Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

sidras
Postovi: 139
Pridružen/a: 08 feb 2018, 23:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la sidras » 21 jun 2026, 00:50

AllGunsBlazing je napisao/la:
19 jun 2026, 15:28
sidras je napisao/la:
19 jun 2026, 15:09
odgovori prvo , sta si strucnjak ili serator?

nemas nista od te pismenosti na forumu , evo imas , sjedi 4 upisuem dnevnik za kraj godine , cestitam
Ne mozes ti upisivati kad si nepismen. Zato i ne mozes pitati da li sam ja strucnjak jer si ti nepismen. Da bi imao to pravo moras biti pismeniji. Ovako padas na prvoj prepreci, a to je pismenost. Tacno je da je forum "opustenije" okruzenje, ali pismenost govori puno o kapacitetu osobe. Nisi u stanju da naucis barem osnovni set pravila tvog maternjeg jezika, ali zelis ovdje da ismijavas ljude zbog toga sto kritikuju selektora. Na tvom nivou "hos al' u kurcu".
nije neg nesmijes odgovorit zato sto sam te matiro . strucnjak sa foruma a ustvari serator obicni , to stose ti osjecas ismijanim toje tvoj kompleks . kapaticetet osobe ko sto si ti je da je serator obican . dje su ti diplome seratoru za trenera ako znas bolje od barbareza , zato nekenjaj

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 1242
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la imekorisnicko » 21 jun 2026, 00:51

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 00:08
Nama fali odlučnosti, hrabrosti, samopouzdanja što i sam Dedić kaže, imamo limitiran vezni red a mi ga limitiramo još više jer stavimo da idu 2v3(4) i ne mogu oni tu ništa. Onda gubimo i Dedića jer nema lopti, Esmira jer ga mogu udvajat, Kerima isto ko i Esmira.

Ono što hoću reći, ova ekipa može igrati ofanzivno daleko bolje, imamo igrače za to, nismo ni najmanje loši.
Ovo je ključ i glavno pitanje čitave rasprave koja se vodi nakon utakmice sa Švicarskom. Da li je moguće izvući više od veznog reda sa igračima kojima imamo odabirom drugih igrača ili promjenom formacije? Ja mislim da jeste i to ne mnogo, ali da time žrtvujemo druge stvari u kojima smo dobri.

Avatar
Zgemboo89
Postovi: 86
Pridružen/a: 17 maj 2026, 20:12
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Zgemboo89 » 21 jun 2026, 00:52

signalidunapark je napisao/la:
21 jun 2026, 00:43
Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 00:31
signalidunapark je napisao/la:
21 jun 2026, 00:24

Puno je Dunning-Kruger efekta kod ovih što rješenje vide u jednom dodatnom igraču u veznoj liniji.
Koji bi to igrač bio?
Šta taj igrač donosi?
Je li uigran s ostalom dvojicom veznjaka?
Šta gubimo, a šta dobivamo, klupiranjem Demirovića i dodavanjem veznjaka?
Ko je protivnik, i kako igraju?
Itd.
Previše je tu varijabli da bi rješenje bio jedan igrač.
Niko ta pitanja ne yebe vec dodaj ovoj dvojici igraca jos jednu ojebinu i procvjetat cemo. To sto je ta ojebina sporija, slabije igra duel igru, ne igra na ovom nivou i sl za razliku od recimo Demirovica kojeg bi izbacili se zmiri.

Meni recimo smeta to sto mi nemamo ni ideju ni uigranost kako da izadjemo iz presinga. Dakle kao da se nista nije vjezbalo vec je ostavljeno na izboru igraca u momentu a njihov izbor je ocaj. Ja nijednom nisam vidio da imamo neke kretnje, zamisao kako da se rijesimo presinga ali nam eto ne prodje vec svi stoje ko budale, dodaju loptu po principu samo da nije kod mene, kad zagusti taj nadje neko rjesenje koje naravno ne uspije i onda ide novi napad za protivnika.
Da tom ludilu dodas jos jednog takvog nisi nista dobio.
Imamo ideju, ali ne valja zato što nemamo "alata" za egzekuciju.
Naša cijela filozofija je preskakanje veznog reda, i duge lopte od odbrane prema napadu i spuštanje lopte na krila.
Svi su isti tipovi veznjaka osim Sunjica koji je DMF ,a Tahirovic Basic Gigovic Hadziahnmetovic nema potrebe da igraju protiv Katra nista ne bi dobili snjima jedino Mahmic kao ofanzivni vezni i Sunjic ispred stopera..Stim da se Demirovic treba izvlacit po loptu a da Dzeko svo vrijeme bude kod dva stopera Katara

FerdinandF
Postovi: 602
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la FerdinandF » 21 jun 2026, 00:55

Mi smo kvalifikacije prošli jer smo bili nepoznanica, i podcijenjeni.
Na ovom nivou, na najvećoj smotri, nema toga.
Skautiran si i provaljen do najsitnijeg detalja.
Zato Esmir i Kerim ne mogu više ništa, zato nam presing nema više smisla, zato nam napadači ne mogu do lopte, utd ..

napapijri1987
Postovi: 1107
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la napapijri1987 » 21 jun 2026, 02:50

imekorisnicko je napisao/la:
21 jun 2026, 00:51
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 00:08
Nama fali odlučnosti, hrabrosti, samopouzdanja što i sam Dedić kaže, imamo limitiran vezni red a mi ga limitiramo još više jer stavimo da idu 2v3(4) i ne mogu oni tu ništa. Onda gubimo i Dedića jer nema lopti, Esmira jer ga mogu udvajat, Kerima isto ko i Esmira.

Ono što hoću reći, ova ekipa može igrati ofanzivno daleko bolje, imamo igrače za to, nismo ni najmanje loši.
Ovo je ključ i glavno pitanje čitave rasprave koja se vodi nakon utakmice sa Švicarskom. Da li je moguće izvući više od veznog reda sa igračima kojima imamo odabirom drugih igrača ili promjenom formacije? Ja mislim da jeste i to ne mnogo, ali da time žrtvujemo druge stvari u kojima smo dobri.
Pa dobro treba biti realan i priznati da smo npr protiv Svice imali 2-3 akcije sa lijeve strane kada se Edin spustio u trokut izmedju njihovog desnog beka sestice/osmice i napadaca po loptu. Pitanje je je li problem u 6 ili u toj 8/10. Nekada je to ok do Sunjica/ Benje ali onda fakat vidis da nema rjesenja i da moraju igrati nazad.
Da li bi nam pomoglo da zrtvujemo jednog napadaca zarad tog covjeka na sredini ne mozemo znati jer utakmicu protiv Makedonije nismo iskoristili da probamo 4-5-1. Protiv Paname smo takodje izasli u standardnoj postavi. Doduse bilo je protiv obje ekipe nekih promjena ali takticke zamisli ne znamo. Plus smo imali povrijedjenih igraca pa je tesko bilo skontati sta i kako,dodaj na to onaj teferic u Sarajevu i slab intenzitet jer se svako bojao povrede ispade da nismo ni igrali tekmu.
Ja ne vjerujem da ce Sergej pokusati novu formaciju u tako bitnoj utakmici i da cemo igrati standardno 4-4-2.
A evo pitanje vama dvojici. Da ste vi selektori koga biste zrtvovali zarad jednog veznjaka? Ermedina koji trci kao navijen ili Edina koji je najveca zvijezda ekipe?
Osim toga sa Mahmicem, Esmirom i Kerimom u prvoj bismo imali obdaniste u navali. Edin sam naprijed je takodje los izbor jer gubimo na presingu i tranziciju ne bismo ni imali jer bi nam falio napadac.
Kako god okrenes gubis isto onoliko koliko i dobijas.

dena24
Postovi: 419
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la dena24 » 21 jun 2026, 03:36

eto moje dvije formacije:

memic - katic - kolasinac - dedic

sunjic tahirovic/basic

bajraktarevic alajbegovic

dzeko demirovic

ili namjesto kolasinca kao stopera radeljica onda pozadi ista cetvorka plus radeljica i memic namjesto bajraktarevica ili alajbegovica ...... mozda prije radeljica kao stoper jer lik ima 2 metra a bice koristan kod prekida/kornera , a ovi arapi metar kusur..........u sredini koliko god da sam ga opsovao mozda bi preferirao tahirovica jer ocekujem vise posjeda.
mozda i prije bajraktarevica nego alajbegovica u ovom drugoj formaciji jer ima precizniji ubacaj .

Avatar
Madal
Postovi: 5993
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 08:05

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 00:38
Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 00:33
Pa svi ste njega okrivili ok ali od kud on tu uopste, od kud onako lagan centarsut s te strane, kako da svicarci dobijaju odbijene lopte - sve je to zbog nepostavljene odbrane kad je Esmir cini mi se izgubio loptu.
Pa nismo ga okrivili već jest tako. Nikad se lopta ne vraća na penal već u korner. To su osnove fudbala. A centaršut je došao sa desne strane i to sa strane koju je Dedić sam čuvao od prve minute, sam protiv trojice. Govorio sam i ranije da nisam da se dira Esmir - Dedić jer oni odlično funkcionišu i defantivno i ofanzivno.
Pa jest tako isto kao sto jeste tako da su svicarci napadali na nepostavljenu odbranu za razliku od ostatka utakmice. Zato jer smo malo zivnuli i krenuli kao napadati. I izgubismo loptu i primismo ga. Ali na taj dio zmirite jer vam se ne uklapa u narativ.

I taj gol je primjer naseg nedostatka kvaliteta. Esmir gubi loptu i stoji, Memic umjesto u korner nabija na penal. To nema veze s taktikom vec kvalitetom.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 1242
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la imekorisnicko » 21 jun 2026, 09:45

napapijri1987 je napisao/la:
21 jun 2026, 02:50
imekorisnicko je napisao/la:
21 jun 2026, 00:51
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 00:08
Nama fali odlučnosti, hrabrosti, samopouzdanja što i sam Dedić kaže, imamo limitiran vezni red a mi ga limitiramo još više jer stavimo da idu 2v3(4) i ne mogu oni tu ništa. Onda gubimo i Dedića jer nema lopti, Esmira jer ga mogu udvajat, Kerima isto ko i Esmira.

Ono što hoću reći, ova ekipa može igrati ofanzivno daleko bolje, imamo igrače za to, nismo ni najmanje loši.
Ovo je ključ i glavno pitanje čitave rasprave koja se vodi nakon utakmice sa Švicarskom. Da li je moguće izvući više od veznog reda sa igračima kojima imamo odabirom drugih igrača ili promjenom formacije? Ja mislim da jeste i to ne mnogo, ali da time žrtvujemo druge stvari u kojima smo dobri.
Pa dobro treba biti realan i priznati da smo npr protiv Svice imali 2-3 akcije sa lijeve strane kada se Edin spustio u trokut izmedju njihovog desnog beka sestice/osmice i napadaca po loptu. Pitanje je je li problem u 6 ili u toj 8/10. Nekada je to ok do Sunjica/ Benje ali onda fakat vidis da nema rjesenja i da moraju igrati nazad.
Da li bi nam pomoglo da zrtvujemo jednog napadaca zarad tog covjeka na sredini ne mozemo znati jer utakmicu protiv Makedonije nismo iskoristili da probamo 4-5-1. Protiv Paname smo takodje izasli u standardnoj postavi. Doduse bilo je protiv obje ekipe nekih promjena ali takticke zamisli ne znamo. Plus smo imali povrijedjenih igraca pa je tesko bilo skontati sta i kako,dodaj na to onaj teferic u Sarajevu i slab intenzitet jer se svako bojao povrede ispade da nismo ni igrali tekmu.
Ja ne vjerujem da ce Sergej pokusati novu formaciju u tako bitnoj utakmici i da cemo igrati standardno 4-4-2.
A evo pitanje vama dvojici. Da ste vi selektori koga biste zrtvovali zarad jednog veznjaka? Ermedina koji trci kao navijen ili Edina koji je najveca zvijezda ekipe?
Osim toga sa Mahmicem, Esmirom i Kerimom u prvoj bismo imali obdaniste u navali. Edin sam naprijed je takodje los izbor jer gubimo na presingu i tranziciju ne bismo ni imali jer bi nam falio napadac.
Kako god okrenes gubis isto onoliko koliko i dobijas.
Pa upravo,to je bila i moja poenta,ja čak mislim da gubiš više nego što dobijaš. Prilično sam siguran da idemo sa 442 na Katar. Imat ćemo manju inicijativu nego što je protiv njih imala Švica,ali vjerujem da ćemo ih ubit ubačajima,prekidima i duelima.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 9792
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AllGunsBlazing » 21 jun 2026, 10:28

sidras je napisao/la:
21 jun 2026, 00:50
nije neg nesmijes odgovorit zato sto sam te matiro . strucnjak sa foruma a ustvari serator obicni , to stose ti osjecas ismijanim toje tvoj kompleks . kapaticetet osobe ko sto si ti je da je serator obican . dje su ti diplome seratoru za trenera ako znas bolje od barbareza , zato nekenjaj
Krcis koliko si nepismen. Krcis.

Nije uopste poenta u meni. Poenta je da neko poput tebe ne moze braniti Barbareza. Znaci dodjes na nivo da budes prvo pismen pa cemo se onda raspravljati oko odluka koje donosi Barbarez. Do tad, niko te nista nije pitao.


Na temu treceg veznjaka i ko to moze biti i da li imamo takvog igraca: ako utakmice protiv Sj. Mak. i Paname nisu pokazale da trenutni vezni red nije odrziv, onda mi nemamo sta dalje pricati. Mi i ne znamo kako bi izgledao Gigovic i/ili Mahmic u veznom redu sa recimo Amirom jer je selektor uporno forsirao Tahirovica. Moze se vrlo lahko desiti da ni vezni red sa tri igraca nije rjesenje jer mozda ni ovi nisu kvalitet, ali mi to ne znamo jer nismo ni probali. Zato sto je velika stvar u igri protiv Katara, to necemo ni probati. Cinjenica ostaje da sa ovim veznim redom nemamo igru i to je jedino sto znamo.

Neko je dobro placen da nadje najbolje rjesenje za vezni red, za napad i odbranu. Odbrana je relativno ustimana, vezni red nikako, a za napad bismo znali da stvaramo sanse. Izgovor nije i ne moze biti nemamo kvalitet. Pored toga sto nemamo kvalitet imamo i situaciju da nam uporno igraju dva defanzivna vezna u sredini. Kao sto nam igraju i dva ista tipa spica u napadu. Mozda je neki drugi vezni jednako kvalitetan Tahirovicu, ali posjeduje druge vjestine. Mozda, mozda, mozda.
Celik!3,2,2.

SanaBosna
Postovi: 1359
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la SanaBosna » 21 jun 2026, 10:54

AllGunsBlazing je napisao/la:
21 jun 2026, 10:28
sidras je napisao/la:
21 jun 2026, 00:50
nije neg nesmijes odgovorit zato sto sam te matiro . strucnjak sa foruma a ustvari serator obicni , to stose ti osjecas ismijanim toje tvoj kompleks . kapaticetet osobe ko sto si ti je da je serator obican . dje su ti diplome seratoru za trenera ako znas bolje od barbareza , zato nekenjaj
Krcis koliko si nepismen. Krcis.

Nije uopste poenta u meni. Poenta je da neko poput tebe ne moze braniti Barbareza. Znaci dodjes na nivo da budes prvo pismen pa cemo se onda raspravljati oko odluka koje donosi Barbarez. Do tad, niko te nista nije pitao.


Na temu treceg veznjaka i ko to moze biti i da li imamo takvog igraca: ako utakmice protiv Sj. Mak. i Paname nisu pokazale da trenutni vezni red nije odrziv, onda mi nemamo sta dalje pricati. Mi i ne znamo kako bi izgledao Gigovic i/ili Mahmic u veznom redu sa recimo Amirom jer je selektor uporno forsirao Tahirovica. Moze se vrlo lahko desiti da ni vezni red sa tri igraca nije rjesenje jer mozda ni ovi nisu kvalitet, ali mi to ne znamo jer nismo ni probali. Zato sto je velika stvar u igri protiv Katara, to necemo ni probati. Cinjenica ostaje da sa ovim veznim redom nemamo igru i to je jedino sto znamo.

Neko je dobro placen da nadje najbolje rjesenje za vezni red, za napad i odbranu. Odbrana je relativno ustimana, vezni red nikako, a za napad bismo znali da stvaramo sanse. Izgovor nije i ne moze biti nemamo kvalitet. Pored toga sto nemamo kvalitet imamo i situaciju da nam uporno igraju dva defanzivna vezna u sredini. Kao sto nam igraju i dva ista tipa spica u napadu. Mozda je neki drugi vezni jednako kvalitetan Tahirovicu, ali posjeduje druge vjestine. Mozda, mozda, mozda.
Upravo, imas dvije prijateljske da nesto "iskopas" probas a ti furas isti sastav, meni do dan danas nije jasno pored Bajramovica, Hrgovica i Milenkovica da niko nije predlozio selektoru ili jednostavno ne smiju.

Ovako kad gledas I probleme s veznim redom mozda je rjesenje tri veznjaka ili kao sto si napisao mozda I nije, ali jbm mater zar se nije moglo probati.

Kad bi ovako izasli pa probali

Vasilj
Dedic Katic Muharemovic Kolasinac
Basic Sunjic
Bajraktarevic Mahmic Alajbegovic
Dzeko/Demirovic

Avatar
Madal
Postovi: 5993
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 11:48

AllGunsBlazing je napisao/la:
21 jun 2026, 10:28


Na temu treceg veznjaka i ko to moze biti i da li imamo takvog igraca: ako utakmice protiv Sj. Mak. i Paname nisu pokazale da trenutni vezni red nije odrziv, onda mi nemamo sta dalje pricati. Mi i ne znamo kako bi izgledao Gigovic i/ili Mahmic u veznom redu sa recimo Amirom jer je selektor uporno forsirao Tahirovica. Moze se vrlo lahko desiti da ni vezni red sa tri igraca nije rjesenje jer mozda ni ovi nisu kvalitet, ali mi to ne znamo jer nismo ni probali. Zato sto je velika stvar u igri protiv Katara, to necemo ni probati. Cinjenica ostaje da sa ovim veznim redom nemamo igru i to je jedino sto znamo.

Neko je dobro placen da nadje najbolje rjesenje za vezni red, za napad i odbranu. Odbrana je relativno ustimana, vezni red nikako, a za napad bismo znali da stvaramo sanse. Izgovor nije i ne moze biti nemamo kvalitet. Pored toga sto nemamo kvalitet imamo i situaciju da nam uporno igraju dva defanzivna vezna u sredini. Kao sto nam igraju i dva ista tipa spica u napadu. Mozda je neki drugi vezni jednako kvalitetan Tahirovicu, ali posjeduje druge vjestine. Mozda, mozda, mozda.
U moru gluposti ovo je dosta realan upis i osvjezenje.
Barbarez je forsirao Tahirovica i doveo se do toga da galami na njega protiv Svicarske.
Ja generalno smatram da nam je najveci problem sto mi nismo ni ovu 442 uigrali i usavrsili a kamo li neke alternative. Mi smo se skupljali u toku kvalifikacija, pa 3 kljucna igraca smo dobili tek kvalifikacije a to su Muharemovic, Bajraktarevic i Alajbegovic. Evo i Mahmica smo tek skoro dobili.
Ekipe protiv kojih smo igrali godinama igraju isto i znaju sta i kako igraju. Mislim da ce nam liga nacija dosta dobro doci jer su ekipe koje bi trebale biti naseg ranga. Ovo sad je krpljenje koje cak i ide relativno jer smo u igri samo da pobjedimo Katar.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
signalidunapark
Postovi: 1527
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 21 jun 2026, 12:00

SanaBosna je napisao/la:
21 jun 2026, 10:54
AllGunsBlazing je napisao/la:
21 jun 2026, 10:28
sidras je napisao/la:
21 jun 2026, 00:50
nije neg nesmijes odgovorit zato sto sam te matiro . strucnjak sa foruma a ustvari serator obicni , to stose ti osjecas ismijanim toje tvoj kompleks . kapaticetet osobe ko sto si ti je da je serator obican . dje su ti diplome seratoru za trenera ako znas bolje od barbareza , zato nekenjaj
Krcis koliko si nepismen. Krcis.

Nije uopste poenta u meni. Poenta je da neko poput tebe ne moze braniti Barbareza. Znaci dodjes na nivo da budes prvo pismen pa cemo se onda raspravljati oko odluka koje donosi Barbarez. Do tad, niko te nista nije pitao.


Na temu treceg veznjaka i ko to moze biti i da li imamo takvog igraca: ako utakmice protiv Sj. Mak. i Paname nisu pokazale da trenutni vezni red nije odrziv, onda mi nemamo sta dalje pricati. Mi i ne znamo kako bi izgledao Gigovic i/ili Mahmic u veznom redu sa recimo Amirom jer je selektor uporno forsirao Tahirovica. Moze se vrlo lahko desiti da ni vezni red sa tri igraca nije rjesenje jer mozda ni ovi nisu kvalitet, ali mi to ne znamo jer nismo ni probali. Zato sto je velika stvar u igri protiv Katara, to necemo ni probati. Cinjenica ostaje da sa ovim veznim redom nemamo igru i to je jedino sto znamo.

Neko je dobro placen da nadje najbolje rjesenje za vezni red, za napad i odbranu. Odbrana je relativno ustimana, vezni red nikako, a za napad bismo znali da stvaramo sanse. Izgovor nije i ne moze biti nemamo kvalitet. Pored toga sto nemamo kvalitet imamo i situaciju da nam uporno igraju dva defanzivna vezna u sredini. Kao sto nam igraju i dva ista tipa spica u napadu. Mozda je neki drugi vezni jednako kvalitetan Tahirovicu, ali posjeduje druge vjestine. Mozda, mozda, mozda.
Upravo, imas dvije prijateljske da nesto "iskopas" probas a ti furas isti sastav, meni do dan danas nije jasno pored Bajramovica, Hrgovica i Milenkovica da niko nije predlozio selektoru ili jednostavno ne smiju.

Ovako kad gledas I probleme s veznim redom mozda je rjesenje tri veznjaka ili kao sto si napisao mozda I nije, ali jbm mater zar se nije moglo probati.

Kad bi ovako izasli pa probali

Vasilj
Dedic Katic Muharemovic Kolasinac
Basic Sunjic
Bajraktarevic Mahmic Alajbegovic
Dzeko/Demirovic
"Probavanje" je jedna kategorija, a uigravanje skroz druga. Ukoliko ubacimo trećeg veznjaka ispada nam jedan napadač (Demirović), a to stvara dodatne probleme.
Mi imamo četrdesetogodišnjeg centarfora, koji je u svojim najboljim danima imao ograničen radijus kretanja, što znači da bi svaka formacija bez drugog napadača Džeku stavila u poziciju da se spušta na desetku. Krila nam jesu potentna, ali ne u toj mjeri da nadoknade manjak klasičnog centarfora u zadnjoj trećini terena. Ukoliko želimo igrati s Džekom, to MORA biti formacija s 2 napadača.
Protiv Katara možemo riskirat i sa 3-5-2, i sa nekom napadačkijom vezom u 4-4-2 tipa Bašić i Mahmić, ali sve ostale utakmice mi smo osuđeni na upijanje protivničkog pritiska, na lovljenje kontri i prekida.

Avatar
Threeplanetrees
Postovi: 1777
Pridružen/a: 11 jul 2025, 13:11

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Threeplanetrees » 21 jun 2026, 13:01

Selektore samo ofanzivno i pametno protiv Katara do najvećeg reprezentativnog uspjeha i produženja sna na još nekoliko dana. Svjetsko prvenstvo ogromno iskustvo za ove mlade igrače i sve sljedeće turnire koji nas čekaju. Teško je to seoskim fudbalskim stručnjacima objasniti šta sno uradili ali nema ni potrebe. Hvala Barba Spaha i stručni štab na ovom ljetu šta god bude poslje srijede

Avatar
Arvid
Postovi: 24100
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Arvid » 21 jun 2026, 13:05

Spahic98 je napisao/la:
20 jun 2026, 14:00
To sto smo pobjedili Italiju na penale ne znaci da smo neka sila
Teško je ustanoviti u čemu smo gori, hajpanju i letenju u nebesa ili u omalovažavanju stvari ispod svakog nivoa kao ovaj tvoj post, rekao bi čovjek stajali na crti i čekali penale pa šta Bog da, evo po ko zna koji put crno na bijelo da smo nadigrali Italiju u toj utakmici:

slika
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 9792
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AllGunsBlazing » 21 jun 2026, 13:11

Sad cu ja postaviti problematicno pitanje. Je li moramo igrati sa Dzekom? Zasto Dzeko na klupi znaci da nemamo klasicnog centarfora? Sta je to Demirovic u Stuttgartu da nije ovdje? Tabakovic? Jovo?

Drugo pitanje, kako lovimo kontre ako imamo cetrdesetogodisnjeg spica u igri? Znamo, pri tome, da ni Demirovic nije najeksplozivniji igrac.

Trece pitanje, zar se Dzeko svakako ne spusta u vezni red u trenutnoj formaciji?

Zato treba selektor pronaci najbezbolnije rjesenje, a da smo konkuretni. Opet se vracamo na ono da nismo probali sa tri vezna, nismo probali samog jednog spica (Dzeko, Demirovic ili Tabakovic). Mi govorimo da to stvara dodatne probleme, ali to ne znamo jer nismo ni probali.

Mozda sam dosadan, ali jedino sto znamo da sa trenutnih 4-4-2 nemamo kontrolu nad igrom. Vezni red ispada i ofanzivno i defanzivni. Svicarci su prolazili kako su htjeli. Samo pukom srecom i dobrom igrom Muharemovica nismo ranije bili u zaostatku. Postavlja se i pitanje zasto Dedic ne pruza bolje partije. Navikli smo i od Katica bolje utakmice. Sva su krila zakazala. Demirovic isto.

Ne treba pretjerano biti pametan, samo odgovoriti na sljedece pitanje: jesmo li na nivou na kojem smo bili protiv Italije? Mislim da nismo. Ne mozes se plasirati na SP i onda igrati gore nego u kvalifikacijama. To pobija onu izjavu da gradimo buducnost. Pri tome se ni jedan igrac nije oprostio, ekipa ostala ista. Pa cak je i Tahirovic izgledao kao igrac protiv Italije. Da ne bude referentna tacka samo Italija, bolje smo igrali i protiv Walesa i u gostima protiv Austrije. Borbenije mozda tacnija rijec. Svejedno, izgledali vise kao profesionalci nego prethodnih 7-10 dana.
Celik!3,2,2.

Avatar
Spahic98
Postovi: 1199
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Spahic98 » 21 jun 2026, 13:21

Arvid je napisao/la:
21 jun 2026, 13:05
Spahic98 je napisao/la:
20 jun 2026, 14:00
To sto smo pobjedili Italiju na penale ne znaci da smo neka sila
Teško je ustanoviti u čemu smo gori, hajpanju i letenju u nebesa ili u omalovažavanju stvari ispod svakog nivoa kao ovaj tvoj post, rekao bi čovjek stajali na crti i čekali penale pa šta Bog da, evo po ko zna koji put crno na bijelo da smo nadigrali Italiju u toj utakmici:

slika
Nisi ozbiljne sanse stvorio svih 120 minuta osim onog centarsuta Dedica
I ta statistika ti govori da je italija sa igracem manje imala vise velikih sansi
BUCA POTOK



FUDBALSKI KLUB SARAJEVO

Avatar
hurem
Postovi: 10141
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hurem » 21 jun 2026, 13:31

Micron je napisao/la:
21 jun 2026, 10:22
top review tekme
Evo da postavimo i na ovoj temi, da neznalice uvide koliko pojma nemaju.
Isto tako šta zna Amar Osim kada kaže da smo dobro odigrali 75 minuta do prvog gola Sviacaraca nakon naše greške a potom ubrzo i crvenog gola?! - znaju bolje vrli forumaši.
Nekoliko forumaša uporno ističe kako je Švicarska cijelo vrijeme kontrolisala utakmicu, imala posjed i bilo je pitanje kada ce pasti gol - to je čista laž jer smo zapravo mi dobrim dijelom drugog poluvremena kontrolisali posjed i bili bliže golu do te nesretne minute ili minuta (greška Memica i crveni Muharemovica).

Alajbegovic - rekao sam prije utakmice da ce vrlo vjerovatno početi zbog fudbalsko-nefudbalskih razloga - Barbarez je podlegao pritisku i dao momku startnu poziciju kako bi zadovoljio i njega ali i navijače jer je utakmica protiv Švicarske to dozvoljavala - odnosno nije to bila utakmica BITI ILI NE BITI.
Da smo protiv Švicaraca igrali za prolaz, NIKADA ni u bilo kakvim kombinacijama Alajbegovic ne bi bio opcija za start. Bas kao sto nije bio opcija protiv Rumunije, Austrije, Walesa, Italije, Kanade. Već protivnik kao sto je Katar dozvoljava da Alajbegovic bude starter.
Vrijeme je pred njim i on je naša budućnost, ako Bog da. Ali taktički i kada je u pitanju disciplina, još je posla pred njim.

Futbol
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 mar 2026, 11:50
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Futbol » 21 jun 2026, 13:37

Sad sa malo većim vremenskim odmakom, selektorovi botovi bi mogli malo "pojačati" I pisati da smo protiv Švicarske bili bolja ekipa tokom cijele utakmice, a ne samo 60 minuta ili 75 minuta.

mire96
Postovi: 1067
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la mire96 » 21 jun 2026, 14:02

Ma necemo se lagat, utakmica protiv Svicarske je bila losa. Dobra stvar je sto je svako iole realan i mogao ocekivati 4 boda u prve dvije utakmice - sto i imamo u ovom trenutku. To sto je neko iz ove grupe ocekivao 7 bodova i mozda neku R16 ili 1/4 je do njih same, ali to bi bilo ravno svjetskom cudu. Nemamo mi ekipu za takvo nesto, ksto se i u kvalifikacijama vidjelo, koliko god ona nestvarna predstava protiv Italije mozda zavarala ljude. Ali to ne znaci da je ova utakmica morala ovako zavrsiti, jer smo u potpunosti nadigrani bez ikakve inicijative nase da ista uradimo naprijed. I meni se cinilo da to nije ni zato sto smo mi tako htjeli takticki, vec i u situacijama kad smo se nasli pred njihovim golom, mi nismo znali kako to pretvoriti u gol sansu. To je svakako razlog za brigu protiv Katara, jer mi njih moramo napadati i moramo im zabijati golove. Na kraju krajeva statistika jasno kaze da smo imali manje sansi od Svicarske, manje posjeda, manje tacnih dodavanja, niti jednu veliku sansu, nula uspjesnih centarsuteva (na koje smo kao isli btw), samo tri oduzete lopte. Sveukupno je to lose izgledalo i dan za zaboraviti.
Eh sad, protiv Katara bi to trebala biti druga prica, i imaju priliku tu da se iscupaju i sa pobjedom da postignu cilj koji smo imali za SP. Ali ako se kojim slucajem to ne desi ili ne daj Boze izgubimo od Katara, to je svakako neuspjeh jer su oni medju najgorim ekipama (ako ne i najgora) na citavom prvenstvu. Ako ne protiv njih, protiv koga?

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 3493
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la PeppermintSA » 21 jun 2026, 14:05

Može se pakovati ovako ili onako, ali ako ne pobijedimo Katar biće veći neuspjeh nego ispadanje u grupi 2014.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: invincible1921, majstorS35, mukydesign, Pact1921, Pensioner26, Shevko i 65 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []