Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4655
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Juventinisimo » 21 jun 2026, 16:06

Kvalitetu koju imamo, mi smo odigrali ODLICNE utakmice protiv Walesa, Italije, Canade i Svicarske....a vi play station igraci nastavite igrati to sto igrate...individualna "pocetnicka" greska Memica nas je kostala, POSLIJE toga se sve strusilo.
To je jedini fail sto smo imali, nadam se da ce tako i ostati..
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Poljem se siri miris LJILJANA!!!

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21911
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2026, 16:08

izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 15:55
Jeste vi svjesni da sve više i više zvučite kao Hadžibegić sa spačekom poslije poraza od Luksemburga?
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
bhsport
Postovi: 13516
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la bhsport » 21 jun 2026, 16:16

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:08
izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 15:55
Jeste vi svjesni da sve više i više zvučite kao Hadžibegić sa spačekom poslije poraza od Luksemburga?
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.
A sta smo ako to nismo?!
Jesmo mozda dobra ekipa?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
bhsport
Postovi: 13516
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la bhsport » 21 jun 2026, 16:18

perun je napisao/la:
21 jun 2026, 14:39
AllGunsBlazing je napisao/la:
21 jun 2026, 13:11
Sad cu ja postaviti problematicno pitanje. Je li moramo igrati sa Dzekom? Zasto Dzeko na klupi znaci da nemamo klasicnog centarfora? Sta je to Demirovic u Stuttgartu da nije ovdje? Tabakovic? Jovo?

Drugo pitanje, kako lovimo kontre ako imamo cetrdesetogodisnjeg spica u igri? Znamo, pri tome, da ni Demirovic nije najeksplozivniji igrac.

Trece pitanje, zar se Dzeko svakako ne spusta u vezni red u trenutnoj formaciji?

Zato treba selektor pronaci najbezbolnije rjesenje, a da smo konkuretni. Opet se vracamo na ono da nismo probali sa tri vezna, nismo probali samog jednog spica (Dzeko, Demirovic ili Tabakovic). Mi govorimo da to stvara dodatne probleme, ali to ne znamo jer nismo ni probali.

Mozda sam dosadan, ali jedino sto znamo da sa trenutnih 4-4-2 nemamo kontrolu nad igrom. Vezni red ispada i ofanzivno i defanzivni. Svicarci su prolazili kako su htjeli. Samo pukom srecom i dobrom igrom Muharemovica nismo ranije bili u zaostatku. Postavlja se i pitanje zasto Dedic ne pruza bolje partije. Navikli smo i od Katica bolje utakmice. Sva su krila zakazala. Demirovic isto.

Ne treba pretjerano biti pametan, samo odgovoriti na sljedece pitanje: jesmo li na nivou na kojem smo bili protiv Italije? Mislim da nismo. Ne mozes se plasirati na SP i onda igrati gore nego u kvalifikacijama. To pobija onu izjavu da gradimo buducnost. Pri tome se ni jedan igrac nije oprostio, ekipa ostala ista. Pa cak je i Tahirovic izgledao kao igrac protiv Italije. Da ne bude referentna tacka samo Italija, bolje smo igrali i protiv Walesa i u gostima protiv Austrije. Borbenije mozda tacnija rijec. Svejedno, izgledali vise kao profesionalci nego prethodnih 7-10 dana.
Evo ja ću ti kratko odgovoriti.
Ne moramo igrati sa Džekom, imamo klasičnog centarfora (Lukić), Demirović u Stuttgartu nije fizikaner i vodonosac nego ekipa radi za njega.
Na istom smo nivou kao kontra Italije ali italijani nisu Kanađani i Švicarci tj. ne gaje isti stil fudbala. Kanađani, domaćini SP koji su se dvije godine spremali za ovaj turnir i koji su uzgred, to će dolazeće tekme pokazati, jako ozbiljna i dinamična ekipa. Švicarci, četvrtfinalisti posljednjeg EP i jedina repka uz francuze koja je bila na svih 6 posljednjih velikih smotri fudbala.
Najvažnije, treba razlikovati kontrolu lopte od kontrole igre. Kanađani i švicarci jesu konrolisali loptu jer naši zbog svima poznatih limita naših srednjih veznih i ne igraju na posjed lopte pa to neupućenom gledaocu izgleda kao da je protivnik nadmoćniji. Istina je da su naši u obe tekme prepustili loptu protivniku (prilagodili stil igre igračkom kadru kojim raspolažemo) ali faktički kontrolisali igru, drugi je par opanaka što je Kanada izvukla neriješeno na odbijenac. Doduše, imali su šansi ali isto tako smo i mi mogli riješiti pitanje pobjednika ranije. Švicarce smo bili ugasili do 75 minute i gola. Crveni karton i nepostojeći penal su riješili tekmu.
Igramo na svjetskom prvenstvu, sami odlučujemo o svojoj sudbini protiv Katara, imamo velike šanse za drugi krug.
Raduj se druže :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Jedina repke uz Francuze?
A sta su Spanci, Nijemci, Portugalci?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59749
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Virtu4l » 21 jun 2026, 16:19

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:08
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.

Nije to potcjenjivanje već realno stanje.

Juče sam pisao o tome, a ti mi objasni šta sam pogrešno napisao.


Virtu4l je napisao/la:
20 jun 2026, 22:17
Poenta je da je ovo i dalje ona ista ekipa koja nema igrača u top klubu, roster koji ima par igrača u ligama petice i roster kojem je nastup u ligi šampiona misaona imenica. Prečesto, pa skoro i uvijek se zaboravi limitiranost ove ekipe, mi ovdje pričamo o igračima iz cvajte, serije b, segunde, itd, itd.

Ti igrači su izbacili Vels, Italiju, otkinuli jedini bod domaćinima ovog turnira i debelo su u igri za prolazak grupne faze.

Druge ekipe su jednostavno bolje od nas, a mi nikako da se pomirimo sa tim. Pa mi sad tražimo spas u igraču Slovana iz Libereca, ekipe koju bi Borac i Zrinjski odučili od fudbala. Hofenhajm i Zvezda im zabili 10 komada.

Sad se već stvorio narativ kako će nam taj igrač omogućiti da zadržimo loptu i da nešto kao mi dominiramo i napadamo.

Ljudi očekuju da igrač Brondbija, igrač Plzena, igrač Pafosa, rezerva PSV-a i igrač Salcburga dominiraju u veznom redu i da oni kao nametnu neki tempo. To nije sve, nego se sad priziva gorespomenuti igrač Libereca koji bi sve to popravio.

Poenta, uživajmo u ovom trenutku, u ovim nestvarnim scenama iz američkih i kanadskih gradova i stadiona. Tu smo, među najboljima, pokušaćemo proći grupe i idemo dalje, šta bude bude.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
LeCoq
Postovi: 261
Pridružen/a: 05 jan 2026, 20:38
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la LeCoq » 21 jun 2026, 16:20

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:08
izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 15:55
Jeste vi svjesni da sve više i više zvučite kao Hadžibegić sa spačekom poslije poraza od Luksemburga?
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.
To su ovi što su stručno procijenili da ćemo Kanadu ko plita potok preskočit, sa Švicarskom barem neriješeno, Isti koji npr Mahmića sele u Dortmund, pa kad završi u Slaviji što je realno, proglasiće ga flopom.

signalidunapark
Postovi: 1507
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 21 jun 2026, 16:28

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:08
izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 15:55
Jeste vi svjesni da sve više i više zvučite kao Hadžibegić sa spačekom poslije poraza od Luksemburga?
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.
Pa nismo loši, daleko od toga, ali nismo još ekipa koja će rutinirati slabije i potuć se s jačim ekipama. S pobjedom protiv Katara smo tačno tamo gdje trebamo biti, posebno kad se u obzir uzme forma i iskustvo naših igrača, i klubovi u kojima igraju.

napapijri1987
Postovi: 1104
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la napapijri1987 » 21 jun 2026, 16:29

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:08
izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 15:55
Jeste vi svjesni da sve više i više zvučite kao Hadžibegić sa spačekom poslije poraza od Luksemburga?
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.
Nije problem sto isti pisu kako je ekipa losa u odbrani ovoga svega. Problem je sto onda iste profile vidis kako pisu da npr Kerim je igrac od 50+ miliona eura, Esmir je zvijezda i vjerovatno ce igrati bitnu rolu u klubovima iz liga 5, Tarik je igrac za Barcelone,Dedic za Reala, Memic igrac za Bundesligu, Basic treba da igra ili u Celticu ili Freiburgu, Katic je igrac od 15+ miliona,.
Dodaj na te Demirovica koji igra u jednoj od najboljih ekipa Bundeslige, Kolasinca koji je vec 10+ godina u klubovima iz liga 5, Vasilj koji je bundesligaski golman,Mahmic samo sto nije presao u RB Leipzig itd itd.
Kako moze ekipa biti losa a evropski klubovi staje u redu da kupe nase igrace? Ili su igraci dobri ili losi. Kako mogu na jednoj strani biti dobri a na drugoj losi?

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21911
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2026, 16:31

Virtu4l je napisao/la:
21 jun 2026, 16:19
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:08
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.

Nije to potcjenjivanje već realno stanje.

Juče sam pisao o tome, a ti mi objasni šta sam pogrešno napisao.


Virtu4l je napisao/la:
20 jun 2026, 22:17
Poenta je da je ovo i dalje ona ista ekipa koja nema igrača u top klubu, roster koji ima par igrača u ligama petice i roster kojem je nastup u ligi šampiona misaona imenica. Prečesto, pa skoro i uvijek se zaboravi limitiranost ove ekipe, mi ovdje pričamo o igračima iz cvajte, serije b, segunde, itd, itd.

Ti igrači su izbacili Vels, Italiju, otkinuli jedini bod domaćinima ovog turnira i debelo su u igri za prolazak grupne faze.

Druge ekipe su jednostavno bolje od nas, a mi nikako da se pomirimo sa tim. Pa mi sad tražimo spas u igraču Slovana iz Libereca, ekipe koju bi Borac i Zrinjski odučili od fudbala. Hofenhajm i Zvezda im zabili 10 komada.

Sad se već stvorio narativ kako će nam taj igrač omogućiti da zadržimo loptu i da nešto kao mi dominiramo i napadamo.

Ljudi očekuju da igrač Brondbija, igrač Plzena, igrač Pafosa, rezerva PSV-a i igrač Salcburga dominiraju u veznom redu i da oni kao nametnu neki tempo. To nije sve, nego se sad priziva gorespomenuti igrač Libereca koji bi sve to popravio.

Poenta, uživajmo u ovom trenutku, u ovim nestvarnim scenama iz američkih i kanadskih gradova i stadiona. Tu smo, među najboljima, pokušaćemo proći grupe i idemo dalje, šta bude bude.
Jeste podcjenjivanje, uvijek je ista priča. Mi smo loši, drugi su 2-3 klase jači od nas a mi protiv svih tih ekipa budemo u egalu. Čudi me da ne ide ista priča i Katrom ali vjerovatno bi to bilo već previše.

Jučer sam pisao gdje sve naši igraju i daleko je to od toga da nas cvajtaši i sl nose. Jednostavno nije tačno. Jer imaš igrače prve Bundeslige (Vasilj, Demirović, Tabaković, donedavno i Gigović), Benfice, Sassuola, Atalante, Salzburga (jedan od najboljih igrača Austrijske lige),... Da ne nabrajam sve. Ali imamo jako fin broj igrača koji igraju u dobrim klubovima. Poenta priče je da ova ekipa je tu jer ima kvalitet, tu smo jer znamo igrati fudbal.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Madal
Postovi: 5981
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 16:37

Virtu4l je napisao/la:
21 jun 2026, 16:19
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:08
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.

Nije to potcjenjivanje već realno stanje.

Juče sam pisao o tome, a ti mi objasni šta sam pogrešno napisao.


Virtu4l je napisao/la:
20 jun 2026, 22:17
Poenta je da je ovo i dalje ona ista ekipa koja nema igrača u top klubu, roster koji ima par igrača u ligama petice i roster kojem je nastup u ligi šampiona misaona imenica. Prečesto, pa skoro i uvijek se zaboravi limitiranost ove ekipe, mi ovdje pričamo o igračima iz cvajte, serije b, segunde, itd, itd.

Ti igrači su izbacili Vels, Italiju, otkinuli jedini bod domaćinima ovog turnira i debelo su u igri za prolazak grupne faze.

Druge ekipe su jednostavno bolje od nas, a mi nikako da se pomirimo sa tim. Pa mi sad tražimo spas u igraču Slovana iz Libereca, ekipe koju bi Borac i Zrinjski odučili od fudbala. Hofenhajm i Zvezda im zabili 10 komada.

Sad se već stvorio narativ kako će nam taj igrač omogućiti da zadržimo loptu i da nešto kao mi dominiramo i napadamo.

Ljudi očekuju da igrač Brondbija, igrač Plzena, igrač Pafosa, rezerva PSV-a i igrač Salcburga dominiraju u veznom redu i da oni kao nametnu neki tempo. To nije sve, nego se sad priziva gorespomenuti igrač Libereca koji bi sve to popravio.

Poenta, uživajmo u ovom trenutku, u ovim nestvarnim scenama iz američkih i kanadskih gradova i stadiona. Tu smo, među najboljima, pokušaćemo proći grupe i idemo dalje, šta bude bude.
Naravno da si sve tacno ali nemaju ljudi dodir s realnoscu. Kao kad se Tahirovic gurao u 11 jer je u Romi, pa u Ajaxu i sve vrijeme ljudi predstavljaju da mi imamo igraca Rome/Ajaxa u veznom redu a momak zalutao tamo.

Opet ponavljam za sam i kritiku i trazenje bolje igre. Ali da prepisavamo grupu na sp trenutno stvarno ljudi nisu normalni
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21911
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jun 2026, 16:39

signalidunapark je napisao/la:
21 jun 2026, 16:28
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:08
izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 15:55
Jeste vi svjesni da sve više i više zvučite kao Hadžibegić sa spačekom poslije poraza od Luksemburga?
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.
Pa nismo loši, daleko od toga, ali nismo još ekipa koja će rutinirati slabije i potuć se s jačim ekipama. S pobjedom protiv Katara smo tačno tamo gdje trebamo biti, posebno kad se u obzir uzme forma i iskustvo naših igrača, i klubovi u kojima igraju.
Pa i nismo imali puno mečeva sa slabijim pa da ih rutiniramo. Slažem se s tobom, nije ova ekipa još toliko iskusna ali manje više smo dobili sve koga smo trebali dobiti. Ne kažem ja da smo mi ekipa koja se treba boriti za medalju ali imamo jako dobar roster, igrači nam u finim klubovima igraju i sa svima se možemo potući (to jest da ne budemo kanta za nabijanje), sa skoro svima.
napapijri1987 je napisao/la:
21 jun 2026, 16:29
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:08
izdzezveubrazil je napisao/la:
21 jun 2026, 15:55
Jeste vi svjesni da sve više i više zvučite kao Hadžibegić sa spačekom poslije poraza od Luksemburga?
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.
Nije problem sto isti pisu kako je ekipa losa u odbrani ovoga svega. Problem je sto onda iste profile vidis kako pisu da npr Kerim je igrac od 50+ miliona eura, Esmir je zvijezda i vjerovatno ce igrati bitnu rolu u klubovima iz liga 5, Tarik je igrac za Barcelone,Dedic za Reala, Memic igrac za Bundesligu, Basic treba da igra ili u Celticu ili Freiburgu, Katic je igrac od 15+ miliona,.
Dodaj na te Demirovica koji igra u jednoj od najboljih ekipa Bundeslige, Kolasinca koji je vec 10+ godina u klubovima iz liga 5, Vasilj koji je bundesligaski golman,Mahmic samo sto nije presao u RB Leipzig itd itd.
Kako moze ekipa biti losa a evropski klubovi staje u redu da kupe nase igrace? Ili su igraci dobri ili losi. Kako mogu na jednoj strani biti dobri a na drugoj losi?
To je to, nema stvarno potrebe da o sebi mislimo da smo loši, da nemamo igrače i sl. Sve imamo i ovo godinama pišem ali se uvijek isto vrti. Svi su od nas mnogi bolji a mi tu, eto, tek tako došli.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59749
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Virtu4l » 21 jun 2026, 16:45

Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 16:37
Naravno da si sve tacno ali nemaju ljudi dodir s realnoscu. Kao kad se Tahirovic gurao u 11 jer je u Romi, pa u Ajaxu i sve vrijeme ljudi predstavljaju da mi imamo igraca Rome/Ajaxa u veznom redu a momak zalutao tamo.

Ja bih tu postavio drugo pitanje, šta su to Roma i Ajax da bi se njihovi igrači predstavljali kao neki faktor?
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6134
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la _dreamer_ » 21 jun 2026, 16:51

Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 15:38
_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 14:58
Daj Ralfu Ragnicku isti vremenski period ovu djecu, bili bi senzacija prvenstva. Eto to je sustina sve kritike.
Ovo je hit zaista. Vrhunac nerealnosti. Triput citam da vidim jesam li dobro shvatio.
Ja razmijem i kritike i nezadovoljstvo ali da ne vidite ocite limite i mane ove ekipe to ne mogu da shvatim.

Na SP smo gdje se niko nije nadao. U igri za narednu rundu i to realnoj jer moramo dobiti Katar i ovdje se pisu ovakve paralele. Sta ste ocekivali da prepisamo grupu?
Nerealnost je da ti ocigledno mislis da je Sergej krema u trenerskom smislu posto ocigledno izvlaci maksimum iz ekipe. Ali hajde ne mozemo se svakako oko toga sloziti, pa necu dalje.


Ja ne znam na cemu gajite optimizam da cemo dobiti Katar.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Madal
Postovi: 5981
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 16:53

_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 16:51
Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 15:38
_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 14:58
Daj Ralfu Ragnicku isti vremenski period ovu djecu, bili bi senzacija prvenstva. Eto to je sustina sve kritike.
Ovo je hit zaista. Vrhunac nerealnosti. Triput citam da vidim jesam li dobro shvatio.
Ja razmijem i kritike i nezadovoljstvo ali da ne vidite ocite limite i mane ove ekipe to ne mogu da shvatim.

Na SP smo gdje se niko nije nadao. U igri za narednu rundu i to realnoj jer moramo dobiti Katar i ovdje se pisu ovakve paralele. Sta ste ocekivali da prepisamo grupu?
Nerealnost je da ti ocigledno mislis da je Sergej krema u trenerskom smislu posto ocigledno izvlaci maksimum iz ekipe. Ali hajde ne mozemo se svakako oko toga sloziti, pa necu dalje.


Ja ne znam na cemu gajite optimizam da cemo dobiti Katar.
Od kreme je udaljen onoliko koliko smo mi od senzacije prvenstva, dakle svjetlosnim godinama. Slazem se drug, nema sta dalje ni da diskutujemo s takvim razmisljanjem.
Cisto mi je bilo bitno apostrofirati taj dio posta kao vrhunac nerealnosti.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59749
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Virtu4l » 21 jun 2026, 16:54

_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 16:51

Ja ne znam na cemu gajite optimizam da cemo dobiti Katar.

Na tome da smo mnogo bolja ekipa?
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Avatar
Madal
Postovi: 5981
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Madal » 21 jun 2026, 16:55

Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:39
To je to, nema stvarno potrebe da o sebi mislimo da smo loši, da nemamo igrače i sl. Sve imamo i ovo godinama pišem ali se uvijek isto vrti. Svi su od nas mnogi bolji a mi tu, eto, tek tako došli.
Pa nisu svi bolji. Kanada i Svicarska npr jesu. Katar recimo nije.
I ti si sam sebi kontradiktoran ali nisi ni svjestan. Juce pises Memic greska kao u pionirima jer je nije izbacio u korner. Danas pises kako smo strasno dobri. Ta greska Memica nije zbog formacije vec nedostatka kvaliteta igranja vecih utakmica.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Soli
Postovi: 140
Pridružen/a: 03 apr 2026, 22:50
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Soli » 21 jun 2026, 16:57

Samim kvalifikovanjem na SP smo došli među prvih 16 Europe.

Ako ste mislili da možemo do medalje na ovom SP, pa ne znam šta da vam kažem.

Iza Ragnicka stoji država, odjednom ste svi zaboravili gdje živite. Ragnick bi pobjegao glavom bez obzira za sedam dana, kad bi vidio s kakvim se sve taldžijama i nacionalnim ključevima mora borit.

A jeste postali gospoda za dvije godine.

Avatar
Cauchy23
Postovi: 175
Pridružen/a: 06 feb 2013, 23:03
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Cauchy23 » 21 jun 2026, 17:02

Virtu4l je napisao/la:
21 jun 2026, 16:19
Unofficialpage je napisao/la:
21 jun 2026, 16:08
Ali strašno kako žele predstaviti nas kao lošu ekipu, koja je premašila sva očekivanja, otprilike zalutali na SP, takav dojam imam kad pročitam postove gdje kažu da ovdje nismo ni trebali i da smo premašili očekivanja. Nerealno koliko volimo da se podcjenjujemo, predstavimo lošim, itd.

Nije to potcjenjivanje već realno stanje.

Juče sam pisao o tome, a ti mi objasni šta sam pogrešno napisao.


Virtu4l je napisao/la:
20 jun 2026, 22:17
Poenta je da je ovo i dalje ona ista ekipa koja nema igrača u top klubu, roster koji ima par igrača u ligama petice i roster kojem je nastup u ligi šampiona misaona imenica. Prečesto, pa skoro i uvijek se zaboravi limitiranost ove ekipe, mi ovdje pričamo o igračima iz cvajte, serije b, segunde, itd, itd.

Ti igrači su izbacili Vels, Italiju, otkinuli jedini bod domaćinima ovog turnira i debelo su u igri za prolazak grupne faze.

Druge ekipe su jednostavno bolje od nas, a mi nikako da se pomirimo sa tim. Pa mi sad tražimo spas u igraču Slovana iz Libereca, ekipe koju bi Borac i Zrinjski odučili od fudbala. Hofenhajm i Zvezda im zabili 10 komada.

Sad se već stvorio narativ kako će nam taj igrač omogućiti da zadržimo loptu i da nešto kao mi dominiramo i napadamo.

Ljudi očekuju da igrač Brondbija, igrač Plzena, igrač Pafosa, rezerva PSV-a i igrač Salcburga dominiraju u veznom redu i da oni kao nametnu neki tempo. To nije sve, nego se sad priziva gorespomenuti igrač Libereca koji bi sve to popravio.

Poenta, uživajmo u ovom trenutku, u ovim nestvarnim scenama iz američkih i kanadskih gradova i stadiona. Tu smo, među najboljima, pokušaćemo proći grupe i idemo dalje, šta bude bude.
Ja samo ne mogu skontat kako ovo ljudi ne vide.
Realno, tanki smo, i to sto smo jos uvijek u igri, i realno imamo velike sanse za prolaz, je za filma.
Ljudi imaju ocekivanja kao da smo nivo Holandije.

Mocvara1991
Postovi: 1104
Pridružen/a: 17 mar 2024, 15:14
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Mocvara1991 » 21 jun 2026, 17:07

U nas samo prepiranja i svadje. Nit su realni ovi koji nas uzdizu,nase igrace i selektora ,a Boga mi nisu realni ni ovi sto spustaju nas. Treba uzivati u ovom prvenstvu i igrama,kako god proslo. Takodjer treba zahvaliti Fifi sto je prosirila prvenstvo,pa smo zahvaljujuci tome dobili priliku da se lakse izborimo,a takodjer treba im zahvaliti i na ovom sto 8 od 12 treceplasiranih ide dalje,odnosno sto ih vise prolazi nego ispada ( sto je po meni smijesno),ali ko smo mi da se petljamo u igre velikana. Ispali ili prosli sutra,mi smo dovoljno uradili da se malo ova nacija obraduje.

Avatar
Cauchy23
Postovi: 175
Pridružen/a: 06 feb 2013, 23:03
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Cauchy23 » 21 jun 2026, 17:08

_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 16:51
Madal je napisao/la:
21 jun 2026, 15:38
_dreamer_ je napisao/la:
21 jun 2026, 14:58
Daj Ralfu Ragnicku isti vremenski period ovu djecu, bili bi senzacija prvenstva. Eto to je sustina sve kritike.
Ovo je hit zaista. Vrhunac nerealnosti. Triput citam da vidim jesam li dobro shvatio.
Ja razmijem i kritike i nezadovoljstvo ali da ne vidite ocite limite i mane ove ekipe to ne mogu da shvatim.

Na SP smo gdje se niko nije nadao. U igri za narednu rundu i to realnoj jer moramo dobiti Katar i ovdje se pisu ovakve paralele. Sta ste ocekivali da prepisamo grupu?
Nerealnost je da ti ocigledno mislis da je Sergej krema u trenerskom smislu posto ocigledno izvlaci maksimum iz ekipe. Ali hajde ne mozemo se svakako oko toga sloziti, pa necu dalje.


Ja ne znam na cemu gajite optimizam da cemo dobiti Katar.
Ne misle ljudi koji su zadovoljni ostvarenim da je Barbarez krema. Ali evo, daj ti ocjenu svega do sad?
Realnost je da su nasi igraci prosjek ili ispod prosjek na ovom SP. Mozda Muharemovic je za neki malo jaci klub, ostali tek trebaju tu doci.
Uporedis ovu ekipu sa onom iz 2014, i vidis da je 2 levela razlike.
Zato nam je Barbarez dobar, a sve ovo top.
Barbarez i SS je digao timski duh, i ova ekipa prebacuje svoje realne kvalitete.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: adrenaline323 i 38 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []