BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: Monolog,ribery,_dreamer_,hammers,geronimo

Koliko vjerujete treneru Kovaču

1) Nikako, treba da ide
4
50%
2) Dobar je za ovaj klub
4
50%
 
Ukupno glasova: 8

Avatar
anton 1983
Postovi: 3422
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la anton 1983 » 07 nov 2011, 18:12

adnan24 je napisao/la: Zasto je to losije? Mozda jedino zato sto ce Bayern uzeti Reusa ali i da ne uzme pitanje je koliko cemo mi uopste zagristi za njega i da li ce neki europski velikan mozda pokazati interes...

Kada bi to bas islo tako da ako prodamo Gotzea Bayernu dobijamo automatski Reusa,onda ok ali u suprotnom ne vidim tu neku prednost za BvB.Gotze u Arsenalu je sigurno bolje nego Gotze u Bayernu. .
Sad su već klikeri proradili! :mrgreen:

naravno u tom je cijela kvaka. Ako BvB to može isposlovati to je to. Ne ide to sam tak, ali zato su tamo ljudi koji bi takve stvari trebali pretvoriti u djelu. Ne bum im valjda ja rekao kak da to rade, ja im to samo mogu natuknuti.

BvB mora znati da radi na način - PRODAJA IGRAČA. Jer još uvijek su takav klub, ali moraju pametno prodavati i na način da to učine u onom trenutku kada je to najpovoljnije za njih ili kada mogu dobiti najbolju cijenu za svoju vendetu a da na tržištu postoji igrač koji ga more nadomjestiti...

U nekim bajkama to bi išlo ovak - prodaja svih kojima istiće ugovor + Kuba + Gotze + Subotić. Za te igrače dobiti nekih 60 miljona eura što nije nemoguće i na kraju sezone dovesti reusa za 18, Schmiedebacha za 0kn, Wollenschieda za 5 i još jedno krilo tipa barnetta za 0kn ili se upustiti u avanturu i dovesti nekog tipa Krasić, Elia, Marin itd. za 10-15.

Nije to tako jednostavno, ali je ostvarivo ;)
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
HzBvB
Postovi: 1303
Pridružen/a: 15 okt 2010, 22:46
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la HzBvB » 07 nov 2011, 18:20

Omerbavarac je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la: Koji je zadnji igrač iz BvB otišao u Bayern.Možda prije 10 godina,ja ne pamtim nikog u novije vrijeme ;) Sjećam se samo Hummelsa trenutno najboljeg štopera Bundesice da je otišao u suprotnom pravcu 8-)
Nije nijedan, zato sto u posljednih 10 godina nije bilo igraca koji bi po kvaliteti odgovarao Bayernu. ;)

P.S. Frings je taj koji je iz BvB-a presao u Bayern, ali i to je bila losa procjena jer je ubrzo proslijedjen zelembacima.
Jooj Omere nebi da te vrijedjam al nemoj seljacke politike , imamo igrace za Arsenal i Real al nemamo za mocni BAYERN !

Hare_BvB
Postovi: 3604
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Hare_BvB » 07 nov 2011, 18:22

anton 1983 je napisao/la:Zašto ako je to lošije za BvB?
:mrgreen:

To ona teorija s Reusoom u jednacini. Manimo se tog fantaziranja, ko ti garantira da Reusa nece pokupiti neko od europskih velikana. Mnogo je tu parametara, da bi rijesenje bilo tako jednostavno. Najlosija opcija po BVB je prodaja Gotzea Bayi. Zasto davati potencijlanog superstara najvecem konkurentu??? Kao Bayo ce napraviti neke ustupke, wow poznati su po tome. :lol: Ako vec nece biti u Dortmundu, nek je sto dalje i od Munchena. Ovaj Dortmund ima osnove da u skorijoj buducnosti postane koliko-toliko konkurentan Bayi, te taj potez ne bi imao apsoluno nikkavog smisla.

Glede monopola, pa ljudi moji to je iskljucivo trzisna kategorija, a ne rezultatska. :roll:

No Bayo je sam dosao do takve pozicije, kao sto gero napisa (moram se malo lizati :lol: ). Uslovi su isti za sve u Njemackoj, nema povlastenih, to valjda svi znate. Bayo je zahvaljujuci sposobnim ljudima dosao tu gdje je trenutno. Ali, ne treba s rezervom uzimati i cinjenicu da imaju jako zaledje u vidu najbogatije pokrajine u Europi, sto nije bas slucaj s ostalim bundesligasima.

U poslijednjih 10 godina, tj. padom starog Dortmunda, taj monopol je dosegao vrhunac, a rezultat toga je nikakav po njemacki fudbal, ali nevjerovatn kavlitativni pad Seria u poslijdnje vrijeme je to malo kompenzirao. Bayo je "unistio" par obecavajucih generacija (Leverkusen, Bremen), a u Europi su bili samo puki prolaznik za to vrijeme. Zakljucak je, da bez jake konkurencije u BuLi (gledano finansijski, rezultatski, marketinski), Bayo nema sta traziti u Europi. Kad je liga imala dva giganta, unazad 15 godina, bundesligasi su bili sila u Europi, a danas to nije slucaj.
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
proFCB
Postovi: 2232
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la proFCB » 07 nov 2011, 18:31

anton 1983 je napisao/la:
adnan24 je napisao/la:
Zato bi' ja u slucaju Gotzea vise volio da on ode(kad dodje vrijeme) u Arsenal ili Manchester nego u Bayern(iako bi definitivno navijao za Bayern u duelu sa Unitedom).Jednostavno Bayern vidim kao nekog konkurenta u prvenstvu i ne vidim zasto bi prodavali najbolje igraca njima(ako je u pitanju ista cifra)...i mislim da ce tako i biti jer BvB i nije bas kao Bayer L. pa da jedva doceka da proda nekog u Bayern.
Zašto ako je to lošije za BvB?
Zato sto su napaceni...
I Barcelona daje 15 igraca em sto igraju u finalu em osvaju sve zivo i na klubskoj i reprezentativnoj razini , pa niko nije imao slucaj Daisler !!! Zato sto su ZDRAVA SREDINA !
Sad ste vec poceli i gluposti valjat...
Stern des Südens

Avatar
proFCB
Postovi: 2232
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la proFCB » 07 nov 2011, 18:37

HzBvB je napisao/la:
Omerbavarac je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la: Koji je zadnji igrač iz BvB otišao u Bayern.Možda prije 10 godina,ja ne pamtim nikog u novije vrijeme ;) Sjećam se samo Hummelsa trenutno najboljeg štopera Bundesice da je otišao u suprotnom pravcu 8-)
Nije nijedan, zato sto u posljednih 10 godina nije bilo igraca koji bi po kvaliteti odgovarao Bayernu. ;)

P.S. Frings je taj koji je iz BvB-a presao u Bayern, ali i to je bila losa procjena jer je ubrzo proslijedjen zelembacima.
Jooj Omere nebi da te vrijedjam al nemoj seljacke politike , imamo igrace za Arsenal i Real al nemamo za mocni BAYERN !
Brat bratu Rosicky nije igrac za Bayern-a. Necu s ovim reci da je Bayern ispred Arsenala ili nesto slicno,ali jednostavno nije kalibar.... koga ste josh vi prodali vani?
Metzeldera - koji je prije dosao nego sto je stigao na Santiago Bernabeu...
Stern des Südens

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1330
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Stefan Effenberg » 07 nov 2011, 18:40

Valencia je napisao/la:Ma finansije su sve. Vrhunski rezultat 'bez para' se moze racunati novim svjetskim cudom. A znamo da se cuda tesko ponavljaju. Tako su cuda Stutgart, Volfsburg i Verder kratko trajala. Nadam se da se to nece desiti sa Dortmundom. Nece samo ako nekako nabave velike pare :mrgreen: .

Junajted je godinama razvijao dobar sistem i ulagao u omladinski pogon,.. To se itekako isplatilo, al' sve bi to bilo uzalud da nisu imali jaku finansijsku podlogu. Sada imamo Totenhem koji ima ekstra potencijal u ekipi,.. Trebaju im velike pare da zadrze sve najbolje igrace, dovedu jos dva vrhunska i mogu se ravnopravno ukljuciti u borbu za titulu. Sve ce biti moguce ako se odupru finansijskom monopolu koji diktiraju Siti, Celsi, Junajted, pa i Liverpul i Arsenal. Razlika izmedju EPL i Bundeslige je ta sto se u EPL za prevlast skoro pa ravnopravno bori nekoliko firmi, a u Bundesligi imamo jedno pravog istinskog monopolistu :mrgreen: . E to onda nije zanimljivo :mrgreen: .

Prvo, pa onda tih svjetskih čuda ima više. Nema ih baš tako malo i nisu tako rijetka. Dakle, nije ovo baš realno što si napisao. Ali ja vjerujem da shvaćaš da si pogrešio. Neodlučan si i ne mogu te do kraja shvatiti: stvarno su finansije sve ili ipak i ovi "manji" klubovi iako nemaju financije mogu osvojiti naslov? Di je tu financijski monopol Bayerna?

Drugo, opet ista priča. Do malo prije monopol je značio da samo jedna ekipa dominira a sada monopol znači već 5 ekipa? Pa ne znači monopol da jedna VELIKA ekipa otima najbolje igrače najboljim klubovima i da nema KONKURENCIJE u toj ligi, po tvojoj tvrdnji ili onoj od @Magica?

Ovaj put ipak shvaćam: znaš da si pogrešio pa u igru moraš uvesti nekoliko drugih BOGATIH, FINANCIJSKI NEOVISNIH i VELIKIH klubova da bi dokazao svoju tvrdnju.

Treće, Dortmund ti je vrhunski primjer ekipe koja je sa malo para osvojila Bundesligu. I nisu im trebale velike pare. Zaboravio sam to spomenuti.

Avatar
Valencia
Postovi: 3137
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Valencia » 07 nov 2011, 19:01

Stefan Effenberg je napisao/la:
Valencia je napisao/la:Ne znam da je neko krivo Bajern za nesto. Samo se iznose cinjenice.
Shvaćaš ti mene dobro što ja želim reći samo se praviš pametan.

Ko je kriv najboljim njemačkim klubovima što prodaju Bayernu najbolje igrače? Bayern? :o

Svima miriše lova pa tako i tim klubovima zato pusti te priče i budi REALAN, ništa više ne očekujem.
Cuj pravim pametan :roll: ,..

Gdje sam napisao da je Bajern za nesto kriv!??

Na drugi komentar necu ni odgovarati, nista me nisi shvatio,.. Il' se lose izrazavam, il' me ti ne kontas. Nesto od to dvoje :mrgreen: .

Hare
To ona teorija s Reusoom u jednacini. Manimo se tog fantaziranja, ko ti garantira da Reusa nece pokupiti neko od europskih velikana. Mnogo je tu parametara, da bi rijesenje bilo tako jednostavno. Najlosija opcija po BVB je prodaja Gotzea Bayi. Zasto davati potencijlanog superstara najvecem konkurentu??? Kao Bayo ce napraviti neke ustupke, wow poznati su po tome. :lol: Ako vec nece biti u Dortmundu, nek je sto dalje i od Munchena. Ovaj Dortmund ima osnove da u skorijoj buducnosti postane koliko-toliko konkurentan Bayi, te taj potez ne bi imao apsoluno nikkavog smisla.

Glede monopola, pa ljudi moji to je iskljucivo trzisna kategorija, a ne rezultatska. :roll:

No Bayo je sam dosao do takve pozicije, kao sto gero napisa (moram se malo lizati :lol: ). Uslovi su isti za sve u Njemackoj, nema povlastenih, to valjda svi znate. Bayo je zahvaljujuci sposobnim ljudima dosao tu gdje je trenutno. Ali, ne treba s rezervom uzimati i cinjenicu da imaju jako zaledje u vidu najbogatije pokrajine u Europi, sto nije bas slucaj s ostalim bundesligasima.

U poslijednjih 10 godina, tj. padom starog Dortmunda, taj monopol je dosegao vrhunac, a rezultat toga je nikakav po njemacki fudbal, ali nevjerovatn kavlitativni pad Seria u poslijdnje vrijeme je to malo kompenzirao. Bayo je "unistio" par obecavajucih generacija (Leverkusen, Bremen), a u Europi su bili samo puki prolaznik za to vrijeme. Zakljucak je, da bez jake konkurencije u BuLi (gledano finansijski, rezultatski, marketinski), Bayo nema sta traziti u Europi. Kad je liga imala dva giganta, unazad 15 godina, bundesligasi su bili sila u Europi, a danas to nije slucaj.
Hare objasnio sa ovim komentarom. Nema se tu vise sta dodati. Potpis od a do ž.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11024
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la MaGiCa » 07 nov 2011, 19:28

Stefan Effenberg je napisao/la: Prvo, pogrešio si ovim postom. Do prije 2h je Bayern imao apsolutni monopol u Bundesligi, po tvojem mišljenju. Brzo si promjenio mišljenje jer si do maločas bio siguran da Bayern ima takvi financijski monopol da može osvojiti ligu svake godine jer NEMA konkurencije. Dakle, bilo bi lijepo da se odlučiš: ako Bayern ima takav monopol u ligi zašto onda ne osvaja svake godine ligu ili Bayern ipak nema monopol u ligi?

Rezultati na kraju sezone su ipak NAJBOLJE mjerilo/pokazatelji/činjenice.

Drugo, apsolutno si u krivu da Bayern može svake godine upucati ovoliku lovu na pojačanja. Razmisli još jednom koliko Bayern ima troškova samo u otplaćivanju stadiona.

Treće, Bayern posluje zdravo. Jedino me čudi kako ti to nisi uzeo u obzir. Dakle, Bayern neće svake godine davati milijune u pojačanja jer ne želi poslovati sa gubicima. Mislim da je sve jasno.
Vidi ovako: monopol se definise kao dominacija 1 faktora na nekom trzistu. Da li Bayern dominira trzistem BL :?: Naravno da dominira i to ce ti reci svaki iole realan covek. Da li mu neko tu moze nesto :?: Ne. Kada god je hteo, BM je ubio trziste u Nemackoj, npr. ovog leta ili onda kad su kupili Riberyja i Tonija i pun q igraca.

Dalje: zasto bi Bayern ulupavao svake godine brdo para, kad ga konkurencija ne prati :?: Pare se ulupavaju onda kada je potrebno vratiti primat. Dakle, nakon losijih sezona.

Na kraju: nevazno je kako Bayern posluje, jer monopol moze da bude produkt zdravog poslovanja (npr. monopol koji je imala Coca -cola dok se nije pojavio Pepsi na americkom trzistu je klasican primer jednog monopola koji je bio produkt dobrog poslovanja, a ne drzavne protekcije i sl.). Nema veze - opet je on monopol. Sustina je da je BM monopolista i ovako i onako. Po BL bi bilo mnogo bolje da nije, jer bi onda liga bila zanimljivija velikim igracima.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8029
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la geronimo » 07 nov 2011, 19:46

Ne bih želio da me pogrešno shvatite, niti da mislim da ova vaša diskusija nema smisla, ali, drugovi moji, prebacite je na temu BUNDESLIGE! Bar to nije teško. Jedan savjet, dovoljno je da jedan od vas citira drugog na odgovarajućem topicu i nema zime da ostanete neprimjećeni. :mrgreen: :lol:

Valjda sam bio dovoljno jasan. Ne želim da ovdje dođe neki navijač Dortmunda i da kaže..."šta me boli racku za Bayern i monopol u ligi".
Vom Jäger zum Gejagten

gruezi
Postovi: 3789
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la gruezi » 08 nov 2011, 00:24

drugi tim dortmunda igra dobro u regionaliga west...terence boyd 9 golova 2 asistencije 2o god , jonnas hoffman 19 god 6 golova 4 asistencije...

Avatar
bvb09_manijak
Postovi: 584
Pridružen/a: 12 dec 2010, 01:38
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la bvb09_manijak » 08 nov 2011, 00:52

Hajmo razligu s teme svi koji pisu ove nebuloze oko ovih monopola :D :lol: :mrgreen:
"Pobjeda pripada najupornijima." (NAPOLEON BONAPARTE)

mma_hz
Postovi: 11400
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la mma_hz » 08 nov 2011, 01:12

kad dortmund bude i vlasnistvu nekog seika :mrgreen: :mrgreen: i kad igraci iz bayerna budu zbog para(a zbog toga dolaze u bayern) prelazili u Dortmund vidjecemo sta ce bavarci imati tada reci na" monopol" hahahha
dok su oni ti s parama sve im je ok.. :roll: :roll:
FK SARAJEVO.

FROM THE RIVER TO THE SEA PALESTINE WILL BE FREE.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17932
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Omerbavarac » 08 nov 2011, 14:08

mma_hz je napisao/la:kad dortmund bude i vlasnistvu nekog seika :mrgreen: :mrgreen: i kad igraci iz bayerna budu zbog para(a zbog toga dolaze u bayern) prelazili u Dortmund vidjecemo sta ce bavarci imati tada reci na" monopol" hahahha
dok su oni ti s parama sve im je ok.. :roll: :roll:
U Njemackoj je nemoguce postati vecinski vlasnik jednog kluba, pogotovo to ne mogu neki milijarderi i tajkuni.
To ce ti potvrditi i Zorc i Watzke. ;)
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17932
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Omerbavarac » 08 nov 2011, 21:24

http://www.tz-online.de/sport/fussball/ ... n=autopost" onclick="window.open(this.href);return false;

Jel' se ovo Mariano predaje ili je pak zamazivanje ociju. :roll:
Rekao bih da je mali opasan igrac. :D
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
HzBvB
Postovi: 1303
Pridružen/a: 15 okt 2010, 22:46
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la HzBvB » 09 nov 2011, 16:53

Ljudi imal i kakve istine u tome da je Arsenal zainteresovan za Groskrojca :mrgreen: :mrgreen:
Ako ikakve sanse ima barem ona bila minimalna nek neko javi da OKRENEM JANJE !!!!!

mma_hz
Postovi: 11400
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la mma_hz » 09 nov 2011, 16:57

Omerbavarac je napisao/la:
mma_hz je napisao/la:kad dortmund bude i vlasnistvu nekog seika :mrgreen: :mrgreen: i kad igraci iz bayerna budu zbog para(a zbog toga dolaze u bayern) prelazili u Dortmund vidjecemo sta ce bavarci imati tada reci na" monopol" hahahha
dok su oni ti s parama sve im je ok.. :roll: :roll:
U Njemackoj je nemoguce postati vecinski vlasnik jednog kluba, pogotovo to ne mogu neki milijarderi i tajkuni.
To ce ti potvrditi i Zorc i Watzke. ;)
brate ,znam to ...vidis valjda smajlije ;) ;)
al govorim sta bi bilo ,kad bi bilo ehhehe 8-) 8-)
FK SARAJEVO.

FROM THE RIVER TO THE SEA PALESTINE WILL BE FREE.

Avatar
Damir_BvB
Postovi: 1524
Pridružen/a: 22 avg 2010, 00:36
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Damir_BvB » 09 nov 2011, 19:41

HzBvB je napisao/la:Ljudi imal i kakve istine u tome da je Arsenal zainteresovan za Groskrojca :mrgreen: :mrgreen:
Ako ikakve sanse ima barem ona bila minimalna nek neko javi da OKRENEM JANJE !!!!!

Ma kakva crna istina moj jarane nema od tog nista samo glasine i na tom ce i ostat. Nista od janjke do 1 maja jbg :)...
BvB Echte Liebe !!!

Avatar
HzBvB
Postovi: 1303
Pridružen/a: 15 okt 2010, 22:46
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la HzBvB » 10 nov 2011, 00:08

Damir_BvB je napisao/la:
HzBvB je napisao/la:Ljudi imal i kakve istine u tome da je Arsenal zainteresovan za Groskrojca :mrgreen: :mrgreen:
Ako ikakve sanse ima barem ona bila minimalna nek neko javi da OKRENEM JANJE !!!!!

Ma kakva crna istina moj jarane nema od tog nista samo glasine i na tom ce i ostat. Nista od janjke do 1 maja jbg :)...
Hehehe...al ako sad zabije Ciganima ,povlacim sve sto sam rekao protiv njega !!! Jel posteno ?

Avatar
Damir_BvB
Postovi: 1524
Pridružen/a: 22 avg 2010, 00:36
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Damir_BvB » 10 nov 2011, 09:13

@ Hz BvB

Posteno i nemoj kevina dirat svakoj ekipi treba jedan kevin, samo od njeg nista nemoj ocekivat pa ces vidjet kako ce ti postat drazi igrac :)
BvB Echte Liebe !!!

Avatar
Semir bvb
Postovi: 2847
Pridružen/a: 21 maj 2011, 22:02
Lokacija: Silver City
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Semir bvb » 13 nov 2011, 13:53

Sretan 27. rođendan Lucas :D

slika

slika-----slika-----slika-----slika-----slika
Und wenn du, das spiel gewinnst, ganz oben stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia Borussia bvb!
Und wenn du, das spiel verlierst, ganz unten stehst, dann stehen wir hier und singen Borussia, Borussia bvb!

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []