Vremeplov 4: Ligaška takmičenja od 1945-1992. godine

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 22 maj 2011, 23:22

Sezona 1982/83 - četvrti deo

IV RANG TAKMIČENJA

Regionalne lige

Sever[/b]

Učesnici: Podrinje (Janja), Bratstvo (Gračanica), Slaven (Živinice), Proleter (Teslić), Majevica (Lopare), Mladsot (Puračić), Ozren (B. Petrovo Selo), Natron (Maglaj), Hajudk (Orašje), Radnički (Lukavac), Guber (Srebrenica), Jedinstvo (Odžak), Borac i …

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


V RANG TAKMIČENJA

Međuopštinska liga Tuzla


1 Radnik, Lipnik 26 13 10 3 60:30 +30 36
2 Gradina, Srebrenik 26 12 8 6 46:26 +20 32
3 Rudar, Bukinje 26 12 7 7 41:20 +21 30
4 Boksit, Vlasenica 26 12 6 8 41:31 +10 30
5 Jedinstvo, Kalesija 26 10 7 9 37:39 -2 27
6 Mineral, Kozluk 26 9 9 8 30:34 -4 27
7 Željezničar, Dobošnica 26 10 6 10 44:35 +9 26
8 Mladost, Gnojnica 26 9 7 10 40:44 -4 25
9 Svatovac, Poljica 26 10 5 11 37:42 -5 25
10 Partizan, Prokosovići 26 9 7 10 37:48 -11 25
11 Omladinac, Đurđevik 26 7 9 10 40:44 -4 23
12 Jedinstvo, Dubrave 26 8 7 11 57:68 -11 23
13 Bratstvo, Bratunac 26 8 4 14 43:62 -19 20
14 6. avgust, Milići 26 5 6 15 33:61 -28 16

Viši rang: Radnik (Lipnik) se plasirao u viši rang takmičenja
Ispali: 6.avgust (Milići) u Područnu ligu Tuzla – grupa Istok
Novi članovi: OFK Šekovići …
Napomena:


Međuopštinska liga Brčko

Učesnici: Sloga (Tolisa), Zvijezda (Gradačac), Graničar (Brezovo Polje), Proleter (Dvorovi), Napredak (Matići), Borac (Bijeljina), Jedinstvo (Brodac), Posavac (Ugljare), Semberija (Popovići), Mladost (Donja Slatina), Dašnica (Bijeljina), Uzbor 8Brčko), Mladost (Čelić) i Sloga (P…)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Međuopštinska liga Zenica

1 ZSK Zenica 22 16 3 3 69:18 +51 35
2 Rudar, Zenica 22 16 2 4 47:22 +25 34
3 Orlovik, Žepče 22 11 5 6 43:28 +15 27
4 Jedinstvo, Busovača 22 12 3 7 41:36 +5 27
5 Sebešić, Bila 22 10 5 7 41:31 +10 25
6 Željezničar, Zenica 22 9 5 8 37:40 -3 23
7 Rudar, Han Bila 22 8 3 11 33:34 -1 19
8 Borac, Tetovo 22 7 5 10 23:36 -13 19
9 Mladost, Doboj – Kakanj 22 7 4 11 31:38 -7 18
10 Bistričak, Nemila 22 8 1 13 42:47 -5 17
11 Drvodeljac, Nova Bila 22 3 6 13 28:51 -23 12
12 Progres, Rankovići 22 3 2 17 22:83 -61 8

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


VI RANG TAKMIČENJA

Grupna liga Tuzla

Grupa „Istok“


Učesnici: OFK Šekovići, Mladost (Divić), Jadar (Nova Kasaba), Cinkarna (Potočari), Polet (Kravica)…

1 OFK Šekovići
2 Mladost, Divić
3
4
5
6
7
8
9
10

Viši rang: OFK Šekovići su se plasirali u Međuopštinsku ligu Tuzla
Ispali: Polet (Kravica) i opštinsku ligu Bratunac
Novi članovi:
Napomena:


Semberska liga

1 Kolektiv, Međaši 26
2 Rudar, Ugljevik 26
3 Proleter, Johovac 26
4 Mladost, Velika Obarska 26 14 5 7 71:25 +46 33
5 Bosna, Ostojićevo 26
6 BSK Batković 26
7 OFK Teočak 26
8 OFK Gvozdenovići, Bijeljina 26
9 Glumac, Balatun 26
10 OFK Grnjelovo 26
11 Gorica, Pučile 26
12 Jedinstvo, Glinje 26
13 Drina, Amajlije 26
14 Jedinstvo, Suvo Polje 26

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


VII RANG TAKMIČENJA

Opštinska liga Zvornik


1 Radnički, Karakaj 18 12 3 3 61:20 +41 27
2 Birač, Derventa 18 12 2 4 62:23 +39 26
3 Bratstvo, Grbavci 18 10 5 3 61:28 +33 25
4 Borac, Gornji Šepak 18 10 5 3 62:32 +30 25
5 Javor, Zalužje 18 11 3 4 41:32 +9 25
6 Tabanci 18 7 0 10 37:46 -9 14
7 OFK Drinjača 18 5 2 11 20:32 -12 12
8 Budućnost, Pilica 18 6 2 10 23:46 -23 12
9 Sloga, Donje Snagovo 18 3 1 14 20:85 -65 7
10 4. juli, Toplica 18 3 0 15 23:57 -34 6

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:


Opštinska liga Bijeljina

Grupa Istok


1 Mladost, Bijeljina
2 Sloga, Dazdarevo
3 Napredak, Dijelovi
4 Ideal, Velino Selo
5 Semberija, Novo Selo
6 Sava, Gradac
7 Mladost, Kriva Bara
8 Jedinstvo, Donja Čađavica
9 Međašanka, Međaši
10 Pobjeda, Triješnica
11 Borac, Trnjaci
Sloboda, Donji Dragaljevac

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena: Sloboda (Donji Dragalhjeac) je odustala od takmičenja


Grupa Zapad

1 Sloga, Bijeljina
2 Modran
3 Omladinac, Gornja Čađavica
4 Polet, Mala Obarska
5 Mladost, Patkovača
6 OFK Ljeljenča
7 Tavna, Banjica
8 Sloboda, Donji Zagoni
9 Novo Doba, rdačine
10 OFK Brijesnica
11 Polet, rnji Kojčinovac

Viši rang:
Ispali:
Novi članovi:
Napomena:

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 25 jun 2011, 19:05

SEZONA 1983-84

PRVA SAVEZNA LIGA
1.Crvena Zvezda Beograd 34 17 10 7 52:26 44 Šampion
2.Partizan Beograd 34 15 12 7 43:25 42 Kup UEFA
3.Željezničar Sarajevo 34 15 12 7 52:35 42 Kup UEFA
4.Rijeka 34 16 10 8 53:37 42 Kup UEFA
5.Hajduk Split 34 12 15 7 39:22 39 Pobjednik Kupa
6.Osijek 34 12 10 12 36:39 34
7.Radnički Niš 34 15 3 16 40:47 33
8.Priština 34 15 3 16 36:55 33
9.Sarajevo 34 11 10 13 53:46 32
10.Vojvodina Novi Sad 34 11 10 13 39:36 32
11.Dinamo Vinkovci 34 11 10 13 41:54 32
12.Dinamo Zagreb 34 11 9 14 58:51 31
13.Velež Mostar 34 11 9 14 33:35 31
14.Budućnost Titograd 34 12 7 15 33:37 31
15.Vardar Skoplje 34 14 3 17 46:56 31
16.Sloboda Tuzla 34 12 7 15 41:53 31
17.Olimpija Ljubljana 34 10 8 16 29:40 28 Ispada
18.Čelik Zenica 34 9 6 19 36:66 24 Ispada
Novi članovi: Sutjeska Nikšić i Iskra Bugojno.

LISTA STRIJELACA:
19 golova – Darko Pančev (Vardar)
16 golova – Snježan Cerin (Dinamo Z)
15 golova – Sulejman Halilović (Dinamo V)
14 golova – Nikola Nikić (Željezničar)
13 golova – Milko Đurovski (Crvena Zvezda), Vasil Ringov (Dinamo Z./Vardar)
11 golova – Damir Desnica (Rijeka), Zoran Batrović (Priština)
10 golova – Edin Bahtić (Željezničar), Mersad Kovačević, Ivan Cvjetković (Sloboda)
9 golova – Adriano Fegic (Rijeka), Zlatko Vujović (Hajduk), Fadilj Vokri (Priština), Husref Musemić (Sarajevo), Borislav Cvetković (Dinamo Z), Adnan Međedović (Velež)
8 golova – Boško Đurovski, Jovica Nikolić (Crvena Zvezda), Dragan Mance, Momčilo Vukotić (Partizan), Nenad Gračan, Dušan Lukić (Rijeka), Dragan Lepinjica (Osijek), Miroslav Aleksić (Radnički), Dragomir Vlaški (Čelik)
7 golova – Miloš Šestić (Crvena Zvezda), Edin Ćurić, Rade Paprica (Željezničar), Davor Radmanović (Rijeka), Branko Karačić (Osijek), Senad Merdanović (Sarajevo), Zoran Vujčić (Dinamo V), Zlatko Kranjčar (Dinamo Z)
6 golova – Ljubomir Radanović, Zvonko Živković (Partizan), Dušan Pešić (Hajduk), Dražen Kukurić (Osijek), Predrag Pašić (Sarajevo), Momir Bakrač (Budućnost), Borče Micevski (Vardar), Ademir Smajlović (Sloboda), Srečko Katanec (Olimpija), Enes Bešić (Čelik).

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
CRVENA ZVEZDA
Tomislav Ivković 34, Marko Elsner 32, Miloš Šestić 29/7, Milko Đurovski 27/13, Boško Đurovski 23/8, Jovica Nikolić 22/8, Miroslav Šugar 22, Đorđe Milovanović 21/3, Milan Jovin 21, Mitar Mrkela 20/2, Zoran Banković 19/3, Ivan Jurišić 19, Dragan Miletović 17, Milan Janković 16/2, Ljubiša Stojanović 15/1, Ranko Đorđić 14/3, Rajko Janjanin 14, Goran Milojević 14, Žarko Đurović 13, Nedeljko Milosavljević 12, Dragić Komadina 9, Miodrag Krivokapić 4, Cvijetin Blagojević 3, Zlatko Krmpotić 2, Radoslav Žugić 1/1, Radomir Savić 1, Slavko Radovanović 1.
PARTIZAN
Ranko Stojić 34, Admir Smajić 33/4, Ljubomir Radanović 32/6, Miodrag Ješić 32/4, Slobodan Rojević 32, Miodrag Radović 30, Dragan Mance 28/8, Momčilo Vukotić 28/8, Kujtim Šalja 24/2, Nenad Stojković 20, Zoran Dimitrijević 17/1, Zvonko Popović 16/1, Nikica Klinčarski 16, Dragi Kaličanin 13, Zvonko Živković 12/6, Dževad Prekazi 11/1, Radomir Radulović 11, Sead Mašić 11, Goran Stevanović 8/1, Vladimir Vermezović 6, Zoran Martinović 5, Miloš Đelmaš 5, Zvonko Varga 4/1, Slobodan Krčmarević 2, Slavko Karanović 1, Nenad Stavrić 1, Saša Lopičić 1.
ŽELJEZNIČAR
Mehmed Baždarević 32/3, Dragan Škrba 31, Nikola Nikić 29/14, Edin Ćurić 29/7, Vlado Čapljić 29, Rade Paprica 28/7, Edin Bahtić 27/10, Josip Čilić 26, Anton Grabo 24/3, Milomir Odović 22/1, Refik Šabanadžović 18, Branislav Berjan 17, Vlado Komšić 17, Mirsad Baljić 15, Zoran Samardžija 15/2, Zoran Matković 14, Milan Gutović 11, Radmilo Mihajlović 11/3, Duško Ivanović 10, Dragan Bočevski 5/1 Siniša Aškraba 3, Šefik Ušanović 3, Mustafa Đelilović 3, Ermin Džafić 2, Branislav Davidović 1.
RIJEKA
Miloš Hrstić 33/1, Vlado Kotur 33, Damir Desnica 32/11, Zvijezdan Radin 32, Nenad Gračan 31/8, Nikola Marjanović 30, Davor Radmanović 30/7, Dušan Lukić 27/8, Srećko Juričić 26, Danko Matrljan 23/4, Nikica Milenković 20, Mauro Ravnić 19, Adriano Fegic 18/9, Nebojša Malbaša 18, Našet Žaveli 16, Mišo Krstičević 12, Dragan Stevanović 10, Boris Tičić 9, Edmond Tomić 8/3, Zoran Škerjanc 4, Robert Rubčić 2, Milan Ružić 1, Rade Ljepojević 1.
HAJDUK
Vedran Rožić 33/1, Zoran Simović 32, Dragutin Čelić 31, Zoran Vujović 30/2, Josip Čop 28, Branko Miljuš 27, Zlatko Vujović 25/9, Zoran Vulić 25/2, Dušan Pešić 23/6, Goran Šušnjara 22, Blaž Slišković 21/5, Nenad Šalov 20/1, Ive Jerolimov 19/4, Nikica Cukrov 18/2, Ivan Gudelj 15, Dževad Prekazi 12/2, Zdenko Adamović 12/1, Miloš Bursać 8/1, Mladen Bogdanović 8/1, Darko Dražić 5, Davor Čop 4, Stjepan Andrijašević 2/1, Ivan Pudar 2, Janko Janković 2, Josip Španjić 2, Zdenko Iskra 1.
OSIJEK
Branko Žeravica 34, Ivica Kalinić 33, Branko Davidović 31, Mirko Lulić 31, Luka Dilber 30/4, Slavko Baketa 30, Dražen Kukurić 26/6, Ante Rakela 26/2, Dragan Lepinjica 24/8, Ivan Šmudla 24/1, Jasmin Džeko 23/3, Dragan Todorović 21, Branko Karačić 20/7, Vlado Kasalo 15/1, Milan Maričić 13, Josip Firšl 10/1, Izet Redžepagić 8/1, Miomir Meter 7, Josip Iličić 7, Tihomir Rudež 6, Goran Popović 6, Čedomir Maras 4, Drago Čalić 3, Dalibor Špoljarić 2/1, Ilija Šormaz 2, Lekšan 2, Alojz Lukić 1.
RADNIČKI
Samid Beganović 34/5, Miroslav Aleksić 31/8, Bratislav Rinčić 28/4, Dragan Stojković 27/3, Zoran Milenković 27, Dragan Radosavljević 27, Stojan Gavrilović 26/2, Dragan Mitrović 24/5, Zoran Bojović 24/1, Miloš Drizić 23/3, Zoran Milošević 22, Branislav Đorđević 21/2, Emir Džinović 21, Dragiša Binić 19/1, Milovan Obradović 19, Dušan Mitošević 13/4, Ivan Stanković 9/1, Miroslav Simonović 8, Goran Gavrilović 4, Zoran Zlatković 4, Dragan Petrović 4, Siniša Gogić 4, Ivan Ivanović 2, Ž. Janković 1.
PRIŠTINA
Skender Šengulj 33, Slobodan Šujica 32, Fadilj Vokri 31/9, Zoran Batrović 28/11, Fadilj Murići 26/4, Rifat Mehinović 26/1, Agim Cana 25/3, Šefćet Sinani 25, Ramadan Cimili 23/1, Favzi Rama 22, Edmond Rugova 22, Petar Gruevski 21, Faton Domi 17, Behajdin Đinali 15/1, Jusuf Tortoši 13/1, Mensur Nedžipi 12, Redžep Gadžoli 11/2, Haris Smajić 11, Sami Lugoli 10/2, Faruk Domi 8, Ramiz Krasnići 8, Ljubiša Trajković 6, Vahedin Ajeti 5/1, Sahit Keljmendi 4, Kosta Lalić 3, Ljubomir Radević 1.
SARAJEVO
Davor Jozić 31/4, Senad Merdanović 30/7, Mirza Kapetanović 30/2, Dragan Božović 30/1, Zijad Švrakić 29/5, Nijaz Ferhatović 28/3, Miloš Đurković 27, Mehmed Janjoš 26/,1 Slaviša Vukićević 25, Husref Musemić 23/9, Muhidin Teskeredžić 23/5, Ferid Radeljaš 22, Boban Božović 20/3, Nihad Milak 17, Predrag Pašić 16/6, Ivica Vujičević 9, Faruk Hadžibegić 8/5, Slobodan Janjuš 8, Edin Hadžialagić 8, Tomislav Bošnjak 6, Esad Hošić 5, Vladimir Petković 5, Ante Rajković 4, Srđan Jovanović 3, Goran Jurišić 2, Jasminko Velić 1.
VOJVODINA
Mladen Jovanić 34, Marijan Zovko 33/4, Zoran Marić 32/5, Vladan Dimitrić 32/4, Milan Đurović 32/1, Mihail Rac 31/4, Mile Vrga 30/4, Josif Ilić 24/3, Mirko Tintar 19/1, Andraš Mesaroš 18/1, Branislav Novaković 17/5, Dušan Mijić 17/1, Čedomir Mićović 16, Sava Popić 16, Rajko Vujadinović 14/1, Milan Babić 14/1, Lazar Grubor 14, Dragoljub Stakić 12/2, Petar Gudelj 7/1, Anthony Delicat 6, Labud Pejović 5, Mario Međimurec 3, Dragoljub Bekvalac 2, Zvonko Ćirić 1, Šandor Mokuš 1, M. Sprečak 1, Dragan Gaćeša 1, Milenko Dragojević 1.
DINAMO VINKOVCI
Martin Novoselac 32, Milorad Rajović 31/4, Ivica Tunjić 31/3, Ante Šećer 30/2, Branko Mlinar 30, Sulejman Halilović 29/15, Mijo Ručević 25, Zoran Vujčić 23/7, Vlaho Macan 21, Ivan Budimčević 18, Nenad Lušić 17/3, Stevo Bogdan 17, Srećko Lušić 14/1, Stanko Mršić 14, Zoran Leskovar 13/2, Dušan Alempić 13, Ante Rumora 13, Ivica Duspara 12/1, Miroslav Vitković 12, Borislav Tonković 11/1, Ilija Radić 11/1, Dušan Kesić 7/1, Nikica Salopek 5, Branko Škaro 4, Krunoslav Piperković 2, Andrija Blaževac 2, Gordan Gotal 1, Zdravko Lučan 1, Tomislav Radić 1.
DINAMO ZAGREB
Velimir Zajec 32/4, Zvijezdan Cvetković 29, Srećko Bogdan 28/3, Ismet Hadžić 26, Mladen Munjaković 26, Borislav Cvetković 25/9, Stjepan Deverić 24/4, Milivoj Bračun 24/2, Snježan Cerin 23/16, Branislav Bošnjak 22/1, Edward Krnčević 20/2, Zlatko Kranjčar 17/7, Marko Mlinarić 16/2, Marijan Vlak 16, Predrag Jurić 14/1, Vasil Ringov 12/3, Slobodan Janjuš 11, Zvonko Marić 10, Željko Cupan 9/1, Slavko Ištvanić 7/1, Ivica Cvitkušić 5/1, Dragan Bošnjak 5, Mustafa Arslanović 5, Ante Rumora 4, Damir Maričić 4, Emil Dragičević 3, Drago Vabec 1/1.
VELEŽ
Enver Marić 34, Semir Tuce 32/1, Goran Jurić 32/1, Sead Kajtaz 30/2, Adnan Međedović 28/9, Veselin Đurasović 24, Draženko Prskalo 23, Ismet Šišić 23, Borivoje Lučić 19, Dragomir Okuka 18/2, Zoran Arsić 18/1, Momčilo Vukoje 17/4, Anel Karabeg 17/2, Mišo Krstičević 17/1, Nenad Bijedić 17, Mili Hadžiabdić 14, Franjo Vladić 13/4, Senad Glavović 12/1, Avdo Kalajdžić 12/1, Vladimir Skočajić 11/3, Ivica Barbarić 10, Vladimir Matijević 9/1, Denis Hrkač 1, Stipe Jurić 1, Željko Čavar 1.
BUDUĆNOST
Živan Ljukovčan 34/1, Momir Bakrač 32/6, Slavko Vlahović 32, Petar Ljumović 31/3, Ivan Radović 31, Miodrag Martać 30/1, Branislav Drobnjak 29, Željko Janović 28/4, Duško Vlaisavljević 27, Željko Božović 24/3, Muhamed Koljenović 22, Zoran Vorotović 21/1, Mirko Radinović 20/3, Rade Vešović 19/1, Žarko Vukčević 16/5, Anto Miročević 12/2, Dragoljub Brnović 11/1, Dejan Savićević 7/1, Derviš Hadžiosmanović 6, Davor Kasalica 2.
VARDAR
Kočo Dimitrovski 34, Momčilo Grošev 33, Darko Pančev 31/19, Petar Georgijevski 31/5, Đorđe Jovanovski 31, Toni Savevski 29/2, Stojimir Urošević 29/2, Dragi Setinov 29/1, Milko Simovski 27/1, Čedomir Janevski 27, Borče Micevski 23/6, Zoran Velkovski 18, Vasil Ringov 16/10, Goran Jordanovski 14, Sandre Manevski 12, Mijalčo Madžunarov 8, Vlatko Dimitrovski 8, Dragan Jakimovski 8, Tome Trajanovski 8, Zoran Tasevski 6, A. Efremov 3, Venceslav Simonovski 2, Nikola Avramovski 2, Pavel Georgijevski 1, Nedžat Šabani 1, Slobodan Goračinov 1.
SLOBODA
Fahrudin Omerović 34, Mersad Kovačević 33/10, Ivan Cvjetković 33/10, Nevres Zahirović 32/2, Ademir Smajlović 31/6, Zoran Tomić 31/3, Slobodan Petrović 27, Midhat Memišević 25/4, Džemal Djedović 25/1, Nedžad Verlašević 1,7 Nihad Mujezinović 16/1, Rade Tošić 16, Mustafa Hukić 14, Ekrem Ibrić 13, Goran Miljanović 11/1, Božo Čajić 9, Mursel Kovačević 9, Zdenko Đokić 8, Jasmin Jogunčić 8, Sead Tubić 7, Branko Milanović 6, Nihad Kunosić 6, Ibrahim Kušljugić 6, Svetozar Čiča 5/2, Adnan Džanić 5, Zoran Marković 4, Fuad Mulahasanović 4, Đorđe Maletić 2, Izudin Hadžić 1, Goran Milošević 1, Tomo Mrkić 1.
OLIMPIJA
Mihajlo Petrović 34/1, Srečko Katanec 33/6, Janez Hudarin 33, Vili Ameršek 32/5, Ljubiša Dalanović 32, Peter Ameršek 31, Rade Vujnović 30/1, Lazar Radević 30, Zvone Terčič 29/1, Janez Voljč 28/2, Tone Rožič 18/2, Janez Zupančič 18/1, Zdravko Borovnica 16/3, Vukadin Lalović 14/2, Janez Pate 14, Darko Domadenik 9/3, Stanislav Komočar 9/1, Radovan Krstović 8/1, Branko Šarenac 4, Zoran Ubavič 2, Darko Belojević 2, Stojan Plešinac 1, Ljubiša Vukmirović 1.
ČELIK
Zoran Milidrag 33/3, Dragomir Vlaški 31/8, Spaso Papić 29/2, Ibrahim Zukanović 25/4, Jerko Tipurić 25/3, Zlatko Maršalek 24, Svetislav Perduv 24, Enes Bešić 23/6, Jasmin Gradinčić 23, Rasim Ahmetović 22, Branislav Karač 21, Miroslav Mojović 20, Hajrudin Đurbuzović 18/3, Mladen Bogdanović 17/4, Nenad Vidaković 15/1, Branko Vučković 15, Vlado Spasojević 9/1, Šerif Ušanović 8, Petar Đorđević 8, Radomir Radoš 7/1, Sakib Ibrahimović 6, Almir Memić 6, Mensur Kukavica 6, Zvonko Kalezić 5, Ivan Cvitanušić 5, Muhamed Ćosić 4, Enes Dedić 3, Vasilije Kalezić 2, Jovan Zubac 1, Milorad Ratković 1.

DRUGA SAVEZNA LIGA – ZAPAD
1.Iskra Bugojno 34 21 8 5 65:32 50 Ulazi
2.Spartak Subotica 34 17 8 9 40:32 42
3.Proleter Zrenjanin 34 16 5 13 43:35 37
4.Šibenik 34 13 10 11 47:31 36
5.GOŠK Jug Dubrovnik 34 13 10 11 33:32 36
6.Leotar Trebinje 34 14 7 13 43:38 35
7.Jedinstvo Brčko 34 14 7 13 45:41 35
8.Novi Sad 34 14 7 13 41:42 35
9.OFK Kikinda 34 14 7 13 29:34 35
10.Vrbas 34 15 5 14 39:46 35
11.Jedinstvo Bihać 34 12 10 12 39:30 34
12.Borac Banja Luka 34 15 4 15 48:43 34
13.Radnik Bijeljina 34 12 10 12 48:44 34
14.Varteks Varaždin 34 12 10 12 39:40 34 Ispada
15.Sloga Doboj 34 12 8 14 32:37 32 Ispada
16.AIK Bačka Topola 34 13 6 15 39:46 32 Ispada
17.Zagreb 34 8 6 20 39:52 22 Ispada
18.Slovan Ljubljana 34 3 8 23 21:76 14 Ispada
Novi članovi: Split, Rudar Ljubija Prijedor, Maribor i Crvenka.

LISTA STRIJELACA:
24 gola – Neven Rudić (Jedinstvo Brčko)
19 golova – Mirković (Iskra)
16 golova – Rašidović (Radnik)
12 golova – Idić (Iskra), Slato (Leotar), Marjanović (Borac)
10 golova – Slijepčević (Spartak), Mostahinić (GOŠK Jug), E.Jušić (Jedinstvo Bihać), Srša (Varteks).

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
ISKRA
Mirković 33/19, Škaro 33, Salkić 32/9, Zjajo 32/3, Glamočak 32/1, Petrinović 32/1, Omerhodžić 31/8, Pavlić 31/8, Radović 30, Čeremidžić 28, Idić 26/12, Lupić 17/1, Mandić 13, Škoro 11, Orman 8, Zečević 7, Karoglan 6, Palinić 5/1, Lazić 4, Stipić 4, Gareljić 3, Novokmet 2, Tolić 2, A.Tomas 2, Krešo 1, Krišto 1.
SPARTAK
Slijepčević 32/10, Popović 32, V.Jovanović 30/9, Kovačević 29, Sabo 28, Ljiljak 28, Gogić 22/5, Rajković 22, Mijatov 21/4, Njari 21/2, Đuran 19, Savić 16/4, Stakić 16/2, Dragojević 13/1, Horvat 13, Pilipović 12/2, Rafai 12, Miranović 10, Asanović 9, Vuković 9, Lukač 7, Bašić 5, Marković 3/1, Nađ 3, Vujković 3, Đurović 3, Z.Mandić 2, Štajner 2, Rimac 1, Petrik 1, Perduv 1, Bolvari 1.
PROLETER
Ezveđ 34, Soldo 33/3, Zorić 33/2, Radosavljević 28/6, Jonjev 25/2, Dubajić 25/1, Ćurčić 24/7, Gece 24/4, Jerković 24/3, Đorđević 23/5, D.Gaćinović 21/2, Čolak 20, Stanić 19/2, Škorić 19, Kosnić 19, Čikić 15/4, Ivančević 12/1, Bošković 12, Kovačević 10, Curaković 8, Šubonj 6, Luburić 3, Pleše 3, Živković 1.
ŠIBENIK
Mladen Pralija 34, Davor Čapin 33/3, Davor Matić 31, Goran Pauk 31, Željko Jurin 28/8, Goran Jurišić 26/2, Željko Maretić 23/4, Milorad Mrvić 23/3, Dubravko Mikuličić 22, Zvonko Vidačak 20, Miroslav Šorgić 19/4, Branko Mamula 19, Ante Ljubić 15/7, Mile Petković 15, Nebojša Pešić 15, Mate Plazibat 14/1, Žarko Šetka 14, Petar Gudelj 13/5, Denis Erceg 13/1, Luka Bonačić 10, Petar Nikezić 6/2 , Anđelko Godinić 4, Neven Gnjidić 4, Mile Tabar 3/4, Jovan Adamović 3/2, Rade Jovičić 1.
GOŠK JUG
Mostahinić 31/10, G.Čogurić 30/2, Šimić 29/3, M.Kurtela 29/2, N.Čogurić 28/4, Žunec 28/1, Trošelj 27/2, Miškić 27, Obšivač 26, Rončević 25/4, Beletić 21, Ivanišević 19/1, Šahinović 18/2, A.Dilberović 17, Varvodić 16, Pavlić 11, Žanetić 9, P.Jurić 7/1, Padovan 7, Đuzel 7, Lizatović 5, Kovač 5, Petrović 5, Miljković 2, Burić 2, Škaljić 1.
LEOTAR
Škrbo 32/4, Klimović 32, Grabovac 31/4, Slato 30/12, F.Primorac 28, Šarović 27/3, Spaić 27/3, Bešić 26/3, Mehić 23/1, Bujak 21/2, Baraković 21, Setenčić 18, Dž.Dilberović 18, Bajrić 17/2, Zrilić 16/4, V.Gudelj 15/2, Gatačkić 8/1, K.Suljkić 7/1, V.Gaćinović 7, L.Maglica 6, Jakirević 6, B.Ćurić 4, Busuladžić 3/1, I.Ramić 3, S.Begović 3, Jeremić 2, Vukićević 2, Šehović 2, D.Ćurić 1, Nargilić 1.
JEDINSTVO BRČKO
Sužnjević 32/4, Pejić 32, Neven Rudić 31/24, Ćurčić 30/2, Radeljaš 27, Stević 26/8, Kevrić 26, Đurić 25, Šulović 23/1, Obradović 22/1, J.Lukačević 20/1, E.Zahirović 20, E.Jahić 18/1, Gordić 16/1, Bracanović 15/2, Kartal 15, Mališević 15, Miladinović 14, S.Jahić 8, Grujić 7, Blagojević 6, Lugušić 3, Mulalić 2, F.Bešić 2, Grbanović 1.
NOVI SAD
S.Ilić 32/5, Vasić 32/2, Milovac 30/3, Kapetan 29/1, Petrović 28, Morača 27/7, M.Ćurčić 22/7, Sentivanac 22/1, D.Đukić 16/4, S.Milanović 16/4, Anikić 15/2, **** 13/2, Kapicl 13/1, Šećković 13, Radaković 12, Belužić 11/2, Kosanović 11/1, Davidović 10, Pušara 10, Z.Đurović 9, Popov 8/1, T.Marković 8, Đorđević 7, Z.Novaković 6, Milosavljević 5, Vukadinović 5, Pavićević 4, Branko 4, Maleš 3, Malivuk 3, Radosavljević 3, Z.Međedović 3, Stanković 3, Srdić 1, Nenadić 1, Markuš 1, Vukotić 1, Dimitrov 1.
OFK KIKINDA
Pantelić 33/5, Popović 33, R.Bursać 31/3, D.Bajić 31/2, Zec 29, N.Bilbija 26/3, Ćulibrk 24, Pašić 24, Bašić 23/2, Rosić 18/3, Cvijan 18/2, Hun 16, Pilipović 15/3, Lukač 15, Turoš 14, Zečević 11/2, Milinković 11, Cvetinov 10/2, D.Bursać 10/1, S.Borovnica 8, Bucalo 7, Grbić 7, Đokić 6/1, Vesić 4, Sivčev 3, Knežević 2, B.Bursać 1.
VRBAS
Šapurić 32/6, Jovanović 32/2, Švonja 31/5, Golubović 27/2, Miletić 26, Đinđić 25/5, Kulić 25/1, Radoman 25, Vraneš 24/8, Bilbija 22, Gajić 21/3, Ostojić 21/1, Jocović 18/1, Ž.Ilić 16/1, Plavšić 16, Ninić 15/2, Spasojević 15, Rade Đurović 13, Nađ 12, Maravić 10, Drobnjak 4, Albijanić 2, Asanović 1, Hasanović 1.
JEDINSTVO BIHAĆ
Đurić 34, S.Karač 32/4, Omanović 32, Biljuš 31/2, E.Jušić 30/10, Sejdić 30/2, Hodžić 29/3, Bašić 27/2, Janković 26/7, Bajrović 26/1, Savić 25/5, Križanović 25, J.Vuković 21, M.Arnautović 14/1, N.Karač 12, Franjić 8, I.Jušić 6, Dupanović 5, Fazlija 2, Tabaković 2.
BORAC
Oroz 32/6, Omerhodžić 31/3, Topić 30/6, Demirović 30/5, Sredojević 30/3, Marjanović 28/12, Mil.Raičević 28/1, Mom.Raičević 28, Lazić 22/1, Trninić 19/3, Stipančić 17/1, Malbašić 16, Romac 15/2, Đurđević 15/2, S.Arnautović 14, Kuruzović 14, N.Karač 11, Špica 9, Ševo 8, Bilbija 6, Čavkić 5/1, E.Beharić 5, Kobašlić 4, Buković 3, Ališić 3, Gajić 2, Šavija 1, Budimir 1, Vranješ 1.
RADNIK
Arapović 34/4, P.Musemić 33, Njegovanović 33, Ibrišimović 32/4, Mahmutović 32/2, Sobo 30/1, Rašidović 28/16, Pilaković 28/2, K.Suljić 27/8, Puharić 20/1, Tomić 19/1, Mešković 17, I.Kušljugić 15/7, Ćatić 15, N.Handžić 14, Ostojić 13/1, Radić 13, I.Handžić 13, Urošević 5, Am.Selimović 4, Demirović 3, I.Suljić 3, Marković 2, Nuhanović 2, Arifović 1.
VARTEKS
Deban 32/2, Kanešić 31/4, Rešetar 31/4, Besek 30/2, Cvetko 30, Srša 29/10, Šemiga 27/3, Franić 26/3, David 25/3, Orehovac 21/3, Babić 21/1, Janžek 20, Limov 19/2, Janeš 16/2, Geček 15, Ladić 15, Jurinec 12, Šijak 11, Kolonić 8, Bobić 4, Medved 2, Anušić 2, Petek 1, Smrtić 1.
SLOGA
Ključević 33/6, Pranjić 33, Hadžić 30, Saračević 28/4, Mujkanović 28/1, Dijamant 27/2, Buljubašić 27, Šerifović 26, Đulbić 25/4, Krajina 25/4, Salkić 22, Bajić 16/1, Kalabić 16/1, Spahić 16, Zubac 12/4, Grbešić 12, Turkić 9, Fehrić 9, Šijaković 9, Savčić 8/1, Krekić 6/1, M.Smailagić 6, Ilić 4/1, Husanović 2, Bajić 1/1, Pantić 1.
AIK
R.Kovač 32, Barjakterević 31, R.Bošković 30/4, Jablan 28/7, Bošnjak 26/3, Narandžić 25, Bakić 25, Agbaba 24/7, Orsag 24, Savić 21/5, Majer 19/1, Knežević 19/1, Mihović 18, Banjeglav 18, Patarčić 18, L.Pejović 16/6, Eper 16/3, Krivokapić 15/2, Pavićević 15, Bekvalac 11/1, Mitić 4, Kosovac 2, Dudaš 1, Rekecki 1.
ZAGREB
Blažinčić 34/5, Bošnjak 32, Putanec 30, Hohnjec 28/3, Podgajski 26, Pavković 25/4, Ekmeščić 23/6, Mohor 23, Smolek 22/6, Lukač 22, Vukadinović 19/3, Žagar 19/1, Krišto 16, H.Dragičević 15/3, Petravić 15/1, Arslanović 13/3, Stipić 10, Kukulj 9/1, Fućkala 7, Barlović 7, Koljanin 6, Pavlek 5, Ćosić 5, Vickocić 4, Godinić 3, Međeral 3, Stanić 2/1, Cvetković 2/1, Hunjak 1.
SLOVAN
Magič 33, R.Voljč 32/4, Štok 31, Beširović 30/3, Kršić 29, Mandić 27, Jerina 26/1, Pejović 25, Đekić 24/1, Kolarić 23, Jeglič 22/3, Kavčić 22/1, Vrhovec 17, Maver 15/4, Hegler 15, Bučar 13/2, Hasanagić 13/1, Poljanšek 10, Pugelj 7, Pavlić 5, Stupar 4, D.Oblak 2, Šušteršič 1, Čeh 1, Javornik 1, Robaus 1, Omanović 1, Judeš 1.

DRUGA SAVEZNA LIGA ISTOK
1.Sutjeska Nikšić 34 23 7 4 62:22 53 Ulazi
2.OFK Beograd 34 22 7 5 55:18 51
3.Pelister Bitola 34 18 6 10 61:37 42
4.Sloboda T.Užice 34 12 13 9 40:27 37
5.Galenika Zemun 34 12 10 12 40:37 34
6.Belasica Strumica 34 12 10 12 42:43 34
7.Borac Čačak 34 14 6 14 34:42 34
8.Vlaznimi Đakovica 34 12 9 13 33:45 33
9.Kolubara Lazarevac 34 14 4 16 39:40 32
10.Trepča K.Mitrovica 34 11 10 13 40:44 32
11.Ivangrad 34 12 8 14 37:43 32
12.Bor 34 11 9 14 42:48 31
13.Rad Beograd 34 10 11 13 32:38 31
14.Radnički Pirot 34 12 6 16 46:45 30
15.Napredak Kruševac 34 10 10 14 42:46 30
16.Teteks Tetovo 34 10 6 18 34:53 26 Ispada
17.Timok Zaječar 34 9 8 17 31:57 26 Ispada
18.GIK Ramiz Sadiku Priština 34 8 8 18 29:54 24 Ispada
Novi članovi: Novi Pazar, Lirija Prizren, Bregalnica Štip i OFK Titograd.

LISTA STRIJELACA:
20 golova – Nastevski (Pelister)
17 golova – Juniku (Trepča)
16 golova – Radonjić (Sutjeska)
15 golova – Pavlović (Napredak)
14 golova – Petrov (Pelister)
13 golova – Jocić (Sutjeska), Majstorović, Vučićević (OFK Beograd)
12 golova – S.Šabotić (Sloboda), Grujičić (Kolubara), I.Veljić (Ivangrad)
11 golova – Čakalić (Galenika), N.Petrović (Rad), M.Đorđević (Radnički P)
10 golova – Bajčeta (Sutjeska), Arsenijević (Sloboda), Mitrović (Radnički P), N.Beadini (Teteks).

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
SUTJESKA
B.Nenezić 33/3, Kuzeljević 33/2, Medin 33/1, Tupajić 32/5, Giljen 32, Bakrač 31, Radonjić 30/16, Mio.Bajović 29/1, Rakojević 28/3, Mil.Bajović 27/2, Bajčeta 23/10, Vuković 23/1, Jocić 21/13, V.Vukčević 14, S.Radovanović 13, V.Zeković 8/1, M.Marušić 7, J.Radović 4, M.Nenezić 3, Z.Međedović 2, Čuljak 1.
OFK BEOGRAD
Kahrović 34/5, Majstorović 31/13, Ivanović 31/2, Bujić 31, Lj.Marić 30/3, Vučićević 28/13, Milenković 27/2, D.Stojiljković 27, Zelenović 22/7, Stanimirović 22, V.Milanović 17/2, M.Đurić 17, Serpak 17, Stojaković 15/2, Balmazović 14/1, Starčević 14, Dr.Tomić 13, D.Marković 10, Tripković 8, B.Marjanović 8, Zekić 3, D.Bursać 2, Bjelić 1.
PELISTER
Nastevski 31/20, Grbović 31/1, Kuzmanovski 31/1, Husein 30/7, Kanatlarovski 30/3, Jovičić 28/2, Petrov 27/14, Ivanović 25/2, Mitrevski 25, Mijović 24/4, Ćosić 24, Mickovski 23, Aleksić 19/2, D.Dimitrovski 19/1, T.Dimitrovski 16, Kitanovski 14/3, V.Hristovski 12, Hadžievski 8/1, Mitić 5, Vasilevski 4, Božić 1, Tripkovski 1, Ristovski 1.
SLOBODA
Pantelić 34, S.Šabotić 32/12, Arsenijević 31/10, Krdžević 28/4, B.Veselinović 28/2, Stevović 28/1, Ršumović 27, D.Popović 26, Stevanović 24/3, Strunjašević 24/1, Berić 24/1, Hodžić 22, Lj.Popović 21, M.Čančarević 16/2, Rovčanin 13/3, Jovićević 12/1, R.Tošić 10, Pivljaković 7, Kostić 6, Panić 5, Đuričić 2, Z.Tošić 1, Penezić 1, Sretić 1, Jovičić 1.
GALENIKA
Kalušević 30/7, Živković 29, B.Nikolić 27, Čakalić 26/11, Banković 26/2, Čelar 25/3, Memiši 23/2, Z.Panić 22, S.Mičić 21, Lacmanović 16/3, Pavković 14/1, Milinković 13/2, Miličić 13/2, Bulatović 13/1, Nikolovski 13, Jandrić 12/1, V.Pejović 12, Bogićević 12, Tomić 12, Uzunov 10/1, Andrijević 9/1, Kljajić 7, Stojadinović 5/2, Žurka 4, Kodžo 4, S.Pejović 2, Pavlović 1.
BELASICA
Blaževski 32/4, Stojmenov 32/4, M.Vasilev 32/1, Sekulov 31/7, Andreev 31/1, B.Mitev 31, Dim.Georgijev 30/9, Drvošanski 27/4, Stojanov 23, Boev 22/3, Don.Georgijev 19, D.Vasilev 17/1, Panov 16, Milosovski 15/5, Pavlov 15, A.Setinov 13/1, Gugov 13, Markov 11, T.Georgijev 10/4, Pandev 4, Daskalovski 3/1, Z.Mitev 2, Ozdolenovski 2, Golac 1.
BORAC
Vulović 32/8, Vojčić 32, Aćimović 31/9, Jeftović 31/1, Tadić 30/3, Gudurić 30, Marinković 29/6, M.Kovačević 27, Lj.Pavlović 25/1, Milinković 24/3, Ristić 23/2, M.Rajevac 22, Ćirković 20, Hrgovan 20, D.Biočanin 14, Vujčić 11/1, Tatović 10, Mile Gavrilović 7, Z.Kovačević 4, Matijašević 4, S.Petrović 3, Bunjak 1, S.Rajevac 1, Erić 1, Mijatović 1, Jovanović 1, R.Biočanin 1.
VLAZNIMI
Muhađeri 31, Roka 28/6, I.Domi 28/4, Aćif Šehu 28/1, B.Radogoši 28, Nikolić 27/2, Ali Šehu 27, Krueziju 26/2, Bardi 25/2, V.Hodža 24/1, Ljota 21, Ljama 19, Kači 18/1, G.Hodža 17/2, Điha 17/1, Bianakaj 14/4, Bingazi 14/1, Leši 13/5, Far.Domi 13, B.Hodža 6, Ljota 5 ,Kraja 2/1, M.Radogoši 1.
KOLUBARA
Bukarica 33, Mitrović 32/4, D.Milojević 32/3, Jovanović 30/1, Mihić 29/3, Brajović 28/3, Ristović 27/2, Grujičić 26/12, Ranković 25/5, Vasiljević 21, Aleksić 20, D.Grčić 20, Jeftić 18, V.Trifunović 17/1, Ukovski 13/1, M.Đorđević 12, Jakovljević 10, Stojanović 4, Arsenijević 2, B.Grčić 1.
TREPČA
Sadriju 33, Juniku 31/17, Mrkić 31/1, Ademi 30/3, Ahmatović 27, Čibukčiju 25/3, Čelović 24/2, Jokić 22, Stolić 21/7, Golubica 21/1, G.Hodža 15/1, Rahmani 15, Lapaštica 15, R.Prekazi 14/1, Turku 13/2, Nedžipi 12/2, Šubarić 11, N.Rama 10, N.Sinani 9, Delić 9, Redžepi 8, Radulović 6, Bašota 5, Bajrami 4, Vuković 4, Abraši 2, E.Rama 1
IVANGRAD
Vuksanović 32, I.Veljić 31/12, Došljak 31/3, Đešević 29, Zejnilović 28, Drljević 28, Šoškić 26/1, D.Bošković 24/4, Marković 24/3, Leković 24, Redžić 21/1, Vučević 21, Đurišić 19/2, J.Radović 15/3, Drndar 8, Babović 7, Skenderović 6, Manđukić 5, N.Rudić 4, Bašanović 3, Z.Veljić 2, Mićović 2.
BOR
Đokić 33/5, D.Ivanov 32/6, M.V.Nikolić 32/4, Sakić 31/1, Preljević 30/1, Mitić 28/6, Popović 28, Banduka 27/5 ,M.Z.Nikolić 27, Lončarević 26/2, Brkić 24/9, Branković 19, D.Milojević 14/1, B.Golubović 14, Anđelković 11, Mijucić 8/1, Marković 8, Milošević 4, Milić 2.
RAD
Dostanić 33, Polak 32/2, Banjalić 31/3, Korak 30/5, Vranješ 27, N.Petrović 25/11, Đukanović 25/2, Banković 25, Radača 25, Milošević 23/4, Matejić 15/1, Aleksić 12, Rosić 12, Janković 11/2, Smailagić 11, V.Jovanović 10, I.Jovanović 9, Ajder 6, Ž.Nikolić 6, Prijić 5, Miletić 4, Stojanović 3, Bačik 3, Ivšić 3, Baraković 3, Nestorović 3, Pušara 1, Pićan 1.
RADNIČKI PIROT
Mitrović 30/10, S.Pavlović 30/5, T.Nikolić 28, M.Đorđević 27/11, Mitić 26, Đošev 23/3, Rangelov 22/1, Ivanov 22, Nedeljković 21/3, M.Mladenović 20/3, Simić 17, Koprić 16/4, Z.Manojlović 16, D.Pavlović 15/4, Ristović 15/1, Z.Milojević 14, Zoraja 13/1, Sretić 10, Kuštrović 9, N.Đorđević 8, I.Jovanović 6.
NAPREDAK
Knežević 33/6, Čarapić 32/1, Radenković 31, Pavlović 29/15, Momirović 29/1, Tripković 28/1, Ivković 28, Radulović 25/2, Đurđević 25, Z.Petrović 23/1, Andrejić 18/1, Đukić 16/6, Babić 16, D.M.Milojević 13/2, Stanisavljević 13/1, M.Stanković 12/1, V.Vesić 10/1, Stevanović 8, Dej.Milojević 7, Dr.Nikolić 5, Z.Milojević 4, Vugdalić 4, Katančević 4, Slović 4, D.Milovanović 2/1, Miljković 2.
TETEKS
N.Beadini 31/10, Pejanović 31/2, Mirčevski 30/4, Zakovski 28/1, Lj.Georgijevski 28, T.Jakimovski 26/2, Rodić 26, Cvetković 24/11, Tortevski 24, R.Jovanović 22, Tomić 21, Bogdanovski 20/1, Redžepi 17/2, Vulićević 16/1, Devrnja 13, Čupi 13, Čarini 10, Todorovski 8, Tutić 8, Bošković 7, Grnčarov 6, Damevski 4, Beganovski 3, Sadiku 1.
TIMOK
M.Avramović 31, Vitanović 29/8, Jasić 29/1, Stojiljković 27/5, Vlatković 27/3, Radovanović 26, Spanulović 23/1, Mijović 23, Žikić 22/3, Slović 19, D.Jovanović 18/1, M.Dimovski 16/3, N.Kosić 15, Aleksić 15, B.Avramović 14, Božilović 13/2, Pajkić 13, Potić 13, Ivković 12/1, Karić 10, Miftari 9/1, Agić 6, G.Jovanović 5, Pavlović 5, D.Pantelić 5, Ž.Nikolić 2/2 Manić 2.
GIK RAMIZ SADIKU
Sokoli 31/8, N.Jovanović 31/1, R.Stevanović 31, Keljmendi 29/7, Trajković 27/3 ,Marinković 27/3, Ljajči 26/3, Muhadžeri 25/2, Mehana 25/2, Tokić 25, Inić 19/1, Mujkić 16, Beriša 14, Morina 13, T.Hodža 11, Limani 7, Gruda 6/1, Godža 6, Fatos 3, Josifovski 2, Žubi 1.

TREĆI RANG
SLOVENAČKA LIGA
1.Maribor 26 22 1 3 74:11 45 Ulazi
2.Rudar Velenje 26 15 6 5 51:30 36
3.Rudar Trbovlje 26 13 6 7 39:25 32
4.Koper 26 13 4 9 38:26 30
5.Kovinar Maribor 26 10 5 11 35:35 25
6.Železničar Maribor 26 10 5 11 30:31 25
7.Mura Murska Sobota 26 9 7 10 32:39 25
8.Triglav Kranj 26 9 6 11 33:39 24
9.Vozila Gorica 26 7 9 10 28:35 23
10.Kladivar Celje 26 8 7 11 32:46 23
11.Izola 26 9 5 12 26:44 23
12.Šmartno 26 7 8 11 38:45 22
13.Stol Kamnik 26 6 8 12 44:51 20 Ispada
14.Primorje Ajdovščina 26 3 5 18 28:74 11 Ispada
Novi članovi: Ilirija Ljubljana i Brežice.

Najbolji strijelac:
21 gol – Bošković (Rudar Velenje).

HRVATSKA LIGA – SJEVER (ZAGREBAČKA ZONA)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.

HRVATSKA LIGA – ISTOK (SLAVONSKA ZONA)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.

HRVATSKA LIGA – ZAPAD (PRIMORSKA ZONA)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.

HRVATSKA LIGA – JUG (DALMATINSKA ZONA)
TABELA
1.Split 22 14 8 0 69:19 36 Q
2.Zadar 22 12 6 4 34:18 30
3.Solin 22 9 9 4 22:17 27
4.Neretva Metković 22 11 4 7 38:19 26
5.Velebit Benkovac 22 9 5 8 25:23 23
6.Dinara Knin 22 7 7 8 27:28 21
7.Jadran Kaštel Sućurac 22 6 8 8 27:25 20
8.Primorac Biograd 22 7 5 10 21:30 19
9.Junak Sinj 22 7 4 11 28:35 18
10.Metalac TEF Šibenik 22 5 6 11 22:40 16
11.Primorac Stobreč 22 5 5 12 12:35 15
12.Val Kaštel Stari 22 3 7 12 20:48 13
Novi članovi: Zmaj Makarska, Neretvanac Opuzen, Omiš

Kvalifikacije za prvaka:
Split ulazi.

REPUBLIČKA LIGA BOSNE I HERCEGOVINE
1.Rudar Ljubija 30 17 8 5 63:28 42 Ulazi
2.Famos Hrasnica 30 18 5 7 49:24 41
3.Borac Čapljina 30 13 4 13 45:50 30
4.Kozara B.Gradiška 30 13 4 13 33:40 30
5.Krajišnik Velika Kladuša 30 11 7 12 38:34 29
6.Vitez 30 13 3 14 46:50 29
7.Krajina Cazin 30 10 9 11 37:47 29
8.Rudar Kakanj 30 11 6 13 46:41 28
9.Bosna Visoko 30 12 4 14 39:36 28
10.Drina Zvornik 30 10 8 12 46:47 28
11.Borac Travnik 30 9 10 11 38:41 28
12.Budućnost Banovići 30 12 4 14 32:41 28
13.Lokomotiva Brčko 30 11 6 13 35:46 28
14.Krivaja Zavidovići 30 10 8 12 32:45 28
15.Igman Konjic 30 11 4 15 44:45 26 Ispada
16.Radnički Goražde 30 8 10 12 34:40 26 Ispada
Novi članovi: Bratstvo Bosanska Krupa, Lokomotiva Mostar.

VOJVOĐANSKA LIGA
1.Crvenka 34 20 9 5 72:34 49 Ulazi
2.Radnički Sombor 34 19 9 6 64:26 47
3.Bačka Bačka Palanka 34 16 9 9 53:50 41
4.Kabel Novi Sad 34 16 5 13 60:48 37
5.Vršac 34 15 7 12 52:50 37
6.Radnički Zrenjanin 34 14 8 12 49:42 36
7.Rusanda Melenci 34 13 10 11 60:55 36
8.Srem Sremska Mitrovica 34 15 6 13 50:49 36
9.Dinamo Pančevo 34 12 11 11 44:45 35
10.Mladost Bački Jarak 34 14 7 13 49:51 35
11.Agrounija Inđija 34 14 6 14 50:48 34
12.Bačka Subotica 34 12 10 12 50:48 34
13.Mladost Apatin 34 13 8 13 45:44 34
14.Jedinstvo Novi Bečej 34 12 9 13 48:50 33
15.Radnički Kovin 34 11 9 14 48:49 31
16.Radnički Bajmok 34 12 5 17 40:53 25 (-4) Ispada
17.Polet Nakovo 34 5 6 23 26:75 14 (-2) Ispada
18.Jedinstvo Stara Pazova 34 5 2 27 40:84 12 Ispada
Novi članovi:AIK Bačka Topola (povratnik iz Druge savezne lige – Zapad), Palić, Index Novi Sad i Kozara Banatsko Veliko Selo.

PRVA SRPSKA LIGA
1.Novi Pazar Ulazi
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.

KOSOVSKA LIGA
1.Lirija Prizren 34 20 10 4 62:29 50 Ulazi
2.Crvena Zvezda Gnjilane 34 19 5 10 54:39 43
3.Budućnost Peć 34 15 9 10 46:29 39
4.Rudar Kosovska Mitrovica 34 13 11 10 47:41 37
5.Kosovo Polje 34 8 19 7 31:31 35
6.Fljamurtari Priština 34 10 13 11 42:37 33
7.Maližgan Klina 34 14 5 15 56:54 33
8.Đakova Đakovica 34 12 9 13 40:40 33
9.Lab Podujevo 34 11 11 12 30:39 33
10.Balkan Suva Reka 34 14 5 15 48:59 33
11.Besa 34 11 10 13 42:49 32
12.Progres Eksport Prizren 34 12 7 15 45:53 31
13.Lepenac Kačanik 34 13 5 16 39:67 31
14.Rudnik Kišnica 34 11 8 15 44:38 30
15.Kristal Peć 34 12 6 16 41:47 30
16.Kosova Vučitrn 34 11 8 15 53:65 30
17.Čelik Uroševac 34 10 10 14 31:49 30
18.Sloga Lipljan 34 9 11 14 35:54 29
Gol-razlika: 786:820.

REPUBLIČKA LIGA CRNE GORE
1.OFK Titograd 30 19 7 4 51:18 45 Ulazi
2.Zeta Golubovci 30 18 8 4 56:15 44
3.Bokelj Kotor 30 14 7 9 48:30 35
4.Čelik Nikšić 30 12 9 9 37:31 33
5.Jedinstvo Bijelo Polje 30 12 8 10 44:44 32
6.Lovćen Cetinje 30 12 7 11 43:29 31
7.Titeks Titograd 30 10 11 9 33:29 31
8.Zabjelo 30 10 9 11 39:32 29
9.Iskra Danilovgrad 30 11 7 12 50:50 29
10.Dečić Tuzi 30 10 8 12 41:49 28
11.Tekstilac Bijelo Polje 30 12 4 14 40:50 28
12.Igalo 30 9 9 12 36:46 27
13.Mornar Bar 30 7 12 11 32:44 26
14.Rudar Pljevlja 30 6 13 11 29:46 25
15.Crvena Stijena Tološi 30 8 8 14 33:48 24 Ispada
16.Mogren Budva 30 2 10 18 16:67 14 Ispada
Novi članovi: Ibar, Ribnica i Arsenal Tivat

MAKEDONSKA LIGA
1.Bregalnica Štip 30 19 8 3 55:11 46 Ulazi
2.Pobeda Prilep 30 15 10 5 46:26 40
3.Ljuboten Tetovo 30 14 9 7 49:39 37
4.Rabotnički Skoplje 30 12 11 7 49:30 35
5.Tikveš Kavadarci 30 13 7 10 46:40 33
6.Sasa Makedonska Kamenica 30 12 8 10 45:38 32
7.Kožuf Đevđelija 30 11 8 11 31:30 30
8.Kumanovo 30 11 8 11 43:43 30
9.Napredak Kičevo 30 10 10 10 36:37 30
10.REK Bitola Novaci 30 13 3 14 39:41 29
11.Borec Titov Veles 30 9 9 12 36:36 27
12.Vardarski Bogdanci 30 10 7 13 35:52 27
13.Metalurg Skoplje 30 6 14 10 28:38 26
14.Ohrid 30 9 7 14 40:54 25
15.Karaorman Struga 30 4 9 17 37:67 17 Ispada
16.Pobeda Valandovo 30 7 2 21 41:84 16 Ispada

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

PostPostao/la zmaj0712 » 25 jun 2011, 19:12

ČETVRTI RANG
REGIONALNA LIGA BIH – GRUPA ZAPAD
1.Bratstvo Bosanska Krupa Q
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.

REGIONALNA LIGA BIH – GRUPA SJEVER
1.Podrinje Janja Q
2.Borac Bosanski Šamac
3.Proleter Teslić
4.Zvijezda Gradačac
5.Hajduk Orašje
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.

KVALIFIKACIJE ZA REPUBLIČKU LIGU
Bratstvo Bosanska Krupa – Podrinje Janja
Bratstvo Bosanska Krupa Ulazi.

REGIONALNA LIGA BIH – GRUPA JUG
1.Lokomotiva Mostar Ulazi
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
Romanija Pale

PETI RANG
MEĐUOPŠTINSKA LIGA BIHAĆ

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BANJA LUKA

MEĐUOPŠTINSKA LIGA DOBOJ

MEĐUOPŠTINSKA LIGA BRČKO
1.Proleter Dvorovi
2.Izbor Brčko
3.Napredak Matići
4.OFK Rahić
5.Kolektiv Međaši
6.Majevica Lopare
7.Sloga Tolisa
8.Dinamo Donja Mahala
9.Posavac Ugljara
10.Mladost Donja Slatina
11.Graničar Brezovo Polje
12.Omladinac Mionica
13.Dašnica Bijeljina
14.Borac Bijeljina
15.Brčko 72
16.Semberija Popovi

MEĐUOPŠTINSKA LIGA TUZLA

MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZENICA
POREDAK
1.Orlovik Žepče 25
2.Jedinstvo Busovača 24
3.Rudar Zenica 24
4.Sebešić Bila 21
5.Rudar Han Bila 18
6.Gorica Guča Gora 18
7.Bistričak Nemila 17
8.Mladost Nević Polje 16
9.Mladost Doboj-Kakanj 16
10.Željezničar Zenica 13
11.Drvodjelac Nova Bila 12
12.Borac Tetovo 11

MEĐUOPŠTINSKA LIGA SARAJEVO

MEĐUOPŠTINSKA LIGA MOSTAR
GOŠK Gabela

ŠESTI RANG
GRUPNA LIGA DOBOJ – SJEVER
1.Zadrugar Tarevci 21 14 3 4 47:20 31
2.Strolit Odžaci 21 13 1 7 34:32 27
3.Zadrugar Dubočac 21 9 6 6 37:28 24
4.Sloga Jakeš 21 9 3 9 45:32 21
5.Budućnost Begluci 21 10 6 5 42:30 20 (-6)
6.Borac Bosanski Lužani 21 7 6 8 46:46 20
7.Mladost Garevac 21 7 4 10 38:44 18
8.Jelen Trnjak 21 7 4 10 34:52 18
9.Mladost Modran 21 7 3 11 33:38 17
10.Posavina Miloševac 21 6 5 10 25:39 17
11.Budućnost Svilaj 21 6 4 11 35:38 16
12.Obućar Derventa 11 3 1 7 : 7

SEMBERSKA LIGA
TABELA
1.Rudar Ugljevik 26 21 4 1 79:13 46 Ulazi
2.Sloga Bijeljina 26 19 2 5 68:33 40
3.OFK Gvozdenovići Bijeljina 26 17 5 4 61:29 39
4.Mladost Velika Obarska 26 13 5 8 61:32 31
5.OFK Crnjelovo 26 11 6 9 50:39 28
6.BSK Batković 26 12 3 11 67:54 27
7.Jedinstvo Brodac 26 11 2 13 55:50 24
8.OFK Teočak 26 8 6 12 36:49 22
9.Proleter Johovac 26 7 8 11 38:60 22
10.Bosna Ostojićevo 26 8 8 10 53:42 21 (-3)
11.Gorica Pučile 26 5 7 14 36:60 17
12.Glumac Balatun 26 5 7 14 33:72 17
13.Graničar Korenita 26 4 5 17 41:77 13
14.Jedinstvo Suvo Polje 26 4 4 18 28:78 12

GRUPNA LIGA TUZLA – GRUPA ZAPAD

GRUPNA LIGA TUZLA – GRUPA ISTOK
1.6.avgust Milići 22 18 2 2 82:19 38 Ulazi
2.Bratstvo Bratunac 22 15 4 3 80:21 34
3.Čelopek 22 11 5 6 46:37 27
4.Podrinje Tršić 22 11 3 8 38:31 25
5.Konjuh Kladanj 22 9 3 8 33:38 23
6.Mladost Divič 22 10 2 10 59:41 22
7.Jadar Nova Kasaba 22 8 5 9 32:42 21
8.Cinkarna Potočari 22 7 5 10 26:42 19
9.Jedinstvo Roćević 22 6 4 12 37:32 16
10.OFK Trnovica 22 5 6 11 28:50 16
11.Radnički Karakaj 22 6 3 13 39:49 15
12.Pionir Starić 22 2 4 18 14:76 8

GRUPNA LIGA ZENICA
Orlac Preočica – Gorica Guča Gora 1:4
Jardol – Prvi Maj Kaćuni 2:3
Kupres – Mladost Nević Polje 2:1
Povezice Kakanj – Zadrugar 2:0


MEĐUOPŠTINSKA LIGA SARAJEVO – GRUPA ZAPAD
1.Luka Ilijaš 22 19 2 1 89:17 40 Ulazi
2.Sloboda Ljubnići 22 16 4 2 77:22 36
3.Borac Bilalovac 22 14 3 5 76:38 31
4.Zanatlija Visoko 22 13 1 8 69:38 27
5.Radnik Hlapčevići 22 8 6 8 50:49 22
6.Ozren Semizovac 22 7 4 11 41:47 18
7.Zvijezda Brgule 22 7 4 11 42:51 18
8.Napredak Radovlje 22 6 6 10 30:46 18
9.Gračanica 22 7 3 12 38:70 17
10.Misoča 22 5 3 14 41:73 13
11.Banjevac 22 6 1 15 40:76 13
12.Borac Čekrčići 22 4 1 17 20:86 9

MEĐUOPŠTINSKA LIGA SARAJEVO – GRUPA CENTAR

MEĐUOPŠTINSKA LIGA SARAJEVO – GRUPA ISTOK

SEDMI RANG
OPŠTINSKA LIGA BIJELJINA – GRUPA ZAPAD
1.Mladost Patkovača 25 18 4 3 81:37 37 (-3) Ulazi
2.OFK Ljeljenča 25 17 1 7 65:39 35
3.Novo Doba Čardačine 25 14 5 6 70:42 33
4.OFK Piperci 25 14 1 10 63:39 29
5.Polet Gornji Kojčinovac 25 12 4 9 65:40 28
6.Semberija Srednja Čađavica 25 12 4 9 72:59 28
7.Tavna Banjica 25 13 2 10 59:54 28
8.Omladinac Gornja Čađavica 25 11 5 9 51:60 27
9.Drina Glavičice 25 10 3 12 65:62 23
10.Modran 25 7 9 9 46:44 23
11.Sloboda Donji Zagoni 25 8 5 12 50:59 21
12.Kurjak Glogovac 25 2 6 17 18:48 10
13.OFK Brijesnica 25 2 3 20 51:142 7
14.Polet Mala Obarska 13 1 2 10 4 Odustali

OPŠTINSKA LIGA BIJELJINA – GRUPA ISTOK
1.Mladost Bijeljina 26 21 3 2 89: 25 45 Ulazi
2.Drina Amajlije 26 18 6 2 94: 32 42
3.Semberija Novo Selo 26 16 5 5 75: 40 37
4.Napredak Magnojević 26 15 5 6 68: 46 35
5.Mladost Kriva Bara 26 15 4 7 66: 42 34
6.Sloga Dazdarevo 26 13 4 9 70: 43 30
7.Borac Trnjaci 26 11 2 13 51: 58 24
8.Ideal Velino Selo 26 10 6 10 53: 60 23 (-3)
9.Pobjeda Triješnica 26 8 3 15 49: 71 19
10.Sava Gradac 26 8 4 14 59: 82 17 (-3)
11.Jedinstvo Donja Čađavica 26 6 2 18 37: 70 14
12.Napredak Dijelovi 26 4 5 17 44: 68 13
13.Sloboda Donji Dragaljevac 26 3 7 16 43: 88 13
14.Međešanka Međaši 26 4 3 19 36:107 11

OPŠTINSKA LIGA ZVORNIK
1.Borac Gornji Šepak 12 8 2 2 37:16 18
2.Bratstvo Grbavci 12 7 2 3 31:18 16
3.Napredak Donji Šepak 12 6 3 3 36:25 15
4.OFK Drinjača 12 5 4 3 33:28 14
5.Tabanci 12 4 1 7 22:25 9
6.Budućnost Pilica 12 2 4 6 30:31 8
7.Sloga Donje Snagovo 12 1 2 9 20:49 4

OPŠTINSKA LIGA VISOKO
GRUPA “A”
1.Budućnost Srhinje 14 10 3 1 43:12 23 Ulazi
2.Viteks Visoko 14 8 3 3 31:20 19
3.Poriječani 14 7 4 3 50:16 18
4.Suhaja Buzić Mahala 14 7 4 3 41:15 18
5.Stanica Visoko 14 7 2 5 25:20 16
6.Zvijezda Liješeva 14 5 1 8 28:39 11
7.Proleter Tušnjići 14 2 0 12 22:56 4
8.Vratnica 14 1 1 12 8:70 3

GRUPA “B”
1.Polet Zimča 12 10 0 2 47:15 20 Ulazi
2.Omladinac Poriječani 12 8 1 3 35:17 17
3.7.april Buci 12 6 3 3 27:17 15
4.Jedinstvo Topuzovo Polje 12 7 1 4 29:26 15
5.Uskok Dobrinje 12 4 0 8 26:43 8
6.Mladost Arnautovići 12 2 2 8 18:33 6
7.Trijumf Podvinjci 12 0 3 9 16:47 3

TOMLJENOVIC
Postovi: 3
Pridružen/a: 05 jul 2011, 12:23
Kontakt:

PostPostao/la TOMLJENOVIC » 05 jul 2011, 12:29

Svaka čast na ovim podacima,negdje sam pročitao da neko traži monografiju Borca,može na pp,a imam i monografiju jedinstva Bihać pa ako treba kome neka se javi.

TOMLJENOVIC
Postovi: 3
Pridružen/a: 05 jul 2011, 12:23
Kontakt:

PostPostao/la TOMLJENOVIC » 09 jul 2011, 16:22

Prvenstvo Bosne i Hercegovine za 1946/47. godinu (drugi stepen takmičenja) je počelo sa 9 klubova, a završeno sa osam. Krajem 1946. godine došlo do fuzije sarajevskih klubova Udarnik i Sloboda u Torpedo. Bihacko Jedinstvo sezonu zavrsava na sedmom mjestu.

1 Velež, Mostar 14 11 1 2 40:7 +33 23
2 SDM Torpedo, Sarajevo 14 11 0 3 43:21 +22 22
3 Borac, Banjaluka 14 9 1 4 42:14 +28 19
4 Čelik, Zenica 14 8 1 5 27:21 +6 17
5 Sloboda, Tuzla 14 4 2 8 26:34 -8 10
6 Bratstvo, Travnik 14 4 1 9 18:31 -13 9
7 Jedinstvo, Bihać 14 3 0 11 23:60 -37 6
8 Proleter, Teslić 14 2 1 11 14:32 -18 5

Republička liga NR Bosne i Hercegovine bila je treći rang takmičenja.
Učestovalo šest klubova koji su plasman izborili kroz kvalifikacije.
Kvalifikacije za republičku ligu:

Velez (Mostar)
Borac (Banjaluka)
Radnik (Bijeljina)
Jedinstvo (Bihać)
1.maj (Bosanski Brod)
Igman (Ilidža)

1 Velež, Mostar 10 6 3 1 20:5 +15 15
2 Borac, Banjaluka 10 6 2 2 19:4 +15 14
3 Radnik, Bijeljina 10 6 1 3 11:10 +1 13
4 Jedinstvo, Bihać 10 5 2 3 12:13 -1 12
5 1.maj, Bosanski Brod 10 2 0 8 7:11 -4 4
6 Igman, Ilidža 10 1 0 9 4:25 -21 2

Liga NR Bosne i Hercegovine je bila treći rang takmičenja.

Vrijeme: od 12.09.1948. do 15.06. 1949.godine

1 Željezničar, Sarajevo 22 15 6 1 68:17 +51 36
2 Velež, Mostar 22 15 4 3 52:19 +43 34
3 Radnik, Bijeljina 22 13 4 5 44:22 +22 30
4 Borac, Banjaluka 22 13 3 6 42:18 +24 29
5 Čelik, Zenica 22 10 6 6 40:25 +15 26
6 Bosna, Sarajevo 22 9 2 11 36:46 -10 20
7 Proleter, Teslić 22 8 3 11 36:46 -10 19
8 Jedinstvo, Brčko 22 6 6 10 41:47 -6 18
9 Rudar, Kakanj 22 8 1 13 30:54 -24 17
10 1.maj, Bosanski Brod 22 6 4 12 30:39 -9 16
11 Jedinstvo, Bihać 22 6 4 12 34:47 -13 16
12 Igman, Ilidža 22 1 1 20 10:83 -73 3

TOMLJENOVIC
Postovi: 3
Pridružen/a: 05 jul 2011, 12:23
Kontakt:

PostPostao/la TOMLJENOVIC » 09 jul 2011, 16:24

DRUGA SAVEZNA LIGA
Vrijeme: od 19.08.1956. do 19.05.1957. godine

Liga se igrala u 4 zone.

Druga zona A

1 Željezničar, Sarajevo 22 17 2 3 62:13 49 36
2 FK Zenica, Zenica 22 15 4 3 75:18 57 34
3 Borac, Banja Luka 22 11 4 7 46:35 11 26
4 Sloboda, Tuzla 22 9 4 9 26:27 -1 22
5 Velež, Nevesinje 22 9 3 10 34:45 -11 21
6 Sloga, Doboj 22 6 8 8 36:52 -16 20
7 Mladost, Prijedor 22 7 5 10 25:36 -11 19
8 Borac, Čapljina 22 8 3 11 30:44 -14 19
9 Jedinstvo, Brčko 22 8 2 12 46:49 -3 18
10 Jedinstvo, Bihać 22 8 2 12 34:60 -26 18
11 Bosna, Visoko 22 7 3 12 33:52 -19 17
12 Iskra, Bugojno 22 5 4 13 23:39 -16 14

SEZONA 1957/1958

DRUGA ZONSKA LIGA A:
1. FK Sarajevo 22 17 2 3 93:23 36
2. Sloboda Tuzla 22 14 4 4 61:24 32
3. FK (Čelik) Zenica 22 13 5 4 69:23 31
4. Borac Banja Luka 22 12 3 7 58:34 27
5. Jedinstvo Brčko 22 10 4 8 41:50 24
6. Neretva Metković 22 11 2 9 40:50 24
7. Željezničar Zenica 22 7 5 10 29:38 19
8. Jedinstvo Bihać 22 8 2 12 31:44 18
9. Borac Čapljina 22 6 5 11 35:55 17
10. Mladost Prijedor 22 5 4 13 22:52 14
11. Sloga Doboj 22 6 2 14 22:59 14
12. Velež Nevesinje 22 1 6 15 16:65 8

Sezona 1958/59

REPUBNIČKA LIGA (III stepen takmičenja)

Liga je bila podeljena u tri zone.

Prva zona:

1 Sloboda, Doboj 24 13 6 5 53:35 +18 32
2 Borac, Bosanski Šamac 24 12 3 9 43:33 +10 27
3 Radnički, Prijedor 24 10 6 8 53:39 +14 26
4 Jedinstvo, Brčko 24 11 3 10 46:33 +13 25
5 Kozara, Bosanska Gradiška 24 11 3 10 44:43 +1 25
6 Tekstilac, Derventa 24 9 6 9 56:56 0 24
7 Jedinstvo, Bihać 24 11 2 11 43:51 -8 24
8 Proleter, Teslić 24 9 5 10 37:33 +4 23
9 Napredak, Modriča 24 10 3 11 39:46 -7 23
10 Radnik, Bijeljina 24 10 3 11 36:46 -10 23
11 Podgrmeč, Sanski Most 24 9 4 11 47:46 +1 22
12 Jedinstvo, Tuzla 24 8 4 12 48:54 -6 20
13 Signal, Bihać 24 8 2 14 29:60 -31 18

Sezona 1959/60
Druga zona (Banja Luka)

1 Jedinstvo, Bihać 22 14 5 3 59:28 +30 34
2 Podgrmeč, Sanski Most 22 13 4 5 50:29 +21 30
3 Radnički, Prijedor 22 12 4 6 53:34 +19 28
4 Borac, Drvar 22 12 3 7 43:25 +18 27
5 Sloboda, Doboj 22 11 4 7 52:32 +20 26
6 Rudar, Ljubija 22 11 3 8 34:35 -1 25
7 Kozara, Bosanska Gradiška 22 7 6 9 41:39 +2 20
8 BSK Banja Luka 22 8 2 12 38:43 -5 18
9 Železničar, Prijedor 22 7 4 11 41:48 -7 18
10 Borac, Bosanska Dubica 22 5 7 10 26:47 -21 17
11 Bratstvo, Travnik 22 5 2 15 34:55 -21 12
12 Železničar, Banja Luka 22 4 1 17 25:70 -45 10

Avatar
Robijas007
Postovi: 270
Pridružen/a: 29 avg 2009, 00:19
Lokacija: zenica
Kontakt:

PostPostao/la Robijas007 » 12 avg 2011, 13:53

mrdja WroteColon
zmaj0712 WroteColonPozdrav za majstora Mrđu.

Uspio sam doći do monografije NK "Borac" Tetovo-Zenica, pa evo nekih podataka.




Koje godine je objavljena ova monografija. Ima li nesto za Hasanicu (igrao je i za Celik i ZSK) ?


ako mislimo na istog covjeka Hasan Hasanica je sada Sef strucnog staba FK Borac Tetovo
NAJBOLJE SVOJE GODINE,DAO SAM ZA TEBE,I NIMALO JA NEĆU ŽALITI,LJUBAVI JEDINA,JER TI SE ZOVEŠ ČELIK ZENICA,ČELIK ZENICA!!

KANTU NAM DAJ!!

cico
Postovi: 24
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:28
Kontakt:

PostPostao/la cico » 01 sep 2011, 11:35

U rijetkim dokumentima NK "Napredak" Matići 1952. stoji da su osvojili prvo mjesto u Međuopćinskoj ligi 1983/84 godine, te se plasirali u Regionalnu ligu. Slijedeću sezonu su ispali iz iste lige.

cico
Postovi: 24
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:28
Kontakt:

PostPostao/la cico » 01 sep 2011, 12:01

REPUBLIČKA LIGA – SJEVER SEZONA 1988/1989
1 JEDINSTVO Brčko, plasman u Međurepubličku ligu 30 17 6 4 7 62 : 26 38
2 POLET Bosanski Brod 30 13 5 5 12 52 : 34 31
3 HAJDUK Orašje 30 15 2 1 12 46 : 36 31
4 RADNIČKI Lukavac 30 14 5 3 11 51 : 46 31
5 BORAC Bosanski Šamac 30 14 5 3 11 38 : 36 31
6 GUBER Srebrenica 30 14 1 0 15 45 : 39 28
7 TEKSTILAC Deventa 30 13 6 2 11 40 : 38 28
8 MLADOST Puračić 30 13 4 2 13 35 : 55 28
9 GRADINA Srebrenik 30 12 6 3 12 34 : 31 27
10 JEDINSTVO Odžak 30 13 4 1 13 41 : 39 27
11 ŽELJEZNIČAR Doboj 30 13 4 1 13 44 : 43 27
12. „NAPREDAK“ Matići 30 12 4 3 14 31 : 44 27
13. „PROLETER“ Teslić 30 12 9 2 9 48 : 39 26
14. „ZVIJEZDA“ Gradačac, ispali u Regionalnu ligu 30 10 5 5 15 31 : 44 25

15. „LOKOMOTIVA“ Brčko, ispali u Regionalnu ligu 30 10 8 4 12 37 : 45 24
16. „IZBOR“ Brčko, ispali u Regionalnu ligu 30 4 8 2 18 39 : 80 10


Regionalna liga tablica sezona 1990/1991
1 „PODRINJE“ Janja, Republička ligu 29 21 2 0 6 73 : 20 53 40
2 „JEDNSTVO“ Kalesija, Republička liga 29 19 3 1 7 46 : 19 26 39
3 „RADNIK“ Lipnica 29 17 1 1 10 60 : 33 27 37
4 „LOKOMOTIVA“ Brčko 29 16 4 1 9 49 : 27 22 37
5 „NAPREDAK“ Matići 29 16 3 1 10 57 : 31 16 33
6 „ZVIJEZDA“ Gradačac 29 15 2 2 12 48 : 37 11 32
7 „BORAC“ Kotorsko 29 11 2 2 16 39 : 48 -9 24
8 „TOŠK“ Tešanj 29 11 3 2 15 36 : 47 -11 24
9 „MLADOST“ Velika Obarska 29 11 3 1 15 45 : 65 -20 23
10 „SLOGA“ Tolisa 29 11 2 1 16 39 : 65 -26 23
11 „BRATSTVO“ Donja Dubica 29 11 1 0 17 44 : 53 -9 22
12 „SLAVEN“ Živinice 29 9 5 4 15 49 : 54 -5 22
13 „MRAMOR“ Mramor 29 9 5 2 15 30 : 49 -19 20
14 „DSK DEVETAK“ Devetak, ispali 29 9 3 2 17 40 : 51 -11 20
15 „RUDAR“ Bukinje 29 9 4 2 16 40 : 44 -4 20
16 „Mineral“ Banja Vrućica, diskvalificirani

NK "Napredak" Matići , pokušava napraviti svoju monografiju. Molimo sve dobre ljude koji imaju bilo kakav dokument, rezultat, protokol, sliku, tabelu ili bilo kakvu informaciju koja će pomoći u izradi ove monografije, da nam pomognu, da bih povodom obilježavanja 60. godina postojanja slijedeće godine mogli izraditi monografiju sa što potpunijim informacijama. Napredak je igrao uglavnom u MNS Brčko, Posavsko-podmajevička, Zona, Regionalna 84/85,90/91, 91/92. Republička 88/89. i 89/90. informacije možete slati na e-mail [email protected]
HVALA.

cico
Postovi: 24
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:28
Kontakt:

PostPostao/la cico » 19 sep 2011, 10:06

Za gsn. Mrđa
Pročitao sam da tražite sastav ekipe Jedinstva iz kvalifikacija 62/63, nemam taj sastav ali ako može pomoći ovo.
igrači koji su igrali za Jedinstvo Brčko u sezoni 1962/63
A. i G. Dervišević, Grujić, Vovna, Meheljić, Zaimović, Vasilj, Zelenika, Maslić, Kevrić, Kujundžić, Knol, Tursić (vratar), Cicmil, Fejzić, Buštalić, Trener Negoslav Radosavljević (FK JEDINSTVO BRČKO 1919 - 1989)

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 14 okt 2011, 23:49

Poštovani prijatelji

Nije me bilo na forumu neko vreme ali koliko vidim ništa nisam propustio - ova tema koju sam pokrenuo sredinom prošle godine je u dubokom ofsajdu. Mnogo poseta, malo istinskih saradnika, još manje priloga.

Do kraja vremeplova ostalo je sedam - osam poglavlja, tačnije sezona, mogao sam da "guram" napred, ali da pokušamo još jednom da dopunimo ono što nedosttaje u sezonama za nama. A mnogo je toga.

Bila bi velika šteta da na kraju nemamo sve završne tabele republičke i zonskih liga. Uz malo dobre volje popravili bi sliku i potsaveznih liga.

Ako ste za to vrati bih se još jednom na početak, objedinio sve lige, ovoga puta samo Bosne i Hercegovine - sezpnu po sezonu, ono što sam imao, ali i ono što sam u međuvremenu dokompletirrao.

Od Vas dragi prijatelji očekujem da mi malo pomognete, da svako od Vas navrati u gradsku biblioteku i iz neke od monografija klubova, odnosno saveza, još bolje arhiva kompleta novina izvuče bar jednu nedostajuću tabelu.

U tabelama će se potkrasti i po neka greška - nenamerna, uočite je, skrenite pažnju na nju.

Sa spremnim materijalima čekam predloge, sugestije, reakcije...

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 15 okt 2011, 22:46

Posle Drugog svetskog rata svi klubovi, obnovljeni i novoustanovljeni su praktički krenuli od nule.

Krajem 1945. i početkom 1946.godine pristupilo se organizovanju prvih zvaničnih fudbalskih takmičenja na nivoima gradova i okruga, prvaci okruga borili su se, potom u kvalifikacijama i ligama za učešće na prvenstvu Jugoslavije, preko republičkih liga.

U samoj završnici prvog klupskog prvenstva Bosne i Hercegovine učstvovali su prvak grada Sarajevo (Željezničar) i prvaci republičke lige Sever (Borac, Banjaluka) i Jug (Velež, Mostar) koji su status izborili kroz takmičenja po okruzima.

Igralo se dvokružno, završeno je 21.juna, a postignuti su sledeći rezultati:

Borac - Željezničar 0:2 i 2:0
Željezničar - Velež 2:1 i 0:0
Velež - Borac 1:1 i 2:3

1 Željezničar, Sarajevo 4 2 1 1 4:3 +1 5
2 Borac, Banja Luka 4 2 1 1 6:5 +1 5
3 Velež, Mostar 4 0 2 2 4:6 -2 2

Napomene:
• Železničar (Sarajevo) se plasirao u Prvu saveznu ligu,
• Borac (Banja Luka) je učestovao u saveznim kvalifikacijama u kojima su učestvovale i drugoplasirane ekipe iz ostalih republika – nije uspeo.
• Željezničar (Sarajevo) i Borac (Banja Luka) su imali isti broj bodova – po pet, ali je prvo mesto osvojio Željezničar zbog boljeg količnika golova (4:3=1.333; 6:5=1.2).

Put do finala...

Grad Sarajevo

Prve utakmice za prvenstvo grada Sarajeva odigrane su s jeseni 1945. godine. Posle žalbe Željezničara na utakmicu sa Slobodom odigrane 4.11.1945.godine (1:2 Gradski fiskulturni odbor je 12.februara 1946.godine doneo odluku kojom su poništene sve utakmice odirane kraje 1945.godine. Razlog – neregulatnost i incidenti na istima.
Istom odlukom utvrđena je obaveza da se celo prvenstvo grada Sarajeva odigra u martu 1946.godine.

Prvenstvo Sarajeva je završeno 10.maja 1946.godine.

1 Železničar, Sarajevo 4 4 0 0 10:2 +8 8
2 OFK Sloboda, Sarajevo 4 1 1 2 4:6 -2 3
3 FK Udarnik, Sarajevo 4 0 1 3 2:8 -6 1

Napomene: Krajem godine (24.oktobra) su se OFK Sloboda i FK Udarnik fuzionisali u SD Torpedo (Sarajevo), koji godinu dana kasnije menja ime u SDM Sarajevo.

Republička liga – grupa Sever

Banjalučki okrug

Prvo kolo:
Borac (Banjaluka) – Sloboda (Bosanski Novi) 7:1 i 7:2
Kozara (Banjaluka) – Kozara (Bosanska Gradiška) 1:1 i 7:3
...

2.kolo:
Borac (Banja Luka) – Kozara (Banjaluka) 9:2 i 1:0
...

3.kolo
Borac (Bosanska Dubica) - Borac (Banja Luka) 0:2 i 0:5

Napomena: Borac (Banja Luka) je postao prvak okruga

Bihački okrug
Prvak je bilo Jedinstvo (Bihać)

Tuzlanski okrug

1.kolo
Radnik (Bijeljina ) – Hajduk (Orašje) 2:0 (2:0)
Sloboda (Tuzla) – Jedinstvo Tuzla 10:0 (2:0)

2.kolo (polufinale)
Sloboda (Tuzla) – Drina (Zvornik) 9:1 (1:1)
Borac (Bosanski Šamac) – Radnik (Bijeljina) 2:1 (1:1)

3.kolo (finale)
Borac (Bosanski Šamac) - Sloboda (Tuzla) 2:2 i 2:5

Napomena: Sloboda (Tuzla) je postala prvak okruga

Dobojski okrug

Prvak je Proleter (Teslić)

Završnica grupe Sever

Polufinale:
Jedinstvo (Bihać) – Borac (Banjaluka) 1:3 i 0:7
Sloboda (Tuzla) - Proleter (Teslić) 3:1 i 2:2
Finale:
Borac (Banja Luka – Sloboda (Tuzla) 1:0 i 2:0

Učesnik završnice Republičkog prvenstva je Borac (Banja Luka)

Republička liga – grupa Jug

Učesnik završnice Republičkog prvenstva je Velež (Mostar)

Iz priloženog se vidi da je potrebno dopuniti pregled, posebno za republiočku ligu - Jug za koju imam(o) samo prvaka - Velež. Da li je i ovde igrano i za prvenstva okruga, kao u Severnoj grupi?
U grupi Sever kompletirani su u potpunosti rezultati Tuzlanskog i delimično Banjalučkog okruga. Za Bihački i Dobojki okrug imam(o) samo pobednike
Ja sam svoje rekao, na potezu ste Vi poštovani prijatelji. Pogledajte, još jednom ponavljam u gradeskim arhivima ili gradskim bibliotekama, dopunite bar po neki podatak.

Nikada se ne zna, možda i ovaj moj pregled ima grešaka. Ukažite na njih.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 16 okt 2011, 23:01

Prilog br 2: SEZONA 1946/47

Prvi predstavnik Bosne i Hercegovine u elitnom društvu bio je Železničar. Osvojio je 12.mesto, što je bilo nediovoljno za puštanje "korenja", drugim rečima ispao je"u paketui" sa Naftom (Lendava), 14.oktobrom (Niš) Budućnosti (Titograd) i Kvarnerom (Rijeka).

Boje Železničara branili su: Golac Ivan (14-0), Kantardžić Nail (10-0), Begić Safet (22-0), Šilić Miroslav (21-1), Alajbegović Safet (20-0), Mamić Mustafa (18-0), Marks Nikola (13-0), Marjanović Vojislav (12-0), Bajrić Muhamed (11-0), Pobrić Ferid (11-0), Skopovi Karlo (3-0), Bajagić Veljko (1-0), Pajević Miloš (1-0), Konjevod Vladimir (17-0), Lazarević Velisav (16-5), Domorocki Josip (13-2), Martinović Anto (14-5), Rajlić Milan (11-1), Lovrić Franjo (9-4), Mateović Josip (9-4), Šalipur Branko (6-0), Medarić Ivica (6-4), Kapetanić Vlado (3-0), Mateta Anto (3-0), Porča Himlija (3-.), Pavlić Zdravko (1-0), Maksimović Risdto (1-0) i Matijašević Mirko (1-0). Ukupno 28 igrača. Treneri (u isto vreme i igrači) su bili: Rajlić Milan i Medarić Ivica.

Priluku da zaigra u Prvoj saveznoj ligi propustio je Borac iz Banjaluke, drugoplasirani itm Republičke lige. Spotakao se u drugom kolu kvalifikacija:

1. kolo
21.07. 1946 Sisak: Borac (Banja Luka) – Železničar (Maribor) 2:0
2.kolo
28.07. 1646 Cetinje: Lovćen (Cetinje) – Borac (Banja Luka) 5:1


Republička liga (II rang takmičenja)

Prvenstvo Bosne i Hercegovine za 1946/47. godinu je počelo sa 9 klubova, ali je krajem 1946. godine došlo do fuzije sarajevskih klubova Udarnik i Sloboda u Torpedo. Torpedo je nasledio bodove od Udarnika.

Prvenstvo je završeno 4. maja 1947. godine kada je i rešeno pitanje prvaka, Velež je osvojio oba, SMD Torpedo (Sarajevo) samo bod.
Rezultati poslednjeg kola:
Torpedo (Sarajevo) – Borac (Banja Luka) 1:1
Velež (Mostar) – Proleter (Teslić) 2:1
Čelik (Zenica) – Bratstvo (Travnik) 3:0
Sloboda (Tuzla) – Jedinstvo (Bihać) 3:0 (par-forfe)

Razigravanje za republičku ligu:

???

1 Velež, Mostar 14 11 1 2 40:7 +33 23
2 SDM Torpedo, Sarajevo 14 11 0 3 43:21 +22 22
3 Borac, Banjaluka 14 9 1 4 42:14 +28 19
4 Čelik, Zenica 14 8 1 5 27:21 +6 17
5 Sloboda, Tuzla 14 4 2 8 26:34 -8 10
6 Bratstvo, Travnik 14 4 1 9 18:31 -13 9
7 Jedinstvo, Bihać 14 3 0 11 23:60 -37 6
8 Proleter, Teslić 14 2 1 11 14:32 -18 5

Napomene:
• Velež (Mostar) i Torpedo (Sarajevo) su igrali kvalifikacije za Prvu saveznu ligu – Torpedo uspeo.
• Velež (Mostar) je igrao kvalifikacije za formiranje Druge savezne lige - nije uspeo
• Za narednu sezonu je ukinuta jedinstvena republička liga, a takmičenje je organizovano u pet potsaveznih liga


Grupna prvenstva (III rang takmičenja)

Učestvovalo je 70 ekipa podeljenih u 12 grupa. Prvenstvo je završeno 4.maja.

I: Velež (Mostar)
II: Igman (Ilidža)
III: Mladost (Rogatica)
IV: Rudar (Kakanj)
V: Bratstvo (Travnik)
VI: Prvi maj (Bosanski Brod)
VII: Proleter (Teslić)
VIII: Sloboda (Tuzla)
IX: Borac (Bosanski Šamac)
X: Kozara (Bosanska Gradiška)
XI: Borac (Drvar)
XII: Jedinstvo (Bihać)



VIII grupa

Učesnici: Sloboda (Tuzla), Drina (Zvornik), Podrinje (Janja), Birač (Jasenica), Radnik (Bijeljina) i Polet (Srebrenica)


Napomena:

[b]Grupna prvenstva, su bila treći rang takmičenja. U mom pregledu velika ozonska rupa. Imam samo prvake grupa i sastav VIII Tuzlanska oblast), koji su potom raigravali za ulazak u repubnličku ligu rezultati (u ovom trenutku) misaona imenica) Potrebna pomoć prijatelja. [/b]
Zadnja izmjena: Samit, dana/u 21 okt 2011, 23:22, ukupno mijenjano 3 puta.

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 18 okt 2011, 23:26

Prilog br. 3: SEZONA 1947/48


Prva savezna liga
Vreme: 17.avgust 1947 – 30.maj 1948. godine

1 Dinamo, Zagreb 18 14 1 3 56:20 +36 29
2 Hajduk, Split 18 11 2 5 40:15 +25 24
3 Partizan, Beograd 18 10 4 4 46:22 +24 24
4 Lokomotiva, Zagreb 18 7 5 6 21:18 +3 19
5 Crvena zvezda, Beograd 18 5 6 7 24:25 -1 16
6 Metalac, Beograd 18 4 8 6 16:24 -8 16
7 Ponziana, Trst 18 6 4 8 21:45 -24 16
8 Vardar, Skoplje 18 5 4 9 22:39 -17 14
9 Spartak, Subotica 18 5 1 12 21:38 -17 11
10 SDM Sarajevo 18 2 7 9 19:40 -21 11
Epilog:
• Dinamo (Zagreb), prvak
• Partizan (Beograd), pobednik Kupa
Ispali:
• Spartak (Subotica), SDM Sarajevo – direktno
• Vardar (Skopje) - posle kvalifikacija sa ekipom Naša krila (Zemun)
Novi članovi: Budućnost (Titograd), Sloga (Novi Sad) i Naša Krila (Zemun)
Napomene:


________________________________________
Druga savezna liga

Na sednici Fiskulturnog saveza Jugoslavije (Futbalski savez je formiran tek kasnije) održanoj 3. i 4.jula 1947.godine doneta je odluka da se za sezonu 1947/48 pored Prve (10 klubova) formira i Druga savezna liga sa 12 klubova.
Formiranje lige:
• Budućnost (Titograd), iz Prve savezne lige
• Kvarner (Rijeka), poraženi iz završnih kvalifikacija za Prvu saveznu ligu (protivnik Lokomotiva, Zagreb)
• Sloga (Novi Sad), poraženi iz završnih kvalifikacija za Prvu saveznu ligu (protivnik Vardar, Skopje)
• Dinamo (Pančevo), polufinalista završnih kvalifikacija za Prvu saveznu ligu
• Metalac (Zagreb), polufinalista završnih kvalifikacija za Prvu saveznu ligu
• Naša krila (Zemun) predstavnik ratnog vazduhoplovstva JA
• Mornar (Split), predstavnik ratne mornarice JA
• Rabotnički (Skoplje), pobednik kvalifikacija – Prva grupa
• Tekstilac (Varaždin), pobednik kvalifikacija – Druga grupa
• Enotnost (Ljubljana), posle kvalifikacija za Prvu saveznu ligu „po ključu“ kao predstavnik Slovenije
• Železničar (Sarajevo), naknadno

Kvalifikacije za popunu lige

Prva grupa:

polufinale
Velež (Mostar) - Sutjeska (Nikšić) 1:0 i 1:3
14.oktobar (Niš) - Rabotnički (Skopje) 3:4 i 1:2
Finale
Rabotnički (Skopje) – Sutjeska (Nikšić) 3:0 i 1:3

Napomena: Rabotnički (Skopje) se plasirao u Drugu saveznu ligu. Uskočio je kao novoformirani klub, posle fuzije Pobede i Makedonije koja je izborila pravo na kvalifikacije.

Druga grupa:

Polufinale
Tekstilac (Varaždin) – Radnički (Kragujevac) 0:0 i 2:1
Podrinje (Šabac) – Proleter (Belišće) 1:2 i 3:1
Finale
Tekstilac (Varaždin) – Podrije (Šabac) 3:1 i 0:2. produžeci 4:3

Napomena: Tekstilac (Varaždin) se plasirao u Drugu saveznu ligu

Predsedništvo Centralnog odbora FISAJ-a je 12.avgusta 1947.godine, na molbu Fiskulturnog saveza Bosne i Hercegovine , uvrstilo naknadno i Železničar (Sarajevo) u Drugu saveznu ligu pa je ona imala neparan broj - 11 klubova. Ovim je ispravljena greška - ispušteno pravo na automatsko učešće u Drugoj ligi (kao i Budućnost iz Titograda.

Završna tabela:

Vreme: od 17.avgust 1947. do 30.05. 1948. godine

1 Budućnost, Titograd 20 13 3 4 46 21 +25 29
2 Sloga, Novi Sad 20 13 3 4 39 18 +21 29
3 Naša Krila, Zemun 20 13 3 4 54 30 +24 29
4 Metalac, Zagreb 20 11 2 7 30 24 +6 24
5 Mornar, Split 20 10 3 7 41 21 +20 23
6 Dinamo, Pančevo 20 8 4 8 33 29 +4 20
7 Enotnost, Ljubljana 20 8 3 9 36 35 +1 19
8 Tekstilac, Varaždin 20 7 3 10 31 47 -16 17
9 Željezničar, Sarajevo 20 6 4 10 28 34 -6 16
10 Kvarner, Rijeka 20 4 2 14 27 54 -27 10
11 Rabotnički, Skoplje 20 0 4 16 12 64 -52 4

Viši rang:
• Budućnost (Titograd) i Sloga (Novi Sad) - direktno
• Naša krila (Zemun) – posle kvalifikacija sa Vardarom (Skopje), osmoplasiranim timom Prve lige
Ispali:
• Rabotnički (Skopje), Kvarner (Rijeka), Željezničar (Sarajevo) – direktno
• Tekstilac (Varaždin)- nakon kvalifikacija
Novi članovi:
• Iz Prve lige: Spartak (Subotica), SDM Sarajevo i posle kvalifikacija Vardar (Skopje)
• Iz trećih (republičkih) liga: Podrinje (Šabac), Dinamo (Skoplje) - direktno, nakon kvalifikacija i Proleter (Osijek)
Napomene: Druga savezna liga je svedena sa 11 na 10 klubova.

Najbolji strelac: Pečenčić Vladimir (Naša krila) 15 golova


________________________________________

III Rang takmičenja

Liga NR Bosne i Hercegovine

Po završetku prvenstva grupa (ukupno 12, 70 društava) formira se šest parova po dvostrukom kup- sistemu. Pobjednici parova formiraju ligu koja je igrana po dvostrukom bod – sistemu. Prvak je, po drugi put postao Velež iz Mostara.
Kvalifikacije za republičku ligu (4. i 11. april 1948.godine):
Velez (Mostar) - Rudar (Kakanj) 3:2 i 0:2 (poništena, zbog
Nepravilne registracije jednog igrača Zenice) ), treća u Sarajevu 2:1
Proleter (Teslić) – Borac (Banja Luka) 1:2 i 3:3
Radnik (Bijeljina) – Jedinstvo (Brčko) 4:0 i 1:0
Jedinstvo (Bihać) – Podgrmeč (Sanski Most) 1:1 i 2:1
1.maj (Bosanski Brod) – Čelik (Zenica) 0:1 i 3:1
Igman (Ilidža) – Mladost (Rogatica) 1:1 i 2:1

1 Velež, Mostar 10 6 3 1 20:5 +15 15
2 Borac, Banja Luka 10 6 2 2 19:4 +15 14
3 Radnik, Bijeljina 10 6 1 3 11:10 +1 13
4 Jedinstvo, Bihać 10 5 2 3 12:13 -1 12
5 1.maj, Bosanski Brod 10 2 0 8 7:11 -4 4
6 Igman, Ilidža 10 1 0 9 4:25 -21 2
? 73:68

Napomena: Velež (Mostar) je igrao kvalifikacije za popunu Druge savezne lige sa Dinamom (Skopje) – nije uspeo (3:0 0:5 – posle produžetaka)

Izdvojeno: Kasno Marko

Prva zbrka i retroaktivno proglašenje prvaka dogodio se u ovoj ligi.
Radnik iz Bijeljine postao je naknadno prvak Bosne i Hercegovine, ali ipak nije igrao kvalifikacije za ulazak u viši rang. Naime, Radnik kao domaćin izgubio je utakmicu od Jedinstva rezultatom 2:1, zbog švercovanih igrača iz zagrebačkog Dinama koji su nastupali za Jedinstvo. Radnik je zbog toga uložio žalbu na pomenutu utakmicu prvo FS BiH koji odbija žalbu. Zatim su bijeljinci prosledili žalbu FS Jugoslavije, koji zahtjeva od Sarajeva da se riješi po fudbalskim propisima. Na kraju je žalba riješena u korist Radnika, međutim prekasno jer je Velež iz Mostara već počeo da igra kvalifikacije za ulazak u viši rang takmičenja


Nova zvanična tabela lige NR Bosna i Hercegovina:

1 Velež, Mostar 10 6 3 1 20:5 +15 15
2 Radnik, Bijeljina 10 7 1 2 13:8 +5 15
3 Borac, Banja Luka 10 6 2 2 19:4 +15 14
4 Jedinstvo, Bihać 10 4 2 4 10:15 -5 10
5 1.maj, Bosanski Brod 10 2 0 8 7:11 -4 4
6 Igman, Ilidža 10 1 0 9 4:25 -21 2
________________________________________

IV Rang takmičenja

Grupna prvenstva

Igralo se u 12 grupa (zona). U završnicu prvenstva Republike se plasiralo šest prvaka grupa – posle kvalifikacija.

Pobednici grupa su bili:

• I: Velež (Mostar)
• II: Igman (Ilidža)
• III: Mladost (Rogatica)
• IV: Rudar (Kakanj)
• V: Čelik (Zenica)
• VI: Prvi maj (Bosanski Brod)
• VII: Proleter (Teslić)
• VIII: Radnik (Bijeljina)
• IX: Jedinstvo (Brčko)
• X: Borac (Banja Luka)
• XI: Podgrmeč (Sanski Most)
• XII: Jedinstvo (Bihać)

I grupa

Učesnici: Velež (Mostar), Prenj (Konjic), Borac (Čapljina), Makljen (Prozor)

1 Velež, Mostar 3 3 0 0 22:1 +21 6
2
3
4

II grupa

1 Igman, Ilidža
2
3
4
5
6

III grupa

1 Mladost, Rogatica
2
3
4
5
6

IV grupa

1 Rudar, Kakanj
2
3
4
5
6

V grupa


1 Čelik, Zenica
2
3
4
5
6

VI grupa

Učesnici: 1. maj (Bosanski Brod), Birač (Bosanski Šamac)…

1 1. maj, Bosanski Brod
2
3
4

VII grupa

Učesnici: Proleter (Teslić), Sloga (Doboj)…

1 Proleter, Teslić
2
3
4

VIII grupa

Učesnici: Radnik (Bijeljina), Sloboda (Tuzla), Drina (Zvornik), Birač (Vlasenica) i Polet (Srebrenica)

1 Radnik, Bijeljina
2
3
4
5
6

IX grupa

Učesnici: Jedinstvo (Brčko), Podrinje (Janja)…

1 Jedinstvo, Brčko
2
3

X grupa

Učesnici: Borac (Banja Luka), Kozara (Gradiška), Kazaz (Banja Luka), Jedinstvo (Prnjavor), Crvena zvijezda (Banja Luka) i Željezničar (Banja Luka)

1 Borac, Banja Luka
2
3
4
5
6

XI grupa

1 Podgrmeč, Sanski Most
2
3
4
5
6

XII grupa

Učesnici: Jedinstvo (Bihać), Borac (Drvar) …

1 Jedinstvo, Bihać
2
3
4
5
6

Potrebna pomoć (ne kao do sada samo u čitanju već i pisanju) kada su u pitanju grupne lige. Nedostaju učesnici po grupama, nedsotaju i tabele...

cico
Postovi: 24
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:28
Kontakt:

PostPostao/la cico » 19 okt 2011, 19:00

Veliki pozdrav za „Samit - a“,
Stvarno ne mogu ponuditi nešto revolucionarno glede informacija na ovu temu, ali bih Vas molio da idete do kraja i ustrajete u svojoj nakani da riješite ligaška takmičenja. Znam da ste nekada i razočarani ali Vaš trud i rad, na žalost morate biti svjesni da neki niti ne mogu razumjeti, za velike ljude i velika dijela treba vremena da bi bili shvaćeni.
Žalosno ali istinito da ovako zanimljiva tema za sve ljubitelje nogometa – fudbala, tema koja popunjava jedan mozaik ( u ovom slučaju BIH nogometa), piše povijest - istoriju a da ne postoji zainteresiranih za suradnju. Svi a posebno manji klubovi doći će na ideju da radu neku MONOGRAFIJU ili nešto slično, a sa ovom pričom bilo bih im puno lakše. Ja ću pokušati sa svojim skromnim doprinosom na ovu temu objaviti nekoliko starih novinskih članaka te pokušati isprovocirao još nekoga da se uključi u rješavanje ove teme.
Još jedan veliki pozdrav za gsn. Mrdju i gsn. Samit - a

slike su iz 1984. godine

slika

slika

slika

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 20 okt 2011, 21:56

Hvala Cico na iskrenoj podršci, posebno dobrim namerama. Daleko je upotrebljiviji mnaterijal koji si mi posdlao privatnom poštom. Ugledaće i on svetlost dana, kada na red stignu odgovarajuće sezone.

Verujem da ćeš i ti dočekati svojih pet minuta, da ćeš uz pomoć prijatelja uspeti da "skockaš" monografiju svog Napretka.

Istina neko vreme sam bio u pasivnom "ofsajdu", ali sam se ipak vratio u igru. Čekam nove, ali prave "centaršuteve" (čitaj završne tabele) iz nekadašnjih (i sadašnjih) opštrinskih i područnih podsaveza, u provm redu Banja Luke, Bihaća, Brčkog, Doboja, Mostara, Sarajeva, Tuzle, Zenice... Ko zna, možda u međuvremenu neko zaviri u požutele stranice Oslobođenja ili drugih, posebno lokalnih listova i servira po neku završnu tabelu.

Tu su i monografije klubova i saveza. Koji su klubovi - i savezi izdali mnonografije?

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 20 okt 2011, 22:12

Prilog br 4: SEZONA 1948/49

Prva savezna liga

Ovo je jedna od retkih sezona u kojima Bosna i Hercegovina nije imala ni jednog fudbalskog ambasadora u najvišem rangu takmičenja. Većinu od deset učesnika davali su Srbija (pet) i Hrvatska (tri kluba). Klasiku su "pokvarili" Budućnost (Podgorica) i Ponziana (Trst) kojoj je ovo bila poslednja - treća sezona u našoj ligi. Od naredne je igrala u Italiji.

Vreme: 11.septembar 1948 – 1.jun 1949. godine

1 Partizan, Beograd 18 14 1 3 39:14 +25 29
2 Crvena zvezda, Beograd 18 11 4 3 37:19 +18 26
3 Hajduk, Split 18 10 5 3 41:20 +21 25
4 Dinamo, Zagreb 18 7 5 6 29:25 +4 19
5 Naša Krila, Beograd 18 6 4 8 32:28 +4 16
6 Budućnost, Podgorica 18 6 4 8 29:36 -7 16
7 Metalac, Beograd 18 5 4 9 31:34 -3 14
8 Lokomotiva, Zagreb 18 6 1 11 23:38 -15 13
9 Sloga, Novi Sad 18 5 2 11 17:31 -14 12
10 Ponziana, Trst 18 3 4 11 12:45 +33 10

Ispali: Ponziana (Trst) i Sloga (Novi Sad)
Novi članovi: SMD Sarajevo i Spartak (Subotica)
Napomene:
• Metalac (Beograd) je nakon ove sezone promenio ime u BSK (Beograd)
• Ponziana (Trst) se više nije takmičila u FNR Jugoslaviji

Druga savezna liga

Učesnik jedan - ali vredan. Sarajevo je osvojilo prvo mesto i plasiralo se, zajedno sa Spartakom iz Subotice u Prvu saveznu ligu.

1 SMD Sarajevo 18 11 5 2 27:14 +13 27
2 Mornar, Split 18 10 2 6 43:17 +26 22
3 Spartak, Subotica 18 6 7 5 33:27 +6 19
4 Metalac, Zagreb 18 8 3 7 25:24 +1 19
5 Podrinje, Šabac 18 6 5 7 21:25 -4 17
6 Odred, Ljubljana 18 7 3 8 19:23 -4 17
7 Vardar, Skoplje 18 6 5 7 28:34 -6 17
8 Proleter, Osijek 18 8 1 9 22:29 -7 17
9 Dinamo, Pančevo 18 5 4 9 25:34 -9 14
10 Dinamo, Skopje 18 3 5 10 17:33 -16 11

Viši rang: Sarajevo i Spartak (Subotica)
Ispali:
• Dinamo (Skoplje) i Dinamo (Pančevo) u novoformiranu Treću saveznu ligu
• Mornar (Split) - rasformiran
Novi članovi:
• Sloga (Novi Sad) iz Prve lige
• Borac (Zagreb), Željezničar (Sarajevo), Napredak (Kruševac) i 11.oktomvri (Kumanovo) iz republičkih liga – posle kvalifikacija
• Kvarner (Rijeka) – iz Republičke lige Hrvatske (osnov nepoznat)
Napomena:
• Nogometni klub Mornar iz Splita - kao drugoplasirani - kvalificirao se za nastup u Prvoj jugoslavenskoj ligi, ali je 1949. godine političkom odlukom rasformiran, te je Spartak kao trećeplasirani otišao u viši rang natjecanja.
• Ponziana (Trst) posle ispadanja iz Prve nije igrala Drugu saveznu ligu tako da je jedno mesto ostalo upražnjeno
• Liga je za narednu sezonu proširena na 12 klubova


Kvalifikacije za Drugu saveznu ligu:
Dve grupe po četiri ekipe:

• Prva grupa po dve prvoplasirane ekipa sa republičkih prvenstava Srbije (Napredak, Kruševac i Proleter, Zrenjanin) i Hrvatske (Milicionar, Zagreb i Zagreb)
• Druga grupa prvaci republičkih liga Bosne i Hercegovine (Željezničar, Sarajevo), Slovenije (Željezničar, Ljubljana), Makedonije (11.oktomvri, Kumanovo) i Crne Gore (Sutjeska, Nikšić)

Prva grupa:

1.kolo (12.6)
Milicionar (Zagreb) – Zagreb 2:1
Napredak (Kruševac) – Proleter (Zrenjanin) 3:2

2.kolo (19.6)
Napredak (Kruševac) – Milicionar (Zagreb) 2:0
Proleter (Zrenjanin) – Zagreb 4:0

3.kolo (26.6)
Milicionar (Zagreb) – Proleter (Zrenjanin) 1:1
Zagreb – Napredak (Kruševac) 2:3

4.kolo (3.7)
Zagreb – Milicionar (Zagreb) 0:0 (0:3 – par-forfe)
Proleter (Zrenjanin) – Napredak (Kruševac) 1:0

5.kolo (10.7)
Milicionar (Zagreb) – Napredak (Kruševac) 5:0
Zagreb – Proleter (Zrenjanin) 1:1

6.kolo (17.7)
Proleter (Zrenjanin) – Milicionar (Zagreb) 0:0
Napredak (Kruševac) – Zagreb 1:0

1 Milicionar, Zagreb 6 3 2 1 11:4 +7 8
2 Napredak, Kruševac 6 4 0 2 9:10 -1 8
3 Proleter, Zrenjanin 6 2 3 1 9:5 +4 7
4 Zagreb 6 0 1 5 4:14 -10 1

Napomene:
• Milicionar (Zagreb) i Napredak (Kruševac) su se plasirali u Drugu saveznu ligu
• Proleter (Zrenjanin) i Zagreb su se plasirali u novoformiranu Treću saveznu ligu
• Po završetku kvalifikacija Milicionar (Zagreb) je promenio ime u Borac

Druga grupa:
1.kolo (12.6)
Sutjeska (Nikšić) – 11.oktobar (Kumanovo) 5:1 (0:3 par – forfe)
Željezničar (Ljubljana) –Željezničar (Sarajevo) 1:2

2.kolo (19.6)
Željezničar (Ljubljana) – Sutjeska (Nikšić) 0:1 (3:0 par – forfe)
Željezničar (Sarajevo) – 11.oktobar (Kumanovo) 7:0

3.kolo (26.6)
11.oktobar (Kumanovo) – Željezničar (Ljubljana) 1:1
Sutjeska (Nikšić) – Željezničar (Sarajevo) 0:3

4.kolo (3.7)
11.oktobar (Kumanovo) – Sutjeska (Nikšić) 0:3 (par – forfe)
Željezničar (Sarajevo) – Željezničar (Ljubljana) 1:0

5.kolo (10.7)
Sutjeska (Nikšić) – Željezničar (Ljubljana) 1:1
11.oktobar (Kumanovo) – Željezničar (Sarajevo) 1:0

6.kolo (17.7)
Željezničar (Ljubljana) -11.oktobar (Kumanovo) 2:4
Željezničar (Sarajevo) – Sutjeska (Nikšić) 3:0

1 Željezničar, Sarajevo 6 5 0 1 16:2 +14 102 11.oktomvri, Kumanovo 6 3 1 2 9:13 -4 7
3 Željezničar, Ljubljana 6 1 2 3 8:9 -1 4
4 Sutjeska, Nikšić 6 1 1 4 4:13 -9 3

Napomene:
Željezničar (Sarajevo) i 11.oktomvri (Kumanovo) su se plasirali u Drugu saveznu ligu
• Sutjeska (Nikšić) i Željezničar (Ljubljana) su se plasirali u novoformiranu Treću saveznu ligu

Kako je ušao Kvarner (Rijeka) ? Da li po „ključu“,kao predtsavnik Istre? Pravi odgovor nisam našao ni u povijesnim materijalima NK Rijeka.

_______________________________________

III rang takmičenja - Republičke lige

Liga je proširena na 12 klubova.

Način formiranja:
• Velež (Mostar), Radnik (Bijeljina), Borac (Banja Luka) , Jedinstvo (Bihać), 1,maj (Bosanski Brod) i Igman (Ilidža), prošlogodišnji učesnici lige jer niko nije ispao
• Željezničar (Sarajevo), povratnik iz Druge savezne lige
• Rudar (Kakanj), Čelik (Zenica), Bosna (Sarajevo), Proleter (Teslić) i Jedinstvo (Brčko) posle kvalifikacija

Kvalifikacije za ulazak u ligu (28.avgust i 4.septembar):
Mladost (Rogatica) – Rudara (Kakanj) 1:5 i 0:3 (par-forfe)
Sloga (Doboj) – Milicionar (Sarajevo) 2:0 i 2:1
Proleter (Teslić) – Podgrmeč (Sanski Most) 7:1 i 4:1
Jedinstvo (Brčko) – Sloboda (Tuzla) 0:1 i 2:0
Čelik (Zenica) – Bratstvo (Travnik) 2:0 i 2:1
Bosna (Sarajevo) – Tekstilac (Derventa) 2:0 i 1:3 –žrebom Bosna

Vreme: od 12.09.1948. do 15.06. 1949.godine

1 Željezničar, Sarajevo 22 15 6 1 68:17 +51 36
2 Velež, Mostar 22 15 4 3 52:19 +43 34
3 Radnik, Bijeljina 22 13 4 5 44:22 +22 30
4 Borac, Banjaluka 22 13 3 6 42:18 +24 29
5 Čelik, Zenica 22 10 6 6 40:25 +15 26
6 Bosna, Sarajevo 22 9 2 11 36:46 -10 20
7 Proleter, Teslić 22 8 3 11 36:46 -10 19
8 Jedinstvo, Brčko 22 6 6 10 41:47 -6 18
9 Rudar, Kakanj 22 8 1 13 30:54 -24 17
10 1.maj, Bosanski Brod 22 6 4 12 30:39 -9 16
11 Jedinstvo, Bihać 22 6 4 12 34:47 -13 16
12 Igman, Ilidža 22 1 1 20 10:83 -73 3

Viši rang:
• Željezničar (Sarajevo) se plasirao u Drugu saveznu ligu – posle kvalifikacija
• Velež (Mostar) se plasirao u novoformiranu Treću saveznu ligu – direktno
• Borac (Banja Luka) se plasirao u Treću saveznu ligu posle kvalifikacija na republičkom nivou
• Radnik (Bijeljina) i Čelik (Zenica) su igrali kvalifikavije za popunu treće savezne lige – nisu uspeli
Ispali: Igman (Ilidža), Jedinstvo (Bihać), 1. maj (Bosanski Brod) i Rudar (Kakanj)
Novi članovi: Borac (Čapljina), Milicionar (Sarajevo), Bratstvo (Travnik), Tekstilac (Derventa), Borac (Bosanski Šamac), Sloboda (Tuzla) i Borac (Bosanska Dubica)
Napomena:

Kvalifikacije za ulazak u ligu:
Mladost (Rogatica) – Rudar (Kakanj) 1:5 i 0:3 (pf)

________________________________________

IV. rang takmičenja

U odnosu na ranije sezone broj grupa je smanjen sa 12 na 10. Početak takmičenja istog dana kada i republičke lige - 12.septembra 1948.godine, a završeno 29.maja 1949. godine.

Pobednici po grupama:

I: Borac (Čapljina)
II: Milicionar (Sarajevo)
III: Jedinstvo (Visoko)
IV: Bratstvo (Travnik)
V: Tekstilac (Derventa)
VI: Borac (Bosanski Šamac)
VII: Sloboda (Tuzla)
VIII: Željezničar (Banja Luka)
IX: Podgrmeč (Sanski Most)
X: Borac (Bosanska Dubica)

Prva grupa

1 Borac, Čapljina
2
3
4

Napomena: Borac (Čapljina) se plasirao u republičku ligu

Druga grupa

1 Milicionar, Sarajevo
2
3
4
5
6

Napomena: Milicionar (Sarajevo) se plasirao u republičku ligu

Treća grupa

1 Jedinstvo, Visoko
2
3
4
5
6

Napomena: nije išlo napred – zašto? Da li je bilo kvalifikacija ?

Četvrta grupa

1 Bratstvo, Travnik
2
3
4
5
6

Napomena: Bratstvo (Travnik) se plasiralo u republičku ligu

Peta grupa

1 Tekstilac, Derventa
2
3
4
5
6

Napomena: Tekstilac (Derventa) se plasirao u republičku ligu

Šesta grupa

1 Borac, Bosanski Šamac
2
3
4
5
6

Napomena: Borac (Bosanski Šamac) se plasirao u republičku ligu

Sedma grupa

1 Sloboda, Tuzla 12 9 2 1 89:7 +82 20
2 Drina, Zvornik 12 8 4 0 50:7 +43 20
3 Slaven, Živinice 10 6 2 2 23:11 +12 14
4 Kemičar, Lukavac 11 3 3 5 16:23 -7 9
5 Birač, Vlasenica 11 3 1 7 13:42 -29 7
6 Proleter, Kreka 12 2 2 8 12:40 -28 6
Podrinje, Janja 7 2 0 5 6:15 -8 4
Polet, Srebrenica 7 2 0 5 9:40 -31 4
? 218:185
Napomena:
• Sloboda (Tuzla) se plasirala u republičku ligu
• Podrinje (Janja) i Polet (Srebrenica) su napustili takmičenje posle jesenjeg dela prvenstva

Osma grupa

1 Željezničar, Banja Luka
2
3
4
5
6

Napomena: nije išao napred – zašto? Da li je bilo kvalifikacija ?

Deveta grupa

1 Podgrmeč, Sanski Most
2
3
4
5
6

Napomena: nije išlo napred – zašto? Da li je bilo kvalifikacija ?

Deseta grupa

1 Borac, Bosanska Dubica
2
3
4
5
6

Napomena: Borac (Bosanska Dubica) se plasirao u republičku ligu

Uz pomoć raspoloživog materijala nekako sam postavio "matricu" IV ranga takmičenja - Grupne lige. Moguće greške, potrebne dopune...

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 20 okt 2011, 23:43

Obaveštenje za one koji su već "skinuli" pregled za sezonu 1946/47 malo je korigovana zahvaljujući podacima iz monografija Jedinstva (Brčko) i fudbal u Milićima. Kod republičke lige mali dodatak, grupne (oblasne) lige promenjene.

Pogledajte, preuzmite, ali i nešto dopunite.

cico
Postovi: 24
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:28
Kontakt:

PostPostao/la cico » 21 okt 2011, 19:46

slika
slika

Samit
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:21
Kontakt:

PostPostao/la Samit » 21 okt 2011, 22:36

Poštovani prijatelji
Za nepubih sedam dana (od 14.oktobra u 23,48 časova) do vog trenutka u ovaj ligaški vremeplov je zavirilo, malo se zadržalo ili sve tabele skinulo više od hiljadu posetilaca (precizno 25.271:26.394), na žalost ni jedan (izvini Cico) da ostavi bar jednu tabelu, jedan komentar, zaključak, popravku ili ispravku, makar i predlog. Da se na ovaj potez odlučio makar svaki stoti ja bih bio na konju. Ovako...

Još uvek nije kasno.


Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.