Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21911
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2026, 14:33

AllGunsBlazing je napisao/la:
21 jun 2026, 13:11
Sad cu ja postaviti problematicno pitanje. Je li moramo igrati sa Dzekom? Zasto Dzeko na klupi znaci da nemamo klasicnog centarfora? Sta je to Demirovic u Stuttgartu da nije ovdje? Tabakovic? Jovo?

Drugo pitanje, kako lovimo kontre ako imamo cetrdesetogodisnjeg spica u igri? Znamo, pri tome, da ni Demirovic nije najeksplozivniji igrac.

Trece pitanje, zar se Dzeko svakako ne spusta u vezni red u trenutnoj formaciji?

Zato treba selektor pronaci najbezbolnije rjesenje, a da smo konkuretni. Opet se vracamo na ono da nismo probali sa tri vezna, nismo probali samog jednog spica (Dzeko, Demirovic ili Tabakovic). Mi govorimo da to stvara dodatne probleme, ali to ne znamo jer nismo ni probali.

Mozda sam dosadan, ali jedino sto znamo da sa trenutnih 4-4-2 nemamo kontrolu nad igrom. Vezni red ispada i ofanzivno i defanzivni. Svicarci su prolazili kako su htjeli. Samo pukom srecom i dobrom igrom Muharemovica nismo ranije bili u zaostatku. Postavlja se i pitanje zasto Dedic ne pruza bolje partije. Navikli smo i od Katica bolje utakmice. Sva su krila zakazala. Demirovic isto.

Ne treba pretjerano biti pametan, samo odgovoriti na sljedece pitanje: jesmo li na nivou na kojem smo bili protiv Italije? Mislim da nismo. Ne mozes se plasirati na SP i onda igrati gore nego u kvalifikacijama. To pobija onu izjavu da gradimo buducnost. Pri tome se ni jedan igrac nije oprostio, ekipa ostala ista. Pa cak je i Tahirovic izgledao kao igrac protiv Italije. Da ne bude referentna tacka samo Italija, bolje smo igrali i protiv Walesa i u gostima protiv Austrije. Borbenije mozda tacnija rijec. Svejedno, izgledali vise kao profesionalci nego prethodnih 7-10 dana.
To je to, dok ne probaš ne možeš znati šta gubiš a šta dobijaš. Zato je meni žao što nismo iskoristili mečeve protiv Makedonije i Paname (pogotovo ovaj) na malo drugačiju formaciju, da vidimo nešto novo. Može biti da neće ništa valjati ali nema veze, barem, znamo na čemu smo.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
perun
Postovi: 938
Pridružen/a: 25 feb 2025, 14:50
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la perun » 21 jun 2026, 14:39

AllGunsBlazing je napisao/la:
21 jun 2026, 13:11
Sad cu ja postaviti problematicno pitanje. Je li moramo igrati sa Dzekom? Zasto Dzeko na klupi znaci da nemamo klasicnog centarfora? Sta je to Demirovic u Stuttgartu da nije ovdje? Tabakovic? Jovo?

Drugo pitanje, kako lovimo kontre ako imamo cetrdesetogodisnjeg spica u igri? Znamo, pri tome, da ni Demirovic nije najeksplozivniji igrac.

Trece pitanje, zar se Dzeko svakako ne spusta u vezni red u trenutnoj formaciji?

Zato treba selektor pronaci najbezbolnije rjesenje, a da smo konkuretni. Opet se vracamo na ono da nismo probali sa tri vezna, nismo probali samog jednog spica (Dzeko, Demirovic ili Tabakovic). Mi govorimo da to stvara dodatne probleme, ali to ne znamo jer nismo ni probali.

Mozda sam dosadan, ali jedino sto znamo da sa trenutnih 4-4-2 nemamo kontrolu nad igrom. Vezni red ispada i ofanzivno i defanzivni. Svicarci su prolazili kako su htjeli. Samo pukom srecom i dobrom igrom Muharemovica nismo ranije bili u zaostatku. Postavlja se i pitanje zasto Dedic ne pruza bolje partije. Navikli smo i od Katica bolje utakmice. Sva su krila zakazala. Demirovic isto.

Ne treba pretjerano biti pametan, samo odgovoriti na sljedece pitanje: jesmo li na nivou na kojem smo bili protiv Italije? Mislim da nismo. Ne mozes se plasirati na SP i onda igrati gore nego u kvalifikacijama. To pobija onu izjavu da gradimo buducnost. Pri tome se ni jedan igrac nije oprostio, ekipa ostala ista. Pa cak je i Tahirovic izgledao kao igrac protiv Italije. Da ne bude referentna tacka samo Italija, bolje smo igrali i protiv Walesa i u gostima protiv Austrije. Borbenije mozda tacnija rijec. Svejedno, izgledali vise kao profesionalci nego prethodnih 7-10 dana.
Evo ja ću ti kratko odgovoriti.
Ne moramo igrati sa Džekom, imamo klasičnog centarfora (Lukić), Demirović u Stuttgartu nije fizikaner i vodonosac nego ekipa radi za njega.
Na istom smo nivou kao kontra Italije ali italijani nisu Kanađani i Švicarci tj. ne gaje isti stil fudbala. Kanađani, domaćini SP koji su se dvije godine spremali za ovaj turnir i koji su uzgred, to će dolazeće tekme pokazati, jako ozbiljna i dinamična ekipa. Švicarci, četvrtfinalisti posljednjeg EP i jedina repka uz francuze koja je bila na svih 6 posljednjih velikih smotri fudbala.
Najvažnije, treba razlikovati kontrolu lopte od kontrole igre. Kanađani i švicarci jesu konrolisali loptu jer naši zbog svima poznatih limita naših srednjih veznih i ne igraju na posjed lopte pa to neupućenom gledaocu izgleda kao da je protivnik nadmoćniji. Istina je da su naši u obe tekme prepustili loptu protivniku (prilagodili stil igre igračkom kadru kojim raspolažemo) ali faktički kontrolisali igru, drugi je par opanaka što je Kanada izvukla neriješeno na odbijenac. Doduše, imali su šansi ali isto tako smo i mi mogli riješiti pitanje pobjednika ranije. Švicarce smo bili ugasili do 75 minute i gola. Crveni karton i nepostojeći penal su riješili tekmu.
Igramo na svjetskom prvenstvu, sami odlučujemo o svojoj sudbini protiv Katara, imamo velike šanse za drugi krug.
Raduj se druže :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.

FerdinandF
Postovi: 597
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la FerdinandF » 21 jun 2026, 14:46

perun je napisao/la:
21 jun 2026, 14:39
AllGunsBlazing je napisao/la:
21 jun 2026, 13:11
Sad cu ja postaviti problematicno pitanje. Je li moramo igrati sa Dzekom? Zasto Dzeko na klupi znaci da nemamo klasicnog centarfora? Sta je to Demirovic u Stuttgartu da nije ovdje? Tabakovic? Jovo?

Drugo pitanje, kako lovimo kontre ako imamo cetrdesetogodisnjeg spica u igri? Znamo, pri tome, da ni Demirovic nije najeksplozivniji igrac.

Trece pitanje, zar se Dzeko svakako ne spusta u vezni red u trenutnoj formaciji?

Zato treba selektor pronaci najbezbolnije rjesenje, a da smo konkuretni. Opet se vracamo na ono da nismo probali sa tri vezna, nismo probali samog jednog spica (Dzeko, Demirovic ili Tabakovic). Mi govorimo da to stvara dodatne probleme, ali to ne znamo jer nismo ni probali.

Mozda sam dosadan, ali jedino sto znamo da sa trenutnih 4-4-2 nemamo kontrolu nad igrom. Vezni red ispada i ofanzivno i defanzivni. Svicarci su prolazili kako su htjeli. Samo pukom srecom i dobrom igrom Muharemovica nismo ranije bili u zaostatku. Postavlja se i pitanje zasto Dedic ne pruza bolje partije. Navikli smo i od Katica bolje utakmice. Sva su krila zakazala. Demirovic isto.

Ne treba pretjerano biti pametan, samo odgovoriti na sljedece pitanje: jesmo li na nivou na kojem smo bili protiv Italije? Mislim da nismo. Ne mozes se plasirati na SP i onda igrati gore nego u kvalifikacijama. To pobija onu izjavu da gradimo buducnost. Pri tome se ni jedan igrac nije oprostio, ekipa ostala ista. Pa cak je i Tahirovic izgledao kao igrac protiv Italije. Da ne bude referentna tacka samo Italija, bolje smo igrali i protiv Walesa i u gostima protiv Austrije. Borbenije mozda tacnija rijec. Svejedno, izgledali vise kao profesionalci nego prethodnih 7-10 dana.
Evo ja ću ti kratko odgovoriti.
Ne moramo igrati sa Džekom, imamo klasičnog centarfora (Lukić), Demirović u Stuttgartu nije fizikaner i vodonosac nego ekipa radi za njega.
Na istom smo nivou kao kontra Italije ali italijani nisu Kanađani i Švicarci tj. ne gaje isti stil fudbala. Kanađani, domaćini SP koji su se dvije godine spremali za ovaj turnir i koji su uzgred, to će dolazeće tekme pokazati, jako ozbiljna i dinamična ekipa. Švicarci, četvrtfinalisti posljednjeg EP i jedina repka uz francuze koja je bila na svih 6 posljednjih velikih smotri fudbala.
Najvažnije, treba razlikovati kontrolu lopte od kontrole igre. Kanađani i švicarci jesu konrolisali loptu jer naši zbog svima poznatih limita naših srednjih veznih i ne igraju na posjed lopte pa to neupućenom gledaocu izgleda kao da je protivnik nadmoćniji. Istina je da su naši u obe tekme prepustili loptu protivniku (prilagodili stil igre igračkom kadru kojim raspolažemo) ali faktički kontrolisali igru, drugi je par opanaka što je Kanada izvukla neriješeno na odbijenac. Doduše, imali su šansi ali isto tako smo i mi mogli riješiti pitanje pobjednika ranije. Švicarce smo bili ugasili do 75 minute i gola. Crveni karton i nepostojeći penal su riješili tekmu.
Igramo na svjetskom prvenstvu, sami odlučujemo o svojoj sudbini protiv Katara, imamo velike šanse za drugi krug.
Raduj se druže :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Ugasili švicarce do 70. minute?
Ajd pogledaj ponovo tekmu.
Pa ćeš vidjeti najmanje pet prodora po Dedinoj strani, i pet opasnih centaršuteva i šansi za gol u prvih pola sata.
Pa ona podvala Xake u 16.
Pa još dvije velike orilke. Sve to samo u orvom poluvremenu.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6135
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la _dreamer_ » 21 jun 2026, 14:58

Ovi sto govore da smo igrali krs sa 352 u LN, to stoji, ali taj period nije reprezentativan jer je Sergej tada tek bio dosao i krenuo od nule nesto svoje praviti, a protivnici su bili krema svjetskog fudbala. Tako da se to ne moze porediti s onim kako bi igrali danas da imamo igraca vise u sredini, nigdje veze...

On je za ovo vrijeme trebao vec nesto izgraditi, a ja ovdje citam da on igra 442 kao da je on tek jucer preuzeo tim. Koliko treba Barbi jos vremena, 2,3 5 godina da nesto nahoda?

Opet kazem, svaka njemu cast za plasman ali ako neko misli da je ovo plato naseg tima s ovim igracima za ovo vrijeme koliko je do sada selektor, onda stvarno nemam komentar...

Nisam ja ni za to da ode da bi dosao neki Savo, u tom slucaju biram Barbu. Ali Barba je izrazito limitiran, vjerovatno radi neiskustva, i to nama valja trpiti do daljnjeg... i to je ono sto ljudi uglavnom govore, svako na svoj nacin. Daj Ralfu Ragnicku isti vremenski period ovu djecu, bili bi senzacija prvenstva. Eto to je sustina sve kritike. Ali jbg, mi nemamo Ragnicka, ako nam se posreci mozda na patriotizam nekad dobijemo Muslica
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
perun
Postovi: 938
Pridružen/a: 25 feb 2025, 14:50
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la perun » 21 jun 2026, 15:03

FerdinandF je napisao/la:
21 jun 2026, 14:46
perun je napisao/la:
21 jun 2026, 14:39
AllGunsBlazing je napisao/la:
21 jun 2026, 13:11
Sad cu ja postaviti problematicno pitanje. Je li moramo igrati sa Dzekom? Zasto Dzeko na klupi znaci da nemamo klasicnog centarfora? Sta je to Demirovic u Stuttgartu da nije ovdje? Tabakovic? Jovo?

Drugo pitanje, kako lovimo kontre ako imamo cetrdesetogodisnjeg spica u igri? Znamo, pri tome, da ni Demirovic nije najeksplozivniji igrac.

Trece pitanje, zar se Dzeko svakako ne spusta u vezni red u trenutnoj formaciji?

Zato treba selektor pronaci najbezbolnije rjesenje, a da smo konkuretni. Opet se vracamo na ono da nismo probali sa tri vezna, nismo probali samog jednog spica (Dzeko, Demirovic ili Tabakovic). Mi govorimo da to stvara dodatne probleme, ali to ne znamo jer nismo ni probali.

Mozda sam dosadan, ali jedino sto znamo da sa trenutnih 4-4-2 nemamo kontrolu nad igrom. Vezni red ispada i ofanzivno i defanzivni. Svicarci su prolazili kako su htjeli. Samo pukom srecom i dobrom igrom Muharemovica nismo ranije bili u zaostatku. Postavlja se i pitanje zasto Dedic ne pruza bolje partije. Navikli smo i od Katica bolje utakmice. Sva su krila zakazala. Demirovic isto.

Ne treba pretjerano biti pametan, samo odgovoriti na sljedece pitanje: jesmo li na nivou na kojem smo bili protiv Italije? Mislim da nismo. Ne mozes se plasirati na SP i onda igrati gore nego u kvalifikacijama. To pobija onu izjavu da gradimo buducnost. Pri tome se ni jedan igrac nije oprostio, ekipa ostala ista. Pa cak je i Tahirovic izgledao kao igrac protiv Italije. Da ne bude referentna tacka samo Italija, bolje smo igrali i protiv Walesa i u gostima protiv Austrije. Borbenije mozda tacnija rijec. Svejedno, izgledali vise kao profesionalci nego prethodnih 7-10 dana.
Evo ja ću ti kratko odgovoriti.
Ne moramo igrati sa Džekom, imamo klasičnog centarfora (Lukić), Demirović u Stuttgartu nije fizikaner i vodonosac nego ekipa radi za njega.
Na istom smo nivou kao kontra Italije ali italijani nisu Kanađani i Švicarci tj. ne gaje isti stil fudbala. Kanađani, domaćini SP koji su se dvije godine spremali za ovaj turnir i koji su uzgred, to će dolazeće tekme pokazati, jako ozbiljna i dinamična ekipa. Švicarci, četvrtfinalisti posljednjeg EP i jedina repka uz francuze koja je bila na svih 6 posljednjih velikih smotri fudbala.
Najvažnije, treba razlikovati kontrolu lopte od kontrole igre. Kanađani i švicarci jesu konrolisali loptu jer naši zbog svima poznatih limita naših srednjih veznih i ne igraju na posjed lopte pa to neupućenom gledaocu izgleda kao da je protivnik nadmoćniji. Istina je da su naši u obe tekme prepustili loptu protivniku (prilagodili stil igre igračkom kadru kojim raspolažemo) ali faktički kontrolisali igru, drugi je par opanaka što je Kanada izvukla neriješeno na odbijenac. Doduše, imali su šansi ali isto tako smo i mi mogli riješiti pitanje pobjednika ranije. Švicarce smo bili ugasili do 75 minute i gola. Crveni karton i nepostojeći penal su riješili tekmu.
Igramo na svjetskom prvenstvu, sami odlučujemo o svojoj sudbini protiv Katara, imamo velike šanse za drugi krug.
Raduj se druže :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Ugasili švicarce do 70. minute?
Ajd pogledaj ponovo tekmu.
Pa ćeš vidjeti najmanje pet prodora po Dedinoj strani, i pet opasnih centaršuteva i šansi za gol u prvih pola sata.
Pa ona podvala Xake u 16.
Pa još dvije velike orilke. Sve to samo u orvom poluvremenu.
Imali su svoje šanse kao i mi svoje ali ja govorim o kontroli igre. Zatvorili smo im krila, jer da nismo, napravili bi puno veći broj prodora prema našem golu. Nismo gradili igru od zadnje linije nego ispucavali loptu naprijed prema Džeki i Demiroviću, sveli igru na što više prekida i zračnih duela i tako neutralisali gegenpressing švicaraca. Taktičkim prekidima spriječavali brzu kombinatoriku švicaraca i kontrolisali tempo tekme do gola.
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.

FerdinandF
Postovi: 597
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la FerdinandF » 21 jun 2026, 15:05

Zatvorili im krila!?
Hahahaha
Jesi li pročitao šta sam gore napisao?
Najmanje pet probijanja pored Dedica i opasnih centaršuteva i prilika za gol.
Oni su imali sedam šansi, mi smo imali dvije u pvom pol.
Zadnja izmjena: FerdinandF, dana/u 21 jun 2026, 15:06, ukupno mijenjano 1 put.

Futbol
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 mar 2026, 11:50
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Futbol » 21 jun 2026, 15:06

Nijedan selektor nema bolje i aktivnije "advokate" od Barbareza.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13293
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la StevieG8 » 21 jun 2026, 15:08

perun je napisao/la:
21 jun 2026, 15:03
FerdinandF je napisao/la:
21 jun 2026, 14:46
perun je napisao/la:
21 jun 2026, 14:39

Evo ja ću ti kratko odgovoriti.
Ne moramo igrati sa Džekom, imamo klasičnog centarfora (Lukić), Demirović u Stuttgartu nije fizikaner i vodonosac nego ekipa radi za njega.
Na istom smo nivou kao kontra Italije ali italijani nisu Kanađani i Švicarci tj. ne gaje isti stil fudbala. Kanađani, domaćini SP koji su se dvije godine spremali za ovaj turnir i koji su uzgred, to će dolazeće tekme pokazati, jako ozbiljna i dinamična ekipa. Švicarci, četvrtfinalisti posljednjeg EP i jedina repka uz francuze koja je bila na svih 6 posljednjih velikih smotri fudbala.
Najvažnije, treba razlikovati kontrolu lopte od kontrole igre. Kanađani i švicarci jesu konrolisali loptu jer naši zbog svima poznatih limita naših srednjih veznih i ne igraju na posjed lopte pa to neupućenom gledaocu izgleda kao da je protivnik nadmoćniji. Istina je da su naši u obe tekme prepustili loptu protivniku (prilagodili stil igre igračkom kadru kojim raspolažemo) ali faktički kontrolisali igru, drugi je par opanaka što je Kanada izvukla neriješeno na odbijenac. Doduše, imali su šansi ali isto tako smo i mi mogli riješiti pitanje pobjednika ranije. Švicarce smo bili ugasili do 75 minute i gola. Crveni karton i nepostojeći penal su riješili tekmu.
Igramo na svjetskom prvenstvu, sami odlučujemo o svojoj sudbini protiv Katara, imamo velike šanse za drugi krug.
Raduj se druže :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Ugasili švicarce do 70. minute?
Ajd pogledaj ponovo tekmu.
Pa ćeš vidjeti najmanje pet prodora po Dedinoj strani, i pet opasnih centaršuteva i šansi za gol u prvih pola sata.
Pa ona podvala Xake u 16.
Pa još dvije velike orilke. Sve to samo u orvom poluvremenu.
Imali su svoje šanse kao i mi svoje ali ja govorim o kontroli igre. Zatvorili smo im krila, jer da nismo, napravili bi puno veći broj prodora prema našem golu. Nismo gradili igru od zadnje linije nego ispucavali loptu naprijed prema Džeki i Demiroviću, sveli igru na što više prekida i zračnih duela i tako neutralisali gegenpressing švicaraca. Taktičkim prekidima spriječavali brzu kombinatoriku švicaraca i kontrolisali tempo tekme do gola.
Kakva je to kontrola igre ako nam ljudi naprave toliko sansi :urnebes:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

HeavyBassBlues
Postovi: 156
Pridružen/a: 08 jul 2025, 08:23
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HeavyBassBlues » 21 jun 2026, 15:08

hurem je napisao/la:
21 jun 2026, 13:31
Micron je napisao/la:
21 jun 2026, 10:22
top review tekme
Evo da postavimo i na ovoj temi, da neznalice uvide koliko pojma nemaju.
Isto tako šta zna Amar Osim kada kaže da smo dobro odigrali 75 minuta do prvog gola Sviacaraca nakon naše greške a potom ubrzo i crvenog gola?! - znaju bolje vrli forumaši.
Nekoliko forumaša uporno ističe kako je Švicarska cijelo vrijeme kontrolisala utakmicu, imala posjed i bilo je pitanje kada ce pasti gol - to je čista laž jer smo zapravo mi dobrim dijelom drugog poluvremena kontrolisali posjed i bili bliže golu do te nesretne minute ili minuta (greška Memica i crveni Muharemovica).

Alajbegovic - rekao sam prije utakmice da ce vrlo vjerovatno početi zbog fudbalsko-nefudbalskih razloga - Barbarez je podlegao pritisku i dao momku startnu poziciju kako bi zadovoljio i njega ali i navijače jer je utakmica protiv Švicarske to dozvoljavala - odnosno nije to bila utakmica BITI ILI NE BITI.
Da smo protiv Švicaraca igrali za prolaz, NIKADA ni u bilo kakvim kombinacijama Alajbegovic ne bi bio opcija za start. Bas kao sto nije bio opcija protiv Rumunije, Austrije, Walesa, Italije, Kanade. Već protivnik kao sto je Katar dozvoljava da Alajbegovic bude starter.
Vrijeme je pred njim i on je naša budućnost, ako Bog da. Ali taktički i kada je u pitanju disciplina, još je posla pred njim.
Bez zelje da ulazim u jalovu raspravu i nedajboze vrijeđanje, primjecujes li koliko si kontradiktoran? Razumijem ja da ti je Barbarez drazi od nekog drugog u da smatras da je on pravo rjesenje i postujem tvoje misljenje, ali dozvoli i drugima da iskazu svoje, bez etiketiranja o "seoskim" strucnjacima.
U cemu si kontradiktoran? Pa, prosto u to.e sto navodis Barbareza i Osima kao strucnjake. U cemu su to oni konkretno strucnjaci? Barbarez nije dosao zaslugama na ovo mjesto, vec u pokusaju smirivanja javnosti. A Osimu je i katarska liga bila nerjesiva enigma. To sto neko zna pricati, biti glasan i nagoniti publiku u smijeh i neki patriotski zanos, ne cini ga strucnjakom uopste, nego eventualno dobrim PR-om. Njih dvojica nisu cak ni patriote, nego osobe koje su napustile drzavu kao vojno sposobni. Ali, necu sada o tome.
Jako je ruzno nekoga nazivati neznalicom zato sto iznosi svoje misljenje, makar i pogresno. Pretpostavljam da ni ti nisi strucnjak, iako eto imas svoje misljenje. Uostalom, sta to koga od nas cini strucnjakom??
Npr, ja sam diplomirani fizicar i oduzet sam od pasa ka dole. Da li me to cini manjim strucnjakom za hodanje?
Da li samnom ne mozes razgovarati o fizici, jer si recimo pravnik, ili ja sa tobom o pravu, jer sam postar??
Poenta razgovora nije ubjeđivanje nekoga da si pametniji i upuceniji, nego razmjena misljenja i upoznavanje sa stavovima. Neslaganje mozes izraziti na ljepse nacine.
Ostaj mi zdravo i nadam se da xemo se svi skupa radovati u srijedu u 23h00.

Avatar
DamirT
Postovi: 30847
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 21 jun 2026, 15:13

HeavyBassBlues je napisao/la:
21 jun 2026, 15:08
hurem je napisao/la:
21 jun 2026, 13:31
Micron je napisao/la:
21 jun 2026, 10:22
top review tekme
Evo da postavimo i na ovoj temi, da neznalice uvide koliko pojma nemaju.
Isto tako šta zna Amar Osim kada kaže da smo dobro odigrali 75 minuta do prvog gola Sviacaraca nakon naše greške a potom ubrzo i crvenog gola?! - znaju bolje vrli forumaši.
Nekoliko forumaša uporno ističe kako je Švicarska cijelo vrijeme kontrolisala utakmicu, imala posjed i bilo je pitanje kada ce pasti gol - to je čista laž jer smo zapravo mi dobrim dijelom drugog poluvremena kontrolisali posjed i bili bliže golu do te nesretne minute ili minuta (greška Memica i crveni Muharemovica).

Alajbegovic - rekao sam prije utakmice da ce vrlo vjerovatno početi zbog fudbalsko-nefudbalskih razloga - Barbarez je podlegao pritisku i dao momku startnu poziciju kako bi zadovoljio i njega ali i navijače jer je utakmica protiv Švicarske to dozvoljavala - odnosno nije to bila utakmica BITI ILI NE BITI.
Da smo protiv Švicaraca igrali za prolaz, NIKADA ni u bilo kakvim kombinacijama Alajbegovic ne bi bio opcija za start. Bas kao sto nije bio opcija protiv Rumunije, Austrije, Walesa, Italije, Kanade. Već protivnik kao sto je Katar dozvoljava da Alajbegovic bude starter.
Vrijeme je pred njim i on je naša budućnost, ako Bog da. Ali taktički i kada je u pitanju disciplina, još je posla pred njim.
Bez zelje da ulazim u jalovu raspravu i nedajboze vrijeđanje, primjecujes li koliko si kontradiktoran? Razumijem ja da ti je Barbarez drazi od nekog drugog u da smatras da je on pravo rjesenje i postujem tvoje misljenje, ali dozvoli i drugima da iskazu svoje, bez etiketiranja o "seoskim" strucnjacima.
U cemu si kontradiktoran? Pa, prosto u to.e sto navodis Barbareza i Osima kao strucnjake. U cemu su to oni konkretno strucnjaci? Barbarez nije dosao zaslugama na ovo mjesto, vec u pokusaju smirivanja javnosti. A Osimu je i katarska liga bila nerjesiva enigma. To sto neko zna pricati, biti glasan i nagoniti publiku u smijeh i neki patriotski zanos, ne cini ga strucnjakom uopste, nego eventualno dobrim PR-om. Njih dvojica nisu cak ni patriote, nego osobe koje su napustile drzavu kao vojno sposobni. Ali, necu sada o tome.
Jako je ruzno nekoga nazivati neznalicom zato sto iznosi svoje misljenje, makar i pogresno. Pretpostavljam da ni ti nisi strucnjak, iako eto imas svoje misljenje. Uostalom, sta to koga od nas cini strucnjakom??
Npr, ja sam diplomirani fizicar i oduzet sam od pasa ka dole. Da li me to cini manjim strucnjakom za hodanje?
Da li samnom ne mozes razgovarati o fizici, jer si recimo pravnik, ili ja sa tobom o pravu, jer sam postar??
Poenta razgovora nije ubjeđivanje nekoga da si pametniji i upuceniji, nego razmjena misljenja i upoznavanje sa stavovima. Neslaganje mozes izraziti na ljepse nacine.
Ostaj mi zdravo i nadam se da xemo se svi skupa radovati u srijedu u 23h00.
Pa on obicno kad ga neko poklopi krene sa epitetima neznalica i slicno, a niti je on fudbalski strucnjak, niti je bilo ko od nas. Vecina nas su najobicniji navijaci. Da smo strucnjaci, ne bi sigurno na forumu pisali, nego bi imali bilo kakav angazman. Najobicniji pametnjakovic koji misli da je pokupio svu pamet u vezi fudbala, a ne konta da brani jednu od najvecih ubleha koja je ikad obukla nas dres (Tahirovica).
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
jasmin10
Postovi: 14897
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la jasmin10 » 21 jun 2026, 15:14

DamirT je napisao/la:
21 jun 2026, 15:13
HeavyBassBlues je napisao/la:
21 jun 2026, 15:08
hurem je napisao/la:
21 jun 2026, 13:31

Evo da postavimo i na ovoj temi, da neznalice uvide koliko pojma nemaju.
Isto tako šta zna Amar Osim kada kaže da smo dobro odigrali 75 minuta do prvog gola Sviacaraca nakon naše greške a potom ubrzo i crvenog gola?! - znaju bolje vrli forumaši.
Nekoliko forumaša uporno ističe kako je Švicarska cijelo vrijeme kontrolisala utakmicu, imala posjed i bilo je pitanje kada ce pasti gol - to je čista laž jer smo zapravo mi dobrim dijelom drugog poluvremena kontrolisali posjed i bili bliže golu do te nesretne minute ili minuta (greška Memica i crveni Muharemovica).

Alajbegovic - rekao sam prije utakmice da ce vrlo vjerovatno početi zbog fudbalsko-nefudbalskih razloga - Barbarez je podlegao pritisku i dao momku startnu poziciju kako bi zadovoljio i njega ali i navijače jer je utakmica protiv Švicarske to dozvoljavala - odnosno nije to bila utakmica BITI ILI NE BITI.
Da smo protiv Švicaraca igrali za prolaz, NIKADA ni u bilo kakvim kombinacijama Alajbegovic ne bi bio opcija za start. Bas kao sto nije bio opcija protiv Rumunije, Austrije, Walesa, Italije, Kanade. Već protivnik kao sto je Katar dozvoljava da Alajbegovic bude starter.
Vrijeme je pred njim i on je naša budućnost, ako Bog da. Ali taktički i kada je u pitanju disciplina, još je posla pred njim.
Bez zelje da ulazim u jalovu raspravu i nedajboze vrijeđanje, primjecujes li koliko si kontradiktoran? Razumijem ja da ti je Barbarez drazi od nekog drugog u da smatras da je on pravo rjesenje i postujem tvoje misljenje, ali dozvoli i drugima da iskazu svoje, bez etiketiranja o "seoskim" strucnjacima.
U cemu si kontradiktoran? Pa, prosto u to.e sto navodis Barbareza i Osima kao strucnjake. U cemu su to oni konkretno strucnjaci? Barbarez nije dosao zaslugama na ovo mjesto, vec u pokusaju smirivanja javnosti. A Osimu je i katarska liga bila nerjesiva enigma. To sto neko zna pricati, biti glasan i nagoniti publiku u smijeh i neki patriotski zanos, ne cini ga strucnjakom uopste, nego eventualno dobrim PR-om. Njih dvojica nisu cak ni patriote, nego osobe koje su napustile drzavu kao vojno sposobni. Ali, necu sada o tome.
Jako je ruzno nekoga nazivati neznalicom zato sto iznosi svoje misljenje, makar i pogresno. Pretpostavljam da ni ti nisi strucnjak, iako eto imas svoje misljenje. Uostalom, sta to koga od nas cini strucnjakom??
Npr, ja sam diplomirani fizicar i oduzet sam od pasa ka dole. Da li me to cini manjim strucnjakom za hodanje?
Da li samnom ne mozes razgovarati o fizici, jer si recimo pravnik, ili ja sa tobom o pravu, jer sam postar??
Poenta razgovora nije ubjeđivanje nekoga da si pametniji i upuceniji, nego razmjena misljenja i upoznavanje sa stavovima. Neslaganje mozes izraziti na ljepse nacine.
Ostaj mi zdravo i nadam se da xemo se svi skupa radovati u srijedu u 23h00.
Pa on obicno kad ga neko poklopi krene sa epitetima neznalica i slicno, a niti je on fudbalski strucnjak, niti je bilo ko od nas. Vecina nas su najobicniji navijaci. Da smo strucnjaci, ne bi sigurno na forumu pisali, nego bi imali bilo kakav angazman. Najobicniji pametnjakovic koji misli da je pokupio svu pamet u vezi fudbala, a ne konta da brani jednu od najvecih ubleha koja je ikad obukla nas dres (Tahirovica).
Objasnio.

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 1242
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la imekorisnicko » 21 jun 2026, 15:31

_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 14:58

Opet kazem, svaka njemu cast za plasman ali ako neko misli da je ovo plato naseg tima s ovim igracima za ovo vrijeme koliko je do sada selektor, onda stvarno nemam komentar...
U rezultatskom smislu ovo ne da je plafon nego smo debelo premašili očekivanja s obzirom na kadar kojim raspolažemo.

Igra možda može biti bolja odnosno ljepša,ali nisam siguran da bi u tom slučaju trenutno bili na SP.

Avatar
Madal
Postovi: 5983
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 15:38

_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 14:58
Daj Ralfu Ragnicku isti vremenski period ovu djecu, bili bi senzacija prvenstva. Eto to je sustina sve kritike.
Ovo je hit zaista. Vrhunac nerealnosti. Triput citam da vidim jesam li dobro shvatio.
Ja razmijem i kritike i nezadovoljstvo ali da ne vidite ocite limite i mane ove ekipe to ne mogu da shvatim.

Na SP smo gdje se niko nije nadao. U igri za narednu rundu i to realnoj jer moramo dobiti Katar i ovdje se pisu ovakve paralele. Sta ste ocekivali da prepisamo grupu?
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
hurem
Postovi: 10141
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hurem » 21 jun 2026, 15:40

@HeavyBassBlues,
Hvala na opasci. Tačno se zna na koga mislim kada kažem neznalice. A ima ih ovdje odredjeni broj, a vulgarnost je njihov identitet. Nažalost.

S dr.strane, ima odličnih forumaša koji razmišljaju slično kao i ja, kao i onih koji razmišljaju drugačije i odlični su. S takvima uopće nemam problem.
Problem su ove neznalice jer su preglasni i obitavaju na forumu 24/7, pljuju i psuju i šta sve ne. Uz to lažu. Mislim da sam jučer zamolio moderatora da reaguje i makne ih s foruma na izvjesno vrijeme kako bi se moglo normalno diskutovati.

Sto se tiče Amara Osima, Barbareza, Bajramovica i ostalih uz njih ili iz te “profesije”, pa i ovaj momak gore koji u detalj izanalizira našu igru - bar se tako čini, su zasigurno bolji poznavaoci fudbala od forumaša. Znam da ima i onih koji drugačije razmišljaju.

Naravno da i selektor pogriješi sa svojim stručnim stabom. Podlegao je pritisku i ubacio Alajbegovica od prve minute - mislim i ja sam ga prvi priželjkivao od prve minute da vidimo koliko (ne)može protiv ozbiljnog protivnika kakav je Švicarska. Pogriješio je sto je ubacio Dzeku od prve minute, ali eto i njega je ova utakmica mogla istrpiti jer je i rezultat mogao trpiti, a bitno nam je za Katar i da napokon odigra nešto nakon povede i pauze od 3 mjeseca. Itd.

Avatar
rishovski
Postovi: 5000
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la rishovski » 21 jun 2026, 15:41

Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 15:38
_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 14:58
Daj Ralfu Ragnicku isti vremenski period ovu djecu, bili bi senzacija prvenstva. Eto to je sustina sve kritike.
Ovo je hit zaista. Vrhunac nerealnosti. Triput citam da vidim jesam li dobro shvatio.
Ja razmijem i kritike i nezadovoljstvo ali da ne vidite ocite limite i mane ove ekipe to ne mogu da shvatim.

Na SP smo gdje se niko nije nadao. U igri za narednu rundu i to realnoj jer moramo dobiti Katar i ovdje se pisu ovakve paralele. Sta ste ocekivali da prepisamo grupu?
Ne postoji trener na svijetu koji će od Tahirovića napravit igrača.. Čak i da selektoru FIFA odobri korištenje dopinga u slučaju Benje...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

FerdinandF
Postovi: 597
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la FerdinandF » 21 jun 2026, 15:50

imekorisnicko je napisao/la:
21 jun 2026, 15:31
_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 14:58

Opet kazem, svaka njemu cast za plasman ali ako neko misli da je ovo plato naseg tima s ovim igracima za ovo vrijeme koliko je do sada selektor, onda stvarno nemam komentar...
U rezultatskom smislu ovo ne da je plafon nego smo debelo premašili očekivanja s obzirom na kadar kojim raspolažemo.

Igra možda može biti bolja odnosno ljepša,ali nisam siguran da bi u tom slučaju trenutno bili na SP.
Pa ako smo debelo premašili očekivanja, onda i ne očekujem neki ekstra rezultat, ali upravo zbog toga igraj taj fudbal. Sa Švicarskom smo se trebali nadigravati, vidjeti koliko mozemo.

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 21 jun 2026, 15:52

_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 14:58
Ovi sto govore da smo igrali krs sa 352 u LN, to stoji, ali taj period nije reprezentativan jer je Sergej tada tek bio dosao i krenuo od nule nesto svoje praviti, a protivnici su bili krema svjetskog fudbala. Tako da se to ne moze porediti s onim kako bi igrali danas da imamo igraca vise u sredini, nigdje veze...

On je za ovo vrijeme trebao vec nesto izgraditi, a ja ovdje citam da on igra 442 kao da je on tek jucer preuzeo tim. Koliko treba Barbi jos vremena, 2,3 5 godina da nesto nahoda?

Opet kazem, svaka njemu cast za plasman ali ako neko misli da je ovo plato naseg tima s ovim igracima za ovo vrijeme koliko je do sada selektor, onda stvarno nemam komentar...

Nisam ja ni za to da ode da bi dosao neki Savo, u tom slucaju biram Barbu. Ali Barba je izrazito limitiran, vjerovatno radi neiskustva, i to nama valja trpiti do daljnjeg... i to je ono sto ljudi uglavnom govore, svako na svoj nacin. Daj Ralfu Ragnicku isti vremenski period ovu djecu, bili bi senzacija prvenstva. Eto to je sustina sve kritike. Ali jbg, mi nemamo Ragnicka, ako nam se posreci mozda na patriotizam nekad dobijemo Muslica
Ovo je trenutni plato s ovim rosterom.
Naši igrači igraju više manje u skladu s jačinom liga u kojima igraju. Neki premašuju svoje mogućnosti, neki podbace, ali u prosjeku je ovo maksimum naših mogućnosti.
Džeko- četrdesetogodišnji napadač
Demirović- drugi napadač Stuttgarta
Bajraktarević-zamjena desnog krila u PSV-u
Alajbegović-Odigrao svoju prvu seniorsku sezonu u neozbiljmoj austrijskoj ligi
Memić-prosječni igrač Vitorie iz Plzena
Šunjić-Igrač Pafosa
Tahirović-Zamjena u Brondbyu
Mahmić- tek proigrao u Liberecu
Hadžiahmetović-do prije 2 mjeseca igrao u 2. Engleskoj ligi bez budućnosti igranja u Premiershipu.
Ivan Bašić-Igra neđe u pi.čki materinoj
Itd.
Odbrana nam je čak i ok, ali osim Muharemovića i možda Dedića, nema tu nekih budućih igračina.
Golman europski prosjek.

izdzezveubrazil
Postovi: 3321
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la izdzezveubrazil » 21 jun 2026, 15:55

Jeste vi svjesni da sve više i više zvučite kao Hadžibegić sa spačekom poslije poraza od Luksemburga?

Avatar
Madal
Postovi: 5983
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 15:59

izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 15:55
Jeste vi svjesni da sve više i više zvučite kao Hadžibegić sa spačekom poslije poraza od Luksemburga?
A Lux i Svica ista mjera?
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 21 jun 2026, 16:01

izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 15:55
Jeste vi svjesni da sve više i više zvučite kao Hadžibegić sa spačekom poslije poraza od Luksemburga?
Hadžibegić je maloumnik koji nam je priredio jedan od najgorih kvalifikacionih ciklusa u historiji. Mi smo trenutno na je.benom svjetskom prvenstvu, i ne vidim šta je blasfemično u tome da se kaže da nam je ovo trenutni maksimum. Pod "ovo" mislim na remi s Kanadom, poraz od Švicarske i vjerovatna pobjeda protiv Katara i izlazak iz grupe.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: edvaE2, FerdinandF, goonmo, JavierBosnia i 57 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []