Kerim Alajbegović
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
Re: Kerim Alajbegović
Kerim je sinoc imao daleko najvise otvaranja za loptu, 28, poslije njega su Dzeko i Memic sa po 22. Od toga je primio 16.
Problem koji se s njim moze vidjet, a i sa Esmirom, obojica se cine jos da su na dosta slabom nivou kad je duel igra u pitanju. Obojica znaju igrat (pogotovo Kerim) kad su u 1v1 izolaciji na vecem prostoru, ali imaju tendenciju da padaju, ne znam je li pokusavaju izvuc faulove ili zaista su tako slabe ravnoteze, ali skoro nijedan sudija im nece svirat to. I protiv Italije i Walesa je Kerim imao par takvih situacija gdje prelako pada. Ako je cilj postat elitno krilo, uzmi za primjer Kvaru (posto Kerim je par puta rekao da mu je jedan od uzora, a i slicnih su karateristika), taj covjek prolazi kroz duele tako silovito i moras ga doslovno tuc da ga srusis.
Uglavnom, samo opazanje, realno u Kerimovom slucaju se to vrlo lako da popraviti s obzirom na godine.
Problem koji se s njim moze vidjet, a i sa Esmirom, obojica se cine jos da su na dosta slabom nivou kad je duel igra u pitanju. Obojica znaju igrat (pogotovo Kerim) kad su u 1v1 izolaciji na vecem prostoru, ali imaju tendenciju da padaju, ne znam je li pokusavaju izvuc faulove ili zaista su tako slabe ravnoteze, ali skoro nijedan sudija im nece svirat to. I protiv Italije i Walesa je Kerim imao par takvih situacija gdje prelako pada. Ako je cilj postat elitno krilo, uzmi za primjer Kvaru (posto Kerim je par puta rekao da mu je jedan od uzora, a i slicnih su karateristika), taj covjek prolazi kroz duele tako silovito i moras ga doslovno tuc da ga srusis.
Uglavnom, samo opazanje, realno u Kerimovom slucaju se to vrlo lako da popraviti s obzirom na godine.
- marlostanf1eld
- Postovi: 2628
- Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
- Kontakt:
Re: Kerim Alajbegović
Ono sto je ohrabrujuce je da Kerim nikad fizicki ne izgleda inferiorno i na najvecoj sceni, za razliku od Esmira. 18 godina i uvijek se dobro nosi sa bekovima, tesko mu je oduzeti loptu, samom tom vrlinom njegov donji prag je zadovoljavajuci taman i da nije tehnicki na razini u nekim utakmicama.
Re: Kerim Alajbegović
Mora biti prvi izbor na krilu. Daleko je bolji igrac i od Esmira i od Memica.
Naravno da je u barazu djelovao bolje nakon ulaska jer smo napadali. Nema to veze sa svježinom. Narednu utakmicu bismo trebali krenuti ofanzivno od prve minute, tako da očekujem Kerima u prvoj postavi i da pokaze zbog čega je jedan od najvećih talenata svoje generacije.
Naravno da je u barazu djelovao bolje nakon ulaska jer smo napadali. Nema to veze sa svježinom. Narednu utakmicu bismo trebali krenuti ofanzivno od prve minute, tako da očekujem Kerima u prvoj postavi i da pokaze zbog čega je jedan od najvećih talenata svoje generacije.
Re: Kerim Alajbegović
Sve se to da ispraviti i hoce sigurno. Bit ce jedan od najvecih ikad u nasem dresu.viKK je napisao/la: ↑19 jun 2026, 10:50Kerim je sinoc imao daleko najvise otvaranja za loptu, 28, poslije njega su Dzeko i Memic sa po 22. Od toga je primio 16.
Problem koji se s njim moze vidjet, a i sa Esmirom, obojica se cine jos da su na dosta slabom nivou kad je duel igra u pitanju. Obojica znaju igrat (pogotovo Kerim) kad su u 1v1 izolaciji na vecem prostoru, ali imaju tendenciju da padaju, ne znam je li pokusavaju izvuc faulove ili zaista su tako slabe ravnoteze, ali skoro nijedan sudija im nece svirat to. I protiv Italije i Walesa je Kerim imao par takvih situacija gdje prelako pada. Ako je cilj postat elitno krilo, uzmi za primjer Kvaru (posto Kerim je par puta rekao da mu je jedan od uzora, a i slicnih su karateristika), taj covjek prolazi kroz duele tako silovito i moras ga doslovno tuc da ga srusis.
Uglavnom, samo opazanje, realno u Kerimovom slucaju se to vrlo lako da popraviti s obzirom na godine.
Ne treba samo zmiriti na cinjenicu da je sinoc bio ziva katastrofa. I za razliku od Esmira i Kanade, ovo sinoc nije bilo do taktike. Vec je zelen jos uvijek. I da Yamal igra, on ne igra i ta prica idiota. Barbarez odlicno koristi i njega i Esmira.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
Re: Kerim Alajbegović
Imao isti problem kao i Memić na drugoj strani, morao pokrivati Šunjića kao onaj Tahirovića. Najgore je kad ofanzivno genijalnim igračima zadaš kompleksne defanzivne zadatke i onda ostanu ni tamo ni 'vamo.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović
-
Coolpanda24
- Postovi: 3173
- Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
- Kontakt:
-
19vendetta87
- Postovi: 10260
- Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
- Kontakt:
Re: Kerim Alajbegović
Ocekivao sam da ce vaspitna šamarčina pasti u tunelu, bas je Dzekson bio popizdio.Coolpanda24 je napisao/la: ↑19 jun 2026, 13:13
Šteta što ovdje na vrijeme nije poslao loptu Edinu, da je babuka pospremi u mrežu.
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎
Re: Kerim Alajbegović
i prije utakmice s Kanadom mi Kerim nesto izgledao kao da nije sav tu, da ga nesto opterecuje. Nesto je bio stalno smrknut kad su igraci davali potpise navijacima u Torontu.
Bit će gusto
-
Coolpanda24
- Postovi: 3173
- Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
- Kontakt:
Re: Kerim Alajbegović
Odmah nakon ove situacije mu se nabrojao, a vjerujem i kasnije. Mali je bio sebičan u par navrata, onda prelako pada u duelima - da li je fkt toliko slabašan ili nešto k’o simulira pa ako prođe prođe? Mislim da je većina očekivala više od njega sinoć, toliko je prizivan u prvih 11 i onda blago razočarenje… ali i mi smo tu pretjerali kao i inače, on u svojoj skromnoj karijeri nije odigrao utakmicu na ovom nivou i naravno da nije mogao bljesnuti, plus mu fudbal koji mi “igramo” ne ide u prilog… S druge strane činjenica je da mora biti više timski igrač, moguće da mu je u glavi samo da se on lično bolje pokaže radi transfera/pronalaska kluba nakon SP.19vendetta87 je napisao/la: ↑19 jun 2026, 13:58Ocekivao sam da ce vaspitna šamarčina pasti u tunelu, bas je Dzekson bio popizdio.Coolpanda24 je napisao/la: ↑19 jun 2026, 13:13
Šteta što ovdje na vrijeme nije poslao loptu Edinu, da je babuka pospremi u mrežu.
Re: Kerim Alajbegović
Nije se dovoljno rano rijesio lopte, ali to su stvari koje trebaju da se uce u praksi i njega ce u klubu, gdje god bude igrao iducu sezonu, definitivno morat da izbruse oko takvih situacija.
U mnogo aspekata igre je on jos nezreo, navikao se da u Salzburgu ima kompletno odrijesene ruke i da kad god moze samo trazi ugao za sut, pa taman pucao u petoricu igraca. To se onda logicno preslika i na igru u reprezentaciji.
Njemu je 18 i u kojem god klubu (jacem od Salzburga) bude bio, njemu ce se sigurno skretat paznja na to... mene npr. vise brine kad Esmir takve situacije ima u reprezentaciji, a dogadjalo mu se, pisao sam vec na njegovoj temi. On je vec neko ko je prosao ozbiljno skolovanje po pitanju discipline u igri u ove dvije godine u PSV-u. I to se primijeti, ali imam osjecaj da nekad u reprezentaciji tu disciplinu u napadu kompletno baci u drugi plan i doslovno se izivljava jer u klubu ne moze.
U mnogo aspekata igre je on jos nezreo, navikao se da u Salzburgu ima kompletno odrijesene ruke i da kad god moze samo trazi ugao za sut, pa taman pucao u petoricu igraca. To se onda logicno preslika i na igru u reprezentaciji.
Njemu je 18 i u kojem god klubu (jacem od Salzburga) bude bio, njemu ce se sigurno skretat paznja na to... mene npr. vise brine kad Esmir takve situacije ima u reprezentaciji, a dogadjalo mu se, pisao sam vec na njegovoj temi. On je vec neko ko je prosao ozbiljno skolovanje po pitanju discipline u igri u ove dvije godine u PSV-u. I to se primijeti, ali imam osjecaj da nekad u reprezentaciji tu disciplinu u napadu kompletno baci u drugi plan i doslovno se izivljava jer u klubu ne moze.
Re: Kerim Alajbegović
Isti je i Bajraktarevic. Ko da mu nije do zivota ali kako ce im biti kad protivnici mogu ih troduplirati.
Re: Kerim Alajbegović
Piskuljate romane a krilne nam igrace cuvaju po 3 protivnika. Tu se ne bi snasao ni Vinicius.
-
General505
- Postovi: 441
- Pridružen/a: 17 sep 2025, 21:51
- Kontakt:
Re: Kerim Alajbegović
Klasa u najavii, majstor igreee vidi se n svakom dodiru
Re: Kerim Alajbegović
Frajer se opet zabija u grupu igrača bez gledanja ko mu gdje stoji,sinoć mu Džeko maše on ne gleda ili ne želi da gleda dodao loptu kad je već bilo kasno,Edin poludio.
1974---1975---1976---2001---2013---2020
-
Coolpanda24
- Postovi: 3173
- Pridružen/a: 09 sep 2024, 19:21
- Kontakt:
Re: Kerim Alajbegović
Pa što dovedoše lijevo krilo, umjesto da su Kerima ostavili? Čudno.
Re: Kerim Alajbegović
Dobio je priliku od prve minute i nije se proslavio.
Ovako na prvu:
Poprečna lopta na našoj polovici totalno neinteligentna i prilika za Švicarsku.
Kasnije opet los pas na 35,40 metara i prilika za opasnu situaciju pred našim golom.
Kasnio s pasom Dzeki.
Centaršut na prvu stativu u goal-out.
Prejak centaršut na drugu stativu.
I tako.
S obzirom da je prva utakmica od starta na ovom nivou - nema se tu šta zamjeriti. Samo pokazatelj da nije slučajno počinjao s klupe u barazu, protiv Kanade. Da je protiv Švicarske bila utakmica “biti ili ne biti”, ne bi Kerim sigurno startao.
Isto tako, to ne znaci da ne treba startati protiv Katara. Naprotiv, Katar je slabiji od Švicarske i od nas i to bi trebala biti utakmica za Kerima.
Nadam se da ce početi.
On bi protiv Katara trebao biti nas najopasniji igrač.
Ovako na prvu:
Poprečna lopta na našoj polovici totalno neinteligentna i prilika za Švicarsku.
Kasnije opet los pas na 35,40 metara i prilika za opasnu situaciju pred našim golom.
Kasnio s pasom Dzeki.
Centaršut na prvu stativu u goal-out.
Prejak centaršut na drugu stativu.
I tako.
S obzirom da je prva utakmica od starta na ovom nivou - nema se tu šta zamjeriti. Samo pokazatelj da nije slučajno počinjao s klupe u barazu, protiv Kanade. Da je protiv Švicarske bila utakmica “biti ili ne biti”, ne bi Kerim sigurno startao.
Isto tako, to ne znaci da ne treba startati protiv Katara. Naprotiv, Katar je slabiji od Švicarske i od nas i to bi trebala biti utakmica za Kerima.
Nadam se da ce početi.
On bi protiv Katara trebao biti nas najopasniji igrač.
-
Sindikat12
- Postovi: 2256
- Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
- Kontakt:
Re: Kerim Alajbegović
hurem je napisao/la: ↑20 jun 2026, 00:14Dobio je priliku od prve minute i nije se proslavio.
Ovako na prvu:
Poprečna lopta na našoj polovici totalno neinteligentna i prilika za Švicarsku.
Kasnije opet los pas na 35,40 metara i prilika za opasnu situaciju pred našim golom.
Kasnio s pasom Dzeki.
Centaršut na prvu stativu u goal-out.
Prejak centaršut na drugu stativu.
I tako.
S obzirom da je prva utakmica od starta na ovom nivou - nema se tu šta zamjeriti. Samo pokazatelj da nije slučajno počinjao s klupe u barazu, protiv Kanade. Da je protiv Švicarske bila utakmica “biti ili ne biti”, ne bi Kerim sigurno startao.
Isto tako, to ne znaci da ne treba startati protiv Katara. Naprotiv, Katar je slabiji od Švicarske i od nas i to bi trebala biti utakmica za Kerima.
Nadam se da ce početi.
On bi protiv Katara trebao biti nas najopasniji igrač.
Hajde malo i Benju detaljno
U nasoj filozofiji krilni igraci imaju pet puta vise odbrambenih zadataka nego ofanzivnih… igrace poput Kerima to dosta trosi, pa njihov ofanzivni doprinos bude dosta slabiji.
Nadam se da cemo nakon SP razmatrati druge ideje …ofanzivniji stil igre u kojem cemo moci puno bolje iskoristiti nase adute.
Ukratko zbog loseg veznog ispasta ostatak tima.
Re: Kerim Alajbegović
S obzirom da su nam ofanzivni trenutno nikakvi, sto zbog filozofije igre, sto zbog njih samih. Trenutno možemo govoriti samo o najmanje lošem a to je svakako Kerim.
Re: Kerim Alajbegović
Pa vala nije ni dobar, sastao se s loptom nije. Evo u dve utakmice da li je imao ijedan prolaz, neki dobar sut/centarsut ?
-
izdzezveubrazil
- Postovi: 3321
- Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
- Kontakt:
Re: Kerim Alajbegović
Online
Trenutno korisnika/ca: adrenaline323 i 42 gosta.



