02.07.2026. R32: USA - BiH

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
jestamaji
Postovi: 17751
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la jestamaji » 26 jun 2026, 11:29

VibeTribeX je napisao/la:
26 jun 2026, 09:54
jestamaji je napisao/la:
26 jun 2026, 09:27
ne zna se još na koga bi išli, to su samo nagađanja
Egipat ili Juzna Koreja
egipat može biti prvi, drugi ili treći u grupi a koreja se još nije stoposto plasirala, to su sve samo nagađanja

Avatar
invincible1921
Postovi: 11507
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la invincible1921 » 26 jun 2026, 11:30

signalidunapark je napisao/la:
26 jun 2026, 11:21
invincible1921 je napisao/la:
26 jun 2026, 11:18
GrbavicaHrammm je napisao/la:
26 jun 2026, 11:12


Bas tako, ne ocekujem puno prilika sa nase strane, 2 eventualno 3 gdje trebamo iskoristiti nesto, probati se odbraniti prvih 30min je najbitnije
Treba onda i izves postavu koja moze odigrat kontre a ne Tahirovica i Sunjica u tandemu da je vracaju nazad dok se boje ne rastope....jbt svica drzi posjed pola sata, konacno osvjoimo loptu, odose Kerim, Mmeic, Demirovic, Dzeko u napad....nakon cega je ova dvojica pomenutih reznatnim i preciznim dodavanjem vrate vasilju da je nabije u kukuruze :D
Šefe, biraš između defanzivnih veznjaka koji ne mogu meda naprijed, i ofanzivnih koji ne mogu meda nazad.
Nemamo Vitinhu, Pedrija i Ricea. Ne razumijem kako to ne razumiješ.
Tahirovic je inace bas velika prevaga u odbrani :D leta ko muha bez glave ...ok brate onda je najbolje da svi izuzev kerima esmira i dzeke stanu na go liniju s vasiljom pa da se branimo :) pa jbt, razumijem ja sve, ali moras imat neki plan da ga makar pokusas ostvariti....ne kaze niko sad da izadjemo ko protiv katara, ali rijesneje se namece samo po sebi....ubaci mahmica izbaci jdnog spica i to je to....ali dobro procemo amere ko god bude igro, ovo mi ovdje smao nako beze malo pisemo da nije dosadno :D no sikriki :bih:
=\_1921_/=

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2055
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la BenjooJutub » 26 jun 2026, 11:33

Nego de mi recite vi koji imate malu djecu, koja se bude poprilično rano. Kako ćete isplanirati gledanje utakmice? :D

Ne spavat nikako 24 sata, ili zaspat u 18:00 i probudit se u 01:00 :D

Avatar
zastitaIdentiteta
Postovi: 509
Pridružen/a: 29 maj 2025, 16:20
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la zastitaIdentiteta » 26 jun 2026, 11:36

BenjooJutub je napisao/la:
26 jun 2026, 11:33
Nego de mi recite vi koji imate malu djecu, koja se bude poprilično rano. Kako ćete isplanirati gledanje utakmice? :D

Ne spavat nikako 24 sata, ili zaspat u 18:00 i probudit se u 01:00 :D
Premoriti ih u parku čitav dan, spustiti roletne u 6, uspavati ih do 7, odvaliti se i sam i ustajati samo na namaze u međuvremenu. :mrgreen:
Pošteno, pa kako bude.

HeavyBassBlues
Postovi: 166
Pridružen/a: 08 jul 2025, 08:23
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la HeavyBassBlues » 26 jun 2026, 11:36

MrShadow je napisao/la:
26 jun 2026, 10:42
HeavyBassBlues je napisao/la:
26 jun 2026, 10:36
Buduci da sam na GO kojeg sam uzeo radi utakmica, napravio sam matematicku formulu, odnosno geometrijski kavez uzevsi u obzir sve dostupne parametre. Bas mi je dosadno.
Dakle, radi se o aksiomu binarnog ishoda; 1 = prolaz BiH, 0 = prolaz USA. Da ne bih peglao suvise sa varijablima i faktorima, bazirao sam se funkciju energetskog kapaciteta obje ekipe - Ecap.
Sistem koji igra USA je kineticka dominacija, radijalno kretanje i brzina, sto znaci da ce u prvih 45min generisati ogromni pritisak.
Nas sistem u tom slucaju mora biti stabilnost i ortogonalno kretanje i fokus na geometrijsku gustinu, sto je niska potrosnja energije i povecan koeficijent otpora.
Formula do koje sam dosao je:

Fotpor = 1/2 x p x v2 x Cd x A.

A = povrsina pokrivena bh igracima, a p = gustina igraca u zoni.

Tako sam dobio da je najidelnija formavija za USA: 3421.

Vasilj

Radeljic - Katic - Muharemovic

Dedic - Sunjic - Basic - Kolasinac

Bajraktarevic - Alajbegovic

Demirovic.

U odbrani; 541.

Izmjene prve u 60min. U 70min Dzeko umjesto Demirovica.
Izmjene prema energetskoj potrosnji.

To je neka moja kombinacija, ali ko zna sta se sve moze izdesavati. Matematika i fizika kazu ovako, a ima 100 detalja na kije se ne moze uticati, niti se mogu uvrstiti u jednacinu.

Bilo kako bilo, najvaznije je da uzivamo, pa sta bog i sreca junacka dadu.
savjetujem ti da se pocnes drogirati na vrijeme dok nisi zavrsio u ludnici
Hvala. Veoma cijenim, zaista. Nadam se da koristis neki od od svojih neprocjenjivih savjeta. Mogu li te negdje zapratiti, molim te?
Zivio.

dena24
Postovi: 474
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la dena24 » 26 jun 2026, 11:37

GrbavicaHrammm je napisao/la:
26 jun 2026, 11:12
signalidunapark je napisao/la:
26 jun 2026, 10:39
Ma dupli blok, kontre, i pravovremene zamjene.
Nemamo mi previše drugih opcija.
Bas tako, ne ocekujem puno prilika sa nase strane, 2 eventualno 3 gdje trebamo iskoristiti nesto, probati se odbraniti prvih 30min je najbitnije
Ma 3:1 za nas, pet minuta prije kraja pjevat će se miris ljiljana. Dat ćemo Amerikancima jedan gol da vide da su malo napredovali u fudbalu, ne sikiraj se burazeru

Avatar
kouadio
Postovi: 117
Pridružen/a: 03 apr 2026, 13:54
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la kouadio » 26 jun 2026, 11:41

mogu mislit sudjenja ako budemo vodili u nekom dijelu utakmice :D

Avatar
invincible1921
Postovi: 11507
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la invincible1921 » 26 jun 2026, 11:43

dena24 je napisao/la:
26 jun 2026, 11:37
GrbavicaHrammm je napisao/la:
26 jun 2026, 11:12
signalidunapark je napisao/la:
26 jun 2026, 10:39
Ma dupli blok, kontre, i pravovremene zamjene.
Nemamo mi previše drugih opcija.
Bas tako, ne ocekujem puno prilika sa nase strane, 2 eventualno 3 gdje trebamo iskoristiti nesto, probati se odbraniti prvih 30min je najbitnije
Ma 3:1 za nas, pet minuta prije kraja pjevat će se miris ljiljana. Dat ćemo Amerikancima jedan gol da vide da su malo napredovali u fudbalu, ne sikiraj se burazeru
Sve sto vise vrijeme bude islo a tekma ostane ziva za nas, to je veci pritisak njima....samo izgurat tamo do 60te 70te da imamo X ili makar ako cemo vec gubit da gubimo s jednim golom da se ne raspadnemo....i prolazimo glat :D
=\_1921_/=

Avatar
viKK
Postovi: 3679
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la viKK » 26 jun 2026, 11:45

zastitaIdentiteta je napisao/la:
26 jun 2026, 11:26
Ma ljudi, ovi ameri igraju blitzkrieg fudbal. Trče ko stoka na steroidima (osim deda Reama koji je lisac stari pa nadoknadi), sa sve skupa stoperima na tvojoj polovici. Ako te izlude do prvog hydration breaka, poslije ti je da se čupaš kako znaš. Poch je dobar, roster im je dobar, nije wow al i trkački i tehnički ako ćemo poziciju po poziciju, jači su... al brate nema ko nije bio jači. Na kraju krajeva rosterski je i Kongo ispred nas, pa šta.

I opet ih je ovakva njanjava Belgija rasula s 5 komada u martu iako su i njih stisli na početku i poveli ih, što znači može se.
Za nas, mislim da nam je Ekvador najbolji primjer kako igrati protiv Amera.

Naš niski blok, sa dobrom horizontalnom kretnjom i tranzicijom gdje bi Džekson opteretio njihove mlađe i brže stopere, a deda Ream se ostavio da se tuče sa Demirom kako bi Esmir što više ostajao 1 na 1 sa njihovim bočnim. Udupla ga Adams, nikakav problem, otvaraš Bašića, okrećeš stanu ili bušiš MLS golmančića s distance.

Ugl, možemo mi toooooooo.
A i ako ne mognemo, damo sve od sebe i duša puna.
Ljudi prije 3 godine nas nije tukao samo ko nije pokušao (i Lihtenštajn), prema tome gore glave i idemo aBd, pa ako izginemo šta ima veze.

Imamo ozbiljne 1x U18, 2xU21, 3xU23, + još 3-4 pristojna igrača ispod 25 godina. To je skoro čitava postava. Ogroman kapital sa ogromnim iskustvom, za aBd samo još svjetliju budućnost.
Ekvador meni izgleda kao bolja verzija nas, odnosno kad bi imali veznog koji zna izgurati pod pritiskom.. Ne znam kad sam zadnjih put gledao ekipu onako jaku u duelima kao sinoć. Da imamo i mi jednog Caiceda mogli bi ga zabiberit svakome. Ovako smo ofanzivno limitiraniji.

Mi smo prije manje od dvije godine počeli ove kvalifikacije na samom dnu, ne samo da su Rumunija i Austrija bili favoriti protiv nas, već su i Kiprani vjerovatno računali da nas mogu pobijedit. Prakticno svaki mec osim protiv San Marina smo ulazili kao neka vrsta outsidera, u najboljem slučaju kao podjednaki. Imamo svoje šanse protiv svakoga, pa i protiv SAD-a.

Nadam se da će Dedić prije svega bit spreman jer bez njega smo hendikepirani da valja.

Ado_77
Postovi: 473
Pridružen/a: 07 jul 2010, 12:46
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Ado_77 » 26 jun 2026, 11:45

kouadio je napisao/la:
26 jun 2026, 11:41
mogu mislit sudjenja ako budemo vodili u nekom dijelu utakmice :D
Ovi ce imati 14 igraca plus var sudije,to je biznis i reklame,domacin privlaci pare,fudbal je izgubio smisao. :roll:

dena24
Postovi: 474
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la dena24 » 26 jun 2026, 11:56

samoposmatram je napisao/la:
26 jun 2026, 11:28
signalidunapark je napisao/la:
26 jun 2026, 11:26
dena24 je napisao/la:
26 jun 2026, 11:24
znaci u srijedu take me to golden gate, kad se igra kod statue of liberty :D
U finalu. :D
Najezi se.
ma ne govorim ja dzaba da se sve poklapa :D :D

dena24
Postovi: 474
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la dena24 » 26 jun 2026, 12:01

invincible1921 je napisao/la:
26 jun 2026, 11:43
dena24 je napisao/la:
26 jun 2026, 11:37
GrbavicaHrammm je napisao/la:
26 jun 2026, 11:12


Bas tako, ne ocekujem puno prilika sa nase strane, 2 eventualno 3 gdje trebamo iskoristiti nesto, probati se odbraniti prvih 30min je najbitnije
Ma 3:1 za nas, pet minuta prije kraja pjevat će se miris ljiljana. Dat ćemo Amerikancima jedan gol da vide da su malo napredovali u fudbalu, ne sikiraj se burazeru
Sve sto vise vrijeme bude islo a tekma ostane ziva za nas, to je veci pritisak njima....samo izgurat tamo do 60te 70te da imamo X ili makar ako cemo vec gubit da gubimo s jednim golom da se ne raspadnemo....i prolazimo glat :D
ma tarik ce pojesti onog baloguna, pulisica ce balkanske gene proraditi, a ima nasih dosta koji se jos nisu poigrali kako treba

Avatar
sagitarius
Postovi: 2019
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la sagitarius » 26 jun 2026, 12:10

Mene vise brinu sudije nego nasa igra.. Infantino se previse ulizuje Trumpu
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
invincible1921
Postovi: 11507
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la invincible1921 » 26 jun 2026, 12:10

dena24 je napisao/la:
26 jun 2026, 12:01
invincible1921 je napisao/la:
26 jun 2026, 11:43
dena24 je napisao/la:
26 jun 2026, 11:37


Ma 3:1 za nas, pet minuta prije kraja pjevat će se miris ljiljana. Dat ćemo Amerikancima jedan gol da vide da su malo napredovali u fudbalu, ne sikiraj se burazeru
Sve sto vise vrijeme bude islo a tekma ostane ziva za nas, to je veci pritisak njima....samo izgurat tamo do 60te 70te da imamo X ili makar ako cemo vec gubit da gubimo s jednim golom da se ne raspadnemo....i prolazimo glat :D
ma tarik ce pojesti onog baloguna, pulisica ce balkanske gene proraditi, a ima nasih dosta koji se jos nisu poigrali kako treba
Rekoh jucer vrijeme je za nove penale koji ce se gledat godinama :bih:
=\_1921_/=

dena24
Postovi: 474
Pridružen/a: 21 apr 2026, 10:11
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la dena24 » 26 jun 2026, 12:20

invincible1921 je napisao/la:
26 jun 2026, 12:10
dena24 je napisao/la:
26 jun 2026, 12:01
invincible1921 je napisao/la:
26 jun 2026, 11:43


Sve sto vise vrijeme bude islo a tekma ostane ziva za nas, to je veci pritisak njima....samo izgurat tamo do 60te 70te da imamo X ili makar ako cemo vec gubit da gubimo s jednim golom da se ne raspadnemo....i prolazimo glat :D
ma tarik ce pojesti onog baloguna, pulisica ce balkanske gene proraditi, a ima nasih dosta koji se jos nisu poigrali kako treba
Rekoh jucer vrijeme je za nove penale koji ce se gledat godinama :bih:
Vjeruj, više će se gledati i pričati o Sejinom spašavanju s linije u prvoj tekmi

Avatar
Shategabri
Postovi: 19001
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Shategabri » 26 jun 2026, 12:31

sagitarius je napisao/la:
26 jun 2026, 12:10
Mene vise brinu sudije nego nasa igra.. Infantino se previse ulizuje Trumpu
Vrijeme je da Vico pusti Ćeferina s lanca :kafa:
Koševo Zapad

Avatar
DamirT
Postovi: 31128
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la DamirT » 26 jun 2026, 12:34

Nek Vicko sredi normalno sudjenje, a igraci ce nabit Amerikance. :yawn:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 2101
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 26 jun 2026, 13:03

viKK je napisao/la:
26 jun 2026, 12:16
Patrice_Evra_3 je napisao/la:
26 jun 2026, 11:58
slika

Ja očekujem nešto ovako, računajući da će Dedić biti spreman. Iako su Bašić i Bajraktarević odigrali dobro protiv Katara, mislim da će Barba ipak malo defanzivnije krenuti, nešto slično kao protiv Kanade.

Opet bi imali fine opcije sa klupe u Tabakoviću, Mahmiću, Lukiću + krilo koje ne počne.
Prije bih se kladio da će izac sa Memicem lijevo a Bajraktarevic desno. Esmir je vrlo dobro defanzivno igrao protiv Kanade, a za Memica znamo da je pouzdan. U svakom slucaju ocekujem da ce se povlacit i pravit petoricu u odbrani, u zavisnosti od toga s koje strane će Ameri napadat.

Kriva tema btw.
Nije isključeno ni to, mada mislim da je došlo vrijeme da Alajbegović bude cementiran u postavi, neovisno o protivniku.

Prebačeno u pravu temu. :thumbup:
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

Iniesta12
Postovi: 240
Pridružen/a: 20 jul 2025, 18:00
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Iniesta12 » 26 jun 2026, 13:05

Barbarez da je znao poveo bi starije igrace. Ova djeca ga ne slusaju. Djeca nece kuci :lolno:

Avatar
Ozymandias
Postovi: 936
Pridružen/a: 12 okt 2013, 17:20
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Ozymandias » 26 jun 2026, 13:10

Patrice_Evra_3 je napisao/la:
26 jun 2026, 13:03
viKK je napisao/la:
26 jun 2026, 12:16
Patrice_Evra_3 je napisao/la:
26 jun 2026, 11:58
slika

Ja očekujem nešto ovako, računajući da će Dedić biti spreman. Iako su Bašić i Bajraktarević odigrali dobro protiv Katara, mislim da će Barba ipak malo defanzivnije krenuti, nešto slično kao protiv Kanade.

Opet bi imali fine opcije sa klupe u Tabakoviću, Mahmiću, Lukiću + krilo koje ne počne.
Prije bih se kladio da će izac sa Memicem lijevo a Bajraktarevic desno. Esmir je vrlo dobro defanzivno igrao protiv Kanade, a za Memica znamo da je pouzdan. U svakom slucaju ocekujem da ce se povlacit i pravit petoricu u odbrani, u zavisnosti od toga s koje strane će Ameri napadat.

Kriva tema btw.
Nije isključeno ni to, mada mislim da je došlo vrijeme da Alajbegović bude cementiran u postavi, neovisno o protivniku.

Prebačeno u pravu temu. :thumbup:
Tacno, bas je steta ostavit takvog igraca na klupi. Jednim potezom moze stvorit dobru priliku.

S druge strane, Ameri inace furiozno ulaze u utakmicu tako da sumnjam da cemo nesto posebno napadat prvo poluvrijeme pa bi mozda i Memic lijevo imao smisla tih prvih 45 minuta.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beduin, cutura, Edbh21, emir79, General505, prijeratni mangup, sidras i 59 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []