FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

Avatar
Hamo
Postovi: 1152
Pridružen/a: 10 jan 2010, 13:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hamo » 13 sep 2015, 14:29

FKZ1921 je napisao/la:
Hamo je napisao/la:To oko duga je lakrdija obična...ako hoćemo makar svako dvije - tri godine evropa ligu na Grbavici moramo imati dosta veći budžet samim tim dug koji mi vraćamo je lakrdija i smiješan je za evropski prosjek a da ne govorim za evropski vrh jer nije vrijedno pomena u ovom trenutku. Mi ako hoćemo ozbiljan klub ti kojekakvi dugovi od milion dva KM su presmiješni. Sada zamislimo kakav je to koncept i plan ako mi dug od 2 mil. KM vraćamo na duži period...šta reći na kraju smiješni smo mnogo smo smiješni...
A kako misliš da je moguće riješiti dug od,recimo 2 milina km,a da to ne izgleda,kako kažeš, smiješno.
Ima li neki primjer da je to neko uradio?
Imaš li neki recept?Ozbiljno pitam.Mozda možeš pomoći.
U ovoj državi čisto sumnjam da je moguće. Samo sam htio reći da se pomirimo u smislu da smo velike ojebine, jer na taj način ćemo se manje sekirati...osim tog duga od 2 mil KM nama fali još mnogo toga što danas neku ekipu čini ozbiljnom. Po meni to je infrastruktura, koja vuće za sobom omladinske kadrove...prije se moglo trenirati i jesti makarone danas osim što djeca moraju imati infrastrukturu za treniranje moraju imati ishranu kako treba, a to kod nas nemaju seniori kamoli juniori i kadeti. Znam neko će reći evo ga kritikuje haj ti bolje uradi, mislim da ne može bolje i ovo je najbolje što može danas možda kad država stane na noge mogne bolje. Samo hoću reći da se manje sekiramo i da se prije pomirimo s tim koliko smo u biti nebitni za osrednje klubove u Evropi kamoli nešto drugi. Poooz :)
DAN ŽALOSTI ZA FORUMAŠE: 10 jan 2010, 13:31

Guvo88
Postovi: 115
Pridružen/a: 28 avg 2015, 19:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Guvo88 » 13 sep 2015, 14:41

Ni nasi mladi kosarkasi nisu imali nista pa su osvojili svjetsko prvenstvo. Ako smo daleko od ostalih i ako imamo lose uslove sad treba da budemo 10 na tabeli.? Moguce je vratiti dug koji je 2 miliona ako uzmes da se sad od prodaje igraca i evrope zaradilo 3 miliona. Imaju sponzori za neke redovne obaveze, i to imamo dobru cifru solidnih sponzora. Takoder bez te neke infrastrukture, hrane i ostalog mi smo napravili toliki broj igraca, pa smo cak nedavno jednog prodali za 1 milion. Sto znaci da se moze i ako se radi na pravi nacin sve uraditi. Samo kod nas prolaze godine a sve tapka u mjestu to je jedini problem, ako izuzmemo jako dobre trener u mladjim kategorijama koji tu rade godinama.

Avatar
Hamo
Postovi: 1152
Pridružen/a: 10 jan 2010, 13:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hamo » 13 sep 2015, 14:47

Guvo88 je napisao/la:Ni nasi mladi kosarkasi nisu imali nista pa su osvojili svjetsko prvenstvo. Ako smo daleko od ostalog i ako imamo lose uslove sad treba da budemo 10 na tabeli. Moguce je vratiti dug koji je 2 miliona ako uzmes da se sad od prodaje igraca i evrope zaradilo 3 miliona. Imaju sponzori za neke redovne obaveze, i to imamo dobru cifru solidnih sponzora. Takoder bez te neke infrastrukture, hrane i ostalog mi smo napravili toliki broj igraca, pa smo cak nedavno jednog prodali za 1 milion. Sto znaci da se moze i ako se radi na pravi nacin sve uraditi. Samo kod nas prolaze godine a sve tapka u mjestu to je jedini problem.
1) Totalno pogrešna poredba sa košarkašima. To su KADETI (DJECA) u takvim uzrastima moguće je napraviti iznenađenja mnogo lakše nego seniorske ekipe. Razmisli da Željo osvoji Ligu prvaka, ne možeš zamisliti dok bi čak nekim čudnim spletom okolnosti kadeti to mogli.
2) Jake mi poredbe i transfera od 500 000 eura. Nama je liga tako smiješna da niti jedan klub do nedavno Sarajeva nikada nije ostvarila transfer od 1 mil eura...
Koliko je naših igrača otišlo u Tursku itd. i ostali su samo prosječni igrači tih liga. Osim Turske, Austrija, Izrael, Iran itd. daleko je to od evropskog standarda. Ko u Turskoj valja zna se gdje igra...ja nez da je neko od naših igrao u Galati, Feneru ili Bešikatašu :)
DAN ŽALOSTI ZA FORUMAŠE: 10 jan 2010, 13:31

Avatar
bagrcavi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 26 avg 2011, 16:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bagrcavi » 13 sep 2015, 15:16

Ne može ništa preko noći.
DRUG NEBI TI PUNCA

Guvo88
Postovi: 115
Pridružen/a: 28 avg 2015, 19:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Guvo88 » 13 sep 2015, 15:16

Hamo je napisao/la:
Guvo88 je napisao/la:Ni nasi mladi kosarkasi nisu imali nista pa su osvojili svjetsko prvenstvo. Ako smo daleko od ostalog i ako imamo lose uslove sad treba da budemo 10 na tabeli. Moguce je vratiti dug koji je 2 miliona ako uzmes da se sad od prodaje igraca i evrope zaradilo 3 miliona. Imaju sponzori za neke redovne obaveze, i to imamo dobru cifru solidnih sponzora. Takoder bez te neke infrastrukture, hrane i ostalog mi smo napravili toliki broj igraca, pa smo cak nedavno jednog prodali za 1 milion. Sto znaci da se moze i ako se radi na pravi nacin sve uraditi. Samo kod nas prolaze godine a sve tapka u mjestu to je jedini problem.
1) Totalno pogrešna poredba sa košarkašima. To su KADETI (DJECA) u takvim uzrastima moguće je napraviti iznenađenja mnogo lakše nego seniorske ekipe. Razmisli da Željo osvoji Ligu prvaka, ne možeš zamisliti dok bi čak nekim čudnim spletom okolnosti kadeti to mogli.
2) Jake mi poredbe i transfera od 500 000 eura. Nama je liga tako smiješna da niti jedan klub do nedavno Sarajeva nikada nije ostvarila transfer od 1 mil eura...
Koliko je naših igrača otišlo u Tursku itd. i ostali su samo prosječni igrači tih liga. Osim Turske, Austrija, Izrael, Iran itd. daleko je to od evropskog standarda. Ko u Turskoj valja zna se gdje igra...ja nez da je neko od naših igrao u Galati, Feneru ili Bešikatašu :)
Dinamo ima sve to sto ti hoces pa hoce li osvojiti Ligu Prvaka? Sarajevo prodalo igraca za 1 miliona eura ali u pipicima. Sve sto ti pises nema neke logike ali dobro. Jedna je stvar gdje su igraci prodati, a druga je stvar cifra za koju je prodat. Sta mene briga gdje on otisao kad si ti napravio bez icega igraca od 1 miliona? Tj ulozio si u njega 80.000KM a uzeo 1 milion?

AdoS
Postovi: 107
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:34
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AdoS » 13 sep 2015, 15:43

Ima li danas treninga?

Avatar
KGB
Postovi: 81
Pridružen/a: 05 sep 2015, 21:17
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KGB » 13 sep 2015, 17:13

Za par dana gotov brendirni autobus u klupskim bojama, tamno plava boja, sa obje strane grb kluba, reklama agencije M97, reklama web stranice kluba sa sloganom, zatamljena stakla, autobus samo takav :njanjanja:

Buduci autobus :

slika

Guvo88
Postovi: 115
Pridružen/a: 28 avg 2015, 19:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Guvo88 » 13 sep 2015, 17:15

Gledam ovaj Borac ko je nas pobjedio :damn:

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Elegant » 13 sep 2015, 17:17

Odlicno za autobus i to je nesto.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

ChWilla
Postovi: 6405
Pridružen/a: 24 sep 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ChWilla » 13 sep 2015, 17:24

borac između dvije evropske kod kuće ni po jada, problem su radnik i mladost, pa i sloboda kući...

Avatar
MuhamedTM
Postovi: 3209
Pridružen/a: 11 apr 2011, 00:03

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MuhamedTM » 13 sep 2015, 18:12

Nije toliko ni Borac ni Sloboda kao MLadost I Radnik :shock: koja bruka,sramota I gubljenje bodova.Igraci kako god su dobro parirali ekipama u Europi isto tako zu dozivjeli I nanijeli nama bruku samo takvu.Iskreni da budemo.
Nadam se fresh startu I da se spasi sto se spasit moze I treba napast kup ozbiljno.
MocMahale444


1921 BLEED BLUE

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Elegant » 13 sep 2015, 18:14

Bas kad vidis Borac, Radnik, Mladost, ali do nas je nema se sta pametovati.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Dolina
Postovi: 310
Pridružen/a: 03 jun 2015, 10:17
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dolina » 13 sep 2015, 18:17

Ma mi smo provaljeni sa onim sistemom igre, Vlado ako misli dobro mora podhitno promijeniti onaj sistem i napokon da igrači počnu na svojim prirodnim pozicijama koliko je god moguće.
Ivica Osim: "Ko ne može da trči, taj ne može da igra".

DR.HOUSE
Postovi: 894
Pridružen/a: 24 jul 2008, 10:58
Lokacija: Grbavica 1921
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DR.HOUSE » 13 sep 2015, 18:20

mi smo igrali na kontre u europi i samo tako nastavili i u prvenstvu nigdje kreacije nigdje pritiska na protivnicku odbranu nadam se da ce se vremenom vidjeti ponesto novo jer preko noci ja ne ocekujem puno

ChWilla
Postovi: 6405
Pridružen/a: 24 sep 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ChWilla » 13 sep 2015, 18:31

nije naš sistem loš, ali je bio uvijek isti. ni tu mi nismo imali promjene igre sa klupe.

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Elegant » 13 sep 2015, 18:35

Ja se nadam da ce ovim parama od UEFA sto dolaze kraje godine stvari krenuti na bolje, u prvih par mjeseci 2016 ako ne bude napredka neka se dobro zapitaju u upravi sta ne valja, pa tek onda trener i igraci.

Razumijem otplata dugova je neminovna, ali ima i drugih stvari gdje skripi i treba da se mjenja.

Bice bolje, uvijek nam je proljece bilo pozitivno nadam se da ce i ovaj put.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Dolina
Postovi: 310
Pridružen/a: 03 jun 2015, 10:17
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dolina » 13 sep 2015, 18:41

ChWilla je napisao/la:nije naš sistem loš, ali je bio uvijek isti. ni tu mi nismo imali promjene igre sa klupe.
Sistem je dobar kada imas raspolozenog Đelmića, Blagojevića eventualno Amira. Mi smo bez njih trojice ili dvojice totalno drugi tim i logično je da ne možemo igrati isti sistem ali za to postoje pripremne utakmice izmedju nedjelje da se nesto drugo uigra. Ja kad sam god bio na treningu nisam vidio neka druga uigravanja ako nam fali par kljucnih igrača. Vjerojatno je i to zbog toga što je klupa tanka.
Na tim treninzima Sablja mi je djelovao najspremniji u svakom slučaju, pogotovo igračkom :) Šteta što neće voditi utakmicu na Koševu, volio bih ga vidjeti na djelu barem na jednoj utakmici.
Ivica Osim: "Ko ne može da trči, taj ne može da igra".

sportskilaik
Postovi: 74
Pridružen/a: 27 avg 2014, 23:17
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sportskilaik » 13 sep 2015, 18:59

slika
Malo je Vlado veci mangup nego sto mnogi misle. ;)

DR.HOUSE
Postovi: 894
Pridružen/a: 24 jul 2008, 10:58
Lokacija: Grbavica 1921
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DR.HOUSE » 13 sep 2015, 19:00

pa to ne mozes sve na jednog igraca a nama se bilo pretvorilo u gurni Đelmicu i nek on prolazi ili puca a to kada procitaju treneri igra stop...uglavnom nadam se da Vlado ima bolje malo takticke zammisli od Ode sto se tice bunkerfa na Grbavici

Avatar
Jaozinho22
Postovi: 1594
Pridružen/a: 15 jun 2015, 22:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Jaozinho22 » 13 sep 2015, 19:10

Ma stavi Livaju i Memiju desno.Memija mi liči na Alvesa iz najboljih dana pokriva bukvalno čitavu desnu stranu a Livaja ti dođe kao defanzivni dodatak koji NE IDE DALJE OD CENTRA I TRUDI SE DA NE PROMAŠI LOPTU.Pokušat' što da ne.
Više titula nego pojedini klubovi lopti ! FKŽ !
Budite navijači FK Željezničara a ne navijači Misimović Senada !

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: BIZMARK66, Hansestadt i 5 gostiju.