Fudbaleri Veleža otputovali su danas na bazične pripreme u Fojnicu. U ovaj planinski gradić, u srcu Bosne i Hercegovine, iz Mostara je otputovalo 26 fudbalera. Tarik Cerić i Damir Rovčanin ekipu će dočekati već u Fojnici, te će ekspedicija Veleža tako brojati 28 igrača. Već u prvim danima priprema ekspedicija Veleža će dobiti novog šefa stručnog štaba.
Inače, u poređenju sa prošlom sezonom igrački kadar je ostao u značajnoj mjeri identičan, što svakako treba da predstavlja i jednu od temeljnih snaga Veleža u nastupajućoj sezoni. Iz rostera ekipe koja je igrala proljetos nedostaje Goran Gančev (Inter Zaprešić), a umjesto kojeg je došao iskusni bh internacionalac Tarik Cerić (Šibenik). Ermin Gadžo i Emir Hadžidžulbić (Sarajevo) više „ne stanuju“ u Mostaru, a njihove pozicije popunit će Veležovo dijete Adnan Bobić (Igman Konjic) i crnogorski reprezentativac Slobodan Lakičević (Budućnost Podgorica).
U autobusu nema ni Šefke Okića, koji još nije kompletirao transfer u Volgu, a nije isključen ni povratak ovog fudbalera u redove Veleža. Naime, postoji obostrana želja, ali Okić trenutno ima prioritet angažman u inostranstvo. Sigurno da će veliko pojačanje u napadu predstavljati još jedan „domaći“ igrač, Elvis Ćorić, koji se i više nego uspješno oporavio od teške povrede, te je sada potpuno spreman za iskušenja u Premier ligi. Dojučerašnjeg kapitena Dženana Zaimovića u veznom redu nasljedit će još jedan veoma talentovani mladi veznjak Eldar Hasanović. Uz to ekipi je priključeno i pet dojučerašnjih juniora i tri mlada fudbalera koji su nakon prvog kruga testiranja skrenuli pažnju na sebe. Izvjesno je da će nakon Fojnice roster igrača biti skraćen za nekoliko imena, a povelika konkurencija omogućuje dobru selekciju. Neki do igrača, posebno mlađi, moguće da budu poslani na posudbu, što je mlade igrače mnogo bolja opcija nego samo trenirati i gledati utakmicu sa tribina.
U Fojnicu su otputovali: Senedin Oštraković, Adnan Bobić, Muamer Hero, Admir Velagić, Admir Kajtaz, Armel Škaljić, Dženan Duraković, Rijad Demić, Zlatko Kazazić, Amir Zolj, Eldar Hasanović, Perica Ivetić, Elvis Ćorić, Armin Jazvin, Danijal Brković, Fadil Marić, Denis Zvonić, Anis Kalajdžić, Dženan Kovačević, Senad Zuhrić, Slobodan Lakičević, Adi Mehremić, Dejan Mišić, Enes Prolaz, Goran Stokić, Damir Rovčanin, Tarik Cerić, Mustafa Kodro.
„Rođeni“ bi u Fojnici trebali ostati 9-10 dana, nakon čega će sljedeća destinacija biti Francuska.
Mozda se i Sefkinjo vrati
