Navijaci..

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo

Avatar
Butmiran
Postovi: 795
Pridružen/a: 13 sep 2008, 11:42
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la Butmiran » 31 mar 2010, 23:03

@rob do bagro: imas li jos informacija o toj Milanovoj podgrupi ugasenoj 2005.Bas si me zainteresovao sad.Zao mi ih nekako. :)
Svijet kada ruši se grade nisi sam, uvijek uz tebe sam ja spreman život da ti dam!


R.I.P. VEDRAN PULJIĆ

Avatar
Zagor
Postovi: 5520
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la Zagor » 01 apr 2010, 14:41

Ovi marokanci razbijaju !

[youtube][/youtube]
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la Emir_ZENICA » 01 apr 2010, 14:51

No one like us, boli nas k....

«Njega vole samo njegovi navijači. Ostalima nije niti simpatičan, naprotiv mrze ga i to najviše zahvaljujući onima koji ga vole…» Tako bi se ukratko mogla ispričati povijest Millwalla, kluba iz južnog Londona. Davne 1885.osnovali su ga radnici lokalnih tvornica te je u svojim počecima klub igrao na terenu koji je radnicima koristio za trčanje, kriket i tenis. Deset godina kasnije Millwall dobija prvu ozbiljnu konkurenciju u svom kraju. Naime, tada se osniva u istočnom dijelu grada osniva West Ham, a lučki radnici dijele se na "lavove" ili "čekičare". Taj rivalitet traje i danas. Godine 1910.lavovi grade svoj prvi stadion The Den(jazbina),a popularnost kluba nezaustavljivo se širi.Već na prvoj utakmici protiv Brightona okupilo se preko 25.000 navijača. Millwall je ubrzo postao miljenik južnog Londona. Većina tih ljudi bili su siromašni radnici koji su živjeli na rubu egzistencije pa im je odlazak na utakmice predstavljao jedine trenutke kada su se mogli opustiti i proveseliti. Za one koji ne znaju, navijači lavova poznatiji su kao Bushwackersi. Budući da im klub kako kroz povijest tako i danas, nije davao previše razloga za slavlje, navijači su se zabavljali na malo drugačiji način. Zauzimanjem tribina s protivničkim navijačima. Naravno, da bi došli do cilja gazili su sve pred sobom. Policiju, suce, protivničke igrače…Gospodi iz Engleskog nogometnog saveza to se nije sviđalo pa je Millwall davne 1920. godine zbog učestalih nereda navijača morao igrati nekoliko predpraznim tribinama. Ista kazna zbog istih problema Millwallu je izricana u još nekoliko navrata 1934, 1947, 1950, 1978... Danas, iako im se klub bori za opstanak u ligi koju je gotovo nemoguće pronaći na internetu, huligani iz južnog Londona povremeno dogovaraju prijateljske tučnjave s Headhuntersima (Chelsea), Inter City Firm(West Ham), Yiddos (Tottenham)… i ostalim dečkima iz Londona i okolice. Da dragi Markoviću, i u Londonu postoji huliganizam. Međutim, nije nam to jedino isto. I u engleskoj ima podobnih i nepodobnih klubova pa su tako 1994. markovićeve kolege iz Engleskog nogometnog saveza poslali najbolje suce i delegate na kvalifikacije za ulazak u Premier ligu. Millwall nije imao nikakve šanse i Derby County je ušao u odabrano društvo. Nakon poraza od Derbya, navijači su divljali dva dana, a policija je imala pune ruke posla. Broj uhapšenih i povrijeđenih mjerio se stotinama. Iduće sezone Millwall je ispao u Division 2 (treću ligu), a novijoj povijesti klupski neuspjesi ostat će zapamćeni jednako kao i neredi navijača na Stamford Bridgu kada su se Millwallovi huligani sukobili sa policijom i navijačima Chelsea nakon utakmice FA kupa. I za kraj: "No one likes us, we dont care".

;) ;)
A C A B !

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la Emir_ZENICA » 01 apr 2010, 14:57

Mnogo je psihologa priznalo da im je od svega što su proučavali najviše nerazjašnjen ostao navijački moždani sklop. Često se u pojedinim člancima koje pišu nedovoljno informirani novinari može pročitati da se kod navijača javlja potreba da neredima dolaze u centar pažnje ili pak da je navijačima jedino zadovoljstvo stvaranje galame i nereda. No navijački moždani sklop teško može shvatiti netko tko nikad nije doživio osjećaj navijačkog zanosa i euforije.

Moj motiv za odlazak na utakmice sigurno nije samo tučnjava s protivničkim navijačima. Moj život, moja sreća, moja vjera i ljubav, je klub za koji navijam, i na utakmice idem zbog njega. Zbog njega trošim glasnice svake subote, na njega trošim većinu svojih skromnih studentskih prihoda, zbog njega obitelj i obaveze stavljam u drugi plan, zbog njega živim. Zbog njega su mi nedjelja, ponedjeljak i utorak sretni dani ako pobjedi a tužni ako izgubi. Kad bi jedini motiv za odlaske na utakmice meni i ostalim navijačima bio nasilje, putovali bi samo na utakmice gdje može doći do sukoba s protivničkim navijačima, no brojke kažu da navijačke skupine prate svoj klub u podjednakom broju na svim gostovanjima. I ponekad se navijačke skupine stvarno i potuku, no mišljenje da navijači idu na utakmice isključivo zbog stvaranja nereda je potpuno neispravno.

Fanatično navijanje i podrška klubu ono su što me ispunjava. Za mene nema ljepšeg osjećaja nego doći na tribinu i pjesmom iskazati podršku voljenom klubu. Biti okružen ljudima koji razmišljaju slično ili isto kao i ja, zajedno navijati, zajedno izrađivati navijačke transparente i zastave, zajedno paliti baklje, čuvati leđa jedni drugima kod odlazaka na gostovanja, stajati na tribini, okružen ljudima kojima vjerujem i za koje sam uvjeren da me neće izdati, sve je to za mene, navijača, jedan ritual koji sam prihvatio kao svoj način života. „Šta drugo raditi subotom poslijepodne?“ – rečenica je iz jedne knjige koja se bavi tematikom navijača, i ta rečenica tačno opisuje kako svaki pravi navijač razmišlja.
A C A B !

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la Emir_ZENICA » 01 apr 2010, 15:00

"Pojam navijača oznacava osobu koja navija za svoj sportski klub ili za reprezentativnu vrstu,koja se natjece pod odredenom himnom ili zastavom". Ovakva definicija pojma moze se pronaci u vecini enciklopedija.Medutim,značenje "riječi" navijač je daleko slozenije i kompleksnije...

Navijač!Kada izgovorimo ovu riječ večina ljudi odmah pomisli na huligana,polučovjeka koji na stadionu urla i pravi probleme.Ovakav stereotip dugo je prisutan u nasem javnom mijenju.Ljudi vecinom s gađenjem gledaju na navijace zbog toga sto ih ne razumiju,tj. ne mogu da proniknu u njihov mentalni sklop.Međutim svako ko je barem jednom bio prisutan na utakmici svog kluba,slozit ce se da je ovaj stereotip samo ustvari pogresno prezentovana medijska slika.U biti,tesko je predstaviti pravog navijaca.Tesko je obicnim ljudima i gledaocima objasniti bas taj mentalni sklop navijaca,tu njegovu strast...
Tipični navijac trosi svoje grlo pjevajuci svih 90 minuta.U tih 90 minuta tekme za njega je irelevantno da li njegov tim igra „veliku“ ili „malu“ utakmicu,da li se utakmica igra u gostima ili kuci ili koji je trenutni rezultat na terenu.Njegov dom je njegova tribina.Samim tim tribina je veoma vazan dio njegovog djelovanja.On zeli da svoju tribinu prikaze u najboljem svjetlu pred drugim navijacima.Navijac se najbolje osjeca na gostovanju.On zna da je dosao u drugi grad,drugu teritoriju,kako bi bodrio svoj klub i svojski ce se potruditi da u navijanju nadglasa svog domacina.Primaran cilj navijaca koji je dosao na gostovanje je da bude bolji od navijaca suparnicke grupe.Navijac se na stadionu ponasa drugacije od ostalih gledatelja.On ima svoje vlastite kodekse ponasanja kojima se vodi.Ukoliko bude napadnut navijac ce uzvratiti napad.Zbog svojih kodeksa i vlastitih nacina ponasanja nad njim se cesto vrsi represija od strane izvrsnih organa.Zastava navijacke skupine kojoj pripada,za njega je svetinja.Ona ide sa njim gdje god on krene i on ce je braniti svim sredstvima.One ne podilazi modi vec slijedi sopstvenu.Danas u svijetu,pa i kod nas,imamo dva navijacka stila,Ultras i Casual.Samim tim navijac se zavisno od opredjeljenja fura na neki od ova dva pravca ili cak nesto trece.Ali to je vec druga prica :D
A C A B !

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la steve-o » 01 apr 2010, 17:03

Emir_ZENICA je napisao/la:No one like us, boli nas k....

«Njega vole samo njegovi navijači. Ostalima nije niti simpatičan, naprotiv mrze ga i to najviše zahvaljujući onima koji ga vole…» Tako bi se ukratko mogla ispričati povijest Millwalla, kluba iz južnog Londona. Davne 1885.osnovali su ga radnici lokalnih tvornica te je u svojim počecima klub igrao na terenu koji je radnicima koristio za trčanje, kriket i tenis. Deset godina kasnije Millwall dobija prvu ozbiljnu konkurenciju u svom kraju. Naime, tada se osniva u istočnom dijelu grada osniva West Ham, a lučki radnici dijele se na "lavove" ili "čekičare". Taj rivalitet traje i danas. Godine 1910.lavovi grade svoj prvi stadion The Den(jazbina),a popularnost kluba nezaustavljivo se širi.Već na prvoj utakmici protiv Brightona okupilo se preko 25.000 navijača. Millwall je ubrzo postao miljenik južnog Londona. Većina tih ljudi bili su siromašni radnici koji su živjeli na rubu egzistencije pa im je odlazak na utakmice predstavljao jedine trenutke kada su se mogli opustiti i proveseliti. Za one koji ne znaju, navijači lavova poznatiji su kao Bushwackersi. Budući da im klub kako kroz povijest tako i danas, nije davao previše razloga za slavlje, navijači su se zabavljali na malo drugačiji način. Zauzimanjem tribina s protivničkim navijačima. Naravno, da bi došli do cilja gazili su sve pred sobom. Policiju, suce, protivničke igrače…Gospodi iz Engleskog nogometnog saveza to se nije sviđalo pa je Millwall davne 1920. godine zbog učestalih nereda navijača morao igrati nekoliko predpraznim tribinama. Ista kazna zbog istih problema Millwallu je izricana u još nekoliko navrata 1934, 1947, 1950, 1978... Danas, iako im se klub bori za opstanak u ligi koju je gotovo nemoguće pronaći na internetu, huligani iz južnog Londona povremeno dogovaraju prijateljske tučnjave s Headhuntersima (Chelsea), Inter City Firm(West Ham), Yiddos (Tottenham)… i ostalim dečkima iz Londona i okolice. Da dragi Markoviću, i u Londonu postoji huliganizam. Međutim, nije nam to jedino isto. I u engleskoj ima podobnih i nepodobnih klubova pa su tako 1994. markovićeve kolege iz Engleskog nogometnog saveza poslali najbolje suce i delegate na kvalifikacije za ulazak u Premier ligu. Millwall nije imao nikakve šanse i Derby County je ušao u odabrano društvo. Nakon poraza od Derbya, navijači su divljali dva dana, a policija je imala pune ruke posla. Broj uhapšenih i povrijeđenih mjerio se stotinama. Iduće sezone Millwall je ispao u Division 2 (treću ligu), a novijoj povijesti klupski neuspjesi ostat će zapamćeni jednako kao i neredi navijača na Stamford Bridgu kada su se Millwallovi huligani sukobili sa policijom i navijačima Chelsea nakon utakmice FA kupa. I za kraj: "No one likes us, we dont care".

;) ;)
8-) 8-)

Avatar
Wert
Postovi: 402
Pridružen/a: 21 feb 2010, 15:48
Lokacija: South
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la Wert » 01 apr 2010, 17:50

Emir_ZENICA je napisao/la:No one like us, boli nas k....

«Njega vole samo njegovi navijači. Ostalima nije niti simpatičan, naprotiv mrze ga i to najviše zahvaljujući onima koji ga vole…» Tako bi se ukratko mogla ispričati povijest Millwalla, kluba iz južnog Londona. Davne 1885.osnovali su ga radnici lokalnih tvornica te je u svojim počecima klub igrao na terenu koji je radnicima koristio za trčanje, kriket i tenis. Deset godina kasnije Millwall dobija prvu ozbiljnu konkurenciju u svom kraju. Naime, tada se osniva u istočnom dijelu grada osniva West Ham, a lučki radnici dijele se na "lavove" ili "čekičare". Taj rivalitet traje i danas. Godine 1910.lavovi grade svoj prvi stadion The Den(jazbina),a popularnost kluba nezaustavljivo se širi.Već na prvoj utakmici protiv Brightona okupilo se preko 25.000 navijača. Millwall je ubrzo postao miljenik južnog Londona. Većina tih ljudi bili su siromašni radnici koji su živjeli na rubu egzistencije pa im je odlazak na utakmice predstavljao jedine trenutke kada su se mogli opustiti i proveseliti. Za one koji ne znaju, navijači lavova poznatiji su kao Bushwackersi. Budući da im klub kako kroz povijest tako i danas, nije davao previše razloga za slavlje, navijači su se zabavljali na malo drugačiji način. Zauzimanjem tribina s protivničkim navijačima. Naravno, da bi došli do cilja gazili su sve pred sobom. Policiju, suce, protivničke igrače…Gospodi iz Engleskog nogometnog saveza to se nije sviđalo pa je Millwall davne 1920. godine zbog učestalih nereda navijača morao igrati nekoliko predpraznim tribinama. Ista kazna zbog istih problema Millwallu je izricana u još nekoliko navrata 1934, 1947, 1950, 1978... Danas, iako im se klub bori za opstanak u ligi koju je gotovo nemoguće pronaći na internetu, huligani iz južnog Londona povremeno dogovaraju prijateljske tučnjave s Headhuntersima (Chelsea), Inter City Firm(West Ham), Yiddos (Tottenham)… i ostalim dečkima iz Londona i okolice. Da dragi Markoviću, i u Londonu postoji huliganizam. Međutim, nije nam to jedino isto. I u engleskoj ima podobnih i nepodobnih klubova pa su tako 1994. markovićeve kolege iz Engleskog nogometnog saveza poslali najbolje suce i delegate na kvalifikacije za ulazak u Premier ligu. Millwall nije imao nikakve šanse i Derby County je ušao u odabrano društvo. Nakon poraza od Derbya, navijači su divljali dva dana, a policija je imala pune ruke posla. Broj uhapšenih i povrijeđenih mjerio se stotinama. Iduće sezone Millwall je ispao u Division 2 (treću ligu), a novijoj povijesti klupski neuspjesi ostat će zapamćeni jednako kao i neredi navijača na Stamford Bridgu kada su se Millwallovi huligani sukobili sa policijom i navijačima Chelsea nakon utakmice FA kupa. I za kraj: "No one likes us, we dont care".

;) ;)
Za njih me rođače zaboli patka ;)
Kad imaš novac, svi te vole brate, svi žele s tobom život svoj da prate, kofol ti ime ne blate, a ima ih ko salate, jer fakat pare, pare svima drag si brate!

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la rob do bagro » 01 apr 2010, 18:04

St. Etienne ima odlične navijače i na dvije tribine: green angels 1992 (jug), magic fans 1991 (sjever).Ako prethodno navedene ekipe u svojim redovima imaju određen broj Srba odnosno Albanaca, onda navijači St. Etienne-a naginju Hrvatima.I kod njih su tu bijelci, Arapi, itd.Rade odlične koreografije.
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la steve-o » 01 apr 2010, 19:14

ftc mix:
slika

slika

slika

slika

Avatar
Butmiran
Postovi: 795
Pridružen/a: 13 sep 2008, 11:42
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la Butmiran » 01 apr 2010, 20:25

http://img243.imageshack.us/img243/7401 ... 0x480i.jpg

Milanisti osnovali novu skupinu jedan od jakih clanova Fossa je njen osnivac,zove se Guerrieri Ultras (ratnici ultras ili tako nešto). Ime im je izazvalo dosta podsmjeha na talijanskoj sceni jer je, po mišljenju mnogih, dosta nemaštovito.

http://img641.imageshack.us/i/0506milanjujp2.jpg/

Kad se desilo ovo na drugoj slici?

EDIT: bezveze je ovo sa navijacima St.Etiennea.Cuj dvije grupe.
Svijet kada ruši se grade nisi sam, uvijek uz tebe sam ja spreman život da ti dam!


R.I.P. VEDRAN PULJIĆ

Avatar
GoRaN
Postovi: 1139
Pridružen/a: 01 jul 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la GoRaN » 01 apr 2010, 20:32

Meni je bas mocno ovo u St.Ettiennea jest da bi bilo bolje da su dvije podgrupe ovako zvuci malo cudno...Ali dobro je jer loze jedni druge i podizu jedni drugima kvalitet...Koga ce vise doci,ko ce biti glasniji...Simpaticno.... :mrgreen:

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la Devil » 01 apr 2010, 21:57

FTC svaku utakmicu me sve vise privlaci sa svojim koreografijama posto gledam samo slike njihove klipove me mrzi gledati.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la steve-o » 01 apr 2010, 21:59

izgleda da bojkotuju svaku domacu utakmicu, valjda radi vlasnika engleza..

Avatar
hammers
Moderator
Postovi: 2124
Pridružen/a: 17 sep 2008, 14:17
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la hammers » 01 apr 2010, 22:07

Ah taj strasni milwol :lol: kako pade Pub lagano :mrgreen:

[youtube][/youtube]

ICF 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=aWGDXKSxjn0

"West Ham taking liberties at Millwall, they come to Millwall's ground, they smash there pubs up and to them it's a victory".

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la steve-o » 01 apr 2010, 22:10

slab ti nesto taj pokusaj provokacije :lol: , ovo je ipak tema o navijacima a ne huligancicima west h*ma ;)

Avatar
hammers
Moderator
Postovi: 2124
Pridružen/a: 17 sep 2008, 14:17
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la hammers » 01 apr 2010, 22:13

Huligancici :lol: :lol: sta tek reci onda za busvakerse :lol: Btw i ovo su navijaci koji su dosli pogledati West Hama a usput se malo zabavili 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=aWGDXKSxjn0

"West Ham taking liberties at Millwall, they come to Millwall's ground, they smash there pubs up and to them it's a victory".

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la steve-o » 01 apr 2010, 22:26

jesi ti mozda u zadnje vrijeme primjetio ovaj veliki crni web-banner s bijelim slovima na vrhu ovog foruma? taj web-banner sve govori i nemam ja vise sta dodati ovdje..

pik
Postovi: 149
Pridružen/a: 20 jun 2009, 14:32
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la pik » 01 apr 2010, 23:28

steve-o je napisao/la:jesi ti mozda u zadnje vrijeme primjetio ovaj veliki crni web-banner s bijelim slovima na vrhu ovog foruma? taj web-banner sve govori i nemam ja vise sta dodati ovdje..
Ja shvatam ovo gore stop huliganizmu na tribinama ali sto ce im ovo stop huliganizmu na forumu :D

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la Devil » 01 apr 2010, 23:53

pik je napisao/la:
steve-o je napisao/la:jesi ti mozda u zadnje vrijeme primjetio ovaj veliki crni web-banner s bijelim slovima na vrhu ovog foruma? taj web-banner sve govori i nemam ja vise sta dodati ovdje..
Ja shvatam ovo gore stop huliganizmu na tribinama ali sto ce im ovo stop huliganizmu na forumu :D
Zato brate sto ima ovde net-hoola koji ce samo jednom zapaliti sami sebi stan kada budu palili baklje iznad kompa. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
hammers
Moderator
Postovi: 2124
Pridružen/a: 17 sep 2008, 14:17
Kontakt:

Re: Navijaci..

Post Postao/la hammers » 02 apr 2010, 01:28

Samo sam odg na taj gore post koji velica milwolove navijace, sta se palis odma :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=aWGDXKSxjn0

"West Ham taking liberties at Millwall, they come to Millwall's ground, they smash there pubs up and to them it's a victory".

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.