Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15094
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 13 dec 2016, 17:59

FrancescoTotti je napisao/la:
irfo je napisao/la:Ako dodje do rekonstrukcije koseva, gdje bi igralo sarajevo? na grbavici ?
:lol:

Ima otoka a ima i nas butmir..
Kolko u butmir moze 500 gledalaca? a i otoka dvije hiljade? :hmmmmm:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
arelinho
Postovi: 14070
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la arelinho » 13 dec 2016, 18:11

irfo je napisao/la:
FrancescoTotti je napisao/la:
irfo je napisao/la:Ako dodje do rekonstrukcije koseva, gdje bi igralo sarajevo? na grbavici ?
:lol:

Ima otoka a ima i nas butmir..
Kolko u butmir moze 500 gledalaca? a i otoka dvije hiljade? :hmmmmm:
Pa šta će im više? Svakako ih ne bude više od 2000 na Koševu. ;)

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15094
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 13 dec 2016, 18:18

arelinho je napisao/la:
irfo je napisao/la: Kolko u butmir moze 500 gledalaca? a i otoka dvije hiljade? :hmmmmm:
Pa šta će im više? Svakako ih ne bude više od 2000 na Koševu. ;)
Upravu si tu, ispricavam se komsijama
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 7851
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 13 dec 2016, 18:28

irfo je napisao/la:Ako dodje do rekonstrukcije koseva, gdje bi igralo sarajevo? na grbavici ?
Prijw bih igrali na pecari :puke:

Avatar
Thetraphak1921
Postovi: 2142
Pridružen/a: 17 jan 2016, 22:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Thetraphak1921 » 13 dec 2016, 19:25

Sarajlijica1946 je napisao/la:
irfo je napisao/la:Ako dodje do rekonstrukcije koseva, gdje bi igralo sarajevo? na grbavici ?
Prijw bih igrali na pecari :puke:
Zar nas bas toliko mrzis? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 7851
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 13 dec 2016, 19:27

Zar bih trebao ista drugo? Kako te to moze cuditi? Prva tekma mi je bila a sugavici, bio sam klinjo od tad vas ne mogu :puke: Nista nije bez razloga.

Avatar
Raonffa
Postovi: 25961
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Raonffa » 13 dec 2016, 19:35

Pa igrat će na Piroti to im je zamjenski stadion, sjećate se da su ih ne tako davno istjerali sa Koševa zbog koncerta :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

SlobodaTuzla1919
Postovi: 3393
Pridružen/a: 02 maj 2015, 22:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SlobodaTuzla1919 » 13 dec 2016, 22:03

Scholl je napisao/la:Dok svi stadioni ne budu imali teren kao na Bilinom polju nema napretka.Dzaba tribine sa 40 hiljada, istok, zapad, natkriveno, reflektori, novi prozori, sluzbene prostorije i sve. Sve je to QRČEVAČA
Slazem se... Mogu vala izvalit' oko 800K za dobar teren, da napokon gledamo dobar fudbal...
samo naprijed, samo naprijed, samo hrabro bori se, naša pjesma nek' te nosi, sve do nove pobjede!

Avatar
sajo10
Postovi: 8958
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 17 dec 2016, 16:37

slika

slika

slika

slika

slika
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9482
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FrancescoTotti » 17 dec 2016, 16:39

sajo10 je napisao/la:slika

slika

slika

slika

slika
Aferim :bih:

Jeste ubacili koju pivsku flasu u temelj da tribina bude u pravom bosanskom duhu :mrgreen:
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
sajo10
Postovi: 8958
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 17 dec 2016, 16:47

Haha :D :D
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8156
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 17 dec 2016, 17:07

:opaopa:
Hayley <3

AlemC85
Postovi: 7625
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 17 dec 2016, 17:33

Evo novih slika sa stadiona u Mostaru:

slika

slika

slika

slika

slika

Izvor: http://fkvelez.ba/radna-subota-u-vrapcicima/

Avatar
sajo10
Postovi: 8958
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 17 dec 2016, 18:56

Bravo Rodjeni!!
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Hrasno1921
Postovi: 2680
Pridružen/a: 27 maj 2016, 15:29
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hrasno1921 » 19 dec 2016, 12:56

Velezu bi najbolje bilo da umjetnu postavi i na glavni teren, inace glavni teren bio je jedan od losijih ako i ne najlosiji dok su bili u PLBIH, i vjerujem da je to put i za ostale ekipe koje nisu bas najbolje sa finansijama a imaju slicne terene, investicija na duge staze a dobiva se mnogo !

Inace sve pohvale za ove radove u Vrapcicima :thumbup:
1921'

U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8156
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 19 dec 2016, 13:19

Nisu li na glavnom terenu i trenirali i igrali?
Hayley <3

Avatar
brkatasomina
Postovi: 267
Pridružen/a: 02 nov 2016, 13:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brkatasomina » 19 dec 2016, 13:32

Zrinjski je branitelj naslova i jesenski prvak BiH, a kao takav u 2017. želi biti jednako uspješan i uspješniji. Međutim, Plemići ne žele napredovati samo rezultatski, u planu je i infrastrukturalni napredak.

Izvršni dopredsjednik Danko Šulenta po tom je pitanju najavio ambiciozan, ali i plan koji neće biti lako ostvariti.

“Sigurno da bismo željeli učiniti naš stadion komfornijim i uvjetnijim. Treba znati da govorimo o stadionu koji je građen prije gotovo 60 godina i koji kao takav ima previše nedostataka i premalo komfora”, rekao je u razgovoru za Večernji list.

“Primjerice, posjet u derbijima protiv Širokog Brijega i Željezničara u završnici jeseni definitivno bi bio veći kada bi zapadna tribina imala krov, ali moramo biti svjesni realnosti u kojoj klub egzistiramo, jer za takav projekt Zrinjskom treba podrška.”

Pa ipak, Šulenta ističe da si je klub zacrtao cilj.

“Mogu potvrditi da ozbiljno razmišljamo o natkrivanju zapadne tribine i definitivno ćemo pokušati osigurati sredstva za taj projekt. Također bih naglasio da je do danas urađeno dosta toga, a sve kako bismo ispunili uvjete koje pred nas postavlja UEFA, koji su, usputno rečeni, zahtjevni i zahtjevniji”, zaključio je.
Nije siromašan onaj koji ima, nego koji nema.

AlemC85
Postovi: 7625
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 19 dec 2016, 14:13

badblueboylivno je napisao/la:Nisu li na glavnom terenu i trenirali i igrali?
Velez je trenirao i igrao na glavnom terenu. Sada ce se rasteretiti glavni teren. Samo da znas sredjivat ce se i glavni travnjak. Trenutno se rade svlacionice za Omladince ispod Centralne tribine. Postavljat ce se nove ograde i novi reklamni panoi...ima jos toga

Avatar
Lik
Postovi: 5592
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 20 dec 2016, 12:41

U Vitezu prioritet rješavanje infrastrukture

Prioritet za klub jeste rješavanje infrastrukture, jer za narednu sezonu u Premijer ligi, Vitez mora imati reflektore, te mnogo bolji travnjak nego što je sad. Po predračunu koji je napravljen, reflektori će koštati oko 400.000 KM, dok će rekonstrukcija travnjaka iznositi oko 100. 000 KM. S toga u Vitezu imaju prioritet rješavanje ovih pitanja, pa tek onda eventualno dovođenje pojačanja, kojih u prelaznom roku neće biti sigurno mnogo.
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
Hrasno1921
Postovi: 2680
Pridružen/a: 27 maj 2016, 15:29
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hrasno1921 » 20 dec 2016, 13:30

:salut:
Grbavica primjer budućnosti !

Sportska infrastruktura u glavnom gradu BiH vrlo malo zadovoljava svjetske i evropske standarde

Nešto više od tri godine prošlo je od posljednje utakmice fudbalske A reprezentacije BiH u Sarajevu, a tada, 14. augusta 2013., na stadionu “Asim Ferhatović” zmajevi su poraženi od Sjedinjenih Američkih Država s 3:4.

Rukometaši u Skenderiji

Nisu baš bh. fudbaleri imali sreće s rezultatima na Koševu, a u posljednjih osam mečeva na našem najvećem stadionu BiH je upisala jednu pobjedu, jedan remi i čak šest poraza.
Hasetov stadion očito “ne leži” bh. fudbalerima, a pored fudbalske selekcije rijetko koji nacionalni tim igra u glavnom gradu BiH.


Kako zbog atmosfere, tako i zbog uslova. Bh. košarkaši većinu svojih mečeva u kvalifikacijama igraju u Tuzli, rukometaši često mijenjaju gradove, a u mandatu Dragana Markovića najviše se igralo u Mejdanu.


Bilal Šuman, novi selektor rukometne reprezentacije BiH, svojim dolaskom vratio je reprezentaciju u Sarajevo, tačnije u Skenderiju. U razgovoru za naš list, Šuman ističe da je želio početi svoj mandat iz glavnog grada, ali da to ne znači da će nacionalni tim striktno igrati u Sarajevu.

- Želja mi je bila da u novu eru bh. rukometa krenemo iz Sarajeva. Bilo je raznih komentara, kako ne treba igrati u Sarajevu, jer često bude malo publike, ali mislim da publika puni dvorane u skladu s rezultatima. Naravno, to ne bi smjelo tako jer se reprezentacija treba podržavati i kada gubi i kada pobjeđuje, govori Šuman i nastavlja:
- Što se tiče infrastrukture, ona u svim sportovima u našoj zemlji nije na nivou na kakvom bi trebala biti i to je problem koji prati naše sportove. Nacionalni tim treba igrati u cijeloj državi, ali to u mnogome zavisi od uslova. Imamo vrlo mali broj sportskih objekata u državi koji ispunjavaju potrebne uslove evropskih i svjetskih standarda.

Selektor rukometaša BiH ističe da je veoma pozitivan primjer gradnja istočne tribine na stadionu Grbavica.

- O takvim stvarima svi trebamo imati pozitivno mišljenje. Ispunjavanje uslova koje traže FIFA i UEFA mora biti prioritet svih fudbalskih klubova i saveza u BiH. Znam da u BiH nije lako naći novac za izgradnju ili renoviranje infrastruktura, a za to je potrebna jača podrška države, koja mora stajati iza sportskih kolektiva, kaže Šuman.
Upravo pomenuta izgradnja istočne tribine na Grbavici kapaciteta 4.650 mjesta primjer je kako se treba raditi na poboljšanju uslova na bh. stadionima. Poznato je da Željo svoje mečeve u Evropi igra na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, no sa završetkom radova na istočnoj tribini, očekuje se da plavi ispune uslove igranja evropskih mečeva u Dolini ćupova.


No, neće samo Željezničar imati koristi od svog stadiona, već je gotovo sigurno da će i reprezentacija BiH zaigrati ponovo u Sarajevu, a nova Grbavica, uz Bilino polje, može biti dom nacionalnog tima.
Glavni grad naše zemlje sasvim sigurno zaslužuje nacionalne timove, no sportski kolektivi i savezi moraju više raditi na popravku infrastrukture. Čast muzičkim zvijezdama, ali zar da olimpijska dvorana Zetra služi samo za koncerte ili da u Skenderiji državni timovi igraju svake prestupne godine!?

Zakon o sportu

FK Sarajevo nije vlasnik stadiona “Asim Ferhatović Hase”, pa je tako barem jednom u sezoni primoran da odgađa svoju utakmicu za dan ili dva, jer se na Koševu održavao koncert. U svemu ovome problem jeste i zakon o sportu, koji bi u potpunosti promijenio funkcionisanje i način rada klubova i saveza, pa tako i probleme infrastrukture. Jer, da nije simpatizera najtrofejnijeg bh. kluba, teško da bi i Željo krenuo u izgradnju istočne tribine.
1921'

U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []