kao da ne komuniciraju pri iznosenju lopte, igrac s loptom ostaje skoro svaki put izoliran i onda se s boka daje neka duga lopta, ili tacnije, predaje protivniku. Tesko je igrati fudbal kada se nonstop branis i ganjas loptu, vise se trosimo i zato fizicki i padamo od 70 minute.
2. Isto tako, nije mi jasno zasto igra sa dva napadaca ako vidi da su isti potpuno neupotrebljivi jer ne dolaze upotrebljive lopte do njih. Pa ni krila nam nemaju upotrebljive lopte jer nismo u stanju napraviti visak nekom brzom promjenom strana ili sa par direktnih pasova. Ja sam imao utisak da on nazor gura i Ermedina i Dzeku, prvog jer je objektivno u godinama kada treba da igra po kvalitetu, a Dzeku jer eto mora da igra. Pa onda eto mora radi javnosti sa dva napadaca, da "pogura" nabolje u prvih 11. Ali kada sam vidio protiv Kanade da izlazi sa 2 napadaca, bilo mi je jasno da covjek ocigledno smatra da mi trebamo igrati sa dva napadaca. Mozda bi to i imalo smisla da sredina moze iznijeti teret i dati nesto upotrebljivo, ali ne moze. U odbrani nam taj prsten puca ko od sale, a u napadu neupotrebljivi, jer Tahirovic i Sunjic su u tehnickom smislu dva Rahimica koji daju prvom do sebe. Nama se nema ko vratiti po loptu da je iznese, kao nekad Pjanic, prije njega Misimovic. Pa ako je to tako, onda pojacaj tu vezu da barem imas igraca viska, da olaksas protok lopte. To su neke elementarne stvari u pm, evo ne tvrdim to ja, nego svaki realan igrac / trener u studiju to manje ili vise stidljivo spominje. Dzaba 2 napdaca ako nema upotrebljivih lopti. Ovo kako igramo mi lici na Skotsku i Norvesku od prije 25 godina. Nula, obicna nula.
3. Barba ima neki fiks na Tahirovica, kao sto je Ciro imao Ibricica, kao sto se Susicu spocitavao necak, Hadzic. Hajde to cu i razumijeti nekako, ali opet realno gledano, Tahirovicu karijera ide u najboljim godinama silaznom putanjom i momak ili nije dovoljno kvalitetan ili ima problema u glavi. On bi u pravilu trebao da bude neko ko treba da se vrati po loptu, ko ima taj pas, ali on se nonstop krije i apsolutno ne donosi nista u fazi izgradnji igre. kada primi Dedic na beku, ili Seo, milion puta ostanu izolovani, pa Tahir mora prici iz veze, ponuditi se za pas, navuci svog cuvara i onda odigrati nesto na prvi ili drugi prijem kako bi se slomio taj presing prve linije. A njega nema nikako. Pa jedino se par puta Sunjic vracao po loptu, nije normalno da se Sunjic vise nudi od Tahirovica koji bi eto trebao biti tehnicki daleko superiorniji. Kada ti se igrac krije u takvim situacijama, ili je kur*obolja ili je strah ili ne razumije sistem. A mozda ni nema sistema, mozda to i ima najvise smisla.
Ima tu jos mnogo stvari, moglo bi se dugo pisati o onome sto treba biti bolje. Pri tome ja ne omalovazavam cinjenicu da smo limitirani, ali limitirane su i mnoge druge reprezentacije na ovom prvenstvu pa opet znaju iznijeti loptu, opet stvore par prilika iz izgradjenih akcija. Ja ne znam da imamo ijednu izgradjenu akciju.
Evo samo pogeldajte ovaj video i uporedite s onim sto gledamo danas. Vidjet cete da protivnik pravi agresivni presing i da bi danasnja Bosna vjerovatno vukla loptu na bok i onda bi isla neka dubinska.
A pogledajte ovdje kombinatorike. Ako pogledate detaljno vidjet cete da je to isti obrazac pasova u "trouglu" nasih igraca kako bi se izvukao protivnicki igrac i probio presing, tacno se zna gdje ko sta radi. Pogledajte koliko je tu igraca nasih na malom prostoru, nijedan igrac s loptom nije izoliran i pod prisilom da salje neku neupotrebljivu loptu naprijed.
Nije onda ni problem kad dodas loptu igracu kojem protivnik puse za vratom, jer on zna sta ce s tom loptom dalje. Ide odmah pas na prvi ili drugi dodir. I onda protivnik nema tu sanse ako su lopte tacne.
Mi nismo odigrali 3-4 pasa na prvu kako je Sergej dosao u reprezentaciju.
Zalosno je to, druge repke napreduju a mi se vracamo na neke fabricke postavke od prije 30 godina. A sve radi (ne)struke.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)
-
HeavyBassBlues
- Postovi: 156
- Pridružen/a: 08 jul 2025, 08:23
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Postovanje.Spahic98 je napisao/la: ↑19 jun 2026, 06:43DemagogijaHeavyBassBlues je napisao/la: ↑19 jun 2026, 06:06Bez imalo zelje da kritikujem, a i nadam se da cemo proci grupu, ali Barbarez je sinoc pokazao zasto ga niko nikad nije angazovao u Bundesligi, a i sire. Na hype se fudbal ne igra. To moze proci dva ili tri puta, a in je bas imao srece. Mozda je dobar motivacijski govornik, ali je trener velika nula. Nazalost, to je tako taman da odemo do finala.
Nema potrebe za teskim rijecima, naknadnim analizama i dodatnim kalkulacijama, covjek je jednostavno nesposoban za trenera. To ne znaci nista lose, jednostavno neka pokusa raditi nesto drugo. Upornim insistiranjem na ovom poslu, u najboljem slucaju ce zavrsiti u Velezu, Radniku, Sloobodi... ali tamo nece imato odrijesene ruke, neogranicene resurse sijaset pomocnika.
Zaista se iskreno nadam da mozemo pobijediti Qatar i plasirati se među 8 najboljih treceplasiranih, ali se isto tako jos iskrenije nadam da ce Barbarez nakon ovog SP-a podnijeti ostavku i biti negdje uspjesan PR, lifecoach, pa zasto ne i prvak svijeta u pokeru.
Bilo kako bilo, zelim mu puno zdravlja i zivotne srece.
Covjek je ostvario najveci uspjeh u historiji naseg sporta,to sto su kod nas nerealna ocekivanja je druga stvar
Prije utakmice 6.50 bila kvota na nas a kad pitas raju u gradu svi ocekuju pobjedu
Demagogija je zapravo ono sto ti pises. U trideset goduna postojanja, dva puta doci na SP je esces, a ne uspjeh.
Nema tu nikakvih nerealnih ocekivanja. SP je prije svega prilika za i lgrace i trenera, a navijacima je samo trosak i normalno je da ce ocekivati da cemo svakoga pobijediti. Da li je to u naravi realno, navijaca ne treba brinuti, jer je on... hmm... pa, navijac...
Zato te price o ocekivanjima, kvotama, najvecim uspjesima... to je demagogija i relativiziranje ociglednog neuspjeha.
Tebi svako postovanje, ali jednostavno mi smo sramotno loši.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Rahimic u veznom redu
CSKA General
CSKA General
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
To jeste mjerilo za super jer smo mnogo bolju ekipu od naše sveli na jalovi posjed. Igrali smo protiv veznog reda koji ima iste automatizme već 7-8 godina, čiji su veznjaci sjajni u kombinatorici i otvaranju prostora. To je zaista bilo super pa su čak i Švicarci na momente izgledali bezidejno i vraćali loptu nazad do golmana.
Na kraju smo jednostavno pali, gol nas je presjekao, već viđeno bezbroj puta u fudbalu.
Pred ovim stručnim štabom je još mnogo posla, svi oni znaju šta je problem, gdje smo tanki i ne sumnjam da će se raditi na tome.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
nisam razocaran jer smo igrali protiv bolje ekipe i veci dio tekme smo bili sasvim ok za razliku od tekme sa kanadom.
Trebali smo pametnije poslije 1-0 zbog gol razlike, ali ne vjerujem da ce nas to kostati. Dobicemo mi nekako vec ovaj qatar i proci medju 32 ekipe sto i jeste bio cilj i neka realnost, ali mene brine sta i kako dalje. Nikako mi se ne svidja ovo sto mi igramo i bice pravo yebeno plasirati se na euro, koje je valjda konacni cilj ovog SŠ. Ovaj hrkljus od igre je bas tesko pratiti i ne znam da to barba i ekipa mogu sada promijeniti, cak se i loze na ovo. O izboru igraca vise ne treba ni pricati.
kako god, proci medju 32 i udarati se nogom u gujicu, a ako ove grebene arapa ne mozemo proci, i nemas pojma onda.
Trebali smo pametnije poslije 1-0 zbog gol razlike, ali ne vjerujem da ce nas to kostati. Dobicemo mi nekako vec ovaj qatar i proci medju 32 ekipe sto i jeste bio cilj i neka realnost, ali mene brine sta i kako dalje. Nikako mi se ne svidja ovo sto mi igramo i bice pravo yebeno plasirati se na euro, koje je valjda konacni cilj ovog SŠ. Ovaj hrkljus od igre je bas tesko pratiti i ne znam da to barba i ekipa mogu sada promijeniti, cak se i loze na ovo. O izboru igraca vise ne treba ni pricati.
kako god, proci medju 32 i udarati se nogom u gujicu, a ako ove grebene arapa ne mozemo proci, i nemas pojma onda.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Malo citajte i gledajte sta drugi kazu
Evo asmir begovic isto kritikuje da ne mozes stalno igrati onako deff, na svjetskom nisi svake godine
Drugi komentarisu da barbarez tusi kerima i ostale koji znnaju s loptom svojim postavkom
Treci pisu i da nas je sudija zaklo, sto se slazem
Dakle svi vide isto samo on egomanijal tvrdoglavo oholi ne zeli
Evo asmir begovic isto kritikuje da ne mozes stalno igrati onako deff, na svjetskom nisi svake godine
Drugi komentarisu da barbarez tusi kerima i ostale koji znnaju s loptom svojim postavkom
Treci pisu i da nas je sudija zaklo, sto se slazem
Dakle svi vide isto samo on egomanijal tvrdoglavo oholi ne zeli
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Barbarezova priča na presici poslije utakmice je bila malo deplasirana. Dva puta je morao reći da je ovo prvi poraz nakon deset utakmica i da smo u velikom dijelu utakmice bili bolji. Malo više realnosti neće škoditi.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Postavkom igre udavio potentnost Kerima iz prvog dijela. Ova ekipa od mogucih 100% igra na 10-15% sve zahvaljujuci ovoj kockarskoj neznalici.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Samo je zaboravio reci da je u istom periodu pobijedio samo jednu takmicarsku utakmicu (Rumunija sa crvendacem) ,ne racunajuci penale .
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
O selektoru nakon svjetskog, taktici, igracima i pripremi utakmice kao i pripremama.
Za sada jedno, zinula mu guzica za bundesligom a ne racunajuci San Marino imamo 2 pobjede u dvije godine.
Jos pure Sergej, srecu smo ispucali, sada treba i znanje. Nazovi starije, konsultuj se.
Za sada jedno, zinula mu guzica za bundesligom a ne racunajuci San Marino imamo 2 pobjede u dvije godine.
Jos pure Sergej, srecu smo ispucali, sada treba i znanje. Nazovi starije, konsultuj se.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ovo je jedan od boljih postova u zadnjih mjesec dana I otprilike opisuje nasu repku zadnje 2 godine. Meni je nevjerovatno da se par sunjic-tshirovic forsira nakon sto nas je poluamaterski kipar satrao na sredini sa 75 posto posjeda I nakon sto nam je San Marino skoro otkinuo bod jer ova dva amatera nisu mogli da naprave nista u napadu. Bukvalno nas svaki protivnik nadigra na sredini terena bez previse truda._dreamer_ je napisao/la: ↑19 jun 2026, 07:06Simptomaticno je kada selektor nakon tekme kaze da smo igrali sjajno do 60 minute, a dojam svakog neutralnog posmatraca je da smo bili bezidejna reprezentacija koja je gledala samo na jednu stranu, da ne primi go. To ti govori o dvije stvari:
Covjek je jako sujetan i ne daje pravo kritike, pa onda iskrivljuje nazor drugom sliku kako bi stvari se cinile boljim nego jesu.
Covjek ocigledno nije nikada ni vjerovao da moze nesto ozbiljno uraditi protiv Svicarske ako se usudi reci da smo super igrali do 60 minute.
Imali su Svicarci itekako prilika i do tada, ali tacno je da nije gol visio u zraku. Ako je to mjerilo za "super", onda je i iz te recenice jasno sta je nama limit sa Barbarezom.
Covjek je dobio kljuceve tima i relativno dugo vremena, meni je jasno da je tim citav promijesan i da se stvara nesto novo, ali ja samo vidim "novo", a nikakvo stvaranje.
1. Meni recimo nije jasno zasto on u vezi ima potrebu da svaku utakmicu ima potrebu da mjenja 2-3 igraca, ne vidim kako je produktivno u kontekstu da se nesto uigra, a potrebno nam je radi nedostatka individualnog kvaliteta da se zna ko sta radi, da se zna ko kada gdje stoji, da se repeticijom popravlja tacnost, preciznost, da se tako oslobadja i igrac straha. Mi u fazi napada djelujemo isto rastimana gitara, nikakve harmonije tu nema, igraci kao da ne komuniciraju pri iznosenju lopte, igrac s loptom ostaje skoro svaki put izoliran i onda se s boka daje neka duga lopta, ili tacnije, predaje protivniku. Tesko je igrati fudbal kada se nonstop branis i ganjas loptu, vise se trosimo i zato fizicki i padamo od 70 minute.
2. Isto tako, nije mi jasno zasto igra sa dva napadaca ako vidi da su isti potpuno neupotrebljivi jer ne dolaze upotrebljive lopte do njih. Pa ni krila nam nemaju upotrebljive lopte jer nismo u stanju napraviti visak nekom brzom promjenom strana ili sa par direktnih pasova. Ja sam imao utisak da on nazor gura i Ermedina i Dzeku, prvog jer je objektivno u godinama kada treba da igra po kvalitetu, a Dzeku jer eto mora da igra. Pa onda eto mora radi javnosti sa dva napadaca, da "pogura" nabolje u prvih 11. Ali kada sam vidio protiv Kanade da izlazi sa 2 napadaca, bilo mi je jasno da covjek ocigledno smatra da mi trebamo igrati sa dva napadaca. Mozda bi to i imalo smisla da sredina moze iznijeti teret i dati nesto upotrebljivo, ali ne moze. U odbrani nam taj prsten puca ko od sale, a u napadu neupotrebljivi, jer Tahirovic i Sunjic su u tehnickom smislu dva Rahimica koji daju prvom do sebe. Nama se nema ko vratiti po loptu da je iznese, kao nekad Pjanic, prije njega Misimovic. Pa ako je to tako, onda pojacaj tu vezu da barem imas igraca viska, da olaksas protok lopte. To su neke elementarne stvari u pm, evo ne tvrdim to ja, nego svaki realan igrac / trener u studiju to manje ili vise stidljivo spominje. Dzaba 2 napdaca ako nema upotrebljivih lopti. Ovo kako igramo mi lici na Skotsku i Norvesku od prije 25 godina. Nula, obicna nula.
3. Barba ima neki fiks na Tahirovica, kao sto je Ciro imao Ibricica, kao sto se Susicu spocitavao necak, Hadzic. Hajde to cu i razumijeti nekako, ali opet realno gledano, Tahirovicu karijera ide u najboljim godinama silaznom putanjom i momak ili nije dovoljno kvalitetan ili ima problema u glavi. On bi u pravilu trebao da bude neko ko treba da se vrati po loptu, ko ima taj pas, ali on se nonstop krije i apsolutno ne donosi nista u fazi izgradnji igre. kada primi Dedic na beku, ili Seo, milion puta ostanu izolovani, pa Tahir mora prici iz veze, ponuditi se za pas, navuci svog cuvara i onda odigrati nesto na prvi ili drugi prijem kako bi se slomio taj presing prve linije. A njega nema nikako. Pa jedino se par puta Sunjic vracao po loptu, nije normalno da se Sunjic vise nudi od Tahirovica koji bi eto trebao biti tehnicki daleko superiorniji. Kada ti se igrac krije u takvim situacijama, ili je kur*obolja ili je strah ili ne razumije sistem. A mozda ni nema sistema, mozda to i ima najvise smisla.
Ima tu jos mnogo stvari, moglo bi se dugo pisati o onome sto treba biti bolje. Pri tome ja ne omalovazavam cinjenicu da smo limitirani, ali limitirane su i mnoge druge reprezentacije na ovom prvenstvu pa opet znaju iznijeti loptu, opet stvore par prilika iz izgradjenih akcija. Ja ne znam da imamo ijednu izgradjenu akciju.
Evo samo pogeldajte ovaj video i uporedite s onim sto gledamo danas. Vidjet cete da protivnik pravi agresivni presing i da bi danasnja Bosna vjerovatno vukla loptu na bok i onda bi isla neka dubinska.
A pogledajte ovdje kombinatorike. Ako pogledate detaljno vidjet cete da je to isti obrazac pasova u "trouglu" nasih igraca kako bi se izvukao protivnicki igrac i probio presing, tacno se zna gdje ko sta radi. Pogledajte koliko je tu igraca nasih na malom prostoru, nijedan igrac s loptom nije izoliran i pod prisilom da salje neku neupotrebljivu loptu naprijed.
Nije onda ni problem kad dodas loptu igracu kojem protivnik puse za vratom, jer on zna sta ce s tom loptom dalje. Ide odmah pas na prvi ili drugi dodir. I onda protivnik nema tu sanse ako su lopte tacne.
Mi nismo odigrali 3-4 pasa na prvu kako je Sergej dosao u reprezentaciju.
Zalosno je to, druge repke napreduju a mi se vracamo na neke fabricke postavke od prije 30 godina. A sve radi (ne)struke.
Ja recimo gledam Onu istu austriju koja je viktorije igrala sa nama protiv jordana neku noc, oni ni u jednom momentu nisu bili onako dominantni a jordanski vezni igraci Koji igraju u jordanskoj ligi su drzali ravnotezu na sredini terena bez vecih problema. Ista stvar recimo da irakom protiv norveske. Njihove vezne igrace bi u svako doba uzeo prije tahirovica I sunjica- ljudi to nije normalno koliko su losi ja bi se usudio reci da su njih dvojica najgori vezni duo na prvenstvu.
Napadaci su nam odsjeceni jer nema lopti. Krila beskorisna jer se umaraju u defanzivi. Dedic ne moze nista naprijed osim ako sam Nesto ne kreira od pozada- sto je I uradio nekoliko puta- nekoliko dobrih situacija smo stvorili nakon njegovog dobrog poteza.
Ona debilna ispadanja memica danas su rezultat upravo umora I dekoncentracije jer nije normalno da cijelu utakmicu ganjas protivnika a da ti vezni red ne uputi ni jedan pas naprijed ili u prostor.
Stavljanje tahirovica je ponizavanje navijaca I ostalih igraca u repci. Covjek igra kljucnu poziciju na timu I najodgovorniju, a on bjezi, bukvalno bjezi,od bilo kakve odgovornosti.
Nazalost ovo je slika I prilika reprezentacije od njenog postanka. Uvijek se nadzu 2-3 propaliteta koja su tu preko veze da cijeli tim vuku u ponor a u realnosti ne bi trebali biti ni medzu 50 kandidata za spisak. Meni je nevjerovatno da jedan irak, Jordan I Kongo sa igracima iz domace lige izgledaju kompaktnije od ekipe ciji igraci igraju u benfiki, Schalke, sttutgsrtu, sasuollu, Atalanti itd. Sve zbog par amatera na kljucnim pozicijama u timu.
Sta gledaju njih 7 u strucnom stabu da mi je znati
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Izvini, ali ne slazem se, nemoj objasnjavati njegovu izjavu, nego je procitaj u detalj, covjek je rekao da smo bili bolja reprezentacija do 60 minute.Virtu4l je napisao/la: ↑19 jun 2026, 07:50
To jeste mjerilo za super jer smo mnogo bolju ekipu od naše sveli na jalovi posjed. Igrali smo protiv veznog reda koji ima iste automatizme već 7-8 godina, čiji su veznjaci sjajni u kombinatorici i otvaranju prostora. To je zaista bilo super pa su čak i Švicarci na momente izgledali bezidejno i vraćali loptu nazad do golmana.
Na kraju smo jednostavno pali, gol nas je presjekao, već viđeno bezbroj puta u fudbalu.
Pred ovim stručnim štabom je još mnogo posla, svi oni znaju šta je problem, gdje smo tanki i ne sumnjam da će se raditi na tome.
Citiram: "Naravno, previsok rezultat. Kada imate igrača manje morate pokušati kontrolirati neke stvari. Mislim da smo imali 60 minuta boljih od protivnika."
Ne mozes biti po definiciji fudbala "bolja" reprezentacija na terenu ako se 85% tekme branis i nista ne stvaras pred golom protivnika.
On ili je toliko nestrucan pa ima tako iskrivljen pogled na tekmu (sto je zabrinjavajuce) ili misli da je narod glup i corav pa mu prodaje mu*a pod bubrege (sto je bezobrazno).
Nije sramota reci da je Svicarska bila bolji tim izuzev nekih kracih momenata, sveukupno mozda 15tak minuta, gdje smo imali neki egal na terenu i stvorili par poluprilika.
Svicarska je po svim parametrima nesto bolji tim i na papiru, i nije sramota da budu bolji i na terenu. Ali onda budi covjek i kazi kako jeste, ja ne znam da li je on ikada preuzeo krivicu na sebe od kako je selektor, uvijek je nesto, neko...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)
- imekorisnicko
- Postovi: 1242
- Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Kad da je preuzme ?
Od početka kvalifikacija do danas,ovo mu je drugi poraz.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
ma tebe trebaju pitat kako da igraju strucnjakDiadora je napisao/la: ↑19 jun 2026, 08:23Ovo je jedan od boljih postova u zadnjih mjesec dana I otprilike opisuje nasu repku zadnje 2 godine. Meni je nevjerovatno da se par sunjic-tshirovic forsira nakon sto nas je poluamaterski kipar satrao na sredini sa 75 posto posjeda I nakon sto nam je San Marino skoro otkinuo bod jer ova dva amatera nisu mogli da naprave nista u napadu. Bukvalno nas svaki protivnik nadigra na sredini terena bez previse truda._dreamer_ je napisao/la: ↑19 jun 2026, 07:06Simptomaticno je kada selektor nakon tekme kaze da smo igrali sjajno do 60 minute, a dojam svakog neutralnog posmatraca je da smo bili bezidejna reprezentacija koja je gledala samo na jednu stranu, da ne primi go. To ti govori o dvije stvari:
Covjek je jako sujetan i ne daje pravo kritike, pa onda iskrivljuje nazor drugom sliku kako bi stvari se cinile boljim nego jesu.
Covjek ocigledno nije nikada ni vjerovao da moze nesto ozbiljno uraditi protiv Svicarske ako se usudi reci da smo super igrali do 60 minute.
Imali su Svicarci itekako prilika i do tada, ali tacno je da nije gol visio u zraku. Ako je to mjerilo za "super", onda je i iz te recenice jasno sta je nama limit sa Barbarezom.
Covjek je dobio kljuceve tima i relativno dugo vremena, meni je jasno da je tim citav promijesan i da se stvara nesto novo, ali ja samo vidim "novo", a nikakvo stvaranje.
1. Meni recimo nije jasno zasto on u vezi ima potrebu da svaku utakmicu ima potrebu da mjenja 2-3 igraca, ne vidim kako je produktivno u kontekstu da se nesto uigra, a potrebno nam je radi nedostatka individualnog kvaliteta da se zna ko sta radi, da se zna ko kada gdje stoji, da se repeticijom popravlja tacnost, preciznost, da se tako oslobadja i igrac straha. Mi u fazi napada djelujemo isto rastimana gitara, nikakve harmonije tu nema, igraci kao da ne komuniciraju pri iznosenju lopte, igrac s loptom ostaje skoro svaki put izoliran i onda se s boka daje neka duga lopta, ili tacnije, predaje protivniku. Tesko je igrati fudbal kada se nonstop branis i ganjas loptu, vise se trosimo i zato fizicki i padamo od 70 minute.
2. Isto tako, nije mi jasno zasto igra sa dva napadaca ako vidi da su isti potpuno neupotrebljivi jer ne dolaze upotrebljive lopte do njih. Pa ni krila nam nemaju upotrebljive lopte jer nismo u stanju napraviti visak nekom brzom promjenom strana ili sa par direktnih pasova. Ja sam imao utisak da on nazor gura i Ermedina i Dzeku, prvog jer je objektivno u godinama kada treba da igra po kvalitetu, a Dzeku jer eto mora da igra. Pa onda eto mora radi javnosti sa dva napadaca, da "pogura" nabolje u prvih 11. Ali kada sam vidio protiv Kanade da izlazi sa 2 napadaca, bilo mi je jasno da covjek ocigledno smatra da mi trebamo igrati sa dva napadaca. Mozda bi to i imalo smisla da sredina moze iznijeti teret i dati nesto upotrebljivo, ali ne moze. U odbrani nam taj prsten puca ko od sale, a u napadu neupotrebljivi, jer Tahirovic i Sunjic su u tehnickom smislu dva Rahimica koji daju prvom do sebe. Nama se nema ko vratiti po loptu da je iznese, kao nekad Pjanic, prije njega Misimovic. Pa ako je to tako, onda pojacaj tu vezu da barem imas igraca viska, da olaksas protok lopte. To su neke elementarne stvari u pm, evo ne tvrdim to ja, nego svaki realan igrac / trener u studiju to manje ili vise stidljivo spominje. Dzaba 2 napdaca ako nema upotrebljivih lopti. Ovo kako igramo mi lici na Skotsku i Norvesku od prije 25 godina. Nula, obicna nula.
3. Barba ima neki fiks na Tahirovica, kao sto je Ciro imao Ibricica, kao sto se Susicu spocitavao necak, Hadzic. Hajde to cu i razumijeti nekako, ali opet realno gledano, Tahirovicu karijera ide u najboljim godinama silaznom putanjom i momak ili nije dovoljno kvalitetan ili ima problema u glavi. On bi u pravilu trebao da bude neko ko treba da se vrati po loptu, ko ima taj pas, ali on se nonstop krije i apsolutno ne donosi nista u fazi izgradnji igre. kada primi Dedic na beku, ili Seo, milion puta ostanu izolovani, pa Tahir mora prici iz veze, ponuditi se za pas, navuci svog cuvara i onda odigrati nesto na prvi ili drugi prijem kako bi se slomio taj presing prve linije. A njega nema nikako. Pa jedino se par puta Sunjic vracao po loptu, nije normalno da se Sunjic vise nudi od Tahirovica koji bi eto trebao biti tehnicki daleko superiorniji. Kada ti se igrac krije u takvim situacijama, ili je kur*obolja ili je strah ili ne razumije sistem. A mozda ni nema sistema, mozda to i ima najvise smisla.
Ima tu jos mnogo stvari, moglo bi se dugo pisati o onome sto treba biti bolje. Pri tome ja ne omalovazavam cinjenicu da smo limitirani, ali limitirane su i mnoge druge reprezentacije na ovom prvenstvu pa opet znaju iznijeti loptu, opet stvore par prilika iz izgradjenih akcija. Ja ne znam da imamo ijednu izgradjenu akciju.
Evo samo pogeldajte ovaj video i uporedite s onim sto gledamo danas. Vidjet cete da protivnik pravi agresivni presing i da bi danasnja Bosna vjerovatno vukla loptu na bok i onda bi isla neka dubinska.
A pogledajte ovdje kombinatorike. Ako pogledate detaljno vidjet cete da je to isti obrazac pasova u "trouglu" nasih igraca kako bi se izvukao protivnicki igrac i probio presing, tacno se zna gdje ko sta radi. Pogledajte koliko je tu igraca nasih na malom prostoru, nijedan igrac s loptom nije izoliran i pod prisilom da salje neku neupotrebljivu loptu naprijed.
Nije onda ni problem kad dodas loptu igracu kojem protivnik puse za vratom, jer on zna sta ce s tom loptom dalje. Ide odmah pas na prvi ili drugi dodir. I onda protivnik nema tu sanse ako su lopte tacne.
Mi nismo odigrali 3-4 pasa na prvu kako je Sergej dosao u reprezentaciju.
Zalosno je to, druge repke napreduju a mi se vracamo na neke fabricke postavke od prije 30 godina. A sve radi (ne)struke.
Ja recimo gledam Onu istu austriju koja je viktorije igrala sa nama protiv jordana neku noc, oni ni u jednom momentu nisu bili onako dominantni a jordanski vezni igraci Koji igraju u jordanskoj ligi su drzali ravnotezu na sredini terena bez vecih problema. Ista stvar recimo da irakom protiv norveske. Njihove vezne igrace bi u svako doba uzeo prije tahirovica I sunjica- ljudi to nije normalno koliko su losi ja bi se usudio reci da su njih dvojica najgori vezni duo na prvenstvu.
Napadaci su nam odsjeceni jer nema lopti. Krila beskorisna jer se umaraju u defanzivi. Dedic ne moze nista naprijed osim ako sam Nesto ne kreira od pozada- sto je I uradio nekoliko puta- nekoliko dobrih situacija smo stvorili nakon njegovog dobrog poteza.
Ona debilna ispadanja memica danas su rezultat upravo umora I dekoncentracije jer nije normalno da cijelu utakmicu ganjas protivnika a da ti vezni red ne uputi ni jedan pas naprijed ili u prostor.
Stavljanje tahirovica je ponizavanje navijaca I ostalih igraca u repci. Covjek igra kljucnu poziciju na timu I najodgovorniju, a on bjezi, bukvalno bjezi,od bilo kakve odgovornosti.
Nazalost ovo je slika I prilika reprezentacije od njenog postanka. Uvijek se nadzu 2-3 propaliteta koja su tu preko veze da cijeli tim vuku u ponor a u realnosti ne bi trebali biti ni medzu 50 kandidata za spisak. Meni je nevjerovatno da jedan irak, Jordan I Kongo sa igracima iz domace lige izgledaju kompaktnije od ekipe ciji igraci igraju u benfiki, Schalke, sttutgsrtu, sasuollu, Atalanti itd. Sve zbog par amatera na kljucnim pozicijama u timu.
Sta gledaju njih 7 u strucnom stabu da mi je znati
- GrbavicaHrammm
- Postovi: 1603
- Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Mahmic mu sjedi, Amir sjedi koji jedini u repci zna isplimpat 20
Jedini tehnicar bukvalno
Jedini tehnicar bukvalno
Zadnja izmjena: GrbavicaHrammm, dana/u 19 jun 2026, 08:53, ukupno mijenjano 1 put.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
ma dobro je covjek sve poslozio od a do zsidras je napisao/la: ↑19 jun 2026, 08:51ma tebe trebaju pitat kako da igraju strucnjakDiadora je napisao/la: ↑19 jun 2026, 08:23Ovo je jedan od boljih postova u zadnjih mjesec dana I otprilike opisuje nasu repku zadnje 2 godine. Meni je nevjerovatno da se par sunjic-tshirovic forsira nakon sto nas je poluamaterski kipar satrao na sredini sa 75 posto posjeda I nakon sto nam je San Marino skoro otkinuo bod jer ova dva amatera nisu mogli da naprave nista u napadu. Bukvalno nas svaki protivnik nadigra na sredini terena bez previse truda._dreamer_ je napisao/la: ↑19 jun 2026, 07:06Simptomaticno je kada selektor nakon tekme kaze da smo igrali sjajno do 60 minute, a dojam svakog neutralnog posmatraca je da smo bili bezidejna reprezentacija koja je gledala samo na jednu stranu, da ne primi go. To ti govori o dvije stvari:
Covjek je jako sujetan i ne daje pravo kritike, pa onda iskrivljuje nazor drugom sliku kako bi stvari se cinile boljim nego jesu.
Covjek ocigledno nije nikada ni vjerovao da moze nesto ozbiljno uraditi protiv Svicarske ako se usudi reci da smo super igrali do 60 minute.
Imali su Svicarci itekako prilika i do tada, ali tacno je da nije gol visio u zraku. Ako je to mjerilo za "super", onda je i iz te recenice jasno sta je nama limit sa Barbarezom.
Covjek je dobio kljuceve tima i relativno dugo vremena, meni je jasno da je tim citav promijesan i da se stvara nesto novo, ali ja samo vidim "novo", a nikakvo stvaranje.
1. Meni recimo nije jasno zasto on u vezi ima potrebu da svaku utakmicu ima potrebu da mjenja 2-3 igraca, ne vidim kako je produktivno u kontekstu da se nesto uigra, a potrebno nam je radi nedostatka individualnog kvaliteta da se zna ko sta radi, da se zna ko kada gdje stoji, da se repeticijom popravlja tacnost, preciznost, da se tako oslobadja i igrac straha. Mi u fazi napada djelujemo isto rastimana gitara, nikakve harmonije tu nema, igraci kao da ne komuniciraju pri iznosenju lopte, igrac s loptom ostaje skoro svaki put izoliran i onda se s boka daje neka duga lopta, ili tacnije, predaje protivniku. Tesko je igrati fudbal kada se nonstop branis i ganjas loptu, vise se trosimo i zato fizicki i padamo od 70 minute.
2. Isto tako, nije mi jasno zasto igra sa dva napadaca ako vidi da su isti potpuno neupotrebljivi jer ne dolaze upotrebljive lopte do njih. Pa ni krila nam nemaju upotrebljive lopte jer nismo u stanju napraviti visak nekom brzom promjenom strana ili sa par direktnih pasova. Ja sam imao utisak da on nazor gura i Ermedina i Dzeku, prvog jer je objektivno u godinama kada treba da igra po kvalitetu, a Dzeku jer eto mora da igra. Pa onda eto mora radi javnosti sa dva napadaca, da "pogura" nabolje u prvih 11. Ali kada sam vidio protiv Kanade da izlazi sa 2 napadaca, bilo mi je jasno da covjek ocigledno smatra da mi trebamo igrati sa dva napadaca. Mozda bi to i imalo smisla da sredina moze iznijeti teret i dati nesto upotrebljivo, ali ne moze. U odbrani nam taj prsten puca ko od sale, a u napadu neupotrebljivi, jer Tahirovic i Sunjic su u tehnickom smislu dva Rahimica koji daju prvom do sebe. Nama se nema ko vratiti po loptu da je iznese, kao nekad Pjanic, prije njega Misimovic. Pa ako je to tako, onda pojacaj tu vezu da barem imas igraca viska, da olaksas protok lopte. To su neke elementarne stvari u pm, evo ne tvrdim to ja, nego svaki realan igrac / trener u studiju to manje ili vise stidljivo spominje. Dzaba 2 napdaca ako nema upotrebljivih lopti. Ovo kako igramo mi lici na Skotsku i Norvesku od prije 25 godina. Nula, obicna nula.
3. Barba ima neki fiks na Tahirovica, kao sto je Ciro imao Ibricica, kao sto se Susicu spocitavao necak, Hadzic. Hajde to cu i razumijeti nekako, ali opet realno gledano, Tahirovicu karijera ide u najboljim godinama silaznom putanjom i momak ili nije dovoljno kvalitetan ili ima problema u glavi. On bi u pravilu trebao da bude neko ko treba da se vrati po loptu, ko ima taj pas, ali on se nonstop krije i apsolutno ne donosi nista u fazi izgradnji igre. kada primi Dedic na beku, ili Seo, milion puta ostanu izolovani, pa Tahir mora prici iz veze, ponuditi se za pas, navuci svog cuvara i onda odigrati nesto na prvi ili drugi prijem kako bi se slomio taj presing prve linije. A njega nema nikako. Pa jedino se par puta Sunjic vracao po loptu, nije normalno da se Sunjic vise nudi od Tahirovica koji bi eto trebao biti tehnicki daleko superiorniji. Kada ti se igrac krije u takvim situacijama, ili je kur*obolja ili je strah ili ne razumije sistem. A mozda ni nema sistema, mozda to i ima najvise smisla.
Ima tu jos mnogo stvari, moglo bi se dugo pisati o onome sto treba biti bolje. Pri tome ja ne omalovazavam cinjenicu da smo limitirani, ali limitirane su i mnoge druge reprezentacije na ovom prvenstvu pa opet znaju iznijeti loptu, opet stvore par prilika iz izgradjenih akcija. Ja ne znam da imamo ijednu izgradjenu akciju.
Evo samo pogeldajte ovaj video i uporedite s onim sto gledamo danas. Vidjet cete da protivnik pravi agresivni presing i da bi danasnja Bosna vjerovatno vukla loptu na bok i onda bi isla neka dubinska.
A pogledajte ovdje kombinatorike. Ako pogledate detaljno vidjet cete da je to isti obrazac pasova u "trouglu" nasih igraca kako bi se izvukao protivnicki igrac i probio presing, tacno se zna gdje ko sta radi. Pogledajte koliko je tu igraca nasih na malom prostoru, nijedan igrac s loptom nije izoliran i pod prisilom da salje neku neupotrebljivu loptu naprijed.
Nije onda ni problem kad dodas loptu igracu kojem protivnik puse za vratom, jer on zna sta ce s tom loptom dalje. Ide odmah pas na prvi ili drugi dodir. I onda protivnik nema tu sanse ako su lopte tacne.
Mi nismo odigrali 3-4 pasa na prvu kako je Sergej dosao u reprezentaciju.
Zalosno je to, druge repke napreduju a mi se vracamo na neke fabricke postavke od prije 30 godina. A sve radi (ne)struke.
Ja recimo gledam Onu istu austriju koja je viktorije igrala sa nama protiv jordana neku noc, oni ni u jednom momentu nisu bili onako dominantni a jordanski vezni igraci Koji igraju u jordanskoj ligi su drzali ravnotezu na sredini terena bez vecih problema. Ista stvar recimo da irakom protiv norveske. Njihove vezne igrace bi u svako doba uzeo prije tahirovica I sunjica- ljudi to nije normalno koliko su losi ja bi se usudio reci da su njih dvojica najgori vezni duo na prvenstvu.
Napadaci su nam odsjeceni jer nema lopti. Krila beskorisna jer se umaraju u defanzivi. Dedic ne moze nista naprijed osim ako sam Nesto ne kreira od pozada- sto je I uradio nekoliko puta- nekoliko dobrih situacija smo stvorili nakon njegovog dobrog poteza.
Ona debilna ispadanja memica danas su rezultat upravo umora I dekoncentracije jer nije normalno da cijelu utakmicu ganjas protivnika a da ti vezni red ne uputi ni jedan pas naprijed ili u prostor.
Stavljanje tahirovica je ponizavanje navijaca I ostalih igraca u repci. Covjek igra kljucnu poziciju na timu I najodgovorniju, a on bjezi, bukvalno bjezi,od bilo kakve odgovornosti.
Nazalost ovo je slika I prilika reprezentacije od njenog postanka. Uvijek se nadzu 2-3 propaliteta koja su tu preko veze da cijeli tim vuku u ponor a u realnosti ne bi trebali biti ni medzu 50 kandidata za spisak. Meni je nevjerovatno da jedan irak, Jordan I Kongo sa igracima iz domace lige izgledaju kompaktnije od ekipe ciji igraci igraju u benfiki, Schalke, sttutgsrtu, sasuollu, Atalanti itd. Sve zbog par amatera na kljucnim pozicijama u timu.
Sta gledaju njih 7 u strucnom stabu da mi je znati
- AllGunsBlazing
- Postovi: 9791
- Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
- Lokacija: 72000
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Problem nas je pretjerivanje u pohvalama, ali i kritikama. Pazi sad, plasirali se na SP i ne smijes nista napisati, pa cak ni nesto sto ima utemeljenja protiv igre koju igramo jer eto plasirali smo se na SP. To uporno potenciraju i novinari onim zahvaljivanjem. Dakle, mi smo u Americi turisticki. Naravno, to je sasvim legitimno, samo i to ima svoje ime, a zove se amaterizam.
Pa ako smo vec dosli turisticki, daj nam ubaci sve sto zna igrati lopte pa da igramo bosansku joga bonito makar izgubili 10 razlike. Cemu je poenta ove patnje na terenu?
Tema je Sergejeva i logicno je da se ovdje pise o njegovom nastupu na SP. Nisu ni igraci nesto uspjesniji, uz izuzetak golmana, dva stopera i Kolasinca. Ostali su svi podbacili, osim Tahirovica on nema sta podbacit. Dedic ne igra na nivou igraca iz Benfice. Alajbegovic i Bajraktarevic moraju biti opasniji i "zainteresovaniji" za igru. Demirovic igra kao da je iz nase lige, a ne neko ko je dao 12 golova na 25 utakmica u Bundesligi.
Poenta svega je da smo mi protiv Italije, Walesa i Austrije odigrali dosta srcanije i ozbiljnije. Kanada i Svicarska nisu previse iznad tog nivoa, ali je razlika u nasem intenzitetu, ozbiljnosti i pristupu ogromna. Zasto?
Pa ako smo vec dosli turisticki, daj nam ubaci sve sto zna igrati lopte pa da igramo bosansku joga bonito makar izgubili 10 razlike. Cemu je poenta ove patnje na terenu?
Tema je Sergejeva i logicno je da se ovdje pise o njegovom nastupu na SP. Nisu ni igraci nesto uspjesniji, uz izuzetak golmana, dva stopera i Kolasinca. Ostali su svi podbacili, osim Tahirovica on nema sta podbacit. Dedic ne igra na nivou igraca iz Benfice. Alajbegovic i Bajraktarevic moraju biti opasniji i "zainteresovaniji" za igru. Demirovic igra kao da je iz nase lige, a ne neko ko je dao 12 golova na 25 utakmica u Bundesligi.
Poenta svega je da smo mi protiv Italije, Walesa i Austrije odigrali dosta srcanije i ozbiljnije. Kanada i Svicarska nisu previse iznad tog nivoa, ali je razlika u nasem intenzitetu, ozbiljnosti i pristupu ogromna. Zasto?
Celik!3,2,2.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Tesko je u kontinuitetu praviti rezultate s limitiranim igrackim kadrom kao i selektorom i strucnim stabom, ali pored svega toga da mi za dvije godine nismo sa ovim strucnim stabom izgradili par mehanizama u organizaciji napada i zavrsetku mi je za svaku kritiku. Ne mozes se voditi na to da ces se odbraniti 90 minuta, nemas igrace za to, i mnogo bolji skup igraca nije garant da ces uspjeti. Gomila reprezentacija na SP-u nema bolje vezne igrace od nasih, ali uspjevaju nesto, mi apsolutno nikakve ideje i to mi je gore nego poraz, J**+ mi se za poraz, svakako necemo osvojiti.
Ne znam uopste koliko bih se radovao prolazu pa da igramo onda protiv SAD, ljudi su sve ono sto je Kanada samo jedno 3 puta jaci.
Ne znam uopste koliko bih se radovao prolazu pa da igramo onda protiv SAD, ljudi su sve ono sto je Kanada samo jedno 3 puta jaci.
- muhamedhulk
- Postovi: 8512
- Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
sad se vidi koliko je bod vs domacina kanade prebitan!
ovo sinoc je moglo bolje ali...pocetak pripada svicarcima, nakon pauze i promjene na 352/343 smo i proigrali i kompaktnije se branili. e onda oni nas nakon pauze pritiscu i to je to.
zamjerka selektoru je neulazak mahmica umjesto kerima na pauzi, kao i lukica umjesto dzeke.
katar ako padne mi smo 90% u 1/16 finala aBda.
ovo sinoc je moglo bolje ali...pocetak pripada svicarcima, nakon pauze i promjene na 352/343 smo i proigrali i kompaktnije se branili. e onda oni nas nakon pauze pritiscu i to je to.
zamjerka selektoru je neulazak mahmica umjesto kerima na pauzi, kao i lukica umjesto dzeke.
katar ako padne mi smo 90% u 1/16 finala aBda.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!
Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!
Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!
Online
Trenutno korisnika/ca: 1993Sajo1993, darker10, Edincapitano, enobarca, GG3, Goalgetter, Sveti i 58 gostiju.



