02.07.2026. R32: USA - BiH

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Drum
Postovi: 1308
Pridružen/a: 12 maj 2023, 18:37
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Drum » 26 jun 2026, 14:23

Kukulele, ko ce ovo docekati, a vijesti pucaju kao da veceras igramo ...

Muumii
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Muumii » 26 jun 2026, 14:25

USA Barba
USA oj Barbarez
JAR u dragoga
oj, Barba, Barbarez
Da ga zabi Demir Barba
da ga zabi Demir, oj Barbarez
da ga hoce pročepiti
oj, Barba, Barbarez
Ermina nam Barba
Ermina nam, oj Barbarez
Cuvaj za drugoga poluvremena
oj, Barba, Barbarez
Da ga hoce Kerim zabit Amerima Barba
da ga hoce Kerim zabit Amerima, oj Barbarez
da ga hoce Kerim zabit Amerima
oj Barba, Barbarez
Dao bih mu Barba
dao bih mu, oj Barbarez
dao bih mu kapitensku traku
oj Barba, Barbarez

Nisam znao gdje postavit, mislim da najviše ovdje odgovara 😂navijačka obrada “Crven Fesic”
Mene trese euforija, ubijedjen sam da prolazimo amere

bordobijeli
Postovi: 18343
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la bordobijeli » 26 jun 2026, 14:26

PeppermintSA je napisao/la:
26 jun 2026, 13:30
bordobijeli je napisao/la:
26 jun 2026, 11:08
Ja uopste ne mislim da se treba bojati nego treba biti pametan, otvorena utakmica nam ne odgovara nastradat cemo ,jednostavno oni su trkacki jaci . Mi moramo probati umiriti tempo i kroz prekide i neke prodore i suteve kao Alajbegovic doci do gola. Naravno mora se biri agresivan i borben ali uci u fajt i neku trku to bi bilo pogubno.
Tempo se umiruje koz posjed i prenošenjem težišta igre na njihovu polovicu. Ako je plan stati u niski blok i braniti se 90 minuta kao protiv Kanade, neće proći jer defenzivno nisi dovoljno kvalitetan, nemaš dovoljno kvalitetne pojedince za takvu igru, a Amerikanci su kudikamo kvalitetniji od Kanađana.

Moraš ih iznenaditi time što ćeš izaći upravo suprotno od onoga što oni očekuju - dakle, izađi visoko i napadni ih.
Da bi izasao visoko moras imati brzu zadnju liniju s Katicem ,Kolosincem mi to nemamo , moras imati vezni red koji drzi posjed a mi to jako tesko igramo. Mislim da je spas u agresivnosti i da budemo u niskom bloku . Slazem se ja u sustini s tobom da je presing najbolja odbrana al mi jednostavno u seedini nemamo box to box igraca a ni brze stopere . Volio bi da grijesim i da mozemo pritiskati na njihovoj polovini al iskreno sumnjam u to.

CAZIN
Postovi: 2552
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la CAZIN » 26 jun 2026, 14:36

Kad Memić izvuče crveni Reamu kao i Bastoniju.

SanaBosna
Postovi: 1390
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la SanaBosna » 26 jun 2026, 14:40



Da nije ovo Hurem?

Avatar
Murga
Postovi: 2869
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Murga » 26 jun 2026, 14:53

Nasi idu sutra u Kaliforniju i zavrsvaju sa kampom u SLC. Nisam to znao do juce.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
phillies
Postovi: 2383
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la phillies » 26 jun 2026, 14:56

Murga je napisao/la:
26 jun 2026, 14:53
Nasi idu sutra u Kaliforniju i zavrsvaju sa kampom u SLC. Nisam to znao do juce.
Pa gdje ce biti smjesteni? Inace, kad bi prosli Ameriku u San Francisku, ponovo bi se vratili na Lumen Field u Sijetlu. Zato kontam da je bilo ok ostati u Salt Lakeu...

Avatar
bh22
Postovi: 83
Pridružen/a: 07 jun 2026, 20:37
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la bh22 » 26 jun 2026, 14:56

Murga je napisao/la:
26 jun 2026, 14:53
Nasi idu sutra u Kaliforniju i zavrsvaju sa kampom u SLC. Nisam to znao do juce.
Jeli poznato gdje u Kaliforniji?

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 3521
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la PeppermintSA » 26 jun 2026, 14:56

Stanemo li u niski blok i budemo li se branili 90 minuta bez da pokušamo da igramo, izgubićemo glat.

Avatar
bh22
Postovi: 83
Pridružen/a: 07 jun 2026, 20:37
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la bh22 » 26 jun 2026, 14:59

PeppermintSA je napisao/la:
26 jun 2026, 14:56
Stanemo li u niski blok i budemo li se branili 90 minuta bez da pokušamo da igramo, izgubićemo glat.
Ako nebudemo u niski blok, onda nebi ni trebao Katic igrati. Pokazao je prekjucer da se samo na njega moze racunati kad igramo niski blok. pre spor da pokriva lopte preko glave. al nema sanse da ce ga selektor vaditi, tako da po meni je samoubistvo da on pocne a da probamo visoko stajati.
Zadnja izmjena: bh22, dana/u 26 jun 2026, 15:02, ukupno mijenjano 1 put.

napapijri1987
Postovi: 1124
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la napapijri1987 » 26 jun 2026, 14:59

PeppermintSA je napisao/la:
26 jun 2026, 13:30
bordobijeli je napisao/la:
26 jun 2026, 11:08
Ja uopste ne mislim da se treba bojati nego treba biti pametan, otvorena utakmica nam ne odgovara nastradat cemo ,jednostavno oni su trkacki jaci . Mi moramo probati umiriti tempo i kroz prekide i neke prodore i suteve kao Alajbegovic doci do gola. Naravno mora se biri agresivan i borben ali uci u fajt i neku trku to bi bilo pogubno.
Tempo se umiruje koz posjed i prenošenjem težišta igre na njihovu polovicu. Ako je plan stati u niski blok i braniti se 90 minuta kao protiv Kanade, neće proći jer defenzivno nisi dovoljno kvalitetan, nemaš dovoljno kvalitetne pojedince za takvu igru, a Amerikanci su kudikamo kvalitetniji od Kanađana.

Moraš ih iznenaditi time što ćeš izaći upravo suprotno od onoga što oni očekuju - dakle, izađi visoko i napadni ih.
Hoces ih dobro iznenaditi ako izadjes visoko pa se bezidejno dodajes na 50 metara od tvog gola. Mislim da bi pochetino odmah nazvao najbolji restoran u Dallasu i narucio pecenog vola da se pocasti za prolaz u top 16 na svijetu.
Cuj izaci visoko protiv ekipe koja zivi od pasova u dubinu,prolazaka iza odbrane,brze tranzicije,probijanja preko bokova.
I to sve sa Katicem,Kolasincem nazad te Sunjicem u veznom redu 😂😂😂😂😂
Tacno bi ameri nakon takve utakmice vjerovali da je Pulisic LeBron James sokera.

Avatar
Murga
Postovi: 2869
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Murga » 26 jun 2026, 15:00

Svi mi iz SLC smo kontali da ostaju ovde dokle god su na takmicenju, medjutim tako smo saznali od njih, tj. ja od prijatelja koji je letio nazad s njima iz Seattle. Nisam ga pitao za detalje, ali mogu pa cu napisati ako bude znao.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 14585
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la baboedindzeko09 » 26 jun 2026, 15:02

PeppermintSA je napisao/la:
26 jun 2026, 14:56
Stanemo li u niski blok i budemo li se branili 90 minuta bez da pokušamo da igramo, izgubićemo glat.
Treba da ih napadnemo i da nam iz tranzicija/kontri zabiju 3 do poluvremena? Pa nemamo mi Caiceda i Ricea u veznom da možemo pokriti.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

19vendetta87
Postovi: 10314
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la 19vendetta87 » 26 jun 2026, 15:05

Murga je napisao/la:
26 jun 2026, 15:00
Svi mi iz SLC smo kontali da ostaju ovde dokle god su na takmicenju, medjutim tako smo saznali od njih, tj. ja od prijatelja koji je letio nazad s njima iz Seattle. Nisam ga pitao za detalje, ali mogu pa cu napisati ako bude znao.
Vico prodao utakmicu, pa zato su otkazali kamp u SLC, jer im nece biti vise potreban. :rol:
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

Avatar
GoldenLilies
Postovi: 132
Pridružen/a: 26 mar 2025, 00:27
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la GoldenLilies » 26 jun 2026, 15:09

Mi nemamo sta izgubiti, uradili i ostvarili smo nas cilj. Prvo smo se kvalifikovali na SP, a onda prosli grupnu fazu. Tako da je pritisak na amerikancima, za njih bi poraz bio katastrofa. Sve ovo ide u nasu korist. Mislim da mozemo igrati s njima, iako su oni veliki favoriti. Opet kazem, vazda je vazno postici prvi pogodak, pogotovo kad igras protiv bolje ekipe. Sigurno cemo poceti low block i «nasu igru», sto dalje cuvati 0-0 i onda aBd iz neke sanse/prilike povesti s 1-0. Bilo kako bilo, idemo odigrati, dati sve od sebe pa sta bude. :bih: :bih:

Avatar
invincible1921
Postovi: 11496
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la invincible1921 » 26 jun 2026, 15:10

baboedindzeko09 je napisao/la:
26 jun 2026, 15:02
PeppermintSA je napisao/la:
26 jun 2026, 14:56
Stanemo li u niski blok i budemo li se branili 90 minuta bez da pokušamo da igramo, izgubićemo glat.
Treba da ih napadnemo i da nam iz tranzicija/kontri zabiju 3 do poluvremena? Pa nemamo mi Caiceda i Ricea u veznom da možemo pokriti.
Mi raspravljamo ko da bgm imamo ne znam kakvih opcija....jeidna opcija koju imamo je da se branimo i cekamo kontru. :D Samo je bitno da nisu tahirovic i sunjic par jer tu kontro onda necemo docekat nikad....jedan ok, ali obojica mozemo slobodno poptisat da necemo dat go do kraja tekme, i da se uzdamo u to da ga ne primimo

Sto se tice odbrane ako ikako mooguce treba izac makar 10 metara visocije a ne stajat u kaznenom i rizikovat odbicu,,,mada kazem opet ne znam ni hocel to bit moguce, tj kolko ce nam ameri dopustiti

Formacija bi mozda bolja bila sa jednim napadacem i mahmicem, ali sad jbg nije lako ni mijenjat sistem pred ovakvu utakmicu....

Ja sam optimista pa kako god bude :D Samo dogurat kako bilo do 70te minute da si ziv jos,,,i onda su nasi :D
=\_1921_/=

Shevko
Postovi: 645
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Shevko » 26 jun 2026, 15:12

Gledao sam hajlajtse Turske protiv USA. Pa naša odbrana izgleda kao zadnja linija Italije 2006-e u poređenju sa Turcima.

Mogli bi Amerikanci polomiti zube 💪🇧🇦⚜️

Avatar
phillies
Postovi: 2383
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la phillies » 26 jun 2026, 15:13

Obavjestavaju se roditelji da ce ekskurzija u Americi potrajati jos neko vrijeme. Djeca se divno zabavljaju, druze i uzivaju.

-vodja puta Sergej -
:D :D :D

Bosnjo22
Postovi: 75
Pridružen/a: 09 maj 2026, 18:10
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Bosnjo22 » 26 jun 2026, 15:17

inshaAllah pobjeda

Avatar
StevieG8
Postovi: 13338
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la StevieG8 » 26 jun 2026, 15:23

Shevko je napisao/la:
26 jun 2026, 15:12
Gledao sam hajlajtse Turske protiv USA. Pa naša odbrana izgleda kao zadnja linija Italije 2006-e u poređenju sa Turcima.

Mogli bi Amerikanci polomiti zube 💪🇧🇦⚜️
To je bila druga postava Amerike, nema poente donositi neki sud na osnovu te utakmice.

Ako ćemo već igrati opet 442 a po svemu sudeći hoćemo mislim da bi bolje bilo da Džeko s krene klupe pa da uđe u igru na sredini drugog poluvremena. Kako vrijeme bude odmicalo Amerikanci će biti sve nervozniji i pod većim pritiskom, čini mi se da nemamo luksuz da od samog starta imamo igrača koji se minimalno kreće. Svakako otežamo sebi zadatak s igračem manje u sredini pa onda bar da probamo sa malo pokretljivijim napadačem nadomjestiti taj nedostatak. Lukić je dobro odradio posao protiv Kanade i osvojio je sve svoje zračne duele a ima i više snage od Edina.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 231983, bosnas_, D97, dedo26, HalaMadrid, Kaunas, Principatus, Proximic, StevieG8, Sveti, tuzlanskinacin i 61 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []