Francuska - BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider

Avatar
harry_90
Postovi: 19815
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la harry_90 » 10 okt 2011, 14:05

Samo da sutra dobijemo,ja mislim da niko u BiH nece spavati sutra navece aBd :D
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la BernardBarnjak » 10 okt 2011, 14:07

slika

Francuzi protiv Albanije igrali u sastavu:
Hugo Lloris, Mathieu Debuchy, Patrice Evra, Adil Rami, Younès Kaboul, Yohan Cabaye, Bafétimbi Gomis, Samir Nasri, Florent Malouda, Yann M'Vila, Loïc Rémy
Rezerve:
Djibril Cissé, Marvin Martin, Anthony Réveillère

Strijelci:
1.Malouda 11 min.
2. Rémy 38 min.
3. Réveillère 67 min.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la raul-zakon » 10 okt 2011, 14:08

bordo je napisao/la:Mislim da vecini sutra navecer ni malj nece pomoci!!
Nego imali kakvih novih clipova,da malo dignemo
atmosferu na forumu!!
[youtube][/youtube]
Evo ga samo za tebe... :D
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

bordo
Postovi: 382
Pridružen/a: 23 avg 2011, 13:23
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la bordo » 10 okt 2011, 14:11

Cuj nece niko spavati u BiH, ma nece bolan sirom Evrope!
To brate moj!!!!!!!!!!!! Neka sve gori!!!!

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la raul-zakon » 10 okt 2011, 14:13

A evo ga i kralj Frankie, samo za nas forumaše !!!
[youtube][/youtube]

Jes' da smo očistili savez, al uvijek me napali ovo... 8-)
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

bordo
Postovi: 382
Pridružen/a: 23 avg 2011, 13:23
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la bordo » 10 okt 2011, 14:13

Sada mi krenu suze radosnice i najezim se!!
Sta li ce sutra tek da bude!!!!

Mr Plummer
Postovi: 863
Pridružen/a: 10 mar 2008, 16:28
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la Mr Plummer » 10 okt 2011, 14:13

Trener francusko-bosansko Arles-Avignon ima integrirane sve ove psihološke podataka i dostavlja mu presudu: "Bosna je sposoban za premlaćivanje Francuske"
Kaze Hadzibegic, sa jednom zlicom googletranslate-a :mrgreen:
Ordem e progresso

Za prijavu posta administraciji, pritisni trokut!

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la sarajlija89 » 10 okt 2011, 14:14

:mrgreen: 8-)

Bolje je sto nema previse euforije oko ove tekme. Treba stajati cvrsto na zemlji i da nas eventualni nesupjeh ne pokoleba i obeshrabri. Zato je bolje da budemo "realni" , sa blagom dozom optimizma......Samo da kazem, u slucaju da baraz buze nasa sudbina, hocu Dansku ili komsije (svejedno koje). Moramo nekome naplatit dugove, a osveta je uvijek slatka, tako da hocu to :mrgreen: ...

Ali, idemo mi u Pariz prvo... 8-)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
loptica
Postovi: 1107
Pridružen/a: 24 dec 2008, 16:38
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la loptica » 10 okt 2011, 14:16

Svi koji smo išli preko Zagreba 3 aviona stigli smo.
atmosfera super, malo vjetar 15 stepeni vidimo se na stadionu...:)) Novine francuske bogami pune izvještaja o našoj ovoj utakmici.
Pozdrav svima iz fane zone hotela. ima nas dosta ovdje žuto-plavi .
Fi hajati.
GO Bosno.

Avatar
ramiral
Postovi: 6441
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la ramiral » 10 okt 2011, 14:16

Konačno je došao i taj dan. Do odlučujuće tekme su ostala samo 24 sata. 24 sata nervoze, bojazni, straha, radosti i iščekivanja. Raja je u prethodnih mjesec dana do u detalje pretresla sve moguće situacije, našu odbranu, naša napad, mogućnosti, kazivanja o prodaji iste utakmice - utakmice od koje zavisi bukvalno budućnost te velike igre loptom.
Pa samo nam pobjeda treba da preskočimo Dansku i da budemo prvi u grupi i direktno odemo na prvenstvo, a ko bi to prodao??? Igrači, selektor, Savez?? Ma daj...
Ustajem rano ujutro pakujem stvari, valja nam 2 sata voziti, torbi je popriličan broj jer ostajem u RajvoSa, upisala se treća godina faksa sa hajrom hairli.
Sve sam provjerio a 5 karata mukom stečenih stavio u džep, do Sarajeva se slušala nova himna, raspoloženje bilo na nivou, u 08:30 ulazimo u Šeher, već se osjeti taj naboj, taj elektricitet, na svim radio stanicama samo se priča o utakmici.
Odlazim kući na Mihrivode, ostavljam stvari, nabrzaka pakujem navijačke rekvizite od kojih se nikad ne odvajam i zovem jarane da se nađemo kod Sebilja. Njih četvorica mojih sugrađana koji su također na studiju me grle i ljube kao najrođenijeg kad sam donio karte, znamo se od djetinjstva, puno smo toga zajedno prošli kao braća, dijelimo i dobro i zlo. Otišli smo prvo ručati pa na kaficu. Čaršija se puni, budi ali sva uzanosu blješti, sve je veći broj ljiljana i zastava, malo, veliko, staro, mlado... praznična atmosfera...
Kako dan odmiče sve se dovodi do usijanja, zovu me moji sugrađani koji su na auto-putu prema Sarajevu, tvrde da se kolone vozila i autobusa kreću prema Šeheru, stadion će biti pun...
Navijačke pjesme se ore na sve strane, navijači su kod Katedrale razvili i pokazali veliku zastavu - Grb sa ljiljanima na plavoj podlozi, ne može se proći kroz čaršiju, na svakom koraku se čuje ''Jarane zabit' će im Bola'', ''Ma Balja će ga zavuć' iz slobodnjaka!'', ''Dobijamo 2:1'', ''Razvalit' ćemo ih''......
Masa se miješa i prolazi, vrijeme curi sporo, nikad proći, ustajemo sa beskonačne kafice da bi nakon par metara opet stali nešto da se gricne, popije jer je nervoza jarane na 100-om podioku..

U 15:00 rijeka navijača kreće prema koševskoj ljepotici, približavamo se sa zapadne strane i stajemo u beskonačan red, policije na svakom ćošku, redara, već mi je jasno da će stadion nadmašiti sva očekivanja o ispunjenosti, smjestili smo se na zapadu nešto malo lijevo od lože, mjesta su sva popunjena, raja stoji.
Tek u 18:00 počinje tekma, na razglasu se pušta himna nova, hiljade navijača u horu pjeva ''Haj'mo Bosno, haj'mo Hercegovino!'' Razgalilo me kad su igrači ušli na stadion, kad je krenulo zagrijavanje minuti prolaze kao na traci, zabrinutost prerasta u zanos, briga prerasta u pozitivnu ljutnju i bijes.. grlo se ne štedi a ni dlanovi, repka to zaslužuje..
I počinje.. Danci znaju po šta su došli, gube loptu na početku, Hasan prolazi po lijevoj strani, pokušaj centaršuta, odbija je jedan Danac u korner. Stadion grmi, ljudi su na nogama ''Bosna, Bosna!!!'. Iznad mene jedan dedo viče ''Sad im je vuna u ušima sad ćemo ih uzet!!'' Nakon nekoliko neuspješnih napada naši gube loptu na sredini, ona dolazi do Jorgensena - šut i gol..na trenutak je Koševo zanijemilo ali opet navijači nastavljaju... sad ne teeba stati, ne smijemo se predati, idemo ljudi navijajte, hajdemo naprijed, nema veze hajdemo im zabiti.. nakon šoka naši se sabiraju, pokušava se organizovati nešto na sredini ali Gravesen i Poulsen tuku svaki pokušaj u korijenu, izašli su visoko, vrše presing na naše, znaju koja nam je boljka, teener je to proučio dobro, a naši su u transu, malo strah, malo odgovornost, noge su sputane, akcije idu nepovezano ali ih navijači nose naprijed...
Spahić baca loptu na desnu stranu, prihvata je Hasan, finta jedna druga centaršut, Bola se vinuo nebeskim skokom i GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL... Pandemonium... Proključalo je sve 1:1...... dali smo ga braćo.... skakali smo kao ludi, ispod nas su stajali neki Mostarci i grlili smo se iako se nikad u životu nismo vidjeli... Ma neka nosi sve do vraga zabili smo gol... sad je dobro... idemo dalje.. sad smo u psihološkoj prednosti...
Poluvrijeme je ... malo da se odmori i predahne...biće dobro tješimo se. Dati će Bog Uzvišeni, zabiti ćemo gol, ima da se izvije iz jada i čemera ova naša napaćena zemlja, ima da odemo na prvenstvo u Portugal...
Počinje drugo, ušao je i Baljić, ista meta isto odstojanje... Danci nas sjeku na sredini terena ne daju nam nikakve akcije izvesti, napadi se naši lome kao more o stijene, u par navrata smo nakon prekida imali poluprilike ali ništa, raja više nemože da navija, strepnja je davno prešla granicu ključanja... Ma nije bitno, ništa više nije bitno, samo da ona uđe, da se zakoprca u mreži... samo to, samo i samo.....
tako blizu a tako daleko... od rajskih vrata je ostao taj jedan korak... i nismo ga prešli... Graham Barber je odsvirao kraj... raja izlazi sa stadiona, izašli smo i nas petorica... u tišini otišli smo u jedan kafić, popili piće... gledao sam nas u ogledalu preko puta... izgledali smo kao da smo izgubili svako nekog najmilijeg, ja sam se lično i osjećao tako...prazno i izgubljeno, pa dokle više nesreća??? dokle?????
Kad je sudija odsvirao kraj igrači su popadali plačući na teren.... ali nikada nisam zaboravio taj momenat kad je skoro 40 000 duša u jedan glas jače nego ikad zagrmilo ''Bosna, Bosna''
I u bolu ponosni, i u bolu prkosni.....
To je BiH JARANE...

Sve ovako...... samo da bude jedan više u galskoj mreži!!!
Ako Bog da!!!
Hajmooooooooooooo Bosnoooo, hajmoooooo Hercegovinooooooooo
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Mr Plummer
Postovi: 863
Pridružen/a: 10 mar 2008, 16:28
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la Mr Plummer » 10 okt 2011, 14:17

loptica je napisao/la:Svi koji smo išli preko Zagreba 3 aviona stigli smo.
atmosfera super, malo vjetar 15 stepeni vidimo se na stadionu...:)) Novine francuske bogami pune izvještaja o našoj ovoj utakmici.
Pozdrav svima iz fane zone hotela. ima nas dosta ovdje žuto-plavi .
Dajte malo koji klip, slikicu, atmosfera ovo-ono :D
Ordem e progresso

Za prijavu posta administraciji, pritisni trokut!

Avatar
Citizen-X
Postovi: 6339
Pridružen/a: 19 dec 2008, 17:20
Lokacija: Nizguzovići kod Niodaklevaca - Ni'djezemska
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la Citizen-X » 10 okt 2011, 14:19

[youtube][/youtube]

pustit na subwoofer-e preporuceno - ovo tjera u rat a ne na tekmu :mrgreen: :lol:
Zadnja izmjena: Citizen-X, dana/u 10 okt 2011, 14:20, ukupno mijenjano 1 put.
....ima Bosne begler-beze, bilo je i prije vas, bice je i poslije vas.....

atko
Postovi: 329
Pridružen/a: 20 mar 2008, 13:38
Lokacija: Na bukvi
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la atko » 10 okt 2011, 14:19

loptica je napisao/la:Svi koji smo išli preko Zagreba 3 aviona stigli smo.
atmosfera super, malo vjetar 15 stepeni vidimo se na stadionu...:)) Novine francuske bogami pune izvještaja o našoj ovoj utakmici.
Pozdrav svima iz fane zone hotela. ima nas dosta ovdje žuto-plavi .
Izvještavaj i dalje nama običnim smrtnicima svaka info dobro dođe. Ne štedite grla i dlanove.

Avatar
sead_f1
Postovi: 232
Pridružen/a: 11 nov 2009, 13:00
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la sead_f1 » 10 okt 2011, 14:19

Aj...ja trenutno na poslu. Sad evo jeo i kako citam sve ovo i pomislim na sutra...imam osjecaj da mi se zeludac okrece. Imam jos dosta nekih obaveza ovde, ali na posao nikako ne mogu misliti. Evo vidite kako radim, od jutros mi je forum upaljen i svako 5 minuta aktualiziram i citam.


Sutra ako Boga oko 04:00 za Mulhouse i onda sa TGVom za Pariz. U 9 bi trebali stici u Parizu.

Nadam se sjajnoj atmosferzi i da ce i Francuzi zapamtiti ovo nase gostovanje, naravno u navijacko pozitivnom smislu. Sto se tice podnosenja desavanja na igralistu, neznam kako cu reagovati. Ali ako sad vec samo na to mislim...neznam kako ce biti tek sutra.

Atmosfera u Stockholmu je bila sjajna, i pored poraza. Imao sam priliku prisustovati i po broju navijaca bili smo mi domacini.
To finish first, first you have to finish.

Avatar
Citizen-X
Postovi: 6339
Pridružen/a: 19 dec 2008, 17:20
Lokacija: Nizguzovići kod Niodaklevaca - Ni'djezemska
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la Citizen-X » 10 okt 2011, 14:25

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
....ima Bosne begler-beze, bilo je i prije vas, bice je i poslije vas.....

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la raul-zakon » 10 okt 2011, 14:35

[youtube][/youtube]
Kapa do poda momci, kapa do poda !
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
Citizen-X
Postovi: 6339
Pridružen/a: 19 dec 2008, 17:20
Lokacija: Nizguzovići kod Niodaklevaca - Ni'djezemska
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la Citizen-X » 10 okt 2011, 14:37

[youtube][/youtube]
....ima Bosne begler-beze, bilo je i prije vas, bice je i poslije vas.....

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la VanBasten » 10 okt 2011, 14:38

Safet Sušić: Ne strahujemo od Francuza (Oslobođenje)

http://img403.imageshack.us/img403/8468 ... jbysm7.png" onclick="window.open(this.href);return false;
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Citizen-X
Postovi: 6339
Pridružen/a: 19 dec 2008, 17:20
Lokacija: Nizguzovići kod Niodaklevaca - Ni'djezemska
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la Citizen-X » 10 okt 2011, 14:40

VanBasten je napisao/la:Safet Sušić: Ne strahujemo od Francuza (Oslobođenje)

http://img403.imageshack.us/img403/8468 ... jbysm7.png" onclick="window.open(this.href);return false;
slika

samo ostro
....ima Bosne begler-beze, bilo je i prije vas, bice je i poslije vas.....

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Francuska - BiH

Post Postao/la Principatus » 10 okt 2011, 14:42

Na Transfermarktu bas i nema Francuza, ali evo da vam prenesem jedno misljenje njihovog navijaca:
Kod Abidal, Evra, Cabaye i Gameiro izgleda relativno dobro za utorak, ali na kraju je svejedno ko ce igrati. Jer protiv Bosne se kod kuce ne smije izgubiti i ispasti (u relegaciju). To bi bilo sa sportske strane vjerovatno najveca blamaza od Bulgarije 1993 i jedan udarac, koji bi aktuelno bio veoma, veoma tezak.

No dobro, ne trebamo dalje pricati o najgorem. Licno nemam nekih velikih briga, da ce do toga doci.
Bei Abidal, Evra, Cabaye und Gameiro sieht es wohl relativ gut aus für Dienstag, aber letztlich ist es auch egal, wer zur Verfügung steht - gegen Bosnien darf man zuhause nicht ausscheiden, das wäre sportlich wohl die größte Blamage seit Bulgarien 93 und ein Rückschlag, der aktuell sehr, sehr schwer wiegen dürfte. Nun gut, reden wir nicht weiter vom Schlimmsten, hab' persönlich auch keine allzu großen Sorgen, dass dieser Fall eintreten wird.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.