Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la nerminh74 » 03 jul 2008, 08:45

dali neko zna jeli DUSAN OGNJENOVIC zaigrao u bilo kojoj repci srbije?
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la adnan24 » 04 jul 2008, 00:09

Mogla bi biti ovo odlicna repka ali Mrsic i Domercant moraju igrati

ti nisi patka
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 jun 2008, 22:51
Lokacija: Grbavica, Sarajevo
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la ti nisi patka » 04 jul 2008, 11:16

adnan24 je napisao/la:Mogla bi biti ovo odlicna repka ali Mrsic i Domercant moraju igrati
mrsic je dobio postedu od mense radi teske sezone (Valjda), ali je bio pozvan ;)
Ivan Opacak, Elmedin Kikanovic, Henry Domercant, Kenan Bajramovic... mnogo smo jaki!

100%tuzlak
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 jul 2008, 00:24
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la 100%tuzlak » 07 jul 2008, 21:54

jasmin93 je napisao/la:
100%tuzlak je napisao/la:Ma sve je to udure... dobro su slozili repku al fali Damir MRsic sto jes jes....


Mirza Teletovic --- po meni najbolji uz Kikanovica Đedovica --- ove sezone se pokazao i Milan Milosevic koji je rdovno ubacivao bosni Asi po 30 poena I naravno JASMIN HUKIC ( :) CAPETAN REPKE DUGI NIZ GODINA
a taj Sinanovic i to to je sve po meni kanta vjerujte ... treba njima jos godina da bi se nosi li sa najboljim centrima Europe... đaba mu visina tolka kad nije iskusan ..itd


______________________________________
ajde saberite igrace repke koji su iz tuzle hahah

ja mislim da ima 40 % :D
Ima ih 3 bez Teletovica, ali on je iz Jablanice, tako da ga ne mozemo racunat. Hukic, Milosevic i Kikanovic. Imali jos neko?????

teletovic Je naucio dvokorak u Tuzli :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la nerminh74 » 07 jul 2008, 22:19

100%tuzlak je napisao/la:
jasmin93 je napisao/la:
100%tuzlak je napisao/la:Ma sve je to udure... dobro su slozili repku al fali Damir MRsic sto jes jes....


Mirza Teletovic --- po meni najbolji uz Kikanovica Đedovica --- ove sezone se pokazao i Milan Milosevic koji je rdovno ubacivao bosni Asi po 30 poena I naravno JASMIN HUKIC ( :) CAPETAN REPKE DUGI NIZ GODINA
a taj Sinanovic i to to je sve po meni kanta vjerujte ... treba njima jos godina da bi se nosi li sa najboljim centrima Europe... đaba mu visina tolka kad nije iskusan ..itd


______________________________________
ajde saberite igrace repke koji su iz tuzle hahah

ja mislim da ima 40 % :D
Ima ih 3 bez Teletovica, ali on je iz Jablanice, tako da ga ne mozemo racunat. Hukic, Milosevic i Kikanovic. Imali jos neko?????

teletovic Je naucio dvokorak u Tuzli :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
a milosevic u bilece, a ako je mirza naucio dvokorak u tuzli i dalje ga slabo koisti
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

ti nisi patka
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 jun 2008, 22:51
Lokacija: Grbavica, Sarajevo
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la ti nisi patka » 07 jul 2008, 22:20

100%tuzlak je napisao/la:
ti nisi patka je napisao/la:zar igra bremer za nas :?: :?:

mA DAJTE BREMERA NEMOZES POREDIT S DOMERCANTOM KOJI JE IGRAO TOLIKO JAKIH UTAKMICA.. TO NIJE NORMALA... DA SAM JA NA MJESTU SELEKTORA(BAJRAMOVICA) NEBI SE PREDOMILJAO NI 1 SEC DOMERCANT I DOMERCANT

pa ko je rekao da bi vise volio bremera mjesto henrya :roll: :roll: pa fala bogu da menso zove domercanta, nemam ja nista protiv J.R.-a ali po meni, sada, domercant je jedan od najboljih sutera u evropi i to fkt treba iskoristiti :mrgreen:
Ivan Opacak, Elmedin Kikanovic, Henry Domercant, Kenan Bajramovic... mnogo smo jaki!

PeppermintParkRanger
Postovi: 89
Pridružen/a: 06 maj 2008, 20:20
Lokacija: SARAJEVO
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la PeppermintParkRanger » 13 jul 2008, 15:07

ja bih zvao Bremera - nemamo pleja osim Gordica
-HZ-

100%tuzlak
Postovi: 5
Pridružen/a: 03 jul 2008, 00:24
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la 100%tuzlak » 13 jul 2008, 15:23

PeppermintParkRanger je napisao/la:ja bih zvao Bremera - nemamo pleja osim Gordica
nemamo zato sto nije zvao vasiljevica

a ima i najbolji junior europe Djedovic...


da prosle godine markovic nije usrao s djedovicem i ostavio mMrsica na klupi

mrsa bi igrao al sta je tu je markovic nema pojma o kosarci

svaka mu cast bio je dobar kao igrac ali trener KANTA

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la nerminh74 » 13 jul 2008, 18:39

100%tuzlak je napisao/la:
PeppermintParkRanger je napisao/la:ja bih zvao Bremera - nemamo pleja osim Gordica
nemamo zato sto nije zvao vasiljevica

a ima i najbolji junior europe Djedovic...


da prosle godine markovic nije usrao s djedovicem i ostavio mMrsica na klupi

mrsa bi igrao al sta je tu je markovic nema pojma o kosarci

svaka mu cast bio je dobar kao igrac ali trener KANTA
i kanta uvede klub sa osrednjim budzetom u EL osvojivsi 3 mjesto pored arisa koji je bio prosao 2 krug EL i nekoliko klubova sa daleko vecim budzetom

za sasu je vec receno i treba zatvarati obadva oka pa ne skontat

a djedovic je bek, ne plej i ove godine je igrao 3 spansku ligu i juniorske turnire, bice od njega u buducnosti dobar igrac, ali nevjerujem da se sada moze nositi sa dengom npr., a mrsic nije igrao za neno nego za bih i sada kada se pomladzuje ekipa, sta ce nam igrac od 40 godina
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la Sapce » 13 jul 2008, 20:51

i kanta uvede klub sa osrednjim budzetom u EL osvojivsi 3 mjesto pored arisa koji je bio prosao 2 krug EL i nekoliko klubova sa daleko vecim budzetom

za sasu je vec receno i treba zatvarati obadva oka pa ne skontat

a djedovic je bek, ne plej i ove godine je igrao 3 spansku ligu i juniorske turnire, bice od njega u buducnosti dobar igrac, ali nevjerujem da se sada moze nositi sa dengom npr., a mrsic nije igrao za neno nego za bih i sada kada se pomladzuje ekipa, sta ce nam igrac od 40 godina[/quote]

neno stvarno nije tako nesposoban, kao sto mnogi tvrde, a to ce vrijeme pokazati.
sto se mrsica tice, igrace treba mjeriti po sposobnostima, a ne po godinama. ako je igras od 40 bolji od onog od 18 ili 25, onda on treba i da igra. djedovic je sigurno super talent, ali ce proci jos vremena dok bude sposoban da bude nosioc igre ekipe u nekoj jakoj ligi ili cak reprezentacije...

doe78
Postovi: 966
Pridružen/a: 16 jul 2008, 16:01
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la doe78 » 16 jul 2008, 16:18

Ljudi kanite se vise tog mrsica,dosta spor igrac..Treba ba igrati brzu kosarku,mrsic ne moze kontru istrcati..Djedovic nije samo da je talenat,on je ogroman talenat ,sad je na njemu, da se nametne selektoru na pripremama..Gordic je isto tako klasa koji ima dosta dobru visinu za pleya..Nenada nazivati kantom je sramota,covijek je napravio super uspjeh u grckoj..Nenad je i repku podmladio ,da nije bilo problema na pripremama sigurno bih se proslavio i tu ,ali mozda je bolje da nije..Problem je nas sto ne znamo gubiti,bilo tu u fudbalu,kosarci ili rukometu uvijek nademo krivca(nikad to nisu igraci)ILI je sudija ,trener il isavez..

elvir.vogosca
Postovi: 172
Pridružen/a: 26 apr 2008, 01:21
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la elvir.vogosca » 24 jul 2008, 01:07

Mladi igraci iskoristili svoju sansu protiv selekcije novinara - Gordic 7, Milosevic 9, Pajevic 7, Djedovic 16

maliYuyu
Postovi: 1
Pridružen/a: 01 avg 2008, 21:44
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la maliYuyu » 01 avg 2008, 21:50

iskreno mislim da je djedovic prvo trebao igrati za juniorsku reprezentaciju jer bice vremena za seniorsku, a ovako dzaba bacismo pare za juniore a nismo ih poslali u najjacem sastavu...bice vremena za seniorsku,a ionako mislima da se kod gosp. bajramovica nece bas naigrati...na nasu zalost

PeppermintParkRanger
Postovi: 89
Pridružen/a: 06 maj 2008, 20:20
Lokacija: SARAJEVO
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la PeppermintParkRanger » 03 sep 2008, 16:53

Dobro je ovako, jer buduci da mi nemamo sistematski rad u madjim selekcijama, tj. sve mladje reprezentativne selekcije su sranje, ovo je jedini nacin da imamo dobru A selekciju, tj. da crpimo jednog ili dvojicu dobrih igraca, odnosno talenata iz tih mladjih selekcija, okrecemo sva sredstva ka njima, i lagano ih uvoditi u A selekciju. To hrvatska radi sa fudbalerima, jer ih takodje nema nigdje u mladjim kategorijama, ali zato imaju Modrice, Corluke, Mandzukice idr. dok recimo Srbija u kosarci vlada svjetom kad je rijec u mladjim selekcijama, ali zato padaju u A.selekciji.
Iskreno bih volio da je drugacije, d aimamo sistematski rad, da se cijele generacije izbacuju, ali buduci da nam je drzava ustvari Miki maus drzava, i da se nema love u sportu, ovo je jedini nacin da izbacujemo nove igrace, i da nam reprezentacija ne bude selekcija penzionera - samim tim se slazem sa uvodjenjem Djedovica u A.tim, jer nema njemu hajra igrati B.diviziju, gdje ce se 'naduravati' sa Kirpom, Danskom isl. selekcijama, kojima ce davati po 45koseva, al ce zato se boriti za 8-15mjesto..
-HZ-

mourinhosa
Postovi: 3
Pridružen/a: 04 sep 2008, 16:06
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la mourinhosa » 14 sep 2008, 17:58

sinoc su nasi mladi kosarkasi pokazali koliko vrijede..
djedovic, gordic, kikanovic,teletovic...
svaka cast..
pokazali su kako se treba boriti...za svoju drzavu...
pogotovu djedovic..

Avatar
biskitt
Postovi: 837
Pridružen/a: 05 jun 2008, 13:33
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la biskitt » 02 okt 2008, 21:07

Ne znam gdje da ovo postavim...
Djedovic je igrao za prvi tim Barce u pobjedi protiv Fortituda, cak je dao i jednu tricu. Svaka cast...
Mada, za nas (a vjerovatno i za njega) je mozda bolje da ide u drugi tim da igra cijelu utakmicu, nego da bude 12. igrac u prvom timu...
http://www.fcbarcelona.com/web/english/ ... 05528.html

Avatar
Aner
Postovi: 145
Pridružen/a: 28 sep 2008, 22:16
Lokacija: Jedna jedina
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la Aner » 03 okt 2008, 00:40

biskitt je napisao/la:Ne znam gdje da ovo postavim...
Djedovic je igrao za prvi tim Barce u pobjedi protiv Fortituda, cak je dao i jednu tricu. Svaka cast...
Mada, za nas (a vjerovatno i za njega) je mozda bolje da ide u drugi tim da igra cijelu utakmicu, nego da bude 12. igrac u prvom timu...
http://www.fcbarcelona.com/web/english/ ... 05528.html
Mora se čovjek navikavati da igra za seniore Barce...mora nekad početi,bolje mu je sad ;)
...Bosna da prostiš jedna zemlja imade i posna i bosa da prostiš i hladna i gladna i k tomu još da prostiš prkosna od sna...

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la nerminh74 » 04 okt 2008, 21:53

bavcic brilirao u utakmici protiv willamsovog tima ima clanak na naslovnoj stranici, dao 28 koseva
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: Mladi igraci u reprezentaciji

Post Postao/la ars01 » 04 okt 2008, 22:35

Bavke je uvijek imao kvalitet , ali osnovna stvar koju nije imao je TRENER koji bi mu dao poziciju u timu koja je najbolja za njega, a to je poz 3 kad do izražaja dolazi i šut izvana i ulazi pod koš.
Zbog MB je isti trpio i u Kk Bosni i u repki, samo se sjetite ove godine i nastupa repke u kvalifikacijama, kad doslovce nije dobio ni par minuta u 6 utakmica, a forsirao se je Opačak.
Nije valjda naučio igrati kod Sabeta i imati ovako dobar učinak poslije 20-tak dana od završetka kvalifikacija.
Mnogi sa ovog foruma su se iživljavali nad istim igračem, valjda su sad došli do pameti.

Mr Plummer
Postovi: 863
Pridružen/a: 10 mar 2008, 16:28
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Mr Plummer » 05 okt 2008, 12:27

Edin Bavčić briljira u Turskoj. Iako njegov Kepez nije mogao do pobjede nad Fenerbahceom u turkom kupu (93:81), naš reprezetnativac bio je prvi strijelac ekipe sa 16 poena. Sa druge strane, Damir Mršić nije ostvario značajan učinak uz samo 3 postignuta poena.

Kenan Bajramović pomogao je svom Kijevu da dođe do prve pobjede u prvenstvu Ukrajine. Sa 15 poena Bajramović je bio drugi najefikasniji igrač svoje ekipa, iza Takkera.

U NLB ligi bh. reprezetnativci ostavili su odličan utisak. U Zvezdi Kikanović je bio igrač preokreta i donio pobjedu svom timu sa 14 poena, Gordić je u duelu sa Hukićevom Olimpijom bio sjajan i u 16 minuta igre postigao 12 poena za konačnih 82:73 u korist Crnogoraca, dok naš bivši reprezetnativac nije nastupio za svoj tim.

Naši reprezentativci koji nastupaju u španskoj ACB ligi svoje prve utakmice igraće danas u podnevnom terminu.
Ordem e progresso

Za prijavu posta administraciji, pritisni trokut!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.