NK Travnik

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1071
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la slogauskoplje » 16 nov 2012, 21:19

vidovitadjemila je napisao/la:
bagrcavi je napisao/la:Kakva je kod vas situacija sa ugovorima kod igrača, konkretno kod Kovačevića i Fejzića.Čuo sam da su u Travniku većinom amaterski ugovori, i da igrači mogu otići u kad god hoće ?
Odgovor na ovo pitanje mogu dati samo lopovi i seljaci iz uprave ,ako i oni to znaju...
:lol:
Sloga Uskoplje

Avatar
bagrcavi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 26 avg 2011, 16:43
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la bagrcavi » 16 nov 2012, 21:45

vidovitadjemila je napisao/la:
bagrcavi je napisao/la:Kakva je kod vas situacija sa ugovorima kod igrača, konkretno kod Kovačevića i Fejzića.Čuo sam da su u Travniku većinom amaterski ugovori, i da igrači mogu otići u kad god hoće ?
Odgovor na ovo pitanje mogu dati samo lopovi i seljaci iz uprave ,ako i oni to znaju...
Vidim na transfermarktu piše da Kovačević ima ugovor do 2015 :shock: a Fejzić do 2014 :o a znam da sam neki dan čitao da svi igrači Travnika mogu otići u svakom momentu jer nemaju ugovore.
DRUG NEBI TI PUNCA

Avatar
Armageddon2012
Postovi: 1888
Pridružen/a: 06 apr 2011, 23:24
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la Armageddon2012 » 17 nov 2012, 17:06

djemila,kakva je bila utakmica,ko je bio bolji?
sa gospodinom gospodski,sa konjem-konjski...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: NK Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 17 nov 2012, 18:16

Armageddon2012 je napisao/la:djemila,kakva je bila utakmica,ko je bio bolji?
Da ti kazem ovo je zasluzen po bod svakom realno.Travnik malo bolji i opasniji t.j konkretniji do iskljucenja Ribica.Imali su sanse Popovic dao gol ,imao Travnik i stativu.Ni Borac nije bio inferioran .Igralo se to na sredini i bila dobra tekma.Imao i Borac neke polusanse.Ali onda glupost KABADAHIJE Ribica i Borac postaje kudikamo opasniji i bolji protivnik.Travnik se povlaci i vreba iz kontri.Veoma brzo izjednacenje ,a onda sam ja realno ocekivao da Borac dobije tim vise sto su Travnicani bukvalno pokrepali od umora na terenu.I imao je Borac par dobrih prilika za vodstvo.Svaki cas sam cekao pogodak ,visio je gol Fejzica u zraku .Ali Preko Popovica i Simeunovica ,do izlaska ,Travnik je bio veoma opasan i u tom periodu u kontrama.Misic je par puta dobro iznio loptu i imao je i Travnik par odlicnih prilika za pobjedu.
Sve u svemu prilicno dobra i sadrzajna nogometna predstava na Piroti i kazem po meni zasluzena podjela bodova.

Sto se Travnika tice ovo su mozda i dvije kljucne tekme koje nisu dobili u borbi za opstanak.Dok se ovdje tolerisu ovakve gluposti kao sto je ova Kikova danas koji je bez ikakve potrebe zasluzeno dobio drugi zuti i oteo nam bodove koje smo u djepu imali,nema od ove ekipa nista.Ali to je seljacki mentalitet uprave,i ljudi oko kluba .Ja cesto znam braniti Travnik na forumu kada ga napadaju,ali zbog nekih stvari koje radimo i nije ni cudo sto nas prozivaju. :evil:
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
Armageddon2012
Postovi: 1888
Pridružen/a: 06 apr 2011, 23:24
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la Armageddon2012 » 17 nov 2012, 18:23

hvala na izvjestaju...jesi zapazio nekog naseg igraca da je bio dobar?
sa gospodinom gospodski,sa konjem-konjski...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: NK Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 17 nov 2012, 18:32

Armageddon2012 je napisao/la:hvala na izvjestaju...jesi zapazio nekog naseg igraca da je bio dobar?
Sta da ti kazem.Krunic prilcno dobar,dobro je razigravao i po meni i najbolji vas igrac.Kantar ga je cini mi se zabio.Primjetio sam da vam dosta puse u odbrani pogotovo na kraju u par navrata kada su malte ne dva igraca Travnika prolazila pored vase odbrane i ulazili u sanse sa covjekom manje.Samo sam primjetio da u tom segmentu prilicno puse kod vas.Bar je danas tako bilo.Ozbiljna ste ekipa,napadacki ste dobro igrali stajali visoko na terenu prilicno.A i par puta su vasi napadaci kada je trebalo plasirati loptu u stranu pored Fejzica prilicno nerezonski sutirali punim,sto je zavrsavalo pored ili iznad gola .I to bi mogli malo bolje.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
bekicamir
Postovi: 1331
Pridružen/a: 07 jan 2012, 17:49
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la bekicamir » 17 nov 2012, 19:38

Kako se pokazao Popovic u vas?!

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: NK Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 17 nov 2012, 20:08

bekicamir je napisao/la:Kako se pokazao Popovic u vas?!
Popovic je odlican igrac.borben prodoran ,zna s loptom i veoma dobar strelac.Cini mi se da je bilo price o prelasku u Zrinjski,ali je onda otisao Ivesic.I cini mi se da je tu vasa uprava pravo pogrjesila.Nije Pop igrac za Travnik.Kada bi otisao u malo jaci klub mislim da bi momak veoma brzo bio pravo otkrovenje.I danas je bio strelac i medju najboljim na terenu.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
bekicamir
Postovi: 1331
Pridružen/a: 07 jan 2012, 17:49
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la bekicamir » 17 nov 2012, 20:12

Ma znam,opet se to aktueliziralo pogotovo jer ovi nasi invalidi u napadu nisu dali vise od 15ak golova ove sezone u 20 utakmica pa traze kvaliteno pojacanje u napadu,jedan clan uprave mi je njega spomenuo pa reko da se raspitam kod pravih ljudi kakav je to igrac?! :D

Само Борац
Postovi: 31
Pridružen/a: 16 jul 2011, 19:17
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la Само Борац » 17 nov 2012, 20:23

Koliko je bilo gostujućih navijača,i kakvo je bilo navijanje ?

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: NK Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 17 nov 2012, 20:32

' & je napisao/la:Koliko je bilo gostujućih navijača,i kakvo je bilo navijanje ?
Bio sam ovaj put na natkrivenoj tribini i nisam imao najbolji pregled.Oko 100 ak .Od svih navijackih grupa jesenas u Travniku,a bile su sve jace,najlosije navijanje ubjedljivo...nekako to sve nema onu srce i snagu Robijasa,Hordi,Manijaka .I to ne zbog brojnosti.Opet kazem moje misljenje ,a to sigurno znam ocjeniti-bez uvrede...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Banjalucki lesinar 2
Postovi: 29
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:06
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la Banjalucki lesinar 2 » 17 nov 2012, 21:45

" $ ? $, ' " то пуно /, ? & % ? ¥ на & & $ се све & ? $ $.
vidovitadjemila je napisao/la:
' & je napisao/la:Koliko je bilo gostujućih navijača,i kakvo je bilo navijanje ?
Bio sam ovaj put na natkrivenoj tribini i nisam imao najbolji pregled.Oko 100 ak .
% ' на " " ? ? је $ " ' $ ? нас је ?. % & $ се ? & 270.
? " ?

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: NK Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 17 nov 2012, 21:51

Banjalucki lesinar 2 je napisao/la:" $ ? $, ' " то пуно /, ? & % ? ¥ на & & $ се све & ? $ $.
vidovitadjemila je napisao/la:
' & je napisao/la:Koliko je bilo gostujućih navijača,i kakvo je bilo navijanje ?
Bio sam ovaj put na natkrivenoj tribini i nisam imao najbolji pregled.Oko 100 ak .
% ' на " " ? ? је $ " ' $ ? нас је ?. % & $ се ? & 270.
Ne sa iste strane ne vidi se gotovo,nista na djelu za goste.Nisi vjerovatno bio na srednjem djelu te tribine.
E sada sam tek iznenadjen.Pa kako se onda tako slabo cujete nije mi jasno.Evo sada sam bas pitao kolegu koji je bio na kontra tribini i on kaze da vas je bilo dvjestotinjak.Izvinjenje ...meni nije djelovalo tako s ove strane.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Banjalucki lesinar 2
Postovi: 29
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:06
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la Banjalucki lesinar 2 » 17 nov 2012, 22:00

' " " су ту ? :D ? опет, & " ', ово $ је ? ?..
? " ?

Avatar
travnik
Postovi: 421
Pridružen/a: 16 okt 2008, 19:29
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la travnik » 17 nov 2012, 23:12

Travnik danas fino odigro do neke 70 min tj. iskljucenja Ribica . Najrealnije je nerjeseno mada je Travnik bio za nijansu bolji i stvorio vise zrelijih prilika od Borca. Redepi kao i na prosloj utakmici prelos, dok su se po meni istakli Misic i Popovic . Lesinara po mojoj procjeni 250 do 300

trle501
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Kontakt:

Re: NK Travnik

Post Postao/la trle501 » 18 nov 2012, 11:47

nema me dugo i ne propustih nista,.......guremo moja
Travnik Gerila Bog i Batina....Neka zivi Bosna nasa drzava

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: NK Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 28 nov 2012, 18:20


BASIC -BOGATIJI RODITELJI DJECI KUPUJU NASTUP U DRESU TRAVNIKA


Bašić je kroz suze govorio na konferenciji za novinare
Nermin Bašić je na novinarskoj konferenciji održanoj u prostorijama NK Travnik rezimirao igru Vezira u jesenjem dijelu BH Telecom Premijer Lige. Igra je bila dobra sve do desetog kola kada je sve krenulo niz brdo.


„Imate mladu ekipu, dugovanje igračima dvije plate, štrajk, opće nezadovoljstvo. Momci su zaista bili korektni, međutim naprijed se nije moglo. Izvukli smo maksimum u odnosu na ono što se dešavalo u klubu, nivo igre je podignut u odnosu na prošlu godinu i to govorim argumentovano“, rekao je Bašić.


Prema riječima trenera Bašića, travnički nogometni klub nema novca, ima lošu upravu i katastrofalan odnos prema svima. Trenera Vezira smatra da Općina Travnik i Srednjobosanski kanton imaju jako korektne odnose prema Klubu ali Uprava ne radi ništa pa je i situacija katastrofalna.


Kod: Označi sve

“Ja ne moram biti trener Travnika niti ću biti ako ostane ovakvo stanje. Odgovorno tvrdim da klub ispada iz Premijer lige, ukoliko se nešto drastično ne promjeni. Uprava kluba mora da funkcionira i da radi svoj posao. Oni se okupe jedino kad treba smjeniti trenera, a to je najlakše. Oni se nisu usudili pozdraviti i zahvalit momcima nakon završetka polusezone. Momci su otišli bez marke, posuđivali su novac za prijevoz, otišli su gladni kućama“, rekao je trener Bašić, sa suzama u očima.
Bašić je iznjeo i tvrdnje o prodaji utakmica i stalne prakse da bogati roditelji svojoj djeci kupuju nastupe u dresu Travnika.

Kod: Označi sve

„Bilo je ponuda da prodam utakmice, ali ostao sam dosljedan sebi, svome Klubu i svome gradu . Niti jednu utakmicu nikad nisam prodao. I sam sam se ponižavao za dobrobit Kluba, dozvoljavao sam da se guraju igrči koji su djeca bogatih roditelja. To je dno dna. To je vizija sadašnje Uprave kluba, da za pet minuta igre nečiji tata klubu uplati 5.000 KM da bismo imali bilo kakve pare u klubu“ kaže razočarani Bašić koji je pozvao članove Uprave da podnu ostavke i ustupe mjesta sposobnijim ljudima.
Situacija u našem nogometnom klubu je katastrofalna već nekoliko sezona. Naravno, za lošu situaciju u bilo kojoj organizaciji uvjek je odgovorna Uprava pa ni NK Travnik nije izuzetak. Nažalost, realnost u kojoj živimo je takva da su veće šanse da Bašić dobije otkaz zbog „neposluha“ nego da sedesepozitivne promjene u Klubu.


SVAKA CAST CIGETU NA OVOME.KONACNO JE NEKO IMAO HRABROSTI DA PROGOVORI O SVEMU.OTJERACE GA TO JE SIGURNO.A MI TRAVNICANI CEMO I DALJE CUTITI KO ZADNJE PIYDE .
HOCEMO LI...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: NK Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 24 dec 2012, 10:56

SELIMOVIC U ZEMLJI DIJAMANATA I NAFTE



Bivši trener Travnika Nedžad Selimović nakon šest mjeseci provedenih u Angoli stigao je na kratki odmor u BiH, a već šestog januara vraća se u Luandu.


Selimović je sa juniorskom ekipom kluba koji nosi naziv 1. August postigao zapažene rezultate i odmah je potpisao novi ugovor, kojim je prekomandovan u stručni štab prvog tima.

- Protekla sezona za mene je bila vrijedno iskustvo i veoma sam zadovoljan, jer sam marljivim radom dokazao kvalitet koji su ovdje prepoznali. Nogomet u Angoli je u velikoj ekspanziji i odavno su premašili trenutne uslove na prostoru bivše Jugoslavije.
Nakon nastupa Rivalda sada je aktuelan i angažman Ronaldinja u jedan od ovdašnjih klubova. Kako je Angola je zemlja bez predrasuda cijeni se samo rad i kvalitet, a za sve drugo nema mjesta., govori Selimović.

Kako sam priznaje u početku mu je bilo teško bez porodice ali kada je krenuo raditi, bez opterećenja koja treneri imaju u našoj ligi, sve je leglo na svoje mjesto.

- Ovo je zemlja dijamanata i nafte, nogomet se voli u narodu, sve je uredno i nemate drugih briga osim da se bavite svojim poslom pa je prava milina raditi. U mom klubu trener je donedavno bio Ljubinko Drulović, a sve je više trenera i igrača ovdje iz Portugala, Španije, Rusije, ex Jugoslavije... U Angoli najjači klubovi su Petrolej, 1. August, Rekreativo i Inter pa su oni kao velika četvorka u bivšoj Jugoslaviji. Najveći derbi je kada igraju Petrolej i 1. August, pa me to podsjetili na naš derbi Željo-Sarajevo, kada se u Luandi na stadionu okupi 40 hiljada gledalaca. , kaže Selimović.

Selimović je svojim uspjehom otvorio i vrata Angole drugim trenerima iz BiH.

- Nakon mog prelaska u prvi tim, dobio sam zaduženje da u BiH pronađem jednog trenera za stručni štab u omladinskom pogonu. Nisam se mnogo dvoumio pa će sa mnom u Angolu krenuti Adnah Hodžić, jedan od mojih bivših saradnika u Travniku. Uvjeren sam da će još trenera i igrača iz BiH krenuti našim stopama., rekao je Selimović.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: NK Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 24 dec 2012, 11:01

BASIC U NJEMACKOJ
Prvi trener Travnika Nermin Bašić boravi na jednomjesečnom stažiranju u Fortuni iz Düsseldorfa što mu je završni uslov za okončanje školovanja za trenersku PRO licencu.
Bašić sa trenerom Fortune Bašić sa trenerom Fortune
„Odlično sam primljen u klubu, dostupne su mi sve potrebne informacije kako bi što bolje završio svoj diplomski rad i unaprijedio svoje znanje," istakao je Nermin Bašić.

Tema Bašićevog diplomskog rada je ANALIZA RADA MENADŽMENTA, ORGANIZACIJE, STRUČNOG RADA U (I) TIMU I OMLADINSKOM POGONU NJEMAČKOG NOGOMETNOG KLUBA FORTUNA DUSSELDORF.

„ Svakodenovno prisustvujem treninzima prvog tima i razgovaram sa trenerima.Imao sam razgovore sa sportkim direktorom ,skautima,koordinatorom za omladinski pogon,trenerima omladinskog pogona,kao i sa direktorom marketinga. Žao mi je samo što nismo u mogućnosti pružiti našoj djeci ovakve uslove za rad,"dodao je Bašić.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: NK Travnik

Post Postao/la vidovitadjemila » 24 dec 2012, 11:10

9O GODINA TRAVNIČKOG NOGOMETA

Ove godine obilježava se 90 godina igranja nogometa u Travniku iako se nogomet počeo igrati i prije 1922.godine koja uzeta kao zvaničan vremenski period.1920. godine osnovan je nogometni klub "Bojna", ali se nije mogao registrovati iz razloga nepostojanja nogometnog saveza.Ovaj veliki jubilej obilježava se prigodnom izložbom u Centru za kulturu Travnik koja je postavljena uz pomoć Općine Travnik i Sportskog saveza Travnika

Klub je nastao spajanjem čaršijskog i gimnazijskog tima zahvaljujući nogometnim entuzijastima Jozi Zecu i Zvonimiru Sajki.
Nešto kasnije osnovani su i novi klubovi: JŠK, Plamen i Sloga.Drugi svjetski rat je prekinuo kontinuitet igranja nogometa iako su se u Travniku povremeno odigravale utakmice.
20.08.1945. osnovan je fudbalski klub "Bratstvo", čiji je prvi predsjednik bio Salih Simičić a u upravi kluba bili su angažovani i mnogi prijeratni entuzijasti poput Mehmeda Terzića -Hodže ,Ive Beljana, Sabahudina Teskeredžića, Josipa Zeca, Slavka Kaurina, Rizaha Krehića i Saliha Bećiragića.

Dres kluba nosili su brojni poznati nogometaši i treneri od kojih su mnogi ostvarili značajne karijere,teško ih je sve i pobrojati a unaprijed s eizvinjavamo onima koje smo propustili pomenuti : Enver Hadžiabdić Eki,Alojz Renić Losko,Marko Dolić Pećko, Hilmo Crnkić,Merzuk Kobilić,Fuad Čiro Omerhodžić,Bećir Caco,Meko Dautović,Jozo Martinović Jozica,Ferhat Begovac,Milan Menalo,Franjo Majdandžić,Ivo Vidović,Mišo Mijić,Miroslav Ćiro Blažević,Izet Nalić,Sulejman Hrgić,Salih Softić,Ismet Mulamuhić Ćuš,Radojica Branković,Ante Falak,Namik Nuhbegović Nana,Kemo Kahvedžić,Željko Parić,Želimir Tokić,Esher Hadžiabdić,Maltez Pošto , Midhet Turčinhodžić Ture,Selver Lihovac,Behudin Trbović,Nedim Čatić Čata, Samir Pinjo , Miodrag Tešić Teša , Dženan Nalić, Senad Brkić, Islam Torlak,Elvedin Varupa,Senad Rosić,Nedžad Selimović,Nedžad Žerić,Elvedin Varupa, Nihad Ribić,Velimir Dolić,Anel Čurić,Fedja Dudić,Nusmir Fajić,Adis Nurković.............

Brojni uspjesi

U svojoj bogatoj istoriji pod različitim nazivima Bratstvo,Borac ,Travnik...ostvario je brojne uspjehe.Među najvažnijim su plasmani u Drugu ligu bivše Jugoslavije , pobjeda nad zagrebačkim Dinamom u Kupu Jugoslavije , 5.mjesto 2005.godine u Premijer nogometnoj ligi BiH...teško ih je sve i pobrojati.
Svakako da su bitan segment u bitisanju kluba bili njegovi vjerni navijači koji su pratili klub i kod kuće i na gostovanjima.Pomenućemo neke od njih : Stipo Malić Šunjo,Hamdija Sujoldžić,Frči,Brico,Pidžo,Edo Sadibašić,Lastra,Hega,Torero,Ganija, Berle,Melčo ...i mnogi drugi.
Navijači su sebe zvali Veziri a u skladu sa navijačkim trendovima mlađi navijači su se odlučili 1989.godine osnovati skupinu Gerila .


Treba spomenuti i djelić drugih ljudi koji su bili uz klub .Rukovodioci,predsjednici,članovi uprava ,sekretari,blagajnici,treneri,sudije,novinari ,domari : Josip Magerl,Anto Bošnjak ,Sead Ulemić,Žarko Kolenda,Aco Vuković, Muharem Inđić,Drago Jurić,Mića Pejanović, Zijad Zupčević Zika ,Omer Sadibašić,Mesud Tahirović,Ivo Vidović,Ismet Bojić, Fikro Hodžić,Alija Abdulahagić , Mustafa Ždralović,dr.Hamdija Hubjar,Pero Raca, Karlo Jurić,Mustafa Gafić,Drago Kalinkov,Ratko Grgić,Fehim Bojić,Emin Gradaščević,Fahrudin Karakaš,Mehmed Čorhodžić,Besim Halilović, Mirsad Ibrišimbegović,Muhamed Terzić,Bekir Ferizović,Adin Brajić ,Ibrahim Kahvedžić, Edin Lolić,Dragan Jović,Predrag Sučić,Mustafa Kundić,Besim Mehić,Senad Džonlić,Fadil Gasal , Dževad Bečiragić,Nihad Tahirović,dr.Nurudin Šatrović,Tahir Lendo , Samir Pinjo,Smail Hodžić, Armin Šakić,Radomir Ćosović,Čauš,Oke,braća Grahići,Brico,Crta ...i mnogi drugi .Mnogi od njih nakon igračkih karijera ostvarili su zavidne i uspješne karijere u drugim životnim sferama i kao takvi ponovo na različite načine pomagali u njegovom razvoju.

Kontinuirano u premijer ligi
NK Travnik je posljednjih 6 sezona kontinuirano član najjačeg BiH ligaškog takmičenja . U posljednjoj sezoni 2011/2012 plasirao se na 8.mjesto u PL BiH.Predsjednik kluba je Asim Fazlić a uz njega doprinos daju i članovi uprave Kemal Baltić,Abaz Mandžuka, Efraim Pinjo i drugi,te direktor Midhet Sarajčić. Na kraju tek završene polusezone nalazi se na 14.mjestu a sa klupe ga predvode Nermin Bašić,Islam Torlak,Selver Lihovac i Davor Kovačević. Klub ima veliku podršku lokalne zajednice,općine Travnik i Vlade SBK.Jedini je premijer ligaš na području SBK,a i kadetska i juniorska selekcija su članovi Premijer nogometnih liga u svojim dobnim uzrastima a sa njima rade Jasmin Džidić, Adnan Beganović i Enes Kajmak.
Danas u seniorskom timu kluba igra 9 igrača koji su potekli iz vlastitog omladinskog pogona: Adin Lihovac,Alen Delić,Nermin Varupa,Eldar Torlak,Nijaz Fazlić,Senad Tabaković,Adnan Kovačević,Nihad Ribić,Amel Čurić.
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.