FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
vozdra
Postovi: 737
Pridružen/a: 20 maj 2016, 17:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la vozdra » 31 avg 2016, 14:17

Počivaj u miru legendo.
Zvukom lokomotive rođen je velikan, danas obnovljena pruga i ljepša nego ikad. Vagoni su puni, svima sjećanja u glavi, kako su Evropom harali sarajevski Plavi!

4672980102091213
Postovi: 173
Pridružen/a: 06 jul 2016, 22:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 4672980102091213 » 31 avg 2016, 16:06

Jozo je Željezničar .
Za zivot cijeli !

Brane
Postovi: 356
Pridružen/a: 19 mar 2009, 20:46
Lokacija: Philadelphia
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Brane » 31 avg 2016, 16:14

Prije objave na Indexu nego ovdje. Neka mu je laka zemlja. Jos jedna fudbalska legenda nas napusti. :cry:
Muftic,Brozovic,Biogradlic,Fazlagic,M.Bajic,Muzurovic,Siljkut,Prljaca,Prodanovic,Antic,Ferhatovic,V. Musemic,S.Vujovic,Musovic,Vidovic,Susic,Sljivo,Pasic,Jozic,Janjos,Kapetanovic,H.Musemic,Hadzibegic,Turkovic

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13127
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir_Sa » 31 avg 2016, 16:27

:cry:

tko je još živ od igrača iz šampionske ekipe želje 1972? Golman Janjuš, Hadziabdić, Jelušić i Sprečo??
nema potpisa

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62022
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 31 avg 2016, 18:29

Admir_Sa je napisao/la: tko je još živ od igrača iz šampionske ekipe želje 1972? Golman Janjuš, Hadziabdić, Jelušić i Sprečo??
Slobodan Kojović je živ, zdrav i sad zna zaigrati na male.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13127
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir_Sa » 31 avg 2016, 18:33

Virtu4l je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la: tko je još živ od igrača iz šampionske ekipe želje 1972? Golman Janjuš, Hadziabdić, Jelušić i Sprečo??
Slobodan Kojović je živ, zdrav i sad zna zaigrati na male.
imaš ovde na temi intervju sa Bukalom 2001, gdje kaže
Kojović Dragan, desni bek: umro u Trebinju, iznenada, nedavno, prije godinu i nešto, Kojović, strašan igrač; umro, tako mu je to.
Slobodan je sigurno igrao u nekom drugom periodu za Želju
nema potpisa

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62022
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 31 avg 2016, 18:38

Admir_Sa je napisao/la:Slobodan je sigurno igrao u nekom drugom periodu za Želju
Slobodan je bio član šampionske generacije, nije bio prva postava bio je na klupi, te sezone je imao 20 godina, vjeruj mi, pijem kafu sa njim svake sedmice ;)

Kasnije je postao nezamjenjiv.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Hrasno1921
Postovi: 2716
Pridružen/a: 27 maj 2016, 15:29
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno1921 » 31 avg 2016, 19:05

Pricam danas sa rajom, Josip je bio toliko bolestan da realno nije imao sanse da se izvuce, i ovo sto se pokusalo pomoci je bilo tek toliko da da mu se olaksaju neke stvari ako se ikako to moze nazvati tako.

Sahrana Josipa obavit ce se u Donjim Miljevicima (iza Vraca par minuta) u petak 02.09. u 15h

A u pravu je Virtul, Slobodan Kojovic Koja ili i Koka zivi u Crnoj Gori negdje, poslije igracke karijere zaposlio se u SUP-u Novo Sarajevo te bio fora na izdavanju pasosa, zbog moje nestasne mladosti 1986. nisam mogao izvaditi pasos da bi isao u Italiju, te mi je Fahrudin Prljaca upravo preko Koje to zavrsio i sredio, sto mi je ujedno bio i zadnji pasos SFRJ a rjesenje potpisano od Koje :D
1921'

U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !

Avatar
Hrasno1921
Postovi: 2716
Pridružen/a: 27 maj 2016, 15:29
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno1921 » 31 avg 2016, 19:34

Ne valja Koldzo, ne valja opstina ! :nene:
Izgradnja reflektora na pomocnom stadionu Grbavica

slika20mb image hosting
Hatibovic, Koldzo, Siljak i Mehicevic :D

Ugovor o izvođenju radova potpisali općinski načelnik Nedžad Koldžo i Emir Dedović direktor firme „SES“ d.o.o

Načelnik Općine Novo Sarajevo Nedžad Koldžo i Emir Dedović direktor firme „SES“ d.o.o. u srijedu, 31. avgusta ove godine u zgradi općine potpisali su Ugovor o izgradnji reflektora na pomoćnom stadionu Grbavica. Svečanom potpisivanju Ugovora prisustvovali su i direktorica Zavoda za izgradnju KS Ljiljana Pelidija koji će vršiti nadzor nad izvođenjem radova, zatim direktor FK „Željezničar“ Mirsad Šiljak, predsjednik Sportskog društva „Željezničar“ Senad Mehičević, predstavnici FK „Pofalićki“ i novoosnovanog FK „Novo Sarajevo“.

U svom obraćanju općinski načelnik Nedžad Koldžo istakao je da će se realizacijom ovog projekta stvoriti bolji i kvalitetniji uslovi za održavanje treninga i utakmica na pomoćnom stadionu Grbavica.

- Općina Novo Sarajevo kontinuirano provodi niz aktivnosti kada je u pitanju poboljšanje stanja u oblasti sporta i stvaranja sportskog prostora za djecu i omladinu, a realizacija ovog projekta omogućit će svim sportskim klubovima koji koriste pomoćni stadion Grbavica, kvalitetniji teren za održavanje svojih aktivnosti, što se ne odnosi samo na afirmirane klubove, nego i niže rangirane klubove, istakao je načelnik Koldžo.

Posebnu zahvalnost općinskom načelniku i Općini Novo Sarajevo uputio je i direktor FK „Željezničar“

Mirsad Šiljak istakavši da će se ugradnjom reflektora na pomoćnom stadionu produžiti radno vrijeme korištenja terena, odnosno da će omladinska škola FK Željezničara moći trenirati i odigravati utakmice i u večernjim terminima.

Prisutnima su se obratili i predstavnici fudbalskih klubova Pofalićki i Novo Sarajevo, kao i predsjednik Sportskog društva „Željezničar“ Senad Mehičević.

Vrijednost realizacije projekta je oko 110. 000 KM, investitor je Općina Novo Sarajevo, a rok za izvođenje radova je 45 kalendarskih dana.
1921'

U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !

Avatar
zeljoooooooooo
Postovi: 629
Pridružen/a: 06 jun 2016, 15:17

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljoooooooooo » 31 avg 2016, 19:36

Auuuuuuu, kako je ovo dobra vijest.

Puzla po puzla, sklapamo mi svoju Grbavicu. Polako ali sigurno.

Ima li neko da postavi koju sliku reflektora sa glavnog, ako je još nešto u međuvremenu ofarbano? :D

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13127
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir_Sa » 31 avg 2016, 19:48

Virtu4l je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Slobodan je sigurno igrao u nekom drugom periodu za Želju
Slobodan je bio član šampionske generacije, nije bio prva postava bio je na klupi, te sezone je imao 20 godina, vjeruj mi, pijem kafu sa njim svake sedmice ;)

Kasnije je postao nezamjenjiv.
svaka vama čast, al valjda je pojkojni Jozo Bukal 2001 znao šta priča....

http://fkzeljeznicar.ba/sjecanje-na-dra ... ine/16537/
nema potpisa

Avatar
Hrasno1921
Postovi: 2716
Pridružen/a: 27 maj 2016, 15:29
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno1921 » 31 avg 2016, 20:09

aleksandar_veliki je napisao/la:Toskas i Pozder navodno, kazem navodno jer nemam potvrde, dogovorili raskide. Dobit ce po par plata i svi zadovoljni.
Ne treba ti potvrda, istina je, svi oni idu na sporazuman raskid vjeruj ti meni, par plata i slobodni papiri to je sve sto mogu izvuci jer su im takvi ugovori, to sam rekao jos prije dva dana.

Vas dvojica ste se zajebali oko necega, mijesate Slobodana i Dragana Kojovica a obadvojica su clanovi sampionske generacije iz 1972. :D
Dragan je umro, a Slobodan ziv i pije kafu sa Virtulom :D
Čitavim tokom sezone se odvijala trka između dva kluba – Željezničara i Crvene zvezde. Ostali klubovi nisu bili ozbiljan konkurent u tom trenutku. Iz kola u kolo su se redali sjajni rezultati. Pobjeda od 8:0 protiv Maribora će ostati zabilježena kao najveća pobjeda Željezničara u jugoslovenskom prvoligaškom društvu, a pobjeda od 4:0 nad Partizanom u Beogradu u posljednjem kolu je označila i definitivan kraj tijesne i uzbudljive borbe. Željezničar je postao šampion Jugoslavije. Slobodan Janjuš, Dragan Kojović, Velija Bećirspahić, Blagoje Bratić, Josip Katalinski, Enver Hadžiabdić, Branimir Jelušić, Božidar Janković, Josip Bukal, Edin Sprečo, Avdija Deraković, ali i Slobodan Kojović, Fahrija Hrvat, Džemaludin Šerbo, Nusret Kadrić, Hajrudin Saračević, Miloš Radović i Željko Rodić su ubilježili nastupe u toj fenomelanoj sezoni.
1921'

U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62022
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 31 avg 2016, 20:37

Ma ja znam sta pricam, ali Admir ubacuje Dragana u pricu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Hrasno1921
Postovi: 2716
Pridružen/a: 27 maj 2016, 15:29
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno1921 » 31 avg 2016, 20:48

:salut:

slika
1921'

U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !

prisutanod1964
Postovi: 262
Pridružen/a: 15 feb 2015, 00:50

Re: FK Željezničar

Post Postao/la prisutanod1964 » 31 avg 2016, 20:48

Virtu4l je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Slobodan je sigurno igrao u nekom drugom periodu za Želju
Slobodan je bio član šampionske generacije, nije bio prva postava bio je na klupi, te sezone je imao 20 godina, vjeruj mi, pijem kafu sa njim svake sedmice ;)

Kasnije je postao nezamjenjiv.
KOKA LEGENDA

Avatar
SarajlijaTM
Postovi: 3203
Pridružen/a: 28 jun 2011, 14:32

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SarajlijaTM » 31 avg 2016, 20:49

aleksandar_veliki je napisao/la:Toskas i Pozder navodno, kazem navodno jer nemam potvrde, dogovorili raskide. Dobit ce po par plata i svi zadovoljni.
Tacnije po 3 plate.

Avatar
SarajlijaTM
Postovi: 3203
Pridružen/a: 28 jun 2011, 14:32

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SarajlijaTM » 31 avg 2016, 21:05

aleksandar_veliki je napisao/la:
SarajlijaTM je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:Toskas i Pozder navodno, kazem navodno jer nemam potvrde, dogovorili raskide. Dobit ce po par plata i svi zadovoljni.
Tacnije po 3 plate.
Vidis kako ja neke stvari ostavim za sebe ;). Nije red ni sve "provaliti". Samo sam se sokirao kad sam saznao da je Pozder bio medju tri najplacenija igraca. Vi izdvajate strasno mnogo novaca za plate i jos drzavi. Ne znam do kada cete ovim tempom izdrzati.
E cudi me da to nisi znao ranijje.
Kada malo saglledas i nije bila nesto velike s obzirom gdje je sve igrao i odakle je dosao.Za nase uslove je bas golema.

Avatar
zeljoooooooooo
Postovi: 629
Pridružen/a: 06 jun 2016, 15:17

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljoooooooooo » 31 avg 2016, 21:21

Rekoh ja neki dan da ćemo se "osloboditi" pet finih plata.

Potogovo me raduje jer su to igrači niju ne da nisu doprinijeli ničemu, već su nas koštali sijaset bodova.

btw. Eldar u Slobodi, nek' mu je sa srećom i da nas pogura jednim kiksem u našem međusobnom susretu :D

Avatar
amar92
Postovi: 222
Pridružen/a: 07 jul 2015, 16:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amar92 » 31 avg 2016, 21:47

Mateo Bertoša, lijevi bek, slobodan igrač. Igrač po ukusu Slavka, veliki borac i miljenik navijača. Ne zna puno prema naprijed ali svoj posao odradi kako treba. Šteta ako Slavko do zime ne planira dovoditi nikog.

Avatar
amazon
Postovi: 4262
Pridružen/a: 08 jan 2016, 14:48
Lokacija: Gornja Maoča,u planini Majevici
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amazon » 31 avg 2016, 22:19

aleksandar_veliki je napisao/la: Vidis kako ja neke stvari ostavim za sebe ;). Nije red ni sve "provaliti". Samo sam se sokirao kad sam saznao da je Pozder bio medju tri najplacenija igraca. Vi izdvajate strasno mnogo novaca za plate i jos drzavi. Ne znam do kada cete ovim tempom izdrzati.
To je poenta cijele price od pocetka. Da neko ko nema pojma o fudbalu dovodi igrace i ovaj krah se morao desiti kad tad. U izlogu nemamo igraca kojeg mozemo prodati kao Amira i Baju, ono sto bi se mozda moglo prodati ne igra nikako ili vrlo slabo, a rezultat svega toga ce biti jedan veliki krah.
Moramo izboriti evropu a u igri imamo jos 45 bodova.
Ne bi im bio u kozi.
Kazu dajte bice tribina,ko da je gotovo sve.Pa nece pobjedjivati sve ako napravimo tribinu,kamo srece da smo to znali ranije,vjerovatno bi ljudi do sad napravili.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.