24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
invincible1921
Postovi: 11393
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la invincible1921 » 21 jun 2026, 11:21

DamirT je napisao/la:
21 jun 2026, 11:16
Kako god, ali mora nesto promijeniti za srijedu definitivno. Cak i ono sto se govori kao nisu igrali neki zajedno. Nema veze, ne moze veza biti gora nego sad sigurno. Bod nam nista ne znaci.

A nadam se da ce se nesto promijeniti i nakon ovih nastupa igraca pred medijima gdje kritikuju da se vecinom branimo.
Jedino je bitno jel Barba stvarvno tolko lud pada se postavi tako da prepusti posjed yebenom Kataru u tekmi gdje nam samo pobjeda igra...

Sto se tice sastava, ja bih stavio seu na stopera i dedica i memica na bekove

Gore Kerim, Esmir, Dzeko, Demirovic..daj sve sto imamo, nemas sta kalkulisat vise

Medjutim poznavajuci barbu vjerovatno cr izvest isti sastav ko protiv svice smao ce stavit radeljica umjesto muharemovica
=\_1921_/=

TrofejiSuTu
Postovi: 1514
Pridružen/a: 26 sep 2020, 12:43
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la TrofejiSuTu » 21 jun 2026, 11:25

Upravo to. Izjave i sugestije igraca govore u prilog tome o cemu se pise ovdje.
Izmedju ostalih i Dedic,pa covjece i sami igraci ti indirektno nesto sugerisu sto do sad nisam primjetio da je bio slucaj.

Haloo,ovo je samo sad prilika i nikad vise,taman sljedece ili ko zna koje SP/EP igrali u finalu.

Dozovi se konacno!
„Neki pojedinci imaju dosta upitnika kad ne igraju, a ja imam upitnike kad igraju.“ ZZ
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!

Matterhorn22
Postovi: 73
Pridružen/a: 16 avg 2016, 15:02
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Matterhorn22 » 21 jun 2026, 11:37

eh jos da i nas srpski zet proradi

Avatar
Madal
Postovi: 5975
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 11:39

invincible1921 je napisao/la:
21 jun 2026, 11:21
Medjutim poznavajuci barbu vjerovatno cr izvest isti sastav ko protiv svice smao ce stavit radeljica umjesto muharemovica
Pa bas smo pokazali da mijenjamo, cesto i u toku utakmice, i da nemamo isti pristup kad smo u podredjenom polozaju i kad nismo.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
juka55
Postovi: 898
Pridružen/a: 15 jul 2024, 11:19
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la juka55 » 21 jun 2026, 11:43

budala je onaj koji misli da nećemo napast katar
SARAJEVO SIAMO NOI <3

Avatar
viKK
Postovi: 3614
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la viKK » 21 jun 2026, 11:45

Sergej Barbarez zagonetan: "Volio bih da nas Katar napadne.."

bordobijeli
Postovi: 18296
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la bordobijeli » 21 jun 2026, 11:46

TrofejiSuTu je napisao/la:
21 jun 2026, 11:25
Upravo to. Izjave i sugestije igraca govore u prilog tome o cemu se pise ovdje.
Izmedju ostalih i Dedic,pa covjece i sami igraci ti indirektno nesto sugerisu sto do sad nisam primjetio da je bio slucaj.

Haloo,ovo je samo sad prilika i nikad vise,taman sljedece ili ko zna koje SP/EP igrali u finalu.

Dozovi se konacno!
Pa nije defanzivna ekipa izasla protiv Svicarske 4-4-2 eh sto vezni red i krila nam nemaju trku to je nesto drugo. Mi nemamo vrhunske igrace na poziciji veznog reda 6-8 jednostavno Šunjic,Tahirovic,Hadziahnetovic,Basic su ok al nisu visoki nivo to je nas kljucni problem ,zbog loseg veznog reda Dedic i Kolsinac ne mogu biti ofanzivni a dva napadaca su odsjecena ,vapimo za box to box veznim igracem .Kako god dobit Katara i to je veliki uspjeh a za buducnsot moramo traziti moderna dva vezna.

FerdinandF
Postovi: 586
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la FerdinandF » 21 jun 2026, 11:47

Dedicevu izjavu mnogi tumače kao ne kritiku selektoru za nenapadački fudbal, vec kritiku fudbalerima za neimanje hrabrosti da se krene prema naprijed. Ja mislim da je i jedno i drugo.

RaZuti
Postovi: 843
Pridružen/a: 30 dec 2021, 20:05
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la RaZuti » 21 jun 2026, 11:48

ja smatram da Bašić/Šunjić sa Hadžijom bi bili bolji tandem nego sa Ronaldinhom von Brondby

tuzlanskinacin
Postovi: 1536
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la tuzlanskinacin » 21 jun 2026, 11:55

FerdinandF je napisao/la:
21 jun 2026, 11:47
Dedicevu izjavu mnogi tumače kao ne kritiku selektoru za nenapadački fudbal, vec kritiku fudbalerima za neimanje hrabrosti da se krene prema naprijed. Ja mislim da je i jedno i drugo.
A mozdq samo motivacija i poruka da protiv Katara nema izgovora i da se mora dobiti i ici naprijedit da bi sredili go razliku i bilici sigurni medju 8 treceplasiranih, a ne nikakva kritika.
#CarsijaOdjebi

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la signalidunapark » 21 jun 2026, 12:03

RaZuti je napisao/la:
21 jun 2026, 11:48
ja smatram da Bašić/Šunjić sa Hadžijom bi bili bolji tandem nego sa Ronaldinhom von Brondby
Da, utakmici protiv Katara...u ovim ostalim teško.

FerdinandF
Postovi: 586
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la FerdinandF » 21 jun 2026, 12:07

tuzlanskinacin je napisao/la:
21 jun 2026, 11:55
FerdinandF je napisao/la:
21 jun 2026, 11:47
Dedicevu izjavu mnogi tumače kao ne kritiku selektoru za nenapadački fudbal, vec kritiku fudbalerima za neimanje hrabrosti da se krene prema naprijed. Ja mislim da je i jedno i drugo.
A mozdq samo motivacija i poruka da protiv Katara nema izgovora i da se mora dobiti i ici naprijedit da bi sredili go razliku i bilici sigurni medju 8 treceplasiranih, a ne nikakva kritika.
Pa za gol razliku je kriv isključivo selektor, i niko više. Tačka.

FerdinandF
Postovi: 586
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la FerdinandF » 21 jun 2026, 12:09

signalidunapark je napisao/la:
21 jun 2026, 12:03
RaZuti je napisao/la:
21 jun 2026, 11:48
ja smatram da Bašić/Šunjić sa Hadžijom bi bili bolji tandem nego sa Ronaldinhom von Brondby
Da, utakmici protiv Katara...u ovim ostalim teško.
Zasto to mislis? Mislis da je Tahirovic defanzivno korisniji? Pokazi mi tu statistiku.

Avatar
invincible1921
Postovi: 11393
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la invincible1921 » 21 jun 2026, 12:09

Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 11:39
invincible1921 je napisao/la:
21 jun 2026, 11:21
Medjutim poznavajuci barbu vjerovatno cr izvest isti sastav ko protiv svice smao ce stavit radeljica umjesto muharemovica
Pa bas smo pokazali da mijenjamo, cesto i u toku utakmice, i da nemamo isti pristup kad smo u podredjenom polozaju i kad nismo.
Jedina prava promjena je bio Kerim ...Dzeko i Sunjic bi igrali i protiv kanade da su bili 100% spremni

Takodjer sve i da mijenja nesto dzaba ti kad koncepcijski ostajemo isto na terenu....brani se u 30m, osovji loptu, dodaj tahirovicu ili sunjicu, vrati je vasilju, vasilj u kukuruze..i sve u krug
=\_1921_/=

FerdinandF
Postovi: 586
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la FerdinandF » 21 jun 2026, 12:11

invincible1921 je napisao/la:
21 jun 2026, 12:09
Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 11:39
invincible1921 je napisao/la:
21 jun 2026, 11:21
Medjutim poznavajuci barbu vjerovatno cr izvest isti sastav ko protiv svice smao ce stavit radeljica umjesto muharemovica
Pa bas smo pokazali da mijenjamo, cesto i u toku utakmice, i da nemamo isti pristup kad smo u podredjenom polozaju i kad nismo.
Jedina prava promjena je bio Kerim ...Dzeko i Sunjic bi igrali i protiv kanade da su bili 100% spremni

Takodjer sve i da mijenja nesto dzaba ti kad koncepcijski ostajemo isto na terenu....brani se u 30m, osovji loptu, dodaj tahirovicu ili sunjicu, vrati je vasilju, vasilj u kukuruze..i sve u krug
Tačan opis naše igre ma ovom prvenstvu.

Avatar
invincible1921
Postovi: 11393
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la invincible1921 » 21 jun 2026, 12:12

FerdinandF je napisao/la:
21 jun 2026, 12:09
signalidunapark je napisao/la:
21 jun 2026, 12:03
RaZuti je napisao/la:
21 jun 2026, 11:48
ja smatram da Bašić/Šunjić sa Hadžijom bi bili bolji tandem nego sa Ronaldinhom von Brondby
Da, utakmici protiv Katara...u ovim ostalim teško.
Zasto to mislis? Mislis da je Tahirovic defanzivno korisniji? Pokazi mi tu statistiku.
Na stranu nase kritike, pogledo sam 5 podkasta, proticao 20 clanka, ispratio 50 analiza...i zakljucak je, da ne postoji stvar u kojoj tahirovic koristan...zasto?

ZATO STO NE POSTOJI NA TERENU, covjek se krije jer je vec odavno mrtav igrac koji je ubijen u pojam, i ono sto bi mogo ne usudjuje se da uradi...ako nastavi bit vise na klupi nego igri u Brondbyu, ne vidim vala ni poentu da ga se zove vise...
=\_1921_/=

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la signalidunapark » 21 jun 2026, 12:13

FerdinandF je napisao/la:
21 jun 2026, 12:09
signalidunapark je napisao/la:
21 jun 2026, 12:03
RaZuti je napisao/la:
21 jun 2026, 11:48
ja smatram da Bašić/Šunjić sa Hadžijom bi bili bolji tandem nego sa Ronaldinhom von Brondby
Da, utakmici protiv Katara...u ovim ostalim teško.
Zasto to mislis? Mislis da je Tahirovic defanzivno korisniji? Pokazi mi tu statistiku.
Nemam Amirovu statistiku i nisam ga gledao u Hullu, ali u utakmicama za reprezentaciju je bio spor i radijus kretanja mu je bio minimalan. Kažem, bit će dobar izbor protiv Katara, ali u ostalim utakmicama mora Bašić umjesto Tahirovića.

Avatar
viKK
Postovi: 3614
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la viKK » 21 jun 2026, 12:14

Gledam ponovo utakmicu Katara sa Svicarskom i par stvari se jako isticu:

- Ako je nama build-up od zadnje linije los, ovi ga apsolutno nemaju. Svaki gol aut je ispucavanje lopte, pokusa se nekako prebacit nekom od trojice u napadu i oni gledaju nekako da je gurnu nekome naprijed sto se uglavnom zavrsi gubljenjem posjeda. Mislim da, koliko god trebamo ofanzivno krenut, nasi stoperi ovdje trebaju bit jako oprezni, jer ne smijemo nekom glupom greskom izgubit posjed i dozvolit im da povedu. Na samom pocetku je Akanji profulao ispucavanje i poklonio onom Edmilsonu 1v1 ali je sreca taj pucao direkt u Kobela.
Isto pred kraj prvog poluvremena su bile dvije opasne situacije, u jednoj su nekako po desnom krilu poslali loptu prema petercu a drugi put je njihov desni bek poslao dugu loptu na lijevog beka koji je utrcavao i zamalo stigao da poslalje centarsut, ali je bila prejaka lopta na kraju. Imam osjecaj da ce mozda pokusat takve lopte trazit, slicno kao kad je Panama pokusavala da nam izmedju beka i stopera salje duge lopte. Afif isto ako ga pustis da vuce loptu stalno trazi neku priliku da posalje lob pas preko linija nekome ko utrcava (nijednom nije bio precizan doduse).

- Na Svicarce nisu nikakav prakticno presing radili na zadnju liniju, pustali su im da lako iznose loptu prema njihovoj polovici. To je i dijelom jer racunam da im je cilj bio da sacuvaju svoju mrezu a gore sta bude. Protiv nas s druge strane oni moraju ici na pobjedu, tako da imam osjecaj da bi u tom segmentu mozda cak i pokusali nesto. Pogotovo jer ako imaju ikakvog analiticara (a sigurno imaju), taj im je sigurno skrenuo paznju da mi lose iznosimo loptu pod pritiskom. Opet, to znaci da ce ostavljat vise prostora kojeg ne cuvaju pozadi.

- U onih par prilika gdje su izasli malo vise naprijed, znali su ostavit ogromne prostore nepokrivene po stranama. Takodjer po stranama su dosta ranjivi, Zakariu koji se najvise desno izvlacio nisu ni toliko cuvali jer su znali da je manje opasan, ali Vargas ih je par puta prosipao ko djecu. Mislim da treba startati sa Kerimom i Esmirom na obje strane.

- Opcenito lose brane peterac, u prvom poluvremenu gdje su Svicarci jos bili pod punim gasom, trebali su vodit 3-0 ali ove je neka visa sila pogledala tako da se Vargas isfulao kao nikad u zivotu. Znaci prolaze im kroz peterac igraci, ubacuju se, oni ih ne vide, gledaju svi u loptu. Ja mislim da je nam je najlaksa ruta do gola da se ko god bude igrao napadaca gura maksimalno u peterac, gura ih prema golu, slat centarsuteve i na jedan od njih cemo dat gol. Nebitno je li direktno ili na drugu loptu, ovi Katarci lose brane i druge lopte. Ko god bude cekao na 16m, Basic/Kerim/ko god vec, imat ce sigurno koju priliku za neki sut.


Svicarci su prosuli bodove jer umjesto da su u drugom poluvremenu ubacili u jos vecu brzinu i krenuli agresivnije, oni su usporili tempo i nekako nonsalantno igrali, valjda kontajuci da im ovi ne mogu zaprijetit pa ce probat lagano nesto odradit. Sve te neke kretnje, utrcavanja u peterac, iza ledja odbrane, utrcavanja bekova, vise manje su prestali.

Opet moram naglasit, Katar je stvarno los, gledano cisto po tehnickom kvalitetu, da oni imaju recimo Dedica bio bi im bukvalno Ronaldo. Ne znaci da ne mogu da se odbrane uz puno srece i da naprave neko cudo, ali cinjenica je da Svicarci u 100 utakmica 95 puta dobijaju ovo. Vidjecemo da li ce nam prednost biti sto im pobjeda protiv nas nesto ustvari igra, odnosno hoce li nam pomoci ako se budu otvorili prema naprijed i dali nam prostora. Ili ce mozda pokusati kao protiv Svicaraca, zatvorit se u bunker i onda kad imaju loptu slat je daleko da nas uhvate na krivoj nozi.
Zadnja izmjena: viKK, dana/u 21 jun 2026, 12:20, ukupno mijenjano 1 put.

Marokanci58
Postovi: 643
Pridružen/a: 24 sep 2025, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la Marokanci58 » 21 jun 2026, 12:18

TrofejiSuTu je napisao/la:
21 jun 2026, 11:25
Upravo to. Izjave i sugestije igraca govore u prilog tome o cemu se pise ovdje.
Izmedju ostalih i Dedic,pa covjece i sami igraci ti indirektno nesto sugerisu sto do sad nisam primjetio da je bio slucaj.

Haloo,ovo je samo sad prilika i nikad vise,taman sljedece ili ko zna koje SP/EP igrali u finalu.

Dozovi se konacno!
90% igrača se drži zajedno, ovI važniji indirektno poručuju gdje je problem, ostali trpe i šute, DEGENERIK KOCKARSKI NE KONTA ŠTA SE DEŠAVA.

NEKO šalje poruku pred kamerama kao Dzeko da je morao zatvoriti utakmicu, otvorena kritika indirektna, Dedić isto, Kerim se povukao skroz, trpi, čuti izdvojen od svih. Bajraktarević šalje poruku crnom slikom kakva je situacija a ona je CRNA itd itd.

Klošar tvrdoglavi neće da se dozove. Ici će namjerno sa istom postavom protiv Katra i sa Tahirovićem i Demirovićem da može se kurcit kako vjeruje u njih i proces i glumiti će Murinja.

Najveća prednost Katara je selektor koji je trenirao Real Madrid, SEVILJU, Porto a naš ne zna voditi juniore.

Mani mi se patetickih poruka i storija o patriotizmu

POBJEDA ILI OTKAZ SERGEJ
BRATSTVO GRAČANiCA

SanaBosna
Postovi: 1358
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: 24.06.2026: Bosna i Hercegovina - Katar

Post Postao/la SanaBosna » 21 jun 2026, 12:19

Hajmo biti realni, kad gledas gdje igraju igrace katara to ti sve govori, znaci ni jedan njihov igrac osim mozda ovog Afif nemaju kvalitet da nesto naprave, borice se oni, da, ali nemogu ni oni igrati na nerijesno ili da se totalno povuku, igrace i oni otvoreno jer moraju, mi najbolje sanse cemo imati iz prekide pogotovo zbog visine nasi igraca.

Ljudi su nedavno fkn gubili od Palestine, Zimbabwe.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Drum, Goalgetter, LenyYoro15, LukavacBHF, perun, Sheyi, Trinity74 i 74 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []