Studiranje

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
BKwizard
Postovi: 319
Pridružen/a: 21 jan 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la BKwizard » 26 sep 2014, 00:49

Kad dođe vrijeme za uplatu školarine
slika
NK Bratstvo Bosanska Krupa
Nottingham Forest FC

"Gudison Park jе njihova tvrđava, njihov dom. Nе trеba im vеći, jеr imaju ono što su nеki olako ispustili – osеćaj pripadnosti nеčеmu što trajе 122 godine. Trajaćе i daljе."

Avatar
alacious
Postovi: 4311
Pridružen/a: 12 nov 2009, 21:36
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la alacious » 26 sep 2014, 11:59

Nisam u 20,zajebali me jer nisam im'o informatiku u 3 i 4 razredu gimnazije >.<

Jeste vi prva godina,ili?

toxic_alien
Postovi: 59
Pridružen/a: 28 jul 2011, 22:43
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la toxic_alien » 26 sep 2014, 18:54

Šteta, mogao si puno povoljnije proći. A i to im je malo bezveze bilo, bolje da su stavili zadnje 2 godine slušanja informatike (k'o na ETF-u sa fizikom) a ne samo 3. i 4. razred. Dosta je raje to zeznulo.

Ja sam isto prva godina, ali mi je puno lakše pošto sam iz Mostara :)

A ako ti treba pomoć oko nečega, tu sam :D

Avatar
IlPrincipe
Postovi: 6602
Pridružen/a: 26 dec 2011, 22:00
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la IlPrincipe » 26 sep 2014, 19:07

Ima li neko od forumaša na internacionalnom univerzitetu u Travniku ?
Od slavnog kluba ostalo je samo ime .. A.C Milan !

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la theboss_RD07 » 26 sep 2014, 19:14

Slatinash_7 je napisao/la:Sto se tice ovih odluka oko SVP bit ce tu svega,protesti,tuzbe zalbe,prevare onih ljudi sto rade u studentskoj itd itd..da makar imamo sta na faxovima pa bi ja i rekao,ovako je ovo samo izrabljivanje ljudi..za par godina postat cemo zemlja u rangu Ruande i ostaloh zemalja gdje jos uvijek vlada neki nakaradni poredak,sve iste porodice u vrhu i tako godinama..ako mi studenti ne povedemo u neki napredak nema od ove drzave nista!
Welcome to Bosnia...

Neutral
Postovi: 37987
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Neutral » 26 sep 2014, 19:22

Uđi u bilo koju državnu instituciju i prati prezimena koja rade, :lol: Sve se svodi na 10 - tak isti i tako u svakom gradu.

Vrhunac bahatosti u BiH je primjer u jednom gradu gdje u državnoj firmi rade majka i kćerka jedna kraj druge u kancelariji, :bih:

Avatar
L_blancos
Postovi: 3439
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la L_blancos » 26 sep 2014, 19:36

Sto je najgore ovo u Tuzli hoce uvesti taj zakon da zahvati i nas sto smo ranije upisali i ranije obnovili.

Na stranu to sa otimanjem para, meni nisu jasni ljudi koji upisuju fakultet jer eto sebe vide u tome. Pola drzave se vidi ko pravnika i ekonomistu. Da je to normalna drzava sa normalnim sistemom obrazovanja a ne ovim polubolonjskim, tad bi i moglo tako.
Ko zavrsi dobru srednju i ima volju da uci farmaceutski fakultet je vise nego idealan. U vecini apoteka rade farmaceutski tehnicari a svaka apoteka bi radije imala magistra umjesto tog tehnicara i dosta je deficitaran kadar, dobar posao i bogovska plata, od zdravstva bih dodao jos radiologiju i stomatologiju
Gradjevina, eletrotehnika od fakulteta, onda ima dosta dosta trazenih zanata...
Mislim da i roditelji prave gresku prilikom odabira srednje skole, gdje djeca uglavnom upisuju sta mu i jaran upise dok, sa druge strane, ima dosta zanata od kojih ima hljeba.

Avatar
miki_92
Postovi: 21618
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la miki_92 » 26 sep 2014, 19:38

treba nam usmjereno skolovanje da ne moze svaki mentol upisivati sta hoce ;)
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

zIzOoO
Postovi: 42
Pridružen/a: 26 jun 2012, 18:33
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la zIzOoO » 26 sep 2014, 19:55

Predao papire 2008. Na ekonomski fakultet u Tuzli. Uredno nuliro na prijemnom ali nisam bio primljen... U oktobru iste godine javljaju mi iz studentske da sam primljen da je kao bila greska bla bla ali moram platiti 1210 KM godinu.. Oktobra 20. krenuo na predavanja dok sam se uklopio dadnem u 1 semestru 2/5 u drugom 1/5 znaci godina 3/10 ... Obnovim prvu uplatim 210 KM dadnem 6/7 ispita kontam reko uslov imam... Dolazim kod čike u studentsku (tako ga svi zovi ybt mu mater treba) da vidim sta i kako... A kriza nas tad udarila da valja (radnje zatvorili).. Zao mi radnica koje su radile al nebitno sad... Skupio sam ja nekako 1210 za drugu godinu podero svoja ledja i sad čiko iz studentske veli obuhvatio te novi zakon moraš jos 240 KM uplatit za ispite iako sam na prvim rokovima polozio... Reko dobro, a koliko je Ispis sa fakulteta kaze 15 KM ili 50 KM nisam vise ni siguran + 240 KM za ispite reko super i ja do banke u omegu uplatim samo ispis to 15 ili 50 i njemu dole odem u studentsku... Yebem sve zivo, galamim ja a smiruje me Medina isto iz studentske (najnormalnija zena na fakultetu)... Kroz 20 minuta dolazi čiko donosi ispisnicu, diplomu, rodni list i ljekarsko, priznanice i sve ispite... Super reko zajebo si se... Potpišem se i ufatim maglu... Yebem im lopovsku majku...
Uuuu Plave boje, Njima ja sam obojen.

Avatar
Polarstar
Postovi: 146
Pridružen/a: 15 sep 2014, 00:56
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Polarstar » 26 sep 2014, 20:08

miki_92 je napisao/la:treba nam usmjereno skolovanje da ne moze svaki mentol upisivati sta hoce ;)
Kad sam ja to pisao ovdje, ima 2 godine, kad sam se bunio kako neko iz medrese upiše saobraćajni fakultet (koji naravno napusti jer nema šanse da se izbori s nečim), a neko iz saobraćajne škole ne može biti primljen po defaultu. Za koji li se vrag onda uči srednja, daj svima gimnazije pa kud koji mili moji :roll:

PS: ima li sad ko da ide na filozofski, prva godina? :mrgreen:
Deportivo de La Coruña - Haris Medunjanin!!!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37732
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la tuzlak1987 » 26 sep 2014, 20:12

Ne mozete to tako, treba dati svakom sansu da radi ono sto zeli. Ako zeli na taj fax onda neka polozi prijemni i bude primljen.

Svako ko polozi prijemni je legitiman za taj fax...naravno ako prijemni nije muljaza sto cesto zna biti.
Tvrdim vam da nije toliko do kolicine pameti nego do truda. Ima dosta ljudi koji su pametni ali nisu ambiciozni, imate raznih kombinacija. Sve se svede na to koliko si bitan sebi, ako se boris za sebe zavrsit ces ga..

Ti iz saobracajne skole moraju da dignu skolu na visi nivo, ako im se ucenici ne mogu upisati na fax onda je do skole. U skoli ih nisu naucili i pripremili za to, a pogotovo u takvim skolama im prvo ni disciplinu ne mogu drzati, a kamoli sta nauciti :mrgreen:

Avatar
Polarstar
Postovi: 146
Pridružen/a: 15 sep 2014, 00:56
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Polarstar » 26 sep 2014, 20:16

Nisu nas naučili matematiku, a sve ostalo razvaljujemo, što se struke tiče :mrgreen: Bili smo elitno odjeljenje, bez zajebancije :mrgreen:

Meni je najgluplje kod tog "slobodnog" izbora, da neko upiše fakultet samo zato što je "na cijeni", ono konta dobit ce posao, uzme ti mjesto i kasnije čuješ da je napustio faks, a ti se je*eš ovamo s nečim trećim :roll:

Treba uvesti prijemni iz stručnih predmeta, pa da vidimo ko je dobar sa signalima, ko nije :mrgreen: ko je dobar s mrežama, ko nije, sa satelitima isto ;)

Maturski rad od 46 strana, satelitske komunikacije sam oderao, bez lažne skromnosti :crazy: al' za mene nema mjesta jer me je*e matematika.

Ima tako likova, koji razvaljuju informatiku, al' ne mogu proći matematiku na etf-u i kažu zauvijek ćao.
Deportivo de La Coruña - Haris Medunjanin!!!

Avatar
GazijaKalesija
Postovi: 1748
Pridružen/a: 18 maj 2012, 23:11
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la GazijaKalesija » 26 sep 2014, 20:17

Jel' Nedžad Hodžić svjestan kakvu igru igra?
U legendu je odavno ušao transparent koji se pojavio tada, „Volimo Jureka, više od Bureka“.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37732
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la tuzlak1987 » 26 sep 2014, 20:21

Ne znam sta da ti kazem, npr odgovorno ti tvrdim da su djeca iz GMS najbolji studenti na medicini, elektrotehnici, gradjevini, masinstvu, cak i ovi dole na pravu i ekonomiji.
Ja mislim da je sve do rada skole i do radnih navika..

Nisam ni ja neki ljubitelj matematike, a strucne sam sve ispolago. Iz gimnazije sam dosao, 100 ljudi 100 cudi.
Kod nas treba ubaciti zapadnjacki sistem jer vidim tome se tezi, fino od samog starta ti roditelji ako zelis na fax krenu sa ustedjevinom za faxa. Budes primljen, svako placa isto i neki sistem gdje ces nauciti nesto ali ne obnavljati 5 puta. Vec da imas osobu sa 23-24 godine koja je zavrsila fax ali zna nesto..

Imam rodjaka moje godiste, u Svedskoj zavrsio 2 fakulteta i radi vec. A ja u BIH nisam nigdje stigao..Upravo zbog toga jer ti moras nesto obnovit, moras zaglavit na predmetu, moras 100 cuda nekih..a radis na principu stare skole jugoslavenske, boduju te po bolonji. Daj mi lave tehniku na fakultet, daj mi uslove neke nesto, praksu..
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 26 sep 2014, 20:25, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AlfredBorden
Postovi: 1272
Pridružen/a: 08 avg 2014, 10:41
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la AlfredBorden » 26 sep 2014, 20:24

jao al placete braco mila, sta vam je :rol:
Editovao, razlog je nebitan.

UMRI SAFETE SUSICU!

Avatar
Polarstar
Postovi: 146
Pridružen/a: 15 sep 2014, 00:56
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Polarstar » 26 sep 2014, 20:25

tuzlak1987 je napisao/la:Ne znam sta da ti kazem, npr odgovorno ti tvrdim da su djeca iz GMS najbolji studenti na medicini, elektrotehnici, gradjevini, masinstvu, cak i ovi dole na pravu i ekonomiji.
Ja mislim da je sve do rada skole i do radnih navika..

Nisam ni ja neki ljubitelj matematike, a strucne sam sve ispolago. Iz gimnazije sam dosao, 100 ljudi 100 cudi.
Kod nas treba ubaciti zapadnjacki sistem jer vidim tome se tezi, fino od samog starta ti roditelji ako zelis na fax krenu sa ustedjevinom za faxa. Budes primljen, svako placa isto i neki sistem gdje ces nauciti nesto ali ne obnavljati 5 puta. Vec da imas osobu sa 23-24 godine koja je zavrsila fax ali zna nesto..

Imam rodjaka moje godiste, u Svedskoj zavrsio 2 fakulteta i radi vec. A ja u BIH nisam nigdje stigao..Upravo zbog toga jer ti moras nesto obnovit, moras zaglavit na predmetu, moras 100 cuda nekih..a radis na principu stare skole jugoslavenske, boduju te po bolonji. Daj mi lave tehniku na fakultet, daj mi uslove neke nesto, praksu..
ma smislih ja plan, studirat cu ovo nešto bezveze malo, a tražiti posla, ako bude posla fino platiti vanredan studij za neko usmjerenje, pošamarat šta treba i lagano, svakako je praksa majka znanja :D
Deportivo de La Coruña - Haris Medunjanin!!!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37732
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la tuzlak1987 » 26 sep 2014, 20:29

Polarstar je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Ne znam sta da ti kazem, npr odgovorno ti tvrdim da su djeca iz GMS najbolji studenti na medicini, elektrotehnici, gradjevini, masinstvu, cak i ovi dole na pravu i ekonomiji.
Ja mislim da je sve do rada skole i do radnih navika..

Nisam ni ja neki ljubitelj matematike, a strucne sam sve ispolago. Iz gimnazije sam dosao, 100 ljudi 100 cudi.
Kod nas treba ubaciti zapadnjacki sistem jer vidim tome se tezi, fino od samog starta ti roditelji ako zelis na fax krenu sa ustedjevinom za faxa. Budes primljen, svako placa isto i neki sistem gdje ces nauciti nesto ali ne obnavljati 5 puta. Vec da imas osobu sa 23-24 godine koja je zavrsila fax ali zna nesto..

Imam rodjaka moje godiste, u Svedskoj zavrsio 2 fakulteta i radi vec. A ja u BIH nisam nigdje stigao..Upravo zbog toga jer ti moras nesto obnovit, moras zaglavit na predmetu, moras 100 cuda nekih..a radis na principu stare skole jugoslavenske, boduju te po bolonji. Daj mi lave tehniku na fakultet, daj mi uslove neke nesto, praksu..
ma smislih ja plan, studirat cu ovo nešto bezveze malo, a tražiti posla, ako bude posla fino platiti vanredan studij za neko usmjerenje, pošamarat šta treba i lagano, svakako je praksa majka znanja :D
Ljudi na mom faksu se muce ovdje, odu u Sloveniju gdje imaju sve moguce stvari napredne na faxu i ispolazu sve sa devetkama ili desetkama, a uz to jos i zive svaki dan ..
U Bosni ko zavrsi fax moze zavrsiti bilo gdje u kosmosu

Avatar
Polarstar
Postovi: 146
Pridružen/a: 15 sep 2014, 00:56
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Polarstar » 26 sep 2014, 20:35

Im'o sam priliku, al' ne dade se, najgore što sam ja sad glava familije, pa moram smišljati načine kako da vadim ostale iz kaljuže, to mi značajno smanjuje mogućnost za opuštenost :) Da se Graza dokopati i njegovog univerziteta..
Deportivo de La Coruña - Haris Medunjanin!!!

Neutral
Postovi: 37987
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la Neutral » 28 sep 2014, 04:00

U BiH kada završiš faks, završiš i sa životom.

Avatar
marcelo12
Postovi: 469
Pridružen/a: 30 maj 2013, 14:13
Kontakt:

Re: Studiranje

Post Postao/la marcelo12 » 28 sep 2014, 07:40

Tuzlak, ja koliko sam primijetio najjaci studenti na gradjevini su iz gracanice, iz njihove gimnazije.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.