KK Bosna

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Sud
Postovi: 164
Pridružen/a: 23 avg 2008, 15:20
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Sud » 25 okt 2008, 22:56

Kako vise mozete srati o pojacanjima da imamo pare imali bi i pojacanja kao partizan ili cibona. Pa pojacanja kao u danasnjoj utakmici su nas i odrzala na ovoj razlici hajric, djordjevic i barel su postigli najvise poena, a vjeciti posrani talenti zajedno nisu dali 10. Stvar nije vise u raspravi oko pojacanja i trenera, nego o cuvenoj frazi forsiramo mlade igrace. Pa pogledajte mlade igrace ostalih klubova pa cak i zagreba i nekih koji bi trebali biti u nasem rangu, a nasi jadnici samo prave licne greske i gube lopte. To su super talenti vec 2-3 sezone. Ako se forsiraju mladi sto nema djurasovica u igri mi 10 sekundi, sto se ne forsira majstoric, klinac, camdzic... sto ti mladi igraci nemaju sanse, nego ovi smetljari pasalic i zimic, pa i sehovic koji ce izgleda do 30- te godine smetati na terenu i vrhunac ce mu biti nekih 13 poena svaku petu utakmicu. Ovi se igraju ozbiljno sa imenom i ugledom kluba, a i posjeta u skenderiji govori svoje. Ikonic je gubio lopte ....

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Sapce » 25 okt 2008, 22:58

Compact je napisao/la:Đorđević vodi loptu kao da nosi pušku na lijevom ramenu, a desna noga mu u gipsu!!! U šta su gledali kada su birali pojačanja??? Talente trpimo i nerviramo se (iako Zimić može igrati neku retadiranu ulogu u Džems Bondovom filmu), i ako imalo odigraju dobro na kraju sezone pa pa kao Đedović. Nema se tu šta reći osim onoga već viđenog, a to je da nam je igrački kadar katastrofa. Abas nije kriv sekunde, jer isto kao da su mu dali Moskvić da sa njim učestvuje u trci za veliku nagradu Njemačke. Nije Zdovc budala, vidio u koja smo doba i u trk!!!
u pravu si. i ja takodje ne vidim neku veliku korist ako pustimo mlade igrace da se razvijaju na veliku stetu rezultata. cak i ako bude nesto od njih, odose vani. otstete koje bosna naplati su vjerovatno smijesne. mozda im treba davati prilike, ali oni trbaju da ih iskoriste, a ne godinama talenti, i na kraju nista.
pojacanja se zasad nisu pokazala. vidjecemo sta ce biti.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la amerosm » 25 okt 2008, 23:03

ja da sam na mjestu Nihada Imamovica, ako se nema para i nema sponzora pretvorio KK Bosnu u dionicko drustvo ako je to ikako moguce, treba se raspitati je li moguce da nas kupi neki ruski tajkun ili neki arapski, ap da ulaze pare u klub i da mi kupujemo kvalitet jer je ocito da nasi mladi igraci nemaju kvalitet, jer samo pogledajte Nikolu Pekovica, momak je isto godiste kao Zimic, a ovaj igra na najvisem nivou i nosi se sa najboljim igracima, dok Zimic jedva igra protiv igraca nekih provincijskih klubova
ako se sta ne promjeni mi cemo biti ekipa za nabijanje kos razlike
"My Favorite Ring is Always the Next One"

ndbosna
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 maj 2008, 00:03
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ndbosna » 25 okt 2008, 23:07

Jedna Podgorica koja ima stanovnika kao dva naselja u Sarajevu ima klub koji je za dvije klase bolji od Bosne. I to sve u drzavi koja nije nimalo vise razvijena od Bih. Igra nam je katastrofalna.

deniso
Postovi: 257
Pridružen/a: 04 okt 2008, 12:44
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la deniso » 25 okt 2008, 23:10

Zar se nešto novo može dodati.Bosna je definitivno uz Helios najozbiljniji kandidat za zadnje mjesto.Presmiješna ekipa bez glave i repa.Hajrić iz utakmice u utakmicu jedini pokazuje konstantu.Više nego očigledno da ljudi koji vode klub ne znaju šta rade.

Avatar
mahalac
Postovi: 415
Pridružen/a: 17 jul 2008, 22:14
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la mahalac » 25 okt 2008, 23:14

Ma u finacijama je sustina, ASI nije do ulaganja s obzirom na sve a vjerovatno nema dovoljno a bhtelecom jednostavno ima druge probleme tako da su tu samo reda radi.
Mislim da se ove sezone ide svjesno na zijan s "sto manjom kos razlikom". Po meni svi su svjesni svega a Zdovc je samo dao nagovjestaj toga.
Trebali su biti posteni jer su sve znali od pocetka i odustati od NLB-a, ovako ce napraviti samo kontraefekat u vec losem navijackom okruzenju, ali ovo je BiH ..pa da :cry:
It's not about the shoes, it's about what you do in them!

Compact
Postovi: 93
Pridružen/a: 25 okt 2008, 22:43
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Compact » 25 okt 2008, 23:15

Zimić će biti talenat još najmanje deset godina. Vidjećete...

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Melo15 » 25 okt 2008, 23:16

riba smrdi od GLAVE .Direktor treba da se zahvali i da ode i kao igrac je bio kapiten koji je dizao formu sa KLUPE ...
TRENER nigdje veze >nema autoriteta nad igracima ,vidjeli ste vristi na pleja BUDUCNOSTI ...
napraviti cistku od vrha pa do MUHE ...SVAKI MLADI NEK SE DOKAZUJE BORBOM.
I IKONIC JE DO SKORA SJEDIO NA KLUPI .DJEDOVIC JE DOBRO PLACEN PA JE NA POSUDBI ...
KOD NAS CENTRI NISU IGRALI LIGU 13 A MI SA NJIMA I MUHOM HOCEMO IZBORITI 2 MJESTA NLB LIGE...A PORED TOLIKIH GRESAKA TREBA DA HAJRIC I IKONIC IZBORE POBJEDU
NEMAMO PRAVE LJUDE DA NAPRAVE EKIPU OVA JE NIGDJE VEZE ...
NAMA JE JOVANOVIC BIO NA VRATIMA A MI TRAZIMO AMERA KOJI IGRA KOSARKU ZA TOPLI OBROK .
BUKVA JE KLOC A ABAZ TREBA PRVO DA VODI LIGU A1 hvala...
PODGORICA JE MANJA OD OPCINE NOVI GRAD I IM A EKSTRA EKIPU A KOD NAS SVE UVOZ ali skart .
sve u NOVI GRAD na posudbu i KALJENJE ...
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

Avatar
Denizmare
Postovi: 1091
Pridružen/a: 11 okt 2008, 23:12

Re: KK Bosna

Post Postao/la Denizmare » 25 okt 2008, 23:21

Pricati o parama u ovakvoj drzavi je smijesno,kakva cibona i partizan,mi nikad,ali nikad necemo imati para kao oni za skupa pojacanja.Slazem se da mladi ne igraju dobro ali dok se taj pekovic pravilno razvijao nasi su svi skupa odigrali jednu utakmicu u 2-3 sezone,sto nije do njih vec do struke,ako su procijenili da ne valjaju trebali su ih otjerati.Mudo bi prodali djedovica da mu nisu dali priliku da igra

Avatar
Alhemicar
Postovi: 160
Pridružen/a: 13 apr 2008, 21:36
Lokacija: Sarajevo Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Alhemicar » 25 okt 2008, 23:24

Samo sta cete pisati nakon sljedece 4 izgubljene utakmice?
-the LORD of the RINGS-

Avatar
mahalac
Postovi: 415
Pridružen/a: 17 jul 2008, 22:14
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la mahalac » 25 okt 2008, 23:25

Ama Zdovc je izgubio 10 godina svog zivota da napravi sto je napravio a bio je mrak trener te je imao Baileya i Lensa i jos kloceva ali nekoliko dobrih 10minutnih zamjena na klupi.

Eh sta sad imamo i protiv koga igramo...pametnom dosta,
kazem vam ja sve se uradilo s predumisljajem, prvi Zdovc skuzio pa se nogirao.

Koji bi to trener osvojio sampionsku titulu, imao vazeci ugovor, usao u NLB ...PA SE UHVATIO NOGE :!: ...cudno zar ne.
It's not about the shoes, it's about what you do in them!

Avatar
Denizmare
Postovi: 1091
Pridružen/a: 11 okt 2008, 23:12

Re: KK Bosna

Post Postao/la Denizmare » 25 okt 2008, 23:26

Melo15 je napisao/la:riba smrdi od GLAVE .Direktor treba da se zahvali i da ode i kao igrac je bio kapiten koji je dizao formu sa KLUPE ...
TRENER nigdje veze >nema autoriteta nad igracima ,vidjeli ste vristi na pleja BUDUCNOSTI ...
napraviti cistku od vrha pa do MUHE ...SVAKI MLADI NEK SE DOKAZUJE BORBOM.
I IKONIC JE DO SKORA SJEDIO NA KLUPI .DJEDOVIC JE DOBRO PLACEN PA JE NA POSUDBI ...
KOD NAS CENTRI NISU IGRALI LIGU 13 A MI SA NJIMA I MUHOM HOCEMO IZBORITI 2 MJESTA NLB LIGE...A PORED TOLIKIH GRESAKA TREBA DA HAJRIC I IKONIC IZBORE POBJEDU
NEMAMO PRAVE LJUDE DA NAPRAVE EKIPU OVA JE NIGDJE VEZE ...
NAMA JE JOVANOVIC BIO NA VRATIMA A MI TRAZIMO AMERA KOJI IGRA KOSARKU ZA TOPLI OBROK .
BUKVA JE KLOC A ABAZ TREBA PRVO DA VODI LIGU A1 hvala...
PODGORICA JE MANJA OD OPCINE NOVI GRAD I IM A EKSTRA EKIPU A KOD NAS SVE UVOZ ali skart .
sve u NOVI GRAD na posudbu i KALJENJE ...
u potpunosti se slazem

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Melo15 » 25 okt 2008, 23:37

ZAR VI MISLITE DA BUKVA MOZE NACI POJACANJA A ABAZ GURNE NA PARKET STO MU DOVEDU I TO TREBA USKLADITI DA FUNKCIONISE ? NEMOGUCE ...
DA ZDOVCU IZDAJE NAREDBE jedan bukva ili stranacki lider SDA DINO KONAKOVIC .
PA ONI SU NAVIJALI KAD JE JURE IGRAO ...
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

hordas_do_groba
Postovi: 28
Pridružen/a: 29 sep 2008, 22:20
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la hordas_do_groba » 26 okt 2008, 00:06

gledajuci ostale rezultate smijesi nam se zadnje mjesto pa sljedece sezone nebismo igrali nlb ligu iako osvojimo nase **** prvenstvo.
meni nista nije jasno zbog cega se mi borimo da udjemo u nlb ligu i na kraju kada uspijemo osvojimo nase idiotsko prvenstvo odemo u nlb ligu i tamo se brukamo na sva vrata.
nema smisla
Helios i krka su bolji od nas u ovom momentu,mi od zadra popili 50 koseva razlike helios 6,a krka pobijedi tog istog "jakog" HEMOFARMA u gostima 2 razlike. smijesno
da smo ikaku ekipu sklopili i da imamo imalo mozga imali bi 3 pobjede do sada.
-HZ-

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Kevin » 26 okt 2008, 02:04

mlogo ste jaki...

do kada ćete gledati u prazno? po hitno vam treba play,ali i centar.... krka dobi u gostima..ako nastavite ovako boriti ćete se sa Heliosom za zadnje mjesto...
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Oneal
Postovi: 36
Pridružen/a: 05 okt 2008, 15:23
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Oneal » 26 okt 2008, 03:44

ndbosna je napisao/la:Jedna Podgorica koja ima stanovnika kao dva naselja u Sarajevu ima klub koji je za dvije klase bolji od Bosne. I to sve u drzavi koja nije nimalo vise razvijena od Bih. Igra nam je katastrofalna.

ma sta nimalo vise razvijena,pa ta drzava uopste nije razvijena,jednom otidji i nikad vise se neces pozeljeti vratiti,vjeruj mi...u pravu si...a bosna ce se sa heliosom boriti za predposljednje mjesto,pa i da cudo se desi da ne budemo zadnji
Budi Bosna!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 26 okt 2008, 07:08

ne znam sto se toliko pljuje po ikonicu, suljagicu i zimicu, prvi vec drugu utakmicu igra po povrjedom, a radi druge dvojice sigurno nije izgubljena utakmica jos dobro igraju koliko su do sada igrali i oscilacije su normalne, zatim pljuje se po burell-u, a covjek drugi strelac, nama je rak rana pozicija pleja jer djordjevic je dobra za back up-a (tomovic je za njega majstor vodjena lopte, dok ovaj ima neuporedivo bolji sut), a pasalic za jos manje od toga (jesteli vidjeli sta mladji gordic radi pasalicu), o vucurovicu necu nista jos pisati jer je izgleda jos povredjen pa dobiva minutazu na kasikicu, a zatim meni jos jedan od krivaca je ivanovic, covjek doveden da bude prva 4 i da svojim iskustvom pomaze neiskusnim centrima, a on najvise stoji na liniji 6,25 i puca trojke koju jedva kada ubode, umjesto da radi isto kao hajric, tj. da bude pod kosem i da tu pravi probleme (kako je lakse burell ulazio na polaganje sa hajricem u igri) on bi meni bio zamjena hajricu, sehovic odigrao njegovu standarnu rolu dobre odbrane i pokojeg kosa

nama HITNO treba jedan dobra pley ( klase bredliya iz cedevite) i ova ekipa bi odmah daleko bolje profunkcionisala, nebi sada doslo do explozije, ali sigurno bi bili 20-30% bolji, sto je najgore to su svi ustanovili, ali ne cujem da se nesto ocajnicki trazi
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

deniso
Postovi: 257
Pridružen/a: 04 okt 2008, 12:44
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la deniso » 26 okt 2008, 08:39

Sa ovakvim igračkim kadrom sigurno nam se smiješi ispadanje iz NLB.Trebaće vremena da se pojačanje dovede jer se već mjesecima dogovaraju da li nam uopšte treba.Sada kada su recimo skontali da nam je neophodno pojačanje(iako mislim da jedan igrač nije dovoljan,u tom bi slučaju imali samo tri prava igrača:Ikonića,Hajrića i abd to novo pojačanje) potrebno je dosta vremena ljudima u "stručnom savjetu"da se odluče za "pravog."Već do tada mi ćemo imati male šanse da izborimo opstanak.

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la ars01 » 26 okt 2008, 10:14

Definitivno nam treba promjena vanjskih igrača i dovođenja trenera koji uigrati makar par kombinacija u napadu.
Tu gdje je naš vajni Abaz najviše kukao , a to je poz 5 centar je jako dobro pokrivena u obrani i skakački djelujemo odlično i gotovo svaku utakmicu smo ili bolji ili u egalu sa protivnicima, bilo bi i bolje da nam vanjski igrači, prije svih Burell i Ikonić ne puštaju svoje igrače Gordića,Bojovića i Micova da k'o od šale ulaze pod koš i daju koševe ili asistiraju Mišanoviću i Marašu,na taj način su Zima i Suljagić sakupili 6 ličnih grešaka, a Burell i Ikonić po jednu u cijeloj tekmi. Poz 4 je također odlična sa Hajrićem i Ivanovićem, stim što doista treba Ivanoviću reći da se ne ispucava za tricu.
Pod hitno otjerati Vučurovića,Burella i Đorđevića jer to nisu POJAČANJA, i dovesti makar igrača kvalitete Tejlora koji je završio u Igokei, a izmislio je košarku za Burella koji igra jako slabu obranu, a u napadu sve sve svodi na ulaz pod koš.
Ikonić , što reći za igrača koji ima taj šut, ali ga i previše forsira i koji gubi doista puno lopti prilikom vođenja lopte i pokušaja dodavanja lopti suigraču.
Sreća da je zatvorena stranica KK Bosne o najboljem igraču u KK Bosni, u kojoj je prošle godine bio najbolji Ikonić i Panić, prije Lancea i BB, po izboru "publike" ,jer bi se znao plasman:Ikonić,Đorđević, Vučurović,Ivanović, pa tek onda Hajrić i drugi... ;) , zahvaljujući melu i sličnim fanovima sa istoka... 8-)

malitraktor
Postovi: 128
Pridružen/a: 07 jul 2008, 16:44
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la malitraktor » 26 okt 2008, 11:19

A DA POKUSAMO SA ARSOM KAO TRENEROM? Covjek je strucnjak, predvidja kao vidovita Dzemila...

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.