Nogometna reprezentacija Hrvatske

Ko je najbolji golman u povijesti reprezentacije

Ladić
10
17%
Pletikosa
18
31%
Subašić
31
53%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 16636
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 21 okt 2013, 16:55

je li ovaj maloku ima neke albanske/kosovske korijene. Nekako mi ime i prezime vuce na taj kraj :mrgreen:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 5806
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 21 okt 2013, 16:56

Ma istina, ali kao sto rekoh, treba malo to i isprovocirati i pored cinjenice sto smo uzasni bili dobrim dijelom kvalfikacija, mi smo i dalje u objektivno nezgodnoj skupini uspjeli na racun statusa i prethodnih igara izboriti uopce povlastenu poziciju u barazu, bio bi i red da se i to nagradi katkad.

Od Halilovica se mozda najvise ocekuje, da ne kazem cuda se ocekuju, realno jest najveci talent i po svim relevantnim faktorima i strucnjacima jedan od najvecih europskih potencijala, al ocekuje se previse od djeteta neformiranog tijela, pluca, psihe, konstantnosti, bezveze se animozitet stvara na relaciji ocekivanje javnosti i igara koje pruza, a nije ni zagazio u seniorski nogomet. To sve treba pustiti da se radi na miru i dalje razvija jer ima predispozicije biti fantastican igrac, no jos je daleko ozbiljni seniorski nogomet, a i ova saltanja medju reprezentacijama, status i sve ostalo moraju uzeti svoj obol. Ja to na taj nacin shvacam, presmijesno bi mi bilo davati u ovom momentu nekakve sudove kako brojni sebi uzimaju za pravo. Ovo sve se unutar jedne godine moze promijeniti 4 klase na bolje, ali i na gore naravno, ali nije na ljudima da u ovom momentu namecu vec pritisak i ocekivanja svoja.

Maloku je klasicno albansko prezime.
Zadnja izmjena: ŠB_Fidelis, dana/u 21 okt 2013, 17:00, ukupno mijenjano 1 put.
...Život za Široki...

Avatar
FaraonTM
Postovi: 10465
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la FaraonTM » 21 okt 2013, 17:00

pinoglavi je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Posljednjih 25 utakmica Islanda :mrgreen: .
slika
zna ih udarit sretna utakmica,iskreno se nadam da će to bit protiv Hrvatske.
Čemu to brate, nisi dobar komšija :D . Jedino što znam je da ću se zavaliti u fotelju i gledati te baraž utakmice na miru nakon par godina :)
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Android
Postovi: 5686
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Android » 21 okt 2013, 19:52

Bosniacum Lilium je napisao/la:sto se Lulic, Muric, Brodic, Maloku, Roguljic ne promovisu kao Halilovic? Do sada je Halilovic na ovom U-17 sampionatu ubjedljivo najmanje pokazao, ocajno igra
I bolje da ih se ne promovira,vidis sta se desilo sa Alenom,napravili su od njega razmazeno deriste,ako misli uspjeti onda mu je bolje da ide iz HRV lige

A sto se tice zdrijeba,kad nas nece lopta onda hoce barem kuglice :D
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Lillard
Postovi: 19016
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Lillard » 21 okt 2013, 19:53

Halilovic je zbog svega ovoga previse medijski ispracen i zato se i on umislio. Pa evo i danas je pokazao sebicnost kakvu posjeduje otkada je u seniorima. Doduse, svi kao da na ovom prvenstvu igraju privatne utakmice, ali on se istice.

I samo davanje kapetanske trake njemu dokazuje koliko se Gudelj zapravo pita u tom svemu. Ne mozes dati takvom umisljenom klincu koji ne prelazi centar da se vrati u obranu traku. Po meni nosio bi je Sunjic ili Caleta-Car. Uostalom, da je Gudelj tu neka vazna karika nakon onakvog soliranja danas bi ga odmah izveo ili posjeo na klupu sljedecu utakmicu. Ali i on shvaca da bi odmah letio s klupe. Jednostavno, Halilovic je u ove 2 utakmice pokazao NISTA i to me brine. Moze postat velik igrac, ali s ovakvim stavom ce biti novi Anas.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 24545
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la SiamoNoi » 21 okt 2013, 22:58

Dobar je Island,bit će zaje*ano.Kovačev popis će puno toga otkrit.
ŠB_Fidelis je napisao/la:Od Halilovica se mozda najvise ocekuje, da ne kazem cuda se ocekuju, realno jest najveci talent i po svim relevantnim faktorima i strucnjacima jedan od najvecih europskih potencijala, al ocekuje se previse od djeteta neformiranog tijela, pluca, psihe, konstantnosti, bezveze se animozitet stvara na relaciji ocekivanje javnosti i igara koje pruza, a nije ni zagazio u seniorski nogomet. To sve treba pustiti da se radi na miru i dalje razvija jer ima predispozicije biti fantastican igrac, no jos je daleko ozbiljni seniorski nogomet, a i ova saltanja medju reprezentacijama, status i sve ostalo moraju uzeti svoj obol. Ja to na taj nacin shvacam, presmijesno bi mi bilo davati u ovom momentu nekakve sudove kako brojni sebi uzimaju za pravo. Ovo sve se unutar jedne godine moze promijeniti 4 klase na bolje, ali i na gore naravno, ali nije na ljudima da u ovom momentu namecu vec pritisak i ocekivanja svoja.
A ta sva očekivanja su mu nabili u zatrovanom GNK-u i diže se u zvijezde preko novina,kao da je već sada glavni igrač i već sada vrijedi puste milijune itd.Plus vode ga treneri beskičmenjaci i od njih ništa dobro ne može dobit...umislio i sam da je neka zvijezda umjesto da kao u svakom normalnom klubu ima normalnog trenera koji će se pravilno ophodit s njim i s kojim će se moć pravilno razvijat.Eto najbolje da će mu Kljuno i Čačke bit autoriteti.

Avatar
Signore
Postovi: 6885
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Signore » 21 okt 2013, 23:13

Halilovica treba vratiti u juniorski pogon. On je i sam to trazio, ali je dobio odbijenicu, vjerojatno u Maksimiru strepe da ce mu opast vrijednost i da ga nece moc tako brzo prodati, a kako mali igra jako brzo bi mogli dozivjeti njegov transfer, mislim u Lokomotivu.

Avatar
Saurman
Postovi: 26779
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Saurman » 21 okt 2013, 23:30

Manje više očekivan žrijeb.Hrvatska ne bi trebala imati problema al' opet tako se pričalo i o Škotskoj.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Signore
Postovi: 6885
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Signore » 21 okt 2013, 23:44

Skotska je za nas nocna mora, imamo 3 remija i 2 poraza u 5 utakmica. Nesto slicno kao mi Italiji. 3 remija i 3 pobjede u 6 utakmica. Kad ti netko ne pase uvijek ce ti bit tesko izac na kraj s njim.


Avatar
SiamoNoi
Postovi: 24545
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la SiamoNoi » 22 okt 2013, 21:53

Zna Ilija i koju pametnu izreć o reprezentaciji:
Vruća tema hrvatskog nogometa su Vatreni i njihovo putovanje kvalifikacijama za SP. Vaš komentar?

Mi nismo momčad, nemamo momčad. Ne možete je ni imati ako stalno mijenjate igrače i sustav igre. Kako je tako možete imati, bez obzira što su naši igrači dobri i igraju u velikim svjetskim klubovima? Mi neke stvari radimo godinama, nisu počele sa Štimcem. Zašto mi prijateljske utakmice u ožujku, kolovozu itd. stalno igramo sa slabim protivnicima? Zašto mi na te utakmice dovodimo igrače koji nikad nisu ni bili blizu reprezentaciji niti je itko smatrao da bi mogli biti? Ne trebam ja sada biti jako pametan da vam kažem zašto. Ako se to radi kroz reprezentaciju ili kako je Igor rekao prije nekih mjesec i pol dana, da on koristi reprezentaciju kako bi promovirao mlade igrače. Oprostite, ali to je katastrofalna izjava. A reprezentacija Hrvatske nije poligon za mlade igrače, nego za najbolje igrače. Nažalost, oko našeg nogometa postoje ljudi kojima nogomet služi isključivo za trgovinu. Nažalost, to je i reprezentacija postala, i to ne sada, nego oduvijek, otkako postoji. Sad je samo eskaliralo i mislim da to sada toliko bode u oči da to više nema smisla. Zato je naša reprezentacija izgubila prepoznatljivost i sposobnost i naši igrači, od Modrića preko Mandžukića do najstarijih Pletikose, Olića i Šimunića, sve su slabiji i slabiji jer više ne osjećaju momčadski duh koji ih je sada vjerojatno malo i napustio.

Lillard
Postovi: 19016
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Lillard » 23 okt 2013, 14:13

[youtube][/youtube]
:lol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11024
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la MaGiCa » 23 okt 2013, 15:06

"mislia sam da je ubacia prave glasove simunica i modrica koliko ih je dobro skinia ;) super,svaka cast"

+1

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 24545
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la SiamoNoi » 23 okt 2013, 21:38

Nikini postulati: Kockasti, čuvajte se, stiže njemačka disciplina



- Nisam prebolio što me Ćiro nije vodio na SP 1998., zbog raznih interesa, guranja igrača za prodaju - kaže izbornik.

Iako je odgajan u hrvatskom duhu, u hrvatskoj obitelji u kojoj se govorilo hrvatskim jezikom, Niko Kovač Hrvatsku i naše običaje upoznao je tek sa 26-27 godina, kada je postao stalni reprezentativac. Mnoge su ga stvari šokirale, na mnoge se teško prilagodio. Ili još nije. U knjizi "Kovači naše sreće" Andrije Kačića Karlina otkrio je svoj dolazak u nogomet i neka razmišljanja iz igračkih dana.

Prva velika utakmica koje se Niko Kovač sjeća bio je finale Kupa prvaka 1976. i Bayernova pobjeda nad St. Etienneom 1:0. Imao je pet godina, a kako je otac Mate navijao za Dinamo i Bayern, izbor starijeg sina teško da je mogao biti drugačiji. Uzor mu je bio Rummenigge.

- Uvijek sam, od haklanja na berlinskim ledinama, bio najmlađi u društvu, tako sam sazrijevao - sjetio se, kao i uzrečice koju je od oca čuo milijun puta: "Bez muke nema nauke". Godine 1980. upisao se u berlinski Rapid Wedding, a svaki dan nakon treninga morao je predvečer učiti hrvatski jezik jer Robert i on pohađali su Jugoslavensku dopunsku školu.

- Na početku karijere bio sam desno krilo, nizak i vrlo brz.

Sa 16 više nisam imao volje...

I dok majka Ivka nije dolazila na utakmice zbog brige da se sinovima nešto ne dogodi, otac ga je stalno pratio. I upozoravao: "Čuvaj noge, vidiš kako te lupaju!". Od osme godine vježbao je i džudo, došao do plavog pojasa, ali nije dvojio da je nogomet za njega. U selekciji 14-godišnjaka Zapadnog Berlina igrao je sa Ziegeom, no sa 16 godina zapao je u tinejdžersku krizu koja ga je umalo stajala karijere.

- Jednostavno mi je došlo da sve napustim, nisam više imao volje za treninge i utakmice. Ni danas ne znam što mi je bilo. Otac mi je tada najviše pomogao. Ne, nije me tjerao na treninge, niti me tjerao da brzo odlučim. Ali me dobro savjetovao. Rekao mi je kako je on sretan što idem na treninge i nisam na ulici i da je ponosan na sve što sam učinio.

Igrao je čak i napadača, te za kadete postigao 39 golova. Maturirao je 1991. i potpisao prvi profesionalni ugovor, za Herthu.

- U tih pet godina u Drugoj ligi sve se baziralo na snazi i trci, borbi do iscrpljenosti, bez puno tehnike.

I tek kad su Robert i Niko otišli u Bayer iz Leverkusena 1996., u Hrvatskoj se čulo za njih. Euro 1996. gledao je u berlinskom kafiću gdje se okupljaju Hrvati, s kockastim šalom. Pa i utakmicu s Njemačkom. Uskoro je, 1996. dobio poziv da igra za Hrvatsku. Ali, nekoliko dana ranije trener Daum pozvao ga je u ured.

- Povišenim mi je glasom govorio da se Berti Vogts zanima za mene. Bio sam počašćen, ali samo sam u transu čekao poziv Hrvatske. Danas mi je jasno da je to bio poziv da se onemogući moje igranje za Njemačku. Tako se to radi, ne treba zbog toga nikomu biti neugodno. A bio sam prvi igrač iz dijaspore koji je obukao hrvatski dres.

Bio je to nastup na Kupu kralja Hasana u Maroku, u zrakoplovu ga je hrabio Soldo, cimer mu je bio Zoran Mamić. Naviknut na red i disciplinu u njemačkim klubovima, malo je reći da se šokirao načinom ponašanja, odnosima i hijerarhijom u hrvatskoj reprezentaciji, stoji u knjizi.

Debi pred 85.000 gledatelja

- Ćiro je odmah vikao na mene, gradio je autoritet na mlađima, što je po meni u redu. Među igračima je, pak, stalno bilo malih podvala i šala, mene je prvi na zub uzeo Asanović. Bilo mi je to neobično, krivo, htio sam ga zamoliti da prestane, ali tko će velikom Aljoši nešto reći! Ja sam se izgradio u njemačkoj ozbiljnosti i trebalo mi je vremena da prihvatim tu hrvatsku opuštenost.

Debitirao je u najposjećenijoj utakmici hrvatske reprezentacije, pred 85.000 gledatelja u Casablanci. Hrvatska je, bez Bobana i Šukera, pobijedila Maroko s 9:8 (2:2), a i Niko je pogodio u raspucavanju s bijele točke.

- Igrao sam desnog beka, to je bila kritična pozicija na kojoj su isprobavani igrači. Ušao sam, taj dres s brojem 25 čuvam. Znate, teško je živjeti u tuđini i mi iz dijaspore, neka se nitko ne uvrijedi, više drhtimo na spomen Hrvatske nego oni u domovini - smatra Niko.

U kvalifikacijama za SP 1998. igrao je jednu cijelu utakmicu, u Splitu protiv Danske (1:1), za sve je ostale bio pozivan, ušao u Sloveniji i u Ukrajini. Na utakmici Stuttgarta i Bayera Soldo mu je krajem 1997. slomio nogu, no vratio se za tri mjeseca.

- U Danskoj smo izgubili s 3:1, a ja sam se toliko dugo zagrijavao da sam pretrčao više nego neki na terenu! U Kijevu sam igrao pola sata, ali sjećam se groznog hotela, loše hrane i kako se cimer Goce Jurić i ja noću nismo ni svlačili koliko je hladno bilo. I tko bi, nakon što sam u svim utakmicama kvalifikacija bio u kadru, na tri i igrao, očekivao da neću biti pozvan ni na pripreme za SP! To me jako zaboljelo. A u konačnih 22 ušli su neki koji u kvalifikacijama uopće nisu bili u kadru! Iako ondje vjerojatno ne bih igrao, i danas sam žalostan, osjećam kao da mi je ta brončana medalja oteta. Nikad nisam s Ćirom o tome razgovarao. On je izbornik, to je njegovo pravo, ali nikad nisam razumio da su ušli neki koje je trebalo afirmirati, prodati. U Njemačkoj sam bio naučen na korektnost, bez zakulisnih mućki. I to je bio dio mog hrvatskog odrastanja...

Navijači su ga voljeli i cijenili njegovu požrtvovnost, a zbog desetke na leđima bio je predmet poruge navijača.

- Nije mi bilo važno koji broj nosim. Znam da nisam bio profinjen tehničar ni graditelj igre nego radnik koji razgrađuje suparniku igru i borim se za svaku loptu. Ali nekad mi nije bilo lako zbog tih podsmjeha. Nogometna je povijest pokazala da se prvenstva osvajaju u obrani...

Lillard
Postovi: 19016
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Lillard » 24 okt 2013, 15:53

Zasto ce nas odvesti u Brazil :)
slika
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 5806
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 24 okt 2013, 16:24

Posljednji pravi kapetan Vatrenih. :)
...Život za Široki...

Lillard
Postovi: 19016
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Lillard » 24 okt 2013, 16:58

slika

I bod protiv Uzbeka je dovoljan za plasman dalje.

1:1 nakon poluvremena.
slika
I da pogeldajte proslavu bahatog derista :evil:
slika
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Lillard
Postovi: 19016
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Lillard » 24 okt 2013, 19:53

I izgubili smo 1:2 :roll: .

zvijezdice bahate neka se sada pogledaju. Mars!
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 5806
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 24 okt 2013, 20:24

Steta, bas moras biti talentiran da ispanes na takav nacin, al to se cesto desava.
Medjutim, ovdje neki rezultat i tako i tako nista ne znaci fakticki, malo to ljudi ipak pogresno sve gledaju, to su djeca, profesionalci, da, ali i dalje djeca, a ove omladinske reprezentacije sluze kao poligon za formiranje igraca koji bi ubuduce mogli nositi dres A selekcije, a ima tu nekoliko vrlo talentiranih mladica koji bi takvo sto mogli doseci, stoga, nek iz ove generacije tri mladica postanu ozbiljni igraci za A vrstu, ja sam prezadovoljan.

Gol Halilovica.

[youtube][/youtube]
...Život za Široki...

Lillard
Postovi: 19016
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Nogometna reprezentacija Hrvatske

Post Postao/la Lillard » 24 okt 2013, 22:03

Mozemo i dalje proci ukoliko Svedi pobijede Meksiko, a Argentina Kanadu :mrgreen: .
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Odgovori

Natrag na “Nogomet u Hrvatskoj”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []