Jesi ti to ko nešto meni spustioSvrki je napisao/la:Nasao si jako ozbiljne portale i stranice da pokazes nesto. Cuj dernek.ba, ako ti imas tlinest godina nemamo mi. I opet u drugu ruku odavno prezvakana stvar da mi mozemo pisati i sanjati o novom stadion jer postoji mogucnost kad-tad, jer je nas stadion. A vi nemate nista pa ni dernek.ba ne moze napisati tekst o vama. Tuga vam je golema.BordoMan je napisao/la:Ovo je malo iz istorije, da ne bi došlo do toga da nam je željeznica i stadion sagradila![]()
Novi Stadion Koševo uglavnom su izgradili pripadnici omladinskih brigada, njih sedam stotina, koji su sa radovima počeli 1947. godine u nadi da će ga završiti na vrijeme za prvi jubilej fizičke kulture u Bosni i Hercegovini, koji se trebao održati 20. juna 1948. godine. Član gradskog vijeća Dane Olbina je osigurao buldožere i materijale za stadion, organizirao je smještaj i hranu za dobrovoljce, i predano radio sa omladinskim brigadama da bi projekat bio dovršen na vrijeme. Atletska takmičenja su organizirana za brigade; jedan organizator je izjavio da je projekat predstavljao "jedinstvenu masovnu školu fizičke kulture". Kao i u gotovo svakom drugom građevinskom projektu tog vremena, organizatori su se žalili na hronični nedostatak kvalifikovanih radnika. No, projekat je ipak dovršen i svečano otvoren u maju 1948. godine uz veliko slavlje omladinskih radnih brigada koje su predvodili dobrovoljci koji su radili na izgradnji stadiona. Stadion je imao deset hiljada mjesta kada je izgrađen i postao je domaći stadion fudbalskog kluba Sarajevo. Kasnije je objekat sasvim renoviran i dograđen da bi mogao primiti mnogo više gledalaca, i na njemu je održana ceremonija otvaranja zimskih olimpijskih igara 1984. godine. Izgradnja još jednog stadiona u naselju Grbavica je završena u septembru 1953. Radnici Glavne željezničke radionice i drugi uposlenici željeznice su pomogli u izgradnji objekta koji je postao domaći stadion fudbalskog kluba Željezničar, koji je vodio porijeklo od radničkog kluba iz međuratnog perioda. Decenijama je najveća kulturološka podjela u gradu bila između predanih navijača Sarajeva i Željezničara, popularnog Želje.
Iz knjige Robert J. Donia - Sarajevo, biografija grada
Znaći Koševo je i starije od onog golubarnika, pa se sad i pitam gdje su oni (Željo) igrali tu svoju slavnu ERU fudbala dok nas nije bilo. Vidite da im je odmah krenulo nabolje kako je Sarajevo nastalo i osnovalo se...![]()
A sad mali kviz. Koji od ponuđena tri teksta vas je najviše nasmijao![]()
http://www.dernek.ba/blog/62104/cwila/g ... uje-konzum" onclick="window.open(this.href);return false;![]()
http://www.dobrinja.info/sport/predstav ... -grbavica/" onclick="window.open(this.href);return false;![]()
http://****.ba/vijest/33011" onclick="window.open(this.href);return false;![]()
Stadion Asim Ferhatović Hase ili Koševo, kakvo god daje i čije god daje, barem je sigurnije

Ali bio bi ti sretan da je i taj dernek.ba u pravu, imali bi ste drakstor odmah u stadionu,
a i istočna tribina bi se zvala KONZUM TRIBINA
