Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

DonRamiz
Postovi: 540
Pridružen/a: 19 feb 2020, 23:29
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DonRamiz » 20 jun 2026, 22:45

Virtu4l je napisao/la:
20 jun 2026, 22:17
Sveti je napisao/la:
20 jun 2026, 21:04
Ne kontam ni ja ovaj "kvalifikovali smo se na sp, znaci kritikama nema mjesta" sentiment. Fazon je u tome da mi sa ovakvom igrom nemamo apsolutno sta trazit u ligi nacija, a bogami ni kvalama za euro, jer vidjeli smo da kad igramo iznimno defanzivno, dovoljno je da neko jednom bude dekoncentrisan i da primimo gol, sto se vrlo lako moze desiti, i igraci su ljudi, nisu roboti.

Poenta je da je ovo i dalje ona ista ekipa koja nema igrača u top klubu, roster koji ima par igrača u ligama petice i roster kojem je nastup u ligi šampiona misaona imenica. Prečesto, pa skoro i uvijek se zaboravi limitiranost ove ekipe, mi ovdje pričamo o igračima iz cvajte, serije b, segunde, itd, itd.

Ti igrači su izbacili Vels, Italiju, otkinuli jedini bod domaćinima ovog turnira i debelo su u igri za prolazak grupne faze.

Druge ekipe su jednostavno bolje od nas, a mi nikako da se pomirimo sa tim. Pa mi sad tražimo spas u igraču Slovana iz Libereca, ekipe koju bi Borac i Zrinjski odučili od fudbala. Hofenhajm i Zvezda im zabili 10 komada.

Sad se već stvorio narativ kako će nam taj igrač omogućiti da zadržimo loptu i da nešto kao mi dominiramo i napadamo.

Ljudi očekuju da igrač Brondbija, igrač Plzena, igrač Pafosa, rezerva PSV-a i igrač Salcburga dominiraju u veznom redu i da oni kao nametnu neki tempo. To nije sve, nego se sad priziva gorespomenuti igrač Libereca koji bi sve to popravio.

Poenta, uživajmo u ovom trenutku, u ovim nestvarnim scenama iz američkih i kanadskih gradova i stadiona. Tu smo, među najboljima, pokušaćemo proći grupe i idemo dalje, šta bude bude.
:clap: :clap:

signalidunapark
Postovi: 1509
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 20 jun 2026, 22:56

Drugovi moji dragi, hajmo se bavit činjenjicama.
1. Godinama smo igrali s trojicom u vezi, i s Džekom kao usamljenim centarforom i ja se sjećam sijaseta utakmica u kojima se trošio spuštajući se po loptu, s nikakvim napadačkim učinkom. Nismo imali kvalitetna krila, i razni su razni igrali na krilnil pozicijama.
2. Džeki ne odgovara kada on igra sam u napadu. Čovjek ima 40 godina i radijus kretanja mu je na minimumu. Klupiranjem drugog napadača i dodavanjem veznjaka, možda dobijemo neku vrstu stabilnosti u veznom redu, ali time kastriramo našeg najboljeg i najopasniieg igrača.
3. Jedina formacija u kojoj možemo pomirit sve te nedostatke je 3-5-2, a tu smo formaciju zadnji put igrali u Ligi Nacija kad su nas punili ko raspalu kuravelu.
4. U kvalifikacijama se pokazalo da nam 4-4-2 puno više odgovara, i na kraju krajeva ta ista formacija nam je donijela SP.
5. Za uigravanje bilo kakve formacije, a kamoli zaje.bane 3-5-2 treba vremena i utakmica, a mi za to nidmo imali vremena.

Avatar
Madal
Postovi: 5988
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 20 jun 2026, 22:58

RollingPaper je napisao/la:
20 jun 2026, 22:43
PeppermintSA je napisao/la:
20 jun 2026, 20:04
RollingPaper je napisao/la:
20 jun 2026, 16:14
Hajd razumijem u Hrvatskoj i Srbiji da se pljuje po nama, ali da “naši” navijaci odnosno “naši” novinari pisu ovakve tekstove, to mi nije jasno.

Jel to nama treba dodatna nervoza pred utakmicu, nije mi jasno sta zele postic s ovim?

Umjesto da se prica o historijskoj utakmici da nam dignu moral i da nas dignu mentalno, oni unose dodatnu nervozu. Vise pridonose tome da kiksamo nego da dobijemo. Uzas.
Jarane, igramo UŽASNO. **** vas vise četničko-ustaska ujdurma, samo kmečite kao picketine, svi nam krivi. Eto, u Hrvatskoj i Srbiji sportski novinari ‘nako pljuju po nama. IZGLEDAMO KO MLOHAVA KITA, i upravo se treba OVDJE kritički pisati i govoriti.

Najveće zlo našeg sporta je sto sve umivano i za sve nakaradno tražimo alibi - mi mali, mi jadni, krivi nam svi, anaomi oni nam ne priznaju državu itd.

Ovakve tekstove trebaju upravo naši sportski novinari pisati, umjesto što peru mozgove halidovim ljiljanima vol. 3727328. Ne postoji zemlja koja više pere sa svojim navijačima, zastavama, pjesmama, atmosferama. Jeblo vas više sve to, sav taj krklanuk. Nismo najgora reprezentacija na prvenstvu, a igramo najgore i to je NEDOPUSTIVO.
Kakva igra druze kad su ti veznjaci Hadziahmetovic, Tahirovic, Basic, Sunjic… sve cetvoricu da ih sastavis ne mozes jednog dobrog veznjaka dobit. Tu ti ni Murinjo ne pomaze nista.

Krila su dijete od 18 godina, Bajraktarevic koji spava na klupi PSV-a, Memic iz Ceske lige. Napad Dzeko penzioner i senilni Demirovic sto lopte ne moze da dotakne. Kakvu igru ocekujes? Jesi ti svjestan da smo mi ispod prosjecan tim.

Barbarez izvlaci maksimum iz ove reprezentacije, zbog toga i jesmo na svjetskom.
Ma dzaba kad ne kontaju.
Ja sam apsolutno za kritike Sergeju.
Nedopustivo smo se raspali nakon crvenog.
Usli smo u zadnju cetvrtinu utakmice bez da znamo jel cuvamo bod ili napadamo pobjedu.
Ni ne pokusavamo vise raditi onaj nas presing koji nas je krasio od pocetka njegovog mandata. Protiv Kanade ok ali mislim da smo protiv Svicaraca trebali makar par puta pokusati da vidimo kakvi su oni pod pritiskom.

A ove stvari da ubacimo jos jednog parmaka u ekipu i to ce nam sve popraviti su smijesne.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59751
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Virtu4l » 20 jun 2026, 23:03

Madal je napisao/la:
20 jun 2026, 22:58
Ni ne pokusavamo vise raditi onaj nas presing koji nas je krasio od pocetka njegovog mandata. Protiv Kanade ok ali mislim da smo protiv Svicaraca trebali makar par puta pokusati da vidimo kakvi su oni pod pritiskom.

Pokušali smo, ali onda kad nismo smjeli i trebali, baš kad su ovi ubacili Manzambija, Vargasa i Sowa. Ne zna se koji je brži od kojeg.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
Madal
Postovi: 5988
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 20 jun 2026, 23:08

Virtu4l je napisao/la:
20 jun 2026, 23:03
Madal je napisao/la:
20 jun 2026, 22:58
Ni ne pokusavamo vise raditi onaj nas presing koji nas je krasio od pocetka njegovog mandata. Protiv Kanade ok ali mislim da smo protiv Svicaraca trebali makar par puta pokusati da vidimo kakvi su oni pod pritiskom.

Pokušali smo, ali onda kad nismo smjeli i trebali, baš kad su ovi ubacili Manzambija, Vargasa i Sowa. Ne zna se koji je brži od kojeg.
Da bilo je zivota tad odnosno kao nesto smo hrabrije krenuli. Nazalost. Totalno pogresna odluka
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4878
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Kajzer10 » 20 jun 2026, 23:10

Kakvi god da su igraci, za Katar su svemirski brod. Ne bude li tu bar rutina, ako ne dominacija, pishaj i nas i sve one projekcije o mladoj ekipi koja ce nadoci.

Diadora
Postovi: 684
Pridružen/a: 18 nov 2024, 03:49
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Diadora » 20 jun 2026, 23:10

Virtu4l je napisao/la:
20 jun 2026, 22:17
Sveti je napisao/la:
20 jun 2026, 21:04
Ne kontam ni ja ovaj "kvalifikovali smo se na sp, znaci kritikama nema mjesta" sentiment. Fazon je u tome da mi sa ovakvom igrom nemamo apsolutno sta trazit u ligi nacija, a bogami ni kvalama za euro, jer vidjeli smo da kad igramo iznimno defanzivno, dovoljno je da neko jednom bude dekoncentrisan i da primimo gol, sto se vrlo lako moze desiti, i igraci su ljudi, nisu roboti.

Poenta je da je ovo i dalje ona ista ekipa koja nema igrača u top klubu, roster koji ima par igrača u ligama petice i roster kojem je nastup u ligi šampiona misaona imenica. Prečesto, pa skoro i uvijek se zaboravi limitiranost ove ekipe, mi ovdje pričamo o igračima iz cvajte, serije b, segunde, itd, itd.

Ti igrači su izbacili Vels, Italiju, otkinuli jedini bod domaćinima ovog turnira i debelo su u igri za prolazak grupne faze.

Druge ekipe su jednostavno bolje od nas, a mi nikako da se pomirimo sa tim. Pa mi sad tražimo spas u igraču Slovana iz Libereca, ekipe koju bi Borac i Zrinjski odučili od fudbala. Hofenhajm i Zvezda im zabili 10 komada.

Sad se već stvorio narativ kako će nam taj igrač omogućiti da zadržimo loptu i da nešto kao mi dominiramo i napadamo.

Ljudi očekuju da igrač Brondbija, igrač Plzena, igrač Pafosa, rezerva PSV-a i igrač Salcburga dominiraju u veznom redu i da oni kao nametnu neki tempo. To nije sve, nego se sad priziva gorespomenuti igrač Libereca koji bi sve to popravio.

Poenta, uživajmo u ovom trenutku, u ovim nestvarnim scenama iz američkih i kanadskih gradova i stadiona. Tu smo, među najboljima, pokušaćemo proći grupe i idemo dalje, šta bude bude.
Nije ova ekipa toliko limitirana nego je 2 amatera u sredini cine takvom. Gigovic I hadziahmetovic su za klasu bollji igraci a uvijek su na klupi. Barbina 2 parmaka nisu mogli da drze loptu I kontrolisu igru protiv san marina I kipra, kako ocekivati da to rade protiv svicarske. Tahirovic je prvi put dirnuo loptu u 38oj minuti a igra kljucnu I najbitniju poziciju u timu

ExEsPerac
Postovi: 100
Pridružen/a: 13 apr 2024, 23:16
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ExEsPerac » 20 jun 2026, 23:13

Uh koliko gluposti se napisalo na ovoj temi.

Po meni takticki odlicne utakmice do sada. Kanada uredno odeadjena a Svicarci nas načeli u 75toj iz pionirske greske.

S izlazenjem stopera na 40 metara dolaze do izrazaja sve mane nase odbrane. Katic i Seo su teretni i spori i to bi bio haos protiv ozbiljnih ekipa.

Dosle bi do izrazaja i limitiranosti naseg veznog reda gdje bi nas ubile izgubljene lopte Tahirovica,Sunjica,Gigovica,Amira.
Desilo se protiv italije,welsa,austrije...

Cak ce biti problem i protiv Arapa bilo sta organizovati uz ovakav vezni red. Uspjesno smo ga sakrili u barazu i igrali smo vecinom preko krila na polukontre kontre i prekide ali naravno skautirali su nas i trenutno preko krila ne mozemo nista napraviti jer nas nerijetko dupliraju tu a na kerimu nikako ne mozemo napravit izolaciju 1 na 1 nego cak po 3 igraca znaju zatvarati kad on primi loptu.

U napadu takodje za ovu vrstu igre imamo problem jer nemamo brzinu da dobro potegnemo neku kontru mozda bi Demirovic trebao biti taj ali ne moze meda u rep.odavno vec.

Realno ovo je maksimum ove ekipe. Ovdje je 40 najboljih koji su 40 dana pripremali ove utakmice i tesko im mozes sakriti mane i prodati fazone. Ovdje je kvalitet na povrsini.
Vjerujem u prolazak grupe na SP. I ZAMISLITE KOLIKO OVA RECENICA VELIKO IZGLEDA KADA UZMEMO U OBZIR GDJE SMO BILI PRIJE 2 GODINE.

Avatar
Madal
Postovi: 5988
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 20 jun 2026, 23:14

signalidunapark je napisao/la:
20 jun 2026, 22:56
Drugovi moji dragi, hajmo se bavit činjenjicama.
1. Godinama smo igrali s trojicom u vezi, i s Džekom kao usamljenim centarforom i ja se sjećam sijaseta utakmica u kojima se trošio spuštajući se po loptu, s nikakvim napadačkim učinkom. Nismo imali kvalitetna krila, i razni su razni igrali na krilnil pozicijama.
2. Džeki ne odgovara kada on igra sam u napadu. Čovjek ima 40 godina i radijus kretanja mu je na minimumu. Klupiranjem drugog napadača i dodavanjem veznjaka, možda dobijemo neku vrstu stabilnosti u veznom redu, ali time kastriramo našeg najboljeg i najopasniieg igrača.
3. Jedina formacija u kojoj možemo pomirit sve te nedostatke je 3-5-2, a tu smo formaciju zadnji put igrali u Ligi Nacija kad su nas punili ko raspalu kuravelu.
4. U kvalifikacijama se pokazalo da nam 4-4-2 puno više odgovara, i na kraju krajeva ta ista formacija nam je donijela SP.
5. Za uigravanje bilo kakve formacije, a kamoli zaje.bane 3-5-2 treba vremena i utakmica, a mi za to nidmo imali vremena.
Ma nema sanse sad 352 jer nema mjesta za Esmira i Kerima tu a oni su buducnost i okosnica reprezentacije.
Kada je dosao Sergej to je imalo smisla jer smo bili bez krila ali glupani su to ovdje ismijavali jer su glupi.
Okej mi je da se treba nesto drugo pokusavati. Jer mi ni ne zelimo da ne mozemo preci centra. Vec ne znamo.
Ali ubacivanje dodatnog parmaka definitivno nije rjesenje. Mi smo imali u ligi nacija 3 parmaka konsantno u vezi i nismo nikad mogli 3 pasa uvezati. Ovo nisu kvalitetni igraci koje formacija gusi. Ovo su go qurac igraci.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
231983
Postovi: 2123
Pridružen/a: 25 sep 2020, 00:08
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la 231983 » 20 jun 2026, 23:27

Ja što ima glupog naroda, hljebe.

signalidunapark
Postovi: 1509
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 20 jun 2026, 23:35

Madal je napisao/la:
20 jun 2026, 23:14
signalidunapark je napisao/la:
20 jun 2026, 22:56
Drugovi moji dragi, hajmo se bavit činjenjicama.
1. Godinama smo igrali s trojicom u vezi, i s Džekom kao usamljenim centarforom i ja se sjećam sijaseta utakmica u kojima se trošio spuštajući se po loptu, s nikakvim napadačkim učinkom. Nismo imali kvalitetna krila, i razni su razni igrali na krilnil pozicijama.
2. Džeki ne odgovara kada on igra sam u napadu. Čovjek ima 40 godina i radijus kretanja mu je na minimumu. Klupiranjem drugog napadača i dodavanjem veznjaka, možda dobijemo neku vrstu stabilnosti u veznom redu, ali time kastriramo našeg najboljeg i najopasniieg igrača.
3. Jedina formacija u kojoj možemo pomirit sve te nedostatke je 3-5-2, a tu smo formaciju zadnji put igrali u Ligi Nacija kad su nas punili ko raspalu kuravelu.
4. U kvalifikacijama se pokazalo da nam 4-4-2 puno više odgovara, i na kraju krajeva ta ista formacija nam je donijela SP.
5. Za uigravanje bilo kakve formacije, a kamoli zaje.bane 3-5-2 treba vremena i utakmica, a mi za to nidmo imali vremena.
Ma nema sanse sad 352 jer nema mjesta za Esmira i Kerima tu a oni su buducnost i okosnica reprezentacije.
Kada je dosao Sergej to je imalo smisla jer smo bili bez krila ali glupani su to ovdje ismijavali jer su glupi.
Okej mi je da se treba nesto drugo pokusavati. Jer mi ni ne zelimo da ne mozemo preci centra. Vec ne znamo.
Ali ubacivanje dodatnog parmaka definitivno nije rjesenje. Mi smo imali u ligi nacija 3 parmaka konsantno u vezi i nismo nikad mogli 3 pasa uvezati. Ovo nisu kvalitetni igraci koje formacija gusi. Ovo su go qurac igraci.
Pa naravno da nam sada to nije opcija, ali dobar dio Sergejevog mandata smo igrali baš tu formaciju, dok se nisu pojavili Esmir i Kerim.
Protiv Katara moramo napast i možemo igrat 0-0-10 što se mene tiče, ali 4-4-2 ostaje jedina trenutno realna formacija za igrati.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21911
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 20 jun 2026, 23:39

Od kad pratim repku uvijek ide ista priča: nemamo kvalitetne igrače. To prosto nije tačno. Trenutno imamo: golmana liga 5 (doduše ispao ali ide u drugi klub), igrača Benfice (standardan igrač i u LP umalo R. Madrid nisu izbacili), igrača Atalante (standardan kad je zdrav), igrača Sassuoloa (uskoro igrač vjerovatno Intera ili takvog kluba, tog nivoa), igrača Schalkea (novi klub u BL), lošiji vezni red jest ali i tu su igrači Pafosa (lp igrali), Hull City (u PL se plasirali), Young Boys (solidan klub), pa dalje jedan od najboljih ako ne i najbolji igrač Austrijske lige (među najvećim talentima Europe), rotacijski igrač PSV-a (nadamo se da će i veća biti), pa dvojicu napadača koji su u TOP 10 strijelaca u BL, i naravno Džeko, o njemu ne treba ništa pisati.

Pored ovih gore imamo i igrača koji mogu preći u Liga5 klubove poput Jovića, Mahmića, Memića. Jasno, nije ovo ekipa za medalju ali ovo je sasvim dobra ekipa, ekipa koja može da fino igra. Limitirana ekipa u određenim segmentima ali možemo bolje u napadu. To kaže i sam Dedić, ne očekuje niko da igramo kao Španija, Portugal, i sl ali možemo hrabrije malo, ljepše. Nema potrebe da se limitiramo dodatno. Nadam se da će prestati priča o tome da imamo loše igrače jer nemamo, ovo je sasvim dobar roster da se potućeš sa skoro svima.

Ali, meni nije problem igra protiv Švicarske jer nakon promjene formacije to je odlično bilo. Nisu nam šanse kreirali, i ono što bi prošlo lagano je Tarik čistio. Moglo je još bolje i to da je Mahmić bio umjesto Demirovića da se spušta po loptu on a ne Džeko pa bi tako i krila rasteretili. Mahmić je mlad igrač, potencijal veliki, sigurno ide uskoro u Liga5 klub i zaslužuje šansu.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

antibot
Postovi: 77
Pridružen/a: 30 avg 2014, 17:25
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la antibot » 20 jun 2026, 23:40

Što ne bi pokušali sad protiv Katara kada nam treba ofanziva
343, svejedno nema Muharemovica neka Kolašinac uzme njegovo mjesto uz Hadzikadunica i Katica u zadnjoj liniji a na lijevu stranu stavit Memica na Lwb adesno Dedic na Rwb uz Bajraktara i Alajbegovica na krilima mogli bi napadat po stranama a u napadu Džeko na početku da proba šta na iskustvo pospremit od lopti koje bi došle sa krila.Moglo bi i 433 sa Mahmićem u sredini možda čak i bolja opcija al pošto Barbarez igra sa dva vezna, 343 dođe kao logičnije rješenje,mada msm da će sa 442 izaći opet bez sredine,šteta ako propustimo ovu priliku da prođemo grupu.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 9791
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AllGunsBlazing » 20 jun 2026, 23:43

Niko ne ocekuje da ce igrac Brondbya dominirati sredinom, vec svi ocekujemo da igrac Brondbya zavrsi na klupi jer nista nije pokazao.

Drugo, vezni red ispodprosjecan, hajmo ga oslabit tako sto cemo igrati sa igracem manje u veznom redu od protivnika.
Celik!3,2,2.

Shevko
Postovi: 531
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Shevko » 20 jun 2026, 23:48

Protiv Qatara nam je najbolje imati ove jablane u napadu, Kerim i Bajrak da driblinzima iznude faulove/kornere. Igra treba biti brutalno teška fizički i sa sjeckanjem. Sigurno im možemo iz prekida par golova uvaljati.

Ukoliko nešto krene po zlu ili se bude ganjala pobjeda, tada možemo baciti sve u napadu preko Mahmića, Tabakovića, Lukića.

Avatar
Madal
Postovi: 5988
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 20 jun 2026, 23:53

Unofficialpage je napisao/la:
20 jun 2026, 23:39
Od kad pratim repku uvijek ide ista priča: nemamo kvalitetne igrače. To prosto nije tačno. Trenutno imamo: golmana liga 5 (doduše ispao ali ide u drugi klub), igrača Benfice (standardan igrač i u LP umalo R. Madrid nisu izbacili), igrača Atalante (standardan kad je zdrav), igrača Sassuoloa (uskoro igrač vjerovatno Intera ili takvog kluba, tog nivoa), igrača Schalkea (novi klub u BL), lošiji vezni red jest ali i tu su igrači Pafosa (lp igrali), Hull City (u PL se plasirali), Young Boys (solidan klub), pa dalje jedan od najboljih ako ne i najbolji igrač Austrijske lige (među najvećim talentima Europe), rotacijski igrač PSV-a (nadamo se da će i veća biti), pa dvojicu napadača koji su u TOP 10 strijelaca u BL, i naravno Džeko, o njemu ne treba ništa pisati.

Pored ovih gore imamo i igrača koji mogu preći u Liga5 klubove poput Jovića, Mahmića, Memića. Jasno, nije ovo ekipa za medalju ali ovo je sasvim dobra ekipa, ekipa koja može da fino igra. Limitirana ekipa u određenim segmentima ali možemo bolje u napadu. To kaže i sam Dedić, ne očekuje niko da igramo kao Španija, Portugal, i sl ali možemo hrabrije malo, ljepše. Nema potrebe da se limitiramo dodatno. Nadam se da će prestati priča o tome da imamo loše igrače jer nemamo, ovo je sasvim dobar roster da se potućeš sa skoro svima.

Ali, meni nije problem igra protiv Švicarske jer nakon promjene formacije to je odlično bilo. Nisu nam šanse kreirali, i ono što bi prošlo lagano je Tarik čistio. Moglo je još bolje i to da je Mahmić bio umjesto Demirovića da se spušta po loptu on a ne Džeko pa bi tako i krila rasteretili. Mahmić je mlad igrač, potencijal veliki, sigurno ide uskoro u Liga5 klub i zaslužuje šansu.
Pa u tome sto si nabrojao, napisao si 3 napadaca a zelja mnogih je da igramo samo sa jednim od ta 3. Nema to bas nekog smisla.
Dalje dosta je to uljepsano napisano. Taj iz PSVa je do skoro igrao za B tim. Taj iz Salzburga igra prvu profesionalnu sezonu fudbala.
I Tahirovic je bio u Romi pa se moglo pisati imamo igraca Rome a go je qurac.
Zatim, mi imamo vrlo malo iznadprosjecnih igraca. To je bitno zbog iskustva igranja na visokom nivou, duel igre, citanja utakmice, pracenja taktickih zamisli i slicno. To se vidjelo na Kerimu i Esmiru da nisu igrali ove utakmice. Pa mi crveni dobili Esmir stoji kao da je Messi jbt.
Onda svi ti igraci koji su iznadprosjecni, a imamo ih malo, igraju drugacije uloge u klubovima i ne igraju svi identican stil pa da samo tako s njima igramo. Pa prvi Kolasinac uopste ovo ne igra ovo u klubu.
Veoma logicno razmisljanje je da postavimo formaciju da godi najvecem broju igraca i da ih sto vise natrpamo u prvih 11. To i radimo.

Jedan od vecih zajeba je sto su vama u ocima Kerim i Esmir igracine. A oni to nisu nego ce tek postati aBd.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
PasodelMar
Postovi: 701
Pridružen/a: 08 sep 2024, 12:08
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la PasodelMar » 20 jun 2026, 23:57

AllGunsBlazing je napisao/la:
20 jun 2026, 23:43
Niko ne ocekuje da ce igrac Brondbya dominirati sredinom, vec svi ocekujemo da igrac Brondbya zavrsi na klupi jer nista nije pokazao.

Drugo, vezni red ispodprosjecan, hajmo ga oslabit tako sto cemo igrati sa igracem manje u veznom redu od protivnika.
To je to. Tamo gdje smo najtanji, tu krećemo od prve minute sa -1. Napad prati sta se dešava i biva odsjecen od dodađaja, a odbrana ostaje na vjetrometini, defanzivni vezni red ne može iznjeti loptu jer nas gaze sa igračem više. U suštini je prosto ali ne kontaju ljudi osnove fudbala.

Avatar
Madal
Postovi: 5988
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 20 jun 2026, 23:59

AllGunsBlazing je napisao/la:
20 jun 2026, 23:43
Niko ne ocekuje da ce igrac Brondbya dominirati sredinom, vec svi ocekujemo da igrac Brondbya zavrsi na klupi jer nista nije pokazao.

Drugo, vezni red ispodprosjecan, hajmo ga oslabit tako sto cemo igrati sa igracem manje u veznom redu od protivnika.
Stvarno ima logike to sto si napisao. U Ligi nacija smo igrali tako. Cesto i bez Tahirovica jer smo mijenjali na poluvremenima cijeli vezni red. Kako ti se svidjela nasa pas igra tada?
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
perun
Postovi: 940
Pridružen/a: 25 feb 2025, 14:50
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la perun » 21 jun 2026, 00:00

slika
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.

Avatar
Clutch
Postovi: 7179
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Clutch » 21 jun 2026, 00:02

Od startera, Dedic, Katic, Demirovic i Dzeko se moraju pripaziti zutog kartona jer im prijeti suspenzija.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: EnesSS, Google Adsense [Bot], Jurica95, Mataruge, MiranGlasnic, Shevko, tuzlanskinacin i 62 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []