Juventus FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,geronimo,hammers,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%
 
Ukupno glasova: 25

Avatar
Sissoko
Postovi: 4423
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Sissoko » 10 dec 2016, 08:18

Juve, si chiude per Kessie e Caldara

TORINO, 10 dicembre 2016 - La Juventus ha praticamente preso Kessie e Caldara dall'Atalanta. Nella giornata di ieri, con una telefonata, Marotta e Paratici hanno perfezionato le modalità dell'affare e hanno fissato il nuovo, decisivo, appuntamento coi nerazzurri. Martedì prossimo, salvo imprevisti, i campioni d'Italia vedranno Percassi per chiudere la doppia operazione. All'Atalanta andranno 25 mln + 5 di bonus. I bianconeri hanno bruciato sul tempo l'Inter (Suning era pronta a pareggiare la proposta juventina) e il Liverpool. Entrambi i giocatori sbarcheranno a Torino la prossima estate.

Fonte: La Stampa


Odlicno ako bude istina.
25 miliona za obojicu. :salut:
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
Urbinato
Postovi: 455
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:44
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Urbinato » 10 dec 2016, 09:54

Dex je napisao/la:Eto vam prilika da dovedete Draxlera, sad kad je odstranjen iz ekipe, da ne plačete za Pogbom :mrgreen:

Kakav Draxler. Propo ko zeton.

Italia
Postovi: 5890
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 10 dec 2016, 10:30

JuventinoVero je napisao/la:
Italia je napisao/la:
JuventinoVero je napisao/la: Kako brate nije loše, ni pola onog veznog reda sto smo imali..

Jedino marcha sto je ostao, pirlo>pjanic, pogba>khedira, vidal>sturaro..nije bitno koga s kim poredim, svaki igrač iz proslog veznog reda je jači za klasu od ovih što su ih zamijenili.

Sent from my Nokia 3310
Jest al zato Higuain > Morata, Zaza, Llorente, Vucinic, Quagliarella, Matri zajedno. A da ne spominjem Dybalu.
To nije sporno uopšte, mada morata i dybala su bili su bili sasvim dobar napad, u evropi posebno..morata je radio strasan posao.

Ali previse smo izgubili u vezbom redu koji je motor svake ekipe, tako da sto dobijes na mostu izgubiš na ćupriji..

Tim nije nista bolje od prošlosezonskog..

Sent from my Nokia 3310
Ne zelim osporavati Moratu jer mi je drag momak, pogotovo i radi njegovog nacina odlaska. Ali Moratin problem je bio sto nikad nije mogao zabijat golove u kontinuitetu. Da je klasa, vidjelo se u ligi prvaka gdje bi protiv najjacih izdominirao, ali onda dodje Sevilla i fuli 6-7 zicera - sto nas je na kraju odvelo do 2. mjesta i do ispadanja.

Mi od Pipite, realno, jos uvijek nismo vidjeli nista. On je na svojih 30-ak% realno. Na kraju krajeva, nismo vidjeli ni od Dybale. Pravi raspolozeni Dybala je tek odigrao sad protiv Dinama, gdje je forsirao i gdje se nudio.

A na kraju krajeva, svi spominjete Juve iz prethodnih sezona. Pa evo ako poredim onaj iz prosle, koji je imao fantasticnu sredinu, gdje smo mi bili dok Dybala nije poceo da igra pravo ? Ispod 10-e pozicije :mrgreen: Sad igramo lose i nemamo vezni red, a opet svaku utakmicu pobjedjujemo zato sto imamo osobu/osobe koji znaju zabiti gol iz jedne sanse. Koliko si izgubio na Pogbi i njegovim driblinzima i potezima, toliko si i dobio na njegovim "driblinzima" i "potezima", Pogba je pola akcija izgledao fantastican, a pola ih je upropastio. Toga vise nema u Juventusu. Tu je Pjanic, koji je poprilicno konkretan i ne siluje poteze da bi pokazao svoju klasu, vec obavlja zadatak. Uostalom, pored Dybale i Higuaina, tebi ne treba nikakav treci igrac koji ce silovati loptu i uzimati suteve, kada imas dvojicu najboljih u Italiji u tome.

Koliko Higuain lagano zabije dovoljno je skontati da on sad ima 10 golova na kontu, a em je bio povrijedjen, em nije igrao redovno na pocetku, a i u "slabijoj" formi je kao i Juventus. I opet dobaci do 10-ke ko iz pi*ke, a Morati je recimo trebala citava sezona da dodje do dvocifrenog broja golova.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6146
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la BuffonGigi » 10 dec 2016, 10:43

Ma poredjenje Higuain - Morata je izgubilo svaki smisao. Higuain je dokazana masina za golove, Morata je momak koji je mogao biti i bolji od Gonzala, ali s onakvim pristupom i bolji su propadali. Gledao sam ga dosta u Realu ove sezone, 30 miliona je puna kapa za njega i sjajna prodaja s nase strane.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
dinoo
Postovi: 5633
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 10 dec 2016, 11:32

Ma Higuain je vrhunski igrač, nema se smisla porediti sa igračima koji su u karijeri dali golova ko što ovaj da za sezonu. Sporna je ta cijena, kroz čiju prizmu se gleda svaki njegov dodir s loptom. I normalno da se njemu lično gura taj pritisak na leđa jer košta toliko, isto ko što u man utd kad su loši odmah se prigovara pogbi,a to što felaini i carick ne mogu dodati lopte na 5 m, to nije bitno, jer oni nisu plaćeni milijardu eura.

Ali to je normalno, očekivano i nadam se da nam neće uništiti samopouzdanje kod ovih glavnih igrača kada se počne sezona lomiti..

Avatar
bianconeros
Postovi: 1669
Pridružen/a: 29 jun 2014, 15:40
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la bianconeros » 10 dec 2016, 22:48

Juventus have found an agreement with Atalanta for Caldara & Kessie for €30mill. Marotta & Paratici closed the deal yesterday." [La Stampa]

Ako je istina onda svaka cast...
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Forza Juventus ohhhhh..

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 7958
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la L'Avvocato » 10 dec 2016, 22:56

Za 30 miliona, oba igraca, nema sanse. Ako je tacno Marotta je nadmasio sam sebe.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
Marvin
Postovi: 4171
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 10 dec 2016, 23:53

dinoo je napisao/la:Ma Higuain je vrhunski igrač, nema se smisla porediti sa igračima koji su u karijeri dali golova ko što ovaj da za sezonu. Sporna je ta cijena, kroz čiju prizmu se gleda svaki njegov dodir s loptom. I normalno da se njemu lično gura taj pritisak na leđa jer košta toliko, isto ko što u man utd kad su loši odmah se prigovara pogbi,a to što felaini i carick ne mogu dodati lopte na 5 m, to nije bitno, jer oni nisu plaćeni milijardu eura.

Ali to je normalno, očekivano i nadam se da nam neće uništiti samopouzdanje kod ovih glavnih igrača kada se počne sezona lomiti..
Ja odgovorno tvrdim da kada je LP u pitanju Higuain je losiji igrac od Morate,ajmo biti realni,pa lik je u 50+ utakmica dao 12-13 golova? Morata je kod nas u sezoni dao 5-6 odlucujucih,protiv najjacih timova na svijetu. Digne mu se ona stvar kada je LP u pitanju izgleda :mrgreen: Dok sa druge strane Higuain trpa buraniju po seriji A. Da je neko drugi dao 90 mil za njega smijali bi se,ovako se traze neki izgovori. Ima zavrsnicu apsolutne klase,i to je sve sto ima. Da se ne lazemo daleko je on od Lewandovskog ili Suareza a sa njima se poredi,cak citam i komentare kako je bolji. 90 mil smo platili njegovu zavrsnicu(nemal broj zicera je vec promasio),sto je van svake pameti.
Kombinatorika sa suigracima,igra 1-1,igra ledjima okrenutim golu,jednostavna sposobnost da primi loptu predje cuvara i potpuno samostalno dovede sebe u gol sansu itd,tu Higuain ne moze u istu recenicu sa napadackom kremom u evropi,a mi mozemo sada iz sveg glasa da pricamo o njegovih 36 golova u seriji A.
Nije mi antipatican,ni simpatican,korektan je,nije sam sebi nabio tu cijenu,trci,zabije kada mu se servira prilika,slavi golove koje drugi zabiju ko da ih je on zabio itd,ali cinjenica je da je jedan od najpreplacenijih igraca ikada ako ne i na vrhu te liste je neosporiva. Rijec je o najskupljem napadacu ikada,koji ima blizu 30 godina.
Sta je on ove sezone uradio sto kakav mlad napadac zeljan dokazivanja od 20-30 mil ne bi mogao? Eto Morata je 30 mil a vec je nas je doveo svojim golovima do finala,i zabio u finalu. Pricam o LP, serija A je takmicenje u kom Juventus nema sta vise traziti.
Njegovo dovodjenje je demonstarcija sile u svome selu i mozda slanje nekih signala izvan tog "sela".
Ja se nadam da ce se na ljeto vezni red dramaticno pojacati ofanzivnim igracima,bataliti defanzivna 352 i da najskuplja masina za golove ikada pocne da se otplacuje.

Avatar
Mig_Mig
Postovi: 13299
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Mig_Mig » 11 dec 2016, 11:36

L'Avvocato je napisao/la:Za 30 miliona, oba igraca, nema sanse. Ako je tacno Marotta je nadmasio sam sebe.
Pa Atalanta bez obzira koliko ima dobru omladinsku skolu, nije niti ce u narednih 10 godina prodati jednog igraca 15+miliona, ovdje su 2 po 15 :) i svi zadovoljni !
Max Allegri

Denno
Postovi: 4243
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Denno » 11 dec 2016, 11:40

Ljetos su De Roona prodali za 15mil.
embrace the chaos

Avatar
Mig_Mig
Postovi: 13299
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Mig_Mig » 11 dec 2016, 11:43

Pa dobro, nisam bas bio bukvalan. Zelio sam reci da je to za njih premija, i ne cudi me ako su za taj novac obojicu prodali.
Max Allegri

Avatar
pendjercity
Postovi: 330
Pridružen/a: 06 maj 2012, 23:03
Lokacija: B&H
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la pendjercity » 11 dec 2016, 12:27

Gefufna je napisao/la:Dosla karta. :njanjanja:
slika
Sretno.... nas šestero
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★

Volim te BOSNO !!!

J@72

Italia
Postovi: 5890
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 11 dec 2016, 12:51

Marvin je napisao/la:
dinoo je napisao/la:Ma Higuain je vrhunski igrač, nema se smisla porediti sa igračima koji su u karijeri dali golova ko što ovaj da za sezonu. Sporna je ta cijena, kroz čiju prizmu se gleda svaki njegov dodir s loptom. I normalno da se njemu lično gura taj pritisak na leđa jer košta toliko, isto ko što u man utd kad su loši odmah se prigovara pogbi,a to što felaini i carick ne mogu dodati lopte na 5 m, to nije bitno, jer oni nisu plaćeni milijardu eura.

Ali to je normalno, očekivano i nadam se da nam neće uništiti samopouzdanje kod ovih glavnih igrača kada se počne sezona lomiti..
Ja odgovorno tvrdim da kada je LP u pitanju Higuain je losiji igrac od Morate,ajmo biti realni,pa lik je u 50+ utakmica dao 12-13 golova? Morata je kod nas u sezoni dao 5-6 odlucujucih,protiv najjacih timova na svijetu. Digne mu se ona stvar kada je LP u pitanju izgleda :mrgreen: Dok sa druge strane Higuain trpa buraniju po seriji A. Da je neko drugi dao 90 mil za njega smijali bi se,ovako se traze neki izgovori. Ima zavrsnicu apsolutne klase,i to je sve sto ima. Da se ne lazemo daleko je on od Lewandovskog ili Suareza a sa njima se poredi,cak citam i komentare kako je bolji. 90 mil smo platili njegovu zavrsnicu(nemal broj zicera je vec promasio),sto je van svake pameti.
Kombinatorika sa suigracima,igra 1-1,igra ledjima okrenutim golu,jednostavna sposobnost da primi loptu predje cuvara i potpuno samostalno dovede sebe u gol sansu itd,tu Higuain ne moze u istu recenicu sa napadackom kremom u evropi,a mi mozemo sada iz sveg glasa da pricamo o njegovih 36 golova u seriji A.
Nije mi antipatican,ni simpatican,korektan je,nije sam sebi nabio tu cijenu,trci,zabije kada mu se servira prilika,slavi golove koje drugi zabiju ko da ih je on zabio itd,ali cinjenica je da je jedan od najpreplacenijih igraca ikada ako ne i na vrhu te liste je neosporiva. Rijec je o najskupljem napadacu ikada,koji ima blizu 30 godina.
Sta je on ove sezone uradio sto kakav mlad napadac zeljan dokazivanja od 20-30 mil ne bi mogao? Eto Morata je 30 mil a vec je nas je doveo svojim golovima do finala,i zabio u finalu. Pricam o LP, serija A je takmicenje u kom Juventus nema sta vise traziti.
Njegovo dovodjenje je demonstarcija sile u svome selu i mozda slanje nekih signala izvan tog "sela".
Ja se nadam da ce se na ljeto vezni red dramaticno pojacati ofanzivnim igracima,bataliti defanzivna 352 i da najskuplja masina za golove ikada pocne da se otplacuje.
A dobro brate, da te ja pitam koga briga koliko "smo" ga platili ? Da smo kojim slucajem dovelo napadaca vrijednog 30-ak miliona kmecali bi ovdje kako smo skrti, kako je beppe lopov koji nas krade i nikad ne placamo pravu cijenu za igraca. Da, ta je prica vladala sve do dolaska Dybale. A sad nam to kao smeta. Govorili bi kako za klasnog napadaca treba 60 i vise miliona ha hu. Eto, doveli smo jednog od najboljih na svijetu, sta nam vise treba? Ustvari, doveo si daleko najboljeg slobodnog na trzistu jer su Lewa i Suarez nedodirljivi, a ostali su daleko ispod Pipite, barem po meni.

I ne slazem se za to sto si naveo. Higuain itekako moze igrati 1 na 1, itekako ima okret i snjuh za gol. Mozda to ovdje nije demonstrirao u dovoljnoj mjeri, ali svi se sjecamo njegovih partija u Napoliju. Ne mogu se sad sjetit koja je to utakmica bila, ali Gonzalo prima 2-3 lopte do 30-e minute i svaku sut opasna prilika, precka, stativa, i to sve sutevi sa 20-ak metara. Ako se vec slazemo da ekipa igra lose i da ne pravimo dovoljno akcija, zbog cega onda tu ne mozemo upisati jedan mali + Higuainu, tj. da nema dovoljno (kao sto nema) upotrebljivih lopti.

I nije Morata izdominirao te sezone ligu prvaka vec Carlitos. Zabio je on dosta golova, ali pola ih je bilo tap in nakon Tevezovog prodora. I ne treba nam napadac koji ce odigrati 2-3 utakmice, pa onda ladit muda 15 utakmica, vec masina koja trpa iz kola u kolo.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Marvin
Postovi: 4171
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 11 dec 2016, 13:54

Italia je napisao/la: I ne slazem se za to sto si naveo. Higuain itekako moze igrati 1 na 1, itekako ima okret i snjuh za gol. Mozda to ovdje nije demonstrirao u dovoljnoj mjeri,
Ne da nije demonstrirao u dovoljnoj mjeri nego nije uopste. Mozda ne moze jer ima 7-8 kg viska? :mrgreen:
Druze Mandzukic,znaci drvo kada je tehnikalija u pitanju,sije Higuaina po svemu do sada vidjenom. Brzi,okretniji,dribla i izvlaci se na stranu kao krilni napadac( :lol: ) i pokusava da asistira,500% vise uticaja ima na igru. Mozda je istina ono sto si gore naveo da Higuain nije ni na 30% (sta ga sprecava da bude 100% je tema za sebe) jer Mandzukic je na 101%. Razlog je vjerovatno zelja da pokaze da nije za klupe i definitivno nije kada je trenutni napdacki roster u pitanju.

Avatar
Gefufna
Postovi: 5212
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Gefufna » 11 dec 2016, 19:25

Italia je napisao/la:
Evo specijalno jedna za tebe uslikana. :mrgreen:
slika
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
IlCapitano
Postovi: 15913
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 11 dec 2016, 20:32

Wolfsburg: 'Awaiting Draxler offers'
By Football Italia staff

Juventus, Arsenal and Paris Saint-Germain are on high alert after Wolfsburg confirmed they’ll “listen to offers” for Julian Draxler.

The 23-year-old creative midfielder had been a transfer target for Juve when he left Schalke 04 for Wolfsburg for €36m in August 2015.

He has now been frozen out of the squad and a January exit seems inevitable.

“If there are offers, then we are willing to listen to them,” Wolfsburg director of sport Klaus Allofs told Sky Sports Deutschland.

“We acted fairly and consistently, but unfortunately the situation has taken a turn for the worse. Could he be brought back into the squad? That would be difficult.”

Juve aren’t the only contenders, as Arsenal and Paris Saint-Germain have also shown interest in the Germany international.

Bayern Munich have ruled themselves out, as Carlo Ancelotti noted “we have a complete squad and he wouldn’t find space here.”
Teško je vjerovatno, ali kad bi mogli dovesti Witsela i Draxlera u Januaru to je premija.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

gojzerica
Postovi: 4347
Pridružen/a: 12 avg 2012, 21:46
Lokacija: zadnje sjedište moga auta
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la gojzerica » 11 dec 2016, 21:51

Gefufna je napisao/la:
Italia je napisao/la:
Evo specijalno jedna za tebe uslikana. :mrgreen:
slika
:urnebes:

Avatar
IlFantasista
Postovi: 1830
Pridružen/a: 27 feb 2015, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlFantasista » 11 dec 2016, 22:28

A šta će nam Draxler pored Pjace. :mrgreen:
Kun fejekun!

37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
ramiral
Postovi: 6311
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la ramiral » 11 dec 2016, 22:45

Ubi Tevez pauka na golu...
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
IlCapitano
Postovi: 15913
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 11 dec 2016, 22:50

Da je ovako gađao u Berlinu...
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.