RK Bosna

Avatar
hodža
Postovi: 8954
Pridružen/a: 09 avg 2010, 00:15
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la hodža » 01 feb 2014, 20:58

joj Efendica sto siluje zenicane :lol:

ni sa penala ne mogu da mu zabiju
FORZA MARŠAL !!!

Avatar
moustapha
Postovi: 3763
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la moustapha » 01 feb 2014, 22:01

Dobra utakmica veceras.

Efendic maestralan. :mrgreen:
#divovi

darkangel54
Postovi: 21
Pridružen/a: 29 okt 2013, 09:39
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la darkangel54 » 01 feb 2014, 22:09

Sad sam bio Na utakmici, ma kakav Radoncic, Efendic ministar odbrane
PS juniori pobjedili Celika :)
PPS Kako je bilo zima u hodniku izmedju male i dvorane Mirza Delibasic
Željezničar Za Život Cijeli ...

Moja i Tvoja BOSNA!

POTPIS !

bosnjak_033
Postovi: 43
Pridružen/a: 30 avg 2009, 12:17
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la bosnjak_033 » 02 feb 2014, 02:33

Jel bio panchica na tekmi :-)? Dresovi - takticka varka...hahahaha

Avatar
no rules
Postovi: 2197
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la no rules » 18 feb 2014, 16:17

Studenti sve bolji, u Sarajevu odrasta generacija rukometnih šampiona

Rukometaši sarajevske Bosne odlično su otvorili nastavak premijerligaške sezone. Odigrali su dva dobra meča, osvojili maksimalnih šest bodova i s mnogo argumentiranog optimizma očekuju nova iskušenja.

Još uvijek nisu na vrhu tabele premda je, čini se, samo pitanje kola kada će se i to promijeniti.

Studenti su definitivno rukometu pokazali put povratka u glavni grad Bosne i Hercegovine, a ni pehar namijenjen prvaku države ove sezone nije neosvojiv.

''Igramo dobro, bez pritiska i nekog velikog imperativa. Uvezali smo dvije važne prvenstvene pobjede, ali naš cilj i dalje je isti. Želimo igrati u doigravanju za prvaka, a tamo je sve moguće. Titula? Što da ne, ali ne zamaramo se nekakvim velikim ciljevima'', govori Josip Perić, ove sezone jedan od najboljih Studenata koji vjeruje da je Borac najozbiljniji rival u borbi za sami vrh .

''Imaju velikih finansijskih problema, ali i dalje su opasni. Čelik nas ove sezone nije pobijedio i vjerujem da ćemo ih uspjeti preskočiti na tabeli do kraja prvenstva'', optimista je reprezentativac u dresu sarajevskog tima.

Ali šta bi uspjesi na parketu vrijedili da uprava ne prati sve ono dobro što mladi tim Bosne radi posljednjih mjeseci. Kako u razgovoru za naš portal naglašava generalni sekretar kluba Tarik Smajović, koncept je bio jasan i na čvrste temelje postavljen sistem i bez problema se nosi s problemima.

''Vrlo jasno - od početka smo zauzeli stav od kojeg nismo odstupili niti imamo namjeru. Nikakav veliki novac u Bosni se ne može zaraditi. Naši igrači imaju skromna, ali redovna primanja i svi su zadovoljni. Naš je klub, kao takav, postao atraktivan i igračima iz ostalih klubova'', kaže Smajović izražavajući zadovoljstvo poslom odrađenim tokom zimske pauze.

''Doveli smo dva kvalitetna pojačanja. Dinko Dedović i Dragan Kondić već su se uklopili u tim i pokazali da vrijede. Naš cilj i dalje je plasman u doigravanje za prvaka, a pričama o tituli ne želimo se zamarati jer puno je teškog rada pred nama'', zaključuje naš sagovornik.

Bosna trenutno zauzima drugo mjesto na tabeli Premijer lige uz bod zaostatka za vodećim Čelikom. Do kraja regularnog dijela sezone odigrat će sedam mečeva na domaćem i šest na gostujućem terenu.
Izgleda da ćemo ponovo imati okosnicu Reprezentacije u sarajevakoj Bosni ;) (kao nekada...) , nadam se da će nastaviti sa ovom politikom dovođenja mladih i perspektivnih igrača u Bosnu sa područja cijele BiH , samo da osnuju i dugu ekipu (ponovo) koja bi se takmičila u Federalnoj Ligi , a igrači sa manjom minutažom bi se mogli bolje afirmisa u istoj ... Konjuh je kroz drugu ekipu dobio 4-5 igrača koji su sada nosioci igre u PL.

bosnjak_033
Postovi: 43
Pridružen/a: 30 avg 2009, 12:17
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la bosnjak_033 » 19 feb 2014, 15:08

Guramo, guramo :-). Druga ekipa je trenutno nerealna opcija obzirom da imamo 3 mladje selekcije koje se takmice u okviru Kantonalne Lige a i cinjenica da bi nam za nastup u Prvoj Ligi FBiH trebalo minimalno 30.000 KM samo za utakmice (sluzbene osobe) samo po sebi nije realno

Avatar
Semper
Postovi: 3550
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la Semper » 20 feb 2014, 01:06

Je li istina da je sekretar kluba dobio otkaz? Priča se da je uradio neku pronevjeru novcu? Poznavajući njegov rad te angažman na ovom forumu to me zaista iznenadilo. Kada su svi digli ruke on je bio tu.

bosnjak_033
Postovi: 43
Pridružen/a: 30 avg 2009, 12:17
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la bosnjak_033 » 20 feb 2014, 08:50

Sekretar Kluba stoji iza ovog nicka i ako sam u vremenskom intervalu izmedju tvog i mog posta dobio otkaz, moram se zabrinuti :-) :-p. RK Bosna je ponovo na stabilnim nogama idemo ka konacnom cilju a to je Liga 4 a kasnije i borba za sami vrh tabele...pronevjera prijatelju nikakvih nema a ko je bio u Klubu kad je tesko ili nije, nebitno je... bitno je da smo tim koji je slozio svaki segment svog djelovanja i daj Boze da tako bude i u narednim sezonama...

salihaga
Postovi: 113
Pridružen/a: 10 sep 2011, 11:03
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la salihaga » 23 mar 2014, 16:14

:| Kao ljubitelj rukometa zelim izraziti svoj stav da u nasoj ligi imamo veliki broj limitiranih trenera kao na primjer trener RKB. Imenovani je napravio veliki posao okupivsi generaciju i postigao solidne rezultate sa ovom ekipe. No to je njegov maksimum i on nazalost ljubitelja RKB ni zavrsnicu nece igrati jer enera je ovoo limit trenera i ne moze bolji rezultat postici, cak ni zavrsnicu nece igrati Koji su razlozi za moje misljenje.
Uprava je dala treneru odrijesene ruke da sam sebi izabere ekipu.On to cini .Uprava sve obaveze prema igračima izvršava od 1 do 3 u mjesecu. Uslovi za treninge su vrhunski. Dakle nista ne nedostaje osim strucnog rada.
Ekipa na na velikom broj treninga igra samo MALI fudbal. Na 50% treninga nema glavnog trenera.
Svaki profesionalac je sa ekipom pred utakmicu i u svlačionici i u periodu zagrijavanja. Prvi trener RKB pred utakmice sjedi sa drustvom u kafani i na teren dolazi 15 min pred utakmicu, a sa ekipom je njegov saradnik. Kako vode utakmicu to je posebna prica vise su u raspravi sa sudijama nego u kontaktu sa ekipom.
Sta je posljedica 40 tehničkih greški u zadnje 3 utakmice???? ima li odgovora. Ima los rad na treninzima.
Uprava RKB bi trebala podrobno cijeniti rad strucnog staba ili i iza trenera ako se tako moze nazvati stoji SDP
ako je to nazalost RKB ode u helac :ugeek:
voLio bih da mi neko kaze sa argumentima da nisam u pravu-

handballija
Postovi: 20
Pridružen/a: 07 jan 2014, 22:13
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la handballija » 23 mar 2014, 20:58

Salihaga :) grijesis prijatelju lose su ti informacije prvo od uslova gdje se trenira i u kakvim uvjetima. Pa do tog igranja nogometa i dolaska na treninge sefa strucnog staba i njegov rad na istima ;) grijesis bas bas :) ali eto lako ja biti strucnjak i pisati po forumima

radeon
Postovi: 114
Pridružen/a: 25 okt 2013, 00:00
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la radeon » 23 mar 2014, 21:11

handballija je napisao/la:Salihaga :) grijesis prijatelju lose su ti informacije prvo od uslova gdje se trenira i u kakvim uvjetima. Pa do tog igranja nogometa i dolaska na treninge sefa strucnog staba i njegov rad na istima ;) grijesis bas bas :) ali eto lako ja biti strucnjak i pisati po forumima
Sve ovo što govori Salihaga i meni je lično to rekao jedan od igrača,da ga ne imenujem...i da na treningu ekipu više vode igrači (npr.Delić,Perić..) nego Zuhdija...a fudbal se itekako igra,pogotovo ponedjeljkom i utorkom...ja imam takvu info ...

bfaza
Postovi: 3
Pridružen/a: 26 nov 2013, 12:21
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la bfaza » 23 mar 2014, 23:48

Vidi javiše se i ova dva "stručnjaka" rukometne igre hahaha

life24
Postovi: 35
Pridružen/a: 16 avg 2013, 11:27

Re: RK Bosna

Post Postao/la life24 » 24 mar 2014, 09:50

Uslovi za treniranje nisu bas na nekom top nivou, al su na odnosu na ostale ekipe iz PL odlicni. Igracki kadar - ima odlicnih momaka koji znaju igrati i ima par zalutalih ( uprava ih drzi u ekipi).. Trener, najveci minus ovog kluba.Covjek koji posao trenera u Bosni shvata kao drugi posao ( dodatak na svoja redovna primanja iz firme) ne moze biti prvi trener ozbiljne ekipe ( ako Bosna zeli da bude ozbiljna ekipa ). Ovo sam govorio i kad je Bosna pocela da se pojacava da bi trebali trenera dovesti a sad to i dosta drugih ljudi vidi. Al covjek se bori, ubacili su ga u reprezentaciju , tek se sad skoluje na fakultetu sporta ( sportski menadzment ), novinari ga furaju..ispade bas veliki strucnjak...pozzz

handballija
Postovi: 20
Pridružen/a: 07 jan 2014, 22:13
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la handballija » 28 mar 2014, 22:16

Eh eto lagana pobjeda +17 imaju li "duse briznici" koji se kriju sta da kazu :) :)

abezgov
Postovi: 22
Pridružen/a: 29 dec 2013, 18:12
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la abezgov » 30 mar 2014, 15:05

Ma komplekasi, samo zato sto je klub iz Sarajeva, zato pljuju sve...izvolte gospodo imate jos klubova sa boljim trenerima pa navijajte. Sve i da fudbala igraju jednom sedmicno, opet su ekipa sa najboljom formom u ligi. i ostali, osim mozda Borca su smijesni. Nit imaju dresova kako treba, nit bi covjek reko da su sportasi, svi po 10 kila viska imaju, stomacine zapustli a pored rukometa su redovno zaposleni u firmama.

Sta stee se coeku nakacili na vrat, te ne valjaju igraci te ne valja trener, sve eksperti a zadnji put na utakmci bosne bili dok je jos pipe trener bio...ajde ne jedite ...!!!!:silent: :evil:

i da znate..ovdje na forumu se redovno javljaju clanovi iz upravnog odbora kako bosne tako i drugih klubova, i pljuju igrace bosne...samo pogledajte temu reprezentacija BiH...porucio bi im da gledaju svoja posla te da SVOJE LICNE INTERESE ne ganjaju preko foruma ! sram ih bilo! po 50 godina u dupetu...!
Naprijed Bosno ljubavi moja !

handballija
Postovi: 20
Pridružen/a: 07 jan 2014, 22:13
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la handballija » 12 apr 2014, 15:52

Ne znam revizor sta je tebi sporno sta to tebi smeta ? Kakve veze pwt posao ima jos sa mjestom koje nesmetano obavlja u klubu ? Da li ti smatras da je sve toliko profesionalno da bi vecina igraca i trenera u PL zivjela samo od rukometa ?? Bosna je institucija zivjela je i prije a zivjet ce i poslije nas a od forumasa koji zakuhavaju nikakve fajde ;) volite je ili ne :)

handballija
Postovi: 20
Pridružen/a: 07 jan 2014, 22:13
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la handballija » 12 apr 2014, 21:41

Nek crknu dusmani Izvidzac : BOSNA 31:32 :) :) :)

Avatar
gradacac10
Postovi: 945
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la gradacac10 » 12 apr 2014, 23:48

Kako vidim svi kritikujete, a sad pogleda na tabelu, oni ih doveli na prvo mjesto... iskren da budem na pocetku sezone ih nisam mogo zamislit na prvom mjestu, mislio sam da ce Derventa ili Celik biti ubjedljivo bolji od svih ostalih, ali su malo eto zakazali... Cestitam, lijepo bi bilo da imamo opet predstavnika u Ligi prvaka, mada je tu Borac, koji je malo jaci, ali sve je moguce...

Avatar
no rules
Postovi: 2197
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la no rules » 14 apr 2014, 21:41

Red bi bio da se čestita momcima i Korkariću na osvojenom prvom mjestu i plasmanu u doigravanje , gledajući raspored mislim da neće ni boda više izgubiti do kraja ...

RK BOSNA - HMRK ZRINJSKI
RK SLOGA - RK BOSNA
RK BOSNA - RK KRIVAJA
RK MAGLAJ - RK BOSNA
RK BOSNA - RK VOGOŠĆA

Mnogi su kritikovali trenera , ali čovjek napravi sa ovako mladom ekipom odličan rezultat i začepi mnogima usta , kritikovali su i selektora što poziva iz Bosne "mlade" igrače u Reprezentaciju , a svi do jednog su pokazali da se na njih može ozbiljno računati , Delić , Perić , Građan i Halilković , meni je lično drago što imamo "ponovo" Bosnu iz koje ćemo imati po 4-5 Reprezentativaca .

- BRAVO !!!

bosnjak_033
Postovi: 43
Pridružen/a: 30 avg 2009, 12:17
Kontakt:

Re: RK Bosna

Post Postao/la bosnjak_033 » 14 apr 2014, 21:59

Trnovit je put do uspjeha...svi mi grijesimo ali prave projekte i vrijednosti osim pravih ljudi i Bog prepozna! Uvijek je no_rules bilo i bice kritika i ne bi valjalo da ih nema...ne bi valjalo da te svi vole, onda nisi normalan :-)...lijepo je bit' prvi brate dragi :-)....
A gdje je forum nick panechampion da koju prozbori pametnu

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.