24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

dena24
Postovi: 408
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la dena24 » 21 jun 2026, 02:48

Edincapitano je napisao/la:
21 jun 2026, 01:26
Dobar je ovaj forum.

Kanada nas ubila, nemamo pojma kako smo uzeli bod, Svicarska nas rasula i sad mi kao hocemo Ameriku koja je pojela svoju grupu jer se s njima moze igrati. Ali nije dobro, mozda sudije poguraju isto. :rol:
popisali smo se nad kanadom usred toronta. svicarska nas nije rasula dok im nismo poklonili gol i crveni. a u nok aut moze svak svakoga dobiti.
kako ovo mrzim, znaci minus dzeke imas najmladju ekipu na SP a jedes **** da je to nevjerovatno

dena24
Postovi: 408
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la dena24 » 21 jun 2026, 02:50

ovo protiv katara nece biti lako, imaju iskustva od azijiskog kupa da igraju finale protiv jacih ekipa. nadam se da cemo silom utrpati taj jedan gol vise. vidim kako su turci prosli i sad ovaj curacao kako muci ecuadora. sta god bude ponosan sam na momke kako su se borili i imamo dobru buducnost

Avatar
TonySosa
Postovi: 6823
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la TonySosa » 21 jun 2026, 04:02

Eto sad i zvanicno igramo ili protiv USA ili protiv Njemacke u 1/16 finala ako dobijemo Katar.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Kenozoik
Postovi: 71
Pridružen/a: 12 apr 2009, 19:34
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Kenozoik » 21 jun 2026, 04:17

Stvar sa Katarom je što i oni moraju napasti nas. I njima je cilj prolaz dalje i jedini put je da nas dobiju, što znači da im nikakav haramball ne dolazi u obzir—osim ako kojim slučajem oni povedu.

Nadam se da će Barbarez ipak početi sa trojicom u sredini da bolje zadržimo posjed. Ovo je ipak prva utakmica gdje po kvalitetu možemo očekivati više lopte u našim nogama neko kod protivnika.

Mislim i da će prvi gol u svakom slučaju biti najteži. Ili drugačije rečeno, da bi put od 0-0 do 1-0 bio dosta teži nego od 1-0 do 3-0.

SanaBosna
Postovi: 1358
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la SanaBosna » 21 jun 2026, 07:16

PasodelMar je napisao/la:
20 jun 2026, 23:48
hz1987 je napisao/la:
20 jun 2026, 23:31
slika

Ja bih ovako da istrce u formaciji 3-5-2 koja se povlacenjem bokova defanzivno aktivira 5-3-2, ofanzivno u 3-4-3 gdje Mahmic ulijece kao omaleni treci napadac izmedju 2 jablana i ima funkciju 3 u sredini ispred 2 zadnja vezna u formaciji 3-5-2 da drzimo sredinu jer on moze da distribuira i po bokovima (siri igru) i da poturi napadacima koji se mogu zagraditi i pola odbrane na sebi zadrzati. A jablani trebaju za ubacivanje u sesnaesterac s bokova + prekidi. Demirovic je manjak na terenu zbog neefikasnosti.
Dobro izgleda i prošlo bi ovo protiv Katara sigurno.

Ipak, mišljenja sam da neće ništa mijenjati u formaciji i da krećemo u 4-4-2 sistemu. Mislim, ako je to forsirao protiv znatno jačih reprezentacija koji napadaju posjed i traže inicijativu na sredini terena, onda ne vidim razlog da to sada mijenja protiv objektivno dosta slabijeg protivnika od nas.

3-5-2 ne bih inače forsirao protiv jačih reprezentacija iz razloga što bi Dedic i Memic (u tvojoj formaciji) bili primorani držati sami čitavu stranu. U slučaju probijanja protivnika po bokovima, dodjes u situaciju da imaš velike rupe sa strane oko 16terca i da se odbrana sa 3 razvlači maksimalno. Taj dodatni prostor će ti kvalitetne reprezentacije znati iskoristiti. Došli bi brzo u nezavidnu situaciju. 3-5-2 izgleda super na papiru što se tiče sredine i napada, ali je preopasno za odbranu. Kod nas je to u LN više ličilo na 5-3-2, a opet nismo bili u stanju čuvati mrežu jer nam je sredina terena bila pregažena kroz 90m.

Najbolje za nas je trenutno 442 protiv slabijih protivnika i 4-2-3-1 ili 4-5-1 (obavezno 4 u odbrani i gusta sredina) protiv najjačih reprezentacija.
sigurno ostaje ista formacija, cak i mislim Tahirovic i Sunjic igraju od pocetka.

Ali bi volio

Vasilj
Dedic Katic Hadzikadunic Kolasinac
Bajraktarevic Mahmic Basic Alajbegovic
Dzeko Lukic

Dzeko prvo poluvrijeme a Tabakovic drugo.

Mocvara1991
Postovi: 1097
Pridružen/a: 17 mar 2024, 15:14
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Mocvara1991 » 21 jun 2026, 08:03

TonySosa je napisao/la:
21 jun 2026, 04:02
Eto sad i zvanicno igramo ili protiv USA ili protiv Njemacke u 1/16 finala ako dobijemo Katar.
Kako se odreduje ko ce nam biti protivnik? Gotovo svi pisu da je USA,a ima sanse i da bude Njemacka

GG3
Postovi: 4144
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la GG3 » 21 jun 2026, 08:15

hz1987 je napisao/la:
20 jun 2026, 23:31
slika

Ja bih ovako da istrce u formaciji 3-5-2 koja se povlacenjem bokova defanzivno aktivira 5-3-2, ofanzivno u 3-4-3 gdje Mahmic ulijece kao omaleni treci napadac izmedju 2 jablana i ima funkciju 3 u sredini ispred 2 zadnja vezna u formaciji 3-5-2 da drzimo sredinu jer on moze da distribuira i po bokovima (siri igru) i da poturi napadacima koji se mogu zagraditi i pola odbrane na sebi zadrzati. A jablani trebaju za ubacivanje u sesnaesterac s bokova + prekidi. Demirovic je manjak na terenu zbog neefikasnosti.
Katic je igrač koji moze jedino igrati centralnog braniča u ovoj postavi a nikako ovog bočnog. Jednostavno mu fali brzine i okretljivosti.
Barbine Barbike vole Tika-taku 🚨🚨

Blueforce21
Postovi: 311
Pridružen/a: 24 sep 2018, 13:49
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Blueforce21 » 21 jun 2026, 08:30

Mocvara1991 je napisao/la:
21 jun 2026, 08:03
TonySosa je napisao/la:
21 jun 2026, 04:02
Eto sad i zvanicno igramo ili protiv USA ili protiv Njemacke u 1/16 finala ako dobijemo Katar.
Kako se odreduje ko ce nam biti protivnik? Gotovo svi pisu da je USA,a ima sanse i da bude Njemacka
Imaš brate na Wikipediji možda najbolje objašnjeni scenariji zavisno iz kojih grupa prođu trećeplasirani sve moguće kombinacije, samo u jednoj mislim da nas kači Njemačka, gotovo sve ostalo mislim da je USA

Mocvara1991
Postovi: 1097
Pridružen/a: 17 mar 2024, 15:14
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Mocvara1991 » 21 jun 2026, 08:41

Blueforce21 je napisao/la:
21 jun 2026, 08:30
Mocvara1991 je napisao/la:
21 jun 2026, 08:03
TonySosa je napisao/la:
21 jun 2026, 04:02
Eto sad i zvanicno igramo ili protiv USA ili protiv Njemacke u 1/16 finala ako dobijemo Katar.
Kako se odreduje ko ce nam biti protivnik? Gotovo svi pisu da je USA,a ima sanse i da bude Njemacka
Imaš brate na Wikipediji možda najbolje objašnjeni scenariji zavisno iz kojih grupa prođu trećeplasirani sve moguće kombinacije, samo u jednoj mislim da nas kači Njemačka, gotovo sve ostalo mislim da je USA

Hvala drug. 👍👍

bordobijeli
Postovi: 18297
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la bordobijeli » 21 jun 2026, 08:49

Ocekujem sastav kao protiv Italije samo umjesto Muharemovica -Radeljic.
Vasilj
Dedic
Katic
Radeljic
Kolasinac
Sunjic
Basic
Memic
Bajraktarevic
Demirovic
Dzeko

S klupe imas Mahmic,Alajbegovic, Tabakovic, Lukic,Tahirovic,Hadziahmetovic.

Avatar
Madal
Postovi: 5978
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 09:03

bordobijeli je napisao/la:
21 jun 2026, 08:49
Ocekujem sastav kao protiv Italije samo umjesto Muharemovica -Radeljic.
Vasilj
Dedic
Katic
Radeljic
Kolasinac
Sunjic
Basic
Memic
Bajraktarevic
Demirovic
Dzeko

S klupe imas Mahmic,Alajbegovic, Tabakovic, Lukic,Tahirovic,Hadziahmetovic.
Protiv Kipra smo 2x igrali da jednim napadacem, ja ocekujem isto ili da uglavi dvojicu uz Mahmica obavezno, ovo je utakmica za njega. Siguran sam da cemo drugacije izaci nego prve dvije.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Blueforce21
Postovi: 311
Pridružen/a: 24 sep 2018, 13:49
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Blueforce21 » 21 jun 2026, 09:08

dena24 je napisao/la:
21 jun 2026, 02:48
Edincapitano je napisao/la:
21 jun 2026, 01:26
Dobar je ovaj forum.

Kanada nas ubila, nemamo pojma kako smo uzeli bod, Svicarska nas rasula i sad mi kao hocemo Ameriku koja je pojela svoju grupu jer se s njima moze igrati. Ali nije dobro, mozda sudije poguraju isto. :rol:
popisali smo se nad kanadom usred toronta. svicarska nas nije rasula dok im nismo poklonili gol i crveni. a u nok aut moze svak svakoga dobiti.
kako ovo mrzim, znaci minus dzeke imas najmladju ekipu na SP a jedes **** da je to nevjerovatno
Mislim da ovi pljuvači ne kontaju da je za ove momke najbutnije iskustvo igranja na ovakvom takmičenju, kako god prošlo u srijedu. Bili su, vidjeli su šta se zahtijeva, i fakat su se borili. Otkinuli smo bod jakoj dobroj Kanadi, a Švica je dlaa 4 gola zbog igrača više, sumnjam da bi uvalili ijedan još da nije crvenog bilo. Itekako imamo potencijala za još naredna 2 Eura i Svjetsko 2030, samo se treba potruditi da javnost (mediji i 2 miliona selektora među nama) ne proguta igrače kao prethodne generacije

Avatar
Madal
Postovi: 5978
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 09:23

Blueforce21 je napisao/la:
21 jun 2026, 09:08
dena24 je napisao/la:
21 jun 2026, 02:48
Edincapitano je napisao/la:
21 jun 2026, 01:26
Dobar je ovaj forum.

Kanada nas ubila, nemamo pojma kako smo uzeli bod, Svicarska nas rasula i sad mi kao hocemo Ameriku koja je pojela svoju grupu jer se s njima moze igrati. Ali nije dobro, mozda sudije poguraju isto. :rol:
popisali smo se nad kanadom usred toronta. svicarska nas nije rasula dok im nismo poklonili gol i crveni. a u nok aut moze svak svakoga dobiti.
kako ovo mrzim, znaci minus dzeke imas najmladju ekipu na SP a jedes **** da je to nevjerovatno
Mislim da ovi pljuvači ne kontaju da je za ove momke najbutnije iskustvo igranja na ovakvom takmičenju, kako god prošlo u srijedu. Bili su, vidjeli su šta se zahtijeva, i fakat su se borili. Otkinuli smo bod jakoj dobroj Kanadi, a Švica je dlaa 4 gola zbog igrača više, sumnjam da bi uvalili ijedan još da nije crvenog bilo. Itekako imamo potencijala za još naredna 2 Eura i Svjetsko 2030, samo se treba potruditi da javnost (mediji i 2 miliona selektora među nama) ne proguta igrače kao prethodne generacije
Za te stvari trebaju biti zaduzeni sportski novinari ali kod nas su oni Ibrulj i ostali retardi koji ih vec razapinju nakon Svicarske. Nama je ovo doslovno bonus takmicenje gdje probijamo barijeru igranja na prvenstvu gdje ce nam biti lakse igrati na narednom.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
DamirT
Postovi: 30818
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la DamirT » 21 jun 2026, 09:32

dena24 je napisao/la:
21 jun 2026, 02:48
Edincapitano je napisao/la:
21 jun 2026, 01:26
Dobar je ovaj forum.

Kanada nas ubila, nemamo pojma kako smo uzeli bod, Svicarska nas rasula i sad mi kao hocemo Ameriku koja je pojela svoju grupu jer se s njima moze igrati. Ali nije dobro, mozda sudije poguraju isto. :rol:
popisali smo se nad kanadom usred toronta. svicarska nas nije rasula dok im nismo poklonili gol i crveni. a u nok aut moze svak svakoga dobiti.
kako ovo mrzim, znaci minus dzeke imas najmladju ekipu na SP a jedes **** da je to nevjerovatno
On samo to i radi. Hvala Bogu, ima opcija foe.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

LenyYoro15
Postovi: 716
Pridružen/a: 11 avg 2025, 10:00
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la LenyYoro15 » 21 jun 2026, 09:48

Edincapitano je napisao/la:
21 jun 2026, 01:26
Dobar je ovaj forum.

Kanada nas ubila, nemamo pojma kako smo uzeli bod, Svicarska nas rasula i sad mi kao hocemo Ameriku koja je pojela svoju grupu jer se s njima moze igrati. Ali nije dobro, mozda sudije poguraju isto. :rol:
Kako ste se nakotili u pm :puke:

Nije tako, nego smo odigrali egal utakmicu protiv FENOMENALNE Canade kao domacina prvenstva koji se sprema za tu utakmicu vec 10 godina tj. od momenta kada su saznali da su domacini. Trebali smo povesti 2:0 na toj utakmici.

Protiv Svicarske, kao redovnog ucesnika knock out faze velikih takmicenja, smo bili bolji (da BOLJI) na terenu 75. minuta utakmice. Splet nesretnih okolnosti i par losijih reakcija je utakmicu ucio rezultatski katastrofalnom.

Za moj pojam fudbala, mi smo u obje utakmice pokazalo da zasluzujemo biti na SP.
Samo jos da dobijemo Qatar aBd i da crknete od muke :bih: :bih:

tuzlanskinacin
Postovi: 1536
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la tuzlanskinacin » 21 jun 2026, 10:08

Dobijamo Katar, a poslije je sve moguce i dat ce bog u inat dusmanima i neka onda na press Barba izadje i *ebe im svima majke.
#CarsijaOdjebi

LenyYoro15
Postovi: 716
Pridružen/a: 11 avg 2025, 10:00
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la LenyYoro15 » 21 jun 2026, 10:18

Treba neko sve ove defektističke nickove, koji se naslađuju nečim ovim dana, da izdvoji i da znamo ko su dušmani ovdje

Avatar
fukara87
Postovi: 5948
Pridružen/a: 15 sep 2010, 17:01
Lokacija: 75000, Tribina Sjever
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la fukara87 » 21 jun 2026, 10:26

Edincapitano je napisao/la:
21 jun 2026, 01:26
Dobar je ovaj forum.

Kanada nas ubila, nemamo pojma kako smo uzeli bod, Svicarska nas rasula i sad mi kao hocemo Ameriku koja je pojela svoju grupu jer se s njima moze igrati. Ali nije dobro, mozda sudije poguraju isto. :rol:
Popišam ti se u po face i takvim sličnim kao ti, jeste se nakotili što vas otac ne izdrka o šljivic kakav
Vjera u tebe nikad ne prestaje🔴⚫

Avatar
StevieG8
Postovi: 13289
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la StevieG8 » 21 jun 2026, 10:28

LenyYoro15 je napisao/la:
21 jun 2026, 09:48
Edincapitano je napisao/la:
21 jun 2026, 01:26
Dobar je ovaj forum.

Kanada nas ubila, nemamo pojma kako smo uzeli bod, Svicarska nas rasula i sad mi kao hocemo Ameriku koja je pojela svoju grupu jer se s njima moze igrati. Ali nije dobro, mozda sudije poguraju isto. :rol:
Kako ste se nakotili u pm :puke:

Nije tako, nego smo odigrali egal utakmicu protiv FENOMENALNE Canade kao domacina prvenstva koji se sprema za tu utakmicu vec 10 godina tj. od momenta kada su saznali da su domacini. Trebali smo povesti 2:0 na toj utakmici.

Protiv Svicarske, kao redovnog ucesnika knock out faze velikih takmicenja, smo bili bolji (da BOLJI) na terenu 75. minuta utakmice. Splet nesretnih okolnosti i par losijih reakcija je utakmicu ucio rezultatski katastrofalnom.

Za moj pojam fudbala, mi smo u obje utakmice pokazalo da zasluzujemo biti na SP.
Samo jos da dobijemo Qatar aBd i da crknete od muke :bih: :bih:
Haj sve al napisat da smo 75 minuta bolji od Svicarske moze samo neko ko nije ni gledao tu utakmicu
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Marokanci58
Postovi: 644
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Marokanci58 » 21 jun 2026, 10:30

POBJEDA ILI SMRT
BRATSTVO GRAČANiCA

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: AndreWilliams, antetokounmpo, drakemayelover, Enigmaa, Google Adsense [Bot], Kljukusar, onajlikk, Sheyi i 58 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []