BiH - Irska (Baraž)

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Realne sanse za plasman na EURO?

Irci su blizi plasmanu, bojim se da smo svoju sansu prokockali u Zenici
145
36%
Sve je i dalje otvoreno, sanse su 50-50
117
29%
Uz pravilnu taktiku i pristup smo i dalje favoriti i blizi plasmanu
139
35%
 
Ukupno glasova: 401

Avatar
soccerfan
Postovi: 8772
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la soccerfan » 16 nov 2015, 13:42

Moja prognoza za veceras- 2:1! Dzeko i Djuric i neki njihov krompir! :D
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 16 nov 2015, 13:45

NE ZNAM MOMCI, al mislim da je gotovo :( :(.......i kvote nisu na nasoj strani!

Avatar
Mirsad94
Postovi: 408
Pridružen/a: 18 okt 2009, 10:42
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Mirsad94 » 16 nov 2015, 13:46

Mislim da prvu tekmu nismo dobili iz jednog jedinog razloga a to je- sredina terena.Samo sa Pjanicem i Cocalicem nismo nikako mogli organizovati nista kvalitetno, sve je to nekako bilo na krila pa sta Bog da, falio je tu jos jedan igrac vjerovatno umjesto Vede. Veceras ne treba srljati do zadnje minute se nece znati ko ide na Euro. Begovic na golu, stoperski par Spahic i Cocilic koji je odigrao odlicno, veoma zahvalan i borben igrac. Lijevo Zukanovic, desno Vranjes u nedostatku Mujdze. U sredini ne napraviti gresku kao u prvoj utakmici, znaci : Besic (ako je spreman), Salihovic(Medunjanin) i Pjenic. krila ista Visca i Lulic i gore Edin. Mnogo smo opasniji ovako po mom misljenju nego sa onom postavkom iz prve tekme sa Vedom i Edinom u napadu i samo sa dva u sredini.

PS. Je li organizovano gledanje vcrs ispred BBI, i kada ce stici igraci u SA nakon pobjede aBd ?

bosnas_
Postovi: 4038
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la bosnas_ » 16 nov 2015, 13:47

Ja sam nekako miran uoci ove utakmice,jer ne ocekujem previse. Mi smo svoju sansu prokockali u Zenici,i tesko se sada vaditi pred 50.000 vatrenih navijaca Irske!
U ovakvim utakmicama ne odlucuje kvalitet( kojeg realno mi imamo puno vise), nego agresivnost,zajednistvo, veliko zalaganje na terenu svih 90 minuta. Tu su Irci u prednosti i sumnjam da ce prokockati ovako dobru priliku...

Avatar
HariTz
Postovi: 2571
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la HariTz » 16 nov 2015, 13:48

AsharaK je napisao/la:U Tuzli nema nista vcrs na Trgu?
Otkazano.. A haman kako pričaju i po kafićima nema ništa.. to upravo provjeravam.

Avatar
AsharaK
Postovi: 7232
Pridružen/a: 23 mar 2013, 17:53
Lokacija: Malešići
Kontakt:

Re: Odg: RE: Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la AsharaK » 16 nov 2015, 13:52

HariTz je napisao/la:
AsharaK je napisao/la:U Tuzli nema nista vcrs na Trgu?
Otkazano.. A haman kako pričaju i po kafićima nema ništa.. to upravo provjeravam.
Ajd brate, proslijedi info
FK Željezničar ~ FC Arsenal !

Damir Džumhur, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Amel Tuka.

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Elegant » 16 nov 2015, 13:53

0:1 Dzeko u prvom poluvremenu, a do kraja drzi ne daj borba i kidanje zivaca.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
X31987
Postovi: 915
Pridružen/a: 12 mar 2015, 15:30
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la X31987 » 16 nov 2015, 13:55

trese braco nervozaaaaaaaaa
MI NIKAD ODUSTATI NEĆEMO !

Vedran Puljić ...

bull21
Postovi: 61
Pridružen/a: 03 sep 2015, 12:59
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la bull21 » 16 nov 2015, 13:56

Večeras ćemo vidjeti šta znači imati pravi stadion i šta je grotlo jednog domaćina koji ima pravu podršku.
A mi ćemo u međuvremenu karte davati parlamentarcima i pjevati bosnom behar probeharao...

Avatar
jasko__
Postovi: 792
Pridružen/a: 22 sep 2008, 00:26
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la jasko__ » 16 nov 2015, 13:58

gringonjaOnajDrugi je napisao/la:NE ZNAM MOMCI, al mislim da je gotovo :( :(.......i kvote nisu na nasoj strani!
Ne znam samo na čijoj su strani kvote bile neku noc - na strani Grčke ili Luksemburga...
Zayebi pricu oko kladionica, uzdao si se ti u to i u Zenici i kleo se u nasu pobjedu...proće onaj ko bude bolji i ko bude imao više sreće...ako si ubjedljivo bolji i stvaraš šanse, da je sudija Irac ne može ih spasiti... :bih: :bih: :bih:

Avatar
Ajzea
Postovi: 3649
Pridružen/a: 25 jul 2014, 23:44
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Ajzea » 16 nov 2015, 14:00

Dzeko, Ara, Višća, Zukan, Coca, Šeha večeras daju golove za prolaz :lol:
Imam neki **** osjećaj da prolazimo ali ne u regularnom :)
Za one dane kad smo svi ko jedno bili, pjevali Zelji pjesme i skupa pivo pili, ti dobro znaj da opet biće jednom tako, jer jug se nikad neće srušit tako lako !

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 16 nov 2015, 14:01

jasko__ je napisao/la:
gringonjaOnajDrugi je napisao/la:NE ZNAM MOMCI, al mislim da je gotovo :( :(.......i kvote nisu na nasoj strani!
Ne znam samo na čijoj su strani kvote bile neku noc - na strani Grčke ili Luksemburga...
Zayebi pricu oko kladionica, uzdao si se ti u to i u Zenici i kleo se u nasu pobjedu...proće onaj ko bude bolji i ko bude imao više sreće...ako si ubjedljivo bolji i stvaraš šanse, da je sudija Irac ne može ih spasiti... :bih: :bih: :bih:

sta da ti kazem prijatelju....stvarno nisam optimista veceras, ama nimalo.... :(.......ubili su me u petak, ne vjerujem vise toliko u ove momke......naravno, nadam se da cemo proci, ali kao sto sam naveo, kvote u ovakvim utakmicama cesto znaju biti tacne!

Avatar
soccerfan
Postovi: 8772
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la soccerfan » 16 nov 2015, 14:02

Ajzea je napisao/la:Dzeko, Ara, Višća, Zukan, Coca, Šeha večeras daju golove za prolaz :lol:
Imam neki **** osjećaj da prolazimo ali ne u regularnom :)
Sto znaci da 70 % Bosanskog stanovnistva nece znati da smo prosli jer ce ih prije toga srce opaliti :lol: :lol:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
jasko__
Postovi: 792
Pridružen/a: 22 sep 2008, 00:26
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la jasko__ » 16 nov 2015, 14:06

gringonjaOnajDrugi je napisao/la:
jasko__ je napisao/la:
gringonjaOnajDrugi je napisao/la:NE ZNAM MOMCI, al mislim da je gotovo :( :(.......i kvote nisu na nasoj strani!
Ne znam samo na čijoj su strani kvote bile neku noc - na strani Grčke ili Luksemburga...
Zayebi pricu oko kladionica, uzdao si se ti u to i u Zenici i kleo se u nasu pobjedu...proće onaj ko bude bolji i ko bude imao više sreće...ako si ubjedljivo bolji i stvaraš šanse, da je sudija Irac ne može ih spasiti... :bih: :bih: :bih:

sta da ti kazem prijatelju....stvarno nisam optimista veceras, ama nimalo.... :(.......ubili su me u petak, ne vjerujem vise toliko u ove momke......naravno, nadam se da cemo proci, ali kao sto sam naveo, kvote u ovakvim utakmicama cesto znaju biti tacne!
Ma da se može vjerovati kvotama, davno bi ti imao vilu u Dubrovniku i češkao jajca gledajući Amru kako se sunča u tvom komšiluku, dok joj Džekson maže butine faktorom 50 :lol:

Avatar
AsharaK
Postovi: 7232
Pridružen/a: 23 mar 2013, 17:53
Lokacija: Malešići
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la AsharaK » 16 nov 2015, 14:09



:rol: :rol:
FK Željezničar ~ FC Arsenal !

Damir Džumhur, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Amel Tuka.

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 598
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la AndreWilliams » 16 nov 2015, 14:11

Bili smo i u tezim situacijama od ove, kad smo morali pobjediti Slovake i Litvance u gostima kako bi obezbjedili SP. Tad smo smogli snagu i veceras abd. pobjeda za kraj ovih kvalifikacija u kojima se cijelo vrijeme vracamo iz minusa. Ako nista drugo, nije nam stran osjecaj. Idemo na pobjedu, ali ne bi imao nista protiv ni da odigramo 2:2 ili prodjemo na penale. Sretno!!!

Avatar
Rios
Postovi: 3835
Pridružen/a: 07 avg 2011, 23:32

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Rios » 16 nov 2015, 14:12

Eh eto,cijele kvalifikacije i 2 godine su stale u vecerasnjih 90 minuta.
Kako je svanuo dan polahko se uvlaci nerevoza,hiljadu misli struji glavom,oko srca neka milina kad shvatim da ce i veceras nastati erupcija emocija i radosti ako izborimo taj Euro,opet ako ne uspijemo bice tuge ali se nadam da ce biti i ponosa jer su momci dali svoj maximum.
Sta reci o vecerasnjoj utakmici sto vec nije receno.Mozda to da cemo veceras vidjeti jesmo li zrela repka,dostojna velikog takmicenja.Svi i znamo da jesmo,ali to valja potvrditi i na terenu.
Moje misljenje je da ce veceras presudno biti strpljenje i onaj ko uspije pobjediti nerevozu u svojim redovima otici ce na Euro.Potreban nam je jedan gol koji moze doci i u 90 minuti,pa cak i ako primimo gol opet nam treba samo jedan da se vratimo u igru u potpunosti.To nikako ne treba zanemariti.
Sto se same igre tice mi cemo opet vjerovatno imati posjed,uz to od prve minute jasno staviti doznanja protivniku da imamo kontrolu,da znamo po sta smo dosli i ne dati im ni sekund jedan u tih 90 minuta da pomisle da smo na koljenima,da nismo sigurni da li zapravo mozemo do Eura.To ce ih drzati opreznim i pod pritiskom,gdje je pritisak tu se lahko dese neke greske.
Nadam se formaciji 4-5-1,mada ne mora biti ni ona.Ono sto mora je jos jedan igrac u sredini koji ce sudjelovati u kreiranju napda,da tako pokusamo taj posjed koji cemo vjerovatno imati pribliziti golu Irske a ne drzati ga na 40 m od gola.Ako se uspijemo pribliziti sa loptom u nogama i na zemlji na nekih 20-25 m od gola Irske uvjeren sam da mozemo napraviti dostao toga dobrog,ako nista izvuci koji slobodnjak iz dobrih pozicija.
Moj neki sastav bi bio ovaj: Begovic - Vranjes ( Mujdza ) Zukanovic,Spahic,Kolasinac - Besic,Salihovic,Pjanic - Visca,Lulic - Dzeko
Prognoza 2-1 za nas,strijelci Dzeko i Pjanic iz slobodnjaka :bih:
Nek nam je sa srecom svima i da se veceras slavi sirom drzave aBd :salut: :bih:
Zeljeznicar za zivot cijeli !!

Miralem Pjanic !

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6437
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la JavierBosnia » 16 nov 2015, 14:14

Nista od prolaza. Tako glup osjecaj imam...
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Suljo20002
Postovi: 1374
Pridružen/a: 08 okt 2014, 15:49
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Suljo20002 » 16 nov 2015, 14:15

Veceras ce Irci imati vise od igre ali cemo mi dati neki sugav gol iz guzve oko 90 minute i zaledit srca Irskim navijacima :mrgreen:

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Principatus » 16 nov 2015, 14:15

Sto je interesantno, kada se duze razmisli, ovu utakmicu mozemo bez manje pritiska, grca i straha odigrati nego proslu. Nadam se da ce strucni stab igrace pravilno pripremiti i psiholoski na ovo. Sta rastereceni igraci mogu da znace, vidjeli smo u utakmici protiv Francuske u Parizu.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: MrPink, RajvoSA03 i 25 gostiju.