Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
hz1987
Postovi: 2300
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hz1987 » 25 jun 2026, 08:13

Maroon1946 je napisao/la:
25 jun 2026, 07:14
Sada i zvanično naš najbolji selektor u historiji.

Lice svoje zemlje!!!

Hvala ti Sergej :bih:
Jeste, najveci je do sada. Sa skoro U21 je umarsirao medju 32 reprezentacije, dok je Safet naslijedio Cirin rukopis i sa nevidjeno jacom generacijom otisao na prvenstvo koje broji 32 reprezentacije. Utakmica protiv USA je ekvivalent u sustini Nigeriji za plasman 1/8. Ovo jeste uspjeh jer smo autsajderi i ni sami ne zbamo kako smo se usunjali zasluzeno ovdje od marta. Golem uspjeh sa igrackim kadrom, veci nego 2014 definitivno. Al tek smo sad tamo gdje smo bili 2014, medju 32.

Avatar
Balorda
Postovi: 5137
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Balorda » 25 jun 2026, 08:17

Dobro jutro svima, pa i forumskim (i inim) debilima, bosanskim bukvama i hercegovačkim veleizdajnicima, priučenim kvazinovinarčićima najsmiješnijih portala na planeti, koji su samo čekali kiks veilkog Barbe, ali se ne javljaju jer su im u zadnje vrijeme usta puna Barbinih fekalija. Važno je da se velika nužda velikog Barbe istrese redovno na pravo mjesto!

Uživajmo!
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

Avatar
Shategabri
Postovi: 19001
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Shategabri » 25 jun 2026, 08:18

hz1987 je napisao/la:
25 jun 2026, 08:13
Maroon1946 je napisao/la:
25 jun 2026, 07:14
Sada i zvanično naš najbolji selektor u historiji.

Lice svoje zemlje!!!

Hvala ti Sergej :bih:
Jeste, najveci je do sada. Sa skoro U21 je umarsirao medju 32 reprezentacije, dok je Safet naslijedio Cirin rukopis i sa nevidjeno jacom generacijom otisao na prvenstvo koje broji 32 reprezentacije. Utakmica protiv USA je ekvivalent u sustini Nigeriji za plasman 1/8. Ovo jeste uspjeh jer smo autsajderi i ni sami ne zbamo kako smo se usunjali zasluzeno ovdje od marta. Golem uspjeh sa igrackim kadrom, veci nego 2014 definitivno. Al tek smo sad tamo gdje smo bili 2014, medju 32.
Jedna Turska je ispala.
Evo i Češka.
Škoti vjerovatno.
Senegal - dobro, oni su imali nesreću sa Francuskom i Norveškom, al opet.
Format je takav.
I ovo je vrlo bitno, pogotovo za ovu djecu da odigraju utakmicu KO faze.
Ova ekipa će rasti, biće tu još djece, pa ćemo na narednim EP i SP gledati ekipu koja će biti malo više od autsajdera :bih:
Koševo Zapad

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6142
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la _dreamer_ » 25 jun 2026, 08:20

Da nije izveo Edina za veznjaka, mi bi primili jos jedan go, a onda bi bilo vrlo upitno da li bi mogli zabiti jos jedan. Ne znamo sto je Dzeko popizdio, ali jedino logicno je da je bio ljut radi izmjene. Njemu svakako treba spomenik dignuti ali Edin nece da razumije da je on bio u tom momentu na terenu "liability". U momentu kada trebamo igrati agresivno u odbrani, kada treba raditi organizovani presing, on je skoro svaki put bio najslabija karika i taj presing najcesce nije imao smisla.

Katar je od polovice prvog poluvremena iznosio loptu kao Spanija, pucao je blok po svim savovima, a nazad je bilo nekoliko situacija gdje su nas vile pronosale. Nedopustivo je da ti na 5 metara nekoliko puta spic protivnicki ostane usamljen, da na tri-cetiri metra nema kraj njega nekog od nasih.

Nije to stanje samo bilo do Dzeke, bilo je tu jos setaca u tom momentu, i sigurno je da psihicka priprema tima nije na nivou.

Cim je Edin izasao za veznjaka, mi smo prodisali i u napadu, a i taj blok u vezi je bio znacajno bolji jer odmah imas jos jednog aktivnog igraca koji se krece u sistemu i zatvara rupe, izlazi na igraca s loptom ili pokriva aktivno igraca koji potecijalno moze dobiti pas, krece se u sistemu. Katar je odmah imao manje prostora da se seta kroz sredinu i bez velike muke dolazi na tih 25-30 metara.

Nije Katar naravno Liechtenstein ali nisu ni neka sila da nam onako prave problem gotovo 30-35 minuta.

Prvi puta sam vidio pravovremene i po meni tacne izmjene, Malic kriv za go, odmah izmjenjen za Memica, po meni greska sto memic nije od pocetka igrao. Ali nema veze, stavio igraca kojem je to prirodna pozicija, nije se snasao, odmah ga vadi na poluvremenu. Dzeko van za veznjaka, kljucni momenat. Pogotovo sto je to bio kreativac Mahmic. Sunjic za Tahirovica ocekivano, slican profil igraca.

Basic za razliku od Tahirovica pokazuje da ima muda primiti loptu, povuci, dati neki direktan i upotrebljiv pas kroz sredinu, a to nam treba. Tahirovicevi pasovi su na nivou Elvira Rahimica, neupotrebljivi u fazi napada. Basic je tu znacajano bolji do sada.

Ne razumijem sto mu Hadziahmetovic ne igra, da li nije dovoljno oporavljen ili je nesto drugo, ne znam. No igrac koji igra u ekipi koja je bila u vrhu Championshipa bi trebao imati minute, to je liga sa mnogo tempa i on bi potencijalno mogao sigurno vise da da i od Basica i od Tahirovica. Po meni barem.

Nazalost, ja mislim da Barba nema muda da izadje protiv amerikanaca ili koga vec bez Dzeke, u formaciji sa jednim napadacom, a to bi bilo realno najbolje rjesenje. Dzeko po meni je od vece koristi da udje u drugom pol, svjez protiv umornih, nego da ovako igra do 60-65 minute i vjecito bude problem u fazi odbrane. Ali mislim da je Barbarez tu pod odredjenim pritiskom. No ja bih onda izvukao Demirovica iz igre, za njega barem ima objasnjenje (nije dao gol od proslog vijeka), a Mahmic bi morao dobiti mjesto u prvoj postavi da koliko toliko mozemo povezati igru. Inace ce nas ljudi zdrobiti pod pritiskom.

Ali u svakom slucaju svaka mu cast na rokade koje su po meni bile pravovremene i tacne, odradio je doktorski ovu utakmicu.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
CHR
Postovi: 1462
Pridružen/a: 16 okt 2025, 12:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la CHR » 25 jun 2026, 08:33

Jeste najbolji ikada na klupi. U to nema sumnje

Kapa dole

Avatar
hz1987
Postovi: 2300
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la hz1987 » 25 jun 2026, 08:47

CHR je napisao/la:
25 jun 2026, 08:33
Jeste najbolji ikada na klupi. U to nema sumnje

Kapa dole
Daleeeeko daleeeeko najbolji. Mi smo 16.11.2023. izgubili od Luksemburga 4:1. Od tada do danas je proslo 2 i po godine (malo jace), a on je preuzeo totalno rasulo tacno prije 2 godine. Za 2 godine je napravio nevidjen uspjeh. I ne samo to, udario temelje buducnosti za narednih 10god. Goleeeemo

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2854
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la h1a2s3o4 » 25 jun 2026, 08:48

Nema sta, treba cestitati i pohvaliti rezultat. Na kraju samo se to cijeni.
A mi cemo se opet ovdje naprdjivati o taktici jer jel to nam je posao. :D
Barba halali sto smo sumnjali.

Avatar
CHR
Postovi: 1462
Pridružen/a: 16 okt 2025, 12:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la CHR » 25 jun 2026, 08:50

hz1987 je napisao/la:
25 jun 2026, 08:47
CHR je napisao/la:
25 jun 2026, 08:33
Jeste najbolji ikada na klupi. U to nema sumnje

Kapa dole
Daleeeeko daleeeeko najbolji. Mi smo 16.11.2023. izgubili od Luksemburga 4:1. Od tada do danas je proslo 2 i po godine (malo jace), a on je preuzeo totalno rasulo tacno prije 2 godine. Za 2 godine je napravio nevidjen uspjeh. I ne samo to, udario temelje buducnosti za narednih 10god. Goleeeemo
:thumbup:

Na stranu moje trolanje i sl. Barba je doktor

Hvala.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24470
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Goalgetter » 25 jun 2026, 08:56

Cestitke selektoru i strucnom stabu, najveci uspjeh u historiji bh. nogometa. :salut:
Nije sve perfektno, ali lakse mi je kad su pravi ljudi na pravom mjestu koji vole ovu drzavu i koji uspjevaju da igracima prenesu bit igranja za reprezentaciju, da ostavljaju srce na terenu.
Sto se tice utakmice protiv Katara, sve ispravno odradjeno, izmjene u pravom trenutku, mnogi igraci su "crkli" vec krajem 1. pol (Sunjic npr.) tako da je vec bio primoran na poluvremenu da regauje.

Rade Paprica 9
Postovi: 722
Pridružen/a: 05 maj 2010, 23:03
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Rade Paprica 9 » 25 jun 2026, 08:56

_dreamer_ je napisao/la:
25 jun 2026, 08:20
Da nije izveo Edina za veznjaka, mi bi primili jos jedan go, a onda bi bilo vrlo upitno da li bi mogli zabiti jos jedan. Ne znamo sto je Dzeko popizdio, ali jedino logicno je da je bio ljut radi izmjene. Njemu svakako treba spomenik dignuti ali Edin nece da razumije da je on bio u tom momentu na terenu "liability". U momentu kada trebamo igrati agresivno u odbrani, kada treba raditi organizovani presing, on je skoro svaki put bio najslabija karika i taj presing najcesce nije imao smisla.

Katar je od polovice prvog poluvremena iznosio loptu kao Spanija, pucao je blok po svim savovima, a nazad je bilo nekoliko situacija gdje su nas vile pronosale. Nedopustivo je da ti na 5 metara nekoliko puta spic protivnicki ostane usamljen, da na tri-cetiri metra nema kraj njega nekog od nasih.

Nije to stanje samo bilo do Dzeke, bilo je tu jos setaca u tom momentu, i sigurno je da psihicka priprema tima nije na nivou.

Cim je Edin izasao za veznjaka, mi smo prodisali i u napadu, a i taj blok u vezi je bio znacajno bolji jer odmah imas jos jednog aktivnog igraca koji se krece u sistemu i zatvara rupe, izlazi na igraca s loptom ili pokriva aktivno igraca koji potecijalno moze dobiti pas, krece se u sistemu. Katar je odmah imao manje prostora da se seta kroz sredinu i bez velike muke dolazi na tih 25-30 metara.

Nije Katar naravno Liechtenstein ali nisu ni neka sila da nam onako prave problem gotovo 30-35 minuta.

Prvi puta sam vidio pravovremene i po meni tacne izmjene, Malic kriv za go, odmah izmjenjen za Memica, po meni greska sto memic nije od pocetka igrao. Ali nema veze, stavio igraca kojem je to prirodna pozicija, nije se snasao, odmah ga vadi na poluvremenu. Dzeko van za veznjaka, kljucni momenat. Pogotovo sto je to bio kreativac Mahmic. Sunjic za Tahirovica ocekivano, slican profil igraca.

Basic za razliku od Tahirovica pokazuje da ima muda primiti loptu, povuci, dati neki direktan i upotrebljiv pas kroz sredinu, a to nam treba. Tahirovicevi pasovi su na nivou Elvira Rahimica, neupotrebljivi u fazi napada. Basic je tu znacajano bolji do sada.

Ne razumijem sto mu Hadziahmetovic ne igra, da li nije dovoljno oporavljen ili je nesto drugo, ne znam. No igrac koji igra u ekipi koja je bila u vrhu Championshipa bi trebao imati minute, to je liga sa mnogo tempa i on bi potencijalno mogao sigurno vise da da i od Basica i od Tahirovica. Po meni barem.

Nazalost, ja mislim da Barba nema muda da izadje protiv amerikanaca ili koga vec bez Dzeke, u formaciji sa jednim napadacom, a to bi bilo realno najbolje rjesenje. Dzeko po meni je od vece koristi da udje u drugom pol, svjez protiv umornih, nego da ovako igra do 60-65 minute i vjecito bude problem u fazi odbrane. Ali mislim da je Barbarez tu pod odredjenim pritiskom. No ja bih onda izvukao Demirovica iz igre, za njega barem ima objasnjenje (nije dao gol od proslog vijeka), a Mahmic bi morao dobiti mjesto u prvoj postavi da koliko toliko mozemo povezati igru. Inace ce nas ljudi zdrobiti pod pritiskom.

Ali u svakom slucaju svaka mu cast na rokade koje su po meni bile pravovremene i tacne, odradio je doktorski ovu utakmicu.
Sve se slažem. Još da Barba pokaže ovim mladim zvijezdama u nastajanju kako stvari stoje u repki i pošalje Edina već danas u Sarajevo.

Avatar
Beduin
Postovi: 19505
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Beduin » 25 jun 2026, 09:06

Ako ga je nesto krasilo od dolaska na kormilo reprezentacije, to su onda izmjene. Skoro pa u svakoj utakmici je potrefio, manje-vise pravovremeno reagovao, davalo rezultata i boost ekipi.
Sa druge strane, ima nekih nelogicnih i tesko objasnjivih stvari kod selekcije igraca, ali uporno govorim dok imas rezultat nista ti se ne moze spocitavati, pa i cudne odluke (a ko ih ne radi, jelde?).

I ja sam ocekivao vecu minutazu i ulogu Amira, pa cak i neke minute za Tabakovica, ali kod ovog drugog nije bilo nuzno da ga se gura u igru nakon povrede pa ce jos spremniji biti protiv Amerike. Svi mi znamo da nam je sredina najveca boljka, da tu nikako ne funkcionisemo, mozemo se samo nadati da ce u dogledno vrijeme iskociti neka kvalitetnija imena i da ce prilagoditi formaciju krilima i Mahmicu iza napadaca te graditi igru oko njih nakon ovog turnira. Zaista se vidi ogroman brisan prostor izmedju veznog reda i napada, dosta nepokrivenog terena i to narocito dolazi do izrazaja protiv jacih ekipa.

Bezobrazno je svaki uspjeh sad pripisivati igracima, a koje je doveo sam selektor i dozira ih taman da pravimo rezultat. Nije ni on imao srece, par povreda ponajboljih igraca, i opet odlicno gura turnir. Mozda nije vrhunski takticar, ali odlicno radi sa onim sto imamo, odlicno motivise igrace, uostalom nazire se i plan B gdje po potrebi se presaltamo na 3 stopera i to donese rezultate, tako da mozemo zakljuciti kako i u tom segmentu nam selektor napreduje i sazrijeva, vidljiv je progres.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Soli
Postovi: 143
Pridružen/a: 03 apr 2026, 22:50
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Soli » 25 jun 2026, 09:27

Najveći uspjeh je kredit koji su dobili Barbarez i SŠ, mislim da sada sasvim sigurno ostaju do Eura 2028. Naravno ukoliko se ne desi baš neki debakl u LN tipa 0-1-5 omjer.

Avatar
Arvid
Postovi: 24136
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Arvid » 25 jun 2026, 09:48

Soli je napisao/la:
25 jun 2026, 09:27
Najveći uspjeh je kredit koji su dobili Barbarez i SŠ, mislim da sada sasvim sigurno ostaju do Eura 2028.
Pa zar je to uopšte i upitno
I found freedom. Losing all hope was freedom.

SanaBosna
Postovi: 1389
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la SanaBosna » 25 jun 2026, 09:49

Soli je napisao/la:
25 jun 2026, 09:27
Najveći uspjeh je kredit koji su dobili Barbarez i SŠ, mislim da sada sasvim sigurno ostaju do Eura 2028. Naravno ukoliko se ne desi baš neki debakl u LN tipa 0-1-5 omjer.
I kad bi bio los rezultat u LN mislim da cak ostaju, eh akobogda naci jos par igraca da popunimo vezni red za buducnost i sve ok :bih:

Avatar
Sheyi
Postovi: 13938
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sheyi » 25 jun 2026, 09:50

https://www.youtube.com/live/0uIjLBUrc- ... RdwvzM3UWb

Joj najezio sam se kad Vlado na pocetku nekad krene da prica o kosulji i o stilu Barbareza :tokralju:

Avatar
bhsport
Postovi: 13546
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la bhsport » 25 jun 2026, 09:50

Soli je napisao/la:
25 jun 2026, 09:27
Najveći uspjeh je kredit koji su dobili Barbarez i SŠ, mislim da sada sasvim sigurno ostaju do Eura 2028. Naravno ukoliko se ne desi baš neki debakl u LN tipa 0-1-5 omjer.
Ne ne i da se desi 0-0-6 ne treba ih dirati do eura. Kredit imaju ali neka nastave da rade i uče.
Nema sta, nama se čini da moze bolje ali rezultat ih prati i kad je tako ne treba galamiti. Nadam se da su svjesni nedostataka u ekipi i igri i da rade na ispravljanju.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

HeavyBassBlues
Postovi: 166
Pridružen/a: 08 jul 2025, 08:23
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HeavyBassBlues » 25 jun 2026, 09:53

Ako covjek zna kritikovat, onda treba znati i pohvaliti.
Mozda sam jedan od najvecih Barbarezovih kriticara, mada nastojim uvijek biti objektivan.
Prije svega, cestitam fudbalerima i SŠ na uspjehu i plasmanu nmeđu 32 najbolje reprezentacije na svijetu, kao i na radosti koju su nam priustili. Također se nadam da cemo razbucat Amerikance. Cestitam od srca!!!
O igri se moze razglabati i tu cu uvijek naci neku zamjerku, ali ono cime me Barbarez sinoc zaista odusevio jesu pravodobne izmjene, a prije svega vađenje Dzeke.
Onakvo ponasanje, bez obzira na adrenalin, ne prilici jednom kapitenu i Barbarez je ucinio najbolju mogucu stvar sto ga je zamijenio. Iako nam Dzeko treba i u buducim mecevima, nadam se da ce biti primjereno kaznjen poslije prvenstva.

Malic je Barbarezova greska koju je ispravio, sto ukazuje da sazrijeva u ovom poslu. Nadam se da ce nastaviti u ovom pravcu. Sada, nakon odmota,koncentrisati se i pokusati proci USA i ostvariti najveci uspjeh naseg reprezentativnog fudbala.
Sretno momci, sretno Sergej i da se zajedno radujemo.

dena24
Postovi: 473
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la dena24 » 25 jun 2026, 10:04

Mogao bi barba poceti malo utrenirati kao se braniti od kontra napada ako visoko stojis. Mislim vrijeme je.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 6557
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Tracy3McGrady » 25 jun 2026, 10:15

_dreamer_ je napisao/la:
25 jun 2026, 08:20
Da nije izveo Edina za veznjaka, mi bi primili jos jedan go, a onda bi bilo vrlo upitno da li bi mogli zabiti jos jedan. Ne znamo sto je Dzeko popizdio, ali jedino logicno je da je bio ljut radi izmjene. Njemu svakako treba spomenik dignuti ali Edin nece da razumije da je on bio u tom momentu na terenu "liability". U momentu kada trebamo igrati agresivno u odbrani, kada treba raditi organizovani presing, on je skoro svaki put bio najslabija karika i taj presing najcesce nije imao smisla.

Katar je od polovice prvog poluvremena iznosio loptu kao Spanija, pucao je blok po svim savovima, a nazad je bilo nekoliko situacija gdje su nas vile pronosale. Nedopustivo je da ti na 5 metara nekoliko puta spic protivnicki ostane usamljen, da na tri-cetiri metra nema kraj njega nekog od nasih.

Nije to stanje samo bilo do Dzeke, bilo je tu jos setaca u tom momentu, i sigurno je da psihicka priprema tima nije na nivou.

Cim je Edin izasao za veznjaka, mi smo prodisali i u napadu, a i taj blok u vezi je bio znacajno bolji jer odmah imas jos jednog aktivnog igraca koji se krece u sistemu i zatvara rupe, izlazi na igraca s loptom ili pokriva aktivno igraca koji potecijalno moze dobiti pas, krece se u sistemu. Katar je odmah imao manje prostora da se seta kroz sredinu i bez velike muke dolazi na tih 25-30 metara.

Nije Katar naravno Liechtenstein ali nisu ni neka sila da nam onako prave problem gotovo 30-35 minuta.

Prvi puta sam vidio pravovremene i po meni tacne izmjene, Malic kriv za go, odmah izmjenjen za Memica, po meni greska sto memic nije od pocetka igrao. Ali nema veze, stavio igraca kojem je to prirodna pozicija, nije se snasao, odmah ga vadi na poluvremenu. Dzeko van za veznjaka, kljucni momenat. Pogotovo sto je to bio kreativac Mahmic. Sunjic za Tahirovica ocekivano, slican profil igraca.

Basic za razliku od Tahirovica pokazuje da ima muda primiti loptu, povuci, dati neki direktan i upotrebljiv pas kroz sredinu, a to nam treba. Tahirovicevi pasovi su na nivou Elvira Rahimica, neupotrebljivi u fazi napada. Basic je tu znacajano bolji do sada.

Ne razumijem sto mu Hadziahmetovic ne igra, da li nije dovoljno oporavljen ili je nesto drugo, ne znam. No igrac koji igra u ekipi koja je bila u vrhu Championshipa bi trebao imati minute, to je liga sa mnogo tempa i on bi potencijalno mogao sigurno vise da da i od Basica i od Tahirovica. Po meni barem.

Nazalost, ja mislim da Barba nema muda da izadje protiv amerikanaca ili koga vec bez Dzeke, u formaciji sa jednim napadacom, a to bi bilo realno najbolje rjesenje. Dzeko po meni je od vece koristi da udje u drugom pol, svjez protiv umornih, nego da ovako igra do 60-65 minute i vjecito bude problem u fazi odbrane. Ali mislim da je Barbarez tu pod odredjenim pritiskom. No ja bih onda izvukao Demirovica iz igre, za njega barem ima objasnjenje (nije dao gol od proslog vijeka), a Mahmic bi morao dobiti mjesto u prvoj postavi da koliko toliko mozemo povezati igru. Inace ce nas ljudi zdrobiti pod pritiskom.

Ali u svakom slucaju svaka mu cast na rokade koje su po meni bile pravovremene i tacne, odradio je doktorski ovu utakmicu.
Sve si dobro napisao, ja bih jos dodao sjajnu izmjenu Hadžikadunića za Katića, da je Nikola ostao jos malo mi bi ga primili ubijeđen sam. Hadžija je puno bolji igrač od Nikole, samo sto ovaj svojom borbom daje utisak da je neprikosnoven, a po mom mišljenju ga Tarik puno "čupa".
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
signalidunapark
Postovi: 1605
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la signalidunapark » 25 jun 2026, 10:19

Tracy3McGrady je napisao/la:
25 jun 2026, 10:15
_dreamer_ je napisao/la:
25 jun 2026, 08:20
Da nije izveo Edina za veznjaka, mi bi primili jos jedan go, a onda bi bilo vrlo upitno da li bi mogli zabiti jos jedan. Ne znamo sto je Dzeko popizdio, ali jedino logicno je da je bio ljut radi izmjene. Njemu svakako treba spomenik dignuti ali Edin nece da razumije da je on bio u tom momentu na terenu "liability". U momentu kada trebamo igrati agresivno u odbrani, kada treba raditi organizovani presing, on je skoro svaki put bio najslabija karika i taj presing najcesce nije imao smisla.

Katar je od polovice prvog poluvremena iznosio loptu kao Spanija, pucao je blok po svim savovima, a nazad je bilo nekoliko situacija gdje su nas vile pronosale. Nedopustivo je da ti na 5 metara nekoliko puta spic protivnicki ostane usamljen, da na tri-cetiri metra nema kraj njega nekog od nasih.

Nije to stanje samo bilo do Dzeke, bilo je tu jos setaca u tom momentu, i sigurno je da psihicka priprema tima nije na nivou.

Cim je Edin izasao za veznjaka, mi smo prodisali i u napadu, a i taj blok u vezi je bio znacajno bolji jer odmah imas jos jednog aktivnog igraca koji se krece u sistemu i zatvara rupe, izlazi na igraca s loptom ili pokriva aktivno igraca koji potecijalno moze dobiti pas, krece se u sistemu. Katar je odmah imao manje prostora da se seta kroz sredinu i bez velike muke dolazi na tih 25-30 metara.

Nije Katar naravno Liechtenstein ali nisu ni neka sila da nam onako prave problem gotovo 30-35 minuta.

Prvi puta sam vidio pravovremene i po meni tacne izmjene, Malic kriv za go, odmah izmjenjen za Memica, po meni greska sto memic nije od pocetka igrao. Ali nema veze, stavio igraca kojem je to prirodna pozicija, nije se snasao, odmah ga vadi na poluvremenu. Dzeko van za veznjaka, kljucni momenat. Pogotovo sto je to bio kreativac Mahmic. Sunjic za Tahirovica ocekivano, slican profil igraca.

Basic za razliku od Tahirovica pokazuje da ima muda primiti loptu, povuci, dati neki direktan i upotrebljiv pas kroz sredinu, a to nam treba. Tahirovicevi pasovi su na nivou Elvira Rahimica, neupotrebljivi u fazi napada. Basic je tu znacajano bolji do sada.

Ne razumijem sto mu Hadziahmetovic ne igra, da li nije dovoljno oporavljen ili je nesto drugo, ne znam. No igrac koji igra u ekipi koja je bila u vrhu Championshipa bi trebao imati minute, to je liga sa mnogo tempa i on bi potencijalno mogao sigurno vise da da i od Basica i od Tahirovica. Po meni barem.

Nazalost, ja mislim da Barba nema muda da izadje protiv amerikanaca ili koga vec bez Dzeke, u formaciji sa jednim napadacom, a to bi bilo realno najbolje rjesenje. Dzeko po meni je od vece koristi da udje u drugom pol, svjez protiv umornih, nego da ovako igra do 60-65 minute i vjecito bude problem u fazi odbrane. Ali mislim da je Barbarez tu pod odredjenim pritiskom. No ja bih onda izvukao Demirovica iz igre, za njega barem ima objasnjenje (nije dao gol od proslog vijeka), a Mahmic bi morao dobiti mjesto u prvoj postavi da koliko toliko mozemo povezati igru. Inace ce nas ljudi zdrobiti pod pritiskom.

Ali u svakom slucaju svaka mu cast na rokade koje su po meni bile pravovremene i tacne, odradio je doktorski ovu utakmicu.
Sve si dobro napisao, ja bih jos dodao sjajnu izmjenu Hadžikadunića za Katića, da je Nikola ostao jos malo mi bi ga primili ubijeđen sam. Hadžija je puno bolji igrač od Nikole, samo sto ovaj svojom borbom daje utisak da je neprikosnoven, a po mom mišljenju ga Tarik puno "čupa".
Čupa i on Tarika, i u tome i jest fazon.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 9 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []