Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5245
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la FRANK RIBERY » 14 apr 2012, 00:48

Sunderland je napisao/la:Prvo nije Perisic nego Persic, a druga stvar Planinic i Ramljak jos nisu otpali i radi se. S tim da je blize ovaj prvi nasoj repci nego drugi.
Otišlo mi na onog pjevača.Postavio sam pitanje jer je logično da neko od Širokobriježana zna bolje situaciju oko ova dva igrača. I mali Barać je vrlo interesantan igrač.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 14 apr 2012, 02:43

Miljan je napisao/la:
Je*o te Perisic,nezna desni dvokorak,ti ga hvalis.A odbrana mu je jaca strana,kad god gledam siroki,vidim velica kako urla na njega zbog propusta u odbrani..Usput ima milion boljih,mladjih...Kad vec pricas o referencama,nisi valjda lud da mislis da je bolji tj korisniji igrac od milosevica,mace hodzica ili kapelana ...?! :lol: :lol: :lol:
Meni, kojem Persic nije subjektivno toliko drag igrac, je smijesno ovo procitati, kamoli nekome drugom.
...Život za Široki...

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pauleta » 14 apr 2012, 07:33

samo da više nevidim krampa bavčić koji je katastrofa. okosnica u svakom slučaju gordić, đedović, ikonić, teletović, kuzmić. mislim da i peršić zasluzuje biti u reprezentaciji. za naletilića baš i nema mjesta. ipak aco sastavlja jednu respektabilnu reprezentaciju. iz širokog planinić, ramljak i peršić.
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 14 apr 2012, 11:07

Pauleta je napisao/la:samo da više nevidim krampa bavčić koji je katastrofa. okosnica u svakom slučaju gordić, đedović, ikonić, teletović, kuzmić. mislim da i peršić zasluzuje biti u reprezentaciji. za naletilića baš i nema mjesta. ipak aco sastavlja jednu respektabilnu reprezentaciju. iz širokog planinić, ramljak i peršić.
sacekaj jeli to onaj bavcic koji u prosjeku u 5 razlicitih zemalja ima zbirno preko 10 koseva i 5 skokova u prosjeku sa ukupnim prosjekom suta preko 50%
stvarno je krampa
ili je neko subjektivan
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la SirAlexFerguson » 15 apr 2012, 13:17

Gdje ima taj spisak igrača, neka ga netko objavi?
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pauleta » 16 apr 2012, 07:24

nerminh74 je napisao/la:
Pauleta je napisao/la:samo da više nevidim krampa bavčić koji je katastrofa. okosnica u svakom slučaju gordić, đedović, ikonić, teletović, kuzmić. mislim da i peršić zasluzuje biti u reprezentaciji. za naletilića baš i nema mjesta. ipak aco sastavlja jednu respektabilnu reprezentaciju. iz širokog planinić, ramljak i peršić.
sacekaj jeli to onaj bavcic koji u prosjeku u 5 razlicitih zemalja ima zbirno preko 10 koseva i 5 skokova u prosjeku sa ukupnim prosjekom suta preko 50%
stvarno je krampa
ili je neko subjektivan
Stvarno jaka statistika. Ja sam ga gledao u svakom meču reprezentacije i, osim u zadnjoj utakmici protiv hrvatske, nikada ništa nije pokazao. uvijek katastrofa. to je moje mišljenje. nemam ništa protiv momka jer ga i neznam i neguram nikoga u reprezentaciju jer sam iz posavine a mi nemamo nekih košarkaša :D
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

fera
Postovi: 12871
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la fera » 16 apr 2012, 13:03

samo vi gledajte statistiku... bas ce te pomocu nje znati ko je kakav igrac :roll:
You are someone else I am still right here

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Pauleta » 16 apr 2012, 14:11

fera je napisao/la:samo vi gledajte statistiku... bas ce te pomocu nje znati ko je kakav igrac :roll:
Moj je odgovor ironija. Bavčić je prosječan košarkašić za mene
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 16 apr 2012, 19:09

Pauleta je napisao/la:
fera je napisao/la:samo vi gledajte statistiku... bas ce te pomocu nje znati ko je kakav igrac :roll:
Moj je odgovor ironija. Bavčić je prosječan košarkašić za mene
Stvarno je mrtvi prosjek čim je potpisao za tek drugu ekipu italije, Cantu,a nije za prvu
Ironija na stranu Bavcic je podcijenjen igrač kod nas i za to je najviše krivo ono njegovo velicanje njega kada je prvi put igrao ljetnu nba ligu i kada ga je konakovic kovao u zvijezde a u osnovi nije prvi igrač ekipe nego je izvrstan timski igrač koji doprinosi i u odbrani i u skoku i u napadu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la retro » 16 apr 2012, 20:02

Igrac koji u ekipi sa iole solidnim trenerom i barem malo izgradjenim sistemom ima svoje mjesto, druga stvar je sto ga trenerski diletanti kao sto su Sabe i Bajramovic treca cetvrtina nsiu znali nikako koristiti.

Bavke uvijek moze uhvatiti koji skok, odraditi posao pod kosem, pogoditi tricu i sigurno ce naci svoje mjesto u repki, koje i zasluzuje. ;)
Genius, outrageous, the best ever! RF!

Avatar
levat
Postovi: 620
Pridružen/a: 15 feb 2011, 06:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la levat » 17 apr 2012, 02:04

Bavke svakako nije Mirza. To i sam zna, ali da ne moze odigirati odredjenu minutazi, obaviti zadatak ,,,, Ne, nama je navaznije da ga vise ne gledamo. Ni njega ni Kenu, ni Jazvina, ni Princa, ni Felixa ... U stvari Felixa cemo ice da gledamo, ali onoga sto nastupa pod njemackom zastavom.

fera
Postovi: 12871
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la fera » 17 apr 2012, 10:22

nerminh74 je napisao/la:
Pauleta je napisao/la:
fera je napisao/la:samo vi gledajte statistiku... bas ce te pomocu nje znati ko je kakav igrac :roll:
Moj je odgovor ironija. Bavčić je prosječan košarkašić za mene
Stvarno je mrtvi prosjek čim je potpisao za tek drugu ekipu italije, Cantu,a nije za prvu
Ironija na stranu Bavcic je podcijenjen igrač kod nas i za to je najviše krivo ono njegovo velicanje njega kada je prvi put igrao ljetnu nba ligu i kada ga je konakovic kovao u zvijezde a u osnovi nije prvi igrač ekipe nego je izvrstan timski igrač koji doprinosi i u odbrani i u skoku i u napadu
to je to. bavke nikad nece biti i nije ni bio neka zvijezda ili nosilac igre u svojim timovima ali zato je jako zahvalan timski igrac. mogu njega ljudi ismijavati koliko hoce on je vec sada napravio nesto od karijere mada mislim da je ovo sada otprilike neki njegov maksimum
You are someone else I am still right here

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 18 apr 2012, 22:55

Stižu Kuzmić i Mitrović
Stižu Kuzmić i Mitrović
Dejan Maksimović - 12.04.2012 21:28

Aleksandar Petrović, selektor košarkaške reprezentacije BiH, i dalje se bavi diplomatijom i razgovorima sa potencijalnim reprezentativcima. U proteklih mjesec dana bh. tim je definitivno dobio dvojicu novih igrača, a to su Ognjen Kuzmić, centar španske Unikahe na posudbi u Rinkonu, i Nemanja Mitrović, bek šuter koji igra za američki univerzitet Portland.

Nemanja je sin nekadašnjeg proslavljenog igrača sarajevske Bosne Miroljuba Mitrovića i zajedno sa Kuzmićem pojaviće se 10. jula u Sarajevu na okupljanju reprezentacije BiH, i početi borbu za mjesto u timu koji će igrati kvalifikacije za "Eurobasket 2013".

Međutim, Petrović najavljuje da s ovom dvojicom igrača nije zaključen roster rekonstruisane bh. selekcije.

"Definitivno nismo zatvorili roster od 14 igrača koji će početi pripreme za kvalifikacije. Kuzmić je veliki potencijal. Možda u ovom trenutku nije igrač na kojeg ćemo se osloniti i na njemu graditi igru, ali biće među 14 i boriće se za mjesto u timu. Slično je i sa Mitrovićem, koji je bek šuter i konkurisaće za nasljednika Gorana Ikonića koji već ulazi u pozne igračke godine", priča Petrović i nastavlja:

"Aron Džekson nije mogao prihvatiti poziv jer se želi okušati u NBA ligi, a ljetni kampovi se poklapaju sa našim pripremama. Međutim, tu u kombinaciji imamo još tri-četiri plejmejkera, od kojih očekujemo odgovore ovih dana. Naravno, ne odričemo se ni Henrija Domerkanta. No, on je već prešao 30. godinu, a nama trebaju mlađi igrači kako bi reprezentacija izgledala drugačije. Ima tu još igrača s kojima smo razgovarali i koji su veoma blizu bh. dresa, ali o njihovim imenima ćemo kada sve bude gotovo. U narednih desetak dana očekujem odgovore svih igrača koji su mi interesantni, a nisu igrali niti za jednu reprezentaciju, i onda ću znati u kojem pravcu ćemo dalje ići", kaže Petrović.

Selektor je polovinom marta zajedno sa Harunom Mahmutovićem, generalnim sekretarom KS BiH, boravio u Španiji, gdje se sastao s novim kapitenom bh. tima Mirzom Teletovićem i novim reprezentativcem Nedžadom Sinanovićem.

"Ta posjeta je protekla fenomenalno. Istina, malo me brine što Sinanović ne igra puno u dresu Unikahe, ali s druge strane to je možda i dobro. Na pripreme će doći maksimalno motiviran kako bi dokazao da ima kvalitet. Sa Teletovićem smo, također, imali sjajan razgovor. Što je najvažnije osigurali smo se da i u slučaju da ode u NBA ligu ipak bude sa reprezentacijom. On će kao novi kapiten imati ulogu vođe tima. Znam da je bivši kapiten Kenan Bajramović odigrao veliki broj sjajnih utakmica za reprezentaciju i da je podmetao leđa gdje god je trebalo. Međutim, smatram da su kvalifikacije za 'Eurobasket 2013' pravi trenutak da napravimo rekonstrukciju tima koji bi u narednih četiri-pet godina mogao biti na okupu. Moja želja je da se zna okosnica od 10 igrača koji sada imaju 25 ili 26 godina", zaključio je Petrović.

Bh. selektor u ponedjeljak dolazi u Sarajevo, gdje će obaviti niz sastanaka. Jedan od njih biće i sa Nerminom Nikšićem, premijerom Federacije BiH.


Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Kuko » 19 apr 2012, 14:13

Ima li kakvih informacija o kojim to velikim iznenadjenjima Aco prica. Iz ove perspektive ja vidim samo Ramljaka i Planinica, a oni nisu bas neka velika iznenadjenja. Jos mi se Suton mota po glavi, najvise zbog price da ne zeli igrati za BiH, zbog nekog loseg iskustva ranije.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 19 apr 2012, 18:20

Kuko je napisao/la:Ima li kakvih informacija o kojim to velikim iznenadjenjima Aco prica. Iz ove perspektive ja vidim samo Ramljaka i Planinica, a oni nisu bas neka velika iznenadjenja. Jos mi se Suton mota po glavi, najvise zbog price da ne zeli igrati za BiH, zbog nekog loseg iskustva ranije.
mislim da je rijec o ratkovici i planinicu, a bojim se da ce ramljak kod repese koji ga zove u hrvatsku, a steta jer bi nam legao kao samar budali jer nemamo klasicno nisko krilo, a to ramljak izvrsno igra
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

felix123
Postovi: 1264
Pridružen/a: 26 dec 2010, 17:01
Lokacija: Ta plava skamenjena vječnost
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la felix123 » 19 apr 2012, 19:36

Kuko je napisao/la:Ima li kakvih informacija o kojim to velikim iznenadjenjima Aco prica. Iz ove perspektive ja vidim samo Ramljaka i Planinica, a oni nisu bas neka velika iznenadjenja. Jos mi se Suton mota po glavi, najvise zbog price da ne zeli igrati za BiH, zbog nekog loseg iskustva ranije.
Ramo je Cibonin igrac i on njega ce Repeša napravit igrača za bar Euroligu i za hrvatsku reprezentaciju ,za NBA je stvarno prerano govorit ,nadam se da je malo bistriji u glavi od Josipa Sesara pa da nece prokockat ako mu se stvori sansa za to
Planinica je samo Simon iz Radnickog bas nadigrao,i u top 5 je centara NLB lige ove godine ,Kasuna je pojeo da je ovaj u jednom legao na parket,BiH u ovom trenutku boljeg nema

Aco ce stvorit jednu ekipu koja ce moc pomrsit racune svakome,bit najugodnije iznenadenje sljedeceg EURA kao sto je Makedonija proslogodisnjeg bila

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 19 apr 2012, 20:54

i ja mislim da su to ratkovica i planinic..

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la neno#4 » 19 apr 2012, 22:38

Pa pisao sam vec za Ratkovicu da voli Srbiju vise nego ista.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la nerminh74 » 19 apr 2012, 22:52

neno#4 je napisao/la:Pa pisao sam vec za Ratkovicu da voli Srbiju vise nego ista.
jedno je voliti srbiju, a drugo je promovisati se na poslovnom planu
vidi vardu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.