Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
DANTES
Postovi: 17569
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la DANTES » 08 sep 2012, 10:48

Claus je napisao/la:Vika dobiva sve trilere na turniru, vidjet ćemo šta će kad je strefi uragan zvani Serena Williams.
Bič Božiji će je kazniti za sve njene grijehe i stenanje....
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Claus
Postovi: 6402
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Claus » 08 sep 2012, 11:13

Monolog je napisao/la::lol:
Jah. Kao što niko ne gleda košarku nakon penzionisanja Jordana, fudbal poslije Maradone...
Hoće reći vjerovatno da će trebati vremena poslije tog/tih neizbježnih trenutaka da se teniska javnost oporavi od šoka gubitka 2 najveće zvijezde i osoba koje su u 2000+ popularizovali tenis do neslućenih granica. Naravno, ne kažem da ni Laver i Perry, McEnroe i Borg, Sampras i Agassi nisu isto činili, no dakako da i Federer & Nadal imaju veliki udio u stvaranju sporta rang uz rang s recimo fudbalom, košarkom (dobro, da ne pretjeram, ipak ovaj dvojac drži primat, ali svakako da tenis ne posustaje i ne stagnira, nego se vrijedno penje prema gore).

Btw, Sada još malo u turniru... :mrgreen:

Allaha mi, znao sam da će Berdych smoći snage i dobiti Rogera. Ne, ako me pitate jesam li uplatio dvicu na kladari, moram vam reći da je odgovor odričan. :mrgreen: Ipak, ne valja (hmm, "ne valja", prije da nije preporučljivo s finasijske/materijalne strane :D ) se kladiti protiv (ali nerijetko i za) svog omiljenog sportaša u bilo kojem sportu. No, kako je Čeh uvijek bio neugodan po Rogera, a isti je imao dan više da se odmori jer mu je Fish predao meč (eh, Ribice, Ribice... svašta će ti se RF nagovoriti :lol: ). Međutim, to mu nije pomoglo jer je izašao iz paklenog ritma (a Tomaš ne), te je stoga bio pometen s terena. Pokušao je Fedex načiniti come back, al' nije išlo. :(

Također, Tipsarević i Đoković su odigrali nevjerovatne mečeve, nevjerovatne! Ferrer i Janko su odigrali klasik, nevjerovatne poteze, egzibicije i jednog i drugog, ali ipak je na kraju iskustvo prevagnulo, iako je Srbijanac bio blizu podviga i izbacivanja Španjolca.

Novak je pokazao svu silu protiv Del Potra. Dokazao je kvalitet i pokazao da mu je ovo jedan od najboljih turnira u karijeri, a ovaj meč protiv Delpa jedan od najbolje odigranih. Jednostavno, ne bih volio da sam bio u Argentinčevoj koži, jer ga je Nole prosto izluđivao nevjerovatnim udarcima, dobivao i poene koji su skoro sigurno bili u Juanovom džepu i na kraju prelomio susret u svoju korist. Ne vidim ko bi ga mogao zaustaviti do kraja turnira, jedino neće osvojiti 6 GS doživi li neki black-out i to u dobrom dijelu finala, gdje će najvjerovatnije ukrstiti koplja s Murrayem, kojem je izgleda još jedno finale (ne i trofej) na pomolu. :mrgreen:

Avatar
legenda reala
Postovi: 32098
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la legenda reala » 08 sep 2012, 12:33

Porediš neuporedivo, al nebitno :P
Vidjećeš kad nestane njih dvojice, koliko će tenis izgubiti :roll: i koliko će biti zanimljiv raznim sponzorima :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
DANTES
Postovi: 17569
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la DANTES » 08 sep 2012, 12:58

Imam osjećaj da bi Berdić mogao tuknuti metiljavog Škota.... @ legendo to su pričali i kad su igrali Agasi i Sampras, pa pa su već projektovali Rodika, Hjuita, Fedexa i Safina da popune vakum, tako će se opet stvoriti zvijezde kao i uvijek...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

formance
Postovi: 2066
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la formance » 08 sep 2012, 16:27

Vala Legenda i nije puno pogriješio. :mrgreen: Teško je ovo vrijeme upoređivati sa 70-tim, 80-tim i 90-tim.
70-tih smo imali Connorsa, Borga, Nastasea, Asha, Newcombea, Tannera, ali i mlađu generaciju igrača koja je nadolazila kao bujica u liku McEnroa, Wilandera, Lendla, Edberga i Beckera koji su početkom 80-tih zamijenili prethodno nabrojane zvijezde. 80-te su zatim dale najveći broj extra kvalitetnih igrača i najteže i uslove u historiji tenisa (razlika među podlogama, konkurencija, veliki broj mladih igrača itd) pa smo pored strašne petorke JohyMac, Lendl, Mats, Edberg i Becker imali i Luia, Karena, Casha, Noaha, Mecira itd. Sve ove igrače su zamijenili novi mlađi momci poput Samprasa, Agassija, Couriera, Changa, Raftera, Ivaniševića, Sticha, Piolinea, Corretje, Krajičeka, Kuertena jednim dijelom i Riosa itd, poslije kojih dolaze novi mlađi igrači poput Hewitta, talentovanog i budalastog Safina, Haasa, Roddicka, Blakea, Nalbandiana itd. Dakle, svako vrijeme je imalo koliko toliko adekvatnu zamjenu, naročito kada govorimo o periodu sa 70-tih na 80-e, ili sa 80-tih na 90-te, pa čak i krajem 90-tih i početkom 00-ih, bez obzira na rascjep na touru, jer broj mladih igrača je bio zaista velik.

Smjena generacija koju je donijela generacija 86 i 87 je bila dobra, odlična za tenis, međutim, nije dobro što sada nemamo mladih igrača koji će pucati na sam vrh. Talentovani Tomik ima kretanje kao moj rahmetli dedo, Gofan nema visinu, Miloš ima visinu, ali ga hebe kretanje, Ryana ubija temperament, Dimitrova kompleks niže vrijednosti, a Gulbisa lova. Na koga će se od ovih momaka tenis moći osloniti u budućnosti i koliko će pasti popularnost ovog sporta nakon odlaska prve trojke, ja sam ovdje upozoravao stalno. A za sve su to krive glavešine iz ATP-a homogenizacijom podloga i svemu što ide uz to, te upornim forsiranjem TOP igrača, koji su marketinški najprivlačniji i najpodobniji za sponzore i lovu. Sve je krenulo od 2001 i promjene broja nosioca sa 16 na 32, kasnije se sve nadovezivalo na to. Zato će Federer redovno igrati završnice turnira sve dok bude mogao hodati, a mi ćemo se nadati da će se nekad pojaviti novi Beker, Edberg ili Wilander koji će izdominirati konkurenciju sa svojih 18, 19 ili 20 godina.

Tenis će se pratiti i dalje, opstajali su svi sportovi, pa tako će i ovaj, ali nije sve samo u opstajanju, već i u onome što čini ovaj sport takvim kakav jeste. Odavno je on izgubio suštinu koja ga je krasila i obilježavala, odavno. Ako ništa, dobro je što nakon eventualnog odlaska prve četvorke nećemo gledati ista lica u završnicama turnira i čitav turnir podrediti tome, to je ono što raduje. :mrgreen:
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
likma23
Postovi: 1634
Pridružen/a: 10 avg 2011, 11:07
Lokacija: Samo gdje se ne radi
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la likma23 » 08 sep 2012, 17:08

Ko prenosi US Open, osim eurosporta? :D
Roger Federer the best!!!

Damir Dzumhur!!!!

formance
Postovi: 2066
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la formance » 08 sep 2012, 17:12

U New Yorku kiša lije ko iz kabla. Prognoze nisu nimalo optimistične. Ako aludiraš zašto nema tenisa na ES-u, onda je to razlog. :mrgreen:
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
elninho_resTO
Postovi: 1240
Pridružen/a: 19 apr 2010, 20:16
Lokacija: sarajevo,BIH
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la elninho_resTO » 08 sep 2012, 17:13

likma23 je napisao/la:Ko prenosi US Open, osim eurosporta? :D
od ovih iz regiona cini mi se samo Prva il kako vec :D
Berdih Ferer finale , ajmo Davide :)
"DON'T HATE THE PLAYER, HATE THE GAME"
"BEEN THERE WON THAT"

Walk on, walk ooon with hope in your heart and you'll never walk alone, YOU'LL NEVER WALK ALONE

Avatar
likma23
Postovi: 1634
Pridružen/a: 10 avg 2011, 11:07
Lokacija: Samo gdje se ne radi
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la likma23 » 08 sep 2012, 17:20

Da je i poce mec, ne bi jos prenosili, zbog biciklizma :x , oni tek prenose od 17:45 h tako bar pise....

Kisa upropasti sve, valjda ce stati ubrzo :D

Nije itno je li iz regiona, prenosili jos neko sm ES? :D
Roger Federer the best!!!

Damir Dzumhur!!!!

formance
Postovi: 2066
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la formance » 08 sep 2012, 17:55

The rain is gone and the #usopen grounds are alive.
slika
They are drying the courts at the US Open and play should start at 12:15PM EST.
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
VolimLiverpool
Postovi: 2852
Pridružen/a: 23 avg 2010, 23:57
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la VolimLiverpool » 08 sep 2012, 22:29

Super meč,šteta što ne ode u peti set. :cry:
You'll never walk alone.

Avatar
likma23
Postovi: 1634
Pridružen/a: 10 avg 2011, 11:07
Lokacija: Samo gdje se ne radi
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la likma23 » 08 sep 2012, 23:19

Steta sto su prekinulimec izmedju Ferrera i Djokovica... :cry: :cry: :cry:

Spanac vodi 5-2 i servira za set
Roger Federer the best!!!

Damir Dzumhur!!!!

Avatar
VolimLiverpool
Postovi: 2852
Pridružen/a: 23 avg 2010, 23:57
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la VolimLiverpool » 08 sep 2012, 23:21

Al' što prekidoše,nema kiše. :mrgreen:
You'll never walk alone.

Avatar
DejaNMG
Postovi: 1605
Pridružen/a: 21 mar 2012, 23:09
Lokacija: Mrkonjic Grad
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la DejaNMG » 08 sep 2012, 23:21

Kad se sad igra zensko finale?
Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name. KTBFFH <333

<333 CFC & NYK & CZBG <333

Velibor Dunjic 1985-2014

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9201
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Edin TM87 » 08 sep 2012, 23:24

Zato sto Djokovic gubi :mrgreen: Salim se, tornado ce za 15-tak minuta, pa zato...

Sta neko rece, nece Ferrer uzet 11 gemova ukupno :lol: :lol: :lol: Oj nemoj vise molim te, Spanac strasno us'o u mec, iako ce sad malo ispast iz ritma, ne vidim nacin kako da ne uzme 1 od naredna 3 gema, od tog 2 na njegov servis, vidjet cemo sta ce biti u 2. setu...
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
likma23
Postovi: 1634
Pridružen/a: 10 avg 2011, 11:07
Lokacija: Samo gdje se ne radi
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la likma23 » 08 sep 2012, 23:24

Kao sprema se neka oluja. Mogli su dopustit da se set zavrsi, pa onda prekinuti.... :twisted: :twisted:

Ja kazem vidjet ce te ko je Ferrer, ali meni niko ne vjeruje :mrgreen:
Roger Federer the best!!!

Damir Dzumhur!!!!

formance
Postovi: 2066
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la formance » 08 sep 2012, 23:28

Da je David taj koji gubi, ne bi prekinuli meč makar tornado, uragan i cunami zajedno udarili u kompleks.
Ona dvojica 4h kopali po ovakvom vremenu, Davidu ništa ne smeta, prilagodio se čovjek, jedino se Novak žali. Kojom logikom?! Prilagodba je očito strana riječ za njih, navikli samo da udaraju po loptici. :roll:
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
DANTES
Postovi: 17569
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la DANTES » 08 sep 2012, 23:29

Evakuišu čitav kompleks, jer oluja je strašna i već je u Kvinsu.... Mislim da je ovo prvi put u istoriji... Serena nije jedina oluja izgleda ove godine....@formance informiši se malo....
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
likma23
Postovi: 1634
Pridružen/a: 10 avg 2011, 11:07
Lokacija: Samo gdje se ne radi
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la likma23 » 08 sep 2012, 23:32

Ne ide u korist organizatora, da finale bude Ferrer - Murray, gdje ce Nole izgubit od Ferrera... Mogli oni igrati 4h i ovi sad 7 gameova i ne mogu sad da zavrse set :lol: , pa zna li su da ce tornado biti, sto onda uopste mec pocinjao!? :twisted:
Roger Federer the best!!!

Damir Dzumhur!!!!

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9201
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Edin TM87 » 08 sep 2012, 23:33

formance je napisao/la:Da je David taj koji gubi, ne bi prekinuli meč makar tornado, uragan i cunami zajedno udarili u kompleks.
Ona dvojica 4h kopali po ovakvom vremenu, Davidu ništa ne smeta, prilagodio se čovjek, jedino se Novak žali. Kojom logikom?! Prilagodba je očito strana riječ za njih, navikli samo da udaraju po loptici. :roll:
Nema veze, uzet ce David set, nece smetati pauza, ionako se Djokovic ni na sta ne moze prilagodit, pa smo navikli od plave sljake, do klizave trave, sad i vjetar...
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.