3. Aldair/Gaetano Scirea - sto se tice prvog, malo subjektivnosti nije na odmet a o drugome nema potrebe pretjerano pisati, komotno moze na bilo koju od ove 3 pozicije al' zbog nekih simpatija koje gajim prema Nesti (no homo) i cinjenice da na pitanje 'najbolji stoper svih vremena?' odgovaram sa 'Baresi', morace podijeliti ovo mjesto za Aldairom.
2. Alessandro Nesta - nesudjeni igrac drage mi Rome i kapiten zakletih neprijatelja al' uvijek sam ga gotivio iz prostog razloga sto su ovakve stvari
[youtube][/youtube]
za njega bile nesto totalno normalno
1. Franco Baresi - nema potrebe da komentarisem, sve je receno.
1. Franco Baresi - štoperski Allah, on je poslat na Zemlju od Boga da pokaže ljudima kako se brani gol ... onakvu viziju čitanja igrača nikad niko neće imati
2. Alessandro Nesta - Najkompletniji štoper ikada, snaga, visina itd ... Moj najdraži štoper ikada, onakav se neće još dugo roditi
3. Fabio Cannavaro/Gaetano Scirea - Fabio - Jednostavno je bio savršen, iako je bio "omalen" za jednog štopera bio je jedan od najboljih ... Zlatna lopta je dokaz njegovog požrtvovanja i borbe na terenu ... Jedan od najboljih ! / Scirea - od njih dvojice nezna se ko je bolji stoga sam ih obojicu nekako svrstao na Treće mjesto ... Jednostavno su bili fantastični , ali poznato je da su RossoNeri uvijek imali najjaču odbranu na svijetu
Zlatan Ibrahimović : The most Complete Striker in The World !
A.C Milan The Most Successful Club in The World ! ♥
Mi dispiace per te non va, Noi Siamo in Serie A, ma tu vai bene per la Serie A HAHAHA!
Pocivaj u miru capitano O tebi je sve ispricano i uvijek ce se pricati...NAJVECI na terenu i van njega
2. Franco Baresi - nema sta, legenda i veliko ime svjetskog fudbala. Nazalost, nisam imao priliku da ga gledam u toj mjeri, da bih mogo neki konkretniji zakljucak dati, bas kao i Scireu, ali zato legende i postoje. Ne bih pogrijesio i da sam njega stavio na 1. mjesto, ali dosta emocija i sve ono sto je Gaetano predstavljao prevagnuli su...nekad postoji nesto vise i od sporta i sportskih faktora...
Baresi je izabran za najboljeg Talijanskog fudbalara 20. stoljeca, iako je zanimljivo da pored Gaetana nije imao mjesto u reprezentaciji, sve dok se on nije povukao...al dobro, Baresi je tek tada otprilike i bio u zenitu svoje karijere.
3.Thuram/Nesta - ovo sto sam ja gledao, bez premca....mada je tu i Cannavaro, ali nije bio toliko konstatntan...jbg...
Ima jos dosta fudbalera kao sto su Gentile,Passarella,Ferrara,Staam,Montero,Lucio,Samuel itd...ali tesko je stvarno izabrati 10...a ne 3 najbolja na ovoj poziciji...ipak je to Italija...
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI
Ja uopšte ne mrzim Samp zbog prošle godine, jbga ljudi su se borili za LP, a i da nisu- mi smo sami sebi krivi. Al' mi je drago što su ispali zbog mutavog predsjednika.
spielführer_21 je napisao/la:Ja uopšte ne mrzim Samp zbog prošle godine, jbga ljudi su se borili za LP, a i da nisu- mi smo sami sebi krivi. Al' mi je drago što su ispali zbog mutavog predsjednika.
Lagano se rijesiti takva dva odlicna igraca kakvi su Cassano i Pazzini a nedovesti zamijenu ( sta ce Maccarone ) to jednostavno ne moze napraviti normalan covjek ...
Sami su sebe poslali u Serie B , pa valjda dodju pameti brzo i expresno se vrate u Serie A , ipak mislim da je tim kao sto je Sampdoria puno potrebniji Serie A od timova kao sto Novara, Varese , Lecce , Padova ...
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black
spielführer_21 je napisao/la:Ja uopšte ne mrzim Samp zbog prošle godine, jbga ljudi su se borili za LP, a i da nisu- mi smo sami sebi krivi. Al' mi je drago što su ispali zbog mutavog predsjednika.
Lagano se rijesiti takva dva odlicna igraca kakvi su Cassano i Pazzini a nedovesti zamijenu ( sta ce Maccarone ) to jednostavno ne moze napraviti normalan covjek ...
Sami su sebe poslali u Serie B , pa valjda dodju pameti brzo i expresno se vrate u Serie A , ipak mislim da je tim kao sto je Sampdoria puno potrebniji Serie A od timova kao sto Novara, Varese , Lecce , Padova ...
Slazem se, prelagano su se rijesili i Cassana i Pazzinija, mada za ovog prvog i mogu naci neko opravdanje jer je problematican za svaku svlacionicu pa im tu mogu progledati kroz prste, ali za Pazzinija nikako.
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.
gsol: According to these recent revelations, not only did Juventus win the title in 2005 without cheating but they did it without cheating against direct rivals who were cheating. HahaWOW we had a squad then.No wonder Juvitalia won the WC in 2006.
ma jasno ko dan garrone-u je proradio ego i nakon što ga je cassano uvrijedio pred mnogo ljudi nije prešao preko toga i odlučio se na najdrastičniju kaznu. jbg ne može mu se ništa prigovoriti šta npr. da sad cassano na taj način uvrijedi gallianija mislim da bi letio iz kluba u roku par sati. kad je on otišao ekipu je golovima u životu držao pazzini, nakon njegova odlaska mislim da su izgubili 12 mečeva dosad. ima statistika na goal.com koja pokazuje totalni raspad sistema sampdorije nakon odlaska dvojca.
Il club più titolato al mondo.
$ $́" ?́& The greatest mixed martial artist of all time.
bez nekog pretjeranog i nepotrebnog objašnjavanja
1. franco baresi, ne samo u italiji već vjerovatno najbolji ikad i igdje
2.nesta alesandro,
3.canavaro fabio,
Pato: Siamo una squadra fatta non di compagni, ma di fratelli.
robovi88 je napisao/la:Juve i Inter sve sređuju neke Aguere,Beck-ove,Sancheze,Teveze a nigdje ni ponude ni potvrde
Ne brini se ti za Inter ,Inter je dovodio i dovodit ce .
IO SONO INTERISTA
Non ha senso per me ..la mia vita senza te..!
il cuore della nord batte dentro di me ...ale ale
e era iniseme .. corniamo il sogno !!!
Nakon 2-1 poraza proteklog vikenda od Palerma kojim su nogometaši Sampdorije ispali u niži rang natjecanja, navijači su imali potrebu verbalno se obračunati s trenerom i nekim igračima...
Sampdoria je počela sezonu iz snova zaigravši u Ligi prvaka, no prodajom njihovih najboljih igrača Antonia Cassana i Giampaola Pazzinija, te kasnijom smjenom trenera, klub se našao u zoni ispadanja iz koje se nije uspio izvući. Jutros (srijeda) su navijači ušli u Gloriano Mugnaini kompleks i verbalno napali trenera Alberta Cavasina, golmana Gianlucu Curcija te Massima Maccaronea (ovogodišnju prinovu upravo iz Palerma).
Kapetan Angelo Palombo, koji je plakao na travnjaku nakon poraza kojim je njegov klub ispao u Seriju B, nije bio kritiziran, dapače navijači su ga zamolili da ostane u klubu.
IO SONO INTERISTA
Non ha senso per me ..la mia vita senza te..!
il cuore della nord batte dentro di me ...ale ale
e era iniseme .. corniamo il sogno !!!