Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

We are 26
atomac123
Postovi: 1648
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la atomac123 » 25 jun 2026, 08:58

Sta bi bilo kad bi bilo: da smo bili drugi isli bi na Juznu Afriku
TŽV!

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 2040
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la ArtemisFowl » 25 jun 2026, 09:09

atomac123 je napisao/la:
25 jun 2026, 08:58
Sta bi bilo kad bi bilo: da smo bili drugi isli bi na Juznu Afriku
A jedino da smo pobijedili Kanadu

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 2100
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 25 jun 2026, 11:52

Negdje još na početnim stranicama ove teme sam napisao da je sasvim realno da očekujemo 4 boda u grupi i da ostvarimo prolazak dalje. Bez navijačkog pretjerivanja. Cilj je ostvaren, imamo pravo bit zadovoljni i sretni. Što se mene tiče, sve dodatno što uradimo je bonus. Apsolutno imamo šansu i protiv SAD, ali ne treba biti previše razočaran ako ispadnemo.

Ova ekipa će tek da sazrije za naredna dva velika takmičenja (EP 2028 i SP 2030). Tu već treba da tražimo više, ako se kvalifikacije odrade uredno i sve ostalo fino posloži.
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 5266
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la tutankamon1905 » 25 jun 2026, 12:55

Patrice_Evra_3 je napisao/la:
25 jun 2026, 11:52
Negdje još na početnim stranicama ove teme sam napisao da je sasvim realno da očekujemo 4 boda u grupi i da ostvarimo prolazak dalje. Bez navijačkog pretjerivanja. Cilj je ostvaren, imamo pravo bit zadovoljni i sretni. Što se mene tiče, sve dodatno što uradimo je bonus. Apsolutno imamo šansu i protiv SAD, ali ne treba biti previše razočaran ako ispadnemo.

Ova ekipa će tek da sazrije za naredna dva velika takmičenja (EP 2028 i SP 2030). Tu već treba da tražimo više, ako se kvalifikacije odrade uredno i sve ostalo fino posloži.
Ako ako ako...treba uzeti ponudjeno, a i vise od toga, sad i odmah..Ovakav zdrijeb, onakav prolazak na svjetsko..to ce se tesko ponovit. A o tom sazrijevanju, tko zna...ne bi me cudilo da se ne plasiraju ni na euro ni na svjetsko

Avatar
viKK
Postovi: 3673
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la viKK » 25 jun 2026, 13:02

Patrice_Evra_3 je napisao/la:
25 jun 2026, 11:52
Ova ekipa će tek da sazrije za naredna dva velika takmičenja (EP 2028 i SP 2030). Tu već treba da tražimo više, ako se kvalifikacije odrade uredno i sve ostalo fino posloži.
Ovi momci imaju takvu prednost da sa 18, 20, 21, 23 godine mogu igrati i iskusiti ovakav turnir.. Od priprema tih utakmica, samog igranja, treniranja po mjesec i više dana skupa.. Mnogi ne kontaju kakva je to prilika za jednu reprezentaciju koja u jednoj godini uglavnom ne bude na okupu u cugu duže od 2 sedmice, za vrijeme čega urade 4-5 treninga.. Znači samo mogu golemo profitirati ovim iskustvom. Ništa bolje nisu mogli dobiti u ovom stadiju gdje se ekipa još gradi.

Ima i taj element da reprezentacija svojim učešćem na ovakvom turniru postaje "privlačna" našoj djeci u dijaspori.. To moramo iskoristit.

Postavlja se logicno pitanje, hoce li nastati neki blagi pad kada Dzeko ode iz ekipe.. Ja sam optimistican da neće, odnosno da ko god bude preuzeo lidersku ulogu će moći nositi ekipu a da ćemo u napadu uspjet naći rješenja. Momci takodjer djeluju da će održati dobar duh i atmosferu među sobom šta god bilo, jednostavno je previše dobrog momentuma stvoreno i imam osjećaj da je stručnom štabu prije svega najbitnije da se takav duh održi i prenese na svakoga. Najbolji primjer je Mahmić, koji je tako dobro primljen u ekipu i vidi se da je momak taj isti žar za igru dobio.

Barbarez je sinoć u pres konferenciji nakratko spomenuo Bajraktarevića, Alajbegovića i Mahmića u istoj rečenici kao neku ofanzivnu okosnicu budućnosti, što mi nagovještava da bismo odlaskom Džeke mogli preći u neku formaciju gdje ćemo imati taj trio u napadu. Ali o tom potom.

:bih:

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 2040
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la ArtemisFowl » 25 jun 2026, 14:07

viKK je napisao/la:
25 jun 2026, 13:02
Patrice_Evra_3 je napisao/la:
25 jun 2026, 11:52
Ova ekipa će tek da sazrije za naredna dva velika takmičenja (EP 2028 i SP 2030). Tu već treba da tražimo više, ako se kvalifikacije odrade uredno i sve ostalo fino posloži.
Ovi momci imaju takvu prednost da sa 18, 20, 21, 23 godine mogu igrati i iskusiti ovakav turnir.. Od priprema tih utakmica, samog igranja, treniranja po mjesec i više dana skupa.. Mnogi ne kontaju kakva je to prilika za jednu reprezentaciju koja u jednoj godini uglavnom ne bude na okupu u cugu duže od 2 sedmice, za vrijeme čega urade 4-5 treninga.. Znači samo mogu golemo profitirati ovim iskustvom. Ništa bolje nisu mogli dobiti u ovom stadiju gdje se ekipa još gradi.

Ima i taj element da reprezentacija svojim učešćem na ovakvom turniru postaje "privlačna" našoj djeci u dijaspori.. To moramo iskoristit.

Postavlja se logicno pitanje, hoce li nastati neki blagi pad kada Dzeko ode iz ekipe.. Ja sam optimistican da neće, odnosno da ko god bude preuzeo lidersku ulogu će moći nositi ekipu a da ćemo u napadu uspjet naći rješenja. Momci takodjer djeluju da će održati dobar duh i atmosferu među sobom šta god bilo, jednostavno je previše dobrog momentuma stvoreno i imam osjećaj da je stručnom štabu prije svega najbitnije da se takav duh održi i prenese na svakoga. Najbolji primjer je Mahmić, koji je tako dobro primljen u ekipu i vidi se da je momak taj isti žar za igru dobio.

Barbarez je sinoć u pres konferenciji nakratko spomenuo Bajraktarevića, Alajbegovića i Mahmića u istoj rečenici kao neku ofanzivnu okosnicu budućnosti, što mi nagovještava da bismo odlaskom Džeke mogli preći u neku formaciju gdje ćemo imati taj trio u napadu. Ali o tom potom.

:bih:
Demirović ima tek 28 godina, on će igrati špicu sigurno.

Avatar
viKK
Postovi: 3673
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la viKK » 25 jun 2026, 14:10

ArtemisFowl je napisao/la:
25 jun 2026, 14:07
viKK je napisao/la:
25 jun 2026, 13:02
Patrice_Evra_3 je napisao/la:
25 jun 2026, 11:52
Ova ekipa će tek da sazrije za naredna dva velika takmičenja (EP 2028 i SP 2030). Tu već treba da tražimo više, ako se kvalifikacije odrade uredno i sve ostalo fino posloži.
Ovi momci imaju takvu prednost da sa 18, 20, 21, 23 godine mogu igrati i iskusiti ovakav turnir.. Od priprema tih utakmica, samog igranja, treniranja po mjesec i više dana skupa.. Mnogi ne kontaju kakva je to prilika za jednu reprezentaciju koja u jednoj godini uglavnom ne bude na okupu u cugu duže od 2 sedmice, za vrijeme čega urade 4-5 treninga.. Znači samo mogu golemo profitirati ovim iskustvom. Ništa bolje nisu mogli dobiti u ovom stadiju gdje se ekipa još gradi.

Ima i taj element da reprezentacija svojim učešćem na ovakvom turniru postaje "privlačna" našoj djeci u dijaspori.. To moramo iskoristit.

Postavlja se logicno pitanje, hoce li nastati neki blagi pad kada Dzeko ode iz ekipe.. Ja sam optimistican da neće, odnosno da ko god bude preuzeo lidersku ulogu će moći nositi ekipu a da ćemo u napadu uspjet naći rješenja. Momci takodjer djeluju da će održati dobar duh i atmosferu među sobom šta god bilo, jednostavno je previše dobrog momentuma stvoreno i imam osjećaj da je stručnom štabu prije svega najbitnije da se takav duh održi i prenese na svakoga. Najbolji primjer je Mahmić, koji je tako dobro primljen u ekipu i vidi se da je momak taj isti žar za igru dobio.

Barbarez je sinoć u pres konferenciji nakratko spomenuo Bajraktarevića, Alajbegovića i Mahmića u istoj rečenici kao neku ofanzivnu okosnicu budućnosti, što mi nagovještava da bismo odlaskom Džeke mogli preći u neku formaciju gdje ćemo imati taj trio u napadu. Ali o tom potom.

:bih:
Demirović ima tek 28 godina, on će igrati špicu sigurno.
To i ocekujem, mislio sam vise kao da planiraju preci u neku formaciju sa jednim napadacem, gdje ce Mahmic biti iza njega kao 10ka. Akobogda ce procepit Ermedin u takvoj postavi.

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 2040
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la ArtemisFowl » 25 jun 2026, 14:20

viKK je napisao/la:
25 jun 2026, 14:10
ArtemisFowl je napisao/la:
25 jun 2026, 14:07
Demirović ima tek 28 godina, on će igrati špicu sigurno.
To i ocekujem, mislio sam vise kao da planiraju preci u neku formaciju sa jednim napadacem, gdje ce Mahmic biti iza njega kao 10ka. Akobogda ce procepit Ermedin u takvoj postavi.
Ja očekujem već u Ligi nacija tako nešto.

Avatar
viKK
Postovi: 3673
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la viKK » 25 jun 2026, 14:39

ArtemisFowl je napisao/la:
25 jun 2026, 14:20
viKK je napisao/la:
25 jun 2026, 14:10
ArtemisFowl je napisao/la:
25 jun 2026, 14:07
Demirović ima tek 28 godina, on će igrati špicu sigurno.
To i ocekujem, mislio sam vise kao da planiraju preci u neku formaciju sa jednim napadacem, gdje ce Mahmic biti iza njega kao 10ka. Akobogda ce procepit Ermedin u takvoj postavi.
Ja očekujem već u Ligi nacija tako nešto.
I ja isto, ali bojim se da Džeko nažalost neće otići u penziju još, ne znam.. Po nekim izjavama, a i s obzirom na ove ozlijede koje se javljaju sve češće, sam mislio da je 100% završen nakon SP. Ali sjetih se da Ligata nedavno govori kao nastavlja on.. nemam više pojma stvarno. Legenda jeste, ali je čovjek manje u terenu kad nemamo loptu. Ogromna je to žrtva kad ti treba svaki igrač da radi i naprijed i nazad. Efektivno ne možemo nikakav smislen presing radit na zadnje linije.
Cijeku ekipu prilagođavaš njemu, slično kao Portugal i Argentina sa Ronaldom i Messijem. Samo što, mislim da nas to više košta nego njih.

Avatar
DamirT
Postovi: 31040
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la DamirT » 25 jun 2026, 14:53

viKK je napisao/la:
25 jun 2026, 14:39
ArtemisFowl je napisao/la:
25 jun 2026, 14:20
viKK je napisao/la:
25 jun 2026, 14:10
To i ocekujem, mislio sam vise kao da planiraju preci u neku formaciju sa jednim napadacem, gdje ce Mahmic biti iza njega kao 10ka. Akobogda ce procepit Ermedin u takvoj postavi.
Ja očekujem već u Ligi nacija tako nešto.
I ja isto, ali bojim se da Džeko nažalost neće otići u penziju još, ne znam.. Po nekim izjavama, a i s obzirom na ove ozlijede koje se javljaju sve češće, sam mislio da je 100% završen nakon SP. Ali sjetih se da Ligata nedavno govori kao nastavlja on.. nemam više pojma stvarno. Legenda jeste, ali je čovjek manje u terenu kad nemamo loptu. Ogromna je to žrtva kad ti treba svaki igrač da radi i naprijed i nazad. Efektivno ne možemo nikakav smislen presing radit na zadnje linije.
Cijeku ekipu prilagođavaš njemu, slično kao Portugal i Argentina sa Ronaldom i Messijem. Samo što, mislim da nas to više košta nego njih.
A jos ono sto je Spahic rekao da ce biti do EP-a u reprezentaciji.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
viKK
Postovi: 3673
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la viKK » 25 jun 2026, 15:14

DamirT je napisao/la:
25 jun 2026, 14:53
viKK je napisao/la:
25 jun 2026, 14:39
ArtemisFowl je napisao/la:
25 jun 2026, 14:20


Ja očekujem već u Ligi nacija tako nešto.
I ja isto, ali bojim se da Džeko nažalost neće otići u penziju još, ne znam.. Po nekim izjavama, a i s obzirom na ove ozlijede koje se javljaju sve češće, sam mislio da je 100% završen nakon SP. Ali sjetih se da Ligata nedavno govori kao nastavlja on.. nemam više pojma stvarno. Legenda jeste, ali je čovjek manje u terenu kad nemamo loptu. Ogromna je to žrtva kad ti treba svaki igrač da radi i naprijed i nazad. Efektivno ne možemo nikakav smislen presing radit na zadnje linije.
Cijeku ekipu prilagođavaš njemu, slično kao Portugal i Argentina sa Ronaldom i Messijem. Samo što, mislim da nas to više košta nego njih.
A jos ono sto je Spahic rekao da ce biti do EP-a u reprezentaciji.
Sto se toga tice, mislim da je Spaha namjerno malo hiperbolizirao za intervju.. sigurno ne bi htio reci "Edin zavrsava s fudbalom" par sedmica pred pocetak prvenstva.. ja sam ubijedjen da je Edin sa prelaskom u Schalke imao cilj samo da zavrsi karijeru na pozitivnoj noti i ostane u formi za baraz, ali da je od baraza, pa preko uspjeha sa Schalkeom dobio motivaciju i poticaj od okruzenja da proba jos jednu godinu. I navijaci u Schalkeu ga jako cijene i vole, sigurno mu sve to laska.

Meni je problem je sto, sto je on stariji, vise gubimo na terenu s njim nego dobijamo. Onu loptu koju mu je Demirovic glavom sinoc spustio bi on sigurno stigao prije 5+ godina. Kada je usao Mahmic bilo je divota vidjet kako smo bili u stanju sa svim ofanzivnim igracima pritiskamo zadnju liniju Katara. Opet on ima ofanzivno briljantne momente, sinoc ono utrcavanje gdje je izasao 1v1 (doduse, bolja odbrana ne bi ono dozvolila), ali gol u Walesu, u istoj utakmici ranije kada je spustio centarsut glavom perfektno na Demirovica ili kad mu je poslao centarsut, Italiju bez njega isto ne bismo dobili.. ali to sve uvjetuje da nam protvnik da prostora, sto ce sve bit teze, jer ekipe su nas vec dobro skautirale. Mislim da imati jako starog igraca u ekipi sa velikim egom je uvijek mac sa dvije ostrice.. sumnjam da ce dugorocno ostavit neke posljedice na ekipu, ali opet mi gorak okus malo ostavlja ona reakcija od jucer i ono neko raspravljanje poslije meca sa Hrgovicem. Ne znam ni sta je Barbarezu rekao onda kad mu je prisao na klupi ali sigurno nista lijepo. Cesto se govori kako niko ne smije bit veci od reprezentacije, ne znam, ja imam nazalost dojam da on jeste veci, a mi smo ga napravili takvim.

Imao je Edin i izjave kako hoce da provodi vise vremena s porodicom, opcenito mi je zvucao kako mu je vec fizicki mnogo tesko odrzavat formu, ono o tome kako ga cijelo tijelo boli i slicno.. Njemu niko ne bi trebao ista prigovarat da zavrsi karijeru poslije svjetskog i cak bi perfektno pristajalo da se upise u historiju. Bojim se da brzina i intenzitet igranja u 1. Bundesligi njemu nista dobrog ne bi donio, potencijalno dodatne ozlijede a i Schalke ce vjerovatno imat jako tezak posao. Ne vidim da bi im mogao biti ista osim joker sa klupe, s obzirom da defanzivni doprinos kod njega skoro ne postoji.

Avatar
invincible1921
Postovi: 11481
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la invincible1921 » 25 jun 2026, 15:50

Koja razlika u odnosu na Brazil...ok i drustvene mreze doprinose ali i narod a pogotvo omladina su se probudili iz jugonostalgicnog sna...nove generacije su stasale....VOLIMO TE DOMOVINO :bih:
=\_1921_/=

Daduli
Postovi: 1048
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la Daduli » 25 jun 2026, 16:09

invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 15:50
Koja razlika u odnosu na Brazil...ok i drustvene mreze doprinose ali i narod a pogotvo omladina su se probudili iz jugonostalgicnog sna...nove generacije su stasale....VOLIMO TE DOMOVINO :bih:
Jok eto biću nostalgičan za ratom i postdejtonskim periodom i sanjaću o tome.
Glory Glory Man United

RajvoSa89
Postovi: 11
Pridružen/a: 29 maj 2026, 21:26
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la RajvoSa89 » 25 jun 2026, 16:12

Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 16:09
invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 15:50
Koja razlika u odnosu na Brazil...ok i drustvene mreze doprinose ali i narod a pogotvo omladina su se probudili iz jugonostalgicnog sna...nove generacije su stasale....VOLIMO TE DOMOVINO :bih:
Jok eto biću nostalgičan za ratom i postdejtonskim periodom i sanjaću o tome.
Ne zna ni on sta je htio reci.

Avatar
invincible1921
Postovi: 11481
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la invincible1921 » 25 jun 2026, 16:15

RajvoSa89 je napisao/la:
25 jun 2026, 16:12
Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 16:09
invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 15:50
Koja razlika u odnosu na Brazil...ok i drustvene mreze doprinose ali i narod a pogotvo omladina su se probudili iz jugonostalgicnog sna...nove generacije su stasale....VOLIMO TE DOMOVINO :bih:
Jok eto biću nostalgičan za ratom i postdejtonskim periodom i sanjaću o tome.
Ne zna ni on sta je htio reci.
Da imamo konacno svoju drzavu Bosnu i Hercegovinu, kakva je da je nasa je, stvorili smo je inatom i prkosom, a krvlju platili...a to sto neki jos sanjaju tvorevine gdje si bio kmet i kace zastave vojske koja je srokala milion granata na grad cije ime nosis u niki, neka sanjaji slobodno i dalje...na svu srecu sve je manje takvih.

Da je malo vise cijenite svima bi nam bolje bilo pa i njoj samoj
=\_1921_/=

Daduli
Postovi: 1048
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la Daduli » 25 jun 2026, 16:19

invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 16:15
RajvoSa89 je napisao/la:
25 jun 2026, 16:12
Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 16:09


Jok eto biću nostalgičan za ratom i postdejtonskim periodom i sanjaću o tome.
Ne zna ni on sta je htio reci.
Da imamo konacno svoju drzavu Bosnu i Hercegovinu, kakva je da je nasa je, stvorili smo je inatom i prkosom, a krvlju platili...a to sto neki jos sanjaju tvorevine gdje si bio kmet i kace zastave vojske koja je srokala milion granata na grad cije ime nosis u niki, neka sanjaji slobodno i dalje...na svu srecu sve je manje takvih.

Da je malo vise cijenite svima bi nam bolje bilo pa i njoj samoj
Bio si **** moj kmet u toj državi. Upravo obrnuto. "Ta" vojska se ne može povezati sa jugonostalgijom niti ju iko priželjkuje i sanja. Nije sve manje takvih, upravo obrnuto.
De dijete drago, ne lupaj i ne petljaj se u šta se ne razumiješ.
Glory Glory Man United

RajvoSa89
Postovi: 11
Pridružen/a: 29 maj 2026, 21:26
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la RajvoSa89 » 25 jun 2026, 16:22

Kazem ti ja od knjiga procitao čitanku za 4. razred.

313
Postovi: 1298
Pridružen/a: 11 apr 2015, 13:06
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la 313 » 25 jun 2026, 17:23

Daduli je napisao/la:
25 jun 2026, 16:19
invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 16:15
RajvoSa89 je napisao/la:
25 jun 2026, 16:12


Ne zna ni on sta je htio reci.
Da imamo konacno svoju drzavu Bosnu i Hercegovinu, kakva je da je nasa je, stvorili smo je inatom i prkosom, a krvlju platili...a to sto neki jos sanjaju tvorevine gdje si bio kmet i kace zastave vojske koja je srokala milion granata na grad cije ime nosis u niki, neka sanjaji slobodno i dalje...na svu srecu sve je manje takvih.

Da je malo vise cijenite svima bi nam bolje bilo pa i njoj samoj
Bio si **** moj kmet u toj državi. Upravo obrnuto. "Ta" vojska se ne može povezati sa jugonostalgijom niti ju iko priželjkuje i sanja. Nije sve manje takvih, upravo obrnuto.
De dijete drago, ne lupaj i ne petljaj se u šta se ne razumiješ.
Čega je to obrnuto? Podanički mentalitet je vjerovatno sinonim za Bošnjake u Jugoslavijama
Walk on

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 8549
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la kraljttbvb » 25 jun 2026, 17:47

tutankamon1905 je napisao/la:
25 jun 2026, 12:55
ne bi me cudilo da se ne plasiraju ni na euro ni na svjetsko
Kako je krenulo sa komercijalizacijom i najavama o 64 reprezentacije vec na iducem SP, na narednim prvenstvima ce im faliti reprezentacija da sve to popune.

Vec 2042. morat ce Vrbanjusu i Vratnik pozvati da igraju na SP, bit ce 226 reprezentacija na turniru...
U skoli tražio da mu posudim olovku. Pa tražio da prepisuje od mene. Sad traži da glasam za njega. Pa dokle vise...

antetokounmpo
Postovi: 64
Pridružen/a: 04 jan 2026, 21:45
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na SP 2026

Post Postao/la antetokounmpo » 25 jun 2026, 17:50

invincible1921 je napisao/la:
25 jun 2026, 15:50
Koja razlika u odnosu na Brazil...ok i drustvene mreze doprinose ali i narod a pogotvo omladina su se probudili iz jugonostalgicnog sna...nove generacije su stasale....VOLIMO TE DOMOVINO :bih:
Sve je to, druze, stvar licne percepcije i osjećaja. Mene je euforija vise tresla te 2014. godine, a to bih pripisao fazama odrastanja. Tada sam bio srednjoskolac, živio sam punim plućima, mislio sam ono sto kazu "da sam najpametniji i najsnažniji na svijetu". Pored toga, odrastao sam gledajući repku kako se većinom pati u ciklusima 2000ih godina, pa onda dva "umalo" ciklusa između 2008. i 2012. godine. Konačno je nekako bilo sve na svom mjestu.

Danas sam sa "druge strane" katedre kao profesor i imam privilegiju iz prve ruke posmatrati svoje učenike koji sada prolaze ono sto sam prolazio ja prije 12 godina. Naravno, da sa istim žarom pratim repku, ali imam osjecaj da mi je tada krv bila mnogo vrelija. Uzivam u ovom svjetskom prvenstvu, jer ponovo nakon 12 godina navijam za svoje, ali u spomenaru mog zivota ljeto 2014. ima posebne redove.

Odgovori

Natrag na “FIFA WORLD CUP 2026”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo, Bonton, Elddar, napapijri1987, rossonero85 i 5 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []