02.07.2026. R32: USA - BiH

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
signalidunapark
Postovi: 1605
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la signalidunapark » 27 jun 2026, 20:36

Mi smo svoju misiju na ovom prvenstvu već ispunili.
1. Kvalificirali smo se.
2. Izašli smo iz skupine.
3. Najveće talente smo stavili u izlog na najvećoj pozornici svijeta, na medijski najpraćenijem SP ikada. I naši momci su se kalili kroz dvije teške utakmice u baražu, korz penale i pobjede, i protiv jako zaje.banog domaćina u grupi.
4. Stavili smo BiH u svjetski mainstream, što prolaskom u drugi krug, što pop kulturom (Dubioza-USA).

...ali sve toj nije razloga da ne uzmemo i šlag na vrhu torte. Sergej i ekipa, ako su pametni, trebaju naše rasteretit od svakog pritiska, očekivanja i nadanja, i naložit ih da zaje.bemo bahate Amere, samo eto zato što želimo. :mrgreen: Na Pochetinovoj ekipi je pritisak, i samo će nastavit rast do utakmice, jer oni ovo vide ko jedinstvenu priliku. Ovu utakmicu moramo igrati u četvrtinama, i zadat si da četvrtinu po četvrtinu izdržimo bez primljenog gola, a nakon treće će se u Amere uvlačit nervoza i sumnja, i tu nam je prilika.
Bez obzira na rezultat, ovo je jedno od meni najdražih proljeća i ljeta u životu, i hvala Barbarezu i momcima na tome.

FerdinandF
Postovi: 676
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la FerdinandF » 27 jun 2026, 20:38

Shevko je napisao/la:
27 jun 2026, 20:26
vrlo zanimljiva usporedba nase utakmice sa kanadom i USA v Paragvaj:


slika



slika

Amerikanci su trcali 17 km vise u odnosu na Kanadu u mecu protiv nas. Neko je gore dobro napisao, sudije ce amerima oprastati grublju igru.
Gledam deugo pol usa paragvaj
Hm... Zajebano
Gdje god lopta padne, neki amer je tu ( trce nenormalno, i brzi su).
Odlicne duge lopte, pas igra, dugi pasovi po zemlji u prostor za napadace. Ovaj cm im je bog i batina.
A cini mi se da su im stoperi najslabiji dio ekipe. Sporiji su u odnosu na ostale.

FerdinandF
Postovi: 676
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la FerdinandF » 27 jun 2026, 20:40

Jedno pitanje: Kakvi smo mi u omjeru sa Paragvajem. Da sa igramo sa njima, kako bi prosli?

Avatar
bh22
Postovi: 83
Pridružen/a: 07 jun 2026, 20:37
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la bh22 » 27 jun 2026, 20:43

Mislim da bi ovo odgovaralo igra na kontre, njihova odbrana ima mane i pravi greske i brze kontre bi najvise greske pravili.
slika

Ali realno, necemo bez Dzeko poceti tekmu, pa bi mozda ovako naj realnije. Dosta su slabi u prekide, 2 spica ipak nebi bilo toliko lose. Samo ovdje taj vezni red nisam siguran kako bi spojio, svaka kombinacija ima neke mane.
slika

Avatar
Ferroviere1987
Postovi: 704
Pridružen/a: 05 jul 2025, 22:22
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Ferroviere1987 » 27 jun 2026, 20:44

U slucaju da prodjemo, to bi bilo vece slavlje nego kad smo Italiju prosli barem x3 gorit ce drzava.

Avatar
perun
Postovi: 956
Pridružen/a: 25 feb 2025, 14:50
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la perun » 27 jun 2026, 20:51

Madal je napisao/la:
27 jun 2026, 19:44
perun je napisao/la:
27 jun 2026, 19:01
Želim da vjerujem da Barba i SŠ još uvijek nisu "otkrili sve karte" ;) Nije bilo neke prevelike potrošnje i igre na nož kao u baražu. Dizali su formu laganini i mislim da ćemo kontra amera odigrati jednu od boljih tekmi ikada, bez obzira na krajnji rezultat.

Neka sad momci uživaju u fudbalu, svjetlima pozornice i odigraju bukvalno za sebe kao zadnju na ijednom svjetskom ikada pa šta bude.
:bih:
Mislim da dobro vjerujes jer od prve utakmice mi nijednom nismo pregorili sto mi se strasno svidjelo i strucni stab se postavio kao da im je peto prvenstvo.
Protiv Kanade smo mogli forsirati Dzeku ili Sunjica jos vise - nismo. I nismo previse zutih dobili.
Protiv Katara sacuvali Dedica a vjerujem da je mogao igrati, dozirali svima minutazu pa sacuvali i Memica jer nije poceo u prvih 11, sacuvali se kartona, nismo bezveze ubacivali Tabakovica.

Tako da smo s te strane turnir maksimalno dobro odradili za sad. Vjerujem da sad ide drugaciji pristup. A nadam se da im je i nekih taktickih zamisli ostalo u rukavu. Realno oni nas ocekuju s 442 sa varijacijama koje smo igrali. Pitanje je da li ih zelimo iznenaditi necim a jos bolje pitanje je da li bi sami sebe s tim iznenadili odnosno kako bi mi igrali s necim novim.
I to što kažeš, vidno je da uigravali na onim zatvorenim treninzima.
Ne mislim toliko na promjenu formacije koliko na pozicioniranje igrača u fazi odbrane i fazi napada što se faktički lijep vidjelo protiv švicaraca kad smo zatvorili autoput kroz sredinu i izlazili u napad sa tri u zadnjoj liniji. U svakom slučaju se nadam da Barba iznenaditi i nas i njih u korist njihove štete :bih:
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.

Avatar
soccerfan
Postovi: 9959
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la soccerfan » 27 jun 2026, 21:04

signalidunapark je napisao/la:
27 jun 2026, 20:36
Mi smo svoju misiju na ovom prvenstvu već ispunili.
1. Kvalificirali smo se.
2. Izašli smo iz skupine.
3. Najveće talente smo stavili u izlog na najvećoj pozornici svijeta, na medijski najpraćenijem SP ikada. I naši momci su se kalili kroz dvije teške utakmice u baražu, korz penale i pobjede, i protiv jako zaje.banog domaćina u grupi.
4. Stavili smo BiH u svjetski mainstream, što prolaskom u drugi krug, što pop kulturom (Dubioza-USA).

...ali sve toj nije razloga da ne uzmemo i šlag na vrhu torte. Sergej i ekipa, ako su pametni, trebaju naše rasteretit od svakog pritiska, očekivanja i nadanja, i naložit ih da zaje.bemo bahate Amere, samo eto zato što želimo. :mrgreen: Na Pochetinovoj ekipi je pritisak, i samo će nastavit rast do utakmice, jer oni ovo vide ko jedinstvenu priliku. Ovu utakmicu moramo igrati u četvrtinama, i zadat si da četvrtinu po četvrtinu izdržimo bez primljenog gola, a nakon treće će se u Amere uvlačit nervoza i sumnja, i tu nam je prilika.
Bez obzira na rezultat, ovo je jedno od meni najdražih proljeća i ljeta u životu, i hvala Barbarezu i momcima na tome.
Potpisujem sve.
Sto se tice pritiska na nama, Barba to radi od pocetka. Bukvalno samo momcima prica idite, igrajte lopte i uzivajte.
Mislim da poprilicno dobro i prihvataju momci to.
Iskreno mislim da je kljuc da prvih 20ak minuta bar zadrzimo 0 ili kakvom are on dadnemo neki ludi go.
Kako vrijeme prolazi America ce biti sve veci pritisak a mi smo mentaliteta dosli smo da se igramo pa sta bude.
Imam neki dobar osjecaj da cemo proci 😊
Apsolutno najljepse ljeto ikad. Ova ekipa nas je vratila na svjestku mapu I ne postoji osoba koja danas ne prica o nama. Kod mene na poslu ne postoji osoba koja mi nije poslala poruku da cestita I da kaze da Bosanski navijaci nisu normalni u najboljem mogucem smislu.
Mi od prvog aprila zivimo san i daj Boze da sto duze sanjamo. Svakako, kad god da se probudimo, niko od momaka i strucnog stava jedno ruzno slovo nije zasluzio da mu se kaze. Ovo je tek pocetak necega velikog 🇧🇦
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
svrakino1921
Postovi: 19907
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 27 jun 2026, 21:06

Santa Clari
Ovo je stadion na kojem će Bosna i Hercegovina igrati historijski duel protiv SAD-a





slika

slika

slika

slika



P.S.
Ružan stadion

Avatar
Elddar
Postovi: 2409
Pridružen/a: 02 sep 2009, 10:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Elddar » 27 jun 2026, 21:22

Kaunas je napisao/la:
27 jun 2026, 14:51
A ko to van svog kontinenta zna gdje se nalazi svaka drzava. :facepalm: isto ko da je rekla ne zna gdje su Rusija ili Kina a ne Bosna.
Evo pitanje za prosjecnog forumasa, na slijepoj karti nek pokaze Pakistan, Nigeriju i recimo Paragvaj. 90% Evropljana bi imalo laganih 0/3.
Pa brate jedno je da pitaš prosječnog forumaša, druga stvar je da si novinar. Ali u svakom slučaju joj hvala, makar 1% da nam je podigla moral.
Shevko je napisao/la:
27 jun 2026, 13:48
nego u BiH, hoce li raditi kafici i organizovano gledanje utakmice u 02:00??
Hoće naravno, do 5 ujutro će raditi kafići.

Što se utakmice tiče ja uopšte nisam nervozan, 5x bi me više bilo strah da idemo na npr. neku Belgiju ili Maroko ili Norvešku ili Senegal itd... ova SAD je prolazna itekako, jesu jaki ali gluho bilo kolko ih pojedini precjenjuju. Precjenjuju ih prvenstveno zbog prve 2 utakmice u kojim su trčali ko ludi i radili presing i pokazali taj kvalitet. Ali to je neotesana nacija koja će aBd ispuhati, neće oni tako letjeti po terenu ko u grupnoj fazi. Na našim momcima je da izađu full fokusirani i nabrijani, ovo je najveća utakmica u njihovim karijerama. Once in a lifetime. Molim dragog Boga da ih izbacimo iz hiljadu razloga, a i da doživim kakvo bi to slavlje tad bilo, mislim da bi bilo nezapamćeno na ovim prostorima a i šire, kunem se. U svakom slučaju, meni je i ovo dosta od ove mlade ekipe (nije šuplja priča), tek nas prave stvari čekaju u budućnosti ako Bog da.

:bih:
...jer žive, i prkose vragu, dok smrt im opaku slute.

Avatar
darker10
Postovi: 5839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la darker10 » 27 jun 2026, 21:45

Sta ovaj Poch lozi Amere da ce bit prvaci svijeta :rol:

Sindikat12
Postovi: 2287
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Sindikat12 » 27 jun 2026, 21:47

Ferroviere1987 je napisao/la:
27 jun 2026, 20:44
U slucaju da prodjemo, to bi bilo vece slavlje nego kad smo Italiju prosli barem x3 gorit ce drzava.
100%

Avatar
GrbavicaHrammm
Postovi: 1669
Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la GrbavicaHrammm » 27 jun 2026, 21:52

Igraju kuci + bice poguranac od strane sudija u to sam siguran, ja bih poceo sa 5-3-2 formacijom, glavni zadatak je odbraniti se prvih 20-25min, kasnije je sve moguce
Zadnja izmjena: GrbavicaHrammm, dana/u 27 jun 2026, 21:52, ukupno mijenjano 1 put.

FerdinandF
Postovi: 676
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la FerdinandF » 27 jun 2026, 21:52

Sindikat12 je napisao/la:
27 jun 2026, 21:47
Ferroviere1987 je napisao/la:
27 jun 2026, 20:44
U slucaju da prodjemo, to bi bilo vece slavlje nego kad smo Italiju prosli barem x3 gorit ce drzava.
100%
Ma to bi bio najveci hajp u istoriji Bosne ikad!
Mislim da bi se tad uveli neradni dani, praznici itd...
Izbaciti jednu Ameriku, u sred amerike, domacina, uz pomoc sudija, u ovom svjetskom istorijskom trsnutku, sve uz povike Palestina, Palestina, uz Halida i uz sve ove emocije. Pa to je san. Pa to je bajka

Shogun
Postovi: 1400
Pridružen/a: 09 maj 2010, 23:24
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Shogun » 27 jun 2026, 22:03

Nikad vise u sportskom smislu nisam zelio da proradi Bosanski inat i da osamarimo ova arogantna g.ovna i posaljemo ih u period cmizdrenja. Pokazite im, momci :bih: :pray:
Zadnja izmjena: Shogun, dana/u 27 jun 2026, 22:04, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Elddar
Postovi: 2409
Pridružen/a: 02 sep 2009, 10:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Elddar » 27 jun 2026, 22:03

FerdinandF je napisao/la:
27 jun 2026, 21:52
Sindikat12 je napisao/la:
27 jun 2026, 21:47
Ferroviere1987 je napisao/la:
27 jun 2026, 20:44
U slucaju da prodjemo, to bi bilo vece slavlje nego kad smo Italiju prosli barem x3 gorit ce drzava.
100%
Ma to bi bio najveci hajp u istoriji Bosne ikad!
Mislim da bi se tad uveli neradni dani, praznici itd...
Izbaciti jednu Ameriku, u sred amerike, domacina, uz pomoc sudija, u ovom svjetskom istorijskom trsnutku, sve uz povike Palestina, Palestina, uz Halida i uz sve ove emocije. Pa to je san. Pa to je bajka
Možda se kockice baš i slažu na takav način, život je lud. Ma to doživjeti i ukopaj me odmah sutradan :rol: :rol: :rol:
Tobejarabi
...jer žive, i prkose vragu, dok smrt im opaku slute.

Sindikat12
Postovi: 2287
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Sindikat12 » 27 jun 2026, 22:06

GrbavicaHrammm je napisao/la:
27 jun 2026, 21:52
Igraju kuci + bice poguranac od strane sudija u to sam siguran, ja bih poceo sa 5-3-2 formacijom, glavni zadatak je odbraniti se prvih 20-25min, kasnije je sve moguce
Ma nece Sergej mjenat formaciju, vjeruje on u 4-4-2. U slucaju negativnog rezultata onda ce nesto promjenuti ili ako bas bude lose izgledalo pa u toku utakmice zamjeni kao protiv Svice.

Ocekivam ovo

Dedic-Katic-Muharemovic-Kola
Memic-Sunjic-Basic-Alajbeg
Demir - Dzeko

Avatar
Elddar
Postovi: 2409
Pridružen/a: 02 sep 2009, 10:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Elddar » 27 jun 2026, 22:07

Sindikat12 je napisao/la:
27 jun 2026, 22:06
GrbavicaHrammm je napisao/la:
27 jun 2026, 21:52
Igraju kuci + bice poguranac od strane sudija u to sam siguran, ja bih poceo sa 5-3-2 formacijom, glavni zadatak je odbraniti se prvih 20-25min, kasnije je sve moguce
Ma nece Sergej mjenat formaciju, vjeruje on u 4-4-2. U slucaju negativnog rezultata onda ce nesto promjenuti ili ako bas bude lose izgledalo pa u toku utakmice zamjeni kao protiv Svice.

Ocekivam ovo

Dedic-Katic-Muharemovic-Kola
Memic-Sunjic-Basic-Alajbeg
Demir - Dzeji
99,99% si pogodio i sastav i formaciju. Mada uvijek ima varijanta s Tahirovićem al to je to. Moram spomenut Kolašinca, brat igra kao nikad do sad u karijeri, možda sam pretjerao ali eto to je moj dojam. Lik je j e b e n a mašina.
...jer žive, i prkose vragu, dok smrt im opaku slute.

Avatar
Beduin
Postovi: 19505
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Beduin » 27 jun 2026, 22:09

signalidunapark je napisao/la:
27 jun 2026, 20:36
Mi smo svoju misiju na ovom prvenstvu već ispunili.
1. Kvalificirali smo se.
2. Izašli smo iz skupine.
3. Najveće talente smo stavili u izlog na najvećoj pozornici svijeta, na medijski najpraćenijem SP ikada. I naši momci su se kalili kroz dvije teške utakmice u baražu, korz penale i pobjede, i protiv jako zaje.banog domaćina u grupi.
4. Stavili smo BiH u svjetski mainstream, što prolaskom u drugi krug, što pop kulturom (Dubioza-USA).

...ali sve toj nije razloga da ne uzmemo i šlag na vrhu torte. Sergej i ekipa, ako su pametni, trebaju naše rasteretit od svakog pritiska, očekivanja i nadanja, i naložit ih da zaje.bemo bahate Amere, samo eto zato što želimo. :mrgreen: Na Pochetinovoj ekipi je pritisak, i samo će nastavit rast do utakmice, jer oni ovo vide ko jedinstvenu priliku. Ovu utakmicu moramo igrati u četvrtinama, i zadat si da četvrtinu po četvrtinu izdržimo bez primljenog gola, a nakon treće će se u Amere uvlačit nervoza i sumnja, i tu nam je prilika.
Bez obzira na rezultat, ovo je jedno od meni najdražih proljeća i ljeta u životu, i hvala Barbarezu i momcima na tome.
Dijelim misljenje. Dodao bih dvije stvari:
1. Kao i vecina ekipa, tako i mi polako dizemo formu i samopouzdanje. Bez obzira na nesto slabiji Katar u odnosu na druge 2 ekipe, ipak se nismo prepali uspjeha i historijskig rezultata, nego smo odigrali daleko ofanzivnije i smjelije, na kraju i ucinkovitije. Vrlo moguce da podizemo formu i da jos nismo sve pokazali na SP, cetvrtak ce pokazati.

2. Ovaj bahati pristup USA i njihovih medija, istaknutih sportista i osporavanje pa i ismijavanje nase reprezentacije, reci cu samo da imalo imaju psotovanja naklonili bi se i proznali da imaju cast igrati protiv jednog od najboljih napadaca u posljednjih 15ak godina, sto i same brojke govore, a jedna Amerika nikad nije imala niti ce imati takvu fudbalsku velicinu kao sto je Edin Dzeko. Zato budimo ponosni na njega sto je nas, svaki ozbiljan sportski radnik to zna i priznaje.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

thulkazal
Postovi: 2620
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la thulkazal » 27 jun 2026, 22:28

Količinu idiota u Americi je teško nadmašiti...

Da ih hoćemo proći pa neka narednu utakmicu izgubimo i 10:0

Shevko
Postovi: 641
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 02.07.2026. R32: USA - BiH

Post Postao/la Shevko » 27 jun 2026, 22:29

Mozda i nebitno ali citav svijet ce navijati za nas protiv USA :D

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ErosViverosViv, Goalgetter, Google Adsense [Bot], KockarVicin007 i 65 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []