FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7277
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 18 apr 2018, 17:45

miky_hz je napisao/la:Kad se spominju novi igraci a i nema pametnije teme,treba Brkica Gorana zaganjati kao "zamjenu" za Sarica,vidim da nije standardan u Olimpiji u zadnje vrijeme na pocetku je igrao standardno sada vec ne. Pa da napokon dobijemo igraca koji j.ebe slobodnjake.Znamo kako je razvalio proslu godinu u Mladosti u PL imao 10 golova u ligi i 6 asistencija . Jest da ima jos godinu ugovor ali s obzirom da nije u zadnje vrijeme "tu" mozda se moze nafatat.
10 tekmi i 500 minuta, tanko baš, osim slobodnih i penale puca vrhunski, valjao bi kako ne... :thumbup:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
haris004
Postovi: 1528
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la haris004 » 18 apr 2018, 17:55

Imam osjećaj da Saidu trebaju još jedne pripreme da bude onaj stari :mrgreen:

Avatar
simidobar
Postovi: 2424
Pridružen/a: 03 feb 2017, 20:47
Lokacija: Muy lejos de ti...
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la simidobar » 18 apr 2018, 17:55

AlfredNobel je napisao/la:Ma neka ne zna ligu, što da ne? Puno smo se razmahali tim floskulama oko poznavanja lige. Nema mi ništa odvratnije nego kad čujem "daj njega on poznaje ligu", odmah mi mrak pred očima. Šta znači poznavanje lige? Ko to od ovih trenera poznaje ligu? Ko je to prekucava? Izlizana priča do bola.

Bitno je da je čovjek stručan i profesionalan u svom poslu. I samim tim će imati rezultate iza sebe, bez obzira vodi li klub u Engleskoj, Španiji, Bosni, Mijanmaru ili Gvineji. Naravno, na rezultate i uspjehe utiču mnogi faktori, ali to je sad drugi par opanaka.

Pa onaj Brdarić je za jednu utakmicu vidio da imamo amatere u vidu Bekića, Novakovića i Hodžića, čini mi se. To svaki iole školovan trener može vidjeti.. I puno se vraćamo na stare i istrošene trenere i vodimo se još jednom floskulom zvanom "vojnik kluba" i stvaramo teorije zavjere da FKS ne može voditi niti jedan drugi trener osim domaći i koji je bio igračka legenda kluba ili nešto slično. Plati ti fino nekog stranog, školovanog stručnjaka, pa ćeš vidjeti rezultate, a ne nekakve Ješiće, s kojima ćeš ulaziti u talove.

Ja opet kažem, nemam ništa protiv Husrefa, niti sam zucnuo šta protiv kad je dolazio, ali rekao sam da će on vjerovatno biti odličan za instant uspjeh, dok će to štekati na duže staze. Zato sam i bio za Brdarića, jer je prije svega bio igrač koji je igrao za velike klubove, pa onda je školovan i mlad trener željan uspjeha i dokazivanja, a na kraju je i švabo, što donosi disciplinu i ozbiljnost u radu. E sad, koliko bi ga ovi naši nargilaši i poluamateri uzeli za ozbiljnu, kao i Kodru, opet je to neka druga tematika.

Ponoviću opet ono što sam rekao prošle godine.. Nebitno mi je da li će trener biti mrtvi željovac, ali on ako je profesionalan i stručan čovjek, ne bi se dvoumio ni sekunde.
Moze se njemu i Gospa ukazat za jednu utakmica al bi morao da koristi i Bekica i Sasu i Hodzica, Sarica.... I njemu bi rasprodali sve sto imalo vrijedi...

Uprava odredjuje kazne i nagrade tako da za disciplinu i ozbiljnost u radu oni odgovaraju.

Uprava dovodi igrace, pravi talove sa igracima.

Uprava je potrosila previse svega, od trenera, igraca, metoda, bordova pa sve do nas navijaca. Sve dok oni ne odu zajedno sa skautom uopste nema potrebe raspravljat o Husrefu i igracima, oni su posljedica a ne uzrok..
Maleni dizu transparent "Jesul` Horde gdje su nekad bile"... 3 sekunde kasnije Horde dizu transparent "Gdje god bili - uvijek korak ispred vas"...

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4803
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 18 apr 2018, 18:19

Darko Todorović je Dani Alves za Dušana!
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13439
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 18 apr 2018, 18:51

MortemHz je napisao/la:
zagorski je napisao/la:Predstavnici Intera u posjeti FK Sarajevo.

"Predstavnici Intera Lorenzo Forneris i Davide Lubes rukovodioci su programa Inter Campus, zahvaljujući kojem milanski klub realizuje brojne društveno odgovorne aktivnosti širom svijeta.

Zajedno s trenerima svog kluba posjetili su prostorije kluba, gdje su obavili sastanak s predstavnicima Bordo kluba, na kojem je bilo govora o budućoj saradnji, realizaciji zajedničkih projekata te razmjeni trenerskog kadra s ciljem dodatne edukacije.

Predstavnici milanskog Intera posjetili su i Trening centar FK Sarajevo u Butmiru, gdje su posmatrali trening juniora Akademije FK Sarajevo.

Onim što su vidjeli u Butmiru su jako zadovoljni te su istakli kvalitet terena za treniranje i prateće infrastrukture kao dobar ambijent za razvoj talentovanih mladih nogometaša.

Kontakti između FK Sarajevo i Intera su ostvari na EFDN konferencijama u Norveškoj i Francuskoj gdje je Bordo klub kao jedini bosanskohercegovački predstavnik uzeo učešće, obzirom na izraženu komponentu društvene odgovornosti u poslovanju našeg kluba."

Jesmo sila jbt. :mrgreen:
:kafa:
Yebo trenere dajte nam razmjenu igraca :lol:
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9228
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hilmo » 18 apr 2018, 18:56

Gledam ovog malog Smajića, da li bi on u kupovinu u Sarajevo :hmmmmm: :hmmmmm:

Avatar
miky_hz
Postovi: 22530
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 18 apr 2018, 19:12

Na kraju cemo biti treci al ce i cetvrto vodit u EL :mrgreen:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

scudetto89
Postovi: 3043
Pridružen/a: 25 dec 2016, 16:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la scudetto89 » 18 apr 2018, 20:23

miky_hz je napisao/la:Na kraju cemo biti treci al ce i cetvrto vodit u EL :mrgreen:
Iskren da budem licno ne bih volio da idu u evropu, samo ce se obrukati, a dosta su nam zivce pokidali u prvenstvu, moje misljenje ;)

Jel mi nemamo ekipu kao nekad sto smo imali, za evropu drug ;)
04.10.2009 !

Avatar
Zagor
Postovi: 5547
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zagor » 18 apr 2018, 20:49

midzuka je napisao/la:Mada nisam neko ko je mnogo upucen u price iza kulisa, cuo sam mahalsku koja kaze da je Husref kad je dolazio napravio dogovor sa tim ljudima iz uprave(s kim god se to dogovara) da mu ove sezone jedini cilj bude izborena Evropa a da naredne sezone ide na titulu i da rezultati sljedece sezone budu mjerilo njegovog uspjeha. Dakle ne treba cuditi ovoliko ekspmerimentisanje sa pozicijama i njegova ravnodusnost prema igracima koje su mu doveli i prema rezultatima koke smo ostvarili. Ovako kad se pogleda, cini se da to s namjerom radi i da cemo pravog Husrefa vidjeti na djelu tek sljedece sezone.
Eto ako je tako zasto se s time nije izaslo u javnost. Da kazu idemo na evropu, dat cemo priliku mladima na kojima cemo graditi tim za sljedecu sezonu, al jok oni prodase sve sto valja od tih mladih. Nekako bi svi bolje preboljeli ovu sad situaciju... Da su bar Nedima ostavili i davali mi priliku da pocinje u prvi 11, bas bi se naigrao sad kad je Ahmetovic bio povrijedjen.
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
skoroalen
Postovi: 12505
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 18 apr 2018, 20:57

I neko je danas spomenuo da trebamo dovest desetku. Ja bih se vala kutaris'o svih desetki u ekipi i promijenio yebenu formaciju. U ovoj ligi niko ne zna za drugo osim 4-2-3-1, i svi treneri random postavljaju igru prema tome. Vidi kone, izgubili Ramovića i gube se, igraju s desetkom a nema ga ko zamijenit. Kod nas se gurali neki igrači na desetku samo da bismo imali tu poziciju AMF popunjenu. Lično mislim da su i Adukor i Stanojević fizički dovoljno snažni da mogu radit sve defanzivne zadatke sredine, jednog od njih stavit u prvu postavu i uparit sa kreativnijim CMFom, dovest špica suprotnih karakteristika od Ahmetovića i furat 4-4-2. Merso uzima 90% zračnih duela naprijed, on vapi za jednim omalenim napadačem kojem će spuštat lopte, mislim da bi sve to puno bolje funkcionisalo. A ne ovako, držiš se godinama jednog sistema, mi doslovno 10 godina po istom šablonu kupujemo igrače, tih 4-2-3-1 je zastarjelo u fudbalu danas, ponovo se vraćaju u modu formacije s dva špica il' eventualno jedan špic i dva polušpica iza. Ima l' iko muda da promijeni nešta?
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3487
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 18 apr 2018, 22:06

Ma idemo u Evropu, Željo se zainatio oko duple krune.
Sarajevo sa izlaskom u Evropu dobija velike pare, mnogo znači našem budžetu ta injekcija. Ne treba nešto posebno očekivati u Evropi, ali ipak više volim vidjeti Sarajevo u Evropi nego ekipe tipa Krupa ili Radnik.

Da se nadovežem na @skoroalen, totalno se slažem sa tim što si napisao.
Dajte konačno neki novitet, neku promjenu. :) Treba nam jedna izuzetna desetka, jedan drugačiji napadač, brz, okretan, to nemamo.

Na ljeto očekujem dobar prelazni rok, gdje ćemo konačno dobiti neku širinu u ekipi.
Husref ostaje na čelu Sarajeva, tako da mora razraditi konkretan plan za sljedeću sezonu.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
miky_hz
Postovi: 22530
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 18 apr 2018, 22:09

Bit ce vjerovatno i novi SD pa cemo vidjeti sta on donosi.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3487
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 18 apr 2018, 22:21

miky_hz je napisao/la:Bit ce vjerovatno i novi SD pa cemo vidjeti sta on donosi.
Eh da nam je Dženan Uščuplić kao novi SD. :bale:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
siroliver69
Postovi: 641
Pridružen/a: 31 mar 2018, 14:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la siroliver69 » 18 apr 2018, 22:40

miky_hz je napisao/la:Bit ce vjerovatno i novi SD pa cemo vidjeti sta on donosi.
Ako bude normalan novi SD, sumnjam da ce Husrefa ostavljati. Što ces onda išta mjenjati, neka ovako, idila živa.

Avatar
MCMXLVI
Postovi: 3055
Pridružen/a: 17 nov 2014, 11:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MCMXLVI » 18 apr 2018, 23:07

kengur je napisao/la:Da li je neko bolji pregled imao za onu situaciju oko 70-te minute kada cini mi se Adukor pade na drugoj stativi. Da li je bilo kontakta ili se on "sapleo" ? Gledao sam par puta ali od stative se ne vide svi detalji moguceg kontakta.
slika

slika
"Ne mogu, brate ja, igrati za novac i slusati kako trebam igrati. Hvala im. Bili su korektni i nisu mi pravili probleme. Rekao sam im da ja mogu igrati samo u Sarajevu" - Asim Ferhatovic Hase

Avatar
ado-hz
Postovi: 3753
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 18 apr 2018, 23:21

Ne bi me cudilo da Zrinjski nogira Hareta...a da ga ovi nasi onda dovedu.

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9426
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 18 apr 2018, 23:22

skoroalen je napisao/la:I neko je danas spomenuo da trebamo dovest desetku. Ja bih se vala kutaris'o svih desetki u ekipi i promijenio yebenu formaciju. U ovoj ligi niko ne zna za drugo osim 4-2-3-1, i svi treneri random postavljaju igru prema tome. Vidi kone, izgubili Ramovića i gube se, igraju s desetkom a nema ga ko zamijenit. Kod nas se gurali neki igrači na desetku samo da bismo imali tu poziciju AMF popunjenu. Lično mislim da su i Adukor i Stanojević fizički dovoljno snažni da mogu radit sve defanzivne zadatke sredine, jednog od njih stavit u prvu postavu i uparit sa kreativnijim CMFom, dovest špica suprotnih karakteristika od Ahmetovića i furat 4-4-2. Merso uzima 90% zračnih duela naprijed, on vapi za jednim omalenim napadačem kojem će spuštat lopte, mislim da bi sve to puno bolje funkcionisalo. A ne ovako, držiš se godinama jednog sistema, mi doslovno 10 godina po istom šablonu kupujemo igrače, tih 4-2-3-1 je zastarjelo u fudbalu danas, ponovo se vraćaju u modu formacije s dva špica il' eventualno jedan špic i dva polušpica iza. Ima l' iko muda da promijeni nešta?
Ma kod nas je to taktiziranje katastrofalno, nije to ni blizu razvijeno, niti je kod nas bitna toliko ta taktika. Džaba da ti dođe Guardiola kad odeš na neki krmetnjak i ne možeš hodati, a kamoli dva pasa uvezati.

Jedini koji je donio neku novinu u ovoj ligi, izuzev tada Kodre, je ovaj Sablić. On je, čini mi se, uigrao formaciju s tri stopera i igrao 3-5-2, što je za ovu ligu boom.

Mada, nama je najveći problem već nekoliko godina što nemamo igre, jeste da je to i do ovih kvazi trenera koje smo imali prethodnih godina. Strašna igra je bila u prvom dijelu od dolaska Husrefa, dugo onakvu igru nisam upamtio. I dan danas mi je nejasno šta bi od onakve ekipe i mašine, nevjerovatno.. Možeš ti imati ne znam ti kakvu taktiku, ako to ne primjeniš u praksi, džaba sve. Jednostavnije rečeno, taktika je samo na papiru, sama izvedba je važnija.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
miky_hz
Postovi: 22530
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 18 apr 2018, 23:30

siroliver69 je napisao/la:
miky_hz je napisao/la:Bit ce vjerovatno i novi SD pa cemo vidjeti sta on donosi.
Ako bude normalan novi SD, sumnjam da ce Husrefa ostavljati. Što ces onda išta mjenjati, neka ovako, idila živa.
Ostaje Husref,a to normalan nista ne znaci evo dodje u komsiluk normalan (za pozelit po svemu Papac,profesionalac,karijera bla bla) pa dovede dva flopa na bekovima sto se nikad dovela nisu. Tako da se strpit i sa pozitivom i sa negativom taman da je Mamic ili da je neznam lupam neki iz Gornjeg Vakufa(da se ne naljuti ko) :) .Nista mu ne znaci ako ne pogodi sa igracima.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8259
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la muhamedhulk » 18 apr 2018, 23:40

nahebali smo ako se budemo igrali pogadjanja..dosta sto husref 'pogadja' krojenjem sastava treba jos i sd da dovodi i kaze 'valjda pogodimo'.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
skoroalen
Postovi: 12505
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 18 apr 2018, 23:42

@Nobel ne mora bit aman zaman taktiziranje, nek ti igraju igrači a ne imena i već si dobar trener. Pokaži isti autoritet s kapitenom i s omladincem, nemoj da brusiš muda na strancima i djeci, nagradi trud i zalaganje a kazni javašluk. Husref je podbacio u tim stvarima, Novaković je odstranjen kad nismo imali nikakvog stopera a Velkoski je igrao i kad smo imali još tri krila na klupi. Sarić je igrao pored četiri centralna vezna na klupi (Crepulja, Radovac, Herić, Mustafić). Dovoljno je taktiziranje ako se primijeti ko se ne zalaže, ko je slaba karika tima i da taj bude odstranjen. Što bi programeri rekli, debugging je teži od samog programiranja. :mrgreen:
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: OzmoodPinglewood, Tatamata1946 i 24 gosta.