FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju će zauzeti FKS na kraju ove sezone?

Prvaci
46
11%
Drugi
42
10%
Treći
138
34%
Četvrti
76
19%
Peti
34
8%
Šesti
17
4%
Sedmi
6
1%
Osmi
15
4%
Ispadamo iz lige
36
9%
 
Ukupno glasova: 410

SamoTi4000
Postovi: 35
Pridružen/a: 25 maj 2026, 13:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SamoTi4000 » 19 jun 2026, 23:39

Jedino što je očigledno kod pridošlica je da su zbog svojih godina potentni za daljnu prodaju,koliko će stvarno pojačati tim i kako uklopiti selekciju svijeta u sredinu kao što je Sarajevo ostaje da se vidi.

Mirza87
Postovi: 31
Pridružen/a: 12 jan 2025, 18:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Mirza87 » 19 jun 2026, 23:41

belosevic23 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:31
Mirza87 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:20
Mislim da je Agyekuma doveden kao krilo i da se odlazak Menala unaprijed znao. Ne mislim da je loše momak ima 19 godina brz je, ima dobru završnicu. Drugačiji je od Menala a realno ne može lošije partije pružiti. Menalo solidan, ali dosta smo se solidnih i nagledali. Treba kvalitet, mlade igrace stvaras uz stare.
Kako ti znas da je brz i da ima dobru zavrsnicu ?
Imas par utakmica dok je igrao za Dansku reprezentaciju na yt. I na X. Ma ima sve, treba samo traziti.

Avatar
nedimmmm1337
Postovi: 743
Pridružen/a: 23 jun 2024, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nedimmmm1337 » 19 jun 2026, 23:44

Mirza87 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:41
belosevic23 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:31
Mirza87 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:20
Mislim da je Agyekuma doveden kao krilo i da se odlazak Menala unaprijed znao. Ne mislim da je loše momak ima 19 godina brz je, ima dobru završnicu. Drugačiji je od Menala a realno ne može lošije partije pružiti. Menalo solidan, ali dosta smo se solidnih i nagledali. Treba kvalitet, mlade igrace stvaras uz stare.
Kako ti znas da je brz i da ima dobru zavrsnicu ?
Imas par utakmica dok je igrao za Dansku reprezentaciju na yt. I na X. Ma ima sve, treba samo traziti.
Koliko je to brz? Mislim prosjek za PLBiH ili malo iznad ?
"Jer znaš kako kažu moji ovdje – nije to samo ljubav, to je bolest.”

Avatar
belosevic23
Postovi: 1335
Pridružen/a: 11 jun 2017, 01:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic23 » 19 jun 2026, 23:46

Mirza87 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:41
belosevic23 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:31
Mirza87 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:20
Mislim da je Agyekuma doveden kao krilo i da se odlazak Menala unaprijed znao. Ne mislim da je loše momak ima 19 godina brz je, ima dobru završnicu. Drugačiji je od Menala a realno ne može lošije partije pružiti. Menalo solidan, ali dosta smo se solidnih i nagledali. Treba kvalitet, mlade igrace stvaras uz stare.
Kako ti znas da je brz i da ima dobru zavrsnicu ?
Imas par utakmica dok je igrao za Dansku reprezentaciju na yt. I na X. Ma ima sve, treba samo traziti.
Ti neke u19 revijalne utakmice poredis i ovaj sataraš od lige, bekova mesara i sudija lopova.. vidjeces da to ne funkcionise kao na yt i tw

Avatar
ado-hz
Postovi: 3880
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 19 jun 2026, 23:55

nedimmmm1337 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:44
Mirza87 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:41
belosevic23 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:31


Kako ti znas da je brz i da ima dobru zavrsnicu ?
Imas par utakmica dok je igrao za Dansku reprezentaciju na yt. I na X. Ma ima sve, treba samo traziti.
Koliko je to brz? Mislim prosjek za PLBiH ili malo iznad ?

slika

slika

slika

Treba ga prvo polako navikavati da sjedi na klupi za rezarvne igrace pa onda da vidimo jel brz ili nije. Ne treba naglo ubaciti ga u igru a nije jos naucio ni na klupi da sjedi.

hajroooooo
Postovi: 7
Pridružen/a: 17 jul 2025, 18:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hajroooooo » 19 jun 2026, 23:58

To je bilo za prvi tim, a on nama dolazi iz juniora Bronbya za koje je redovno igrao

NajvecaRadosti
Postovi: 10158
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 20 jun 2026, 00:01

Hajdeee je napisao/la:
19 jun 2026, 23:13
Kakva je to primitivna prica, nismo listica.

Dobar igrac je dobar igrac. Koga boli qurac koje je nacije, boje koze i sl.
Ne spustajte se na taj primitivni nivo. Vi ste navijaci najveceg kluba u drzavi, FKSarajevo.

Dobro dosao je bilo ko. Kvalitet neka dokaze na terenu i to je to.
Ma nije to problem nit se ikad to gledalo u Sarajevu i sam znas.Mislim da raju vise nervira sto se uporno prednost daje hrvatima jer su nam treneri/sd iz Hrvatske i misle da ce lakse saradjivati sa igracima iz svoje drzave sto je sasvim normalno npr Fedja u Kragujevac neki dan doveo Suljica od 35 godina.Normalno da mogu boljeg igraca naci i dovesti jer Asmir je sa fudbalom zavrsio prije 5 godina ali preporuka trenera koji je prije radio s njim i on se pita.

O ovom Barisicu nista ne znam a jos manje me zanima odakle je ako je dobar igrac.Ako su ga doveli onako to je problem jer meni je veci problem ova austrijska druga liga nego drzava pored imena.Hajde vidjet cemo ga,svakako mislim da je doveden da bude rezerva ovom kolumbijcu.
Od krila imamo Kyeremeha,Mikica,Agyekuma,Zivkovica.Ne znam zasto je Turkes jos uvijek clan kluba i na koju foru je izdrzao 2 godine kod nas
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!

MSOZ101
Postovi: 928
Pridružen/a: 11 avg 2020, 19:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MSOZ101 » 20 jun 2026, 00:07

ado-hz je napisao/la:
19 jun 2026, 23:55
nedimmmm1337 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:44
Mirza87 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:41


Imas par utakmica dok je igrao za Dansku reprezentaciju na yt. I na X. Ma ima sve, treba samo traziti.
Koliko je to brz? Mislim prosjek za PLBiH ili malo iznad ?

slika

slika

slika

Treba ga prvo polako navikavati da sjedi na klupi za rezarvne igrace pa onda da vidimo jel brz ili nije. Ne treba naglo ubaciti ga u igru a nije jos naucio ni na klupi da sjedi.
Čovjek potpiše kod nas prvi seniorski ugovor ovaj postavlja tri slike iz prvog tima Brondbija et pameti

Avatar
ado-hz
Postovi: 3880
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 20 jun 2026, 00:08

hajroooooo je napisao/la:
19 jun 2026, 23:58
To je bilo za prvi tim, a on nama dolazi iz juniora Bronbya za koje je redovno igrao
Nije tesko ni to provjeriti koliko je igrao za juniore Bröndby IF U19 pa da vidimo koliko je standardan bio

slika

A ovo se zove standardan igrac u juniorima

slika

slika

Avatar
Vanja8
Postovi: 14075
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 20 jun 2026, 00:11

ado-hz je napisao/la:
20 jun 2026, 00:08
hajroooooo je napisao/la:
19 jun 2026, 23:58
To je bilo za prvi tim, a on nama dolazi iz juniora Bronbya za koje je redovno igrao
Nije tesko ni to provjeriti koliko je igrao za juniore Bröndby IF U19 pa da vidimo koliko je standardan bio

slika

A ovo se zove standardan igrac u juniorima

slika

slika
@Ado nemoj zahebavati, momak je igrao za Dansku juniorsku repku, pa nisu ga zvali zato sto je sjedio na klupi...
Njihovi juniori su izuzetno jaka reprezentacija...

hajroooooo
Postovi: 7
Pridružen/a: 17 jul 2025, 18:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hajroooooo » 20 jun 2026, 00:15

slika

hajroooooo
Postovi: 7
Pridružen/a: 17 jul 2025, 18:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hajroooooo » 20 jun 2026, 00:17

I ja bi prije gurao Anesa, ali i ovom momku treba dati sansu kad je vec doveden

Telalovic
Postovi: 705
Pridružen/a: 25 feb 2026, 23:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Telalovic » 20 jun 2026, 01:29

Koga prizeljkujemo u trecem pretkolu?

Avatar
Oikamid
Postovi: 2827
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Oikamid » 20 jun 2026, 03:08

Austriju Beč

slika

Sve sa ove liste se može izbaciti. :kuknjava: :mrgreen:

SamoTi4000
Postovi: 35
Pridružen/a: 25 maj 2026, 13:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SamoTi4000 » 20 jun 2026, 08:19

ado-hz je napisao/la:
20 jun 2026, 00:08
hajroooooo je napisao/la:
19 jun 2026, 23:58
To je bilo za prvi tim, a on nama dolazi iz juniora Bronbya za koje je redovno igrao
Nije tesko ni to provjeriti koliko je igrao za juniore Bröndby IF U19 pa da vidimo koliko je standardan bio

slika

A ovo se zove standardan igrac u juniorima

slika

slika

Ovaj je bio u Landskroni na probi i nije prošao i onda trogodišnji ugovor u Sarajevu.
Podsjeća me na prošli prelazni rok kad su štrumfovi ovakva pojačanja dovodili samo iz Holandije.

Avatar
Herson
Postovi: 2780
Pridružen/a: 24 nov 2022, 15:14

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Herson » 20 jun 2026, 08:39

SamoTi4000 je napisao/la:
20 jun 2026, 08:19
ado-hz je napisao/la:
20 jun 2026, 00:08
hajroooooo je napisao/la:
19 jun 2026, 23:58
To je bilo za prvi tim, a on nama dolazi iz juniora Bronbya za koje je redovno igrao
Nije tesko ni to provjeriti koliko je igrao za juniore Bröndby IF U19 pa da vidimo koliko je standardan bio

slika

A ovo se zove standardan igrac u juniorima

slika

slika

Ovaj je bio u Landskroni na probi i nije prošao i onda trogodišnji ugovor u Sarajevu.
Podsjeća me na prošli prelazni rok kad su štrumfovi ovakva pojačanja dovodili samo iz Holandije.
A možda je dugoročna opcija za kasnije? Je li to nikad nigdje nisi vidio da klub dovede mladog igrača koji se nije uspio afirmisati i pruži mu šansu? Gdje piše da slobodan igrač od 19 godina mora biti pojačanje i momentalno praviti razliku? Ofiran si.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!

Avatar
napoleon72
Postovi: 7134
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 20 jun 2026, 08:46

nedimmmm1337 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:44
Mirza87 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:41
belosevic23 je napisao/la:
19 jun 2026, 23:31


Kako ti znas da je brz i da ima dobru zavrsnicu ?
Imas par utakmica dok je igrao za Dansku reprezentaciju na yt. I na X. Ma ima sve, treba samo traziti.
Koliko je to brz? Mislim prosjek za PLBiH ili malo iznad ?
Brzi od mog psa



Koji je brz
GRMI SA SJEVERA!
1946

Sumnja ubija više snova, nego što će neuspjeh ikada.

SamoTi4000
Postovi: 35
Pridružen/a: 25 maj 2026, 13:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SamoTi4000 » 20 jun 2026, 08:58

Herson je napisao/la:
20 jun 2026, 08:39
SamoTi4000 je napisao/la:
20 jun 2026, 08:19
ado-hz je napisao/la:
20 jun 2026, 00:08


Nije tesko ni to provjeriti koliko je igrao za juniore Bröndby IF U19 pa da vidimo koliko je standardan bio

slika

A ovo se zove standardan igrac u juniorima

slika

slika

Ovaj je bio u Landskroni na probi i nije prošao i onda trogodišnji ugovor u Sarajevu.
Podsjeća me na prošli prelazni rok kad su štrumfovi ovakva pojačanja dovodili samo iz Holandije.
A možda je dugoročna opcija za kasnije? Je li to nikad nigdje nisi vidio da klub dovede mladog igrača koji se nije uspio afirmisati i pruži mu šansu? Gdje piše da slobodan igrač od 19 godina mora biti pojačanje i momentalno praviti razliku? Ofiran si.
Ofiran si ti sa svojom ofanzivom tamo gdje nema potrebe.Svako normalan je kritičan prema ovakvim tramsferima.

Vidio sam da Čelzi dovede 50 igrača pa ih šalje po posudbama i onda opet otjera 49 ,a nisam nikad vidio da Sarajevo dovede Danskog u 19 i da sa njim imaju dugoročne planove,jer tako nešto ne uspijevaju ni sa vlastitim juniorima koji su im čitav život ispred nosa.

Ne mora se biti posebno pametan pa da se skonta da su to igrači u rangu onih iz famoznog b tima,sve veliki talenti i gdje su sada?

Avatar
Herson
Postovi: 2780
Pridružen/a: 24 nov 2022, 15:14

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Herson » 20 jun 2026, 09:12

SamoTi4000 je napisao/la:
20 jun 2026, 08:58
Herson je napisao/la:
20 jun 2026, 08:39
SamoTi4000 je napisao/la:
20 jun 2026, 08:19



Ovaj je bio u Landskroni na probi i nije prošao i onda trogodišnji ugovor u Sarajevu.
Podsjeća me na prošli prelazni rok kad su štrumfovi ovakva pojačanja dovodili samo iz Holandije.
A možda je dugoročna opcija za kasnije? Je li to nikad nigdje nisi vidio da klub dovede mladog igrača koji se nije uspio afirmisati i pruži mu šansu? Gdje piše da slobodan igrač od 19 godina mora biti pojačanje i momentalno praviti razliku? Ofiran si.
Ofiran si ti sa svojom ofanzivom tamo gdje nema potrebe.Svako normalan je kritičan prema ovakvim tramsferima.

Vidio sam da Čelzi dovede 50 igrača pa ih šalje po posudbama i onda opet otjera 49 ,a nisam nikad vidio da Sarajevo dovede Danskog u 19 i da sa njim imaju dugoročne planove,jer tako nešto ne uspijevaju ni sa vlastitim juniorima koji su im čitav život ispred nosa.

Ne mora se biti posebno pametan pa da se skonta da su to igrači u rangu onih iz famoznog b tima,sve veliki talenti i gdje su sada?
Ovakve transfere kritikuju samo oni koji nemaju blage veze o fudbalu i imaju isključivo loše namjere. Slobodan igrač od 19 godina na deficitarnoj poziciji, zar treba bilo šta dalje objašnjavati? Za 10 godina Akademija nije izbacila kvalitetno krilo, niti će u narednih 20. Jednostavno fizičke predispozicije naših ljudi ne odgovaraju zahtjevima koje postavlja moderni fudbal za određene pozicije. Ako se uspije adaptirati i brzo afirmisati u prvom timu, imaš pojačanje i potencijalnu milionsku zaradu, ako ne - nikom ništa, nisi na gubitku. Minimalno 3 ovakva igrača treba dovesti svake sezone.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2815
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 20 jun 2026, 09:30

Treba dovesti Tinu Sven Sušića, Ikandea, Vrančića, Penerandu, Duljevića, Emersona, Bodula itd.

Koliko je igrača stiglo na mala vrata i pokazali se odlično, puno više od nekih "superstarova". Šta je problem sačekati i vidjeti nego odmah suditi? Svima puna usta podrške Mamiću i ostalim, a svaku odluku na nož dočekuju. Ja hoću da vidim igru dostojnu FKS, kontinuitet i neke realne ciljeve, a da li će to biti sa Mikićem, Galešićem i Agyekumom ili sa Penerandom, Ikandeom i Beqirajem, apsolutno me ne zanima. Milion puta se i u svjetskom fudbalu pokazalo da ne igraju imena već dobro uigrana klapa sa dobrom atmosferom i trenerom.
Ma ustvari mislite šta hoćete, svakako je ova sredina za bogu plakati.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: johntravolta123 i 9 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []