Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

Avatar
Edo_Majka
Postovi: 640
Pridružen/a: 19 mar 2008, 23:02
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la Edo_Majka » 05 avg 2010, 22:45

Nije mi bitan rezultat, nije da nije bitan ali mi nije u prvom plnu, najvaznije mi je vidjeti da se momci bore do poslednjeg atoma snage, a kad to imas u ekipi rezultat ce doc sam od sebe, veceras su momci bili sjajni sto se borbenosti tice, i sut nije bio los jer ipak smo dali preko 80 koseva, i vidi se napredak u odnosu na prosle godine gdje se defanzivno bolje stoji. Sve u svemu nadam se boljim danima nasoj kosarci.
Tracy McGrady!!!

Avatar
vuvu_zzz
Postovi: 629
Pridružen/a: 03 jul 2010, 22:40
Lokacija: Zemlja-Mjesec-Mars
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la vuvu_zzz » 05 avg 2010, 22:46

drop je napisao/la:A šta je sa Kikanovićem iz Zvezde?? što njega nije Sabit pozvao?? jel neka ozljeda u pitanju?
Pa kakav god da je bolji je od Jazvina.
cini mi se ima problema sa dopingom nisam siguran, ali imamo mi Vardu kralja koji i povrijedjen igra a ne kao teletovic :x
http://www.youtube.com/watch?v=zVnS_KIWW8w

http://www.youtube.com/watch?v=7T8sBJluRtg

--------------TO BE CONTINUED--------------

DOMINACIJA JE NEMINOVNOST xD

“Nevjerojatno, Benitez izgubio? Ne mogu vjerovati, no, kasni samo devet bodova” - Mou

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 05 avg 2010, 22:47

Omerbavarac je napisao/la:Vrlo dobra partija naseg tima. Ono sto smo svi prizeljkivali, a to je da izgaraju na terenu se upravo ostvarilo. Svi su igrali maximalno, borba za svaku loptu je bila do posljednjeg trenutka.
Pobjeda je apsolutno zasluzena i trebala je biti jos ubjedljivija, ali sta je tu je......

Domercant definitivno najbolji uz Bajramovica koji se probudio u drugom poluvremenu i nadoknadio sve propusteno iz prvog. Imamo Djedovica koji je nevjerovatno brz, momak je strasan igrac. Uz njega Bavcic koji nas je vratio u zivot sa svojim skokovima i nekoliko dobrih poena iz vrlo teskih pozicija.

Sto se tice Ukrajinaca Pecharov (onaj tricas, valjda se ovako pise) najbolji u vecerasnjem duelu. Iako sigurno nije neki velemajstor, veceras je imao svoju noc i uz 5 trica u nizu obiljezio utakmicu. Vjerujem da su one plod neke srece, jer tesko da jedan igrac njegove visine moze to napraviti.....

Idemo u Madjarsku po drugu pobjedu, a sa ovakvom igrom ona sigurno nece izostati.


nowitzki?

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 05 avg 2010, 22:49

kakavdanakneiskustvu je napisao/la:
Pirke je napisao/la:
thunder je napisao/la:Nikakav napredak u odnosu na prosle kvalifikacije nije primjetan.
osim toga sto nam fale Dva najbolja igraca, po meni.


koja dva igrača
Valjda tele i huka :?[/quote]



teško da je hukić bolji od domercanta

Traktorista
Postovi: 34
Pridružen/a: 05 apr 2010, 17:55
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la Traktorista » 05 avg 2010, 23:03

Mogu reći da nam je i raspored na početku dobar, treba sad pobijediti Mađarsku i taman do Velike Britanije igrači će se uigrati i dići formu, pogotovu Varda, koji je u 12 minuta pokazao šta zna.

Drago mi je da je Sabit igrao sa Edom i Kenom zajedno, što je kod Mense bilo nezamislivo, kod Mense je Jazvin igrao po 30 minuta ...

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 05 avg 2010, 23:05

Traktorista je napisao/la:Mogu reći da nam je i raspored na početku dobar, treba sad pobijediti Mađarsku i taman do Velike Britanije igrači će se uigrati i dići formu, pogotovu Varda, koji je u 12 minuta pokazao šta zna.

Drago mi je da je Sabit igrao sa Edom i Kenom zajedno, što je kod Mense bilo nezamislivo, kod Mense je Jazvin igrao po 30 minuta ...


bajramović ima visinu a i masu da može povremeno igrati centra.

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la brazzo » 05 avg 2010, 23:19

dobri smo bili večeras a Varda pokazao da je i ranije zaslužio poziv za repku (nek to bude lekcije za Sušića da i on pogleda malo ove igrače koji bi htjeli igrati za BiH) samo nekako opet smo nonšalantni u određenim trenutcima a to bi nam se moglo osvetiti protiv jačih. Kako god ako dobijemo Mađare u gostima i Engleze kući to bi moglo biti to 8-)
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

blazz
Postovi: 322
Pridružen/a: 13 okt 2008, 00:28
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la blazz » 05 avg 2010, 23:26

Dobro smo igrali jedino mi je Nešović tanak dok je Bavčić pozitivno iznenadio od ostalih manje više očekivana partija.Sad Madjarsku moramo pobjediti i onda još više napuniti skenderiju.Kako stvari stoje Makedonija je najozbiljnija za prvo mjesto strašna im je centarska linija dok vidim na beku igra bivši igrač Bosne Sokolov.
Zadnja izmjena: blazz, dana/u 06 avg 2010, 00:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mirzza
Postovi: 2198
Pridružen/a: 27 maj 2008, 11:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la mirzza » 06 avg 2010, 00:07

mirzza je napisao/la:Mislim da ce nas kosarkasi danas veoma pozitivno iznenaditi, ocekujem pobjedu uz maximalnu borbenost i pozrtvovanost.
sa najavom, ja sam pozitivno iznenadjen za pocetak, cekamo naredne tekme i necemu se nadamo, sabe je uveo borbenost i zalaganje, bravo majstore
Cuva Bog Zelju svog!

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la The Game » 06 avg 2010, 00:14

Veceras smo odigrali, ajmo reci jednu solidnu tekmu, onoliko koliko je trebalo. Ocigledno je da je ova Ukrajina 1-2 stepenice ispod nas, tako da je meni licno ovo ocekivan rezultat...
Sto se tice samog ucinka nasih igraca, meni uzivo je to izgledalo korektno, svi su pruzili kol'ko se od njih i ocekuje, tako da rezultat nije ni mogao izostati.
Gorda i Nesovic, ravnomjerno rasporedjene minute, korektno odradjene, pogotovo u odbrani...
Nihad u nekim momentima forsirao previse, Felix standardno all-round, Henri pokazao da je dominantan kad hoce...
Keno i Bavke drugi igraci u odnosu na proslogodisnje okupljanje, Keno ponekad silovao loptu, ali kao kapiten dozvoljeno mu je, kad ne usere u ostalim stvarima :D
Varda, ono sto je odigrao u prvom poluvremu je bila cista perverzija, vidi se da je umoran trenutno, ali kad bude trebalo bice jos bolji nego veceras...
Ovi ostali su malo igrali...
Sto se tice atmosfere, ovako od oka 2500-3000 raje, s obzirom na atraktivnost protivnika ocekivano, ali ako pobijedimo Madjare, vjerujem da ce protiv VB biti jos punija dvorana.

abcde
Postovi: 68
Pridružen/a: 05 avg 2010, 23:34
Lokacija: Skopje
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la abcde » 06 avg 2010, 00:20

Makedonija je prelomila Madjarsku sa 81-44

Avatar
Taktičar
Postovi: 779
Pridružen/a: 03 avg 2010, 15:37
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la Taktičar » 06 avg 2010, 00:26

Zaslužena pobjeda postignuta solidnim zalaganjem na terenu, dobrom odbranom i veoma dobrim vanjskim šutom. Protiv Mađarske će ovakava igra vjerovatnu donijeti novu pobjedu. Ali šanse nam nisu velike protiv jačih ekipa dok god smo ovoliko deficitarni u skok-igri. Jedan od razloga što Jazvin igra je upravo što ima skok i odbranu, za razliku od Varde koji je puno bolji u ofanzivi. Trebamo biti umjereni optimisti i nadati se dobrim rezultatima u ovim kvalifikacijama, ali ne očekivati siguran plasman na EP. Ako prođemo - odlično, ako ne - budimo svjesni trenutačnih ograničenja ove ekipe. Najvažnije je da nastave pokazivati ovaj nivo borbenosti i želje.
"Float like a butterfly, sting like a bee"

tax
Postovi: 1524
Pridružen/a: 12 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la tax » 06 avg 2010, 00:28

abcde je napisao/la:Makedonija je prelomila Madjarsku sa 81-44
i mi cemo aBd
Moja domovina Republika Bosna i Hercegovina
marsej mali tim
uprava me mrzi ali sam jaci i od njih

Avatar
Cartman
Postovi: 29479
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la Cartman » 06 avg 2010, 00:31

Ne treba nas prevarit ova pobjeda Makedonije, britanci su se dobro namucili u Madjarskoj. Moramo ozbiljno uc u svaku utakmicu, nismo taj nivo da mozemo pobjedit u gostima bez maksimalnog pristupa.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la legenda reala » 06 avg 2010, 00:44

Ne treba dizati euforiju kao što mi znamo,treba ići polahko od utakmice do utakmice.
Ovo večeras nije loše većina igrača raspoložena treba popraviti skok podhitno do Makedonije.
Jer su oni najači na centarskim pozicijama.
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Fk_zeljo_1921
Postovi: 4938
Pridružen/a: 04 okt 2009, 16:09
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la Fk_zeljo_1921 » 06 avg 2010, 00:46

Hoce li Teletović igrati ikako kvalifikacije :?:
"I've failed over and over and over again in my life and that is why I succeed." -Michael Jordan

mgogic
Postovi: 65
Pridružen/a: 12 nov 2008, 22:53
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la mgogic » 06 avg 2010, 00:51

Svaka cast momcima, a Boga mi i treneru, da su i zijanili ovu utakmicu, opet su odigrali srcem i pokazali kako se gine za drzavni dres!E sad ja sam mozda malo subjektivan, a mozda je i na Sarajlije ostavio dojam SFF pa je publika vise teatarska nego kosarkaska, mozda cak malo i previse!Po meni nije dobro sto cemo igrati u Skenderiji ostale utakmice, jer sa ovakvom publikom igramo 5 na 5 na domacem terenu, umjesto da budu nas sesti covjek!Pa u Tuzli bi Mejdan bio pun do krova, a atmosfera k'o u pretis loncu, dok u SA ovo veceras nije bilo lose, ali daleko od onog sto mozemo i trebamo!Pretpostavljam da je uspavanosti publike doprinijela i sto politika sto igre Bosna Ase, tako da moguce (sto iskreno ocekujem) da bude bolje u narednim mecevima, jer fanaticna podrska ce nam trebati, narocito protiv GB i MAC!

Avatar
vuvu_zzz
Postovi: 629
Pridružen/a: 03 jul 2010, 22:40
Lokacija: Zemlja-Mjesec-Mars
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la vuvu_zzz » 06 avg 2010, 00:55

Fk_zeljo_1921 je napisao/la:Hoce li Teletović igrati ikako kvalifikacije :?:
nece!!!! ima neku nedefinisanu povredu
http://www.youtube.com/watch?v=zVnS_KIWW8w

http://www.youtube.com/watch?v=7T8sBJluRtg

--------------TO BE CONTINUED--------------

DOMINACIJA JE NEMINOVNOST xD

“Nevjerojatno, Benitez izgubio? Ne mogu vjerovati, no, kasni samo devet bodova” - Mou

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la drop » 06 avg 2010, 00:56

Taktičar je napisao/la:Zaslužena pobjeda postignuta solidnim zalaganjem na terenu, dobrom odbranom i veoma dobrim vanjskim šutom. Protiv Mađarske će ovakava igra vjerovatnu donijeti novu pobjedu. Ali šanse nam nisu velike protiv jačih ekipa dok god smo ovoliko deficitarni u skok-igri. Jedan od razloga što Jazvin igra je upravo što ima skok i odbranu, za razliku od Varde koji je puno bolji u ofanzivi. Trebamo biti umjereni optimisti i nadati se dobrim rezultatima u ovim kvalifikacijama, ali ne očekivati siguran plasman na EP. Ako prođemo - odlično, ako ne - budimo svjesni trenutačnih ograničenja ove ekipe. Najvažnije je da nastave pokazivati ovaj nivo borbenosti i želje.
Izvini buraz, ali Jazvin nema ništa :!: , ni skok, ni igru u napadu, a pogotovu u defanzivi, plus što ima reflekse ko polumrtvav konj- motorika, rad nogu i koordinacija pokreta mu je katastrofa (zar razliku od njega npr.Bavčić je u tim segmentima dosta napredovao kakav je bio i vec se može smatrati nekakvim košarkašem)...Jazvin veceras igrao 25 minuta a ne znam jeli imao 3-4 skoka ukupno, dok su blokade za njega misaona imenica izgleda...ako ukrajinci spuste loptu u reket to je koš jer Jazvina kao da i nema pod košem.
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Eurobasket 2011

Post Postao/la dino-92 » 06 avg 2010, 01:05

nisam gledao uzivo, posto ovi streamovi nisu radili kod mene, ali sam pratio onaj fibin tekstualni, paralelno sa makedoncima.
tako da o pristupu igri i tako nemogu puno reci, ali nedjeluje lose ako gledamo statistiku.

varda je bio tu u prvom poluvremenu, da napravimo razliku, i onda je cijelo vrijeme odsjedio na klupi. sto je dobar potez hadzica jer nije vjerovatno jos skroz spreman, kasno se prikljucio itd. a trebat ce nam odmoran protiv madjara, jer je njihov najjaci igrac njihov centar. to je ono sto je meni upalo u oko. gledajuci nase suteve, to izgleda isto dobro, 55% za 2, 40% za 3, 70% slobodna bacanja. a i skok igra je na kraju izgledala uredu(statisticki gledano), mada ce nas ona vjerovatno jos puno zivaca kostati u toku kvalifikacija. a jos nesto sto sam primjetio i valjda se nece vise ponoviti, je to da smo primili 4 blokade.
slijedeca utakmica protiv madjarske, ako hocemo na eurobasket, moramo dobiti. prije dvije godine nas je glup poraz u ceskoj(mislim da je bilo 15ak razlike) kostao plasman na eurobasket. tako da nam tamo treba maksimalan pristup igri i pobjeda bi trebala biti moguca.
o makedoniji se nebi trebali jos brinuti, imamo dvije utakmice koje treba jos odigrati do makedonije. osim toga je lako moguce da makedonci pobjede svih 10 utakmica. nama je vrlo vazno da krenemo sa 3-0 u kvalifikacije, jer cemo se vjerovatno sa britancima boriti za drugo mjesto.

i jos je vazno da se nedize neka euforija, kao sto nam se u fudbalu to desava cim pobjedimo nekakvu estoniju ili slicno.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.