RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: mozak,Kulesza

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 04 jul 2012, 20:39

Sve ima prednosti i mane pa tako i klub koji se oslanja na svoje igrace.
Pozitivna strana oslanjanja na svoj omladinski pogon je to sto Velez igra utakmicu sa 50% budzeta koje potrosi Zeljo. Naravno, Zeljinih 5 minuta je sada. Ali sta sutra? Zeljo ima jedan od najvecih dugova u PLBiH. Kad tad ce se te pare morat vratit nazad a oni trose dramu para na igrace u odnosu na Velez a posjeta im je i sad 'onako'. Znaci ovo nemoze uvijek vako biti.

Dok Velez sa mladjim, lokalnim i puno jeftinijim igracima svoje dugove relativno brzo svodi na nulu.

I sta onda kad Velez dug otplati za par godina a Zeljo svoj (koji je 10x veci od Velezovog) tek pocne vracat?

Sve ima prednosti i mane. Ali kad Velez bude na nuli i kad svaka marka bude isla na stednu knjizicu umjesto u kasu FSBiHa tad ce vas vecina hvalit nekog novog trenera za uspjehe Veleza sa fudbalskim kadrom koji ce kostat 3x vise ko ovaj danas.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 04 jul 2012, 20:46

kajl je napisao/la:
opet ti po svom. nakon jednog puta, pretpostavio si da ću stalno stavljati da se slažem. ne kontam, zasmetalo ti što sam napisao da se slažem... drugo, nisam rekao da nisi u pravu da na forumu treba biti rasprave, a ne samo slaganja. to ćeš vidjeti ako ponovo pročitaš moj post. al nebitno, pusti to sad.
Ja se i ti ne razumijemo, i ovo je posljednji put da te citiram, šta god da idući put napišeš, nema veze, živio
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 04 jul 2012, 21:05

MostaracVelezovac je napisao/la:Sve ima prednosti i mane pa tako i klub koji se oslanja na svoje igrace.
Pozitivna strana oslanjanja na svoj omladinski pogon je to sto Velez igra utakmicu sa 50% budzeta koje potrosi Zeljo. Naravno, Zeljinih 5 minuta je sada. Ali sta sutra? Zeljo ima jedan od najvecih dugova u PLBiH. Kad tad ce se te pare morat vratit nazad a oni trose dramu para na igrace u odnosu na Velez a posjeta im je i sad 'onako'. Znaci ovo nemoze uvijek vako biti.

Dok Velez sa mladjim, lokalnim i puno jeftinijim igracima svoje dugove relativno brzo svodi na nulu.

I sta onda kad Velez dug otplati za par godina a Zeljo svoj (koji je 10x veci od Velezovog) tek pocne vracat?

Sve ima prednosti i mane. Ali kad Velez bude na nuli i kad svaka marka bude isla na stednu knjizicu umjesto u kasu FSBiHa tad ce vas vecina hvalit nekog novog trenera za uspjehe Veleza sa fudbalskim kadrom koji ce kostat 3x vise ko ovaj danas.

željo je imao najbolju startnu poziciju i postali su trgovci. pokupe sve što valja u državi, pa prodaju. a upravo tom prodajom samo i mogu opstati. moraju svake godine otići barem 2 igrača da bi se dugovi vraćali. plus džeko treba redovno praviti transfere da im miliončići pristižu. kad se jednom okliznu, dugovi se nagomilaju, a niko ne ode za solidnu cifru, e onda će se možda biti već kasno okretati vlastitoj školi. iako sumnajm da je osim toliko nepažljiv pa da na to nije mislio.

nama s druge strane i ne preostaje mnogo izbora. nemamo podršku grada, nemamo novac, ali imamo ime, navijače i mostarsku djecu, a to nije malo. samo treba neko sve ove elemente povezati u samoodrživi sistem koji će dugoročno donositi novac, dobre rezultate i radost navijačima. a to nije nimalo lako, dugotrajan je proces i težak put popločan zlim namjerama i, priznajem, ponekad opravdanim sumnjama. ne tvrdim ja da je to baš ova uprava niti ovi igrači koji će iznjeti taj teret, ali mi se za sada čine najbližim ovom putu. dio istine ćemo valjda saznati ove sezone. a i ovaj hepok mi je nekako dobar znak ;)

Crvenarmija
Postovi: 350
Pridružen/a: 28 jun 2012, 15:33
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Crvenarmija » 04 jul 2012, 22:52

ljudi sacekajte prvu utakmicu pa onda tek donosite zaključke kakva su nasa djeca i imaju li potencijala,nemojte trčati pred rudu :D ,vidim da su kajta,škalja,kodro potpisali jednogodišnje ugovore a ovaj ćurić dvogodišnji.otici cu na bjelašnicu ako mognem da pogledam utakmicu protiv slavije 8-) .ovi dresovi drama izgledaju.
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA

pokusni_kunic
Postovi: 117
Pridružen/a: 08 mar 2008, 11:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la pokusni_kunic » 04 jul 2012, 23:11

Prije svega, nisam ja mislio nista ruzno sa svojim postom, a u meni navijaca kad do sada nisu izgubili nece ni od sada. Ja se iskreno nadam da ce nasa djeca eksplodirati i biti u vrhu, samo ja mislim da je dokazana cinjenica da bi 60% te generacije narednu sezonu igralo u Borcu, Zelji i Sarajevu. A to nije stvaranje ekipe za buducnost, nego stvaranje igraca za druge. Filijala. Zato se mi ne mozemo porediti sa Barcelonom ili Ajaxom. Uostalom, Ajaxov uticaj na holandski fudbal je drasticno oslabio ekspanzijom prvo PSV-a kao kluba koji je napravio rezultate parama, a u zadnje vrijeme i AZ i Twentea, koji su poceli dovoditi igrace i trenere... I da, Ajax ima 14 stranaca, znaci nisu bas sve djeca iz kvarta.

Nismo moderan fudbal? Pa pogledajte ko vlada nasim fudbalom zadnjih godina, kako nismo? Siroki, Zeljo, Borac, Sarajevo, Modrica, Orasje, Zepce, Celik, ko je od ovih sa svojom djecom dosao do Evrope?

Mi nazalost decenijama nismo vidjeli Evropu, decenijama nismo osvojili nista, a decenijama nismo materijalizovali nekog naseg talenta. Na kome smo zadnjem zaradili 20.000 eura, a kamoli neku cifru? Mehi Kodri? Godinama se vrtimo u istom limbu, sa domacim vjecnim talentima i promasenim a skupim pojacanjima. Da ne kazem da smo neke domace igrace brutalno skupo placali.

Hocu reci, u modernom fudbalu se igraci djele na lose i dobre, a ne na domace, strance, stare, mlade,... Ja mrzim moderni fudbal, da se razumijemo, volio bi da je ko prije trideset godina, ali bojim se da nije.

I da, naravno, postujem vase misljenje, drago mi je da je normalna rasprava...

Rodeni
Postovi: 375
Pridružen/a: 09 avg 2010, 06:13
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Rodeni » 05 jul 2012, 01:32

Jeli Demic potpiso ugovor ????????????????? dovode Mace i Cure a Demica niko ne spominje sta ima sa njim jeli ima ugovor ili sta ???????

VELEZDOGROBA
Postovi: 840
Pridružen/a: 26 jan 2011, 08:53
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la VELEZDOGROBA » 05 jul 2012, 08:40

demić je u klubu a nema ugovor
momku je dozvoljeno da radi sta hoce znaci sad da mu ispadne nesto odleti on kao ptica slobodna a nama ni feninga

VELEZDOGROBA
Postovi: 840
Pridružen/a: 26 jan 2011, 08:53
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la VELEZDOGROBA » 05 jul 2012, 11:15

ISPRAVKA S MOJE STRANE
TEK SAD SAZNAO

Riad Demić (23) produžio je danas ugovor sa Veležom. Jedan od nositelja igre „Rođenih“ i nekadašnji mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine potpisao je ugovor do juna 2014. godine. Stručni štab „Rođenih“, nakon što je Demić parafirao vjernost Veležu i za naredni period, ima na raspolaganju okosnicu ekipe iz prošle sezone, a konkurenciju je još pojačalo nekoliko mladih i talentovanih fudbalera.

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 05 jul 2012, 14:35

yhebo ti takvo Velezovo dijete kad mu treba i nogu i ruku zavrcat pola godine da potpise s Velezom na 2 godine...
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

nem73
Postovi: 824
Pridružen/a: 08 maj 2009, 23:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la nem73 » 05 jul 2012, 22:09

pa samo kukaš, dan te nije više.:P

riki miki znaći neće u slobodu a? :D

libo nas taki, puni smo anonimaca/mlađarije - hrabro hrabro od strane struke!
ROĐENI BRATO

(VEDRAN PULJIC 1985-2009)

Ipswich Town F.C.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 05 jul 2012, 22:11

Odoše naši na Bjelašnicu, evo sada pročitah, a sve se nema :lol:
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

nem73
Postovi: 824
Pridružen/a: 08 maj 2009, 23:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la nem73 » 05 jul 2012, 22:13

u sred ljeta na smučanje batke, nije šale. :D
ROĐENI BRATO

(VEDRAN PULJIC 1985-2009)

Ipswich Town F.C.

puza
Postovi: 235
Pridružen/a: 01 maj 2012, 12:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la puza » 06 jul 2012, 09:30

nem73 je napisao/la:u sred ljeta na smučanje batke, nije šale. :D
Igrački kadar je zalužio da ode na pripreme, pitam se ide li uprava na pripreme?

vm22
Postovi: 3301
Pridružen/a: 01 maj 2011, 11:39
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la vm22 » 06 jul 2012, 15:07

Nek su otisli sa ovih 40 stepeni bar da normalno treniraju

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7544
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Maestro^^ » 06 jul 2012, 20:29

Organizator Memorijalnog turnira „Hašim Spahić“, koji se igra u čast legendarnog komadanta 16. divizije A RBiH, odredio je i parove polufinala. Tako će se u nedelju (15.07) u 16.45 sastati domaćin Ilijaš, član Druge lige „Centar“ i federalni prvoligaš Rudar iz Kaknja. U 18.45 igraju Velež i novi član Prve lige FBiH Bosna iz Visokog, koja je u protekloj sezoni dominatno osvojila prvo mjesto u Drugoj ligi „Centar“.

Sutradan u 17.00 sati igra se utakmica za treće mjesto, dok je dva sata kasnije na rasporedu finalna utakmica. Utakmice se igraju na Gradskom stadionu u Ilijašu.
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 06 jul 2012, 20:40

Velez ode na pripreme u Austriji

http://www.fkvelez.ba/index.php?option= ... 43&lang=en" onclick="window.open(this.href);return false;

Uprava napolje!!! :lol:
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

nem73
Postovi: 824
Pridružen/a: 08 maj 2009, 23:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la nem73 » 07 jul 2012, 10:46

ovo nam naš rezervni sredio sve? :mrgreen:
ROĐENI BRATO

(VEDRAN PULJIC 1985-2009)

Ipswich Town F.C.

ANTIFA !
Postovi: 6663
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ANTIFA ! » 07 jul 2012, 11:23

MostaracVelezovac je napisao/la:Velez ode na pripreme u Austriji

http://www.fkvelez.ba/index.php?option= ... 43&lang=en" onclick="window.open(this.href);return false;

Uprava napolje!!! :lol:
Sve se nema 8-)
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
NeToBoLa
Postovi: 1718
Pridružen/a: 08 mar 2011, 02:36
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeToBoLa » 07 jul 2012, 15:28

Valjda će se i dijaspora malo aktivirati i pojaviti na ovim prijateljskim utakmicama da se igračima pokaže da nas ima svugdje, da smo i dalje institucija za sve.
Who dares, wins !

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 07 jul 2012, 17:05

NeToBoLa je napisao/la:Valjda će se i dijaspora malo aktivirati i pojaviti na ovim prijateljskim utakmicama da se igračima pokaže da nas ima svugdje, da smo i dalje institucija za sve.
A zasto ce ti to "i dalje"?
Do rata Velez je bio najvise rangiran BH klub na UEFA listi ikada. Bili smo 53ci kad je Manchester United bio 100 i neki.

Poslije rata se borili sa nacionalistima i na lijevoj i na desnoj strani grada da klub odrzimo i prezivimo usprkos granatama od strane cetnika, konc logoru na nasem stadionu i kradji stadiona odradjenoj od ustasa i politickoj izdaji i nozu u ledja za taj isti stadion od strane balija.

I evo opet nakon prezivljavanja nemoguceg, u zadnjih 12 mjeseci, odigrali smo vise medjunarodnih utakmica sa renomiranim stranim klubovima nego i jedan BH klub. I opet cemo to ponovit sad u Austriji.

Prvi smo koji su kupili bus Velezu. Najvise fundraising ( crvenih veceri) odradili da pobjedimo i nacionaliste i nase protivnike na terenu.


Jelto nismo institucija?
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.