Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88


Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la andro234 » 09 mar 2013, 21:04

Devil je napisao/la:Pa ako cete gledati odnos stanovnici-medalje Nizozemci su u samom vrhu.Nekih 15-16 miliona stanovnika,zadnje OI cini mi se 20 medalja,u Vankuveru su imali nekih 10-ak,pre toga u Pekingu takodje blizu 20.Znaci vrlo aktivni i na zimskim i na letnjim olimpijskim igrama. ;)
mislim da Novi Zeland po tom pitanju ima najvise medalja po stanovnia,Hrvatska je takoder medu prvih 10-ak

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la Devil » 09 mar 2013, 22:57

andro234 je napisao/la:
Devil je napisao/la:Pa ako cete gledati odnos stanovnici-medalje Nizozemci su u samom vrhu.Nekih 15-16 miliona stanovnika,zadnje OI cini mi se 20 medalja,u Vankuveru su imali nekih 10-ak,pre toga u Pekingu takodje blizu 20.Znaci vrlo aktivni i na zimskim i na letnjim olimpijskim igrama. ;)
mislim da Novi Zeland po tom pitanju ima najvise medalja po stanovnia,Hrvatska je takoder medu prvih 10-ak
Pa i Srbija je,ali ne govorimo o tome. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41351
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 mar 2013, 12:22

Ovdje imate pregled broja olimpijskih medalja po glavi stanovnika, zanimljivo je da Jamajka sa svojih 2,7 mil st ima 12 medalja iz Londona, tj medalja na svakih 225 hiljada st, dok jedna Indija ima medalju na svakih 206 mil st :mrgreen:

http://www.medalspercapita.com/#medals-per-capita:2012
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la Devil » 10 mar 2013, 20:54

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ovdje imate pregled broja olimpijskih medalja po glavi stanovnika, zanimljivo je da Jamajka sa svojih 2,7 mil st ima 12 medalja iz Londona, tj medalja na svakih 225 hiljada st, dok jedna Indija ima medalju na svakih 206 mil st :mrgreen:

http://www.medalspercapita.com/#medals-per-capita:2012
Ali sve je to za letnje olimpijade,Jamajka,Novi Zeland,T&T...pa cak i Australija,medjutim ona donosi dosta vise medalja sa letnjih od ovih. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la MaGiCa » 10 mar 2013, 23:00

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ovdje imate pregled broja olimpijskih medalja po glavi stanovnika, zanimljivo je da Jamajka sa svojih 2,7 mil st ima 12 medalja iz Londona, tj medalja na svakih 225 hiljada st, dok jedna Indija ima medalju na svakih 206 mil st :mrgreen:

http://www.medalspercapita.com/#medals-per-capita:2012

1) "Statistika je kao bikini - sve otkriva, a nista ne pokazije".

2) "Statistika je matematicka forma lazi".

Tradicionalne nemacke izreke. ;)


P.S. Ma nema nista od teme, dok neko ne uvuce Srbiju i Hrvatsku u raspravama o velesilama sporta. :lol:

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la dubrava » 12 mar 2013, 11:24

Zar je bitno koja je zemlja najuspješnija u sportu?!
Koga briga za to, osim nas ovdje sa brdovitog Balkana?!
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Otelo
Postovi: 33529
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la Otelo » 12 mar 2013, 14:51

dubrava je napisao/la:Zar je bitno koja je zemlja najuspješnija u sportu?!
Koga briga za to, osim nas ovdje sa brdovitog Balkana?!
svi se brinu za sebe,samo mi za sve druge
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la Devil » 12 mar 2013, 16:26

dubrava je napisao/la:Zar je bitno koja je zemlja najuspješnija u sportu?!
Koga briga za to, osim nas ovdje sa brdovitog Balkana?!
Zar su bitni tamo neki Real,United,Barcelona,Inter,Chelsea,Bayern za nas sa Balkana pa opet diskutujemo o njima ? :?
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la dubrava » 12 mar 2013, 17:37

Devil je napisao/la:
dubrava je napisao/la:Zar je bitno koja je zemlja najuspješnija u sportu?!
Koga briga za to, osim nas ovdje sa brdovitog Balkana?!
Zar su bitni tamo neki Real,United,Barcelona,Inter,Chelsea,Bayern za nas sa Balkana pa opet diskutujemo o njima ? :?
Oprosti, ali kakve veze imaju nabrojani klubovi sa temom?! Nema baš poveznice..

Meni je samo nejasno koji je smisao licitiranja ili rasprave o "najuspješnijoj sportskoj naciji"? Čemu to? Osobno ne vidim smisao takve rasprave, al dobro, to sam samo ja..
Ja bih to usporedio sa onim izjavama tipa čiji je tata najjači..
Općenito rasprave o najjačim, najvećim, najboljim, naj ovim, naj onim su bezpredmetne, tu je više riječ o nekom kompleksu...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

samir22
Postovi: 18
Pridružen/a: 15 sep 2012, 12:04
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la samir22 » 12 mar 2013, 17:51

" onclick="window.open(this.href);return false; pogledajte ovaj promsaj sa par metara LOL :lol: :lol: :lol:

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la Monolog » 12 mar 2013, 18:44

samir22 je napisao/la: pogledajte ovaj promsaj sa par metara LOL :lol: :lol: :lol:
Haj' ti odmori par dana. :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la DukeOfWellington » 12 mar 2013, 19:22

dubrava je napisao/la:Zar je bitno koja je zemlja najuspješnija u sportu?!
Koga briga za to, osim nas ovdje sa brdovitog Balkana?!
Inače se u životu vode sve odreda jako važne rasprave i da bi se vodila neka rasprava prvenstveno te mora bit neka briga za tim, inače to nema nikakvog smisla.

Ovdje ima na stotine otvorenih tema i sasvim je normalno da mnogi forumaši preskaču mnoge teme jer ih ne zanimaju. Probaj se voditi njihovom logikom.
Zadnja izmjena: DukeOfWellington, dana/u 13 mar 2013, 21:35, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la andro234 » 13 mar 2013, 19:57

MaGiCa je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Ovdje imate pregled broja olimpijskih medalja po glavi stanovnika, zanimljivo je da Jamajka sa svojih 2,7 mil st ima 12 medalja iz Londona, tj medalja na svakih 225 hiljada st, dok jedna Indija ima medalju na svakih 206 mil st :mrgreen:

http://www.medalspercapita.com/#medals-per-capita:2012

1) "Statistika je kao bikini - sve otkriva, a nista ne pokazije".

2) "Statistika je matematicka forma lazi".

Tradicionalne nemacke izreke. ;)


P.S. Ma nema nista od teme, dok neko ne uvuce Srbiju i Hrvatsku u raspravama o velesilama sporta. :lol:
ja osobno mislim da su Hrvatska i Srbija gledajuci broj stanovnika jako uspjesne sportske nacije
i sovenija takoder

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la DukeOfWellington » 13 mar 2013, 21:37

Jako uspješna sportska nacija je jedno, a sportska velesila, sasvim drugo. Tako ćemo i mi ako se plasiramo na SP u fudbalu postat fudbalska velesila sve dok nas neko od istinskih velesila ne mlatne i pokaže nam da ipak nismo fudbalska velesila.

Samo značenje riječi velesila gubi na značenju kad se počne upotrebljavat tamo gdje objektivno ne bi trebalo.

konobar23
Postovi: 96
Pridružen/a: 03 apr 2011, 22:35
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la konobar23 » 25 mar 2013, 12:05

andro234 je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Ovdje imate pregled broja olimpijskih medalja po glavi stanovnika, zanimljivo je da Jamajka sa svojih 2,7 mil st ima 12 medalja iz Londona, tj medalja na svakih 225 hiljada st, dok jedna Indija ima medalju na svakih 206 mil st :mrgreen:

http://www.medalspercapita.com/#medals-per-capita:2012

1) "Statistika je kao bikini - sve otkriva, a nista ne pokazije".

2) "Statistika je matematicka forma lazi".

Tradicionalne nemacke izreke. ;)


P.S. Ma nema nista od teme, dok neko ne uvuce Srbiju i Hrvatsku u raspravama o velesilama sporta. :lol:
ja osobno mislim da su Hrvatska i Srbija gledajuci broj stanovnika jako uspjesne sportske nacije
i sovenija takoder
Hrvatska ima 2 medalje iz timskih sportova

od 92. do danas 33 medalje na olimpijadi

atletika, dizanje utega, gimnastika, kosarka, plivanje, rukomet, streljastvo, taekwondo, tenis, vaterpolo, veslanje, skijanje, biatlon

svjetske i europske medalje, svjetski i eorpski prvaci i uspjesi na priznatim natjecanjima osim u nabrojanim sportovima u nogometu, odbojci, jedrenju, boksu, k1, karate, stolni tenis, auto-moto sportovi, bocanje itd. ako sam sto zaboravio

Ja sam zadovoljan s obzirom na populaciju

Jesmo li sportska sila na broj stanovnika, otom potom. To prosudite sami. Ja sam zadovoljan

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la juznjak> » 25 mar 2013, 16:47

DukeOfWellington je napisao/la:slika
Da,u kriketu :lol: 8-)
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la DukeOfWellington » 26 mar 2013, 20:22

juznjak> je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la:slika
Da,u kriketu :lol: 8-)
slika

Indžoj.

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la samosarajvo » 27 mar 2013, 02:31

Sto se tice zadnjih godina, 10 ak mozda Spanija je sigurno najbolja sportska nacija na svijetu.
Fudbal prvi i reprezentativno i klupski (Barca).Košarka u Europi najbolji i reprezentativno i klupski (opet Barca), u svijeti su drugi a sto se klubova tice to ni porediti ne treba.Najslabiji NBA klub bi uzeo europski dream team 35 razlike. :D
U rukometu su također zadnjih par godina medju jacim u europi.Barcelona i Ciudad Real su u klupskom rukometu najjaci u zadnje vrijeme.
Tenis - Nadal,Ferrer,Almagro - 2 igraca u top 5-6, 3 ili 4 u top 20!

Znaci po mom misljenju i u svijetu i u Europi u zadnje vrijeme su broj 1.U nekim sportovima ih nema nigdje ali ne moze se fudbal poredit sa odbojkom,vaterpolom,hokejom isl.

Sto se tice najuspjesnije sportske nacije na svijetu ikada...o tome je jako tesko govoriti, skoro nemoguce.
U Americi se fudbal haman i ne igra, u košarci su neprikosnoveni.U Europi se igra fudbal ali i u košarci poslje Amera su Europske repke najjače.Baseball,Americki fudbal,Ragbi pa i Hokej se haman pa i ne igraju u Europi.
Olimpijski sportovi su opet za sebe.Na jednoj olimpijadi je najpopularniji sport na svijetu zapravo lijevi sport i dosadnom "sankanju" se pridaje vise paznje....
Ne znam...ja bi izabrao mozda Amere

filip13
Postovi: 38379
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Koja je najuspješnija sportska nacija na Svijetu

Post Postao/la filip13 » 27 mar 2013, 06:53

samosarajvo je napisao/la:Sto se tice zadnjih godina, 10 ak mozda Spanija je sigurno najbolja sportska nacija na svijetu.
Fudbal prvi i reprezentativno i klupski (Barca).Košarka u Europi najbolji i reprezentativno i klupski (opet Barca), u svijeti su drugi a sto se klubova tice to ni porediti ne treba.Najslabiji NBA klub bi uzeo europski dream team 35 razlike. :D
U rukometu su također zadnjih par godina medju jacim u europi.Barcelona i Ciudad Real su u klupskom rukometu najjaci u zadnje vrijeme.
Tenis - Nadal,Ferrer,Almagro - 2 igraca u top 5-6, 3 ili 4 u top 20!

Znaci po mom misljenju i u svijetu i u Europi u zadnje vrijeme su broj 1.U nekim sportovima ih nema nigdje ali ne moze se fudbal poredit sa odbojkom,vaterpolom,hokejom isl.

Sto se tice najuspjesnije sportske nacije na svijetu ikada...o tome je jako tesko govoriti, skoro nemoguce.
U Americi se fudbal haman i ne igra, u košarci su neprikosnoveni.U Europi se igra fudbal ali i u košarci poslje Amera su Europske repke najjače.Baseball,Americki fudbal,Ragbi pa i Hokej se haman pa i ne igraju u Europi.
Olimpijski sportovi su opet za sebe.Na jednoj olimpijadi je najpopularniji sport na svijetu zapravo lijevi sport i dosadnom "sankanju" se pridaje vise paznje....
Ne znam...ja bi izabrao mozda Amere



teško

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.