RK Bosna

armin
Postovi: 1862
Pridružen/a: 05 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la armin » 04 okt 2011, 22:01

Loše je to sve u svemu. Teško da će ovo biti sezona vrijedna pomena. :roll:

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la samo_lijevo » 04 okt 2011, 22:03

Bosna sa Karacicem i bez njega kao nebo i zemlja.
Sreca sto krenu Tatara,inace bi bila katastrofa.Uz njega jos Mesaric odigrao korektno.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la imeime » 04 okt 2011, 22:10

aleksandar_veliki je napisao/la:
imeime je napisao/la:koji su to rezultati sa hrvatskom? jel po tom pravilu mozes reci da ridja i njaradi imaju rezultat sa bosnom?
prvak afrike sa egiptom 2008 ? u africi igraju tri zemlje rukomet, tunis, egipat i alzir...to je bio ocekivan rezultat, on je u egipat bio doveden za nesto vise na sp2009, a znate kakve je rezultate postigao u mecevima sa europskim reprezentacijama...
i zavrsio u bosni ;)
prosle godine je usao u 16( svaka cast, po hiljaditi put) ali ja i dalje smatram da je to vise plod srece nego njegovog kvalitetnog rada... sto izgleda i potvrdjuje ovaj zadnji rezultat...
kad trener tri godine zaredom govori o stvaranju tima, a kroz tim prodefiluje barem 20 igraca... meni tu nesto smrdi...
Dobro, necemo sada o famoznoj prici Lino - Pipe, on nema zasluga mada svako ko prati rukomet u susjednoj zemlji, mislim na ove nepotkupljive novinare, koji su bili u to vrijeme hronicari Paklenih, rece drugacije, no opet kazem, nema veze. Namjerno izostavljas uspjehe sa omladinskim selekcijama ili ti to ne smatras uspjesima. Ti znas zbog cega je doveden u Egipat? Hm, kako se ja divim tvom znanju, no meni se cini da je nakon mnogo vremena skinuo Tunis, no nije ni to uspjeh. Sjecas se SP 2009, no ja bih te upitao zasto se ne sjecas Olimpijskih igara, cini mi se 2008. To namjerno presucujes, a to vec nije korektno. Za kraj, proci medju 16 je sreca, dobro ako ti tako kazes. Stvaranje tima, pogledas igracki roster svake sezone i sve ti bude jasno, zar ne?
ima rezultate sa omladincima... koji su to igraci i gdje su sada? koliko je krivih procjena napravio prilikom dovodjenja igraca?
koliko ekipa igra na OLIM. igrama (12) koji je bio egipat... ;)
proci medju 16 je uspjeh, ali treba biti realan pa prizanti da je veliki dio u tome imala sreca...
kad je pipe dosao za trenera egipta? zasto je imao puno losije rezultate u 2009 nego u 2008... mislim da je prije njega trener bio tuta zivkovic... ;) a to nesto znaci...
imperator, prodavac magle

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la samo_lijevo » 04 okt 2011, 22:21

imeime je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:
imeime je napisao/la:koji su to rezultati sa hrvatskom? jel po tom pravilu mozes reci da ridja i njaradi imaju rezultat sa bosnom?
prvak afrike sa egiptom 2008 ? u africi igraju tri zemlje rukomet, tunis, egipat i alzir...to je bio ocekivan rezultat, on je u egipat bio doveden za nesto vise na sp2009, a znate kakve je rezultate postigao u mecevima sa europskim reprezentacijama...
i zavrsio u bosni ;)
prosle godine je usao u 16( svaka cast, po hiljaditi put) ali ja i dalje smatram da je to vise plod srece nego njegovog kvalitetnog rada... sto izgleda i potvrdjuje ovaj zadnji rezultat...
kad trener tri godine zaredom govori o stvaranju tima, a kroz tim prodefiluje barem 20 igraca... meni tu nesto smrdi...
Dobro, necemo sada o famoznoj prici Lino - Pipe, on nema zasluga mada svako ko prati rukomet u susjednoj zemlji, mislim na ove nepotkupljive novinare, koji su bili u to vrijeme hronicari Paklenih, rece drugacije, no opet kazem, nema veze. Namjerno izostavljas uspjehe sa omladinskim selekcijama ili ti to ne smatras uspjesima. Ti znas zbog cega je doveden u Egipat? Hm, kako se ja divim tvom znanju, no meni se cini da je nakon mnogo vremena skinuo Tunis, no nije ni to uspjeh. Sjecas se SP 2009, no ja bih te upitao zasto se ne sjecas Olimpijskih igara, cini mi se 2008. To namjerno presucujes, a to vec nije korektno. Za kraj, proci medju 16 je sreca, dobro ako ti tako kazes. Stvaranje tima, pogledas igracki roster svake sezone i sve ti bude jasno, zar ne?
ima rezultate sa omladincima... koji su to igraci i gdje su sada? koliko je krivih procjena napravio prilikom dovodjenja igraca?
koliko ekipa igra na OLIM. igrama (12) koji je bio egipat... ;)
proci medju 16 je uspjeh, ali treba biti realan pa prizanti da je veliki dio u tome imala sreca...
kad je pipe dosao za trenera egipta? zasto je imao puno losije rezultate u 2009 nego u 2008... mislim da je prije njega trener bio tuta zivkovic... ;) a to nesto znaci...
Ako je prica o hrv. omladinskim selekcijama,recimo Domagoj Duvnjak.I pusti vise tu srecu.Samo je kod nas kada uspijes prica: kupili utakmicu,il sreca.Bola sto ti ne preuzmes nekog pa ganjaj tu srecu,mozda osvojis LP.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Aikon
Postovi: 200
Pridružen/a: 09 nov 2009, 09:58
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Aikon » 04 okt 2011, 22:33

aleksandar_veliki je napisao/la:Sasvim dobraq rukometna predstava. Drugovi ovo je ipak dimenzija vise od Premijer lige i prema tome nekom veliko razocarenju nema mjesta. Ovdje će biti pobjeda i poraza, problem je sto Bosna nema kocepta. Jednostavno, nama se desi da neki prosjecan pivot kakav je Pucelj, koji je imao svoju ulogu u timu, ode u Zvezdu radi nekih 200 eura vise ili manje. Nama se desi, a tu nije trener kriv, da se certifikati za igrace placaju 10 sati prije isteka roka, pa se stelama sredjuju isti i jos mnogo stvari koje ovdje mnogi ne znaju. Kriteriju su najvazniji, kao sto kaze Pipe.
Taj prosječan Pucelj je 4 godine dao dušu za Sarajevo..ko da igra za slo!-kako te nije sramota , da mu kažeš prosječan..on je odradio svoj dio posla u sarajevu a nije pobjego ko ostali iz rk bosne.. Pa da bi ga imali ove godine ne bi nas gazili švicarci 11 razlike!! i ne bi nas gazila metaloplastika......jedina pozitivna stvar što je Pucelj odneo iz Sarajeva jest to što ga je Irfan Smajlagič treniro.....naučijo je mnogo stvari od njega.. :o :o ...i za koliko je otišo u zvezdu nije uopšte bitno!!Nego je bitno ZAŠTO je otišao u zvezdu... :?

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la imeime » 04 okt 2011, 22:42

koga je to u zivot vratio? zanm da svi spominju doborca, kako ga je pipe preporodio... zar tako isto ne igra i karacic, a sad trenutno i cakic... ko prati malo bolje, vidi da srednji bekovi imaju neogracin kredit i slobodu ( npr. cakic sut na jednoj utakmici 17-4???? ) a ostali igraci?
tako bi isto vratio u zivot i sahinovica ;) "evo ti bubi igraj, imas potpunu slobodu... sutiraj koliko ti volja..."
od duvnjaka je igraca napravio njegov otac, inace odlicni rukometni trener...
dobro bilo je nesrece na OI sa egiptom, ali zar tu nema zasluga prethodnog trenera, poslije godinu dana pipetovog rada dosao je debakl u hrvatskoj... zasto se tu sreca nije vratila...
neko je spomenuo hrvatske igrace u bosni, zasto ti igraci nisu u zagrebu ili nexe-u ako su toliko dobri da bi igrali u LP?
imperator, prodavac magle

Iker C
Postovi: 1052
Pridružen/a: 04 sep 2009, 19:56
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Iker C » 04 okt 2011, 22:45

Večeras izuzetno loša igra, bezidejna u napadu. Tatar briljirao na golu ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv samo solidne Metaloplastike. Ne znam da li sam subjektivan ali je Martinović izuzeno loš ili je samo van forme?Ja mislim da Bosna večeras nije nijednom nije napravila višak na lijevom krilu. Vražalić imao izuetno loš šut iz igre. Tatar jedini zaslužuje pohvale.
FEDERER= KLOC

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la imeime » 04 okt 2011, 23:19

kakav je napredak dati lijevom krilu da igra srednjeg beka i pustiti mu da opali 15 lopti po utakmici??? dok ti ekipa gubi od prosjecnih srpskih ekipa...a taku su igrali i doborac i karacic...
sto nisu proigrali risto, nekic,veselinov, divkovic,morozov, bozoljac, milosavljevic, vujadinovic, bozic, cacic, ovcina, golic...ima ih jos ne mogu se sjetiti svih...
ja mislim da je pipe sigurno najbolji trener u BIH, ali ne treba pretjerivati u njegovim zaslugama za sve... ima i on puno gresaka...
pa ti hrvati koje on dovodi da imaju visok kvalitet sigurno ne bi dosli u bosnu...
imperator, prodavac magle

vlada u sjeni
Postovi: 287
Pridružen/a: 16 jun 2010, 16:58
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la vlada u sjeni » 04 okt 2011, 23:31

aleksandar_veliki je napisao/la:Sasvim dobraq rukometna predstava. Drugovi ovo je ipak dimenzija vise od Premijer lige i prema tome nekom veliko razocarenju nema mjesta. Ovdje će biti pobjeda i poraza, problem je sto Bosna nema kocepta. Jednostavno, nama se desi da neki prosjecan pivot kakav je Pucelj, koji je imao svoju ulogu u timu, ode u Zvezdu radi nekih 200 eura vise ili manje. Nama se desi, a tu nije trener kriv, da se certifikati za igrace placaju 10 sati prije isteka roka, pa se stelama sredjuju isti i jos mnogo stvari koje ovdje mnogi ne znaju. Kriteriju su najvazniji, kao sto kaze Pipe.
Info za stanje u klubu dobijam iz novina i od čitanja postova pojedinaca koji su bliski klubu i javljaju se ovdje na ovoj temi.Sve je rečeno u gornjoj rečenici,više je nego očigledno da sadašnji menadžment kluba nije u stanju da održi kontinuitet rezultata poslednjih godina.Živi bili pa vidjeli.Volio bih da sam u krivu ali sva dešavanja sada i poslednji rezultati samo su nastavak onoga nemara i neozbiljnosti prije početka sezone.
04. 09. 2011 - Alytus

Bosna i Hercegovina 92-80 Hrvatska

Henry Domercant > Chester Mason + Dontaye Draper + Stanko Barac + Bojan Bogdanovic + Damir Omerhodzic!!

Adoxin
Postovi: 82
Pridružen/a: 20 okt 2009, 16:01
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Adoxin » 05 okt 2011, 09:08

Slijedeci protivnik Nekse...cini mi se da uz ovakvu igru kakvu pruza Bosna i uz ovako zahuktalu ekipu iz Nasica, nemamo sta traziti...

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la shaman7 » 05 okt 2011, 13:25

Tataru svaka čast, mozda i zasluzio poziv za reprezentaciju, dok predstava Bosne je bila realno loša. Mozda jos fali uigranosti ekipe, ali sto prije se mora poraditi na tome jer ce vec kasnije biti kasno

Adoxin
Postovi: 82
Pridružen/a: 20 okt 2009, 16:01
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Adoxin » 05 okt 2011, 14:34

shaman7 je napisao/la:Tataru svaka čast, mozda i zasluzio poziv za reprezentaciju, dok predstava Bosne je bila realno loša. Mozda jos fali uigranosti ekipe, ali sto prije se mora poraditi na tome jer ce vec kasnije biti kasno
Pored zivih Sarica, Golica i Sabanovica? :lol:

Avatar
Freddy Krueger
Postovi: 221
Pridružen/a: 16 apr 2011, 16:10
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Freddy Krueger » 05 okt 2011, 15:14

Adoxin je napisao/la:
shaman7 je napisao/la:Tataru svaka čast, mozda i zasluzio poziv za reprezentaciju, dok predstava Bosne je bila realno loša. Mozda jos fali uigranosti ekipe, ali sto prije se mora poraditi na tome jer ce vec kasnije biti kasno
Pored zivih Sarica, Golica? i Sabanovica? :lol:
Da nisi mislio na Nebojšu Grahovaca?
"Welcome to prime time, bitch!"

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la shaman7 » 05 okt 2011, 15:16

Adoxin je napisao/la:
shaman7 je napisao/la:Tataru svaka čast, mozda i zasluzio poziv za reprezentaciju, dok predstava Bosne je bila realno loša. Mozda jos fali uigranosti ekipe, ali sto prije se mora poraditi na tome jer ce vec kasnije biti kasno
Pored zivih Sarica, Golica i Sabanovica? :lol:
Šabanović odsutan 4 mjeseca zbog povrede, Grahovac mi je van forme, Golića slabo pratim pa necu nista reci, ali momak zasluzuje ako nista poziv i priliku da se dokaze.. ne mora uci u uži sastav..

Adoxin
Postovi: 82
Pridružen/a: 20 okt 2009, 16:01
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Adoxin » 05 okt 2011, 16:58

Da na Grahu sam mislio.
Kako god...zbog jedne utakmice nekoga smatrati kandidatom za reprezentaciju? Vidim ja da ti nisi gledao utakmicu sa Kadetenom. Sad bi te bilo stid sto si ovo napisao...

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la imeime » 05 okt 2011, 21:32

aleksandar_veliki je napisao/la:
imeime je napisao/la:kakav je napredak dati lijevom krilu da igra srednjeg beka i pustiti mu da opali 15 lopti po utakmici??? dok ti ekipa gubi od prosjecnih srpskih ekipa...a taku su igrali i doborac i karacic...
sto nisu proigrali risto, nekic,veselinov, divkovic,morozov, bozoljac, milosavljevic, vujadinovic, bozic, cacic, ovcina, golic...ima ih jos ne mogu se sjetiti svih...
ja mislim da je pipe sigurno najbolji trener u BIH, ali ne treba pretjerivati u njegovim zaslugama za sve... ima i on puno gresaka...
pa ti hrvati koje on dovodi da imaju visok kvalitet sigurno ne bi dosli u bosnu...
Slazem se ja sa tobom, bilo je losih procjena, nabrojao si neke, no brzo se uvidjelo da su lose pa su isti napustili klub. No, hajde onako realno uzmi Cakica prije tri godine i sad, pusti to sto je sad igrom slucaja na srednjaku, gledaj njegovu poziciju. Uzmi Vrazalica sad i prije, uzmi Kostu sad i prije, uzmi Doborca prije dolaska i nakon pola godine, tako i Karacica. Ima tu dosta trenerovih zasluga, ali kao i u svakom poslu ima i nekih promasaja. Ti Hrvati su jednostavno jedino sto Bosna moze kupiti na trzistu, a da imalo vrijedi i tu prica zavrsava. Mi jednostavno nemamo love za ekstra igrace, proracun, odnosno izdvajanja za plate ekipe nisu nikad bila manja, takva je situacija. U BiH nema igraca koji mogu igrati u Bosni i tu prica zavrsava, odosno ima ali ce imati status koji ma recimo Terza, jer jednostavno su takve kvalitet. Slomi se ti sad ali reci mi jednog lijevog vanjskog iz naih klubova (izuzev Borca i Izvidjaca) koji je bolji od Halilbegovica i Tojcica, pa tako i desnog i srednjeg i dalje. Nema brate i to je to.
kako objasnjavas da je tojcic bio odlican u prethodnom klubu, arnaudovski godinama vazio za odlicnog igraca, bozoljac bio najbolji lijevi bek u ligi godinu prije nego je dosao u bosnu... halilbegovicu je ovo prva utakmica da je dao vise od tri gola...
ja se ne slazem da je doborac napredovao i vracen u zivot (isto tako karacic i cakic) zasto pored tih bekova ne moze ni jedan drugi da proigra? doborac je dosao iz slovenije kao odlican igrac, bio je ubjedljivo najbolji bosnin strijelac, imao je svaku utakmicu suterski trening... gledao sam utakmice u kojima je njegova sebicnost i soliranje skupo kostalo bosnu... bilo je utakmica kad je za prvo poluvrijeme imao sut 10-1?! zasto kad je toliko napredovao i vracen je u zivot, ne igra u magdeburgu zapazeniju ulogu? dovedi sahinovica, sijakovica, becara... i daj im tu slobodu i minutazu u igri, sigurno ce postici izmedju 5-10 golova na svakoj utakmici...
ako dovedes pojacanje u bih ligu, koja je poluamaterska, ono treba da bude bolje od domacih toliko da i laik koji prvi put dodje na utakmicu kaze "onaj tamo je najbolji"...
imperator, prodavac magle

matrix1982
Postovi: 141
Pridružen/a: 25 jan 2011, 12:03
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la matrix1982 » 06 okt 2011, 17:04

Molim te IMEIME da nepises gluposti..... Kakav Sijakovic i Becar
pa oni nemogu da igraju nasu LIGU i najbolji su igraci u svojim
sredinama a ako odu negdje u goste nevide se kao misevi....
pises gluposti ako oces pisi sto valja na ovom postu to jeste u Bosni ako ti se
nesvidja BUJRUM imas klub za koga navijas pa tamo pametuj

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la brzi » 06 okt 2011, 19:27

Jeli riješen Elezović ili se čeka što će biti sa Karačićem,nije ista pozicija ali sa zdravim Igorom to bi već bilo gomilanje

salihaga
Postovi: 113
Pridružen/a: 10 sep 2011, 11:03
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la salihaga » 06 okt 2011, 21:57

molio bih uvaženog forumasa "Triger" da ako zeli prokomentarise desavanja sa ekipom RK Bosna sa posebnim osvrtom na gomilanje igrača iz Hrvatske sa "debelim" ugovorima . Naravno ako zeli.

imeime
Postovi: 515
Pridružen/a: 12 jun 2009, 14:34
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la imeime » 06 okt 2011, 23:25

matrix1982 je napisao/la:Molim te IMEIME da nepises gluposti..... Kakav Sijakovic i Becar
pa oni nemogu da igraju nasu LIGU i najbolji su igraci u svojim
sredinama a ako odu negdje u goste nevide se kao misevi....
pises gluposti ako oces pisi sto valja na ovom postu to jeste u Bosni ako ti se
nesvidja BUJRUM imas klub za koga navijas pa tamo pametuj
na ovakve strucne i argumentovane odgovore tipa "razguli" i "bujrum" inace ne odgovaram...
a onako samo da znas, negacija se pise odvojeno...
;)
imperator, prodavac magle

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.