Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
rammstein
Postovi: 2092
Pridružen/a: 13 jan 2014, 12:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la rammstein » 04 mar 2014, 15:42

terabajt je napisao/la:kakve ce biti kazne za ove male klubove sto nemaju dozvola za igrace, hocel proci nekaznjeno ???
koje dozvole :) mozes nam pojasniiti ne razumijemo :mrgreen:

svejedno
Postovi: 328
Pridružen/a: 23 nov 2012, 20:22
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la svejedno » 04 mar 2014, 15:59

Protiv nas ce morati igrati sa akademcima jer sada ide progon iz BIH :D

Avatar
rammstein
Postovi: 2092
Pridružen/a: 13 jan 2014, 12:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la rammstein » 04 mar 2014, 16:23

svejedno je napisao/la:Protiv nas ce morati igrati sa akademcima jer sada ide progon iz BIH :D
zao mi je ali svi igraci FKS jos od dolaska u BiH IMAJU svu dokumentaciju, kao i radne i boravišne dozvole.. jedino je problem bio sto taj dokument nisu imali sa sobo na utakmice ali su imali i pasoše i radne dozvole, sto automaatski znaci da imaju i boravisne :D

Zao mi je sto ste se ponadali i sto vam onaj u upravnom odboru nije uspio sa ovim trikom, bit ce bolje drugi put.... s nekom drugom inspekcijom, i pazite kako i kad registrujete igrace :D

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la gio10 » 04 mar 2014, 19:48

slika

Nadam se da će savez ipak odobriti gostujućim navijačima da prisustvuju na dvije derbi utakmice koje nam slijede.
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 04 mar 2014, 19:53

slika
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

zrinja05
Postovi: 1145
Pridružen/a: 30 okt 2013, 16:26
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la zrinja05 » 05 mar 2014, 11:37

Željezničar za zelenim stolom gubi utakmicu protiv Radnika?
Radnik iz Bijeljine jučer je uputi.o žalbu u Nogometni savez BiH u kojoj zahtijeva da se meč 20. kola Premijer lige BiH između Radnika i Željezničara igran u Bijeljini registrira rezultatom 3:0 u korist Bijeljinaca zbog, kako kažu, neregularnog nastupa napadača Mirsada Ramića.

„Nogometaš Željezničara Mirsad Ramić nije bio ubačen u sustav COMET prilikom preregistracije iz Nogometnog saveza Travnik u Nogometni savez Sarajevo. Samim tim njegovo ime nije se moglo naći ni u zapisniku za utakmicu 20. kola," izjavio je sportski direktor Radnika Boro Đokić, te dodao:

„Netko je u međuvremenu nekoga nazvao, pa je Ramić pola sata prije početka utakmice unesen u pomenuti sustav. Prema svim propozicijama Nogometnog saveza meč bi trebao biti registriran rezultatom 3:0 u našu korist. Mi smo učinili sve što je bilo na nama, a sada je sve pod ingerencijom disciplinskih organa Nogometnog saveza. Nadamo se da će donijeti pravednu odluku."
Fotografija iz sustava COMET:

http://www.****/img/reposit ... adnika.jpg

http://www.****/img/reposit ... a__7f4.jpg






Ne kontam ovo baš ali na ovim snimkama se vidi da je čovjek prijavljen 10 minuta prije tekme, sad je li to moguće i po pravilima nisam baš stručnjak ali znam ako se ovakve pizda.rije nastave bit će problema jer kakva je situacija na tabeli jedan bod može značiti titulu ili plasman u europu.Neka odmah kažu je li urađeno sve po pravilima ili nije kratko i jasno.Ovo ljudi koji rade u NS BIH moraju odmah presjeći da se ne vuku repovi jer kakva je kod nas administracija ovo se može razvuć do svibnja pa će o poretku na tabeli odlučivat nekakva komislja a to nikom ne treba.
VOLIM MOSTAR PA MAKAR I VAKI !!!
HŠK ZRINJSKI,MNK ZRINJSKI,HKK ZRINJSKI,HMRK ZRINJSKI,HŽRK ZRINJSKI,ŽKK ZRINJSKI 2010,HAK ZRINJSKI,APK ZRINJSKI,KK ZRINJSKI,HBK ZRINJSKI,ŠPK ZRINJSKI,ŠK ZRINJSKI,UPŠO ZRINJSKI

Avatar
arelinho
Postovi: 16502
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la arelinho » 05 mar 2014, 11:40

zrinja05 je napisao/la:Željezničar za zelenim stolom gubi utakmicu protiv Radnika?
Radnik iz Bijeljine jučer je uputi.o žalbu u Nogometni savez BiH u kojoj zahtijeva da se meč 20. kola Premijer lige BiH između Radnika i Željezničara igran u Bijeljini registrira rezultatom 3:0 u korist Bijeljinaca zbog, kako kažu, neregularnog nastupa napadača Mirsada Ramića.

„Nogometaš Željezničara Mirsad Ramić nije bio ubačen u sustav COMET prilikom preregistracije iz Nogometnog saveza Travnik u Nogometni savez Sarajevo. Samim tim njegovo ime nije se moglo naći ni u zapisniku za utakmicu 20. kola," izjavio je sportski direktor Radnika Boro Đokić, te dodao:

„Netko je u međuvremenu nekoga nazvao, pa je Ramić pola sata prije početka utakmice unesen u pomenuti sustav. Prema svim propozicijama Nogometnog saveza meč bi trebao biti registriran rezultatom 3:0 u našu korist. Mi smo učinili sve što je bilo na nama, a sada je sve pod ingerencijom disciplinskih organa Nogometnog saveza. Nadamo se da će donijeti pravednu odluku."
Fotografija iz sustava COMET:

http://www.****/img/reposit ... adnika.jpg

http://www.****/img/reposit ... a__7f4.jpg

Ne kontam ovo baš ali na ovim snimkama se vidi da je čovjek prijavljen 10 minuta prije tekme, sad je li to moguće i po pravilima nisam baš stručnjak ali znam ako se ovakve pizda.rije nastave bit će problema jer kakva je situacija na tabeli jedan bod može značiti titulu ili plasman u europu.Neka odmah kažu je li urađeno sve po pravilima ili nije kratko i jasno.Ovo ljudi koji rade u NS BIH moraju odmah presjeći da se ne vuku repovi jer kakva je kod nas administracija ovo se može razvuć do svibnja pa će o poretku na tabeli odlučivat nekakva komislja a to nikom ne treba.
Nema sanse da izgubimo 3:0 za zelenim stolom,jer je on uredno prijavljen u savez da je vracen sa posudbe samo sto ga oni nisu na vrijeme ubacili u sistem.
Sada i mi mozemo traziti da se ponovi tekma,kazemo da je Ramic trebao poceti utakmicu i da zbog greske saveza nije mogao poceti i ponovi se tekma i mi dobijemo 8-)

zrinja05
Postovi: 1145
Pridružen/a: 30 okt 2013, 16:26
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la zrinja05 » 05 mar 2014, 11:57

Sarajevski premijerligaš FK Olimpic dužan je hotelu Brotnjo u Čitluku skoro 95.000 KM za hotelske usluge, piše portal Klix.ba. Glavnina duga nastala je u veljači 2012. godine kada su igrači i stožer Olimpica u Čitluku zbog nezapamćenih sniježnih padalina boravili oko mjesec dana.

Dug kluba prema hotelu koji nastao tog mjeseca nikad nije plaćen, kaže predsjednik Nadzornog odbora hotela Brotnjo Stjepan Primorac.

"U ovom trenutku oni su hotelu Brotnjo dužni 94.985,39 KM na ime neplaćenih računa za pripreme koje je FK Olimpic u posljednje tri godine održavao u Čitluku. Uprkos svim našim pokušajima da naplatimo svoja potraživanja, sve se završavalo na lažnim obećanjima", kaže Primorac za Klix.ba.

Nakon nekoliko usmenih i pismenih upozorenja, iz hotela Brotnjo su prije mjesec dana odlučili putem suda zatražiti svoja potraživanja. Istovremeno, zatražili su od Natjecateljske komisije Nogometnog saveza BiH da se FK Olimpic uskrati licenca za nastupe u europskim takmičenjima.

"Nadam se da će im se uskratiti licenca jer ima puno elemenata za to. Evo, možemo se dogovoriti i da nam daju bilo kakvu kompenzaciju i mi ćemo povući tužbu. Ali ne da nam kao do sada obećavaju da će platiti dug, a ništa ne urade", dodaje naš sagovornik iz Čitluka.

Bisera Gracić, direktorica FK Olimpic, tvrdi da su iz ovog kluba u nekoliko navrata pokušali isplatiti dug.

"Pokušali smo umanjiti dug prema njima, ali do sada nije došlo do dogovora. Ono što smo nudili, nije im odgovaralo. Pregovori su još uvijek u toku i nadamo se dogovoru", kaže Gracić dodavši kako ne vjeruje da će ovaj spor utjecati na njihovu licencu

Kontrola Igrača Čelika i Sarajeva pred samu tekmu zbog radnih dozvola i prebivališta ,"propust" Želje u svezi registracije Ramića,dug Olimpica preka hotelu "Brotnjo" itd a sve to u nekoliko dana.Realno gledajući po meni ovo sve se ne događa i ne objavljuje slučajno ali ne mogu dokučiti pozadinu,ako je ima?
VOLIM MOSTAR PA MAKAR I VAKI !!!
HŠK ZRINJSKI,MNK ZRINJSKI,HKK ZRINJSKI,HMRK ZRINJSKI,HŽRK ZRINJSKI,ŽKK ZRINJSKI 2010,HAK ZRINJSKI,APK ZRINJSKI,KK ZRINJSKI,HBK ZRINJSKI,ŠPK ZRINJSKI,ŠK ZRINJSKI,UPŠO ZRINJSKI

Avatar
Adviser
Postovi: 703
Pridružen/a: 06 feb 2014, 11:46
Lokacija: Egzercir
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la Adviser » 05 mar 2014, 12:14

zrinja05 je napisao/la:Kontrola Igrača Čelika i Sarajeva pred samu tekmu zbog radnih dozvola i prebivališta ,"propust" Želje u svezi registracije Ramića,dug Olimpica preka hotelu "Brotnjo" itd a sve to u nekoliko dana.Realno gledajući po meni ovo sve se ne događa i ne objavljuje slučajno ali ne mogu dokučiti pozadinu,ako je ima?
Zaboravio si reći da je u istom periodu FK Željezničar optužen za "štimanje". Ne znam šta tu nije jasno, meni je kristalno jasno:

- Gdje se pojavljuju "nepravilnosti" pred početak utakmica, na kojim utakmicama i ko treba igrati :?:
- Kome odgovara ako se licenca oduzme FK Olimpic, sa kim on igra za par dana :?:
- Ko je objavio rat korupciji i nepravilnostima u NS BiH tj. kome odjednom sve smeta :?:
- Ko ima koristi ako FK Željezničar bude izbačen iz lige i ako mu bodovi budu oduzeti :?:
Zadnja izmjena: Adviser, dana/u 05 mar 2014, 12:45, ukupno mijenjano 2 puta.
Dževad (Džemal) Begić - Đilda 25.09.1966. - 11.07.1992.

irh
Postovi: 400
Pridružen/a: 26 apr 2012, 12:50
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la irh » 05 mar 2014, 12:22

Neko je istovremeno pokušao zeznuti Sarajevo u Zenici i Želju u Bijeljini. Još ako se optuže međusobno dobitak bi bio siguran.

Možda i dobra zamisao koja ipak nije prošla.

Avatar
rammstein
Postovi: 2092
Pridružen/a: 13 jan 2014, 12:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la rammstein » 05 mar 2014, 12:25

ko ima koristi od upada inspekcije i prijetnje igracima deportacijom

ko ima koristi od nacionalistickog preglasavanja u slucaju Sarajevo-Borac

ko ima koristi od ubacivanja minut do tekme

ko ima korist od ove kriminalne lige do sad

dalje:

da li je zabranjeno uputiti zalbu na neplaćeno dugovanje?
da li je zabranjeno igrati sa ilegalcima u ekipi
Da li je zabranjeno ubaciti u sistem igraca koji nije prjavljen?
Da li je zabranjeno boriti se za regularnost lige?
Da li je normalno da jedan klub mora platiti 100% iznosa kazne, dok drugi klubovvi plaćaju 20% ito po naredbi saveza!

Avatar
elninho_resTO
Postovi: 1605
Pridružen/a: 19 apr 2010, 20:16
Lokacija: sarajevo,BIH
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la elninho_resTO » 05 mar 2014, 12:31

Cirkus se nastavlja 8-)
"DON'T HATE THE PLAYER, HATE THE GAME"
"BEEN THERE WON THAT"

Walk on, walk ooon with hope in your heart and you'll never walk alone, YOU'LL NEVER WALK ALONE

Avatar
Hordas Doboj
Postovi: 1121
Pridružen/a: 10 avg 2010, 12:14
Lokacija: wherever i may roam
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la Hordas Doboj » 05 mar 2014, 12:34

Adviser je napisao/la:
zrinja05 je napisao/la:Kontrola Igrača Čelika i Sarajeva pred samu tekmu zbog radnih dozvola i prebivališta ,"propust" Želje u svezi registracije Ramića,dug Olimpica preka hotelu "Brotnjo" itd a sve to u nekoliko dana.Realno gledajući po meni ovo sve se ne događa i ne objavljuje slučajno ali ne mogu dokučiti pozadinu,ako je ima?
Zaboravio si reći da je u istom periodu FK Željezničar optužen za "štimanje". Ne znam šta tu nije jasno, meni je kristalno jasno:

- Gdje se pojavljuju "nepravilnosti" pred početak utakmica, na kojim utakmicama i ko treba igrati :?:
- Kome odgovara ako se licenca oduzme FK Olimpic, sa kim on igra za par dana :?:
- Ko je objavio rat korupciji i nepravilnostima u NS BiH :?:
- Ko ima koristi ako FK Željezničar bude izbačen iz lige i ako mu bodovi budu oduzeti :?:
Ja ne vidim nista lose da se ostvare ove 4 stavke.
-Ako postoje nepravilnosti, normala da bi se trebalo ukazati na iste.
-Jel Olimpic treba dobiti licencu ako ne ispunjava uslove? Ne treba.
-Zar nije vrijeme da se ocisti i korupcija a i svi ostali nedostaci, koji nas godinama drze na dnu svih listi? Ja mislim da jeste.
-Ako Zeljeznicar bude izbacen ja ne vidim da iko moze imati korist. Ali ako su se sluzili s tim ilegalnim radnjama, onda ih treba izbaciti. I ne samo njih nego sve koji se tim sluze. Odnekud se mora poceti. A ko bude najvise u tome na njemu ce se i lomiti.
Sve dok ima snage u nogama našim, gazit ćemo s' tobom, svijet će da se plaši!

Avatar
bagrcavi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 26 avg 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la bagrcavi » 05 mar 2014, 12:40

Dal' je normalno da jednoj ekipi pola ekipe nema dozvolu za boravak u ovoj državi, a igraju utakmicu? I to u istom onom klubu koji se zalaže za poboljšanja.
To ti je isto ko ono kad otac sina čuje da je nešto opsovao pa mu kaže "Nemoj bolan psovat yebemu mater"
DRUG NEBI TI PUNCA

svejedno
Postovi: 328
Pridružen/a: 23 nov 2012, 20:22
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la svejedno » 05 mar 2014, 12:44

Olimpic ima dug Brotnju a FKS ima dug oko 5 mio KM bez poreza ali te stvari ne uticu na licencu.FKS ima problem radnih dozvola i protiv nas ne mogu igrati igraci koji ce izaci i uci u BIH kao sto ni Jarni ne moze biti na klupi.Da vam se progleda nema sanse jer ste nicim izazvani poceli sa hajkom.

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la moustapha » 05 mar 2014, 12:46

svejedno je napisao/la:Olimpic ima dug Brotnju a FKS ima dug oko 5 mio KM bez poreza ali te stvari ne uticu na licencu.FKS ima problem radnih dozvola i protiv nas ne mogu igrati igraci koji ce izaci i uci u BIH kao sto ni Jarni ne moze biti na klupi.Da vam se progleda nema sanse jer ste nicim izazvani poceli sa hajkom.
Samo se ti nadaj. :lol:
#divovi

Avatar
Hordas Doboj
Postovi: 1121
Pridružen/a: 10 avg 2010, 12:14
Lokacija: wherever i may roam
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la Hordas Doboj » 05 mar 2014, 12:47

bagrcavi je napisao/la:Dal' je normalno da jednoj ekipi pola ekipe nema dozvolu za boravak u ovoj državi, a igraju utakmicu? I to u istom onom klubu koji se zalaže za poboljšanja.
To ti je isto ko ono kad otac sina čuje da je nešto opsovao pa mu kaže "Nemoj bolan psovat yebemu mater"
To ti je nasa drzava u kojoj se svi moguci zakoni kose. Znaci igraci dobiju dozvolu od saveza da mogu igrati utakmice u BHPL, sve se plati itd a onda dođe sasvim neko treci iz nekog drugog ministarstva i kaze da nemaju dozvolu za boravak. Pa kako ce igrati ako ne mogu biti u drzavi? Ni meni to nije jasno.
Isto da imas dozvolu da radis u Njemackoj a nemas dozvolu za boravak. Znaci smijesno.
Malo to jeste nenormalno, priznajem.
I sad jos nesto gluplje, moraju otici do "grane" i vratiti se. :lol:
Sve dok ima snage u nogama našim, gazit ćemo s' tobom, svijet će da se plaši!

Avatar
rammstein
Postovi: 2092
Pridružen/a: 13 jan 2014, 12:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la rammstein » 05 mar 2014, 12:50

svejedno je napisao/la:Olimpic ima dug Brotnju a FKS ima dug oko 5 mio KM bez poreza ali te stvari ne uticu na licencu.FKS ima problem radnih dozvola i protiv nas ne mogu igrati igraci koji ce izaci i uci u BIH kao sto ni Jarni ne moze biti na klupi.Da vam se progleda nema sanse jer ste nicim izazvani poceli sa hajkom.
zao nam je ali to olači mačku o rep :mrgreen:
prvo dug nije toliki, lažeš :D
drugo, imamo para toliko da ujutro možemo biti na NULI :mrgreen:
treće, nasi igraci su svi imali RADNE dozvole, sve do jednog za sta samo platili 15 000 KM. Problem je nastao jer oni kod sebe u tom trenutku nisu imali BORAVISNE. Te boravisne dozvole u EU se izdaju automatski uz radne, dok kod nas je to komplikovano. Igraci Sararajeva su sve urodeno i čisto imali, i kao sto se vidi, svi će igrati protiv Olimpica, a sad ostalim klubovima nek je Bog na pomoći jer će se kao u slučaju Čelika gledati i godina u nazad. Gledalo se i igračima sarajeva ali je NA ZALOST onih koji su pokušali SVE bilo čisto.
Četvrto,počeli smo sa hajkom jer imamo pravo traziti da je sve reguarno a hajka NAŠA će tek da krene pred licenciranje tako da će se mnogi uhvatiti za glavu jer godinama varaju savez!

irh
Postovi: 400
Pridružen/a: 26 apr 2012, 12:50
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la irh » 05 mar 2014, 12:53

svejedno je napisao/la:Olimpic ima dug Brotnju a FKS ima dug oko 5 mio KM bez poreza ali te stvari ne uticu na licencu.FKS ima problem radnih dozvola i protiv nas ne mogu igrati igraci koji ce izaci i uci u BIH kao sto ni Jarni ne moze biti na klupi.Da vam se progleda nema sanse jer ste nicim izazvani poceli sa hajkom.

Sve će to narod pozlatiti. Ništa se ne sekiraj. Tražili ste, gledajte.

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - opcenito

Post Postao/la Elegant » 05 mar 2014, 12:54

Mislim da je ovo previse izvuceno iz konteksta, ali nista neka vas ne cudi ipak je ovo BiH, sve naopako pa i fudbalska liga. Boze pomozi !
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot], BigEM, dime, kaskada1922 i 15 gostiju.