La Bundesliga vs Die Serie A

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la MaGiCa » 23 okt 2012, 14:43

@KSIVLE

Smesno je kad neko poput tebe umisli da nesto zna, jer onda oni koji ne misle kao ti - ne znaju nista, izgleda. Jos je smesnije kad se neki zanesu tvojim opojnim recima, pa pomisle da je to istina. ;)
Naravno da se ne gubim i naravno da ja sve to razumem sto vi pisete, ali vi ne razumete/ne zelite da razumete ono sto druga strana govori.
L.Toni je rekao sta je rekao. Igrao je za oba kluba, poznaje situaciju i u jednoj i u drugoj ligi, to je valjda jasno. Ali, u njegove reci da je Juventusu "potrebno 10 godina da stigne BM" u igrackom smislu, ne u organizaciono-finansijskom je moguce poverovati samo onome ko je izrazito glup ili je poceo da prati fudbal juce.
A sve vreme se ovde o tome govori. I konstantno se mesa organizacija lige sa kvalitetom timova. I meni, kao i svima verujem, je jasno da HSV ima bolji stadion od Fiorentine, koja iznajmljuje uruseni A.Franchi. Ali, ima li HSV jaci tim od Fiorentine u ovom momentu? Tesko. A to necemo saznati, jer je nemoguce da se ta dva kluba sastanu. Mozda ce to biti moguce iduce sezone, ali sada to nije slucaj. A u odgovorima na ta hipoteticka pitanja lezi i konacni odgovor na temu ovog topica. Ovom analogijom dade se uporediti po 18 klubova i iz jedne i iz druge lige. Ali, do njih je nemoguce doci. Susreti vodecih timova lige, koji se desavaju u LS/LE su samo ogledi vrha tabele jedne i vrha tabele druge lige. Nema tu punoce duela, jer se za Evropu plasira 1/3 lige, a 2/3 lige ostaju van nje. I to je tako. E sad, sto Italijani godinama ne pruzaju u LE nista sem obaveznog pojavljivanja, a Nemci se "prze" na istu, to je problem Italijana i otuda realno i razlike o koeficijentima. To je ta prica o koeficijentima, koja lako moze da postane i krucijalna (sto vi zelite), ali i lako da obmane (sto vam mi sugerisemo).
Idemo dalje. U LS si zaboravio/izostavio npr. 2007u godinu a znas i sam zasto. ;)
Te godine je recimo 1 Milan bio sampion Evrope i na tom putu izbacio 1og Bayerna, pa su 2 italijanska kluba igrala 1/4 finale LS, 3 su bila u 1/8 finala, a samo je tu bio BM od nemackih. To je samo odgovor na pitanje, koje se ovde provlacilo: zasto se uzimaju neke godine/izjave u razmatranje, a ne neke druge? Zato sto je to stvar subjektivnosti i svako ce ih uzimati onako kako mu godi.
Sad se vidim hvali Bayern iz 2009-10. na taj nacin sto se podize i Juventus koji je tada bio klasicna kanta i koji je zavrsio tu sezonu na (za njih) skromnom mestu u sampionatu, uz more trzavica i potresa u klubu. Tako ce se hvaliti i uzdizati nemacki klub koji bude stamanio ovakvog Milana na primer, a ovaj Milan je objektivno gledajuci najlosiji Milan u Berlusconijevoj eri. Isto tako ce se zaboraviti cinjenica da su nemacki klubovi u LS dobili 5-6 velikih meceva tj. dvomeca protiv Italijana u poslednjih 10ak sezona a sve ostalo pogubili. ;)
I taj Bayern, koji je igrao finale LS, do kog je dosao golom iz ofsajda velicine sifonjera, je na kraju polozio oruzje pred italijanskim timom. Ali, hajde da pricamo o tome kako je u Torinu "puk'o poker", jer to je veselo po forumsku diskusiju. To sto Nemci gube skoro sve velike meceve sa Italijanima - nema veze. Vazno je samo ono kad Schalke unakazi loseg Intera ili Bayern kad se "popisa" po nikad "raspadnutijem" Juventusu. How yes no...
E sad, traziti izjave da je neko nekad rekao kako je "Serie A>BuLi", nemam nameru. Ko ima, siroko mu polje. Znam da su mnogi u Italiji upozoravali na losu infrastrukturu i to da je BuLi>>>>Serie A u tom pogledu. A sad sto ljudi vole da tumace to kao i kvalitativni odnos timova, sta da se radi. Najpoznatiji svetski sajt za procenu vrednosti igrackog kadra, koji je ujedno i nemacki sajt, rangira Serie A isped BuLi u tom segmentu. Ne mora da znaci da je to tacno i realno, ali ne vidim da je to ista drugacije od izjava nekih fudbalskih radnika. Misljenje je pravo svakoga, pa i nas ovde, kao i Mourinha, Prandellija ili nekog petog.
Oko trenera si uleteo u silogisticku gresku. Ali, nema veze, jer je 1 trener los kad izgubi od Tottenhama, a dobar kad porazi Arsenala. To se, makar, dade zakljuciti na osnovu tvog pisanja. ;)
Nema veze sto neko prati lige petice, pa oceni da je takticki Serie A>BuLi ili Serie A>EPL, sto uglavnom oni koji prate i komentarisu i cine. Cak i jedan Mourinho, na kog se pozivas misli tako. Ali, sada taj isti Mourinho nece biti dobar za citiranje, pretpostavljam. :lol:

Neces ti mene da oteras iz rasprave, niti cu se ja uvrediti ako je ista zdrava, ali ne mozes me preveslati jeftinim apologijama. 8-)

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la KSIVLE » 23 okt 2012, 15:38

MaGiCa je napisao/la:@KSIVLE

Smesno je kad neko poput tebe umisli da nesto zna. Jos je smesnije kad se mnogi zanesu, pa pomisle da je to istina.
Naravno da se ne gubim i naravno da ja sve to razumem sto vi pisete, ali vi ne razumete/ne zelite da razumete ono sto druga strana govori.
L.Toni je rekao sta je rekao. Igrao je za oba kluba, poznaje situaciju i u jednoj i u drugoj ligi, to je valjda jasno. Ali, u njegove reci da je Juventusu "potrebno 10 godina da stigne BM" u igrackom smislu, ne u organizaciono-finansijskom je moguce poverovati samo onome ko je izrazito glup ili je poceo da prati fudbal juce.
A sve vreme se ovde o tome govori. I konstantno se mesa organizacija lige sa kvalitetom timova. I meni, kao i svima verujem, je jasno da HSV ima bolji stadion od Fiorentine, koja iznajmljuje uruseni A.Franchi. Ali, ima li HSV jaci tim od Fiorentine u ovom momentu? Tesko. A to necemo saznati, jer je nemoguce da se ta dva kluba satanu. Mozda ce to biti moguce iduce sezone, ali sada to nije slucaj. A u odgovorima na ta hipoteticka pitanja lezi i konacni odgovor na temu ovog topica. Ovom anaklogijom dade se uporediti po 18 klubova i iz jedne i iz druge lige. Ali, do njih je nemoguce doci. Susreti vodecih timova lige, koji se desavaju u LS/LE su samo ogledi vrha tabele jedne i vrha tabele druge lige. Nema tu punoce duela, jer se za Evropu plasira 1/3 lige, a 2/3 lige ostaju van nje. I to je tako. E sad, sto Italijani godinama ne pruzaju u LE nista sem obaveznog pojavljivanja, a Nemci se "prze" na istu, to je problem Italijana i otuda realno i razlike o koeficijentima. To je ta prica o koeficijentima, koja lako moze da postane i krucijalna (sto vi zelite), ali i lako da obmane (sto vam mi sugerisemo).
Idemo dalje. U LS si zaboravio/izostavio npr. 2007u godinu a znas i sam zasto. ;)
Te godine je recimo 1 Milan bio sampion Evrope i na tom putu izbacio 1og Bayerna, pa su 2 italijanska kluba igrala 1/4 finale LS, 3 su bila u 1/8 finala, a samo je tu bio BM od nemackih. To je samo odgovor na pitanje, koje se ovde provlacilo: zasto se uzimaju neke godine/izjave u razmatranje, a ne neke druge? Zato sto je to stvar subjektivnosti i svako ce ih uzimati onako kako mu godi.
Sad se vidim hvali Bayern iz 2009-10. na taj nacin sto se podize i Juventus koji je tada bio klasicna kanta i koji je zavrsio tu sezonu na (za njih) skromnom mestu u sampionatu, uz more trzavica i potresa u klubu. Tako ce se hvaliti i uzdizati nemacki klub koji bude stamanio ovakvog Milana na primer, a ovaj Milan je objektivno gledajuci najlosiji Milan u Berlusconijevoj eri. Isto tako ce se zaboraviti cinjenica da su nemacki klubovi u LS dobili 5-6 velikih meceva tj. dvomeca protiv Italijana u poslednjih 10ak sezona a sve ostalo pogubili. ;)
I taj Bayern, koji je igrao finale LS, do kog je dosao golom iz ofsajda velicine sifonjera, je na kraju polozio oruzje pred italijanskim timom. Ali, hajde da pricamo o tome kako je u Torinu "puk'o poker", jer to je veselo po forumsku diskusiju. To sto Nemci gube skoro sve velike meceve sa Italijanima - nema veze. Vazno je samo ono kad Schalke unakazi loseg Intera ili Bayern kad se "popisa" po nikad "raspadnutijem" Juventusu. How yes no...
E sad, traziti izjave da je neko nekad rekao kako je "Serie A>BuLi", nemam nameru. Ko ima, siroko mu polje. Znam da su mnogi u Italiji upozoravali na losu infrastrukturu i to da je BuLi>>>>Serie A u tom pogledu. A sad sto ljudi vole da tumace to kao i kvalitativni odnos timova, sta da se radi. Najpoznatiji svetski sajt za procenu vrednosti igrackog kadra, koji je ujedno i nemacki sajt, rangira Serie A isped BuLi u tom segmentu. Ne mora da znaci da je to tacno i realno, ali ne vidim da je to ista drugacije od izjava nekih fudbalskih radnika. Misljenje je pravo svakoga, pa i nas ovde, kao i Mourinha, Prandellija ili nekog petog.
Oko trenera si uleteo u silogisticku gresku. Ali, nema veze, jer je 1 trener los kad izgubi od Tottenhama, a dobar kad porazi Arsenala. To se, makar, dade zakljuciti na osnovu tvog pisanja. ;)
Nema veze sto neko prati lige petice, pa oceni da je takticki Serie A>BuLi ili Serie A>EPL, sto uglavnom oni koji prate i komentarisu i cine. Cak i jedan Mourinho, na kog se pozivas misli tako. Ali, sada taj isti Mourinho nece biti dobar za citiranje, pretpostavljam. :lol:

Neces ti mene da oteras iz rasprave, niti cu se ja uvrediti ako je ista zdrava, ali ne mozes me preveslati jeftinim apologijama. 8-)

Odat ću ti za početak priznanje da si napokon napisao koliko-toliko kvalitetan post. :) Ali opet neke činjenice izokrećeš kako tebi paše.

Idemo opet po brojevima radi bolje preglednosti.

1. Naravno da Juve može igrački stići Bayerna, to se može desiti čak i iduće sezone. Luca Toni je spomenut jer je dosta relevantan da usporedi ova 2 kluba pošto je u oba do jučer igrao. Stavio sam njegovu izjavu kao odgovor na smiješni komentar koji je netko dao, a po kojem će "Juve bez po muke izbaciti Bayern ako se sretnu". To ne znači da ja mislim da Juve sigurno u sljedećih 10 godina igrački ne može stići Bayerna. Kao što sam rekao, to se može dogoditi i kroz sezonu-dvi, ali isto tako može biti i da će Bayern biti igrački bolji sljedećih 15-20 godina.

2. Naravno da ne postoje toliko savršeni kriteriji koji će nam dati nepogrešiv odgovor koja je liga bolja. Ali postoje kriteriji koji su objektivni, kao i oni koji su subjektivni. A mislim da se možemo složiti da nema objektivnijih od međusobnih susreta i krajnjih dometa u Eurokupovima. Ako misliš da nije tako, daj mi molim te napiši po kojim bi to kriterijima trebali gledati?

3. Što se tiče koeficijenata, Njemci imaju bolje rezultate i u CL, a to sam ti i dokazao u prethodnom postu. Sve ti je crno na bijelo, pa nema smisla da ponavljam priču. Stoga je tvrdnja da Njemci imaju bolji koeficijent isključivo zbog EL smiješna. Pritom napominjem kako su Talijani zadnjih godina imali konstantno klub više u CL, što im je itekako pomagalo u pumpanju CL-koeficijenta. Unatoč tome, BL ima bolji koeficijent (čitaj rezultate) i u CL.

4. Nisam ja Milana iz ničega izbacio. Ako UEFA gleda zadnjih 5 sezona, zašto bi mi bili iznimka? Ja osobno smatram kako bi za procjenu trenutne kvalitete liga trebalo gledati i manji period (zadnje 2 ili 3 sezone), ali ako se službeno gleda 5 sezona, ajmo se držati toga.

5. Kakav je bio taj Juve 2009. je nebitno. Po toj logici bi trebalo iz gledanja izbaciti sve klubove koji nisu bili u formi u vrijeme međusobnih mečeva. Znači sad nećemo gledati međusobne rezultate jer su Talijani slabi, ali kad su Njemci bili slabi to se gleda. Uvijek je netko slabiji. Taj Juve je tada igrao CL jer je to zaslužio kao jedan od vodećih talijanskih klubova u to vrijeme. Osim toga, u vrijeme kad ih je Bayern satrao stanje u Juveu uopće nije bilo tako dramatično kao u nastavku sezone. A Bayern je još igrao bez najboljeg igrača Robbena. :)

6. Što se tiče Transfermarkta, to si totalno promašio, jer u prosjeku klubovi iz BL i Serie A vrijede skoro isto - razlika je 50 000 eura. Pritom više od pola Talijana ima kadrove sa 30+ igrača, dok u BL to ima samo Wolfsburg.

7. Što se tiče mišljenja trenera, zanimljivo je da skoro svi ističu da je BL trenutno bolja, uključujući i talijanske trenere i strane trenere koji su radili u Italiji. To ipak nešto govori.

8. Glede Serie A trenera, nisam uletio ni u kakvu grešku. Samo sam ti dao primjere vrhunskog umijeća trenera iz Serie A, a ispadanje od giganata tipa Sparta, Žilina, Kharkiv, Lech, Braga, Marseille i sl. je definitivno umijeće. O njihovoj taktičkoj "superiornosti" dovoljno govore rezultati u Eurokupovima. Ako su tebi Allegri, Conte, Reja ili Stramaccioni trenutno vrhunski taktičari ti se ne razumiješ u nogomet.

Ni ne tjeram te ja iz rasprave. Nema ništa loše u raspravi. Pogotovo kad ja pobjeđujem. :D
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25707
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 23 okt 2012, 16:22

Smiješno je i samo otvaranje ovakve teme i početno pitanje jer se nema o čemu raspravljat.Očito je koja liga bila bolja u trenutku otvaranja teme (rujan 2012.) i koja je trenutno bolja.Tu se uopće nema o čemu raspravljat jer ispadaš budala koja ide na silu tjerat nešto što je svakom normalnom i realnom jasno da nije istina.

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la KSIVLE » 23 okt 2012, 16:37

SiamoNoi je napisao/la:Smiješno je i samo otvaranje ovakve teme i početno pitanje jer se nema o čemu raspravljat.Očito je koja liga bila bolja u trenutku otvaranja teme (rujan 2012.) i koja je trenutno bolja.Tu se uopće nema o čemu raspravljat jer ispadaš budala koja ide na silu tjerat nešto što je svakom normalnom i realnom jasno da nije istina.
Slažem se. Pa i slijepac vidi da je BuLi bolja.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25707
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la SiamoNoi » 23 okt 2012, 17:33

Jasno.Serie A je nekad bila bolja,ali danas je stanje drugačije.To kaj neki još uvijek žive u nekim prošlim vremenima to je njihov problem,nema potrebe da druge uvlače u to.

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la KSIVLE » 23 okt 2012, 22:40

Megaultrasuperjaki Juve izvukao veliki bod kod strašnih danskih ribara. Koji jaki klub taj Juve. Koja jaka liga ta Serie A. :lol:
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la anton 1983 » 23 okt 2012, 22:52

KSIVLE je napisao/la:Megaultrasuperjaki Juve izvukao veliki bod kod strašnih danskih ribara. Koji jaki klub taj Juve. Koja jaka liga ta Serie A. :lol:

Vau? Misliš da zato neće iči dalje? Ovo je idealan scenraij da se Juve zgnoji samo onako kako oni znaju! Nakon 3 tekme 3 boda - 3 remija - idealna prilika za krumpiranje! :evil:
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
Oxygen
Postovi: 3872
Pridružen/a: 01 avg 2011, 16:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la Oxygen » 23 okt 2012, 22:52

KSIVLE je napisao/la:blablablabla
Bate Borisov je inače mega giga div.
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░ ★3★0★
AMICI DI NESSUNO!
Sebastian G10vinco
INVINCIBLES 2011/12
Grazie a Dio non sono un Prescritto!

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la anton 1983 » 23 okt 2012, 22:54

Oxygen je napisao/la:
KSIVLE je napisao/la:blablablabla
Bate Borisov je inače mega giga div.
Nakon 6 kola ćemo sve zbrojiti, pa ćemo onda srat. Mislim da je po tom pitanju to najpametnije...
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la KSIVLE » 23 okt 2012, 22:59

Oxygen je napisao/la:
KSIVLE je napisao/la:blablablabla
Bate Borisov je inače mega giga div.
Bayern 6 bodova i laganini raspored. Juve 3 boda i **** raspored. vjerujem da uočavaš razliku.

Plus što je BATE u Europi konstanta zadnjih godina, a ovi ribari nisu u povijesti igrali skupinu Eurokupova. :lol:
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
Oxygen
Postovi: 3872
Pridružen/a: 01 avg 2011, 16:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la Oxygen » 23 okt 2012, 23:03

Svakako, almighty Bate Borisov.

@antonio, ma nećemo mi ništa čekati, to čekajte ti i ova ostala dječurlija kao ksivile i ostala banda trollova.
Svakako i nisam imao namjeru pisati na ovoj smiješnoj temi, ali mi zapade za oko trollerski post.
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░ ★3★0★
AMICI DI NESSUNO!
Sebastian G10vinco
INVINCIBLES 2011/12
Grazie a Dio non sono un Prescritto!

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la SirAlexFerguson » 23 okt 2012, 23:05

Oxygen je napisao/la:Svakako, almighty Bate Borisov.

@antonio, ma nećemo mi ništa čekati, to čekajte ti i ova ostala dječurlija kao ksivile i ostala banda trollova.
Svakako i nisam imao namjeru pisati na ovoj smiješnoj temi, ali mi zapade za oko trollerski post.
Kako ti je zapao evo sve. Mora de te zabolila istina
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

Avatar
Oxygen
Postovi: 3872
Pridružen/a: 01 avg 2011, 16:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la Oxygen » 23 okt 2012, 23:07

SirAlexFerguson je napisao/la: Kako ti je zapao evo sve. Mora de te zabolila istina
Bravo, vidiš kako si pametan.
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░ ★3★0★
AMICI DI NESSUNO!
Sebastian G10vinco
INVINCIBLES 2011/12
Grazie a Dio non sono un Prescritto!

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la KSIVLE » 23 okt 2012, 23:07

Oxygen je napisao/la:Svakako, almighty Bate Borisov.

@antonio, ma nećemo mi ništa čekati, to čekajte ti i ova ostala dječurlija kao ksivile i ostala banda trollova.
Svakako i nisam imao namjeru pisati na ovoj smiješnoj temi, ali mi zapade za oko trollerski post.
Ma kako je netko ovdje napisao na Juveovu topicu, očito im je Serie A prioritetnija. Da se njima igra prošli bi skupinu sa 18 bodova. :lol:
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la anton 1983 » 23 okt 2012, 23:11

KSIVLE je napisao/la:
Ma kako je netko ovdje napisao na Juveovu topicu, očito im je Serie A prioritetnija. Da se njima igra prošli bi skupinu sa 18 bodova. :lol:
E u ovo bi se već dalo povjerovati! :lol:

Ili možda Juve još uvijek nije onaj pravi Juve, pa ga se ne bi trebalo ocjenjivati i kuditi! :mrgreen:
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la KSIVLE » 24 okt 2012, 17:18

Gdje nestadoše MaGiCa i ostali Talijani? :lol:
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17854
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la Omerbavarac » 24 okt 2012, 22:51

Zbrajaj bodove, ebo te led. :lol:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la amerosm » 24 okt 2012, 22:52

Ma losi ovi Bundesligasi, tamo pobjedjuju neki Arsenal i neki Real, a neko ne moze da pobjedi Danske ribare.

Nece se Italijani pojaviti na ovoj temi do sljedeceg kiksa.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la anton 1983 » 24 okt 2012, 22:53

Ovo su sada Talijani:

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

**** je to kaj svako malo talijančeki gube mogučnost za srat! :lol:
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Avatar
KSIVLE
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 okt 2012, 16:01
Kontakt:

Re: La Bundesliga vs Die Serie A

Post Postao/la KSIVLE » 24 okt 2012, 22:53

Pa zar nijedan čestit lik nema na toj Serie A da dođe i ljudski kaže "Ljudi BL je bolja i to o je to". A trollat su do jučer mogli, i to nemilice.
"Zanimanje tako velikih klubova godi, ali ja neću napustiti Dortmund. Ovdje nogomet nikada nije bio sporedna stvar; oduvijek je bio glavna!"

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.