Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
afa97
Postovi: 982
Pridružen/a: 07 feb 2011, 22:22
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la afa97 » 05 jul 2011, 15:24

Virtu4l je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la:Murray osvajač GS-a to fkt ne mogu zamislit,ali eto ko zna :roll:
Ja zamislio, i to više puta. 8-)
slika
FK Sarajevo
LA Lakers
Real Madrid
Andy Murray

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59441
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Virtu4l » 05 jul 2011, 17:49

MaGiCa je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la:Ne gine nam Murray, na opste zgrazavanje svih, a na odusevljenje kolege @Virtu4la. On ako uzme prvi GS, postace najzajebaniji igrac na Touru. :?
Tu sam te ček'o sve ove godine :P
Tenis ce umreti, ako Skot postane dominantni igrac.slika
Čudi me da imaš takvo mišljenje o igraču koji je imao najviše winnera na dva posljednja Grand Slam turnira.
Sretan rođendan, predsjedniče!
Voli te tvoje Sarajevo.

Avatar
legenda reala
Postovi: 32251
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la legenda reala » 05 jul 2011, 17:57

Virtu4l je napisao/la:
Čudi me da imaš takvo mišljenje o igraču koji je imao najviše winnera na dva posljednja Grand Slam turnira.
Pa jbt wineri kad to njemu ne donosi rezultate .
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
hodža
Postovi: 8953
Pridružen/a: 09 avg 2010, 00:15
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la hodža » 05 jul 2011, 17:57

to legendo, reci mu :lol: :lol:
FORZA MARŠAL !!!

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9744
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Edin TM87 » 05 jul 2011, 17:58

legenda reala je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
Čudi me da imaš takvo mišljenje o igraču koji je imao najviše winnera na dva posljednja Grand Slam turnira.
Pa jbt wineri kad to njemu ne donosi rezultate .
Pa ja po mecu imam 25 winnera, samo sto su mi to svi poeni :lol: :lol: :lol:
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11260
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la MaGiCa » 05 jul 2011, 19:01

Virtu4l je napisao/la:
Čudi me da imaš takvo mišljenje o igraču koji je imao najviše winnera na dva posljednja Grand Slam turnira.

I koji pusherise kad je tvrdo...Winneri iz counterpounchinga su najveca prelest u tenisu.
Tenis koji igra Murray mi je krajnje negledljiv i dosadan. Decko je OK, maksimalno je korektan van terena, a na terenu je iritantan (ali ko nije :?: ), pa mu to ne treba uzimati za zlo. Medjutim, igra tako destruktivno, da nisam pogledao vise od 5-6 meceva u kojima je Murray bio ofanzivan. A gledam ga od pocetaka.
Rafa je ultra ofanzivan igrac spram Murraya.
Jedino mi je krivo, sto ga zezaju britanski novinari, pa tako nanose jos veci pritisak na njegova ledja. Decko to nije zasluzio.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59441
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Virtu4l » 05 jul 2011, 19:18

MaGiCa je napisao/la: I koji pusherise kad je tvrdo...Winneri iz counterpounchinga su najveca prelest u tenisu.
Ne bih rekao da su ovi bili iz counterpounchunga.
Sretan rođendan, predsjedniče!
Voli te tvoje Sarajevo.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 18986
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Monolog » 05 jul 2011, 19:22

Da je Murray Nijemac, Španac, Francuz ili Švicarac, sasvim sam siguran da bi im'o barem jedan GS u svojim vitrinama. No, njegova nesreća (barem što se tiče ove stvari) je što je Britanac. Svi znamo kakvi su njihovi mediji i kako veoma lako našuškaju narod na ono što pišu u stupcima i objave na tv stanicama. Britanci očajnički žele GS, a kako u muškoj konkurenciji imaju samo jednog hvale vrijednog igrača, to se sve svodi samo na njega. Preveliki pritisak je u pitanju. Preveliki. Lično ne volim Murraya (jbg @Virtu4l, nije zbog tebe :mrgreen: ), ni sam ne znam zbog čega. Jednostavno mi je antipatičan.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Claus
Postovi: 6527
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Claus » 05 jul 2011, 19:57

Da, skoro je Karager izjavio da reprezentativci Engleske više strahuju šta će reći novinari i ostali mediji na njihov nastup, nego li sam Capello. Budimo realni, nije daleko od istine. Englezi žele sve, pa u slučaju neuspjeha pljuju na njihove "ljubimce". :roll:
Murray definitivno nije zaslužio takvo ophođenje. Ako hoće rezultat, trebaju dati svom teniseru bezrezervnu podršku. A ne, ispadne u polufinalu i odmah lika ponize koliko god mogu. Logično je da ovaj igra u grču i da mu moral opada. Ali ne sumnjam da će Murray uskoro demonstrirati svoju "silu". Zaslužio je da osvoji Grand Slam.

samosarajvo
Postovi: 3641
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la samosarajvo » 05 jul 2011, 20:07

MaGiCa je napisao/la:
samosarajvo je napisao/la:Ovako ja vidim rasplet narednih 5-6 godina u muskom tenisu. :mrgreen: :mrgreen:

Roger igra jos 2 godine,za te dvije nek osvoji 2 GS(tesko je ocekivati da moze vise,realno gledajuci). Imace ukupno 18 GS titula. Rafa i Djokovic nek u te 2 godine osvoje po 3 (tesko je ocekivat da osim njih trojice neko moze sad nesto vise uradit). Roger poslje te 2 godine odlazi u penziju :mrgreen: a Rafa i Djokovic ce nastavit igrati bar jos 4-5 godina(Rafa mozda godinu manje jer je i stariji a i puno vise se trosi u mecevima), tj do neke 30-31 godine.
U te 4 nek Rafa osvoji 7-8 GS i tu dodamo jos ova 3...i dobijemo zbirku od 20-21 GS, tj Roger vise nece biti prvi :P
Znam ja da je to veliki igrac ali ja ga nekako ne mogu, antipatican mi :mrgreen: nemojte se ljutiti :)

Nema pojma da Nadal igra do 30e. On je igrac koji je jako rano sazreo, kao Borg ili Wilander. Takvi igraci imaju kracu karijeru. Tesko da ce Nadal moci da igra na ovom nivou duze od dve-tri godine. A ako ne bude mogao da pobedjuje, sigurno nece biti tu da bi skupljao turnircice i poraze od rivala. Iznenadio bih se, ako Nadal predje Samprasovih 14. Realno, uz dominantnog Djokovica, ne postoji podloga gde Rafa moze da ga dobije. Samo da se nada u druge igrace, kao sto mu je Roger doneo RG, izbacivsi Novaka u 1/2 finalu.

Sa druge strane, ne bih smeo da se kladim u Novaka. Ni on nista manje ne grinduje od Nadala, pa i njemu rok upotrebe nije mnogo duzi (recimo 1 ili 2 godine vise). Uz to treba dodati onaj faktor koji se zove u pesmama "pusto tursko" - nasu sklonost ka tome da se zadovoljavamo postignutim i da tu ambicije staju. Nekako Novak mnogo voli zajebanciju, a takvi se brzo zasite.

Po najnovijim informacijama, Del Potro ce na operaciju kuka. :( To je trajno limitirajuci faktor.

Ne gine nam Murray, na opste zgrazavanje svih, a na odusevljenje kolege @Virtu4la. On ako uzme prvi GS, postace najzajebaniji igrac na Touru. :?

A ovi klinci (Tomic, Raonic, Berankis, Harrison) su jos uvek neproverena roba. Ne znam koliko se isplati od njih nesto ocekivati. :roll:
Njemu je 25 godina, ja smijem ruku u vatru stavit da ce odigrat,ako ne 5-6 godina, onda 4 godine vrhunskog tenisa. Dovoljno da skine Rogera sa trona :mrgreen:

Buč-Buč
Postovi: 10
Pridružen/a: 09 jul 2011, 23:24
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Buč-Buč » 10 jul 2011, 00:59

2001.
slika

2011.
slika

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9744
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Edin TM87 » 12 jul 2011, 07:21

Smijesno je poredjenje Dokovica i Nadala sa mnom. 'Ta oni skupa imaju 13 GS-ova, a ja i Federer 16.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
afa97
Postovi: 982
Pridružen/a: 07 feb 2011, 22:22
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la afa97 » 12 jul 2011, 12:30

Edin TM87 je napisao/la:Smijesno je poredjenje Dokovica i Nadala sa mnom. 'Ta oni skupa imaju 13 GS-ova, a ja i Federer 16.
:lol: :lol: :lol: :lol:
FK Sarajevo
LA Lakers
Real Madrid
Andy Murray

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6171
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Ted Mosby » 19 avg 2011, 23:51

Belgijska tenisačica Kim Clijsters neće nastupiti na nadolazećem četvrtom Grand Slamu sezone. Razlog odustajanja od turnira gdje je u tri navrata bila pobjednica je trbušna ozljeda koju je zadobila proteklog tjedna u Torontu.


Prošlog tjedna u Torontu Kim Clijsters zadobila je ozljedu trbušnog zida, a ona će je udaljiti od nastupa na US Openu. Posljednji Grand Slam turnir sezone belgijska tenisačica osvajala je 2005., 2009. i 2010. godine, a ove godine neće biti u mogućnosti braniti titulu.

"Nažalost, neću moći braniti naslov na US Openu zbog ozljede trbušnog zida. Dva tjedna oporavka neće biti dovoljno i zaista sam razočarana. Veoma sam naporno trenirala tijekom ovog ljeta i nadala sam se da ću taj turnir dočekati u dobroj formi", izjavila je 28-godišnja tenisačica te potom dodala:

"Sad se mogu samo odmarati i svaki dan odlaziti na terapiju. Ukoliko se stanje ne poboljša bit ću primorana otkazati i turnire u Tokiju i Pekingu." Clijsters je u svojoj karijeri osvojila četiri Grand Slam turnira, a uz spomenuta slavlja u New Yorku osvojila je i Australian Open.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

retro
Postovi: 3362
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la retro » 23 avg 2011, 13:22

Amer u kvalifikacijama Us Opena u prvom kolu igra protiv Donskoya.
Hewitt, Raonic, Querrey i Robredo propustaju Us Open.
Genius, outrageous, the best ever! RF!

Avatar
soba 39
Postovi: 1292
Pridružen/a: 13 feb 2010, 22:43
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la soba 39 » 23 avg 2011, 13:55

Edin TM87 je napisao/la:Smijesno je poredjenje Dokovica i Nadala sa mnom. 'Ta oni skupa imaju 13 GS-ova, a ja i Federer 16.
Samo što si ti na kraju a oni na početku ;)
"Indija,Pakistan..."

Avatar
soba 39
Postovi: 1292
Pridružen/a: 13 feb 2010, 22:43
Lokacija: RS
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la soba 39 » 23 avg 2011, 15:02

slika
"Indija,Pakistan..."

karameldar
Postovi: 1011
Pridružen/a: 10 avg 2011, 00:52
Lokacija: Zepce
Kontakt:

Re:Grand Slam

Post Postao/la karameldar » 23 avg 2011, 15:27

Ocekujem pobjedu najveceg :) Rogera...Djokovic povrijedjen,i sigurno potresen tako da ne ocekujem pobjedu njegovu,Nadal u slaboj formi,Murray bi mogao biti dobar..
YNWA!

Avatar
kobe24
Postovi: 6267
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Re:Grand Slam

Post Postao/la kobe24 » 23 avg 2011, 15:57

Nadal ovdje brani titulu, i sigurno da ce dati sve da je i odbrani! Iako se cini da je on izvan forme, ja ne mislim tako. On je uvijek "tu", i uvijek je jedan od glavnih favorita na velikim turnirima!
Kad' je u pitanju Djokovic, ja mislim da je on glavni favorit za osvajanje ovog GS-a. Ta povreda sigurno nije teze prirode, i ona predaje je proizasla iz neke "taktike", jer je Novak bio premoren igrama u zavrsnici svih proteklih turnira, i osvajanja istih. Da je ostao odigrati mec do kraja, dodatno bi se iscrpio, obzirom da je 1. set bio vec izgubio, i sigurno bi mu trebalo vise vremena da se spremi za US Open.
Federer, uvijek se maksimalno trudi ne GS-ovima i daje sve od sebe. Tako ce uraditi i sada, ali po mom misljenju nece nista ozbiljnije moci da napravi. Visestruki je on osvajac US Opena, ali je njegovo vrijeme vec proslo, i ne predvidjam mu prolazak dalje od 1/4 finala. Nadam se da grijesim, ali sve preko ce, po meni, biti cak i iznenadjenje. Iako, u pitanju je Roger Federer!
Dodjoh i do Skota :mrgreen: ...Mislim da je Murray pravo nabrijan nakon osvajanja posljednjeg turnira iz masters serije, turnira kod kojeg je podloga skoro identicna ovoj na US Openu. Siguran sam da puca od motiva, i da je svjestan cinjenice da je nedavno dobio trenutno najboljeg svjetskog tenisera, iako je u pitanju "povreda". Sigurno mu je jasno da su i Nadal i Federer, kao glavni konkurenti, pomalo odmakli od prave forme. Zna on da mu je ovo velika sansa za osvajanje prvog GS-a!
Od ostalih tenisera, treba pomenuti Tsongu i Fisha, mislim da oni mogu pomrsiti racune ovim glavnim favoritima.
Tsonga je ispao poprilicno rano u Cincinnati-u i sigurno se maksimalno spremio za predstojeci GS.
Fish je u formi karijere, vec nekoliko turnira na betonskoj podlozi dolazi u samo zavrsnicu, i svakako da na to pretenduje i kad' je US Open u pitanju.
Bice ovo izuzetno zanimljiv US Open, a ja se nadam da ce Federer na kraju podignuti pobjednicki pehar :)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9744
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Edin TM87 » 23 avg 2011, 19:03

Veceras svi uz Amera!
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.