FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
Evander
Postovi: 16474
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Evander » 18 feb 2015, 23:09

Amidza je vecinski vlasnik uloga, TA je sponzor. Isto kao sto je Abramovic vlasnik Chelsia, a TA im je sponzor. Od prvog dana se i trazio generalni sponzor koji ce zadovoljiti nase zelje. Amidza je investitor i Visit M. je stajalo cisto kao promocija fondacije.
Situacija jasna kao dan. Amidza klubi daje pare prema ugovoru napravljenom, bez obzira sta nam pise na dresu.

Avatar
Head
Postovi: 10964
Pridružen/a: 26 nov 2012, 11:14
Lokacija: London
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Head » 18 feb 2015, 23:13

Nije toliko bitna ni cifra. Recimo 500 000 eura Sarajevo vise ce pomoci i znaciti nego recimo Crvenoj Zvezdi 2 500 000 eura.
1946

sportskilaik
Postovi: 72
Pridružen/a: 27 avg 2014, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sportskilaik » 18 feb 2015, 23:18

Rule_hz je napisao/la:Kakve ti veze ima sto su prvaci I imaju nekoliko mil stanovnika zahvakjuhuci drzavi kakva jeste sto samo 2uba valjaju a milione I milione duzni a sto nebi kad su to prihatelji I bratska zemlja
Ne znam sta za tebe znači marketing,ali za mene u laickom smislu to znači sto vecu dostupnost na trzistu putem jedne reklame. Logicno je da ce neko dati vece pare Zvezdi koja ima vise navijaca i za koju zna citav svijet isto ko sto je logicno da ce neko dati vise para Realu nego Rayo Valecanu.
@Head
Slazem se s tobom sto se toga tiče svaka je marka zlata vrijedna,ali sam samo momku dao jedan logican odgovor na pitanje ;)

Avatar
Sabinho
Postovi: 19168
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sabinho » 18 feb 2015, 23:26

Head je napisao/la:Nije toliko bitna ni cifra. Recimo 500 000 eura Sarajevo vise ce pomoci i znaciti nego recimo Crvenoj Zvezdi 2 500 000 eura.
Tako je, sta im ista vrijedi kad ne mogu licencu dobiti.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
obiteljskicovjek
Postovi: 1684
Pridružen/a: 06 feb 2015, 18:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la obiteljskicovjek » 18 feb 2015, 23:27

Onaj zvezin ugovor mi dobijemo za 15 dana

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 16635
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 feb 2015, 23:36

Head je napisao/la:
sekac je napisao/la:Može li pitanje, šta je sad sa Amidžom kad se ovo potpiše?Ne kontam može li mi neko objasniti?
Ovako, da se Tan nije slozio sa ovim mi ne bi ni potpisali ovaj ugovor. Dakle on je dao dozvolu jer ovo je dobro kako za njega tako i za klub, prvo sto ce donekle rasteretiti njega i sto ce biti mamac buducim sponzorima. Ni Abramovicu nije neka ruska kompanija generalni sponzor, ni Realu spanska itd. Sponzor je onaj koji ponudi onoliko love koja zadovoljava gazdu. Naravno, da nije Tana a vala ni sposobnih ljudi u klubu tesko da bi ikad privukli ovako jakog sponzora u klub.
Odnosno, ako ti dajdza da bajram banku, to ne znaci da je od amidze ne trebas uzeti takodjer :mrgreen:


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

pingpong
Postovi: 301
Pridružen/a: 19 nov 2014, 00:20
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pingpong » 18 feb 2015, 23:40

Niste ni svjesni šta ovo znači samo za imidž kluba. Koliko će se neko potencijalno pojačanje F.K. Sarajevo prije odlučiti da potpiše ugovor sa klubom kome je sponzor jedan Turkish Airlines. Na spomen TA odmah je čovjeku u glavi Kobe, Messi, euroliga u košarci, top evrposki fudbalski klubovi, stabilnost, ambicije, finansije...

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5888
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 18 feb 2015, 23:42

Ma dje nece ba prihvatit malesyia dubai letovi ovo ono a mi gospodski I veliki I posteni klub. **** su nas svi godinama od saveza do krimosa stare graniture baljak merdanovic I co sada je druga prica. Niko nam nista nece moci
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
DrustveniParazit
Postovi: 1535
Pridružen/a: 26 maj 2014, 11:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DrustveniParazit » 18 feb 2015, 23:43

Samo me zanima šta bi bilo da smo imali bolje rezultate u prošlosti :hmmmmm:

Svaka čast upravi za ovo sve, nije mala stvar za godinu napraviti ovakav pomak, sad se nadam da ćemo i rezultatski napraviti pomak :D

Sad ako Bog da korak po korak (čitaj utakmicu po utakmicu) hrabro prema tituli i u visine :mrgreen: Nadam se da sve ekipe možemo dobiti na onaj način k'o što su nas u Evropi znali dobijati, tj. tamo od 60-70 minute kad umor stigne jer realno sa ovakvim pripremama trebali bi biti bar u tom segmentu dominatni.
Saraj'vo za tebe živimo neka znaju svi da bit ćemo ti mi do smrti odani!

Sarajevo iznad lokal patriotizma.

Matej Delač

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9228
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hilmo » 18 feb 2015, 23:49

I ja baš razmišljam o tome gdje bi mi bili da smo sa ovom upravom imali bolje rezultate prije tri četiri godine. Ja još ne mogu da se naviknem na ovo.

Što se tiče fizičke spreme, vjerujem da će ostatak priprema biti malo blaži, da bi igrači vratili svježinu pred nastavka prvenstva. Malo me strah ovih zadnjih pripremnih da ne bude, ne dao Bog, kakvih povreda.

@aco hvala što si mi pomogao da skontam ko je novopridošli ;)

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53068
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 feb 2015, 23:51

Ma ovo je tek pocetak sto bi rekli...tek je godina prosla,svake sezone bi trebalo biti bolje,samo da hocemo uci u grupne faze pa da mi se san ispuni dugo ocekivani :bow:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Mirso1197
Postovi: 181
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Mirso1197 » 18 feb 2015, 23:53

Financijski detalji ugovora za nas apsolutno nisu bitni jer kakva god da je cifra sigurno je miljama iznad prosjeka ove naše šugave lige..
A da su male pare u pitanju nisu u to budite uvjereni! Čuo sam samo da ćemo na koševu dobit digitalne reklame na terenu (to je bio jedan od uslova)...
Sačekajmo utorak i vidjet ćemo šta će nam otkrit :)

Moja jedina preostala želja jest da otkupimo Koševo u budućih 100 godina sa svim pravima pa da ga malo ulickamo, prepravimo, ušminkamo... :) ;)
BOLEST 1946
sarajevo horde bog i čaršija!

Avatar
Evander
Postovi: 16474
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Evander » 19 feb 2015, 00:00

Samo da znate da su i komsije bile u igri za TA. Oni su imali zelju oba kluba da sponzoriraju, sa cim se Dino nije slozio i obustavio je bio cijeli projekt. Nakon odredjenog vremena opet su sjeli za stol i dogovorili se samo sa nama da suradjuju jer smo po njima mi najveci klub u drzavi i neko sa kim oni zele suradjivati. Dino mangupe :)

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53068
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 19 feb 2015, 00:03

Ma boli nas ko je bio u igri,normalno da ce nas prije izabrati..a tebe :tralala:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
amidzaTan
Postovi: 374
Pridružen/a: 06 jan 2015, 14:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amidzaTan » 19 feb 2015, 00:05

Evander je napisao/la:Amidza je vecinski vlasnik uloga, TA je sponzor. Isto kao sto je Abramovic vlasnik Chelsia, a TA im je sponzor. Od prvog dana se i trazio generalni sponzor koji ce zadovoljiti nase zelje. Amidza je investitor i Visit M. je stajalo cisto kao promocija fondacije.
Situacija jasna kao dan. Amidza klubi daje pare prema ugovoru napravljenom, bez obzira sta nam pise na dresu.

Prijatelju reklama Visit Malaysia nema nikakve veze sa fondacijom a pogotovo nije stajala cisto onako kao neka promocija, to je bio nas generalni sponzor koji kako sam ja naciuo (sto ne mora biti tacno) za taj period platio 500K eura i to nam je Amidza obezbijedio naravno, isto kao i Cardifu, a i Sevilja nosi istu reklamu koliko se sjecam.
Znaci u ovom slucaju fakticki imas dva veoma jaka generalna sponzora!!! S tim da onaj koji bude na prednjoj srani dresa je glavni i puno vise ce ga to kostati, sto u oba slucaja njima ne predstavlja neke troskove aman zanam :) :thumbup:

Avatar
sekac
Postovi: 3327
Pridružen/a: 21 feb 2010, 10:22
Lokacija: sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sekac » 19 feb 2015, 00:07

Joj kad se sjetim kad se prvi put o amidji pisalo mislio sam ja foluške al hajde možda nešto i bude a sad kao da sanjam je li se sječate vi stariji sa foruma sumnjali smo svi do jednog a potajno se nadali. Ispalo je i više od onog čemu sam se nadao.Hvala ti Bože idem u sedam braće,svetog Ante i sve ostale bogoslovije obići da sadaku dam :plac:
Zadnja izmjena: sekac, dana/u 19 feb 2015, 00:08, ukupno mijenjano 1 put.
Sarajevo ljubavi moja!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53068
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 19 feb 2015, 00:08

Visit Malaysia je samo Tanov slogan ;)
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 3212
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeppermintSA » 19 feb 2015, 00:08

Evander je napisao/la:Samo da znate da su i komsije bile u igri za TA. Oni su imali zelju oba kluba da sponzoriraju, sa cim se Dino nije slozio i obustavio je bio cijeli projekt. Nakon odredjenog vremena opet su sjeli za stol i dogovorili se samo sa nama da suradjuju jer smo po njima mi najveci klub u drzavi i neko sa kim oni zele suradjivati. Dino mangupe :)
:njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja:

Avatar
amidzaTan
Postovi: 374
Pridružen/a: 06 jan 2015, 14:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amidzaTan » 19 feb 2015, 00:11

DrustveniParazit je napisao/la:Samo me zanima šta bi bilo da smo imali bolje rezultate u prošlosti :hmmmmm:

Svaka čast upravi za ovo sve, nije mala stvar za godinu napraviti ovakav pomak, sad se nadam da ćemo i rezultatski napraviti pomak :D

Sad ako Bog da korak po korak (čitaj utakmicu po utakmicu) hrabro prema tituli i u visine :mrgreen: Nadam se da sve ekipe možemo dobiti na onaj način k'o što su nas u Evropi znali dobijati, tj. tamo od 60-70 minute kad umor stigne jer realno sa ovakvim pripremama trebali bi biti bar u tom segmentu dominatni.
FK Sarajevo je moralo dotaci dno u smislu finansija i organizacije da bi se doveli u situaciju da se mijenja statut, jer da je imalo bolja situacija u klubu bila kada su BP uradili sto su uradili, to im nikada nebi poslo za rukom, ali situacija u klubu je bila katastrofalna da se nije ni naislo na neki otpor Bog zna kakav!

Avatar
egocentrik
Postovi: 1354
Pridružen/a: 09 jun 2014, 23:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la egocentrik » 19 feb 2015, 00:17

Ja iskreno sumnjam da su komšije bile u igri. TA je jako ozbiljan sponzor i ozbiljna kompanija, preozbiljna da bi joj neko postavljao takve ultimatume. **** bi i nas i njih ili bi jednostavno uzeli njih. Ne treba neistinite INFO iznositi. I da, ovo uprava nije uradila za jednu godinu, možda ste zaboravili. BP 2010 - 2014 , ovo je idejni pokretač svega, nešto u sto sam i sam sumnjao.
VEDRAN PULJIĆ !!!!!!!!!
Mine's a Guinness

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ammko99, Jadnimi, VolimoSarajevo i 27 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []