18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

dinoze
Postovi: 2353
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dinoze » 19 jun 2026, 06:40

Mora se priznati da nas je dobro izanalizirao Bosnjo u svicinom stozeru.

Tacno je znao da od 70 minute nasi igraci gube snagu i koncentraciju.
I tacno tada Svica uvodi sve najbolje ofenzivno sto ima na klupi, tri ofenzivna igraca i cim su usli poceli su nase karati i pade gol.

Cekao je taj trenutak Yakin, pokazo muda a i nerviralo ga vjerovatno sto oni napadaju 60 minuta a nikako da probiju.

dena24
Postovi: 422
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dena24 » 19 jun 2026, 06:45

dinoze je napisao/la:
19 jun 2026, 06:40
Mora se priznati da nas je dobro izanalizirao Bosnjo u svicinom stozeru.

Tacno je znao da od 70 minute nasi igraci gube snagu i koncentraciju.
I tacno tada Svica uvodi sve najbolje ofenzivno sto ima na klupi, tri ofenzivna igraca i cim su usli poceli su nase karati i pade gol.

Cekao je taj trenutak Yakin, pokazo muda a i nerviralo ga vjerovatno sto oni napadaju 60 minuta a nikako da probiju.
Svaka mu cast ako je analizirao da ce memic vratiti lopu u sesnaesterac u 74oj direkt u noge protivniku

boki86
Postovi: 5124
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la boki86 » 19 jun 2026, 06:48

Katastrofa od pristupa i voljnog momenta. Mentalitet nek smo se kvalifikovali. Pa majku vam niko od vas vise nece zaigrati na svjetskom, vucete se ko sline po terenu, umjesto da jedete travu. Kako vas nije stid onih ljudi na stadionu. Idite slikajte se i potpisujte autograme, zajebavate se kreteni jedni, jeste dosli onako ili igrati lopte.
**** te dvojica u sredini barbarezu, nisu ti sunjic i tahirovic kante i pogba iz 2018. Sve se takticki fulio u ove dvije utakmice, plus ti igraci ne mogu trcati.
Najnespremnija ekipa na turniru :puke:

Avatar
Raonffa
Postovi: 25961
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Raonffa » 19 jun 2026, 06:55

Dobar (u smislu iskustva) i prilično bolan šamar na najvećoj svjetskoj sceni sinoć. Žao mi je samo što će možda biti prebolan jer nismo sebi smjeli dopustiti da dobijemo tri gola u 15 minuta nakon crvenog.

Ne znam kako stvari tačno stoje, ali bojim se da ne izvisimo zbog gol razlike među trećeplasiranim ako dobijemo Katar. Jedina varijanta nam je da dobijemo 3-4 razlike Katar mada ja čisto sumnjam da smo sposobni za to, jedino ako nam se baš otvori.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

aqarius
Postovi: 4021
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la aqarius » 19 jun 2026, 06:57

Kakvo otržnjenje...trebalo je.Od Makedonije pa do sad se vidjelo da nema igre,da nema kombinatorike..ne znam, nisam selektor ali očito je već davno trebao nešto drugo pokušati.Ne možeš sebi dopustiti da 4 utakmice imaš posjed lopte 25%...kako ćeš igrati bez lopte samo trčeš za protivnikom.Bez obzira da je i Mahmić starter opet bi bilo isto...jednostavno malo nas je u sredini..dva klasična veznjaka ne mogu pokriti onoliki teren...krila i bekovi su zalijepljeni uz aut linije..mi nemamo druge..moramo žrtvovati ili jednog napadača ili sa tri nazad da bi tu sredinu koliko toliko pogušćali da bar imaju sa kim bilo kakav pas odigrati.Naši Kerim i Esmir..dobrodošli u svijet muškog fudbala..niti jedan prodor,niti jedna oduzeta lopra,nula centaršuteva i 300 izgubljenih duela i lopti
Zadnja izmjena: aqarius, dana/u 19 jun 2026, 08:00, ukupno mijenjano 1 put.

dinoze
Postovi: 2353
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dinoze » 19 jun 2026, 07:05

dena24 je napisao/la:
19 jun 2026, 06:45
dinoze je napisao/la:
19 jun 2026, 06:40
Mora se priznati da nas je dobro izanalizirao Bosnjo u svicinom stozeru.

Tacno je znao da od 70 minute nasi igraci gube snagu i koncentraciju.
I tacno tada Svica uvodi sve najbolje ofenzivno sto ima na klupi, tri ofenzivna igraca i cim su usli poceli su nase karati i pade gol.

Cekao je taj trenutak Yakin, pokazo muda a i nerviralo ga vjerovatno sto oni napadaju 60 minuta a nikako da probiju.
Svaka mu cast ako je analizirao da ce memic vratiti lopu u sesnaesterac u 74oj direkt u noge protivniku
Upravo to.
Vidio je da uvjek od 70 minute pada pshicki i fizicki.
Ta greska je plod toga.
Umor, iscprljenost, limitiran igracki kadar.
Igrac kojem je Viktorija Pilzen vrh karirijere ce naravno napraviti takvu gresku kada se u zadnjoj cevrtini stavi pod pritisak.

ElAn10
Postovi: 614
Pridružen/a: 03 sep 2025, 07:46
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la ElAn10 » 19 jun 2026, 07:06

Nemam sta previse pisati, samo znam da su nasi igraci u ove dvije ozbiljne utakmice pokazali da oni nisu ni pola onoga sto mi mislimo da su, jedino su tarik, seo, katic i mozda mozda dedic bili na nekim nivou, ali sam recimo i od dedica dosta vise ocekivao.
Nema sta, imamo jos jednu igru sa dosta slabijem protivnikom gdje bi mogli izgledati bolje i gdje bi mogli pobjediti, barem proci grupu pa se onda oprostiti jer cemo dobiti opet ozbiljnog protivnika u k.o rundi gdje necemo imati sansu, osim ako nas bude neka luda sreca opet pratila. Sve u svemu, da se bas tako desi, bio bi uspjeh za nas, moramo se spustiti na pod i biti realniji.

dinoze
Postovi: 2353
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dinoze » 19 jun 2026, 07:26

Malo su se nasi igraci i umislili kada su od kanade izvukli bod.

Avatar
Asteriks
Postovi: 10290
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Asteriks » 19 jun 2026, 07:28

Švica je kvalitetom svakako nivo iznad, a iskustvom igranja i dva.

Taktički nismo mogli pripremiti adekvatan otpor, jer trkački i tehnički nismo taj level.

Treba shvatiti da ovdje ima ozbiljnog potencijala za Euro, ali to treba postepeno izvesti i sazdati.

Nije stvar imamo li Mahmića, ili koga umjesto Tahirovića, već možemo li timski prikazati moderan fudbal. Trenutno još ne, a par slabijih karika uvijek su utega eventualnoj kompaktnosti.

Pokušati dobiti Katar, proći dalje i sve to pozitivno pretvoriti u pogon za budući progres.

Barbarezu mogu prigovarati samo teške neznalice ili oni koji traže fudbalsku utopiju.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 19 jun 2026, 07:35, ukupno mijenjano 1 put.
A smooth sea never made a skilled sailor.

Avatar
GoldenLilies
Postovi: 124
Pridružen/a: 26 mar 2025, 00:27
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la GoldenLilies » 19 jun 2026, 07:35

Nije teško vidjeti gdje je problem. Biće još puno muke dok god nam Benjo i Ivan čine sredinu terena. Vezni red je katastrofa. Ne vjerujem da trenutno postoji lošiji vezni red u Evropi. A Demirović izgleda potpuno izgubljeno.

PS: Bio sam na stadionu. Kakva atmosfera i ljepota.

dinoze
Postovi: 2353
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dinoze » 19 jun 2026, 07:46

Crnci su rijesenje, moramo zaganjati neke.

Shevko
Postovi: 541
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Shevko » 19 jun 2026, 07:51

Nije ovaj meč bio dobar za psihu.

Moram priznati da nam se ipak u ovom meču naplatila doza sreće u prošlim utskmicama. Sve sto je moglo krenuti po zlu krenulo.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59753
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Virtu4l » 19 jun 2026, 07:59

Raonffa je napisao/la:
19 jun 2026, 06:55
Ne znam kako stvari tačno stoje, ali bojim se da ne izvisimo zbog gol razlike među trećeplasiranim ako dobijemo Katar. Jedina varijanta nam je da dobijemo 3-4 razlike Katar mada ja čisto sumnjam da smo sposobni za to, jedino ako nam se baš otvori.
Teško da će biti još 7 grupa gdje će trećeplasirani imati 4 boda. Mislim da smo mirni što se tiče toga.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Shevko
Postovi: 541
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Shevko » 19 jun 2026, 08:10

hebale su nas i fizikalije poslije primljenog gola. Nisu se nasi vise ni vracali, prostori prazni, ogromni.

Kaunas
Postovi: 13508
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Kaunas » 19 jun 2026, 08:11

Znaci ako se prodje kojim slucajem, 49% USA, 25% Australija, 25% Turska i 1% Njemacka.

Al ne bih se ja kladio na prolaz, ko misli da ce to bit lagano nema pojma.

I da, za ove sto pisu da je Kanada neka top repka. Prosjek mrtvi, druga je stvar sto su igrali protiv dvije ispodprosjecne repke pa to stvorilo pogresnu sliku. Svica ozbiljnija jedno 16 puta.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Centre forward
Postovi: 6583
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Centre forward » 19 jun 2026, 08:13

Švicarci jesu kvalitetniji ali ne toliko drastično. Jednostavno, imaju više ovakvih tekmi u nogama. Imaju ono što mi nemamo. Sistem i sabur da sačekaju svoju priliku.

Ako nam je vezni red najkritičniji dio ekipe, a jeste, njemu posvetiti najviše pažnje. Bilo koji vezni igrač u onoj formaciji ne bi mogao ništa da uradi. Barbarez se nada nekoj genijalnosti naših ofanzivaca, al' to nije nikakav garant.

Najveća enigma mi je Demirović. Šta se dešava tom momku u glavi, koja je bila njegova uloga sinoć ?
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller CF Gauss

dinoze
Postovi: 2353
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dinoze » 19 jun 2026, 08:13

Kaunas je napisao/la:
19 jun 2026, 08:11
Znaci ako se prodje kojim slucajem, 49% USA, 25% Australija, 25% Turska i 1% Njemacka.

Al ne bih se ja kladio na prolaz, ko misli da ce to bit lagano nema pojma.

I da, za ove sto pisu da je Kanada neka top repka. Prosjek mrtvi, druga je stvar sto su igrali protiv dvije ispodprosjecne repke pa to stvorilo pogresnu sliku. Svica ozbiljnija jedno 16 puta.
Kanada je top repka za nas, iz tog ugla se gleda.

leo1946
Postovi: 3812
Pridružen/a: 20 sep 2021, 13:28
Lokacija: ..
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la leo1946 » 19 jun 2026, 08:15

Ljudi, ovo je nasa realnost. Meni licno je najbitnije da se vratio taj osjecaj za reprezentaciju. Prvi sam ja bio digao ruke od ovoga svega ali je ruku na srce barbarez uspio taj osjecaj povratiti. Mi smo generalno losa ekipa i previse smo ocekivali. Pa nama vezni red cine igraci iz pafosa, brondbya i astane. Previse se od takvih ocekuje ****.. Uspjeh je sto smo ovdje i ne treba drvlje i kamenje sad po svima, nigdje veze. Da smo kalibar za nesto vise pa ne velim ali ovako.. Sreca je nama sto smo i u ovakvoj grupi, da imamo jednu world class repku tipa francuska, njemacka, engleska, spanija.. mi bi bili naguzeni ko curacao. Sve u svemu imamo realne sanse za drugi krug i sve ovisi o nama. Iducu srijedu jos veca podrska :bih:

Avatar
Murga
Postovi: 2863
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Murga » 19 jun 2026, 08:19

Jesam li ja previse subjektivan ili je svicarac trebao dobiti zuti za onaj faul u nasem 16-ercu nad Dzekom prije nego sto je Dzeko izasao? Jeste slucajno, ofanzivni faul, ali ipak jak faul.

Hajmo nasi. Nadamo se dobroj tekmi, bez povreda i da bude u nasu korist :bih:
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

MostarNeretva
Postovi: 728
Pridružen/a: 11 jul 2024, 09:30
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la MostarNeretva » 19 jun 2026, 08:19

Sta mi upade u oci Mahmiceva proslava gola .. maltene mu nitko ne pridje da cestita od igraca. Izgleda da je momak ono sto kazu "zalutao" u nasu repku. Nadam se da imam pogresan dojam jer je Mahmic igrace sredine velikog kalibra.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ArtemisFowl, rossonero85, Sheyi i 40 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []