BiH - Irska (Baraž)

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider,TaRgEt_

Realne sanse za plasman na EURO?

Irci su blizi plasmanu, bojim se da smo svoju sansu prokockali u Zenici
145
36%
Sve je i dalje otvoreno, sanse su 50-50
117
29%
Uz pravilnu taktiku i pristup smo i dalje favoriti i blizi plasmanu
139
35%
 
Ukupno glasova: 401

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12581
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la dr.van nostrand » 16 nov 2015, 09:13

svejedno je ba, sta god da se dogodi Safet ce bit˙ kriv, opusteno ;)
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Papastathopoulos » 16 nov 2015, 09:16

Nije to neka utjeha, svejedno mi je ko je kriv ako dodje EURO a tamo Island, Albanija, Madjarska, a Bosne nigdje..
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4899
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 16 nov 2015, 09:16

To be or not to be. Jos malo braco. Idemo po prolaz.

shminka
Postovi: 5138
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la shminka » 16 nov 2015, 09:25

Oj Safete, Sajo, sarajlijo, u šta si nas ovo uvalio :damn: :damn: :damn:

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Captain4 » 16 nov 2015, 09:26

Papastathopoulos je napisao/la:Nije to neka utjeha, svejedno mi je ko je kriv ako dodje EURO a tamo Island, Albanija, Madjarska, a Bosne nigdje..
Jaci smo od 10 repki sigurno , a i ostale mozemo dobit :bih:
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
jasko__
Postovi: 792
Pridružen/a: 22 sep 2008, 00:26
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la jasko__ » 16 nov 2015, 09:31

Cijele ove lude kvalifikacije su svedene na jedan gol večeras (jer sumnjam da možemo primiti 2 od njih)...on jednostavno mora ući, na ovaj ili onaj način..
Mi možemo samo bolje odigrat nego u petak...nema straha od kartona, nema podcjenjivanja ni sekunde (ako ga je možda bilo kod naših zbog Fifa rankinga i generalno nas kakvi jesmo)..ali ključ je u Mumetu umjesto Cocalića kao i Vedi na klupi a Salihovicu ili Medi u igri..treba bolji protok lopte po zemlji...a Džeko ga moze zabiti bez obzira je li sam ili ima podršku u napadu..
Sa Besicem tu, i Pjanic ce biti slobodniji..ali isto tako, MORA SE POKUSAVATI SUTATI NA GOL...Pjanic, Medunjanin, Salihovic...udrite loptu majku joj...na onako klizavom terenu u Zenici, nema šuta ni za lijeka...pa klizava lopta, pa luzerski golman...a mi meljalo samo po krilu...UDRI JE SINE MIRALEME PA MAKAR I SA 30 METARA... slavimo veceras akoBogda

Avatar
vrebac86
Postovi: 3407
Pridružen/a: 25 mar 2009, 19:41
Lokacija: Zemlja cuda!
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la vrebac86 » 16 nov 2015, 09:33

Captain4 je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:Nije to neka utjeha, svejedno mi je ko je kriv ako dodje EURO a tamo Island, Albanija, Madjarska, a Bosne nigdje..
Jaci smo od 10 repki sigurno , a i ostale mozemo dobit :bih:
Jeli u ti 10 računaš i Irsku :mrgreen:

Ps. Kod mene ni trunke nervoze!
I krv svoju za Plavu boju!!! Pazza Inter amala!!!

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18190
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la akisarajevo92 » 16 nov 2015, 09:48

jasko__ je napisao/la:Cijele ove lude kvalifikacije su svedene na jedan gol večeras (jer sumnjam da možemo primiti 2 od njih)
Ako nam je Kipar uvalio dva, ovi mogu i cetiri.
Don't believe the hype.

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Captain4 » 16 nov 2015, 09:52

akisarajevo92 je napisao/la:
jasko__ je napisao/la:Cijele ove lude kvalifikacije su svedene na jedan gol večeras (jer sumnjam da možemo primiti 2 od njih)
Ako nam je Kipar uvalio dva, ovi mogu i cetiri.
Mogu ali nece :bih:
"We need to suffer. And we need to fight."

bosnas_
Postovi: 4045
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la bosnas_ » 16 nov 2015, 09:52

Bez obzira sto BIH ima bolje igrace od Irske,mislim da su oni favoriti veceras.
Jasno je da mi ako odigramo kako znamo,mozemo pobjediti svaku reprezentaciju na svijetu,ali nekako mislim da mi ipak nismo dorasli vaznosti jedne ovakve utakmice.
Mi smo svoju sansu prokockali u Zenici, ipak tesko se vaditi u Dublinu pred 50.000 njihovih navijaca..

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5764
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la JohnCleese » 16 nov 2015, 09:53

Mnogo se nadate, dizete neku euforiju, samo cete pasti u jos veci ocaj veceras. Intuicija mi govori da necemo proci, ali i dosadasnji tok zbivanja. Irci su stvorili mnogo bolju atmosferu pred ovaj dvomec, to se odnosi na njihove navijace ali pogotovo na strucni stab i igrace. To smo mogli procitat u izjavama njihovih igraca. Imaju bolju korelaciju igraci- navijaci. Ljudi su sebi stvorili imperativ da moraju na EURO kao da nisu nikad na istom bili, i tako su se ponasali u prvoj tekmi, u drugoj tekmi ovoj vecerasnjoj bit ce jos odlucniji i borbeniji. Ove baraze ne prolaze kvalitetnije, nego one repke koje se vise bore i vise zele, bojim se da je u ovom slucaju to Irska
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37732
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 nov 2015, 09:56

Veceras ako ne bace sve u napad nek se nose..

Napadnite kao ljudi, a ne stihijski

bosnas_
Postovi: 4045
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la bosnas_ » 16 nov 2015, 09:56

JohnCleese je napisao/la:Mnogo se nadate, dizete neku euforiju, samo cete pasti u jos veci ocaj veceras. Intuicija mi govori da necemo proci, ali i dosadasnji tok zbivanja. Irci su stvorili mnogo bolju atmosferu pred ovaj dvomec, to se odnosi na njihove navijace ali pogotovo na strucni stab i igrace. To smo mogli procitat u izjavama njihovih igraca. Imaju bolju korelaciju igraci- navijaci. Ljudi su sebi stvorili imperativ da moraju na EURO kao da nisu nikad na istom bili, i tako su se ponasali u prvoj tekmi, u drugoj tekmi ovoj vecerasnjoj bit ce jos odlucniji i borbeniji. Ove baraze ne prolaze kvalitetnije, nego one repke koje se vise bore i vise zele, bojim se da je u ovom slucaju to Irska
Slazem se definitivno!

dean33
Postovi: 313
Pridružen/a: 19 jan 2015, 21:55
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la dean33 » 16 nov 2015, 09:57

bosnas_ je napisao/la:Bez obzira sto BIH ima bolje igrace od Irske,mislim da su oni favoriti veceras.
Jasno je da mi ako odigramo kako znamo,mozemo pobjediti svaku reprezentaciju na svijetu,ali nekako mislim da mi ipak nismo dorasli vaznosti jedne ovakve utakmice.
Mi smo svoju sansu prokockali u Zenici, ipak tesko se vaditi u Dublinu pred 50.000 njihovih navijaca..
Kada je Bosna pobijedila neku od jačih reprezentacija?
Znam da je Irska nedavno pobijedila Njemačku što znači da i oni mogu pobijediti svakoga.
Zadnja izmjena: dean33, dana/u 16 nov 2015, 09:58, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Lopina
Postovi: 128
Pridružen/a: 28 jul 2015, 09:46
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Lopina » 16 nov 2015, 09:57

Ako ne prodjemo veceras, treba traziti novog selektora. I najvecem laiku je bilo jasno gledajuci mec na Bilinom da smo duplo jaca selekcija, zasto se nije krenulo hrabrije naprijed odgovor zna samo jedan covjek.
"Jedna lasta mescini proljece" - Dr.Arslanagic (1989)

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la jasko_juve » 16 nov 2015, 09:58

----------Beg-------------
Ogi--Toni---Spaha---Zuka
-----Besa---Pjanke---
---------Medo------
Visca------------Lulic--
--------Dzeko---------

99% prvi sastav..
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
AlenHalilovic
Postovi: 712
Pridružen/a: 03 okt 2012, 03:46
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la AlenHalilovic » 16 nov 2015, 09:59

JohnCleese je napisao/la:Mnogo se nadate, dizete neku euforiju, samo cete pasti u jos veci ocaj veceras. Intuicija mi govori da necemo proci, ali i dosadasnji tok zbivanja. Irci su stvorili mnogo bolju atmosferu pred ovaj dvomec, to se odnosi na njihove navijace ali pogotovo na strucni stab i igrace. To smo mogli procitat u izjavama njihovih igraca. Imaju bolju korelaciju igraci- navijaci. Ljudi su sebi stvorili imperativ da moraju na EURO kao da nisu nikad na istom bili, i tako su se ponasali u prvoj tekmi, u drugoj tekmi ovoj vecerasnjoj bit ce jos odlucniji i borbeniji. Ove baraze ne prolaze kvalitetnije, nego one repke koje se vise bore i vise zele, bojim se da je u ovom slucaju to Irska
Sve objasnio :tokralju:

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Captain4 » 16 nov 2015, 10:02

jasko_juve je napisao/la:----------Beg-------------
Ogi--Toni---Spaha---Zuka
-----Besa---Pjanke---
---------Medo------
Visca------------Lulic--
--------Dzeko---------

99% prvi sastav..
Hadzic umjesto Vranjesa.
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
hz1987
Postovi: 2100
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la hz1987 » 16 nov 2015, 10:08

iako nisam optimista pred ovaj mec i ljut sam na pristup utakmici u zenici (mlako, jadno, s respektom i ocajno) opet statistika govori drugacije.
ma koliko bio ljut na mesu, jedna mu stvar ide u prilog otkako je selektor a odigrao je ovako:
andora - bih (0-3)
austrija - bih (1-1)
bih - izrael (3-1)
belgija - bih (3-1) jedini poraz
bih - andora (3-0)
bih - vels (2-0)
kipar - bih (2-3)
bih - irska (1-1)
5-2-1
primjetno je statisticki da smo uvijek zabijali gol bilo kom protivniku pod njegovom palicom i da nismo utakmice gubili (il pobjeda il nerjeseno u sedam tekmi) - neracunajuci belgiju.

za ocekivati je da ni protiv irske necemo izgubiti a da cemo sigurno dati gol. e da li ce to biti dovoljno za prolaza - ne znam. mozda budemo usli u produzetke pa cak i penale, ali 0-0 nece zavrsiti 100% a statisticki gledano necemo ni izgubiti jer ne gubimo pod mesinom palicom.

Avatar
jasko__
Postovi: 792
Pridružen/a: 22 sep 2008, 00:26
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la jasko__ » 16 nov 2015, 10:13

hz1987 je napisao/la:iako nisam optimista pred ovaj mec i ljut sam na pristup utakmici u zenici (mlako, jadno, s respektom i ocajno) opet statistika govori drugacije.
ma koliko bio ljut na mesu, jedna mu stvar ide u prilog otkako je selektor a odigrao je ovako:
andora - bih (0-3)
austrija - bih (1-1)
bih - izrael (3-1)
belgija - bih (3-1) jedini poraz
bih - andora (3-0)
bih - vels (2-0)
kipar - bih (2-3)
bih - irska (1-1)
5-2-1
primjetno je statisticki da smo uvijek zabijali gol bilo kom protivniku pod njegovom palicom i da nismo utakmice gubili (il pobjeda il nerjeseno u sedam tekmi) - neracunajuci belgiju.

za ocekivati je da ni protiv irske necemo izgubiti a da cemo sigurno dati gol. e da li ce to biti dovoljno za prolaza - ne znam. mozda budemo usli u produzetke pa cak i penale, ali 0-0 nece zavrsiti 100% a statisticki gledano necemo ni izgubiti jer ne gubimo pod mesinom palicom.
Slažem se sa svime osim jednom činjenicom...jel vi ljudi fakat niste zadovoljni prvim poluvremenom u Zenici????
Pa razbili smo ih..da nismo fulali zicere sve bi bilo drugačije...prvo poluvrijeme smo igrali odlično..sad ono drugo poluvrijeme je ipak vanredna okolnost...yebiga ko ce znat koliko su oni vidjeli na terenu..pa ne možeš ni napast kad ne vidiš preko terena gdje se možda "šunja" neki Irac da istrči kontru...drugo se odradilo samo da se odradi...bojažljivo i napamet...ali prvo je bilo extra...ni MLAKO ni JADNO :bih: :bih: :bih:

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.